Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) Glaz-dozfhut válasza Tl_ (#61250) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ezekszerint megtaláltad? Rajta van a WD-n?

- Glaz-doz-fhut -

(#61252) Tl_ válasza Glaz-dozfhut (#61251) üzenetére


Tl_
tag

Minden jel arra utal, mint Qru is mondta, hogy így van... de nem igazán tudom hogyan kell megnézni a rejtett partíciókat. :B De ha meg is tudnám nézni, sokat úgy sem érnék a tudattal, mert még azt sem tudom milyen módon került át és hogy mire föl, mikor semmit azzal nem babráltam? :)

[ Szerkesztve ]

(#61253) Lenry válasza Tl_ (#61252) üzenetére


Lenry
félisten

sajátgépre jobb klikk - kezelés - lemezkezelés

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61254) Glaz-dozfhut válasza Tl_ (#61252) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én is azt mondtam volna, csak hát amit megjegyeztél közben, hogy előtte külön működött, az igencsak kizárta. Egyébként a Win7 lemezkezelőjében; a start menübe beírod -- vagyis nem, az előző válasz jó.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#61255) Gyick


Gyick
őstag

hi!

Van most a gépembe egy ati hd 5830 videokártya.Akarok venni egy laptoppot magamnak de jó lenne ha legalább ezt a szintet hozná mint a 3 éves asztali pc-m.Nem nagyon értek a laptopokhoz.Van most olyan vga laptopba ami ennek a kártyának a szintjét tudná hozni?Játékra kellene pl. diablo 3,battlefield 4,assasins creed4 ezek jó lenne ha elfutnának rajt.Szal ha van ilyen kártya tudnátok mondani konkrét tipust? akkor olyat keresnék amibe olyan van

(#61256) gtamate2 válasza Glaz-dozfhut (#61246) üzenetére


gtamate2
veterán

Megcsináltam a 100 mb-os patríció tükrözését is, de nem sikerült így sem bootolni. Volt ezen a vinyón már linux, az simán bebootolt, szóval nem hiszem hogy a kábellel lenne a probléma. :(

*Sn0w

(#61257) Rivaul válasza Gyick (#61255) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. ITT tudsz érdeklődni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#61258) kiszi07 válasza Fancy-boy (#61242) üzenetére


kiszi07
senior tag

Értem, köszi

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#61259) Tl_ válasza Glaz-dozfhut (#61254) üzenetére


Tl_
tag

És itt át tudom tenni egyikről a másikra? Itt a kép, ez a helyzet. :)

Ezek után mi legyen? :R

[Szerk.] Azt vettem észre hogy egy és ugyan az, mikor rákattintok mind a kettő kijelölődik meg mind a kettő 350Mb és 107 szabad... szóval én már teljesen elvesztem :U

[ Szerkesztve ]

(#61260) hruodnand


hruodnand
senior tag

Sziasztok!

Olyan programra lenne szuksegem, ami felveszi a hangot a mikrofon bemeneterol, mondjuk 3-4 napon keresztul ugy, hogy kozben szeperalja mondjuk a fajlokat.
Tehat a fajlneve mondjuk az adott ora kezdete, es minden oraban uj fajlt hozna letre esetleg.
Ha nincs ilyen megoldas, akkor az se gond, csak a lenyeg, hogy biztonsagosan mentse le a hanganyagot es ne szalljon el mondjuk 2 nap utan a program (felvetel kozben).

Kornyezeti zajokat, hangokat kell felvegye lenyegeben.
32kB/s es mono hang boven jo lenne erre.

Van ilyesmi program ami tudja ezt?

Udvozlettel,
Roland.

(#61261) kiszi07 válasza hruodnand (#61260) üzenetére


kiszi07
senior tag

Diktafon ?:D Hogy program lenne-e nem tudom

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#61262) Thrawn válasza Tl_ (#61259) üzenetére


Thrawn
félisten

OMG, logikai partíción oprendszer? :DDD
Én már csak emiatt újratelepíteném kompletten a rendszert, egy csupaszra legyalult HDD-vel indítva.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#61263) Milgram1 válasza Szabó0922 (#61199) üzenetére


Milgram1
aktív tag

cpu hw monitor [link]

(#61264) Glaz-dozfhut válasza Tl_ (#61259) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Most úgy néz ki, hogy a H-n rajta van a rendszerindítás (alol a zárójelben írja).

