Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) wolfman


wolfman
veterán

[moderálva]

Igaz hogy a rendszer visszaállítás nem erre van, viszont nem igaz hogy nem lehet visszaállítani. Cégnél bent találtam több oldalt is, ahol írták, hogy van program dokumentumok helyreállítására is, de most hogy átjöttem barátnőm cégéhez, most nem találom azokat az oldalakat. Talán Recuve n. progi is ilyen.

Viszont már nincs rá szükség, megoldottam.

[ Módosította: crey ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40402) Toxicano válasza agressiv (#40400) üzenetére


Toxicano
tag

Ó, értem. Köszönöm.

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#40403) BénaNyurga válasza Toxicano (#40399) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Neked egy ilyen kéne ha minden igaz :

De abban nem vagyok biztos hogy elég... mert legtöbb helyen egy külön konverter egység is van! És itthon nem is igazán találni ilyen kábelt...

[ Szerkesztve ]

(#40404) Toxicano válasza BénaNyurga (#40403) üzenetére


Toxicano
tag

Igen, ezt egyből kidobja a google. :D De a kép honlapját nem tölti be, máshol meg nem találtam ilyet.

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#40405) BénaNyurga válasza Toxicano (#40404) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

az rca átalakítos több helyen kapható magyarországon :) arra tudsz scart véget rakni :)


+

[ Szerkesztve ]

(#40406) Toxicano válasza BénaNyurga (#40405) üzenetére


Toxicano
tag

De jó! :C Remélem így működik. Köszönöm! :R

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#40407) agressiv válasza Toxicano (#40406) üzenetére


agressiv
addikt

Aktív átalakító nélkül nem fog. A digitális HDMI jelével nem tud mit kezdeni a TV analóg kompozit bemnete. Ha az aljzat támogatja az analóg jeltovábbítást, akokr talán, de ez nagyon ritka és okkal kerül egy ilyen átalakító 10+ -ba..

Hát még a borz.....

(#40408) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Következő a gondom: 10x10-es fali tartóm van a monitoromhoz, és most olyanra cseréltem, aminek a hátulján csak 10x20-as felfogatás van..
Kétezik átalakító lap 10x10-es felfogató és 10x20-as monitor közé?? Mert ugye egy tartó alapból nem olcsó, de ha lehet inkább átalakítót vennék, valami lapot, amivel ez megoldható.
A fali felfogató igen stabil tehát elbírja a nagyobb monitort is, csak kellene egy átalakító valahonnan, ha létezik ilyen.

Létezik ilyen? :F

(#40409) BénaNyurga válasza Toxicano (#40406) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

igaza van a kollégának! Mert szerintem is azért kellenek hozzá ezek a boxok nem véletlen lettek legyártva :R

Idéznék egy oldalról:
"Egyre jobban terjednek a Full HD eszközök, első sorban a TV készülékek között.
Mivel a készülékek árai csökkenő tendenciát mutatnak, egyre több háztartásban fordulnak elő a Full HD TV -k.
Azok, akiknek régi képcsöves TV készülékekik vannak, mezei DVD lejátszóval, egyre többen kacsingatnak a Full HD világa felé, főleg, hogy a kábel TV szolgáltatók, és a digitális földi sugárzású technológiák is egyre inkább megfelelnek a Full HD illetve a HD TV követelményeinek.
Ilyenkor első lépésként a régi TV kerül lecserélésre, a többi eszköz, mint pl. a DVD lejátszó még egy darabig marad a régi.

Ezeken a Full HD TV -k ugyan van lehetőség a normál készülékek analóg csatlakozására is, viszont egyre nagyobb az igény arra, hogy a régi perifériák analóg jelét a Full HD TV HDMI bemenetére csatlakoztassák.

Erre a problémára nyújtanak megoldást a HDMI konverter ek.
A HDMI konvertereknél az egyik alapvető igény, hogy 1080p-re konvertálja az analóg jelet, erre célszerű odafigyelni.
Vannak olyan HDMI konverterek, melyek az RCA csatlakozókon leadott jeleket konvertálják HDMI jellé, (Komponens to HDMI) vannak olyanok amelyek a scart csatlakozóból kijövő jeleket konvertálják HDMI kompatibilissé, (scart to HDMI) és vannak olyanok, amelyek a normál 9p-s monitor csatlakozók jeléből készít HDMI jelet (VGA to HDMI).
Ez az utolsó megoldás azoknak jelent leginkább megoldást, akik pl. laptopot szeretnének rákötni Full HD TV HDMI bemenetére.
Itt természetesen a konverterbe bekell vinni külön a hang jelet is, mivel a monitor csatlakozón csak kép jel jön ki.
Egy laptopot általában nem cserél le az ember olyan könnyen, így ennek a HDMI konverternek valóban nagy jelentősége van."

