Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) Spet válasza 800.henrik (#56050) üzenetére


Spet
addikt

Akkor próbáld meg újrarakni a játékot, illetve a drivereket, hátha megoldja valamelyik a problémát.

Szerk.: Bár utoljára ilyen hibákat a régebbi crack-el játékoknál láttam, igazi szórakoztató központok voltak annó :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56052) Murphistic válasza SimS (#56035) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Hello!
Nem vagyok PC-szerelő, csek egy lelkes amatőr, de én a régi gépemnél elvagyok egy is csillagcsavarhúzóval (PH0-ás, ha minden igaz). Újabb notebookoknál már kell torx csavarhúzó is. A pontos mérteket legjobb talán a szerelési útmutatókból kinyerni, ahol leírják, hogy milyen csavarokat használnak az adott géptípusnál. Ha többet átolvasgatsz, akkor szerintem megtalálod azokat a csavarhúzókat, amelyek jó eséllyel a gépek nagyrészéhez jók lesznek.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#56053) PapB18


PapB18
tag

Sziasztok!
Ez a lap Link támogatja ezt a procit ? [link]

:R

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#56054) grrpowa válasza PapB18 (#56053) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Elvileg igen
AM3 Phenom II X4 HD96ZTWFK4DGR(BE) 95W Zosma 3000MHz 2000MHz 512KBx4 6MB E0 P1.20

0631 7710098

(#56055) ggg666 válasza PapB18 (#56053) üzenetére


ggg666
őstag

Bakker ennyire lustának lenni, ott van a linkeden oldalt a cpu támogatási lista!!!

(#56056) grrpowa válasza ggg666 (#56055) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Szerintem csak biztos ami biztos alapon rákérdezett nem lehet mindenki szaki :)) :N

0631 7710098

(#56057) PapB18 válasza grrpowa (#56056) üzenetére


PapB18
tag

Elnézést hogy annyira nem értek hozzá csak biztosra is akartam menni de még így is elfelejtettem hozzá tenni azt hogy fel szeretném oldani benne a maradék 2 magot akkor is támogatja vagy ezen nem múlik ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#56058) grrpowa válasza PapB18 (#56057) üzenetére


grrpowa
aktív tag

A lap UCC -s tehát tudja a magfeloldást viszont a proci amit linkeltél az alapból 4 magos mit akarsz feloldani rajta ja hogy 6 magosítható :))

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#56059) PapB18 válasza grrpowa (#56058) üzenetére


PapB18
tag

van egy ilyen proci csak feloldható benne még 2 mag

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#56060) grrpowa válasza PapB18 (#56059) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Igen közben utánanéztem :) nem tudom de szerintem nem minden procinál 100% a magok feloldása van amelyiknél lehet van amelyiknél nem én úgy tudom de lehet tévedek :K

Ez jó kérdés, Én amikor elmondtam a boltban akkor csodálkozva néztek rám...
A srác annyit mondott hogy eladtak kb. 12db-ot és abból 3-nál stabil a hat mag...
Szóval lutri az egész
ez egy fórumból van

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#56061) PapB18 válasza grrpowa (#56060) üzenetére


PapB18
tag

igen nem mindnél lehet csak ha zosma magos akkor lehet. de kérdés az volt hogy ha belerakom és fel akarom oldani benne mondjuk mind a kettőt akkor ugyan úgy menni fog ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#56062) grrpowa válasza PapB18 (#56061) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Igen de az alaplapodra rakd fel a legújabb BIOS-t egyébként amit linkeltél lapot le van írva hogy

Phenom II X6 6-Core CPU Ready
Supports UCC feature (Unlock CPU Core)

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#56063) PapB18 válasza grrpowa (#56062) üzenetére


PapB18
tag

rendben köszönöm :R

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#56064) grrpowa válasza PapB18 (#56063) üzenetére


grrpowa
aktív tag

:) :R

0631 7710098

(#56065) ggg666


ggg666
őstag

Nem tud valaki olyan konvertert ami automata 2 pass xvidben kódol és egyszerre több fájlt is kezel, és megadott méretre tud konvertálni?

