Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) VoidXs válasza Milgram1 (#53750) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Más képet? Vagy más méretet?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53752) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Kék halált szenvedett az EliteBook-om,. 128GB-os SSD van benne , meg egy 500Gb-os HDD. Az op. rendszert minden áron a HDD-re akarja rakni, ill az SSD-t nem is látja. Mi lehet a gond, vegyem ki a HDD? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#53753) Milgram1 válasza Rivaul (#53749) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Ja oké köszönöm, azt gondoltam biztos olyan

(#53754) Milgram1 válasza VoidXs (#53751) üzenetére


Milgram1
aktív tag

más képet próbáltam de más méretet még nem, lehet hogy csak az 1920x1080-at nem bírja? :(

(#53755) VoidXs válasza Milgram1 (#53754) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kell, hogy bírja. Én lazán mozgatok 70 megapixeles képeket is (pl. ebben a háttér), igaz az Adobe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53756) banán007


banán007
tag

Sziasztok! Lehet hülye kérdés, de hardveraprón egyre több hirdetésnél látok olyan "számlálós" képeket, ami gondolom a megtekintések számát mutatja, de hogyan rakják kki?

(#53757) Rivaul válasza banán007 (#53756) üzenetére


Rivaul
addikt

Tessék ezt elolvasva megtudhatod :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53758) VoidXs válasza banán007 (#53756) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pl. innen szerezhetsz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53759) banán007 válasza Rivaul (#53757) üzenetére


banán007
tag

:R

(#53760) csiga8 válasza Vakegérke (#53735) üzenetére


csiga8
senior tag

Akkor ez a baj. Megtaláltam ezt az opciót, de inaktív.

A venti 4 tűs, és a CPU konnektorra van dugva. Próbáltam már lehúzni, máshova dugni, de az fixen 1800 rpm-el pörög.
A lap zsír új, a venti azt hiszem Coolink Swif2 120P.

Most a lap hibás, vagy a ventire finnyás, vagy csak biost frissítsek?

(#53761) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Valakinek van fodrász ismerőse? Tesómnak szeretnék hajvágó gépet venni, de valami jobb fajtát, 20ezer forintig, ami nem azt jelenti hogy 19.990Ft-os kell, tökéletes olcsóbban is, ha minőségi
Fodrász, tehát csak normális, megbízható márka, és típus jöhet szóba :R

Egy tippet már kaptam, de szeretnék több közül választani
Vezetékes/vezetéknélküli is lehet, de vezetnéknélküliből csak olyan amit töltés közben is lehet használni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53762) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Sziasztok.

Ubuntu alól hogyan tudok egy partíciót GPT-ből MBR-re konvertálni?
Köszönöm.

(#53763) kispx válasza N3zykee (#53762) üzenetére


kispx
addikt

(#53764) N3zykee válasza kispx (#53763) üzenetére


N3zykee
csendes tag

Letudnád nekem fordítani értelmes nyelvre? köszi

(#53765) izsob válasza Rivaul (#53733) üzenetére


izsob
tag

2011 márciusi gyártmányú.

(#53766) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Egy ideje keresek már a neten azután,hogy a porcelán szigetelő(villamos téma)nek, miért is ilyen az alakja? De nem találok semmi kézzel foghatót,hogy miért is ez az alakja. Valakinek lenne ötlete, esetleg ismerete erről?

(#53767) Milgram1 válasza VoidXs (#53755) üzenetére


Milgram1
aktív tag

A Sony vegas 11-et próbáltam ki és abba most jó

(#53768) Rivaul válasza izsob (#53765) üzenetére


Rivaul
addikt

Ment pm!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53769) kispx válasza N3zykee (#53764) üzenetére


kispx
addikt

Szabad fordításban, így 11 fele:

Megnyitod a terminált és beírod: sudo fdisk -l

A csillaggal megjelölt eszköz lesz a boot eszköz. Jegyezd meg.

Rakd fel a gdisk programot a sudo apt-get install gdisk paranccsal.

Add ki a sudo gdisk parancsot. Írd be a boot eszköz nevét és üss egy entert.

