Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) ggg666 válasza 800.henrik (#56500) üzenetére


ggg666
őstag

pl: YUMI-0.1.0.7

[ Szerkesztve ]

(#56502) 800.henrik válasza ggg666 (#56501) üzenetére


800.henrik
senior tag

:R

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#56503) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Adott egy Sony DSC-T100 fényképező és nem találom sehol a max memóriakártya kapacitását.?Nem tudjátok általában mekkorát lehet belerakni amit még elkezel?Vennék egy 16Gb-osat de így nem merem.
Ide tartozik még,hogy az ugye mindegy,hogy pl M2-ből sony-t vagy akármilyet rakok bele?A lényeg,hogy M2 legyen?

(#56504) rii


rii
nagyúr

haver mondja, hogy haverjának az USB-s HDD-je nem jön fel az oprendszer alatt, kopog (valszeg akkor veri a fejet a "plafonhoz") ...

milyen kilátások vannak ilyen esetben a HDD-re?

ha a kopogással együtt nem jön fel a HDD, akkor a kettő együtt jár ... a hardware -s tünet és az hogy nem jelenik meg ... ilyenkor nagy a baj, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#56505) rover45 válasza seederking (#56503) üzenetére


rover45
senior tag

A márkája mindegy, azt hiszem az enyémben Sandisk van. A lényeg, hogy a kapacitás stimmeljen.

(#56506) OiSkinPubi


OiSkinPubi
csendes tag

Üdv!

Lenne egy Maxtor 120Gb-os vinyóm ami nagyon kattog, ha fájlokat másolok, telepítek,
vagy amikor egy játék tölt.

Valami megoldást esetleg tudtok rá a HDD Sentinelel megnéztem (csatoltam képet)
semmi baja.

Köszönöm!

by: Pubi

[ Szerkesztve ]

Abit AX78/AMD Athlon X2 2,7Ghz/2*1Gb Kingmax 1066 Mhz/MSI Radeon HD4870 512mb/Cihftec gps-400aa-101a/Seagate 80Gb SATA2/

(#56507) Lompos48 válasza OiSkinPubi (#56506) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...semmi baja....

De lesz, hamarosan és mechanikai. Mentsd le róla a fontos adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#56508) gamer187


gamer187
tag

Core 2 Duo E6550 2.33Ghz CPUZ programmal miért csak 1995-2000Mhz közötti órajelen megy?

(#56509) pjen válasza gamer187 (#56508) üzenetére


pjen
félisten

Nincs valami a biosban elnyomkodva,egy bios default lehet segít. :)

(#56510) sanyi02


sanyi02
tag

chicony dc 412c webcam-hoz keresek valakit, aki tud hozzá belinkelni ingyenes drivert priviben, mert én nem találok hozzá sajnos! Előre is köszönöm! :F

(#56511) OiSkinPubi válasza Lompos48 (#56507) üzenetére


OiSkinPubi
csendes tag

Olyan nincs rajta a Crysis 2-n kívül :D

Abit AX78/AMD Athlon X2 2,7Ghz/2*1Gb Kingmax 1066 Mhz/MSI Radeon HD4870 512mb/Cihftec gps-400aa-101a/Seagate 80Gb SATA2/

(#56512) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Régi "betárcsázós" netnél meglehet oldani, hogy automatikusan kapcsolódjon a netre??
Ha igen leírnátok szájbarágósan? Előre is köszi! :R

(#56513) Monyos


Monyos
aktív tag

Üdv!

Itt is felteszem a kérdést, mert nem akarom megint IDE módban használni a rendszert, jó lenne megoldani az AHCI-t. Nem nagyon tesz jót az SSDnek az IDE, estére pedig kellene a gép.
Tehát a problémám [link]

Előre is köszi!

(#56514) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Helló milyen videóvágó programot ajánlotok amivel lehet: gyorsítani lassítani videót vágni képet bevágni illetve zenét alávágni :)
másra nem kell ja persze az sem hátrány ha gyorsan és könnyen tanulható :)

fizetős és ingyenes egyaránt érdekel

Szépnapot!