- Glaz-doz-fhut -

(#61265) 800.henrik válasza Szabó0922 (#61199) üzenetére


800.henrik
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#61266) 800.henrik


800.henrik
senior tag

˙˙˙ɯǝʇʇǝʌ uɐq-oɔsǝʇ ¿ɯǝʇǝznʎʇuǝllıq ɐ oɾ ɯǝu ʇɹǝıɯ `ʞoʇzsɐızs

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#61267) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#61264) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Megírtam az üzenetet, aztán kimentem étkezni. Csakugyan logikai, az nem jó.

- Glaz-doz-fhut -

(#61268) Glaz-dozfhut válasza Tl_ (#61259) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ezt viszont már nem tudom, hogy lehet meggyógyítani újratelepítés nélkül. De kíváncsi lennék.
Találtam egy hasonló problémát, de az merőben más. Ott csak két partíció és nem rendszer a logikai [link]

- Glaz-doz-fhut -

(#61269) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Kedves fórumtársak!
A következő probléma alakult ki:
egyik ismerősömnek van egy koobe x7slim plus tabletje, ami játék közben kattant egyet, kikapcsolt és nem csinált semmit, bekapcsolás semmi...
Az ismerős ismerőse "bebikázta" ezek után életre kelt, tölthető is, gyári beállítások visszaállítása, majd:bekapcsolás után (hangerő "keret" minden megvan) installing default applications felirat fogad és egy folyamatsáv, de egy árva ikon semmi...
Hogyan lehet újratelepíteni? Az megoldás egyáltalán?
Köszönök előre is minden segítséget.
Üdv :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#61270) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Nem tudjátok, hogy az Extreme Digitalnál ha egy termék csak rendelésre van és én megrendelem akkor kötelez valami? Tehát ha mondjuk beérkezik hozzájuk de nem kérem még sem akkor lehet belőle bármi szankció vagy van bármi kötelezettségem vagy ez belefér? Csak mert nem tudom mikor érkezne meg, stb. viszont ennyiért megéri amit néztem.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61271) Geller72 válasza freelanced (#61270) üzenetére


Geller72
veterán

Akármikor visszaküldheted 8 napon belül, indok nélkül. Erre jogod van.

(#61272) draff


draff
aktív tag

Üdv!

Vannak olyan alaplapok, melyeket működése során már eleve csak irodai gépnek szánnak. (csökkentett PCI foglalatszám, egyedi és márkafüggő BIOS, alaplapra integrált hang-, video- és hálózati kártya, stb.)
Tehát a BIOS egy kissé túlontúl "lecsontozott", avagy képességeiben eléggé lekorlátolt.

Mit lehetne tenni ezekkel, ha például én azt szeretném, hogy kissé többet tudjon. (Lehessen kicsit módosítani a processzor frekvenciáján, órajelén, tápfeszültségén, a szorzón, vagy akármi máson.)
Létezik erre valamiféle trükk vagy lehetőség, pl. BIOS zár-feloldás, új BIOS, stb?
Pl. a DELL, IBM, HP lapok esetében.

Vagy ezek mind alapból csak eldobhatóak?

(#61273) Vakegérke válasza freelanced (#61270) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A Szolgáltató az Ügyfél megrendelését (ajánlatát) külön elfogadó e-mail útján fogadja el, melyben az Ügyfelet tájékoztatja egyebek mellett a szerződés létrejöttéről, illetve a várható szállítás idejéről. A megrendelés leadását követően a szerződés, annak teljesítéséig szabadon és következmény nélkül módosítható, illetve lemondható. Erre telefonon és elektronikus levélben van lehetőség. A Felek között az áru megvásárlásával magyar nyelven létrejött szerződés írásba foglalt szerződésnek minősül, a Szolgáltató azt iktatja, és annak létrejöttét követő 5 évig őrzi."
Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61274) hunboy1974


hunboy1974
tag

Sziasztók!

