Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mai nap vettem Vaterán egy M-Tech 450w ATX Tápot , Pontosan: KOBAP4450XA tipusú ATX 450 W

Minden oké vele, kivéve egy dolgot...
Mikor a hátulján bekapcsolom a "biztonsági" kapcsolót, elkezd sisteregni (még be sincs kapcsolva) , én valami hibára gyanakszom, de tápokat nem szoktam javítani. (e gomb kikapcsolása után 4-5 mp -ig még hallható a sistergés ami a tápból jön)

Valaki megerősítené a sejtésem / segítene, hogy mi lehet a gond vele ? (hogy ennek hamarosan kakukk :) )

Köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41752) Lompos48 válasza True (#41732) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nekem se az aszpirines kezelés. :) És egyetlen tabletta nagyon sokáig elég. De: kinek a pap, kinek a papsajt.

(#41753) Amur válasza draff (#41747) üzenetére


Amur
addikt

ez mennyire jellemző? (ubuntu oldalán írják figyelmeztetésként)
"Egy sikertelen telepítés után az is előfordulhat, hogy a számítógépen lévő egyéb operációs rendszerek sem érhetőek el"

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41754) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Mi az a makró? Hogyan használhatnám(A4 Tech egér)?

[ Szerkesztve ]

(#41755) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy légpuskák illetve légpisztolyokkal kapcsolatos téma van e, itt a PH-n...NEM vásárlás miatt!!! Tehát egy topic külön a témának ahol kérdéseket lehet feltenni,az abban jártasoktól.
Keresgéltem,de lehet hogy nem jól és ezért nem találtam...

Köszönöm.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#41756) tikshow válasza KERESZTAPA9 (#41755) üzenetére


tikshow
addikt

Tudtommal tiltva van minden hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#41757) Amur válasza draff (#41747) üzenetére


Amur
addikt

Már ezt Ubuntu "alól" írom.
sajnos a winyót innen sem látja,azt írja ki amikor rákattintok a meghajtóra hogy
unable mount.
meg valamit angolul hogy nem tudja olvasni az ntfs bitmap-ot.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41758) KERESZTAPA9 válasza tikshow (#41756) üzenetére


KERESZTAPA9
tag

Én úgy tudtam,hogy csak az adás-vétel! A témával kapcsolatban nem igazán értem miért lenne,hiszen ha egy láncfűrészt nézünk .... Hát azzal is lehet bármit..Ez pedig egy sport. Legalábbis a normális emberek számára. :DD

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#41759) geckowize válasza geckowize (#41615) üzenetére


geckowize
őstag

Erre vki?

(#41760) razorbenke92 válasza MaxxDamage (#41751) üzenetére

Ezen meg tudod nevezni a kapcsolót amiről beszélsz? Én csak egyet találtam, de az a főkapcsoló szerintem.

geckowize Az eredeti kérdést linkeld be légyszi.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#41761) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

De esetleg ha valaki jártas a témában és tud egy jó fórum oldalt,akkor azt is szívesen fogadom:D

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#41762) pokerarcsuny válasza Superhun (#41746) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Megvan minden kézikönyv , minden full eredeti rajta,- kivéve a windows 7 ultimate

(#41763) draff válasza Amur (#41750) üzenetére


draff
aktív tag

A BIOS látja, de attól a windows még nem biztosan.
A kettő az itt teljesen és valóban kettő!

A Windows 7-et viszont nem ismerem.

(#41764) Wollf


Wollf
tag

Üdv!

Mi a helyzet ezekkel a lapokkal?
Asrock 990FX EXTREME 3
Asus M5A97 R2.0

A kettőt nézva én azt gondolom hogy az Asrock jobb, de hozzáértők válaszát várom
Köszönöm Urak

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#41765) draff válasza MaxxDamage (#41751) üzenetére


draff
aktív tag

Valami ott erősen "áthúz".
Sötétben kellene megnézni, mert annak legalább fénye (és többnyire olyan "áramos szaga" is van)

(#41766) Vakegérke válasza draff (#41765) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy tele van kosszal, porral?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41767) draff válasza Amur (#41753) üzenetére


draff
aktív tag

Ezért NEM KELL telepíteni! Csak a CD-ről futtatni.
Ha ki van választva a magyar nyelv (mondjuk az eléggé vicces, mert az Ubuntu-nak szinte a fele se magyar, de azért kiirják, hogy a nyelvet válaszd ki),
de a következő - fekete ablakban, az Ubuntu narancssárga-fehér-piros akármije alatt - azt hiszem - a legfelső sor a lemezről futtatás opciója.
Ezt kell neki engedni, ha jól tudom, az F2-t kell megnyomni?
De ezt is ki szokta írni - talán pontosabban. (én nem emlékszem pontosan rá, ahhoz valójában látnom kéne, de most nincs előttem.)