(#56515) Vakegérke válasza Monyos (#56513) üzenetére


Vakegérke
veterán

XP a gond forrása?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56516) Monyos válasza Vakegérke (#56515) üzenetére


Monyos
aktív tag

Win 7

De szerintem megcsinalom IDE módban... :(

(#56517) Vakegérke válasza Monyos (#56516) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt hittem, az SP3 hiányzik a boldogsághoz.
Nem értem, az én gépem sokkal ótvarosabb cuccokból áll, mégis gond nélkül felkúszott rá a Win7.
Szép csöndben kérdem: jogtiszta a progi? Felejtsd el, nem kell válaszolni. Ha nem jogtiszta a telepítő, az probléma lehet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56518) Monyos válasza Vakegérke (#56517) üzenetére


Monyos
aktív tag

De épp ez az hogy IDE módban nálam is ~15 perc alatt fent van a rendszer és hibátlanul megy. Csak ugye nem éppen egészséges az SSD-nek.

Ubuntuval megpróbálni csak időpocsékolás lenne?? Attól függetlenül Win 7 megy fel mindenképp.

(#56519) Vakegérke válasza Monyos (#56518) üzenetére


Vakegérke
veterán

AHCI módban is sikeres voltam úgy XP, mint Win7 telepítésnél, ezért nem értem a géped makacsságát.
Egy próbát megér az Ubuntu. Ha az felkúszik gond nélkül, akkor a telepítő lemezzel lehet valami gebasz.

Egyébként a BIOS-ban minden stimmel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56520) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok.
Lehet nem jó helyre írok, majd odavisztek ha nem. :)

Adott egy hálózat(belső, szerverrel ahogyan kell). Az egyik gépen lett egy amolyan klikkelj rám, mert vírus van a gépen, holott pont az volt az, de klikkelés nélkül. Aki érti tudja,esetleg nevet is mondhat, mert már elfelejtettem. El lett távolítva, de állítólag a szerverre is beette magát, meg több gépre is. Azóta a szerver kicserélve(minden, vinyók is) a következő sorrendben:
-gépek újrahúzása(addig rajta a régi szerveren, tehát a régi szerverről átmehetett a frissen telepített gépre, ami akart)
-majd az új szerver

Azóta érdekes dolgokat produkál a gép, pl bizonyos doksikból több lett, vagy pl a számomra érthetetlen, hogy a hétvégén ki be kapcsolt a gép, kb 2 óránként, úgy, hogy pénteken le lett állítva.

A fenti dolgokat nem én csináltam, a rendszergazda helyezte üzembe a szervert, stb, én csak láttam a történéseket, mert dolgozom rajta.

Kérdésem először:
-hogy lehet ez? Ki be lehet kapcsolgatni egy gépet úgy, hogy egy ilyesmi vírus, spyware, malware, hívjuk ahogy akarjuk, rajta van?
-ebből következik az, hogy ismerni kell a mac és ip címeket, hogy ezt meg lehessen tenni? Mert a hálózat vagy 7 router-rel szét van osztva.
Előre is köszönöm a válaszokat, illetve a segítséget.

(#56521) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Valaki tudna ajánlani egy jó WebCam -ot Skype -hoz kellene. (elsősorban)
Lényeg: Középáras , sok-sik megapixeles legyen, mikrofon nem fontos (mivel van külön amit használok)

Sajnos néztem Google-t és van millió féle fajta... hátha valaki tud ajánlani valami jót ami nem is túl drága ! ;)

Köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56522) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Nem lehet valahogy programokat letiltani vagy olyat hogy a netet ne tudják használni?
(skypot kéne hogy a másik gépen ne használják :DDD )

(#56523) tonyrulez válasza Milgram1 (#56522) üzenetére


tonyrulez
őstag

Windows tűzfalon letiltod a programot.

4 8 15 16 23 42

(#56524) föccer válasza Milgram1 (#56522) üzenetére


föccer
nagyúr

Tűzfalba blokkold és az usertnek meg csinálj egy korlátozott fiókot, ahonnan nem érheti el a biztonsági beállításokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56525) gamer187


gamer187
tag

Ha egy processzor eredeti órajele 2.33Ghz miért csak 1995Mhz-en működik?!

A BIOS-ban nincs el nyomkodva semmi, az alap beállításokra van állítva.

(#56526) gamer187 válasza pjen (#56509) üzenetére


gamer187
tag

Próbáltam, nem történt változás.

