Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) szlovibuki válasza Dr V (#56900) üzenetére


szlovibuki
tag

Nem úgy értem. Hanem, hogy ha elkezdődik ez a közmunkás valami, akkor én elmennék az orvoshoz, azzal a címszóval, hogy beteg vagyok és ugye betegen nem lehet dolgozni, tehát kiír táppénzre vagy nem tudom a közmunkásoknak milyen igazolást kell vinni, mikor betegek. És addig sem kell gányolni?
VAGY pedig, eszembe jutott még egy olyan lehetőség is, hogy a munkaügyi hivatalt megkérem, hogy ne a mostani, hanem majd az ez után induló tanfolyamokra közvetítsen ki, és akkor már lecsapok időben egy nekem is megfelelőre. :F

[ Szerkesztve ]

(#56902) gamer187 válasza szlovibuki (#56901) üzenetére


gamer187
tag

üdv

én tudok a problémádra egy megoldást, nem nagyon olvasgattam vissza de gondolom valamiféle támogatást/segélyt/ellátást/fht-t akármit kapsz!?

a lényeg az hogyha bármiféle ilyen anyagi támogatást kapsz és kiközvetítenek arra amit le írtál ami közmunkát jelent, kötelességed elvállalni! amennyiben ezt megtagadod nem akarok hülyeséget mondani de kb 3-5 évig nem leszel jogosult a munkaügyi bármiféle anyagi ellátására segítségére, magyarul ha ezt megtagadod a munkaügyis dolgok az életedből pár évre ki esnek.

és most jön a megoldás, ha ténylegesen közmunkára küldenek mindenképp el kell vállalnod el mész és a 2. vagy 3. napon szimulálsz egy gerinc fájdalmat, ez után haza küldenek, elmész dokihoz blablabla hivatkozol arra hogy az állítólagos gerinc problémád miatt nem tudsz közmunkát vállalni (lehet bonyolítani mibe kötnek bele mibe nem, hidd el az önkormányzat nem fog veled törődni és nem kell közmunkáznod) és meg van oldva a problémád.

VISZONT még mindig köteles leszel az 1éven belüli minimum 30 munkával töltött napod papíron való igazolásához amivel további 1évre leszel jogosult a támogatásban.

(#56903) Dr V válasza szlovibuki (#56901) üzenetére


Dr V
őstag

Jah, akkor félreolvastam. Lefekvés előtt már nem az igazi a látásom ;]
Ott az ismerősöd, holnap elintézed vele a dolgot.
Egyébként szvsz téged csak beírtak egy tanfolyamra, h meglegyen a keret: kell mindenféle kirendeltségről, mindenféle csoportből résztvevő vmi előírás miatt, szal no para.
A húsipar miatt meg hivatkozz a vallásodra :DD Elvileg ilyeneket tanítanak majd

[ Szerkesztve ]

(#56904) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Srácok, régebbi masinára (core2, 2 giga ram) win7 32 vagy 64 bites verziója lenne a pörgősebb?
Egyáltalán van ilyen téren különbség :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#56905) szlovibuki válasza Dr V (#56903) üzenetére


szlovibuki
tag

Utánanéztem már ennek is, hogy mik lesznek, meg kaptam olyan infót is, hogy ez úgy történik majd, hogy amit fizikai munkával kell eltölteni az november 4. - december 1. közti időszak, aztán elméleti oktatás lesz december 1-től március 31-ig és április 1-től 30-ig pedig megint fizikai munka. Viszont én nem szeretném ezt. Az elméleti oktatásra még csak-csak bejárnék, azt ki bírnám talán. A másik, amit nem mondtam, hogy én esti gimnáziumba járok, ahol elég jó eredményeket produkálok, 2 év van még hátra, idén érettségiznék nyelvből, tehát bejárok az összes nappalin tartott nyelvórára is és emiatt a tanfolyam miatt nem szeretném abbahagyni az esti iskolát.

