Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) Vakegérke válasza Rivaul (#53349) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még nem volt szerencsém hozzá, de én megkockáztatnám. USB port, nagy baj nem lehet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53352) Rivaul válasza Vakegérke (#53351) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen én is így vagyok vele de ez volt az első olyan melóm amikor nem fizikai hiba miatt nem tudtam befejezni egy melót. Ilyenkor meg elég kellemetlen az embernek a "jussát" elkérni a végén. Legalábbis nekem az. Mind1 max én megfinanszírozom azt ha megy úgy is kifizeti a tulaj, ha meg nem akkor 1600-at mlg lenyelek...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53353) rover45 válasza Rivaul (#53349) üzenetére


rover45
senior tag

am előtte mi volt a gépen? XP, Vista? azzal ment rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#53354) ricshard444


ricshard444
veterán

Levettem a ház elejét és vele együtt jöttek ki a bekapcsológomb kábelei, van 4, gondolom 2 a világításhoz 2 a kapcsolásgatáshoz, fogalmam sincs melyik hova megy, mert nincsenek megjelölve a kapcsolón, csak a kábelek, gondolom akkor van valami definíciója, hogy a színeket milyen sorrendben kell bekötni, tudna valaki tippet adni?

2 zöld, 1 fekete, 1 fehér van

Próbálgatni meg nem tudom, mert ha ideiglenesen megcsinálom akkor folyton elcsúsznak a kábelek és valamelyik tuti nem érintkezik :(((

Zalman Z11 a ház, forrasztani csak akkor szeretnék ha már megvan mit hova.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#53355) Phvhun válasza Rivaul (#53349) üzenetére


Phvhun
őstag

Rákerestem erre a gépre, és hivatalos oldalon literben mérik őket :D
"20-30 liter barebone PCs"

(#53356) rover45 válasza ricshard444 (#53354) üzenetére


rover45
senior tag

az nem lehet megoldás, hogy megnézed, mi van a kábel másik végén? ha a bekapcsoló gomb, akkor az a bekapcsoló gomb ... stb.stb. :)
mi az alaplap típusa?

(#53357) ricshard444 válasza rover45 (#53356) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem az alaplapon csúsztak le a kábelek.
Hanem a ház bekapcsológombjának összes kábele "szakadt ki" Igazából csak elengedte zsugorcső és a pötty forrasztás mind

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#53358) rover45 válasza ricshard444 (#53357) üzenetére


rover45
senior tag

hát az sem bonyolult, tök mindegy melyiket színű vezetéket hová forrasztod, csak amit a bekapcsoló gombra forrasztasz, annak a másik végét a a bekapcsoló gomb alaplapi csatijára dugd :)

Szerk: de szerintem az alaplapi csatlakozó felöli oldalon megvannak írva a csatlakozók, hogy melyik micsoda

[ Szerkesztve ]

(#53359) ricshard444 válasza rover45 (#53358) üzenetére


ricshard444
veterán

Végülis ez egy logikus mód, egész nap gépeket szereltem már lefáradtam, köszi :R

Vannak dolgok...

(#53360) Vakegérke válasza Rivaul (#53352) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem fizetik ki, kihúzod, zsebre vágod, és passz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53361) draff válasza ricshard444 (#53357) üzenetére


draff
aktív tag

A bekapcsoló gombon át az alaplap csupán egy sima impulzust kap arra, hogy beindítsa a "bulit".

Tehát - tök mindegy, hogy melyik drótokat (azt a kettőt) hová forrasztod majd vissza
(már ha tudod.)

[ Szerkesztve ]

(#53362) Rivaul válasza rover45 (#53353) üzenetére


Rivaul
addikt

Xp volt rajta s használtam is a hangot.


Phvhun
Ez egy régi t szériás barbone cirka 2003-as :U

Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller[A-2/A-3] <-- ez van benne. Nem ma kezdtem az ipart de semmilyen formában, alternatívában nem lehetett életre kelteni. Amit fel is tudtam manuálisan erőszakolni rá az is BS-t dobott egyből.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53363) Phvhun válasza Rivaul (#53362) üzenetére


Phvhun
őstag

Egyébként ilyennel énis kűzdöttem már, tudom milyen frusztráló.
Próbáltál olyan megoldásokat, hogy nem az alaplaphoz tartozó drivereket kerestél, hanem konkrétan az audio chip-hez néztél drivert? Akár olyan megoldások is bejöhetnek, hogy másik laphoz kiadott vistás driver fog működni.