[ Szerkesztve ]

(#40410) Toxicano válasza agressiv (#40407) üzenetére


Toxicano
tag

Értelek. Akkor ezt hagyom is. Bár még mindig jobban kijönnék, mint egy új TV-vel. :D

Köszi még egyszer mindkettőtöknek.

Szerk. : BénaNyurga: :)

[ Szerkesztve ]

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#40411) agressiv válasza mh197 (#40408) üzenetére


agressiv
addikt

Fogj egy lemezt és fúrd ki. Van ilyenem és használom is, de ez is csak egy lemez kifúrva.

Hát még a borz.....

(#40412) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Van egy külső antennás TP-LINK usb wifi stickem,és egy parabola antennám.
Ezt a kettőt valahogyan lehetne párosítani? :Y
Köszi. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40413) ricsi08


ricsi08
csendes tag

Ha lecserélném az e8400-as procimat egy fx4100-ra mennyit jelentene játékoknál?

Üdv ricsi08

(#40414) Lenry válasza choco01 (#40412) üzenetére


Lenry
félisten

WiFi-n akarod venni a ProSiebent, vagy a parabolával szeretnéd fogni a hét utcával lentebb lakó haverod WiFi-jét?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40415) choco01 válasza Lenry (#40414) üzenetére


choco01
addikt

Lényegében az utóbbi,de a sajátomat kéne másik házból. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40416) agressiv válasza ricsi08 (#40413) üzenetére


agressiv
addikt

Ha új a játék akkor rá van optimalizálva az FX-re és jó lenne, de régebbi játékoknál olykor még gyengébb is lenne, ha max 2 szálon dolgozik a játék.

Hát még a borz.....

(#40417) Lenry válasza choco01 (#40415) üzenetére


Lenry
félisten

akkor valami ilyesmire van szükséged.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40418) ricsi08 válasza Lenry (#40417) üzenetére


ricsi08
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

Üdv ricsi08

(#40419) choco01 válasza Lenry (#40417) üzenetére


choco01
addikt

Én inkább valami ilyesmire gondoltam,csak nem tudom pontosan hogy kéne megcsinálni. :(

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40420) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy szeretnék a Command&Conquer Generals-al játszani,de ezt a hiba üzenetet írja ki. A játék megvan EREDETIBEN is de már próbáltam másolttal is...mindig ugyan az :(
Ha valaki tudna nekem segíteni.... Már próbáltam a kompatibilitást átállítani XP-re , Vista-ra és egyéb,de semmi...Ezt írja ki: [link]
Néztem a Google-t is,de semmi... Ha valakinek van ötlete kérem segítsen. Másnak érdekes módon megy úgy ha átálítja a kompatibilitást vagy egyéb más módszerekkel.... Help!!!

Üdv.

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#40421) BénaNyurga válasza KERESZTAPA9 (#40420) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

elvileg ez a megoldás működik:
C:\Users\Felh.neved\dokumentumok\Command and Conquer Generals Data\
ha jól emlészem ez volt az elérési útja

ebbe a mappába hozz létre egy szöveges fájlt aminek a tartalma legyen ez :

BuildingOcclusion = yes
DrawScrollAnchor =
DynamicLOD = no
ExtraAnimations = yes
GameSpyIPAddress = 0.0.0.0
Gamma = 50
IPAddress = 0.0.0.0
IdealStaticGameLOD = High
LanguageFilter = true
MaxParticleCount = 5000
MoveScrollAnchor =
MusicVolume = 55
Resolution = 1024 768
Retaliation = yes
SFX3DVolume = 79
SFXVolume = 71
ScrollFactor = 50
SendDelay = no
ShowSoftWaterEdge = yes
ShowTrees = yes
StaticGameLOD = Custom
TextureReduction = 0
UseAlternateMouse = no
UseCloudMap = yes
UseDoubleClickAttackMove = no
UseLightMap = yes
UseShadowDecals = yes
UseShadowVolumes = yes
VoiceVolume = 100

majd mentsd el options.ini-ként régen ez megoldotta

ha nem segített vagy ha igen azt is írd meg légyszíves
viszont win7 64 biten nem fog futni sehogy :(

