Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) enginev3.0 válasza Satyricon (#53199) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rávan dugva
Am3 proci, Phenom II

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53202) Satyricon válasza Rivaul (#53200) üzenetére


Satyricon
addikt

Régi, ATA winyóról van szó. Nagyon olcsó volt, emiatt vettem meg, na meg mert nagy szükségem volt rá!

Szóval... Lehúzom az ata kábelt a winyóról, és a molex csatit is? :F És úgy menjen a gép? sztem úgy nem fog újraindulni... Mert vagy winyó, vagy valamelyik driver zavar be. AM nekem gyanús, hogy a hangkari driver is közrejátszik... Feltettem, és nekem olyan, mintha az óta csinálná. Na de máskor miért nem csinálta? :F

Szerk.: az előbb tök elsötétült a képernyő, azt hittem megint újraindul a gép, de nem. Csak sötét lett a képernyő :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53203) Rivaul válasza Satyricon (#53202) üzenetére


Rivaul
addikt

Mást nem tudok tanácsolni. Esetleg akkor leszedni a hang drivert. Az a baj hogy egy ilyen régi/rossz winyóra rendszert tenni nem egy életbiztosítás.

Mod: Akkor ha elsötétül előbb mindenképp próbáld meg winyó nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53204) Satyricon válasza Rivaul (#53203) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen tudom, de csak ideiglenes megoldásnak kellett. Új winyóra most nincs pénzem.De inkább induljon újra a gép fél óránként, mint a szintén régi maxtorom, amit lecseréltem a jelenlegire. A maxtoron 56% volt a kondíció, és már kattogott és belassult kegyetlenül! Csoda, hogy még belépett a win-be :F

Köszi azért, újrateszem a hangkari drivert. Ha nem lesz jó, akkor win reinstall!

am a microsoft bootvis segíthet a problémán? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53206) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Üdv.

Valaki nem tudja véletlen, hogy a 7207A vagy 7207B golyóscsapágyat , hogy kell pontosan felszerelni ?

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném ! ;) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53207) enginev3.0 válasza Buvarruha (#53205) üzenetére


enginev3.0
félisten

Noctua NH-D14

Így utólag már egész könnyű felszerelni... Csak már hiába
Kipróbáltam hogy nem teszem rá a hűtőt, de nem melegszik a proci, tehát akkor tuti az? Ne hogy procit vegyek és a lap rossz

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53209) enginev3.0 válasza Buvarruha (#53208) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem karcolni nem karcoltam semmit

Megpróbálok egy bios resetet, de nem sok reményt fűzök hozzá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53210) zetorg


zetorg
aktív tag

üdv!

adott egy gép (FM2A85X Extreme4, A10-6800K), ami villogtatja a képet a monitoron.
minden faszán megy, amíg nem települ a vga driver...
cseréltem alaplapot, procit, ram-ot, tápot, hdd-t. a hiba maradt.

csak akkor csinálja, ha D-SUBon van a monitor, sőt akkor is megszűnik, ha a D-SUB mellé bedugok egy HDMI-s monitort :)

várom a tippeket. szoftveres hibának tűnik, de nem jövök rá, hogy mi a gond.

:R

(#53212) Elvagyok válasza MaxxDamage (#53206) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Hova?Valamivel pontosabbat írhattál volna.Laci :R

Soha többé ...

(#53213) Rivaul válasza Buvarruha (#53205) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt inkább ne mond. Ha elgörbül a láb akkor törhet is. Az hogy szemmel nem veszed észre még jelenthet olyan mértékű szakadást ami tönkreteszi a procit. Az hogy többnyire a visszahajlítás orvosolja az egy dolog de nem tény. Én jártam már így is s úgy is.

enginev3.0
Mielőtt bár mit is veszel nem árt szerezni egy másik alkatrészt de jellemzően a lap nem sérül ilyenkor csak a proci. Egy szervizbe vagy boltba pár forintért sztem betesztelik neked. Akár ott is ahol vennéd az újat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53215) MaxxDamage válasza Elvagyok (#53212) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm már megoldva ! ;) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53216) starpeter válasza Rivaul (#53193) üzenetére


starpeter
senior tag

Megpróbáltam utána nézni a googleban ,de nem jutottam semmire :(

Ezt írtad:

"A házba plusz ventikkel ki lehet alakítani egy légáramlatot hogy a friss levegőt befele a meleget meg kifele tolja stb."