A vallásra való hivatkozás sem rossz ötlet, de szerintem nem élnék célt vele. :D Maximum kiröhögnek. De ez a hátfájás dolog, amit fentebb leírtak, ez nagyon ígéretes, gerincferdülésem is van általános iskolás korom óta, holnap reggel megyek is a háziorvoshoz, hogy napok óta eszméletlenül fáj a hátam.... :DD :DDD

tomcsi23: egy ismerősömnek hasonló paraméterekkel rendelkezik a gépe és neki a 64 bites win 7 van rajta, nincs vele különösebb gondja, annyi, hogy a Firefox és a Chrome is felzabálja szinte az összes memóriát, de szerintem ez 32 biten is így lenne, sőt XP alatt is. Meg ha a processzorod 64 bites, akkor mehet nyugodtan a 64 bites W7.

[ Szerkesztve ]

(#56906) tomcsi23 válasza szlovibuki (#56905) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt figyeltem én is, hogy pár alkalmazás a másfél gigát berántja szépen. Azt még nincs is nyúzva. ;]
Köszi. :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#56907) Dr V válasza tomcsi23 (#56906) üzenetére


Dr V
őstag

Itt egy összehasonlítás. Igaz,csak bétákkal, de szemléltetéshez megfelel. sztem.
Monduk én a 32est telepíteném 2 gb ramra. Ha nem tervezel ram bővítést, felesleges a 64bit.

(#56908) tomcsi23 válasza Dr V (#56907) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi Neked is, meg persze a linket is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#56909) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Nekem régebben 64 bites win 7 simán futott 2Gb ramal még játékok alatt is.És nem vettem észre 2 és 4 Gb között a különbséget

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#56910) eastsider válasza grrpowa (#56909) üzenetére


eastsider
nagyúr

hát nekem 4gb rohadtul nem volt elég semmire. netezésre sem, nemhogy másra...
most 16gb van. ez meg feleslegesen sok egyelőre... 8gb a minimum szerintem manapság

és amúgy igen fut, de megnyitsz 1 youtubeot egy fb-t és ott a 4gb ram :)

[ Szerkesztve ]

(#56911) #65675776 válasza eastsider (#56910) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor nálad nagyon rosszul van valami beállítva. 4GiB RAM netezésre untig elég. De még a játékok többségéhez is.

(#56912) razorbenke92 válasza szlovibuki (#56905) üzenetére

"Viszont én nem szeretném ezt."

Sok ember a belét kidolgozza éhbérért, szerinted ők szeretnék "ezt"?

A tanulmányaid elég nyomós indokot jelenthetnek, amiért ki akarsz bújni ez alól az egész alól, de miért érzem én azt, hogy szimplán csak dolgozni nem szeretnél?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#56913) #48613632 válasza AusWolf (#56894) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én a helyedben a belső hálózat kezelését nem a 100-as routerre bíznám, mert jelen esetben ebből a 100Mbitből bonyolítja a netet és a belső forgalmat is.
A megoldás egy gigás switch, amit bőven kapsz 10ezer alatt.
Innen minden állomást, tehát PC-k, laptopok, MP, TV ...stb erre lenne rákötve, tehát gondold át, hány eszköz is van a lakásban, amit rá akarsz kötni, és ennek megfelelően válassz.
Wifi-t, ha módodban áll, csak a telókhoz, tabletekhez társíts, a játékgép pedig mindenképpen UTP-n legyen.
A mobileszközök maradhatnak a routeren (wifi-vel) azért nem muszáj wifi-s switchet venni.
De ha van MP-d, DLNA-s TV, vagy BR játékos, ami wifi-vel csatlakozik, akkor már érdemes ezen is elgondolkozni.
Remélem érthető voltam :)

(#56914) draff


draff
aktív tag

Van a számítógépembe a netezéshez dugva egy Netgear WPN111-es USB stick, amellyel kábelrouterről kapom a jeleket. A router a TV alatt van a nagyszobában, a gép meg a tőle kb. 4 méterre levő másik szobában (valamint szintben kb.3 méterrel feljebb - /galéria/).- és mindez téglaépületben.
Néha azt írja ki a vétel minősítésére, hogy "Nagyon jó", néha meg azt hogy "Rossz".
Holott semmi sem változik, semmi sincsen elmozgatva.
Akkor ez a vétel-minőség változékonysági dolog vajon mitől lehetséges?
Lehet az, hogy valaki a környéken rácsatlakozik és használja? Bár jelszóval levédett, de ... ki tudja?
Rosszak lennének időszakonként a lakásban a "terjedési viszonyok"?