Még ezt a videót találtam

több infóm nekem sincs

[ Szerkesztve ]

(#40422) KERESZTAPA9 válasza BénaNyurga (#40421) üzenetére


KERESZTAPA9
tag

Elindult :) Már csak az az egy problémám van hogy az OPTIONS menu-be nem tudok belépni,mert kükönben kilép. Milyen felbontások vannak a játékban...csak,hogy az Options.ini ben át tudjam írni az 1024x768-at....

Amúgy köszönöm :D:D

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#40423) BénaNyurga válasza KERESZTAPA9 (#40422) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

1440x900-at elvileg tudja :)
1366x768-at is

egyenlőre ezzel a két tesztelt felbontással akadtam össze ami magasabb

[ Szerkesztve ]

(#40424) PapB18


PapB18
tag

Üdv!
Valaki segítsen !
van egy hp elitebook 2530p laptopom és az a problémám hogy újra szeretném rakni de a rendszerből nem tudom. Próbáltam a bios beállítást de valahogy nem tudtam beállítani hogy csak az usbről bootoljon de nem sikerült mindig továbblép és úgy meg nem tudom feltelepíteni

Sürgős lenne hogy hogyan tudom beállítani !

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#40425) ricsi08 válasza PapB18 (#40424) üzenetére


ricsi08
csendes tag

pendriveon van a rendszer amit rá akarsz rakni?

Üdv ricsi08

(#40426) PapB18


PapB18
tag

igen azon van

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#40427) BénaNyurga válasza PapB18 (#40426) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

olyan nincs hogy csak a penről menjen hozd elő a boot menüt és ott válaszd ki hogy usb flash drive vagy usb melyik hp bios hogy nevezi :R elindul róla és többet nincs dolog vele

nem a boot sorrendet kell megváltoztatni hanem a bootmenüből pendriveról indítani

[ Szerkesztve ]

(#40428) PapB18


PapB18
tag

akkor viszont nem értem miért nem jó mert előrehoztam de valahogy nem igazán akarja az igazságot pedig maga amit rá raktam az jó mivel az én asztali gépemre azzal raktam ugyan így és jó volt

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#40429) BénaNyurga válasza PapB18 (#40428) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Tehát bekapcsolod a notit->ESC el belép a hp menübe-> itt kiválasztod a boot menut-> itt meg kiválasztod a pendrive-ot
és ne a biosban állítsd a boot sorrendet kb ennyi lenne ha nem megy szívesen elmagyarázom jobban is :)

(#40430) PapB18 válasza BénaNyurga (#40429) üzenetére


PapB18
tag

ja ja így már megértettem. köszi
csak én a boot menübe állítottam !
Köszi még 1x mindjárt megnézem !

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#40431) PapB18 válasza BénaNyurga (#40429) üzenetére


PapB18
tag

megnéztem akkor csak szimplán nem ismeri fel ezt a pent.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#40432) ggg666 válasza PapB18 (#40431) üzenetére


ggg666
őstag

Nem usb3-ba dugtad véletlen?

(#40433) True


True
aktív tag

Üdv All.

Most tettem be egy 6670-es karit az A10 5700 mellé...
Hová kell ilyenkor kötni a monitort? Mert képet csak az alaplapi csatlakozó ad, a VGA nem...
Sosem CrossFireX-eztem még...

Mod: Lol most néztem a TombRaider benchmark-ját, és még kevesebb az FPS... :U

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#40434) PapB18


PapB18
tag

mivel csak usb2 es van rajta így nem hiszem hogy elvétettem !

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#40435) BénaNyurga válasza PapB18 (#40434) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

elég ritka azon pendrive-ok száma amiket nem ismernek fel a laptopok vagy csak én nem találkoztam sokkal :)

(#40436) PapB18 válasza BénaNyurga (#40435) üzenetére


PapB18
tag

Ilyesmi csak amilyen nekem van nem sok embernek van én úgy kaptam a trilaktól

[link]

Képet linkesítettem, mert félelmetesen lassan töltődik be a forrásoldal.