(#53364) Rivaul válasza Phvhun (#53363) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen próbáltam. Az xp driver alapjait manuálisan beleírni a win-be. Komplatibilitás módot ráeröltetni. Asrock lap drivereit, konkrétan a chip azonos s környéki szériáit. Más gyártó hasonló készleteinek a drivereit. Winnel kerestetni. Driver keresővel kerestetni stb. Gyártó oldal, intel oldal, asus oldal... Találtam pár irányvonalat még s azokat is megpróbáltam de semmi. Egy orosz torentet találtam hozzá még valahol egy vista átirattal de az már halott volt, így feladtam :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53365) Phvhun válasza Rivaul (#53364) üzenetére


Phvhun
őstag

Még ami meglepő volt, hogy volt olyan driver, amit konkrétan nem a telepítővel volt hajlandó elfogadni a gép, csak akkor ha külön azzal a driver telepítős varázslóval kijelöltem az *.inf-et.
Win7-en driver test mode-t is be lehet kapcsolni, hogy több mindent megegyen.
De egy ilyen 3 órás szívás után én sem indulnék neki mégegyszer a feladatnak.

[ Szerkesztve ]

(#53366) Rivaul válasza Phvhun (#53365) üzenetére


Rivaul
addikt

Úgy is próbáltam vele kerestetni, amiket egy mappába leszedtem azt végigtallóztattam kicsomagolva de semmi. Amit meg tudtam vele etetni az minden alkalommal BS-el dobta... Első alkalom volt hogy valami így kifogott rajtam. A kérés pedig újabb rendszer volt. A win8-at pedig már nem bírná a jószág. marad az usb-s verzió. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53367) #65675776 válasza Rivaul (#53366) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugye jól sejtem, hogy valami AudioMAX hulladék van a lapon? Mert ahhoz fel kell rakni a Realtek AC'97 drivert és működik. A csatlakozók mondjuk szeretnek összekeveredni.

(#53368) Wyll


Wyll
őstag

Még mindig az ACDSee a legjobb és leggyorsabb képnézegető? Vagy tudtok olyat, ami gyorsabb, de alapszintű szerkesztések is megvalósíthatók vele?!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#53369) föccer válasza Wyll (#53368) üzenetére


föccer
nagyúr

Faststone.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53370) toza


toza
senior tag

hello.hany fokot,vagy nagy problemat jelent e a boven huzott paszta?!gyari helyett raktam as5 ot gpun.ua olyan.mint volt.gtx580 -89 C...koszi.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#53372) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Anno volt a starcraftnak pár renderelt trailere. 2 érdekelne ezek közül. Egyikben az űrhajó folyosóin támadták meg a lények az embereket, másikban a bolygó felszínén nézett az ég felé egy ember, közben klasszikus zene szólt. Youtubon nem találtam őket, valaki nem tudja hol elérhetőek ezek? Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#53373) Phvhun válasza JoolsNOS (#53372) üzenetére


Phvhun
őstag

[link]

A másik meg az lesz, amikor evakuálják a terranok Mar Sara kolóniát, és az égen a battlecruiserek megtagadják a support kérését egy marine-nak, aki néz az ég felé, a kamera meg eltávolodik tőle, és látszik ahogy lerohanják a zerglingek.

(#53374) JoolsNOS válasza Phvhun (#53373) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen ez az egyik! Köszi :R Közben pont ezt én is megtaláltam csak f*s minőségben, de a másik még nincs meg. Biztos amiről beszélsz, nem tudom, mert sose starkraftoztam, de ezek a videók akkor mindig lenyűgöztek.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#53375) Phvhun válasza JoolsNOS (#53374) üzenetére


Phvhun
őstag

Ugy keress hogy "starcraft brood war cutscenes"

Más: vajon lehetne fából űrhajót építeni?

(#53377) Phvhun válasza Buvarruha (#53376) üzenetére


Phvhun
őstag

Jó nem úgy gondoltam hogy az egészet, lennének rajta ablakok, meg a hajtómű nyilván fémből kell legyen, de ugy a nagyrésze simán lehetne fából, mondjuk. Bambuszűrhajó :D

(#53378) Rivaul válasza #65675776 (#53367) üzenetére


Rivaul
addikt

olyan gyártó gyártotta ami már nem foglalkozik ilyesmivel. Próbáltam az említett drivert de az se volt jó neki sajna :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53379) toza válasza Buvarruha (#53371) üzenetére


toza
senior tag

vastagon raktam pasztat.ez inkabb art vagy tok mindegy?!

szegyen a futas,de faraszto...