Nyomj egy "r" betűt és utána egy entert, hogy a e recovery and transformation beállításokhoz juss.
Nyomj egy "g" betűt és utána egy entert, hogy kiválaszd a konvertálás a GPT-ből MBR-be menüpontot.
Nyomj egy "o" betűt és utána egy entert, a az elsődleges partíción való konvertáláshoz.
Nyomj egy "y" betűt és utána egy entert, hogy véglegesítsd és kilépj.

(#53770) #65675776 válasza Atomgeszi (#53766) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kúszóáram nehezebben kússzon át rajta.

(#53771) Atomgeszi válasza #65675776 (#53770) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ááhhááááá... És az esőnek van hozzá köze? Fene vinné el,hogy így sem találok erről semmi szakszavakat tartalmazó iratot sem sokkal több magyarázatot stb. :F

(#53772) #65675776 válasza Atomgeszi (#53771) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Egyébként ezért vannak bordák a gyújtógyertyákon is.

[ Szerkesztve ]

(#53773) Atomgeszi válasza #65675776 (#53772) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, egy olyat találtam Én is(lényegében ugyanezt írta), azt hittem van erről valami terjedelmesebb is. De köszönöm, sok segítség volt! :K

(#53775) Rivaul


Rivaul
addikt

Előző billemen volt alvó módhoz külön gomb. A jelenlegin nincsen. Ezt valamilyen programmal ki tudom váltani? Olyan kéne ahol megadhatok bizonyos gomboknak külön opciókat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53776) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sokat hallgatok elektronikus zenét netes rádiókból.

Az egyik a http://www.pulsradio.com/ a másik a http://www.technobase.fm/ ismerték még esetleg hasonló rádiókat?

Ha netán van olyan topic ahol tudnak még ajánlani/hasonló témával foglalkoznak azt megköszönném.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53777) Sub-ZeRo válasza Predator2 (#53776) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A radio sure nevő programot felrakod és több tízezernyi rádió adóból tudsz választani. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53779) Vakegérke válasza csiga8 (#53760) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én BIOS-t frissítenék.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53780) rover45 válasza N3zykee (#53745) üzenetére


rover45
senior tag

ha esetleg nincs rá szükséged, szívesen használom tovább a w8 termékkulcsát :DD

(#53781) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Egy érdekes kérdésem lenne, lehet nem is a legjobb helyen teszem fel. Van egy gmail-es email címem. Van-e lehetőség arra, hogy valaki hozzáférjen a címlistámhoz anélkül, hogy ismerné a jelszavamat?

Ugyanis egy konkurens cég árajánlatokat küldött ki, és többek között megkapta az ügyvédem és a testvérem is, akik semmilyen kapcsolatban nincsenek az iparággal, amiben tevékenykedek.

Ami érdekes, hogy címzettként nem is ők szerepelnek, hanem egyetlen másik email cím.

Én esetleg arra tudok gondolni, hogy egyszer óvatlanul továbbküldtem valami körlevelet.

[ Szerkesztve ]

(#53782) Melack válasza szőröscica (#53781) üzenetére


Melack
veterán

Erre azért kicsi az esély.
Inkább egy továbbküldött levél - onnan elég sok címanyagot lehet beszerezni....

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53783) spiritex


spiritex
veterán

Tapasztaljátok ti is, hogy mostanában ha be akar lépni az ember ide a PH-ra, vagy a FB-ra, akkor az azonosító/jelszó páros után nem lép be, hanem vagy még egyszer be kell írni, vagy F5-el frissíteni kell az oldalt, hogy belépjen? Ennek mi az oka?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53784) kispx válasza spiritex (#53783) üzenetére


kispx
addikt

Én egyiknél sem tapasztalom.

