Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) Vakegérke válasza Thrawn (#61349) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam csak annyi probléma van, amennyit mondtam.

No most felpakolom a Chrome nevű csodát, aztán majd jelzem, hogy miért nem tudtam megszeretni.
Megjegyzendő a Firefox új telepítés után is saját beállításaim szerint képes működni, csak el kell indítanom a MozBackup progit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61352) #65675776 válasza Thrawn (#61349) üzenetére


#65675776
törölt tag

Részletkérdés, hogy engedélyezve van-e a hw gyorsítás vagy sem.

(#61353) Thrawn válasza Vakegérke (#61351) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha van Google fiókod akkor a Chrome is tud ilyet. Én mondjuk ezt a funkcióját nem használom és nem is tervezem a használatát.

daa-raa: jogos, dehát ha már kitalálták a proci tehermentesítésére akkor már csak illik használni. Én használom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#61354) Vakegérke válasza Thrawn (#61353) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kipróbáltam.
Az egy dolog, hogy az egér görgőjére kétszeres sebességgel reagál, de úgy vagyok vele, mint egy számomra idegen nővel. Szép vagy, biztos jó is vagy, de köszönöm az ajánlatot, inkább megyek haza hűséges társamhoz, akit a hibái ellenére is jobban szeretek, mint téged.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61355) #65675776 válasza Thrawn (#61353) üzenetére


#65675776
törölt tag

FF alatt mindegy, hogy engedélyezed a hw gyorsítást vagy sem. Ha a FP úgy gondolja, akkor összeomlik. Néha megy stabilan, máskor meg első pillanatban behány.

(#61356) DJ. Ru$y válasza #65675776 (#61355) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem akarom én itt hánytorgatni a ProtectedMode-ot, de nekem azóta 1x nem omlott össze W7 64 legújabb FF legújabb FP.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61357) amdathlonxp válasza DJ. Ru$y (#61345) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Azt írtam általában..nem azt hogy kell
ritka a sata ddr1 kombó nekem per pill egy sem jut eszembe de biztos hogy van ilyen.

De fordítva is igaz ide noti ddr2 rammal nem sok ilyen van. :K

daa-raa : Általában-gyakrabban

DJ. Ru$y: abit lappal szerelt laptop ?

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#61358) mattbalance


mattbalance
csendes tag

Hello. Olyan kérdésem lenne, hogy Asus P8Z77-V ennél a lapnál belefutok állandóan abba a hibába ,hogy bármely usb portba legyen bedugva vagy az egerem vagy a billentyűzetem, kis mozgásra azonnal leválasztja eszközöket.Hatul a csatlakozot megmozgatva az usb portba szintugy ledobálja.... Próbáltam már mindent,volt gariba is a lap. Visszaküldték hogy semmi baja..... Al SuiteII folyamatosan dobál olyan hibaüzeneteket hogy Warning 12 V, Warning 5 Volt.. Új táp is lett belerakva.. Ha valaki tudna segíteni hogy mi okozhatja a problémát azt megköszöném.

(#61359) Lenry válasza mattbalance (#61358) üzenetére


Lenry
félisten

[link]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61360) Kommy


Kommy
veterán

Erre valakinek valami ötlete: [link]

(#61361) Lenry válasza Kommy (#61360) üzenetére


Lenry
félisten

úgy emlékszem, hogy OE-ben is állítható, hogy a POP3 ellenére ne törölje a letöltött leveleket a szerverről.

a szerverre biztosan nem fogod tudni visszatölteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61362) Kommy válasza Lenry (#61361) üzenetére


Kommy
veterán

csak ugye a gond ott van, hogy már törölve vannak. De abban jó lehet, hogy akkor legalább a későbbi levelek nem kerülnek törlésre a szerverről.

(#61363) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Van egy film aminek a hangerősségét szeretném növelni mert halk és DVD-re kiíráskor halk marad.Kérdés.Jelenleg a film vinchesteren van.Valahogy van-e lehetőség a hangerőt megnövelni hogy a hang és a kép szinkronban maradjon.Még egy kérdés.Ugyan ez a film meg van HD-ben is.Azt hogy tudom megoldani hogy a HD film egy DVD-re elférjen és ne legyen HD mert az asztali lejátszó a HD-t nem játsza le.Köszönöm szépen a válaszokat!!Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#61364) DJ. Ru$y válasza Kommy (#61360) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

OE-ben ki tudod exportálni a különböző mappákat kérdés, hogy telefonon az adott szoftverbe be tudod-e importálni. POP3 tud olyat, amit már említettek, hogy nem törli a letöltött leveleket, sőt alapesetben nem is törli. Ezt OE-ben lehet állítani, ezért azt nem muszáj átlőnöd IMAP-ra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61365) Kommy válasza DJ. Ru$y (#61364) üzenetére


Kommy
veterán

Csak ennyi lenne a lényeg végül is, hogy az új leveleket nem törölje a szerverről, tehát akkor meg is van oldva végül is a gond. Az exportálás azért kellet volna, hogy nem vesszenek el a levelek ha átállítom imap-ra mert az csak úgy menne ha törölném a mostani fiókot.

