Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) pocokxx válasza cekkk (#40198) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ja, most már értem..:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40202) cekkk válasza pocokxx (#40201) üzenetére


cekkk
veterán

Nem véletlen egyből azt a kábelt linkeltem :DDD
Nem értetlenkedni jöttem ide, az a legegyszerűbb megoldás arra, hogy működjenek a dolgok. Bár nem életbe vágó és 20 dollárt nem ér egy ilyen kábel nekem :D

(#40203) pocokxx válasza cekkk (#40202) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg ez? [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40204) cekkk válasza pocokxx (#40203) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

Ezt néztem én is, de azt hittem nem szállítják ki itthonra, de úgy tűnik igen.

(#40205) geckowize válasza stopperos (#40151) üzenetére


geckowize
őstag

Igen eredeti, MSDNAA-ról való.
Most megint kiírta ezt a szar figyelmeztetést, hogy USB 2-be dugjam... Úgyhogy akkor BIOSban majd megnézem, más ötletem nincs...

(#40206) Vakegérke válasza cekkk (#40200) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40207) siebener


siebener
aktív tag

Üdv Urak.

Az mitől lehet, hogy egy számítógép egy bizonyos felhasználóval bejelentkezve nem akar működni?
Konkrétan, a felhasználóval belépve elindul a Windows, majd teljesen lefagy, és semmire sem reagál.

Telepítésnél megadott rendszergazda felhasználóval simán be lehet lépni, és működik is vele szépen.

Hogyan lehetne helyrehozni a hibát? Egyáltalán mi okozza?

(#40208) leslieke válasza siebener (#40207) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hozz létre új felhasználót. A régit meg töröld.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40209) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Nekem az AMD Vision Centerben a teljesítmény fül alatt csak a GPU tuningolására van lehetőség(csak egy menüpontom van). Hogy lehet, hogy másnak ilyen is van:

[ Szerkesztve ]

(#40210) siebener válasza leslieke (#40208) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.
Nem az enyém, szóval ezt első lépésként kihagynám. Más megoldás nem lenne rá?

Egyébként az esetlegesen törölt felhasználó adatait valahogy meg lehet menteni? Több száz GB...

(#40211) Vakegérke válasza siebener (#40210) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rendszergazdaként belépve valószínűleg ki lehet másolni az adatokat. Utána törölhető a fiók, és újra létrehozható. Már csak vissza kell másolni, és passz.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40212) hun620


hun620
aktív tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja esetleg, hogy ez(ek) a képek milyen beállítással készült(ek): [link] ?

A színei nagyon tetszenek. (A tartalma most nem lényeg :D)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#40213) #65675776 válasza AkosAkos (#40209) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom azért, mert neki APU van a gépében.

(#40214) siebener válasza Vakegérke (#40211) üzenetére


siebener
aktív tag

Van pár mappa, amihez nem enged hozzáférést.
A "beteg" felhasználó szintén rendszergazda, jelszóval védve, természetesen megvan a jelszó, de nem tudom, hogyan lehetne azokhoz a mappákhoz hozzáférni.

(#40215) Vakegérke válasza siebener (#40214) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csökkentett módban sem lehet belépni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40216) siebener válasza Vakegérke (#40215) üzenetére


siebener
aktív tag

Belépni be tudok, csak szinte azonnal lefagy.
Csökkentett módban még nem próbáltam, megmondom őszintén, most hirtelen nem is tudom, ezen a masinán hogyan lehet. De megpróbálom, köszönöm.

(#40217) Vakegérke válasza siebener (#40216) üzenetére


Vakegérke
veterán

Boot, F8 nyomkodása.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40218) ggg666 válasza cekkk (#40187) üzenetére


ggg666
őstag

Ha ilyen kell hát itt megveheted

(#40219) hun620 válasza hun620 (#40212) üzenetére


hun620
aktív tag

Bocsánat, a fotós azonnali kérdésekhez akartam :B

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#40220) siebener válasza Vakegérke (#40217) üzenetére


siebener
aktív tag

Csökkentett módban sikerült belépni, köszönöm az ötletet.
Nem lehet valahogy megállapítani, mi okozza a fagyást?