Ötlet?

(#56915) grrpowa válasza eastsider (#56910) üzenetére


grrpowa
aktív tag

,Hát nem tudom most direkt megnéztem 61 futó folyamat köztük direkt megnyitottam 3 oldalt böngészőben plusz ment youtubon videó és így is csak 1.53 Gb memot zabált a gépem a 4Gb bol

0631 7710098

(#56916) Vakegérke válasza razorbenke92 (#56912) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak hogy tudd, ezzel a gondolattal nem vagy egyedül. Vedd úgy, hogy helyettem is kérdezted.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56917) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem külföldről egy 64gb-os Toshiba pendrive-ot.
Alapból exFAT fájlrendszerben volt, de átformatáltam NTFS-re, egy ideig látta a gép, majd mostanra már semmi...
Bedugom, és csak világít, ha új gépbe dugom, akkor elkezdi telepíteni, majd kiírja, hogy sikertelen volt a telepítés..

Ilyenkor mi a teendő ?

Samsung S9

(#56918) Elvagyok válasza draff (#56914) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Nem a terjedés rossz hanem sajnos a szolgáltatás ilyen hullámzó.Nálam is a NET hullámzó.Van amikor Egy óráig tölt le egy filmet,van hogy Négy órán keresztül.Van amikor a Youtube-ról rendesen nem is tölt le.Laci. :R

Soha többé ...

(#56919) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Egy megerősitésre lennék kiváncsi, öcsémnek most vennénk gépet, limitált keretből, kifejezetten játékra.
Erőlteti a 8 magos procit, de akkor gyengébb vga-ra futja csak (full hd-ban játszik), tudomásom szerint egy FX61xx bulldozer, vagy FX63xx Vishera bőven elég lenne egy HD7850 mellé hogy kihajtsa ugye?
Tehát szinte fölösleges FX8xxx-et venni ha csak játékra kell a gép, és inkább erősebb vga menjen bele ?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#56920) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Tudtok valami olyan programot, ami mutatja a másolási sebességet másodpercenként és a végén kiírja az átlag sebességet és valami riportot készit belőle? :)
iperf-Jperf alapúra gondoltam, csak tesztelés céljából jó lenne ha ISO fájlal tudok tesztelni.
Total commander jól irja ki a sebességet, csak a másolás végén jó lenne egy összegzés.
Remélem érthető voltam valamilyen szinten :D

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#56921) Apollo_21 válasza snake1977 (#56919) üzenetére


Apollo_21
addikt

Attól függ mekkora az a limitált keret amiből lehet gazdálkodni..de fx6300alá ne add....az a minimum amit fx-ből érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56922) snake1977 válasza Apollo_21 (#56921) üzenetére


snake1977
őstag

90k a limit, ebből kell gazdálkodni.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#56923) Apollo_21 válasza snake1977 (#56922) üzenetére


Apollo_21
addikt

Itt nagyon off...de minden tényezőre szükség van az új géphez? Mert az elég necces:)
Ha nincsenek meg az adott konfig részei akkor fáradj át a "milyen gépet vegyek?" elnevezésü topicba:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56924) snake1977 válasza Apollo_21 (#56923) üzenetére


snake1977
őstag

Hdd és ház van, ramot is szereztünk, igy van 89k a maradékra.
De úgy néz ki fx63xx-el összejön, köszi a helpet, és bocs az offért. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#56925) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Az új generációs AMD VGA-k megjelentek de mint tudjuk mind REFERENCIA modell azaz ugyan olyanok csak a matrica más rajtuk gyártónként....

Ezzel kapcsolatos a kérdésem :

Ha azonos videókártyára szereljük fel a gyártók ilyen-olyan nevű hűtési megoldásait.....