Remélem tudtok majd segiteni a probléma a következö,felraktam a win8-at a gépemre 64bitest,minden rendben volt egész tegnapig,2 játék van telepitve a gépre az f12013 és az eurotruck mind a 2 játék eredeti.A gond az hogy tegnap ota mind 2 játék elindul egy darabig fut aztán megakad a kép csak hang van,egy ideig aztán kilép és nem ír ki semmit a gép.Minden progi frissitve van,szerintetek mi lehet a gond?

AFFA

(#61275) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok

Szerintetek ha usb3-as porton rákötök a gépre kb 30 winyót azt a hub bírni fogja?

(#61276) Rivaul válasza draff (#61272) üzenetére


Rivaul
addikt

Gyakran ezek a lapok egy másik lap megfelelői csak "butítva". Meg kell keresni azt a változatot amit módosítottak erre a célra. Ha van ilyen (nem mindig van) akkor annak a biosát meg lehet próbálni rátenni. Ezzel se biztos a siker mert azért mégis csak más a 2 lap s lehet a bios rosszul fog kezelni egyes dolgokat. Más alternatívát nem tudok.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#61277) amdathlonxp válasza ggg666 (#61275) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Hát nehezen hinném el,szerintem a táp elátással lennének gondok,persze ha a hub kűlső táppal rendelkezik akkor :F
Kicsit örült ötlet,kiváncsi vagyok más mit ír..vajon lehetséges :F

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#61278) cashback válasza ggg666 (#61275) üzenetére


cashback
őstag

30-at? :D

"Kraft
Az USB interfész azonban nem csak adatátvitelre használható, hanem a készülékek akkumulátorának töltésére is. Azonban nem egy olyan USB periféria kapható a kereskedelmi forgalomban, mely USB-ről egyszerűen nem tud elegendő energiát szippantani a működéséhez, így ezekhez hálózati adaptert kell használnunk. Az USB 2.0 5 Voltos feszültség mellett maximum 5 készülék számára tud 100 mA áramerősséget biztosítani, vagyis összesen 500 mA-ra képes (2,5 W-os teljesítmény). Az USB 3.0 esetében a feszültség változatlanul 5 Volt, de már 6 perifériát képes ellátni 150 mA áramerősség mellett, vagyis a 900 mA mintegy 80 százalékos növekedést jelent az elődhöz képest (4 W-os teljesítmény). Ennek előnye, hogy adott esetben nem szükséges külső tápforrást használni, illetve, hogy az akksitöltési folyamat a korábbiaknál kevesebb időt vehet igénybe."

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#61279) ggg666 válasza amdathlonxp (#61277) üzenetére


ggg666
őstag

Miért lenne őrült ötlet?

(#61280) amdathlonxp Miért lenne

30 winyóhoz kell 6 usb3+ egy a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#61280) amdathlonxp válasza ggg666 (#61279) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Durva :R
Nálad aztán lehet kábelrengeteg :D

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#61281) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hogy/hol lehet az beállítani hogy egy
alkalmazás mindig rendszergazdi joggal fusson? (win7)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#61282) cashback válasza ggg666 (#61279) üzenetére


cashback
őstag

Nem a szoftveres lekezeléssel lesz gond, hanem a tápellátással.
Elméletben (127) sok eszköz köthető a gépre hub-on keresztül.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#61283) ggg666 válasza cashback (#61282) üzenetére


ggg666
őstag

A tápellátással nincs gond.A winyók hx750-es corsair tápról mennek.Öt winyó lenne rákötve egy darab port multiplierre.

Ez is a hx750-ről kapja az áramot.