(#53380) rover45 válasza toza (#53379) üzenetére


rover45
senior tag

Elvileg árt. Én mindig csak vékonyan húzom. De az is igaz lehet, hogy a felesleget úgyis kitolja oldalra, amikor rászorítod a bordát ... :)

(#53381) Arpee78


Arpee78
senior tag

Egy felemásan sikerült üzletnél adjak piros pontot?

Vettem egy komplett konfigot itt a hardveraprón. Postával küldték, a csomag tartalma azonban kicsit eltért a hirdetésben leírtaktól, az eladó egy másik hirdetésének szövegét elnagyoltan írta bele.

Ez volt a hirdetés: link

Amiben eltért:
Lenovo M55e komplett számítógép eladó --M57p helyett
1GB DDR2 RAM (1 szabad foglalat) --3 helyett
Intel Graphics Media Accelerator 3000 --GMA4500 helyett
eredeti magyar Windows XP pro --vista bus. helyett

Nem óriási különbség, az ár így is nagyon jó, szerintem mehetne a piros. De egy PH-s kollégám szerint az eladó egy csaló, másik kollégám pedig rögtön megvette tőlem e konfigot és örömmel használja.

[ Szerkesztve ]

(#53382) Met válasza Arpee78 (#53381) üzenetére


Met
nagyúr

Nem korrekt...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53383) razorbenke92 válasza Phvhun (#53377) üzenetére

Eléggé elvetemült ötlet. :D

Az indításkor hihetetlen erőhatások vannak, de tegyük fel, hogy kibírja valamilyen fa szerkezet.

Az emelkedéskor eszeveszett nyomáskülönbség keletkezik, amit a kabinnak meg kell tartani. Tegyük fel, hogy lehet a fa olyan jól szigetelt, hogy nem engedi el a nyomást, és olyan erős, hogy nem robbantja szét a belső túlnyomás.

Tegyük fel, hogy van az a hővédelem, ami megóvja a fát attól a pár száz fokos hőmérséklettől, amit a napsugárzás közöl vele (természetesen az űrben, hűtőközeg hiányában ez extrém kereteket ölt, tehát ne úgy képzeld el, mint a tűzifát a napon). Lángra ugyan nem kapna, hisz nincs oxigén, de nagyban károsodna így is.

A visszatérést azonban semmilyen módon nem volna képes túlélni. Ha pedig konstrukcióját tekintve nincs visszatérésre tervezett egysége, akkor csak műhold a neve :D

Arpee78:

Akár milyen jól is sült el végül az üzlet, valahol rögzítsd, mert ha egyszer valakinek pont X és Y termékre lesz szüksége, hoppon maradhat.
Ha én egy 25 éves VW Scirocco-t akarok venni, akkor nekem hozhatna bárki egy Lamborghini Nera-t, eladnám, és Scirocco-t vennék belőle.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53384) Arpee78 válasza Met (#53382) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mi nem korrekt? Picivel gyengébb konfigot küldött tévedésből, szerintem nem volt rosszhiszemű, csak nem figyelt a hirdetés szövegére.

Feketét biztos nem ér.

(#53383)
M57p-t hirdetett, ezt vártam a csomagban, de a régebbi M55e-t kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#53385) sznyunyi


sznyunyi
tag

Halihó!
Ugyebár a netbookokban nincs ODD. Külső írót ha nincs kedvem venn, vagy a tárcám nem engedi, akkor van-e lehetőség olyanra, hogy:
HDD-t kiveszem, bepakolom egy dvd-s laptopba és abban telepítem a windowst, majd visszarakom a netbookba és pöcc-röff üzemel? Nem számít, hogy másik alaplapon és más hardverek alatt lett telepítve arra a HDD-re a windows? Nem zavar be? Persze azt tudom, hogy az alaplapi drivert és egyebeket már a netbookban szedem le hozzá, de ez így megoldható?

Si vis pacem, para bellum!

(#53386) Arpee78 válasza sznyunyi (#53385) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nem számít, hogy másik alaplapon és más hardverek alatt lett telepítve arra a HDD-re a windows? Nem zavar be?

De bezavar, nagyon is. Pendrive-ról kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#53387) sznyunyi


sznyunyi
tag

Értem, akkor ez az opció kilőve! :D Ez esetben valahogy kell szerkesztenem egy telepítő pendriveot amint meg lesz a netbook...

