Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) stopperos válasza sesomaru1989 (#41049) üzenetére


stopperos
senior tag

Nem tudok mit mondani rá, de amit linkeltem, úgy tűnik nem csak nálad fordul elő. Ha kivettek memóriát, akkor mindet felhasználta.
Ez nem szoftveres limit, mert a Win8 alap verziója is 128 GB memóriát támogat 64 biten.

Én ezekkel kezdeném, hogy kizárjam:
Megpróbálhatod a biost frissíteni/állítani, hátha ott van a probléma. Bár nem hinném.
Megpróbálhatod különböző kombinációkban a memóriát. Bár ez sem hinném hogy segítene.
Futtathatsz egy memtest-et valami linuxos live dologról. Bár nem hinném, hogy hibás a memóriád, mert akkor meg kellett volna halnia párszor.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#41052) sesomaru1989 válasza stopperos (#41051) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Köszi azért a segítséget, egy valamit vettem észre, hogy induláskor azt irja h ddr3 1066 Dual, na most biosban nem találtam olyan lehetőséget ahol belehetne állítani h dualba használja a ramot, a másik h ez a két ram akkor se fog dualba menni ha én fejen állok, nem is értem miért irja ki... -.-. Érdekes...

(#41053) ggg666


ggg666
őstag

Na az mitől van, hogy nem ismeri fel az usb-s eszközt és nem tudja telepíteni?

Egy darab usb-s eszköz sincs bedugva a gépbe!!!

(#41054) agressiv válasza ggg666 (#41053) üzenetére


agressiv
addikt

Nem írtad le, hogy mégis mi ez a gép. Laptopoknál gyakori jelenség, hogy egy belső kártya is USB portra van akasztva.

Hát még a borz.....

(#41055) ggg666 válasza agressiv (#41054) üzenetére


ggg666
őstag

Egy asztali gép de előtte nem csinálta.

Illetve csinálta szervízben volt javították, most egy hónap után újra csinálja.

Annélkül, hogy bármilyen usb-s eszköz be lenne dugva.

Alaplap:Gigabyte GA-Z68X-UD7-B3

(#41056) agressiv válasza ggg666 (#41055) üzenetére


agressiv
addikt

Talán tönkrement a vezérlő. Amúgy desktop lapon is lehet valami usb-re kötve.

Hát még a borz.....

(#41057) ggg666 válasza agressiv (#41056) üzenetére


ggg666
őstag

Én állítottam össze és semmi nincs rákötve.

(#41058) agressiv válasza ggg666 (#41057) üzenetére


agressiv
addikt

A lapon lévő integrált cuccok között is lehet valamelyik USB-s.

Hát még a borz.....

(#41059) ggg666 válasza agressiv (#41058) üzenetére


ggg666
őstag

Pl. micsoda?

Egyébként kinn volt a gigabyte szervizben, előtte valószínű nagy feszültséget adott neki a táp.

[ Szerkesztve ]

(#41060) agressiv válasza ggg666 (#41059) üzenetére


agressiv
addikt

Fogalmam sincs, nem ismerem.

Hát még a borz.....

(#41061) ggg666 válasza agressiv (#41060) üzenetére


ggg666
őstag

A hátsó 2 port nem működött, most működik, ezt cserélték rajta.
Faxa.

(#41062) Phvhun válasza localhost (#40943) üzenetére


Phvhun
őstag

Sajnost norton és nod is tisztának látta, és megint megszólalt, tehát reinstall lett belőle.

(#41063) kcsa válasza dragonfx (#41050) üzenetére


kcsa
veterán

BénaNyurga megint segít amiben nem tud. Tehát a II. kerület már bevezette a fizetős parkolást, a III. kerületben ez még csúszik, és a Flórián környéke is fizetős lesz, kb. nyártól, a Bogdáni útig bezárólag.

(#41064) draff válasza BénaNyurga (#41046) üzenetére


draff
aktív tag

Én úgy tudom, Óbudán még elég kevés fizetős parkolási hely van.
Áprilisban vagy májusban akar az önkormányzat változtatni ezen, akkortól már több helyen lesz fizetős a megállás (parkolás)
Addig azonban ott lehet megállni, ahol szabad hely és lehetőség van ...