A telefonra nem akarok semmit importálni, ott szépen megy az imap, csak a netbook leszedi a szerverről a leveleket, de akkor ez megoldható.

Még egy apró kérdés mi van azokkal a levelekkel amiket a telefonon törlök (imap tehát törli a szerverről), de előtte a netbook már leszedte (mivel úgy lesz beállítva, hogy rajta hagyja), akkor az ott akkor is meglesz ha a telefonon törlöm?

(#61366) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Egy kis utbaigazitas kellene, adott egy Dell laptop, aminek feltetelezhetoen valami hardveres gondja lesz, random program fagyasok, serult fajlok stb.
Szerencsere nem surun talalkozom ilyesmivel, igy nem tudom milyen eszkozokkel kellene tesztelni a rendszert.
Egyelore egy Memtest-et futtattam egy napig, az nem talalt hibat.
Kellenenek tippek SSD, cpu, alaplap stb tesztre vagy egy topik nev, hogy ilyen altalanos segitseggel melyikbe menjek.
Koszi.

(#61367) Lenry válasza Kommy (#61365) üzenetére


Lenry
félisten

amit a gép letöltött lokálba, az ott is marad

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61368) Kommy válasza Lenry (#61367) üzenetére


Kommy
veterán

akkor minden tiszta.

(#61369) roland_17 válasza Kommy (#61365) üzenetére


roland_17
tag

Sziasztok !
Már annyira el vagyok keseredve , hogy nem tudom kihez forduljak segítségért , szóval szeretném ki kérni a véleményeteket , hogy bizonyos játékban , miért vannak ekkora fps ingadozásaim .
adott egy lenovo laptopom
ezekkel az alkatrészekkel :
IdeaPad Y570 (márka,típus)
Kijelző: 15,6" (1366x768)
CPU: Intel Core i5-2430M
VGA: NVIDIA GeForce GT 555M 2GB DDR5
RAM: 6 GB DDR3 1333MHz
HDD: 750 GB 7200rpm
SSD: OCZ Agility 3 120 GB Sata3
SSD ( Rendszer + steam telepitve )
Szóval a gondom ott kezdődött , hogy amikor megvettem fel tettem rá a counter-strike global offensive-et , de persze előtte friss win7 friss driverekkel , jó is volt működött nem volt fps ingadozásom , be volt minden állítva az nvidiában ( CSGO előnyére ) ezek után öcsém laptopja sajnálatos módon be krepált ( vinyó ) úgy döntöttem , hogy ki veszem az ssd-met és kölcsön adom neki ameddig nem tud venni 1et , a probléma ez után keletkezett , felraktam a win7 et magamnak a 750gb vincsesztere beálitottam mindent ahogy volt elsőnek és ez után elkezdett ingadozni az fps em brutális módon ilyen 1percenként gondolt 1et lement 120fps röl 20-30 ra néha 10 re is utána 30mp vissza 120 fps re nem is kell mondanom borzalmas így játszani , inkább letörültem , de sajnos már annyira el vagyok keseredve ,hogy fogalmam sincsen mit csináljak a laptoppal , néztem fps boost-ot csgo hoz , fps cfg-t mindent le vettem lowra mindent kikapcsoltam , még energia sémát is csináltam de ezek után se működött , nem tudom mi van vele elég idegesítő , nos a laptop hűtése elégé dúrva , játékban max 70 fokos a vga + proci se megy feljebb , aki szenvedett hasonló problémával és megtudta oldani anélkül, hogy el vitte szervizbe xy összegért megcsináltatni az legyen szíves meg irní itt vagy akár privátban is előre is köszönőm

UI: természetesen még azóta is az öcsém gépében van az ssd , még nem tudott venni másikat , de az előtt nem csinálta ezt ennyire a laptopom

[ Szerkesztve ]

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#61370) #65675776 válasza amdathlonxp (#61357) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van egy raklapnyi s462-es (ha jobban tetszik Socket A) alaplap, amin van SATA. Ezek gyakorlatilag mind DDR1 SDRAM-osak. Az összes s754/939-es lapon van gyakorlatilag SATA, ezeken nem is lehet más, mint DDR1 SDRAM.

