Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53702) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Mostanaban valamiert jatekok kozben valamiert alapbol kevesebb az fps neha, ha ujrainditom a gepet akkor jo.
Lehet hogy a 13.8 beta miatt vagy miert? Ilyen van hogy Dota 2-be 90-150 helyett 50-70 valamiert csgo-ba meg ott ahol 200 lenne ott 150-160. :O Egyszer 3dmark-ban is 7100 helyett 6800 korul volt a pont.
kartya: Sapphire Radeon HD7850 1GB OC (1100/1250/1220mV)
Esetleg lehet nem is kartya miatt?

(#53703) anonymus89 válasza cattus (#53700) üzenetére


anonymus89
addikt

No felraktam meglátjuk, köszönöm a segítséget!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#53704) VoidXs válasza anonymus89 (#53703) üzenetére


VoidXs
nagyúr

De ne az új Live-féle ocsmányságot (és bugcsomagot, ami nem kezel még wmv-t sem helyesen), hanem a régi, 2.6-os verziót használd, ami az XP alapfelszerelésében is volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53705) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!

Édesanyám gépét cserélem.
A régiből megszokott, jol bevalt ps/2-es billentyűzet és egér van, ugye. Az új gépen (dell a lelkem de ez gondolom lényegtelen) immár csak usb portok vannak. Oprendszer win7 ultimate. Gondoltam 990Ft-ot megér egy átalakító amivel rá tudom kötni a meglévő egeret-billentyűt. Megy is, most is azon gépelek, a bajom csak az hogy minden boot után ki kell húzni és újra csatlakoztatni. Mintha alapból nem kapna tapot es éledne fel, vagy nem töltené be a drivert, nem tudom. Akkor 1 másodperc alatt működik, de azért mégse mondhatom anyukámnak hogy minden bekapcsolás után játssza ezt el.

Tudtok valamit erre? Mit kell átállítani a biosban, vagy a win eszközkezelőben... vagy hardveres eredetű lehet a dolog és kikerülhetetlen az usb-s bill+egér beszerzése?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#53706) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Van egy 200gb-os samsung hdd-m le akartam formázni fat32-re ami sikerült is de 32gb-osra változott... mit tudok tenni, hogy fat32 legyen de 200 gb?
előre is köszönöm a válaszokat.
üdv

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#53707) anonymus89 válasza VoidXs (#53704) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem tudtam de lecseréltem köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#53708) razorbenke92 válasza hitvanyalak (#53706) üzenetére

Gondolom teljesen tisztában vagy a fat32-vel, ezért nem hívom föl a figyelmedet a dolgokra, amikben hátrányos, de itt találsz rá megoldást, vagy pedig Win98 live CD-vel formázod, esetleg Linux alól.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53709) izsob


izsob
tag

sziasztok van egy 1tb-s wd scorpio blue-m (wd10tpvt) és az olvasófej folyamatosan berreg olyan másodperces megszakításokkal. mintha nem tudna túljutni valamin. Ha másolok rá egy filmet vagy akármien nagyobb fájlt, akkor egy darabig megyen szépen aztán hirtelen megakad, és egy időután kikapcsol, majd vissza bekapcsol a merevlemez. A HD sentinel szerint most éppen 100/100-as de akárhányszor ujraindítom a gépet mindig mást mutat. 96-100-ig bármilyet. A hdd regenerátor bad sectorosnak mutatja az egészet, az ellenőrzés során minden gigában 2-300 mb-ként megakad, és ugrik egy nagyot.ilyennel még nem találkoztam.

(#53710) hitvanyalak válasza razorbenke92 (#53708) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Sajnos nem vagyok egyáltalán tisztában :/ ps3-hoz nekem ez kell ennyit tudok.. igazi "csak felhasználó" vagyok de gyorsan elolvasom amit linkeltél, köszi. :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#53711) hitvanyalak válasza razorbenke92 (#53708) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Sikerrel jártam, amit csak Neked köszönhetek! Nagyon hálás vagyok!
:R :R :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#53712) razorbenke92 válasza hitvanyalak (#53711) üzenetére

Igazán nincs mit :)

Ha PS3-hoz kell, az más, azt hittem számítógépben ragaszkodsz nagyon hozzá :R

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53713) ViSAS válasza ViSAS (#53644) üzenetére


ViSAS
senior tag

Erre esetleg valakinek van javaslata? :U

[ Szerkesztve ]

(#53714) razorbenke92 válasza ViSAS (#53713) üzenetére

Kontakthiba esetleg? Nézd meg a csatlakozókat, kicsit vakargasd meg őket. A megyek-nem megyek játék lehet a hőmérséklet-páratartalom változások miatt, ha kicsit oxidosak a csatlakozók.

Kérdésem:

Hogyan telepíthetek egy olyan netbookra win98-at, ami USB-ről nem bootol, csupán fénykorában volt floppy bővítője egyedi csatolóval Toshiba Portege 3110CT a vas.