(#41065) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok
5830 extreme kártyánál az normális hogy full hd játék alatt 90 fokos 100 on megy a venti?

alap járaton 50 fok körül van akkor nem megy különösebben a ventije olyan 30 on van.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#41066) Outlander válasza trufa12 (#41065) üzenetére


Outlander
őstag

Egy takarítás és újrapasztázás ráférne....
100 fok, de még a 90 se egészséges egyik hardvernél sem...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#41067) default. válasza Outlander (#41066) üzenetére


default.
őstag

sziasztok!
upc media box ügyében melyik topikba lehet írni ?
köszönöm

(#41068) alufelni válasza trufa12 (#41065) üzenetére


alufelni
tag

Az hogy full HD n nyomod a játékot,nem tesz jót a kártyának se,tudom azt mondják hogy tudja a felbontást meg stb,de kinyiffantod a kártyád.(dobj be egy +hűtőt a kártya irányába,az segít valamennyit)

(#41069) Outlander válasza alufelni (#41068) üzenetére


Outlander
őstag

Így van, használja 640 x 480-ban ... akkor kevesebb áramot is fogyaszt, ergó óvja a földet is... :U

Plusz hűtő elött, mindenképp egy takarítás ráférne..

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#41070) leslieke válasza default. (#41067) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt próbáld meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41071) DeltaPower válasza alufelni (#41068) üzenetére


DeltaPower
őstag

Jobban tetted volna, ha ezt a tanácsot megtartod magadnak. :U

trufa12: Alapjáraton 50 fok az sok, ajánlott lenne portalanítani. Ha nem moddolt bios/hűtés van a kártyán, akkor nem lenne szabad idleben eddig felmennie.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#41072) alázógyík válasza alufelni (#41068) üzenetére


alázógyík
őstag

"full HD n nyomod a játékot,nem tesz jót a kártyának"

Nem remegett a kezed, mikor ezt leírtad? :Y :W

(#41073) agressiv válasza alázógyík (#41072) üzenetére


agressiv
addikt

Azt a k...a eget.. :O IQ vitéz. :) +1

Hát még a borz.....

(#41074) alufelni válasza alázógyík (#41072) üzenetére


alufelni
tag

Nem,miért??

(#41075) agressiv válasza alufelni (#41074) üzenetére


agressiv
addikt

Mert mérhetetlen ökörség.

Hát még a borz.....

(#41076) Wollf


Wollf
tag

Sziasztok
Szerintetek ez milyen konfig lenne? Hogy muzsikálna játékok terén full hd-ben?
ASROCK Z77 Pro3 lap
Intel Core i5-3570 3.4 Ghz box 1155
Geforce GTX660 OC 2GB DDR5 Gigabyte
4 GB Kingston 1333 (ez már megvan de bővül 8 GB-ra)
FSP HEXA 500 Watt
Sharkoon Rex 8 Economy
1 TB Western Digital Caviar Green 7200 rpm (ez is megvan már)
Szóval ez hogy muzsikálna játékok terén?
És a VGA terén olcsóbb áron lehet jobbat kapni?
A válaszokat előre is köszönöm

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#41077) Devid_81 válasza Wollf (#41076) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Most irtak nemregen, hogy a FHD nem tesz jot a kartyadnak-gepednek, meg a szomszed Erzsikenek sem! :DDD

Viccet felre teve minden azon mulik mivel es milyen reszletesseg mellett jatszanal.

[ Szerkesztve ]

...

(#41078) Wollf válasza Devid_81 (#41077) üzenetére


Wollf
tag

És esetleg VGA-t nem lehet kihozni olcsóbban úgy hogy ugyanilyen jó legyen?
Ja és szeretnék minél részletesebben játszani. Nem muszáj max graf, de azért magas szinten legyen és élvezhető is legyen ugye :)
PL: Hitman Absolution, Tomb Raider, Need for Speed Most Wanted 2012, BF3, Crysis 3, Prototype 2, Assasins Creed III, Max Payne 3, Far Cry 4, Bioshock Infiniti, Prey 2,
Nagyjából ennyi a nagyobb játékokból :)
Szóval ezeket a játékokat tudnám magas grafikai beállítás mellett játszani?
És a VGA?

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#41079) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!

Egy érdekes kérdésben szeretném kikérni a véleményeket. A téma a 2D vs 2D-ben nézett 3D Blu-ray filmek minősége közti különbség.
Már régóta foglalkoztatott hogy egy 2D-ben nézett 3D-s filmnek jobb-e a minősége ugyan annak a filmnek a normál 2D-ben kiadott verziójánál. Itt főleg a bitrátára, kontrasztra, részletgazdagságra, fényerősségre gondolok.
A kérdésem megválaszolásához a napokban találtam egy a "Wrath of the Titans" c. film 3D BD50-es eredeti kiadásról készült 2D vs 3D forrást full hd képek formályában, amiket feltettem a screenshotcomparison.com-ra:

[link]
[link]

Nézzétek meg és írjatok véleményeket!

