Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) enginev3.0 válasza BénaNyurga (#40498) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszi kcsa-neked is, megnézem őket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40502) agressiv válasza kNG (#40497) üzenetére


agressiv
addikt

A túlfeszültségvédelem a normál üzem közben túlfeszültségtől véd, ami nagyon ritkán fordul elő és mindössze annyit tud tenni, hogy leállítja a tápot. Viszont, ha a táp tönkremegy és egy nagyfeszültségű impulzust lök a rendszerbe azt maga a jó isten se fogja meg, az ellen nincs védelem semmiben. A valódi különbség tényleg csak annyi, hogy egy noname táp esetében 10-ből 5 hajlamos tönkremenni, míg egy minőségi táp esetén 50-ből megy tönkre egy. (ezek szemlétető értékek, hasraütsére mondtam őket).

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40503) kNG válasza agressiv (#40502) üzenetére


kNG
senior tag

Igen, ezért érdemes (többek között) szerintem jó minőségű tápot venni...persze itt is, mint minden más esetében egy idő után a kifizetett többletösszeg és a "teljesítmény/tudás" közötti arány felborul (túl sok pénzt fizetünk ki az alig nagyobb teljesítményért/alig több tudásért).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#40504) agressiv válasza kNG (#40503) üzenetére


agressiv
addikt

Azért ez nem így van, mert a teljesítmény lényegesen több egy minőségi tápnál, mint egy gagyi öccáz vattosnáá. Amígy egy FSP úgy megy tönkre az esetek nagy részében, hogy egyszerűen elöregednek a kondezátorok benne, addig a CVT elektronika is hajlamos szétdurrantani a feteket, ami megintcsak gondot okozhat. Számomra egy PC táp csakis FSP lehet. :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40505) ggg666 válasza agressiv (#40504) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem 2 darab hx750-es corsair van a rendszerben Ebből az egyik ugye most van javítás alatt de azért nem mondom, hogy többet nem veszek corsair-t.

(#40506) kNG válasza agressiv (#40504) üzenetére


kNG
senior tag

Persze, egy mezei 500 wattosra nem mernék rákötni pl. HD 7850 CF-et, de az enyémre már igen...(más kérdés hogy nem lesz ilyen, nekem még bőven elég a HD 5850 @ 950/1175 :D ) nekem FSP Aurum Gold van, édesanyámék gépébe is FSP-t tettem, amikor összeraktam (bár az "csak" egy mezei FSP)... eddig ezekre sosem volt panasz! :)

Arra gondoltam, hogy pl. egy Enermax és egy FSP közötti különbözetet kifizetni nekem már nem érné meg...de biztos annak is van haszna, tényleg nem értek a tápokhoz, meg az elektronikához... nekem az a fontos hogy megbízható legyen, leadja azt a teljesítményt amit kell (ne csak a dobozra legyen írva hogy 500 watt), és hatékony (tehát ne fogyasszon több áramot a konnektorból, mint amennyi szükséges...most remélem nem mondtam nagy hülyeséget, így "konyhanyelven", de szerintem érted mire gondolok)! :D

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#40507) agressiv válasza ggg666 (#40505) üzenetére


agressiv
addikt

Én nem vennék. :DD

Hát még a borz.....

(#40508) ggg666 válasza agressiv (#40507) üzenetére


ggg666
őstag

Én meg FSP-t nem.

(#40509) agressiv válasza ggg666 (#40508) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor ne is csodálkozz, ha a gépedet szétcseszik a hurkagyurkák. :)

Hát még a borz.....

(#40510) ggg666 válasza agressiv (#40509) üzenetére


ggg666
őstag

Szóval azért ment tönkre a táp mert Corsair?
Mert a tápot is tudom mi tette tönkre az még az FSP-det is tönkrevágta volna.

Ráadásul a bolt ahol vettem 12 éve még nem küldött vissza corsair-t szervítzbe.

Rászolgáltál a nicknevedre.