(#41768) Amur válasza draff (#41767) üzenetére


Amur
addikt

Sikerült az Ubuntut lemezről futtatnom.(még tetszett is a dolog),de sajnos nem járt eredménnyel,ahogy korábban írtam:
Már ezt Ubuntu "alól" írom.
sajnos a winyót innen sem látja,azt írja ki amikor rákattintok a meghajtóra hogy
unable mount.
meg valamit angolul hogy nem tudja olvasni az ntfs bitmap-ot.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41769) draff válasza Amur (#41757) üzenetére


draff
aktív tag

Ha nem látja, hogyan tudsz írni az Ubuntu alól?
Benne hagytad a rendszerlemez winchestert a gépedben?

(#41770) pocokxx válasza draff (#41769) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

cdről futtatja... :U

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#41771) draff válasza pocokxx (#41770) üzenetére


draff
aktív tag

Húúú, az érdekes.
A bitmap az valami képfájl, de neki mintha nem kellene azzal foglalkoznia, hogy most akkor NTFS vagy akármi más fájlrendszer ...

(#41772) Wollf


Wollf
tag

Üdv!

Mi a helyzet ezekkel a lapokkal?
Asrock 990FX EXTREME 3
Asus M5A97 R2.0

A kettőt nézva én azt gondolom hogy az Asrock jobb, de hozzáértők válaszát várom
Köszönöm Urak

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#41773) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok ami nem nagyon vág bele a számítástechnika világába..
De mivel semmi olyan oldal nem jut eszembe ahol ezt megkérdezhetem,ahol segítőkészek az emberek,itt mindig megkaptam a kérdésemre a választ,ezért felteszem itt.
tehát: van svájci frank alapu személyi kölcsönöm,de mindenáron azt akarja raiiffesen bank hogy váltsak forint alapura mert hogy jobban jövök ki stb...
esetleg van valaki(k) akik tudnak nekem személyes tapasztalatot,esetleg tanácsot irni ide ,azt nagyon megköszönném!!!
Ezer bocs ha esetleg másoknak a szemében ez nem vág ide!!
Köszönöm előre a segítségeteket!!
Szép Estét!üdv :R :R

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#41774) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni mert az ASRock 960GM-GS3 FX/BULK alaplaphoz NEM tudok driver-eket letölteni mert egy lakat van helyettük.A segítséget,segítségeket NAGYON MEGKÖSZÖNÖM!!Laci. :R

Soha többé ...

(#41775) BénaNyurga válasza Elvagyok (#41774) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

milyen oprendszerre és honnan próbáltál meg letölteni ?

(#41776) Apollo_21 válasza Elvagyok (#41774) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nekem "elvileg" behozta az összes lehetőséget és engedi is.. Asrock oldaláról próbáltad gondolom...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#41777) MaxxDamage válasza razorbenke92 (#41760) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat razorbenke92 és draff kollégának !

Nos igen az a "főkapcsoló" (régebbi / más típusokon nincs , csak a tápcsati)

draff : Szerintem ezt azért adták el, mert ez a baja, és bármikor bármilyen probléma elöjöhet vele (neadj isten zárlak / bármi)

Asszem az eladónak visszaszolgáltatom a vételárért cserébe , ez a legésszerübb döntés. (gondolom)

Sötétbe nem néztem, de sok kedvem nincs is bekapcsolni / hálózatra dugni. Áramszagát nem érzem (égett szag)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41778) Vakegérke válasza Elvagyok (#41774) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gond nélkül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41779) zoli7610 válasza nonee (#41773) üzenetére


zoli7610
tag

Mondjad nekik hogy nagyon szivesen átváltod forint alapura, azon az árfolyamon amin felvetted.
:D
Mindjárt nem lesznek oly szivélyesek.
Tapasztalatból mondom, nem szabad hinni a bankoknak. Mindig van valami a háttérben amit ők már tudnak, de nem közlik veled.
Kihasználnak ahol tudnak.
Mindent amit ajánlanak erős fenntartásokkal kell fogadni.