(#56066) kispx válasza ggg666 (#56065) üzenetére


kispx
addikt

Itt valószínűleg eredményesebben fogsz tudni a témáról kérdezni.

(#56067) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Windows 7, IncrediMail telepítés. Megvolt, de nem hajlandó indulni, valami flash-t hiányol. Adobe flash player fent van.
Mi a görcsöt hiányolhat?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56068) kispx válasza Vakegérke (#56067) üzenetére


kispx
addikt

Az IE-hez való Flash van feltéve? 32 vagy 64 bites?

(#56069) Vakegérke válasza kispx (#56068) üzenetére


Vakegérke
veterán

Firefox, 32 bit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56070) kispx válasza Vakegérke (#56069) üzenetére


kispx
addikt

Legyen az IE-s verzió is fent.

(#56071) Vakegérke válasza kispx (#56070) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fent van, csak nem használom. Közben frissített a rendszer, szép új IE-t kaptam. Na majd beüzemelem, talán gyógyír lesz a problémámra.
Köszönöm a tanácsot. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56072) Thunderzolee

Üdv!

Nyomtatási hiba topic az melyik?
Vagy megkérdezem itt, aztán majd eligazítotok.

segítség kéne

német nyelvvizsga szöveg
letöltöttem
ki akarom nyomtatni, de az umlautos betűk, illetve a képekbe levő szövegek helyén sok helyen csak picike kockákat nyomtatott a nyomtató
mit kell tennem, h normálisan nyomtassa?
adobe reader legújabb magyar verziója van fent

például ebből:

ez lett:

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#56073) Vakegérke válasza kispx (#56070) üzenetére


Vakegérke
veterán

Totális siker. :C
Köszönöm szépen :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56074) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sajnos újabb kérdésem is van.
Windows 7, 32 bit. Asus Xonar DG kártya telepítve. Beállítottam mindent, nagyon szupi. Kár, hogy rendszer (újra)indítás után a "2 speakers" beállítást minden alkalommal felülbírálja, és átállítja "headphone"-ra.
Rúgjam oldalba, vagy van kíméletesebb megoldás is?

Szerk: A VGA kártya "NVIDIA High Definition Audio" kimenete le van tiltva az eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56075) PapB18


PapB18
tag

Lehet hogy hülyesèget kèrdezek de azèrt meg kèrdezem :D Abban van valami hogy amd-s procihoz ati vidikari kell mert azzal jobban megy? Csak mert vèlemènyem szerint ez baromság. De èrdekelne azèrt hogy van e valami igazság alapja.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#56076) pjen válasza PapB18 (#56075) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van

(#56077) Vakegérke válasza PapB18 (#56075) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy barom vagyok, de nem véletlen, hogy ATI már csak név szerint létezik, ma már AMD-nek hívják.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56078) leslieke válasza PapB18 (#56075) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az amd évekkel ezelőtt felvásárolta az atit.

Nekem amd-s procihoz nvidia kártya van, ezek is gond nélkül működnek együtt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56079) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi, tudna nekem valaki linkelni egy Win 8 topikot, ahol választ kaphatok pár kérdésre?
Én nem találok olyat, ahol lenne élet. :N
Azért itt is megkérdezem:
Szeretnék vásárolni egy Win 8-at és arra lennék kíváncsi, hogy ezt újra tudom-e majd telepíteni, ha valamikor alaplapot cserélek?
Egy másodlagos gépre menne, amin win 7 van, de a tisztasága kétes számomra, ezért nem tudok (merek) frissítést venni. :(
Simán fel tudom rakni erre az újat?
Asszem ennyi, thx. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#56080) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#56072) üzenetére

Közben megoldottam, XPS-be konvertálva már ki tudtam nyomtatni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#56081) Zolibaba24


Zolibaba24
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy újraindulgat a gépem, leszűkítem, ha letöltök valamit firefox -al, vagy explorerrel vagy, ha telepítem a flash playert, eddig csak ezekben az esetekben produkálta. Böngészés mehet napestig, semmi probléma. Először megfagy egy pillanatra, majd újraindul. Kékhalál nincs, pedig kivittem a pipát. az automatikus újraindítás négyzetből.