És külső tápos vagy a tápra kötött 7 portos usb3-as hub lenne rákötve a gépre

(#61284) amdathlonxp válasza ggg666 (#61275) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Esetleg ha 2 gépet kötnél össze és úgy osztanád szét a hdd-ket az már egy barátibb átlag lenne gépenként ..
csak egy gondolat :)

tényleg így míért nem jó..? :F

Végre egy érdekes kérdés mindenki fel élénkült,,én kiváncsi vagyok a végeredményre is :D

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#61285) razorbenke92 válasza ggg666 (#61275) üzenetére

Ha ellátod árammal, akkor szerintem igen. Annak idején azt tanultuk az akkori USB-re (ami valószínűleg 3.0-ra is igaz), hogy 128 csomópontot tud kezelni. Ha sima 4-es elosztókat használsz, akkor is bőven benne vagy 30 eszközzel a 128-ban.

Szerk:
Megint elkéstem :DDD

Amúgy érdemes lenne valami bemutatót írnod a cuccaidról, ami alapból tanulságos lenne adattárolás téren. Én ugyan emlékszem a dolgokra amiket mutattál, de sokan mindig meghökkennek a helyzeteken amik kialakulnak nálad. Vagy pont ez a cél? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#61286) ggg666 válasza amdathlonxp (#61284) üzenetére


ggg666
őstag

Egy házba menne a 30 winyó és ez notebookra lenne rákötve.

(#61287) amdathlonxp válasza ggg666 (#61286) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Én a táp-ban láttam a hibát de ahogy írtad az megoldott így akár mehet is

Amúgy mi a cél? Engem nagyon érdekel ez az egész. :K

Mit szeretnél kezdeni ennyi hdd-vel?

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#61288) ggg666 válasza amdathlonxp (#61287) üzenetére


ggg666
őstag

A táp 62 A-t ad le egy ágon ez elég a 30 winyónak, ráadásul egyesével tudom őket kapcsolni.

(#61289) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az Adobe (shockwawe) flash player rendszeresen összeomlik. 11.9.900.170 verzió, Firefox (26.0) böngésző.
Arra gondoltam, hogy leszedek egy régebbit, már csak az a kérdés, hogy melyik lenne stabil.
Valaki meg tudja mondani?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61290) Thrawn válasza Vakegérke (#61289) üzenetére


Thrawn
félisten

Újabbat próbálj ki szerintem: Adobe Shockwave Player 12.0.7.148

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#61291) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Erre esetleg ötlet?
[link]

(#61292) Vakegérke válasza Thrawn (#61290) üzenetére


Vakegérke
veterán

Leszedtem a korábbit, telepítettem a szép újat, még újra is indítottam a gépet, mégsem stimmel.

Kép

Lehet, hogy mégis régebbi verzió a megoldás?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61293) pjen válasza Kezdő vagyok (#61291) üzenetére


pjen
félisten

Az a sűrű levegő miből jött,kompresszorból,olajos vagy olajmentesből?Izópropil alkoholos át tisztítás,lehet pici olaj került oda.

(#61294) Kezdő vagyok válasza pjen (#61293) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Olajos kompresszorból.
Patikai 96 százalékos alkohol nem jó erre a célra?

(#61295) Thrawn válasza Vakegérke (#61292) üzenetére


Thrawn
félisten

Eh, neked akkor nem a Shockwave-vel van gond hanem a playerrel... Itt az összes régebbi verziót megtalálod: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#61296) pjen válasza Kezdő vagyok (#61294) üzenetére


pjen
félisten

Az is jó.Vegyél számtech boltban palackos sűrű levegőt abban biztos nincs olaj.próba szerencse ,ártani biztos nem árt.Alkoholos lemosás finom ecsettel,majd kifújás :)Egyébként ha a pórszívod fújó oldalára tudod tenni a csövet,azzal is kifujhatod,régen még festékszóró kiegészítőt is adtak a porszívóhoz,nem volt egy nagy szám de müködött.

[ Szerkesztve ]

(#61297) Vakegérke válasza Thrawn (#61295) üzenetére


Vakegérke
veterán

Oh, köszönöm, majd kicsemegézem a tutit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61298) 5teve


5teve
senior tag

nem tudja valaki mi lett az uw-val (ultraweb)?
2 napja karbantartják...

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#61299) pjen válasza 5teve (#61298) üzenetére


pjen
félisten

Ultraweb Kft., Budapest:ha erre gondolsz,nálam megy. :)

(#61300) Vakegérke válasza pjen (#61299) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam is bejön.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.