Ajánlom a csaj szemét és száját jobban megvizsgálni, mert ott látszik legjobban a különbség.

Ha tudtok még ilyen típusú összehasonlító képeket vagy a témához kapcsolódó cikkeket, linkeljétek be és megnézzük :)

[ Szerkesztve ]

(#41080) bsh válasza Wollf (#41078) üzenetére


bsh
őstag

ilyesmi gépem van de mondjuk nem nagyon játszok. a felsoroltak közül egyiket sem láttam még. skyrim és far cry 3 volt próbálva, azok mentek szépen maxon (2xAA/4xAA-val) 1920x1200-ban.

(#41081) Norb3rto válasza Wollf (#41078) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Bf3 menni fog cry3 hoz még az sli is kevés lenne ;) 660 alá ne add nagyon jó kártya :K

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#41082) Bogyó bá' válasza trufa12 (#41065) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos ennél a kártyánál előfordul: nem túl nagy teljesítményű - magyarul fullHD-ban folyamatosan 100%-on jár szegény - de brutális fogyasztású modell. :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41083) Qru válasza Eternitys (#41079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eltérő a színhőmérséklet más különbséget nem látok így elsőre...

#nincsbennetarcsi

(#41084) razorbenke92 válasza Eternitys (#41079) üzenetére

Kicsit erősebbek a színek, szerintem ezt egy lejátszóprogramban be is lehet állítani, hogy az egyik így a másik úgy nézzen ki.

Másrészt a 3D film tipusától is függ. Amilyeneket én szoktam letölteni megvenni, azok olyanok, hogy két kép fut egymás mellett, az egyik kicsit különbözik a másiktól (pont annyit, mint mikor kacsintgatsz felváltva a szemeddel). Azokat 2D ben lejátszva a program/tévé csak annyit csinál, hogy az általad kiválasztott bal/jobb alsó/felső képet adja folyamatosan, és nem a kettőt felváltva.

Ez bizonyos megjelenítőkön azért eredményez jobb képminőséget, mert 3D nélkül kétszeres képfrissítési frekvenciát lehet használni. Egy gyengébb TV-n ez 50Hz helyett 100Hz, ami egy 60fps-es filmnél számít.

Más tészta ez a sok über tv ami már ilyen 240-300Hz-et is tud monóban, ott a 3D 120-150Hz-e nem fogja rontani a film minőségét. Szerintem.

szerk.: Na igen a színhőmérsékletre gondoltam az elején

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#41085) agressiv válasza trufa12 (#41065) üzenetére


agressiv
addikt

Annyire nem normális dolog, egy pucolás ráférne. Ha valami másik kártya eltakarja a ventilátorát, akkor is előfordul ilyen, illetve rossz szellőzésű háznál is. Picit sok lesz neki a 100C° és az üresjárati 50C°is sok lehet hűtőtől függően..

Filmes sztori

Ha a már színek sem stimmelnek az simán lehet a nagyobb mértékű tömörítéstől.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#41086) Eternitys válasza Qru (#41083) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Csak a színhőmérsékletben látsz különbséget?

razorbenke92: Látom neked is a színhőmérséklet tűnik fel elsőnek, de nézd meg pl a szempillákat szem részleteit, hajszálakat. Ott szerintem élességbeli különbséget is látni.

Én arra szavazok hogy más a bitráta elosztása is a 3d-s részek 2d-s részein. Én úgy gondolom hogy a 2d bitrátát lecsökkentik amikor igazi 3d-s rész van és a 3d csak kiegészíti, ergo a 2d-ben nézett 3d-s film bitrátája a 3d-s részeken kisebb mint a normál 2d-s film ugyanazon részei. Na ezt jól megfogalmaztam, remélem azért érthető mire gondolok :)

(#41087) Wollf


Wollf
tag

Norb3rto, bsh, Köszönöm a segítséget :)

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#41088) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Csőre szerelhető/rögzíthető olvasólámpát lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41089) Outlander válasza leslieke (#41088) üzenetére


Outlander
őstag

Múltkor metróban voltak ilyen csiptethetős ledes lámpák....