Plop Boot managert valahogy rávarázsolták, de USB telepítőnél az is megfagy.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53715) pylon válasza razorbenke92 (#53714) üzenetére


pylon
tag

szóval nincs floppy, CD meghajtó és USB boot nem megy (semmiről se) ?

próbáld meg kivenni a HDD-t és egy másik gépben felmásolni rá a telepítőt

(#53716) razorbenke92 válasza pylon (#53715) üzenetére

Így igaz.

De megoldottam. Kivettem a winchestert, külső tokkal rátettem a CD tartalmát másik gépről, aktívvá tettem, és írtam rá egy MBR-t (lényegében bootolható pendriveot csináltam a winyóból)

Szóval köszönöm :)

Szerk:

Még volt olyan lehetőségem, hogy LAN-on telepítem, de az elég durva eset.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53717) Rivaul válasza izsob (#53709) üzenetére


Rivaul
addikt

HDD szakik topicjában érdeklődj.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53718) Cinege45 válasza Vakegérke (#53532) üzenetére


Cinege45
tag

Köszi a választ!
Tehát, ha lennél olyan szives valamilyen konkrét (bolti) elérhetőséget megadni.
Köszönettel:

(#53719) Vakegérke válasza Cinege45 (#53718) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj. :)

Szerszámáruház
Mekovill
Conrad
Hometools
SerVinTrade Plus Kft
Árumánia

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53720) Gery15 válasza izsob (#53709) üzenetére


Gery15
addikt

Ha van még rá garancia akkor, szerintem vidd vagy küld el gariba, bizonyára sérült, hibás.

HyperX

(#53721) izsob válasza Rivaul (#53717) üzenetére


izsob
tag

ott nem jött válasz. Még annyit hozzátennék, hogy ha rádugom képre külsőmeghajtóként, akárhányszor leválasztom és rádugom, visszaugrik 100/100 ra, és az üzemóra se megyen bele, mintha resetelné mgát a merevlemez. Hddreggel csináltam egy felülettesztet, az badsectorosnak írja az egész lemezfelületét.

(#53722) izsob válasza Gery15 (#53720) üzenetére


izsob
tag

az a baj h már nem garis. akkor kuka?

(#53723) Gery15 válasza izsob (#53721) üzenetére


Gery15
addikt

Hmm... általában a HDS-nek és a Regeneratornak lehet hinni, így láthatatlanban azt mondom, hogy kuka. De mindenképpen hallgass meg másokat, hogy mit mondanak majd. Nem ejtetted le esetleg? Vagy nem érte ütés?

HyperX

(#53724) rover45 válasza izsob (#53709) üzenetére


rover45
senior tag

a hozzá vezető kábeleket cseréld ki, egy próbát megér :)

(#53725) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani hogy a Logitech-nek hol van olyan oldala ahol meg tudom nézni (mondjuk serial number alapján) hogy garanciális-e a még egy termék? Köszi.

(#53726) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok! Erre esetleg...?

Whatever.

(#53727) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

Sziasztok
Kellene a segitségetek!
A skypot fel teszem a gépre de mindig kiirja hogy rossz a felhasználó vagy a jelszó,de nem rossz mert a neten meg jó a felhasználó és ajelszó is!
Mi lehet a baj?

(#53728) Qru válasza j.bravo (#53726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

bios-ban az usb legacy mód engedélyezve van?

#nincsbennetarcsi

(#53729) j.bravo válasza Qru (#53728) üzenetére


j.bravo
addikt

Jó ötlet, köszi, megnézem amint arra járok!

Whatever.

(#53730) Aaron14


Aaron14
őstag

Budapesten hol tudok TP-LINK routerhez antennát vásárolni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#53731) razorbenke92 válasza j.bravo (#53726) üzenetére

Ha nem működik, és nagyon nem akarod cserélni a perifériákat, akkor megpróbálhatsz olyan átalakítókat venni, ami egyenként alakítja át őket. De lehet, hogy az már meg sem éri.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53732) Vakegérke válasza Aaron14 (#53730) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53733) Rivaul válasza izsob (#53722) üzenetére


Rivaul
addikt

Az hogy nem garis az még nem feltétlenül kuka. Ha 3-4 éves körül van akkor írj egy pm-et s küldök elérhetőséget ahol cseréltetheted pár k-ért.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53734) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek.

Asrock N68C-GSFX alaplap biosában melyik menüpontban tudom beállítani, hogy ne fullon tekerje a CPU ventit?

Az én Z68-asomon simán megtaláltam gond nélkül. De ennek nem.

(#53735) Vakegérke válasza csiga8 (#53734) üzenetére


Vakegérke
veterán

H/W Monitor, CPU Quiet Fan. Állítsd enabled-re.

This item allows you to control the CPU fan speed and fan noise. If you set this
option as [Disabled], the CPU fan will operate in full speed. If you set this
option as [Enabled], you will find the items “Target CPU Temperature” and
“Target Fan Speed” appear to allow you adjusting them. The default value is
[Disabled]. You are allowed to enable this function only when you install 4-pin
CPU fan.
Target CPU Temperature
The target temperature will be between 45 C/113 F and 65 C/149 F. The
default value is [50 C/122 F].
Target Fan Speed
Use this option to set the target fan speed. You can freely adjust the
target fan speed according to the target CPU temperature that you
choose. Configuration options: [Level 1] to [Level 9]. The default value is
[Level 9].