Illetve ugyanezek mobil változatai.

(#61371) Lenry válasza #65675776 (#61370) üzenetére


Lenry
félisten

Intel vonalon pedig az összes 865, 875, 915-ös lap, meg a kicsit jobban felszerelt 845 és 848-on voltak SATA-k és ezek mindegyike DDR1-es (bár 845-ből rémlik az SD is)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61372) Krisz79


Krisz79
őstag

Van olyan kedves fórumtárs aki esetleg Zámoly vagy székesfehérvári esetleg?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#61373) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Van egy film aminek a hangerősségét szeretném növelni mert halk és DVD-re kiíráskor halk marad.Kérdés.Jelenleg a film vinchesteren van.Valahogy van-e lehetőség a hangerőt megnövelni hogy a hang és a kép szinkronban maradjon.Még egy kérdés.Ugyan ez a film meg van HD-ben is.Azt hogy tudom megoldani hogy a HD film egy DVD-re elférjen és ne legyen HD mert az asztali lejátszó a HD-t nem játsza le.Köszönöm szépen a válaszokat!!Laci. :R

Soha többé ...

(#61374) DJ. Ru$y válasza Krisz79 (#61372) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lokálban keresd a hozzád legközelebb eső topikot mondjuk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61375) MacCaine válasza Krisz79 (#61372) üzenetére


MacCaine
őstag

Nem vagyok fehérvári, de ott dolgozom.

Egyébként itt a lokál topik.

[ Szerkesztve ]

(#61376) roland_17 válasza MacCaine (#61375) üzenetére


roland_17
tag

(#61369) ?? :U :U

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#61377) #65675776 válasza roland_17 (#61376) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kb olyan, mintha össze-vissza kapcsolgatna az IGP és a dVGA között.

(#61378) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Nem sok a segítség a 61373 számon megismételt kérdésre. :R

Soha többé ...

(#61379) DJ. Ru$y válasza Elvagyok (#61378) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És ha még 20x írod le, lehet akkor sem lesz, ugyanis nem tudhatjuk mindenre a választ... Örülj, hogy kérdés ismétlésért nem raktak még lapátra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61380) razorbenke92 válasza Elvagyok (#61378) üzenetére

Hangerő növelésre PowerDirector-t tudom ajánlani, vagy bármilyen videószerkesztőt, amin jobban lehet kezelni a hangsávot.

A HD film írására a ConvertXtoDVD programot ajánlom. Ez a lehető legjobb minőségben konvertálja DVD-re a filmet/videót, jeleneteket készít belőle és utána még ki is írja, ha kell.

DJ. Ru$y: Ne bándd' azt a szegény embert, az ünnepek környékén előferdül, hogy valaki kevesebbet fórumozik, és lecsúszik a történésekről. Plusz olyan is van, hogy arra számít az ember, hogy lesz aki tud okosabbat, jobbat. Aztán ha látja, hogy semmilyen válasz nincs, akkor kis válasz is válasz alapon ír valamit. Ez vagyok én :DDD

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#61381) roland_17 válasza DJ. Ru$y (#61379) üzenetére


roland_17
tag

daa-raa hogyan lehet meg csinálni azt ,hogy ne váltson a két videokártya között hanem maga csak a nvidiát használja?

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#61382) Lenry válasza roland_17 (#61381) üzenetére


Lenry
félisten

a videókártya driverjében lehet alkalmazásonként állítani.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61383) DJ. Ru$y válasza razorbenke92 (#61380) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Isten ments, csak az alapelv ezt floodnak hívja és tiltja. Én szóltam. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61384) roland_17 válasza DJ. Ru$y (#61383) üzenetére


roland_17
tag

Az be van állitva , hogy a nagyteljesitményü nvidia grafikus proceszort vigye a játék azzal nincsen gáz :D

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#61385) Elvagyok válasza razorbenke92 (#61380) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm! :R

Soha többé ...

(#61386) draff válasza amdathlonxp (#61280) üzenetére


draff
aktív tag

Miért is ne?

Ez a kábelrengeteg például az enyém .... Na milyen?

(#61387) draff válasza Lenry (#61346) üzenetére


draff
aktív tag

Nálam a DELL Optiplex GX270-es asztali gép alaplapján már gyárilag rajta van a SATA csatlakozó.
Igaz, a tápegységén még nem található hozzá megfelelő szabvány-SATA tápcsati, mégis jól ki lehet cselezni.