Másik gépházat vegyek ahhoz ,hogy ezt megtegyem?
Valahogyan nem tudnád illusztrálni?

(#53217) enginev3.0 válasza Rivaul (#53213) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát ez bekapcsolt :)
Lehet az volt a gond, hogy miután kiegyenesítettem a lábait, nem fektetve volt már a ház, hanem állítva, és nem jól raktam bele, de most megy :) :R :R :R

Szóval a proci működik! :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53218) spiritex válasza fLeSs (#53177) üzenetére


spiritex
veterán

Próbálj akkor végigmenni ezen az üzenetláncon, aminek a végére megoldódott ugyanez a probléma: [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53219) sanyek2 válasza Buvarruha (#53214) üzenetére


sanyek2
senior tag

Viszont ha megrepedt a láb, akkor apró szikrákat csaphat, ami... nem is folytatom tovább, hisz tudjátok :D

(#53220) Satyricon válasza Buvarruha (#53205) üzenetére


Satyricon
addikt

A winyó gyors, semmi lassulás. Gyors bootolás, és gép leállítás kikapcsoláskor. A táp volt javítva nem rég, egy hozzáértő táp doki csinálta meg. Lehet tesztelni kéne a tápot? :F

Ami pedig az alaplapot illeti, sose volt vele bajom. Nem olyan régi, Giga GA MA 770 UD3 2.0-ról van szó.

Am ezt a hibaüzenetet dobta ki a win súlyos hiba után állt helyre hibaüzenet ablak. Nem tudom ezzel mire lehet következtetni :F

BCCode : 1000008e BCP1 : C0000005 BCP2 : BD0E081E BCP3 : AF7D2828
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53221) Rivaul válasza starpeter (#53216) üzenetére


Rivaul
addikt

Tessék
Kell egy pont (ált elől) ahol friss levegőt szív a gép. S kell ahol kifújja. Ezt lehet tovább komplikálni. Pc hűtés, számítógépház hűtés, pc cooling stb alatt keresd.

enginev3.0
Örülök, nem valószínű hogy lesz vele probléma. :C

Satyricon
Ha volt javítva a táp akkor lehet nem bírja a kiképzést már. Húzz le minden fölöslegeset a gépről s kösd a winyót is másik ágra. Az a giga lap még jó volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53222) Elvagyok válasza MaxxDamage (#53215) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Akkor jó!Laci. :R

Soha többé ...

(#53223) starpeter válasza Rivaul (#53221) üzenetére


starpeter
senior tag

Ezt még muszáj megkérdeznem :)
Szerinted jól vannak a hőfokok száma?
Meg kell még néznem-e játék közbe ,hogy mit mutat vagy ennyi elég?
[link]

(#53224) megint én


megint én
őstag

Hali!
Az ADblock miért nem müxik???

(#53225) Rivaul válasza starpeter (#53223) üzenetére


Rivaul
addikt

A vga az teljesen rendben van de a gyári amd hűtő rajta egy xar. Azt inkább cserélném. Egy cooler master hyper tx3 jó is lenne rá s nem is túl drága.

Buvarruha
Az a lap még nem egy betegeskedő vacak. Az még normális volt. Egy ilyen hibát ne üssünk már agyon egy ilyen általánossággal pls :(

Most mentem melózni, by all! :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#53227) starpeter válasza Rivaul (#53225) üzenetére


starpeter
senior tag

Most nézem ,hogy az kb 6000Ft körül lehet kapni az nekem egy kicsit drága.
Esetleg nem lehetne ezek közül?
Kiválasztod nekem a legolcsóbbat ami megfelelne nekem?
[link]

(#53228) sanyek2 válasza Buvarruha (#53226) üzenetére


sanyek2
senior tag

BIOS próbálkozások tuningra, áramingadozás és a többiek.
Elég egy mikrorepedés is a voltoknak, mA-eknek. :K

(#53230) Vakegérke válasza starpeter (#53227) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eddigi hozzászólásaid alapján bátran mondhatom, egyedül úgysem tudod lecserélni a hűtőt. Az egy dolog, hogy levarázsolod, azonban a proci tetejéről el kell távolítani a rászáradt pasztát, úgy kell rá felilleszteni az új hűtőt, amely elméletileg pasztázva van.
Jobb, ha megegyezel egy bolttal, ahol megveszed, hogy cseréljék is ki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53232) Vakegérke válasza Buvarruha (#53231) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én akarok? Nem. :N

Szerk: Hopp, most én vagyok a kismalac, szerkeszthettem volna az előző megszólalásom. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53233) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Keresek egy használt videokártyát (PCIe) egy régi gépbe. Egy gyengébb 2 magos CPU van benne. A cél az lenne, hogy minimum grafikán, 1280x1024 felbontásban ne akadozzon rajta a COD: MW2

Melyiket vennétek? 5 ezer Ft környékén keresgélek, nem tudom melyik lenne a legjobb.