Hálókártyát, tápegységet cseréltem már, ugyanaz. Vinyó 98/100%-os hard disk sentinel szerint, nincs bad sector.

"Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet..." ez került be a rendszerinfóba

Egyébként nem jelentkezik a probléma. Lefuttattam pár 3dmarktot, stresszeltem a cpu-t, memóriát, merevlemezt, most épp a memtest fut 0 hibát mutat.

Gépem:

xpsp3
socket 775 3ghz pentium
2*512 ram
Asrock 775VM800 alaplap
Ati 9200SE Vga
Ide 40gb

Volt már valakinek hasonló? Javaslat, ötlet?

Válaszokat köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#56082) kispx válasza sixpak (#56079) üzenetére


kispx
addikt

Windows 8
Ebben mindig van élet.

(#56083) sixpak válasza kispx (#56082) üzenetére


sixpak
nagyúr

Frankó, a kereső használatát még gyakorolnom kell ezek szerint. :)
Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#56084) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

van 1 hibás 8800 gts kártyám amit valószínűleg házilag meglehetne javítani.
A javítás ügyebár az lenne, hogy 200C-on 8 percre berakom sütni DE
Ügyebár az ón nem túl egészséges meg a többi cucc a kártyán, és az lenne a kérdés hogy ez élettanilag mennyire lenne befolyásos?
Inkább keressek egy másik sütőt amit így erre belehet áldozni vagy ez az egész csak vaklárma (azért tuti van valahol valós alapja)

Szépnapot!

(#56085) föccer válasza Dexter-2000 (#56084) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem fog belebetegedni a családod. A szomszéd kutyája meg nem számít, úgyis minden éjszaka ugat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56086) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Üdv, egy olyan kérdésem lenne, hogy alaplapi 3pin házhűtő csatlakozóra ha Y kábelt kötök (több ventit 1 csatlakozóra) annak van valami hátránya esetleg? Anno valami külföldi fórumon olvasgattam erről, de ott össze-vissza írtak már mindent és kicsit bizonytalan lettem :S

(#56087) sgergi válasza haverkulum (#56086) üzenetére


sgergi
veterán

Nincs. Annyi hátránya lehet csak, hogy a ventiket csak egyszerre tudod vezérelni.

(#56088) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Ez egy nagy kamu igaz?Mármint hogy a hír helyes, és ez egy vírusfertözés?

Nagybátyám hívott kétségbeesve az imént, hogy 12 órán belül be kell fizetni.Jól sejtem hogy format C: ?

(#56089) Zolibaba24 válasza z123456789 (#56088) üzenetére


Zolibaba24
tag

Igen, kamu! Be ne fizess semmit! Hoztak már nekem ilyen gépet, meglehetősen profin megcsinálták a csalók ezt a malware-t, még a Köztársasági elnök is farkasszemet néz veled, ha van kamerád azt is bekapcsolja, meg még az ip-det is kiírja.

