Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) laameer


laameer
csendes tag

Biosban mindent beállítottam amit lehet, mindig ugyanannyi idő a boot. A tápcserét lehet megpróbálom ha nem akar működni, de most megy már kb 1 órája. Köszi a válaszokat!

(#40802) CoolBoy323 válasza laameer (#40796) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is azt mondanám, h a tápodat hajítsd ki a fenébe, és vegyél egy újat!
ha nem ez volt a gond, akkor sincs gond, mert csak nyersz, ha lesz egy normális tápod!

(#40803) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

ICC profilt be lehet úgy állítani, hogy pl a 3D-s alkalmazások ne írják felül? (bocsánat a láma kérdésért) :)

üdv

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#40804) Lompos48 válasza draff (#40776) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Már én is elkönyveltem akkor totál halottnak a pendrive-t, .... ráhajtottam a Linuxot, amely szépen leformázta nekem a fájlrendszerét FAT32-re.... a Hard Disk Sentinel meg helyretenni a felülethibákat.

Milyen felülethibák voltak a pendrive-on? A zsebedben összekarcolta a kulcscsomó? :Y

(#40805) Deck


Deck
titán

Lenne egy kis problémám. Eladta a húgom a 2-3 hónapos okost telefonját ami tökéletes állapotban volt. Sikerült eladnia apródon utánvétellel. Feladta a címzett megkapta majd mi is a pénzt. De aki átvette azt mondta, hogy törött volt a kijelző.. Meg, hogy egyből szervizbe kellett vinni-e mikor semmi baja nem volt. A csomag természetesen ajánlva lett feladva úgy, hogy törékeny.. Nem tudom mit csinálhatott a telefonnal de még ő van felháborodva követeli vissza a pénzt a húgomtól, folyton zaklatja, meg írta, hogy feljelentette a rendőrségen. Mit lehet tenni?

PS5

(#40806) agressiv válasza Deck (#40805) üzenetére


agressiv
addikt

Mennyi idő után írta, hogy törött? Nagyon valószínű, hogy széttörte és gondolta, hátha összejön, mert, ha tényleg törötten kapta volna meg, akkor már azelőtt jelentkezett volna, hogy odér hozzátok a pénz és nem küldte volna szervízbe, hanem mindjárt szólt volna, hogy baj van.

Kamuszagú a dolog, a feljelentés szerintem csak blöff, mivel gondolta, hogy csaj, ezért megilyed és kifizetni neki. Hívja fel apuka, nagybácsi, hogy mégis miről a frászról beszél és utólag már ne puffogjon. Megfenyegetni nem szabad.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40807) BénaNyurga válasza Deck (#40805) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

semmit se igazán...
rendőrség se nagyon fog ezzel foglalkozni...

(#40808) Deck válasza agressiv (#40806) üzenetére


Deck
titán

Az nap mikor átvette este.

Szerintem ő csinált valamit a telefonnal leejtette vagy valami.. Aztán meg a húgomra akarja kenni az egészet. Mivel kifogástalan volt a telefon.

Jaja így lesz. Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#40809) agressiv válasza Deck (#40808) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor viszont nem kizárt, hogy étnyleg törötten kapta. Amúgy a törékeny matrica semmit sem ér, az ilyesmit rendesen be kell csomagolni és merevíteni kell a csomagot.

Hát még a borz.....

(#40810) Deck válasza agressiv (#40809) üzenetére


Deck
titán

Úgy volt. Adtunk már fel telefont és sosem volt semmi probléma :)

PS5

(#40811) Möhe


Möhe
addikt

Hali.

Segítséget kérek!

Internet elosztási gondom van.
Router jó (reboot is volt, számol az csatlakozási idő) , hálózatot látom ( csatlakozott gépeket ) a céges gépről belenéztem a rendszerbe Teamwieveren keresztül ,net van de csak az otthonin. A többi szomszédnak ( tőlem van elosztva másoknak) viszont már nincs. 678-as hibát dob ha rányomok a direkt csatlakozásra.