- DirectCU II-es ASUS
- WindForce hűtéssel Gigabyte
- TwinFrozr IV-es MSI,
- Vapor-X hűtős Sapphire
- IceQ X2 hűtős HIS

.... akkor :

1. : Azonos fordulatszám mellett melyik a leghalkabb ?
2. : Melyik a leghatásosabb hűtő ? ( ha a zaj nem számít )

Válaszokat előre is köszönöm.
Esetleg ha van konkrét tesz....jöhet link is :)

További szép napot !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56926) gozso


gozso
senior tag

szeretném a segítségeteket kérni, mivel egy olyan kérést kell teljesítenem, ami számomra idegen világ: tablet :)

nos, vállalkozó ismerősömnek kellene, mire is használná, milyenek az igényei: 10" (esetleg nagyobb) tudjon banki utalásokat végezni, ez azért fontos mert a netbankja külső usb olvasót használ a kártyájához, tudjon minimálisan szöveget szerkeszteni, excel táblákat nézni, pdf megjeleníteni, illetve van egy wifi-s nyomtatója, tehát tudjon azzal is kommunikálni.
hosszú garanciális idő. hosszú akku élettartam
várom javaslataitokat és köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#56927) razorbenke92 válasza Víz Elek (#56917) üzenetére

Egészen biztos, hogy jó az a pendrive? Sajnos, (főleg külföldről) rengeteg olyan pendriveot venni, ami egy létező márkának van megcsinálva, csak éppen nem létezik. Ezek általában egy pár megás flashel rendelkező driveok, amelyeket szoftveresen felokosítanak, hogy gépbe téve xGB-nak adják ki magukat. Ezeket persze formázás után nem lehetett használni. Keress rá, Kingstonból volt ebből a legnagyobb botrány annak idején. Bár remélem nem ez áll fent, ellenőrizd a hátterét a kütyüdnek, esetleg keress rá, hogy más járt e hasonlóan. Mindemellet próbáld meg visszaformázni linux alatt, ott hátha megy. Ha nem akkor garanciáztasd, amennyiben lehetséges.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#56928) Víz Elek válasza razorbenke92 (#56927) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Köszönöm a választ!
Akitől vásároltam, annak 939 feedback-je van.
Rövid ideig működött, 64 gigás eredetileg, de furcsa mód 3,99 gb-nál mindig kihalt a cucc.
Ezért is formáztam meg exfat-ről ntfs-re...

Linuxot nem nagyon szeretnék feldobni a gépre, de ha muszáj kénytelen leszek rá.. :O

Samsung S9

(#56929) ggg666 válasza Víz Elek (#56928) üzenetére


ggg666
őstag

Live linux is van.

(#56930) Víz Elek válasza ggg666 (#56929) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Azt hogy kell használni?
Sosem volt még dolgom ezzel az op.rendszerrel..

Samsung S9

(#56931) Vakegérke válasza Víz Elek (#56928) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy átvertek. Én is vettem olyant, ami 32 gigásnak hazudta magát, holott gyakorlatilag csak a töredéke volt. Tudtam, hogy így van, az eladó nem vert át, bagóért megkaptam.

Letöltöd, kiírod lemezre, róla bootolsz, nyelvet választasz, és nem a telepítést, hanem a kipróbálást választod. Nem nyúl semmihez, de a pendrive, vagy más egyéb formázása működik.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56932) Víz Elek válasza Vakegérke (#56931) üzenetére


Víz Elek
senior tag

:O
Pedig csomó pozitív visszajelzése volt az emberkének..

Samsung S9

(#56933) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
A következő a problémám:
Adott a gépem és egy ilyen.
Az a problémám hogy amikor a gépemre rákötöm a 3. monitoromat elszáll a net.
lehúzok 1 et és megy.
mir csináljak hogy 3 monitornál is legyen zinternet?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#56934) Víz Elek válasza ggg666 (#56929) üzenetére


Víz Elek
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#56935) sznyunyi


sznyunyi
tag

Hali!
A laptopom betölt, közben mutatja is a szokásos win7es témát, utána viszont az asztal helyett csak egy fekete háttér és az egér fogad. Gépezés közben történt, hogy semmit nem jelenít meg, azóta többszöri újraindítás sem segített. Ctrl-shift-esc gombokkal elő tudom hozni a feladatkezelőt, de ennyi a max. Mit tudtok erről a jelenségről?