(#56527) pjen válasza gamer187 (#56526) üzenetére


pjen
félisten

Az aida vagy a CPÚ z mit ir a procira? :F

(#56528) gamer187 válasza pjen (#56527) üzenetére


gamer187
tag

a cpu-z írja az 1995Mhz-et

(#56529) pjen válasza gamer187 (#56528) üzenetére


pjen
félisten

és az aida :F

(#56530) Peetyaa


Peetyaa
tag

Sziasztok!
Össze raktam ma az új gépem, de a ramok nem mennek tökéletesen. [link] Van valami ötletetek mi okozhatja ezt?

(#56531) pjen válasza gamer187 (#56528) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet,hogy az alaplap terhelés nélkül vissza veszi a cpu sebességet :F :) :) :)

(#56532) Milgram1 válasza föccer (#56524) üzenetére


Milgram1
aktív tag

köszönöm

(#56533) Elvagyok válasza Peetyaa (#56530) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Próbáltad a RAM-okat külön-külön?Alaplap,RAM?Milyen?RAM teszt volt-e?Egyáltalán összeférnek a RAM modulok?Laci. :R

Soha többé ...

(#56534) Peetyaa válasza Elvagyok (#56533) üzenetére


Peetyaa
tag

Szia! Konfig az adatlapomba olvasható! Láátom mind a 4 ramot biosban is, aida64-ben is, windows is mutatja hogy ott a 8 giga, csak hát 5.9-et használ...

(#56535) flash- válasza Peetyaa (#56530) üzenetére


flash-
veterán

-keresésbe ird be:msconfig-ikonján jobbklikk futtatás rendszergazdaként aztán rendszerindítás fül-speciális.
ott ha a maximális memóriánál van pipa akkor vedd ki a pipát és indítsd újra a gépet.

-frissítsd az alaplapod biosát.

nem lehet hogy ramdisk programot használasz?alaplapgyártóknak a programjaiba is van iylen pl asrocknál az asrock etreme tunerern belül az xfast ram..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#56536) Peetyaa válasza flash- (#56535) üzenetére


Peetyaa
tag

Nincs ott pipa azt már megnéztem. Bios-t frissítettem, progi meg alig van valami a gépen szóval nincs mi bezavarjon... :F

(#56537) draff válasza seederking (#56503) üzenetére


draff
aktív tag

Nekem a régi gépem egy Nikon Coolpix volt, amelybe 2 GB-os memókártya való.
Vettem bele tavaly (valami akció volt rá) egy 4 GB-os, Samsung SD-HC-t.
Hát azt bizony már egyáltalán nem látja. Lehet hogy a mérete okán, ám lehet hogy a HC képessége okán.

Tehát - csak nagyon óvatosan azokkal a memória-méretekkel, mert lehetséges, hogy tökre felesleges kiadásba vered magad. Én jól jártam a "felhasználhatatlan" kártyával, mert most MP3 fájlok vannak rajta az autós transzmitterhez.

De minek annyira felbővíteni egy fényképezőgépet?
Egy 2GB-os kártyára ráfér majdnem 5-600 kép. (persze ez minden gépnél felbontási, képméret-beállítás függő)
Ha 2 darab 2 GB-ossal fotózol, maga az elem-pack sem bírja ki addig, mire tele lesz.
És ha tönkremegye a kártya? Azért a 2GB-osok közül az egyik még mindig menthető, de ha mondjuk egy 4 GB-os hal be, akkor oda az összes képed!

Nálam az Olympus-hoz 3 XD kártyám van - egy 16 MB-os, egy 512 MB-os és egy 1 GB-os.
Ezeket cserélgetem .- és a legnagyobb felbontású képekkel dolgozom. A 16 MB-osra például kb. 20-22 kép fér rá.

(#56538) draff válasza gamer187 (#56508) üzenetére


draff
aktív tag

A BIOS alapbeállításában a processzorát általában alap-állapotban hajtja.
Ám azon bizony lehet állítani.
Akár 3-3,5 GHz-re is felhúzható különösebb erőlködés, melegedés - és károsodás nélkül.

Az én 2,6 GHz- es E5300-as Dual Core-om most például 3,1 GHz-cel megy.
De olvastam róla már a neten, hogy meghajtották 4,2-vel is, és tőle semmi baja sem lett.
Ez bennük a rejtett tartalék.