Mi lehet a gond? :F

(#40812) TESCO-Zsömle válasza Deck (#40805) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha nincs postai jegyzőkönyv, ami igazolja, hogy a csomagban már törött termék volt, akkor nincs a kezében semmi. Az ő szava áll a tieddel szemben. Ezért kell(ene) minden kapott csomagot a postán kibontani tanúk előtt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40813) kcsa válasza Möhe (#40811) üzenetére


kcsa
veterán

ha router van, milyen direkt csatlakozásnak kellene lennie? csak a tisztánlátás kedvéért :)

(#40814) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Spanom most kapott egy Gigabyte GK KM7600-os cuccot és az egér akad Diablo 3. közben ezt, hogyan lehetne orvosolni, vagy nem támogatja?!

(#40815) Möhe válasza kcsa (#40813) üzenetére


Möhe
addikt

Arra értettem hogy a hálózati kapcsolatoknál a csatlakozást az alapértelmezett kapcsolatoknál rányomtam,mintha modemes lenne a bejelentkezés ( belépési jelszó, stb....) ott dob hibakódot, ha simán FFox-ra nyomok megy gond nélkül.
Félre írtam :U

(#40816) kcsa válasza Möhe (#40815) üzenetére


kcsa
veterán

őő, lehet megint félreértek valamit, de ha van router, akkor nem kell semmilyen csatlakozást indítani, azt a router kezeli.

(#40817) Möhe válasza kcsa (#40816) üzenetére


Möhe
addikt

hát épp ez a bibi
van net, a város másik végéről teamwieverrel belenéztem az otthoni gépbe ,neteztem rajta, láttam a router menüjében hogy minden okés, azokat is láttam akik éppen a hálózathoz csatlakoztak
csak annyi a gond hogy a többi gépen nincs net
ez hogy a 'csában lehet?

(#40818) pocokxx válasza Itachi82 (#40814) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha a DPI állítható, próbáljátok meg lejjebb venni. Saját drivere van fenn? Elemek fel vannak töltve?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40819) kcsa válasza Möhe (#40817) üzenetére


kcsa
veterán

dhcp? ip-t kapnak? átjáró jó? netre tudnak pingetni, tracertelni?

(#40820) Möhe válasza kcsa (#40819) üzenetére


Möhe
addikt

Minden jó,pingelést nem kértem tőlük ( ők még az analóg korosztály ) . Minden gép ip-jét ,nevét láttam a menüben. Hónapokig ment hiba nélkül,és a számoló óra is régóta pörgött egyfolytában a menüben,ebből arra gondolok hogy még áramkimaradás sem volt. Nem értem a hiba okát. :F

[ Szerkesztve ]

(#40821) kcsa válasza Möhe (#40820) üzenetére


kcsa
veterán

ha helyi hálón be tudsz jelentkezni hozzájuk, egy tracertet nézz szerintem, abból láthatod hogy hol akad el, ha a sajátoddal összehasonlítod.

(#40822) Möhe válasza kcsa (#40821) üzenetére


Möhe
addikt

hínye :B ,inkább holnap átmegyek és saját szemmel nézem meg a kábelezést is,mert már tele a púpom velük

pm-ben esetleg egy idevágó műveletet ha leírnál,mert nem vagyok hozzáértő
köszönöm :R

(#40823) Itachi82 válasza pocokxx (#40818) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Driver, elemek rendben! DPI lassítással se javult!

(#40824) kcsa válasza Möhe (#40822) üzenetére


kcsa
veterán

privátban :D

[ Szerkesztve ]

(#40825) tajati


tajati
aktív tag

Helló!

Nem rég össze raktam egy új gépet. kb 2 hetet ment hibátlanul de most kidobja ezt a hiba üzenetet : disk read error occurred. a hdd is új van valami megoldás?

(#40826) Vakegérke válasza tajati (#40825) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meg kéne mozgatni a winyó kábeleit, talán csak ennyi a probléma.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40827) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy új lenovo laptop dossal. A windowst akarom felrakni. Bootnál mikor beállítanám hogy dvd ről bootoljon a boot lehetőségeknél csak a HDD van meg atapi cd. Semmi más. Az atapi cd-t kiválasztva elindul elkezd bootlni dvd ről végigmegy a betöltő csík majd bejönne maga a telepítő de nem jön be, hanem utána újraindul. Vajon a lemez a hibás?