Telefon: 30 8822700

(#41780) Elvagyok válasza Vakegérke (#41778) üzenetére


Elvagyok
senior tag

TE egy ÚR vagy!!Laci. :R

Soha többé ...

(#41781) Vakegérke válasza zoli7610 (#41779) üzenetére


Vakegérke
veterán

Állítólag 250-es áron számítják a svájci Frankot, ha Forint kölcsönre vált valaki. Híradóból szedtem az információt, nem önmagamtól vagyok ilyen okos.
No most kérdés, hogy hol a csapda. Mert hogy van, és nem véletlen mondod azt, amit, abban biztos vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41782) Vakegérke válasza Elvagyok (#41780) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak egy szottyadt vakegér vagyok. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41783) zoli7610 válasza Vakegérke (#41781) üzenetére


zoli7610
tag

Persze hogy megéri nekik, ha most valaki forintra vált, ezen az árfolyamon.
Pl: 150 forinton felvetted, most 250-en váltasz,frankonként megajándékozod őket 100 forintal.
Jó üzlet, mert ha netán hoznak egy törvényt hogy a devizahitelezés törvénytelen volt és minden ilyen szerződés semmis, és az akkori árfolyamon forintositják a hitelt, akkor a bank szivhatja a fogát.Rá akkor sem fizet, csak elesik az extra haszontól.Ha valaki most vált, azt viszont nem lehet visszacsinálni, és az extraprofit a zsebükben marad.

Telefon: 30 8822700

(#41784) MaxxDamage válasza zoli7610 (#41779) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, énis mikor felvettem 146 -on volt számolva (2008) :D
Szerencsére már nem terhel a "hitel" felelössége, mert hosszú ! (bele se kezdek)

Am. a Bankok mindigis jól fognak járni... és nekik az az érdekük, hogy a hitel fizetve legyen. mindegy , hogy x évig kevesebb havi összegbe törlesztik (megtévesztés / tévhit) Sokan bedőlnek, a másik fele a dolognak, hogy aki belemyegy annak lesz egy új "szerződése" amivel pl. már bíróságra menni nem lehet , ha gondod van a késöbbiekben. (Ott a Siófoki ügyvéd aki kiment az EU bíróságra és megjátszotta...(ha nem tudod miről beszélek YouTuben megnézheted - asszem EchoTV riportja) na mindenkinek azt kéne és a bankok megszívták) Sorry az Offolásért , de hírtelen ezt gondoltam / vélemény !

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41785) agressiv válasza Wollf (#41772) üzenetére


agressiv
addikt

Kérdezd meg még háromszor ugyanúgy.. Mi az, hogy mi a helyzet a lapokkal? Ha valamit nem értesz és megkérdezed, kapsz rá választ, de azt senki sem tudja eldönteni, hogy neked mire van pénzed és melyik a szimpatikus.

Hát még a borz.....

(#41786) BénaNyurga válasza Wollf (#41772) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

A lapok tök jól mutatnának bármelyik gépben de szerintem nem értjük a kérdésed melyik a jobb ?
Szerintem az Asrock :) De biztos van aki más okból az Asus-t venné!

(#41787) Vakegérke válasza zoli7610 (#41783) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sakkozhatunk a számokkal, de korántsem hinném, hogy az "akkori" áron számolnák a bankok a hitelt.
Azt sem hiszem, hogy a Forint újra megerősödik az "akkori" szintre.

Tény, hogy ha valaki áttér a Forint alapú hitelre, az elkötelezi magát a (mondjuk) 250-es árfolyam mellett. Kell valahol csapdának lennie, nem véletlen macerálja a bank fórumtársunkat, hogy váltson, hiszen nem jótékonysági intézmény, keresni akar az üzleten.
De hol a csapda?

Azt nem hiszem, hogy a Forint újra régi fényében fog tündökölni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41788) zoli7610 válasza nonee (#41773) üzenetére


zoli7610
tag

Ajánlom ezt figyelmedbe, és mindenkinek aki megszivta a bankokkal

Telefon: 30 8822700

(#41789) zoli7610 válasza Vakegérke (#41787) üzenetére


zoli7610
tag

Unortodox gazdaságpolitikában kell szerintem keresgélni.
Eddig miért nem ajánlották?
Valószinüleg olyan folyamatokat látnak ami kikezdi a hasznukat.
Vágják a forint kamatját, semmi nem indokolja, sőtt kamatot kéne emelni hogy javuljon az árfolyam, de nem teszik,még annak ellenére sem hogy az ország hitelállománya nő vele.Nem látom az érdekeket, de biztos van valami, kiderül nemsoká.