(#53785) Vakegérke válasza spiritex (#53783) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt nincs ilyen problémám.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53786) spiritex válasza kispx (#53784) üzenetére


spiritex
veterán

Nálam sem mindig, viszont több gépen is előfordul. :F

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53787) Vakegérke válasza spiritex (#53786) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem lehet, hogy valamelyik böngésző kiegészítő huncutkodik?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53788) spiritex válasza Vakegérke (#53787) üzenetére


spiritex
veterán

Végülis lehet, mert chrome-ról van szó minden esetben. Ránézek, köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53789) pelenka35 válasza spiritex (#53783) üzenetére


pelenka35
őstag

Reggel nekem is ez volt a gond , telefonon be voltam jelentkezve megváltoztattam a jelszavam utána ment normálisan.

Gamertag:Rob3rt75

(#53790) pelenka35


pelenka35
őstag

Adott egy gép win 8 telepitve.
Utólag le lehet választani a 750-GB merevlemezből 400GB-ot ha igen hogy ?

Gamertag:Rob3rt75

(#53791) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Fejhallgatóhoz akarok venni jack hosszabbítót 2db-ot 1-2m-t(hangszoró,mikorofonnak.)Nem dj vagy studió minőségű,egyszerű 5k fejhallgató játékra stb.
Az lenne a kérdésem,hogy erre a célra megfelel az itt található 150ft-os toldó is vagy nézni kell valami drágábbat,hogy ne legyen minőségbeli romlás?

(#53792) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémám adódott. Van egy Genius 5.1 hangkártyám ami össze van kötve egy Clatronic házimozival, Jack-Rca

kábel segítségével Aux1 bemenetre. A probléma az h, hiába állítom be az 5.1 hangzást még is csak a két első és a mély hajlandó megszólalni. Ha van tippetek h mi lehet a gond kérlek segítsetek.
Előre is köszönöm.

(#53793) Melack válasza pelenka35 (#53790) üzenetére


Melack
veterán

Egyszerűen fogsz egy partícionáló progit, és megcsinálod vele az új partíciót. Win8 beépített funkcióit sajnos nem ismerem, de Win7 alatt ez gyárilag ment.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53794) szőröscica válasza sesomaru1989 (#53792) üzenetére


szőröscica
addikt

5.1 átviteléhez vagy optikai kábel, vagy megfelelő számú jack-jack/jack-rca kell. A hangrendszered a hangkártyádtól jelenleg csak sztereó jelet kap, ezért szól az első kettő és a mély.

(#53795) rover45 válasza sesomaru1989 (#53792) üzenetére


rover45
senior tag

Amennyire én értek hozzá, ez így max sztereó lehet, ezzel a kábellel soha nem kapsz 5.1-et, de javítsatok ki ha tévedek!

(#53796) sesomaru1989 válasza rover45 (#53795) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Köszi szépen, a gondom annyi még, hogy a házimozin csak Aux1 és Aux2 bement van , meg van két audio kimenet aztán így ennyi :/. Akkor a gépről való 5.1 hangzást felejtsem el jóformán?...

(#53797) Vakegérke válasza sesomaru1989 (#53796) üzenetére


Vakegérke
veterán

A két bemenetet nem lehet keverni? Mert ha igen, a kettesre rányomatod a hangkártya hátsó kimenetét, és kész.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53798) pelenka35 válasza Melack (#53793) üzenetére


pelenka35
őstag

van valami leirás mert fogalmam nincs ,hogy kell .

Gamertag:Rob3rt75

(#53799) Vakegérke válasza pelenka35 (#53798) üzenetére


Vakegérke
veterán

A súgóban biztos megtalálod. Arra pedig figyelj, hogy particionálás előtt futtass töredezettségmentesítőt.

Szerk: Szameg, szerkeszthettem volna az előzőt, bocs mindenkitől. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53800) spiritex


spiritex
veterán

Sok műszaki kütyüm van, amit mind lehet usb-n tölteni: telefon, tablet, mp3 lejátszó. Azt jól tudom, hogy nyugodtan tölthetem mindet a legerősebb 220V/5V/2A-es USB-s adapteremmel, nem fog ártani egyiknek sem, mert úgyis annyit vesz fel egy kütyü, ami neki kell?
A 2A-es gyorsabban sem fogja őket tölteni, mint pl. a 600mA-es, ezzel esetleg rongálva az akksit?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.