(#40828) choco01


choco01
addikt

Hali.
Metasploitnál mióta kell regisztrálni? :Y :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40829) kcsa válasza kmisi99 (#40827) üzenetére


kcsa
veterán

már az atapi cd is furcsa, a tényleg új gépről van szó (új széria is, vagy csak három éves gép frissen kibontva? :) )
Másik lemezzel megéri megpróbálni mindenképp. AHCI mode?

(#40830) lordtoulus


lordtoulus
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, és nem nagyon tudom hol keressek megoldást a problémámra gondoltam itt is megkérdezem mit lehetne tenni.

Nos, vettem a Lambda Computers -től, a egy Gigabyte ATI Radeon 7850- OC videokártyát, de kártya túlmelegszik vagy nem működik jól. Mert akármilyen 3D-s alkalmazást használok, 5-10 perc után kifagy a gép. IGP -vel teljesen stabil a gép. Gond az hogy a cég nem elérhető semmilyen módon sem, és a boltnál ahol vásároltam, egy cetli van kiírva hogy "Technikai okok miatt zárva".

Szerintetek, mit lehet ilyenkor tenni?

(#40831) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Tunngle-t milyen programmal tudnám kiváltani??
Hamachi-val nem megy!

(#40832) kmisi99 válasza kcsa (#40829) üzenetére


kmisi99
addikt

Próbáltuk pendrive ról is ott meg azt volt hogy akkor jól elindult a windows telepítő de még a partíciós rész előtt kért valami illesztő programokat erre beraktuk a windows dvd-t de tovább engedtett.
sata controller working mode nál van ahci meg compatible. ahciról compatible-re raktuk de úgyse jó. Szóval elég sok a probléma.

(#40833) Spet válasza lordtoulus (#40830) üzenetére


Spet
addikt

A bolt állítólag becsődolt/megszünt, így valahogy ki kéne derítened, hogy ők kitől rendeltél az alkatrészeket, hátha a beszállítónál tudod gariztatni. Esetleg itt a fórumon is vannak gariztatók, kérdezd megtőlük, hátha tudnak segíteni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#40834) choco01


choco01
addikt

Hali.
Van valami jól működő power point megjelenítő,olyan ami telepítés nélküli(portable)?
Nem baj ha nem csak ezt tud..csak ezt is tudja. :Y
Köszi. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40835) stopperos válasza choco01 (#40834) üzenetére


stopperos
senior tag

Én erre pdf-et használok. Átalakítom és mupdf.
Szinte mindent telepíteni kell(PowerPointViewer), vagy nem olvassa normálisan a ppt-t (pl libreoffice).

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#40836) Dell XPS válasza kmisi99 (#40832) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Milyen OS-et telepítenél? Esetleg nem az ODD illesztőjét hiányolja, mert akkor meg kellene próbálni egy "hibátlan" telepítő médiával (Win7 SP1). Amennyiben nem volna hirtelen egy másik telepítő, (még lehetőségként ) egy külső patíciónáló programmal teljesen le kellene "gyalulni" a merevlemezt.

Üdv, Dell XPS

(#40837) draff válasza Vakegérke (#40794) üzenetére


draff
aktív tag

A Panasonic boltban 150 Ft .... és 3 V-os!

(#40838) draff válasza Lompos48 (#40804) üzenetére


draff
aktív tag

Mit tudom én?
Van a Hard Disk Sentinelben egy ilyen ellenőrző program.
Végülis valamit csak elmolyolt vele, lehet hogy nem éppen a tárcsákat fényezte, amint a winchesterekben szokás, de csak eldolgozott rajta valamit ...
(lehet hogy a klusztereket rendszerezte, vagy mit tudom én)
Végülis ugyanúgy lemezmeghajtónak veszi, mint a forgótányéros mechanikusokat.

(#40839) draff válasza agressiv (#40809) üzenetére


draff
aktív tag

Ezért sokkal olcsóbb a személyes átvétel.
A pénzt csak akkor, ha az áru látva és leellenőrizve .. és persze minden OK.
Utólag okoskodni, hogy ez meg az van? Ááááá!
Beteges dolog.
A posta ráadásul még jóval költségesebb is, és egyáltalán nem megbízható.
Ha nem megoldható a személyes átvétel, akkor inkább felejteni ... "míg lószar van, veréb is van".
Majd jön rá másik vevő.