[ Szerkesztve ]

(#40511) Wollf


Wollf
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem/kérésem, hogy valaki mondja meg nekem azt, hogy melyik az a daemon tools verzió amely elfut win 7 64 biten, és a tálcán van gyorsindító ikonja?
Nagyon fontos lenne :K
Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#40512) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Sziasztok adott az alábbi noti:
HP G6

Létezik hogy nem lehet rá win7-et rakni csak win8 at?
kb 10 órát foglalkoztam a géppel driver genius leszed hozzá pár drivert de ezek nem működnek!
gyártó által kiadott driverek se hajlandóak elindulni win7 alatt hp oldalon is csak win8 64 bit támogatás van semmi más esetleg valahogy fel lehet rá hegeszteni egy win7 64 bitet ?
Ati kártyával szerelt és az ati drivere se hajlandó feltelepülni érdemben látja hogy ati 7xxxm széria de nem használja se a wifi drivert se a funkció billentyűket

Már szinte mindent próbáltam és nem hiszem el hogy ez a nagy cég HP így kitolna a felhasználóival hogy nesztek egy jó hardver de csak akkor ha win8-at használjátok...

Bármilyen ötletet tanácsot szívesen fogadok a laptop nincs 1 napos még meleg!
De a tulaj nem akar win8-at használni mert idegen neki!

(#40513) agressiv válasza ggg666 (#40510) üzenetére


agressiv
addikt

Ha tudod, akkor nem értem, hogy miről beszélünk :F Én meg azt tudom, hogy a corsairek külső behatás nélkül hogy szoktak tönkremenni...

Nem mondtam, hogy rossz lenne, csak azt, hogy ha tönkremegy, akkor több kárt okoz, mint egy FSP.

BénaNyurga

A drájver géniusz után nem is csoda, ha nem működik normálisan, amúgy attól, hogy cég "nagy" nem biztos, hogy felhasználóbarát, főleg a HP...

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40514) kNG válasza Wollf (#40511) üzenetére


kNG
senior tag

Daemon Tools helyett a Magic Iso (Virtual CD/DVD ROM)-ot ajánlom, ez garantáltan elfut, és működik!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#40515) Outlander válasza Wollf (#40511) üzenetére


Outlander
őstag

Az összes.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#40516) BénaNyurga válasza Wollf (#40511) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

szerintem szinte az összes megy rajta nem függ attól hogy 64 vagy 32 bites a win
próbáld meg ezt én ezt szedtem le és müxik

(#40517) BénaNyurga válasza agressiv (#40513) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Miért is nem csoda hogy nem működik ? Nekem eddig gondom nem volt vele... Sőt csak hasznot hozott (időben)
A gyártói driverek se mennek amiket kikerestem google stb... hiába tudom mi van a gépben stb hiába szedem le hozzá a win7 64 drivert felrakom feltelepül de egyszerűen nem használja a gép eszközkezelőben kiírja hogy mi az rá megyek hogy driver frissítés majd win közli hogy a driver naprakész ahhoz képest felkiáltójeles és cseszik működni

(#40518) Wollf válasza BénaNyurga (#40516) üzenetére


Wollf
tag

nem az a baj hogy nem müxik, hanem az hogy nincs gyors indító ikon a tálcán...
nekem az hiányzik igazán. találtam olyat ami mnet és volt gyorsindítója is csak már nem emlékszem melyik volt az, és így reinstall után elég fontos lenne nekem :)
mert az újabb daemon-oknál nincsen gyorsindító ikon :(

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#40519) Outlander válasza BénaNyurga (#40517) üzenetére


Outlander
őstag

Az a baj, h az fake-spam-gagyi program, már teljes halottá tette a gépedet, újra telepítés után, szépen megkeresed a drivert ami télleg kell és jó... és utána öröm és bódóttság.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#40520) agressiv válasza BénaNyurga (#40517) üzenetére


agressiv
addikt

Manuálisan telepítsd a drivert, saját lemez stb. és talán jó lesz. Amúgy win8 alatt rendesen megy rajta minden? Az sem kizárt, hogy hardveres hiba van.

Hát még a borz.....

(#40521) BénaNyurga válasza agressiv (#40520) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

na ezt még nem próbáltuk le de majd javaslom!

daemontools nem értem a problémádat mindegyiknél van gyorsindító ikon amire te gondolsz kis villám az óra mellett csak be kell állítani hogy induljon winfossal együtt cápíse ?