(#53234) sanyek2 válasza Vodar (#53233) üzenetére


sanyek2
senior tag

Milyen videókártyát

Buvarruha Ok, legyen. Te megbíznál ilyen alaplapban? :F

[ Szerkesztve ]

(#53236) AkosAkos válasza AkosAkos (#53172) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Még egy (szerintem hülye kérdés lesz) kérdés eszembe jutott(előzőkre is válaszolhattok még :) ):
Ugye lehetséges egy HDD-ről csak a Windowst letörölni? Tehát, hogy például egy játék ugyanúgy rajtamaradjon és egy másik gépbe rakva működjön.

(#53237) starpeter válasza Buvarruha (#53229) üzenetére


starpeter
senior tag

Működni működik a gép ,de félek ,hogy később elromlik azért ,mert nagy a hőmérséklet oda bent :(

(#53238) Kerto válasza AkosAkos (#53236) üzenetére


Kerto
tag

Persze lehetséges. Csak értelemszerűen ugye nem arról kell a rendszert indítani.
Másodlagosnak berakod,pl:total commanderben bejelölöd,hogy látszódjanak a rejtett fájlok és már tudsz is törölni mindent amire nincs szükséged.

(#53239) Satyricon válasza Rivaul (#53221) üzenetére


Satyricon
addikt

Winyót lehúztam. bejött a disk boot failure, insert system... képernyő, és nem indult újra a gép. Viszont így a tápnak se kellett nagyon dolgoznia :F

Szerk.: Am a naplózás nem írhatja ki, mi lehet a hiba? Igaz azt se tudom hol kell megnézni :DDD

(#53226) Buvarruha: a giga lapommal sose volt gondom! Sose indult újra a gépem, csak mostanában szórakozik :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53241) starpeter válasza Buvarruha (#53240) üzenetére


starpeter
senior tag

Honnan tudod ,hogy 70fokon van az alaplapi híd?
Mi az az alaplapi híd?
Mit tegyek ,hogy a 70fok mondjuk 60fok legyen?

(#53242) Kerto válasza starpeter (#53241) üzenetére


Kerto
tag

Egy házhűtő ventillátor olykor sokat segíthet.

(#53243) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. Kinéztem egy 3 terás vinyót. Kérdés, hogy érdemes-e tovább keresgélni vagy jó a választás? Ha nem jó, akkor mit ajánlanátok helyette max 30ezerig? (minél olcsóbb annál jobb!! :) fontos: sata3, 7200rpm, 64mb és jó márka legyen)
Kinézett típus: WD30EZRX

Illetve: hallottam olyan rémhíreket, hogy 2 tera fölött nem kezeli jól a windows a vinyókat, pl csak 2 terát lát belőle, vagy külön lát 2-t illetve külön 1-et..... Ez mennyire igaz?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.: Zoli

Si vis pacem, para bellum!

(#53244) Vakegérke válasza AkosAkos (#53236) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha telepítesz egy játékot, általában beirkálja magát a Windows bugyraiba, akár a registry-be is. No most ha indítod, keresgéli a neki szükséges dolgokat, de mivel nuku, valószínűleg nem fogsz tudni játszani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53246) Kerto válasza Vakegérke (#53244) üzenetére


Kerto
tag

Általában indulni szoktak csak a játékmentések eltünnek,a beállítások meg alaphelyzetbe állnak.
Persze vannak kivételek is.

(#53247) ggg666 válasza sznyunyi (#53243) üzenetére


ggg666
őstag

(#53248) #65675776 válasza Elvagyok (#53093) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tévedés. A gördülőcsapágy hangosabb, mint a siklócsapágy.

(#53249) starpeter válasza Buvarruha (#53245) üzenetére


starpeter
senior tag

Akkor most mit csináljak nagy okos?

(#53250) #65675776 válasza starpeter (#53249) üzenetére


#65675776
törölt tag

Például finomíts a stílusodon!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.