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#41090) leslieke válasza Outlander (#41089) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ikeában is van ilyen, de az nekem nem jó, mert az csak polcra vagy ahhoz hasonlóra lehet fogatni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41091) razorbenke92 válasza leslieke (#41090) üzenetére

Hanyas csőre akarod tenni?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#41092) Eternitys


Eternitys
aktív tag

razorbenke92 :
Igen az is fontos hogy a megjelenítőnek a képfrissítése milyen, de ha csak bitrátákat nézzük és a bitráta nem is változik a 3d-s film 2d-s részein( gondolom ez film függő), az élesítés észrevehető, pl a második képen ahol így több zaj is látszik az élesebb kép miatt. Legalábbis az én monitoromon. De az 1-es képen is vannak hajszálak amit a 2d-s képen nem v. alig látni de a 3d-s képek 2d-s részein már látni.

[ Szerkesztve ]

(#41093) leslieke válasza razorbenke92 (#41091) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Colos fűtéscsőre.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41094) Eternitys


Eternitys
aktív tag

közben [erre] valakinek van ötlete?

(#41095) razorbenke92 válasza Eternitys (#41092) üzenetére

Én úgy értettem, hogy ha van egy filmed, mondjuk ez a screenshot akkor a kétoldali képeknek külön külön semmivel sem másabb a bitrátája (sőt...), mint ha nézed ugyan ennek filmnek a 2D változatát. Márpedig, ha a fenti filmet 2D módban nézed a lejátszó csupán annyit csinál, hogy az egyik oldali képet kiválasztja, és azt mutatja.

Nem fogja azt csinálni, hogy ami a két képen ugyanaz (ahogy te mondod, ami a 3D film 2D része) azt mind a két képről veszi, ami meg nem ugyanaz (a 3D film 3D részei) abból meg 2D-t csinál.
Ha ez így lenne, akkor volna valami esély rá, hogy más lesz a kép.

Másrészről, abban is van valami, amit fentebb említettek, hogy a tömörítettség miatt is eltérhet a két kép.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#41096) Eternitys válasza razorbenke92 (#41095) üzenetére


Eternitys
aktív tag

ok így már én is értem mire gondolsz :) , viszont én abból indultam ki hogy van egy 3d-s film ami 2 db video streamből tevődik össze. Pl. a "Wrath of the Titans" videó streamjei így néznek ki: [link]. Itt látható a "Video" résznél hogy "Main" és "3D" részekből áll. A "Main" ugye a 2d-s része, és ehhez adódik hozzá a "3D"-s stream amikor kell. Ezért gondolom úgy hogy annak érdekében hogy a 3d-s részeken megmaradjon a normál 2d-s filmmel azonos bitráta,csökkenteni kell a 2d-s bitrátát ezeken a részeken, és ,- ha a gondolatvitelem helyes-, ennek ellensúlyozására élesítéssel kicsit javítanak rajta.
Tömörítettség: ha egy x264-es "tömörítésre" gondolsz itt az nincs, mert érintetlen, eredeti a forrás.

(#41097) trufa12 válasza Outlander (#41069) üzenetére


trufa12
addikt

ki van takarítva azzal kezdtem .

újra pasztázás , portalanítás

az a helyzet a kártya ilyen trágya , küldöm vissza a tulajnak . vettem 1 6950 2 gb dupla ventiset ami 70 re van moddolva.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#41098) montressor


montressor
aktív tag

sziasztok!

Segitseget kernek. Azt kelene megoldanom, h egy ketyeren pl beutok egy raktar tetelt meg mennyiseget, es az epuletben mashol, a ketyeretol tavol egy nyomtaton kinyomtassa, amit beutottem. Mindezt minimal koltsegbol kene megvalositani.
Vm windowsos os-el es wifi vel szerelt kis kezi cumora gondoltam, ami kozvetlenul tudna egy printerre nyomtatni. Nincs erre vm kesz megoldas? Koszi minden 5letet

(#41099) razorbenke92 válasza Eternitys (#41096) üzenetére

Na így már én is értem mire gondolsz :) Ennél a helyzetnél valóban el tudom képzelni, hogy lehet különbség, de az őszintét megvallva ehez a fajta duplán streamelt 3D hez nem sokat konyítok.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#41100) Outlander válasza montressor (#41098) üzenetére


Outlander
őstag

Dehogynem....

A ketyere1: a PC

A ketyere2: Pedig legyen a nyomtató..

Probléma megoldva.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.