(#40522) Vakegérke
Szerintem ő ezt hiányolja:

[ Szerkesztve ]

(#40522) Vakegérke válasza Wollf (#40518) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Rámarkolsz" az egérrel az ikonra, és lehúzod a tálcára. Máris lesz gyorsindító ikonod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40523) agressiv válasza Vakegérke (#40522) üzenetére


agressiv
addikt

Azért most lef@s@m a bokámat, ha tényleg az volt a gondja, hogy nincs ott az ikon... :W

Hát még a borz.....

(#40524) BénaNyurga válasza Wollf (#40518) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Gondolom telepítésnél nem választod ki az stdp és emiatt nincs ha bepipálod lesz :

(#40525) Outlander válasza BénaNyurga (#40524) üzenetére


Outlander
őstag

Na annak azt mi köze van egy ikonhoz? :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#40526) ggg666


ggg666
őstag

Ezt nem tudja valaki, hogy lehetne beállítani, hogy a rendszer alapértelmezésben minden usb meghajtót így kezeljen?

(#40527) Vakegérke válasza BénaNyurga (#40521) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy igazad van, de Wollf fórumtársunk azt nehezményezte, hogy "nincs gyors indító ikon a tálcán", nem pedig azt, hogy a progi nem indul automatikusan a Windows-zal.
Nos, mindkét problémára szeme elé került a megoldás. Majd felhasználja azt, amire szüksége van. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40528) BénaNyurga válasza Outlander (#40525) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

:D semmi köze semmilyen ikonhoz :) szerintem ő fogalmazott rosszul vagy lövése sincs mit akar vagy én vagyok agyilag visszamaradott és nem értem a problémáját egyébként szerintem a baja az amit én leírtam mást nagyon nem tudok elképzelni hiszen:
telepítésnél adott a választási lehetőség :
-Ikon az asztalra
-Ikon a startmenübe
A legtöbben viszont kihagyják az stpd telepítését mert ahhoz újraindítás kell ugyanakkor elfelejtik hogy ha ezt nem telepítik csak úgy lesz "ikonjuk"(automatikus indítás[egyszerű elérés] lent az óra mellett) hogy ha ezt telepítik! Egyéb esetben csak akkor rakja ki a dt az ikont ha minden egyes alkalommal asztalról vagy startmenüből elindítjuk a programot. A laikusok viszont erre se mindig jönnek rá mert ilyenkor a dt bedob egy ablakot ahol tudsz csatolni képet a virtuális meghajtóhoz arról külön nem tájékoztat hogy ha ezt az ablakot bezárod elérhető lesz a villám ikon is!

(#40529) Outlander válasza BénaNyurga (#40528) üzenetére


Outlander
őstag

Neked fogalmad sincs mit beszélsz? :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#40530) ggg666 válasza BénaNyurga (#40528) üzenetére


ggg666
őstag

"csak úgy lesz "ikonjuk"(automatikus indítás[egyszerű elérés] lent az óra mellett) hogy ha ezt telepítik!"

Nem csak úgy lehet én se telepítettem.Hanem utána a beállításoknál megadtam neki, hogy automatikus indítás,meg a tálcaalkalmazás használata vagy mi be van pipálva.

(#40531) BénaNyurga válasza ggg666 (#40530) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

igazad van! írtam feljebb hogy be kell állítani az autorun-t
csak azért írtam le ezt is mert így semmit se kell állítgatni
"(#40521) BénaNyurga
be kell állítani hogy induljon winfossal együtt cápíse ?"

(#40529) Outlander
Nem nekem soha sincs semmiről fogalmam! Agyilag zokni vagyok! :U

[ Szerkesztve ]

(#40532) agressiv


agressiv
addikt

A kérdező vissza sem tért, egy fiktív problémán vitatkoztok, ami talán nem is létezik. :)

Hát még a borz.....

(#40533) Vakegérke válasza BénaNyurga (#40531) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne duzzogj. Segíteni akartál, és ez dicséretes.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40534) Outlander válasza agressiv (#40532) üzenetére


Outlander
őstag

Én nem viatakozok, csak sptd -nek semmi köze ahhoz h van-e indító ikon vagy sem.

Az egy plusz funkció a dt-ben, securom, safedisk stb kijátszására (is).

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#40535) kelemen93


kelemen93
tag

Sziasztok!

3Dmark06-ban az SM2 és az SM3 score.hpz van köze a CPU-nak?