Telefon: 30 8822700

(#41790) Amur válasza nonee (#41773) üzenetére


Amur
addikt

Szia!
Nekem meg a Porsche Bank kinálta fel ugyanezt a lehetőséget,sőt több ismerősömet kereste meg más-más bank levélben.
Valami tényleg lehet amit ők már tudnak!
Szó volt tényleg róla hogy a bankokat kötelezik egy nem nekik kedvező árfolyamon való átváltásra,de tudtommal ez nem valósult meg eddig. Sanszos hogy változni fog valami.
Én egy buktatót láttam az én ajánlatomban: változó kamatozású forint hitelre válthatom!
Vagyis lehet 3 hónap múlva már nem 14% lesz a hitelkamat hanem 17%...

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41791) zoli7610 válasza Amur (#41790) üzenetére


zoli7610
tag

:D

Változó kamatozású..............
És ha ugy látják jónak hogy az alapkamatot 15%-ra emelik a forint védelme érdekében?
Vesztesz a forintositáson nem keveset, utána meg nyögöd a forint irreális kamatát
:(

[ Szerkesztve ]

Telefon: 30 8822700

(#41792) nonee válasza Amur (#41790) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszi srácok mindenkinek!!!!Rendesek vagytok!!!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#41793) daniel2121


daniel2121
senior tag

Olyan gondom volna, hogy apám asztali gépe nem bootol be. Addig oké hogy a kurzor nyíl látszik, de a windows nem indul csak sötét a képernyő. Csökkentett módban indul. Mi lehet a probléma?

(#41794) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

hali.
a kovetkezo gepbol kivettem a floppy meghajtot majd nem indult el utana.
ati 256mb vga
am2 2.7ghz proci
am2 lap msi k9n neo
1gb ram.
40gb hdd

a gep indul pittyeg egyet viszont kepet nem ad. a videokartya az tuti jo. a ram is mert teszteltem masikkal.. en a hddre gyanakodok.

(#41795) agressiv válasza daniel2121 (#41793) üzenetére


agressiv
addikt

VGA-val kezdeném. Ha valami régebbi Geforce, 7600 például, azoknál gyakori halálozási forma.

kornyiktamas

a gep indul pittyeg egyet viszont kepet nem ad. a videokartya az tuti jo. a ram is mert teszteltem masikkal.. en a hddre gyanakodok.

Nincs kép, de szerinted a VGA tuti jó és a HDD-re gyanakszol.. Látod az ellentmondást? Mivel a HDD nem szokott részt venni a kép megjelenítésében, inkább VGA gyanús, de sokkal valószínűbb, hogy egyszerűen kontakthiba van, amit akkor okoztál, amikor a floppy-t szedted ki. Mozgasd meg a kártyát, stb. és beindul.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#41796) daniel2121 válasza agressiv (#41795) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ha VGA probléma lenne akkor csökkentettben sem menne nem? Tápegység nem lehet? Nekem régen egyszer az xarakodott.

[ Szerkesztve ]

(#41797) kornyiktamas válasza agressiv (#41795) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

eddig mukodott minden rendesen szoval lehet az a gond..

(#41798) Rypejakten válasza pokerarcsuny (#41745) üzenetére


Rypejakten
addikt

Minek vettél szorzózármentes procihoz egy olyan lapot, amiben nem tudod normálisan húzni? :U

(#41799) BénaNyurga válasza daniel2121 (#41796) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Lehet az oprendszer hiba is nem csak hardver hiba...!
Esetleg egy visszaállítás csökkentett módban vagy újratelepítés ?

[ Szerkesztve ]

(#41800) zoli7610 válasza daniel2121 (#41796) üzenetére


zoli7610
tag

Ha tápegység akkor nem indul csökkentett módban sem.
Szerintem szoftveres probléma.
Ha van üres vinyód, meg időd ,rakjál fel egy uj wint, ha azzal megy akkor egyértelmü

Telefon: 30 8822700

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.