[ Módosította: #65675776 ]

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#40437) choco01 válasza PapB18 (#40436) üzenetére


choco01
addikt

Nekem is van jó pár "reklám" pendriveom, gyógyszer márkástól a autó gyártósig..
Egyik se működik,több gépben próbáltam..mondjuk mindig win alatt..majd keresek egyet és linux alatt is megnézem.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40438) Winne


Winne
nagyúr

Üdv!

A Hal a tortán műsor teljes adásait hol tudom megnézni? Ezen a supertv2-n csak darabokban találok mindnet ilen pár perces kis gagyi videókban...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#40439) harcikoca


harcikoca
senior tag

vettem egy Genius SW-5.1 1000-et, és csak a 2 front hangszóró szól. Ilyenkor mivan?

AMD+Ati powee'R

(#40440) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Windows 7-es problémám lenne: nemrég tettük fel laptopunkra, és a hang nagyon szaggat. Akár videót nézünk, akár csak bekapcsoljuk a laptopot és az "Üdvözöljük" felirat alatt levő hangot halljuk. Tudtok okot és megoldást mondani?

Köszönöm előre, Jonatán

Üdv. Johnny

(#40441) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van egy ismerősömnek egy Stickes Internet előfizetése a T-Mobile-nál, melyet egy Macbook Pro-val együtt hozott el a T-Mobile-tól. A laptopot részletre vette.

Az első számla befizetésénél volt egy két hetes csúszás, ez volt körülbelül egy éve. Most csúszott a befizetéssel pár napot megint, és a T-Mobile kötbérről küldött ki számlát, mivel fel akarja bontani a szerződést. Mindezt azzal indokolja, hogy nem fizette be határidőn belül a számlát, aminek összege olyan 100.000 Ft volt, mivel nem csak internetezett róla, hanem telefonált, sms-t küldött külföldről.

Kérdésem az lenne, hogy pár nap csúszás miatt lehetséges, hogy a szolgáltató kötbér megfizetésére kötelezi?

Sőt, mostmár a laptopot is egyben akarják Vele kifizettetni...

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#40442) ricsi08 válasza jonnyjoker01 (#40440) üzenetére


ricsi08
csendes tag

(#40440) jonnyjoker01
Telepítsd újra a hangkártya telepítőt.

Üdv ricsi08

(#40443) agressiv válasza Aaron14 (#40441) üzenetére


agressiv
addikt

Ilyesmit ügyvédtől kérdezz, de nem értem a mai mentalitást, mert minek mekkbúkot venni, ha nincs rá pénze..

Hát még a borz.....

(#40444) Aaron14 válasza agressiv (#40443) üzenetére


Aaron14
őstag

Na látod ezt én sem értem...

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#40445) Vakegérke válasza Aaron14 (#40441) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy kicsit könnyelmű az ismerősöd. 100 rugót elherdált, de nem volt képes a számlát kipengetni időben.
Te megtartanál egy ilyen ügyfelet, ha szolgáltató vagy? Már csak azért is kérdem, mert az első részletnél befizetésénél is volt két hetes csúszás.
A kötbér nem tréfa.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40446) sasa311 válasza Aaron14 (#40441) üzenetére


sasa311
veterán

1 perc határidő átlépésért is megteheti.

Ilyen helyzetben meg még érthető is. Ilyen csilingel a vészjelző a szolgáltatónál, ha hirtelen valaki külföldről csinál százezres számlát...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#40447) PapB18 válasza BénaNyurga (#40435) üzenetére


PapB18
tag

na kipróbáltam 4 pent és a 4. már jó volt :D

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#40448) BénaNyurga válasza PapB18 (#40447) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

remek :) örülök hogy működik :D

(#40449) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Ma kaptam egy "pmbus adress error" képernyőt.
F1-el tovább ment/újraindítás után sem volt gond.
Mit jelent ez?
Külföldi fórumon azt olvastam,hogy "overlock " lehet az oka azaz tuning.

(#40450) Lenry válasza choco01 (#40419) üzenetére


Lenry
félisten

a linkelt videóban pontosan egy ilyennek az elkészítését magyarázzák el

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.