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#40536) choco01


choco01
addikt

Hali.
Valahogyan hozzá lehet férni a UPC által adott modemhez,vagyis látni a belsejét mint a routeremnek(pl. jel erősség)?
Zhone 6211-i3 nevű kis modemem van.
Köszi. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40537) BénaNyurga válasza choco01 (#40536) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Szia itt egy manual hátha

Esetleg itt megkeresheted a megfelelőt!

[ Szerkesztve ]

(#40538) kcsa válasza BénaNyurga (#40531) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem az igazi és tuti megoldás, ha csak olyanokban próbálsz segíteni, amiben konkrét, és határozott tudásod van :K

(#40539) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék egy .m2ts kiterjesztésű videófájlt átszerkeszteni a TSmuxer progival, de nem engedi mert a következő hibaüzenetet kapom. Szerintetek mi lehet a probléma a kép alapján?

Azt vágom hogy az fps-el van gondja, habár a videó fps-ét a kép szerint felismeri, aztán kiírja hogy nem tartalmaz "fps field"-ed. Az mi? Hogy lehetne rendbetenni?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#40540) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy létezik-e olyan program, ami az aktuális (frissen feltelepített Windows 7, pár programmal) rendszeremet "leklónozva" egy olyan képfájlt hoz létre, amit csak ki kell írni, és utána ha azt telepítem fel, megkapom az aktuális, programokkal megspékelt rendszeremet ?

(#40541) ggg666 válasza salgocomp (#40540) üzenetére


ggg666
őstag

Acronis true image-el meg lehet csinálni ha jól tudom, bár én inkább másik merevlemezre szoktam menteni sfv fájllal együtt.

(#40542) salgocomp válasza ggg666 (#40541) üzenetére


salgocomp
senior tag

Köszönöm. Ezért másik merevlemezt nem szeretnék venni, mert jelenleg nincsen. Ritkán telepítek Windowst, de jó pár program van amit használok, és ezek telepítése több időbe kerül, mint a rendszer telepítése. Ezt szeretném megspórolni.

(#40543) ggg666 válasza salgocomp (#40542) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor nem értem pontosan integrálni akarod a telepítőbe a programokat, hogy ne kelljen külön külön telepítgetni.
Mert akkor ez nem arra való.

(#40544) salgocomp válasza ggg666 (#40543) üzenetére


salgocomp
senior tag

Ez az opció is megfelelne. Annyi a lényeg, hogy az általam használt programok telepítési idejét lerövidítsem.
Ezt az integrálást miképpen lehetne megcsinálni ?

(#40545) ggg666 válasza salgocomp (#40544) üzenetére


ggg666
őstag

Sajnos azt nem tudom és nem is működnek mindig helyesen.
Az acronissal a már meglévő jól működő rendszeredet lehet lementeni az összes programmal mindennel együtt.
És egy későbbi vírus vagy csak sima problémák esetén akár 5-10 perc alatt helyre tudod állítani a régebbi mentett állapotot.
Akár másik partícióról is, mivel nem kell ezért lemezre kiírni.

(#40546) leslieke válasza salgocomp (#40540) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Acronis True Image!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40547) salgocomp


salgocomp
senior tag

Köszönöm a tippet. Egy magyar nyelvű leírást még kaphatnék a program használatáról ? Ez az opció nekem tökéletes lenne. Még ennyit kérek, és utána eltűntem innen...:D

Szerk.: Google a barátom, azt hiszem meg van. Köszönöm a segítséget. Jó éjszakát mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#40548) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

üdv
Seltronic HT 307 set top boxhoz milyen kártyát vagy dolgot tudnék venni amivel bejönnek az extra csatornák? Linket is kérnék ha lehet :R

NHL, NBA, Soccer

(#40549) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! Egy Win7-es gépről lenne szó, core 2duo e8400,4x1GB ddr2 ram. Elindul, kéri a jelszót, betölt az asztal,majd pár másodperc múlva szimplán bejön egy crash kép. Itt a fotó amit dob. Ötletek?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40550) Outlander válasza membrandj (#40549) üzenetére


Outlander
őstag

Ez lehet bármi...

Lehet ram hiba, hdd, lehet egy rossz driver...
Ram hibát, a memtest nevű szoftverrel tudsz kiszűrni.
hdd-t a sentinellel.
Driver hibát pedig a csökkentett móddal...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.