Nekem egyszer Hollandiából küldtek volna zsét boritékban egy megvásárolt árumért.
Persze a boriték széttúrva, felbontva, a pénz meg sehol. A posta mosta kezeit, hogy már a határon kívülről úgy jött.
Áááá, egyszerűen nem hittem el! Nem Románián keresztül érkezett ....

(#40840) agressiv válasza draff (#40839) üzenetére


agressiv
addikt

Valóban sokkal olcsóbb többszáz kilómétert utazni :F és az átverések nagy része személyes átvételkor alakul, mivel ránézésre stimmel a dolog, de mégsem működik... :U

Ha nem megoldható a személyes átvétel, akkor inkább felejteni ... "míg lószar van, veréb is van".
Majd jön rá másik vevő.

Nem mindenki pesti és az emberek 70%-ának nincs más megoldás, csak a csomagküldés. Egyszerűen nem a csomagküldésen kell spórolni ezer forintokat, miközben egy havi fizetésbe is kerülő terméket küldesz.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40841) draff válasza agressiv (#40840) üzenetére


draff
aktív tag

Én nem azt írtam, hogy akkor több száz kilométert kell utazni!
Azt mondtam, ha megoldható a biznisz ott helyben, akkor OK, de ha már posta kell, akkor felejtős.
Én vettem teszveszről winchestert - de inkább kibicajoztam érte Csepelre, minthogy postán rimánykodjak azért, hogy csak megkapjam látatlanban, aztán előtte még azt sem tudom, "hogyan néz ki" a cucc.

(#40842) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

A freemail pár ismerősömet folyamatosan SPAM-nak ismer fel és levélszemét mappába b@ssza annak ellenére, hogy minden szűrő ki van kapcsolva nála.
Outlookot használok, azt hittem ott a baj, de nem, mert az már eleve így tölti le, hogy spam. Ezt onnan tudom, mert a telefonomon beállított postafiók is eleve SPAMnak ismeri fel.

Erre megoldás?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40843) Outlander válasza wolfman (#40842) üzenetére


Outlander
őstag

Freemail regisztráció törlése.
Csak a baj van vele.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#40844) agressiv válasza draff (#40841) üzenetére


agressiv
addikt

Jó neked, ha ki tudsz bicajozni, nekem autóval is több óra lenne pályán, így marad a posta. Látom a szöveg lényege nem ment át.

Outlander

Valóban tragédia a freemail én is csak azért tartom, mert régebbi rigsztrációknál kellhet, hogy át tudjam állítani a másik címre...

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40845) dragonfx


dragonfx
veterán

nem tudjátok van most valamelyik kuponos oldlaobn akcios data.hu prémum előfiozetés??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#40846) geckowize válasza geckowize (#40205) üzenetére


geckowize
őstag

Megnéztem BIOS-ban, nincs semmiféle opció arra, hogy az USB milyen sebességen menjen, csak Legacy USB Enabled/Disabled, illetve USB Sleep & Charge vagy mi, de az a kikapcsolva vagy alvó módban töltés...

Próbáltam azt is, hogy az eszközkezelőből az USB vezérlőket mind töröltem és felismertettem újra, de utána megintcsak ez a jóságos szövegbuborék fogadott.

Mivel régen írtam már azt a hsz-t és ne kelljen keresgélni, erre gondolok:

Driver Geniussal minden friss drivert felraktam.

Mit tudnék még csinálni? Alaplapi usb vezérlő kezd haldokolni? Az befolyásolhatja, hogy be van dugva ExpressCard foglalatba egy USB3-as host controller? Mert nem pontosan, de azelőtt nem irogatott ki ilyeneket.

(#40847) agressiv válasza geckowize (#40846) üzenetére


agressiv
addikt

Előfordulhat, hogy az USB vezérlő döglődik, valamiért gyakori jelenség laktoknál. :)

Hát még a borz.....

(#40848) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Meg tudná valaki mondani, hogy ez a set top box alkalmas lenne-e kábeltévés vételre Conax kártyával?

EVO3-M DVB-S2 [link]

(#40849) Bogyó bá' válasza Kecuhun (#40848) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez műholdvevő, vaze, nem DVB-T/DVB-C tuner!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#40850) ggg666 válasza Kecuhun (#40848) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor lett volna alkalmas rá ha a dvb-c verziód lenne, de így csak műholdas adásokot tudsz vele nézni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.