Legalábbis - én alaposan kicseleztem, amikor a gépbe SATÁ-s LG DVD író-olvasót szereltem.

Egyszer a Gyáli út környékén kukáztam össze lomtalanításkor valami kidobott mobilrack-et. Nem volt meg neki a háza, csupán a winchester-fiókja - törötten.
Ám én aztat hazavittem s egy az egyben széjjelszedtem.
Volt benne valami "hátsórészi" elektronika, azt eltettem a kacatosomba - hátha jó lesz még valamire. Miközben a többi műanyagcucc "ment a helyére" ....
Aztán - ippeg jó lett!
Pontosan erre a feladatra lett jó, hogy a 2 évvel később egy ismerősömtől kapott DELL GX270 számítógépbe ezen SATA hiányosságot kipótoljam.
A DVD hátuljára így rá tudtam csatlakoztatni SATÁ-val, az alaplappal meg simán össze lehetett hozni, a tápfeszt pedig a hagyományos Molex csatlakozós huzalon át kapja. A lapocska szépen átalakítja arra, ami pont kell oda ....

(#61388) KVamikaze


KVamikaze
tag

Sziasztok! Egy Asus p8z68-v pro alaplap van a gépbe és nem megy el a biosig sem a gép, először elindul majd kikapcsol és újra felpörög , de se kép se hang. Csatlakoztatott billentyűzetnél a Num-Lock led sem világít. CMOS resetet csináltam , de semmi. Tudnátok valami tippet adni?

(#61389) dvdbackuper válasza Elvagyok (#61373) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Nero Recode meg tudja csinálni

(#61390) Novics


Novics
senior tag

Egy régi D-Link 360R modemen keresztül kéne netet csiholnom, de azt a hibaüzenetet kapom, hogy a távoli számítógép nem válaszol (678-as kód). A modemet használtan kaptuk, és nem volt benne a "telefonkábel". Arra gyanakszom, hogy a kábel drótozása nem jó, amit használok, de semmi támpontot nem találtam eddig a neten, hogy milyennek kéne lennie.
Valaki tudna esetleg segíteni? :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#61391) dvdbackuper válasza Novics (#61390) üzenetére


dvdbackuper
őstag

tűzfal be van kapcsolva? kapcsold ki

(#61392) orion1025 válasza Vakegérke (#61342) üzenetére


orion1025
őstag

Mindig használok bétát is, azzal sem volt gondom sosem.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#61393) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, ha a gépem 100%-on megy 5-6 napig (pentium d945 3.8ghz, radeon hd4650 720/1100Mhz), nem lesz baja? A hűtő jó (zalman cnps8000 12cm-es 2600rpm ventilátorral).

Szerk.: Codegen 400w táp...

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#61394) Vakegérke válasza orion1025 (#61392) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam csak mostanában jelentkezett a probléma. Már leszedtem a stabil verziót, épp most készülök telepíteni. Csak a beállításokat, meg a könyvjelzőket mentettem el, a kiegészítőket majd leszedi magának, ha szüksége lesz rá. Majd meglátjuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61395) sgergi válasza 800.henrik (#61393) üzenetére


sgergi
veterán

Ha nem tud túlmelegedni, akkor nem lesz semmi baja.

(#61396) 800.henrik válasza sgergi (#61395) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ok, a codegen táp bírja? 7-8 éve megy, a feszültségek jók.

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#61397) Andapace


Andapace
tag

Üdv!

Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition videokártyámhoz tervezek 2. monitort, viszont az alsó csatlakozóban a VGA-nál nincsen 2-2 kis prücök. D-Sub-os lenne a másodlagos monitor.
Milyen csatit vegyek?

(#61398) pjen válasza 800.henrik (#61396) üzenetére


pjen
félisten

Én nem bíznám rá felügyelet nélkül,mondjuk felügyelettel sem. :((

(#61399) 800.henrik válasza pjen (#61398) üzenetére


800.henrik
senior tag

Miért? :F Feszültségek jók: 12V: 11.89V 5V: 4.92V 3.3V: 3.28V

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#61400) #65675776 válasza 800.henrik (#61399) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy dolog. De nem látod a kondik állapotát pl. Plusz akkoriban a Codegen tápokban az égvilágon semmféle védelem nem volt, ergo ha megy, akkor vinni fog ezt-azt a gépből is. Gyakorlatilag egy időzített bomba randomra állított számlálóval.

Feszültségeket mivel mérted? Multiméterrel? És milyen állapotban?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.