Si vis pacem, para bellum!

(#56936) MacCaine válasza sznyunyi (#56935) üzenetére


MacCaine
őstag

A feladatkezelőből indíts egy explorer.exe-t.

(#56937) sznyunyi válasza MacCaine (#56936) üzenetére


sznyunyi
tag

Köszönöm maestro! Ezt már a laposról írom!

Si vis pacem, para bellum!

(#56938) MacCaine válasza sznyunyi (#56937) üzenetére


MacCaine
őstag

Mondjuk ez nem feltétlenül permanens megoldás, egy újraindítás után lehet, hogy megint előjön ugyanaz a hiba. :(

(#56939) hszilard666


hszilard666
veterán

Valaki?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#56940) tikshow válasza hszilard666 (#56939) üzenetére


tikshow
addikt

Hátlapiba próbáltad már közvetlenül berakni? De igazából passzolom, ez érdekes probléma. :D

(#56941) hszilard666 válasza tikshow (#56940) üzenetére


hszilard666
veterán

ja... mindent megpróbáltam...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#56942) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Valakinek működik a ustream? Nálam nem megy se chrome, se ie, se ff alatt. Bejön a flash player, de a videó nem indul el.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#56943) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Siker, visszaállt minden alapra, még azt szeretném kérdezni, hogy exfat fájlrendszerre tehetek 25 gigás fájlokat, vagy azt inkább az ntfs-re?

Samsung S9

(#56944) GyéBen


GyéBen
tag

Sziasztok! Egy elég érdekes problémába ütköztem, amire sehol sem találok megoldást.
Adott egy Windows XP SP2-t futtató gép, egy TP-Link TL-WR741ND router és egy Huawei EchoLife HG850a ONT.

1. szituáció: a problémás számítógép közvetlenül össze van kötve a Huawei ONT-tal. PPPoE-n keresztül a gép sikeresen csatlakozik az internethez, és az internet 100%-osan működik is.

2. szituáció: a problémás számítógép és a Huawei ONT közé be van iktatva a TP-Link router. A router PPPoE-n keresztül sikeresen csatlakozik az internethez. A routerhez csatlakoztatott egyéb eszközökön (egy darab Raspberry Pi és két darab Androidos okostelefon) 100%-osan működik az internet. A problémás számítógép kap IP-címet a routertől, és látszólag minden rendben van, de a névfeloldás nem működik. Természetesen így a böngészés sem megy.

Miért van az, hogy PPPoE-s authentikációnál működik egy adott gépen a névfeloldás, míg egy (authentikáció nélküli) helyi hálózaton keresztül nem?

[ Szerkesztve ]

(#56945) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!
Pár napja azzal a problémával küzdök, hogy fél óránkén néha ritkábban kékhalált dob a gép és ezt írja ki: irql not less or equal netio.sys :O Már próbáltam ami csak eszembe jutott, drivereket keresőkkel felrakni, újratelepítettem a gépet, minden. Konfig a profilomban, Win8.1.
Köszönöm! :B

(#56946) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Valaki megtudná mondani, hogy miért így jeleníti meg a Gmail-en belül megnyitott word dokumentum a JPG formátúmú fényképet ilyen formában:

(fénykép részlet)

Esetleg már formátumba kéne elmentenem a fényképet?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#56947) tikshow válasza Puma K (#56946) üzenetére


tikshow
addikt

256 színbe mentette ki.

(#56948) Puma K válasza tikshow (#56947) üzenetére


Puma K
veterán

Ha más gépről nyitom meg ugyan azt a Word dokumentumot akkor nincs ilyen gond, viszont ha Gmail-en keresztül akkor meg ez a gond.

Megnézem PNG képformátumban.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#56949) Qru válasza HUNgaroczel (#56945) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

irq ütközés van. Alcohol120%, Daemontools szokott ilyet okozni.

#nincsbennetarcsi

(#56950) MacCaine válasza HUNgaroczel (#56945) üzenetére


MacCaine
őstag

Lehet, csak a szervizes múlt miatt, de én hardverhibára gyanakodnék. Memtestet futtattál már?

Vagy mégsem... :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.