De lehetséges az is, hogy a gépeden a windows energiatakarékos üzemmódra van beállítva és az, ha nincsen megterhelve - szépen "visszaveszi" önmagát.

(#56539) draff válasza sanyi02 (#56510) üzenetére


draff
aktív tag

Itt nézelődj:

http://hu.stealthsettings.com/dw128/windows-vista-xp-themes-drivers-apps/drivers-webcam-chicony-dc-2110-dc-4120-dc-3120

Ne floodolj kérlek, ezt az utóbbi 2 hszt-t nyugodtan egybe is írhattad volna.

[ Módosította: Qru ]

(#56540) sanyi02 válasza draff (#56539) üzenetére


sanyi02
tag

Sajnos nem találtam ott ezt a típust és a letőltése is bonyolúlt lenne, de azért köszi! Továbra is keresem!

(#56541) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Nem rég telepítettem egy új frissítést az NVIDIA-ához és azóta rosszabb lett a videókártya teljesítménye.
Pl: A rendszer minősítés 7.2 helyett 7.1 lett, nem nyitja meg a game experienc-ét ,mert hibát ír ki és szeretném a teljes NVIDIA-át eltávolítani illetve újra tenni. Ezt hogy kéne csinálni?

U.I: GTS 450

[ Szerkesztve ]

(#56542) pjen válasza starpeter (#56541) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Az eszköz kezelőben eltudod távolítani a vga illesztő progiját vagy :rendszer vissza állítás a telepítés előtti időpontra.Lehet a driver csinált is egy vissza állítási pontot.

(#56543) starpeter válasza pjen (#56542) üzenetére


starpeter
senior tag

Köszi, bevált :) Már 7.2-es :))

(#56544) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!
Ez micsoda pontosan a BIOS beállításokban: " Launch PXE OpROM" -Enabled vagy Disabled
??? :F

(#56545) NasCa


NasCa
tag

Szerintetek Egy 2 GB DDR2 800Mhz, AMD X2 3600+, Sapphire HD 3650 512MB-s géphez XP vagy Win7 '"illik" inkább? :))

(#56546) pjen válasza NasCa (#56545) üzenetére


pjen
félisten

attol függ mire használod,de ezen már elketyeg a win 7 is.a régi játékokhoz viszont jobb az xp.de majd mások is írnak.

(#56547) draff válasza draff (#56539) üzenetére


draff
aktív tag

1. Nem tudom, mi az a floodolás, de különösebben nem is nagyon érdekel.
2. Amúgy teljesen igazad van, de a második megjegyzésem kissé utána született annak, amit akkor már elküldtem.
Elnézést, ha ez gond.

Jaaahh -- és mintha nem lenne rá itt elég hely ...

(#56548) forintuser válasza draff (#56547) üzenetére


forintuser
őstag

[link]

Holnapkészítést vállalok.

(#56549) draff válasza sanyi02 (#56540) üzenetére


draff
aktív tag

Egy gyártmánycsoporton belül - szerintem tök mindegy - maga a tipus.
Ha az egyikhez megfelel, akkor el kell vele menjen tán a másik is.

Nekem az egyik videókártyám például ATI Radeon R9550GU, ámde a saját driverén kívül simán elmegy még a 9600-as driverével szintén.
A másik videókártyám pedig - ami egy Inno3D Ti200W/128MB TV; az simán elmegy az NVidia GeForce csaknem hasonló drivereivel.
Tehát nekem az lenne a saját személyes meglátásom és a témához illő véleményem, apróságokra nem kellene adni, sokkal egyszerűbb lenne a gyakorlatban kipróbálni. Aztán vagy megy - vagy nem megy.

A SoundBlaster Live tipusú hangkártyám például - máig sem tudom, milyen soundblasteres driverrel működik.
Az egyik feltelepítettel megy a sok közül - oszt annyi!

Így persze bejöhet vele az is, hogy - aki mer, az nyer!

(#56550) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok. Van egy hp pavilion dv5 laptopom. A problema a kovetkezo. A gep bekapcsolas utan a hp logonal lefagy. Probaltam a biosba bemenni, de fagyas. Kivettem a vinyot, es ugy inditottam el, ekkor a gep mukodik. Lleformaztam a c-t hatha, de miutan visszarakom, ujra elojon a hiba.

Valakinek van valami megoldasa ?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.