Gúglis fordítás:
Ez az elem lehetővé teszi, hogy ellenőrizzék a CPU ventilátor fordulatszám-és a ventilátor zaj. Ha ezt
opciót [Disabled], a CPU ventilátor működik teljes sebességgel. Ha ezt
opciót [Enabled], meg fogja találni a tételeket "Target CPU Temperature" és
"Target Fan Speed​​" úgy tűnik, hogy lehetővé teszi igazítva. Az alapértelmezett érték
[Letiltva]. Lehetőséged van, hogy ez a funkció csak akkor telepíti 4 tűs
CPU ventillátor.
Cél CPU hőmérséklet
A kívánt hőmérséklet között lesz 45 C/113 F és 65 C/149 F. A
alapértelmezett érték [50 C/122 F].
Cél Fan Speed
Ezzel a beállítással a célt tűzte ventilátor sebességét. Ön szabadon módosíthatja a
target ventilátor sebességét a cél CPU hőmérsékletet, hogy
választani. Lehetőségek közül: [Level 1] [Level 9]. Az alapértelmezett érték
[Level 9].

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53736) Rivaul válasza csiga8 (#53734) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha biosban nem találod akkor a hozzá adott programokban keresgélj. Ha ott beállítod akkor egyből indulás után kapcsolja is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53737) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Tudtom nekem mondani egy olyan feliratkezelő programot, amivel meg tudnám oldani, hogy az adott sorozathoz/filmhez való tökéletes időzítésű magyar és angol feliratot összerakjam egyetlen srt-be, úgy hogy két sorban egymás alatt látszódjanak a feliratok, tehát egyszerre a magyar és az angol? (ctrl c ctrl v-vel elég hosszas lenne a művelet, csak azért. :D )

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#53738) Vakegérke válasza Rivaul (#53736) üzenetére


Vakegérke
veterán

Végtére is igazad van, de a segédprogi foglal némi memóriát, befolyásolja a teljesítményt. Egyszerűbb, ha a BIOS-ra bízza a dolgot. Megtalálja a lehetőséget, a lapnak megfelelő leírásból szedtem az információt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53739) j.bravo válasza razorbenke92 (#53731) üzenetére


j.bravo
addikt

Meg is érhetné ha azzal kezdtem volna, nem a meglévővel :)
Megnézem-kipróbálom az usb legacy mód beállítást, ha nem segít akkor szerzek usb-s billt-egeret. Nem halok bele, annyira nem nagy költség, csak ugye ha egy beállítás megoldja...

Whatever.

(#53740) Rivaul válasza Vakegérke (#53738) üzenetére


Rivaul
addikt

Én nem néztem utána ennyire mélyen. Természetesen a legtisztább ha onnan tudja vezérelni. :K Az enyém csak egy alternatíva :)

OFF...Mikor elkezdtem írni még nem volt kint a tied :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53741) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv!

Beleütköztem egy problémába...
Win7-et akarok telepíteni, de a telepítő ezt írja ki, hogy hiányzik neki a CD/DVD meghajtó drivere..
Ha USB-ről telepítem, és lehúzom a DVD írót, akkor is...

E miatt nem tudok tovább menni a telepítőben.. :W

Valaki tudna segíteni?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#53742) #85154688 válasza cattus (#53700) üzenetére


#85154688
törölt tag

Az Iguána-bőr kabát igazi gyerekek....

(#53743) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Sziasztok.

Vettem egy gépet gyári windows 8-al egy olyan 2 hónapja és így használom de viszont nem vállt be és szeretnék vissza váltani win7-re inkább. A kérdésem az lenne hogy 2 partícióm van 1 a rendszer és 1 a személyes dolgaim. Ha csak a rendszert törlöm akkor a win 7 fogja látni a személyes partíciómat majd? Vagy azt mentsem át egy másik gépre és majd később tegyem vissza?
Köszönöm előre is.

(#53744) Qru válasza N3zykee (#53743) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látni fogja a W7 is. Csak azt a partíciót formázd amin a W8 van.

#nincsbennetarcsi

(#53745) N3zykee válasza Qru (#53744) üzenetére


N3zykee
csendes tag

Köszönöm. Még az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom kinézni a most gyárilag fennt lévő win 8 termékkulcsát?

(#53746) cattus válasza N3zykee (#53745) üzenetére


cattus
őstag

Ha jól nézem: Egér bal alsó sarokba és jobbklikk / Windows-gomb+X -> Rendszer és a legalsó sorban ott van a Termék azonosítója.

Do the thing!

(#53747) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok! Nem tudjátok miért csinálja ezt a vegas? :W

(#53748) VoidXs válasza Milgram1 (#53747) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Esetleg konvertáld png-be, én vágáshoz mindig azt használok, a bmp-szintű minőség és kis helyigény miatt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53749) Rivaul válasza Milgram1 (#53747) üzenetére


Rivaul
addikt

Sony Vegas topicba kérdezd+

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53750) Milgram1 válasza VoidXs (#53748) üzenetére


Milgram1
aktív tag

próbáltam png-be is :(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.