Legjobb megoldás, ha újrarakod a rendszert, bár el lehet távolítani anélkül is. Utána egy megbízhatóbb vírusirtót tegyél fel neki, én az Avast ingyenes verzióját használom, nem a legjobb, de nekem még soha nem volt ilyenem, bár nem is klikkelek rá mindenre ;) Nagybratyó megbízhatóbb oldalakat látogasson :)

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#56090) föccer válasza z123456789 (#56088) üzenetére


föccer
nagyúr

De hogy kell format c :N

Indítás csökkentett módban és egy sima rendszer visszaállítást kell tolni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56091) razorbenke92 válasza z123456789 (#56088) üzenetére

A logoutomon van egy leírás az eltávolításról+a hozzászólásokban is vannak érdekes infók.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#56092) Zolibaba24 válasza föccer (#56090) üzenetére


Zolibaba24
tag

Amit nekem hoztak, abba nem lehetett visszaállítani a rendszert, mert ugyan be volt kapcsolva a biztonsági mentés, de vagy beágyazta magát, vagy kiütötte valahogy, vagy csak szimplán nem működött. Egyébként, csökkentett mód hálózattal, ott telepíts egy anti malware programot pl ezt [link], lefuttatod, letörlöd, utána megcsinálod normál módban is. Én továbbra is a rendszer újrarakása híve vagyok, ha csak nincs rajta valami fontos adat. 1 óra az egész, az írtás se (mindig ) sokkal rövidebb, és akkor legalább tiszta lappal indulunk ;)

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#56093) 800.henrik válasza Spet (#56051) üzenetére


800.henrik
senior tag

Menjek be a bankba?

Ilyen is volt:

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#56094) harcikoca


harcikoca
senior tag

Nekem olyan program kéne, ami képes felismerni egy lefényképezett képről a betűket, és számokat, hogy átírhassam őket. Létezik ilyen?

AMD+Ati powee'R

(#56095) Pttypang válasza Dexter-2000 (#56084) üzenetére


Pttypang
veterán

Már egy ideje figyelnek szegény gyári munkásokra is, és épp emiatt a figyelem miatt kell olyan forrasztóanyagot használniuk, ami nem rendelkezik olyan jó tulajdonságokkal, mint a régi, így neked egy idő után lehet, hogy sütnöd kell, ahogy a példa is mutatja.

Everybody lies.

(#56096) z123456789 válasza Zolibaba24 (#56089) üzenetére


z123456789
addikt

(#56089) Zolibaba24
(#56090) föccer

(#56091) razorbenke92

Köszi mindegyikötöknek.Sejtettem, már találtam is cikket, söt munkatársam is pont a 7végén találkozott ezzel.Csak megerösítés kellett.
Èn is az újrarakásnak vagyoka híve.Remélem mindent mentettek. :D
A gyerek lehetett a ludas szerintem.Kamaszkorban jobban rákattintgat az ember "olyan" oldalakra. :D

[ Szerkesztve ]

(#56097) pjen válasza harcikoca (#56094) üzenetére


pjen
félisten

Abbyy fine reader.Legalábbis a beszkennelt szövegeket képes értelmezni(az is fénykép) :)

(#56098) gamer187


gamer187
tag

üdv

tegnap szét szedtem a gépem mert havernak vinyójára tettem pár cuccot mivel elég macerás helyen van a gép ki kell húzni ilyenkor minden kábelt stb.

a probléma az hogy véletlenül az alaplapi csatiba dugtam be a monitort ezt utólag vettem észre gondoltam nem lehet baj

aztán a win frissítést telepített stb. most már ebben a módban működik az aero is szóval gondolom feltelepítődött az alaplapi driver.

a lényeg az hogy ha a bővített videó kártyába dugom a monitort nem ad képet, az alaplapiból pedig igen.

most mi tévő legyek hogy helyre álljon a dolog? rendszer visszaállítás vagy driver törlés vagy??

(#56099) pjen válasza gamer187 (#56098) üzenetére


pjen
félisten

Elsőre a rendszer vissza állítás tűnik a legegyszerűbbnek.

(#56100) dozzer


dozzer
tag

Szevasztok!

2 db UTP kábelem van és szeretném összecsatlakoztatni őket. A kérdésem az lenne , hogy van e iylen csatlakozó ill. mi a neve?

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.