Másik kérdés: intel 4500m hd - c2d l9400 páros vagy nvidia ion2 - atom d525 páros az erősebb? Alap felhasználás, net, youtube, film.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#53388) rover45 válasza sznyunyi (#53385) üzenetére


rover45
senior tag

XP-vel rengetegszer csináltam ezt hiba nélkül :) de szerintem Vista, 7, 8-nál nincs ilyen lehetőség :)

(#53389) Met válasza Arpee78 (#53384) üzenetére


Met
nagyúr

Azt nem mondtam hogy feketét ér.

Nem azt kaptad amit hirdetett, ezen nincs mit szépíteni. Az egy dolog hogy Neked így is jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53390) razorbenke92 válasza Arpee78 (#53384) üzenetére

Teljesen mindegy, hogy milyen hiszemű volt. Nem csak rosszhiszeműség miatt jár fekete pont, vagy nem jár piros.

Van azért ott bőven különbség. Szabad foglalatok (max memória), videóvezérlő, operációs rendszer.
Vettem már úgy hibás netbookot, hogy csak a kijelzője kellett. A kijelző törött volt. Teljesen mindegy, hogy még úgy is megérte azt a pár ezer forintot a gép a többi alkatrésze miatt, de nem azt kaptam amit mondtak, és ez akár minek is tudható be, de nem korrekt.

Ha a te pirosad jelenléte/feketéd hiánya miatt valaki megszívja, mert "picit figyelmetlen" volt az eladó, akkor ő is biztos hálás lesz.

Szerk: Bocs Met, nem ismételni akartalak.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53392) rover45 válasza Met (#53389) üzenetére


rover45
senior tag

Ilyenkor én mindig azt mondom, hogy ha a tökéletes áruért, gyors kézbesítésért pirosat kapsz, akkor ezt mellé tennéd? :F

(#53393) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Sziasztok. sikeresen elflasheltem tegnap a Asus P5WDH Deluxe BIOS-át.
A történet a következő felmásoltam pendrive-ra a 3002-es BIOS-t és elindítottam az EZ-Flash 2-t
Rányomtam hogy updatelje és gyakorlatilag padlórafagyott de előtte még törölte a régi BIOS-t hogy azért teljes legyen a kép.
Lehet ezzel még kezdeni valamit vagy dobjam ki az ablakon frizbiként? :W

(#53394) Met válasza Misi 007 (#53393) üzenetére


Met
nagyúr

[link]

rover45 így igaz, ha ez piros akkor amikor minden klappol az mi? gyémánt? vagy két piros? :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53395) razorbenke92 válasza Misi 007 (#53393) üzenetére

Az újabb ASUS gépeknek szokott lenni ilyen biztonsági BIOS kutyafüle. Ne haragudj, mobilon vagyok, nem tudom megnézni, de talán ennek is van ilyen.

Másik tészta, hogy ha kivehető a BIOS chip (egész biztos az, a képet látom kicsiben, de szerintem jól) akkor itt aprón van egy arc, aki ólcsó pénzért újrabiosolja a chipet a kért verzióra, csak elküldöd postán, és visszaküldi. Azt írta, ha BIOS gond van, garantálja az újraélesztést.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53396) Samsung SPS válasza dtraveller (#53320) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Ha bootolás közben nyomkodod az F4-et, elindul a Recovery, azzal vissza tudod állítani a rendszert.

(#53397) TaylorXIII válasza razorbenke92 (#53395) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mobilról írsz és képes vagy értelmesen és helyesen írni és ezt még tetézed azzal, hogy ékezeteket is használsz? Bár több ilyen ember lenne.:) :R

(#53398) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Köszönöm srácok megpróbálkozom a linkelt megoldással meg van egy ASUS CrashFree BIOS 3 utility ami elvileg az alaplapi CD-n található BIOS fájl-al helyreállítja. :R

(#53399) embe


embe
nagyúr

Hali!
Milyen programot ajánlotok arra, hogy a gyerek felvegye a játékát?
A Fraps hatalmas méretben rögzít. Egy kb. 15 perces játékot ~ 40GB-nyi méretben vesz fel. Mivel szeretné feltölteni a Youtube -ra, így ez a mérte miatt kilőve.

Valami egyszerű, könnyen kezelhető legyen. Ja és jó lenne, ha nemcsak a játék hangját, hanem mikrofonon keresztül esetleg a kommentjét is felvenné!

Köszi előre is a segítséget!

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53400) VoidXs válasza embe (#53399) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bandicam. Mindenre jó, amit mondtál, még YouTube feltöltője is van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.