Szerk.: msconfig-ban semmi extrát nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#40221) AkosAkos válasza #65675776 (#40213) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

És emiatt lehet a processzort ott is húzni?

(#40222) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Mivel érdemes lekonvertálni azokat a videókat amivel frapsel vettem fel hogy ne foglaljanak ennyit viszont alacsony adatveszteség legyen?

Szépnapot!

(#40223) >Deego.. válasza Dexter-2000 (#40222) üzenetére


>Deego..
senior tag

Egy tipp csak, nekem tökéletesen működött anno.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#40224) moha21


moha21
addikt

Hali!

Csináltam egy olyat, hogy készítettem egy másik fiókot windows 7 alatt.

Mivel én elvileg rendszergazda vagyok ezért a biztonság menüpont alatt megpróbáltam nem hozzáféhetővé tenni file-okat. Ez olyan jól sikerült, hogy én sem férek hozzá...

Mit tudok csinálni vele? Hogyan állítom vissza?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40225) >Deego.. válasza moha21 (#40224) üzenetére


>Deego..
senior tag

Rendszervisszaállítást, próbáld meg.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#40226) moha21 válasza >Deego.. (#40225) üzenetére


moha21
addikt

De ez csak egy könyvtár és azon belül még pár. Ezekhez nem férek hozzá.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40227) fesii válasza moha21 (#40226) üzenetére


fesii
aktív tag

Lehet nagy baromságot mondok de az öröklődést le kell tiltani így nem lesz érvényes az almappákra a "szabály"

(#40228) AkosAkos válasza AkosAkos (#40221) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

És emiatt miért lehet a processzort ott húzni?

(#40229) >Deego.. válasza moha21 (#40226) üzenetére


>Deego..
senior tag

Akkor a mappán:
tulajdonságok - biztonság - speciális - hozzáadás - legfelül, rendszerbiztonsági tad kiválasztása - a hely alatti nevet másold az üres helyre (én nálam XYZ-PC csak az XYZ-kell) - név ellenőrzés (ha nem jelez) problémát akkor ok

Aztán már kiválaszthatod az alapvető engedélyeket: teljes hozzáférés pipa - aztán ok

Legfelül létrehozál még 1 teljes engedéllyel rendelkező személyt, alkalmaz - ok.

Akkor ugyan úgy katt a mappára, tulajdonságok - biztonság - kiválasztod az imént létrehozottat és alkamza.
Elvileg működnie kell.

(Ha mégse természetesen ki tudod törölni)
tulajdonságok - biztonság - speciális - a létrehozott személy katt és eltávolítás

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#40230) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
érdeklődni szeretnék, biztos lesznek tippek, a problémám megoldására:
win7 + chrome, 4 gb memória, ssd-t használok pagefile és hiberfil ki van kapcsolva

mostanában folyton előjön, hogy ha sok lap van megnyitva előugrik chrome hibaablaka, hogy "a manóba... újratöltés" ha esetleg egy pdf-et vagy skypot is megnyitok mellette, akkor pedig a kevés a szabad memória windowsos hibaüzenet jön már elő, miközben néha a böngészőt is bezárja a rendszer

kb 1-1,5 hónapos a rendszerem, előtte ilyen nem igazán volt, vagy inkább csak akkor jött elő, ha sokkal több erőforrást fogyasztó alkalmazások voltak megnyitva
bármilyen tanácsot szívesen veszek
köszi

One Ring to rule them all

(#40231) moha21 válasza >Deego.. (#40229) üzenetére


moha21
addikt

ŰDe elvileg teljes a hozzáférésem, gyakorlatilag meg nem. viszont 1-2 képet tud olvasni belőle. ( csak képek vannak benne. ) A többit is látja, de nem nyitja meg...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40232) Vakegérke válasza siebener (#40220) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, akkor jó. Nincs mit. :)

Okozhatta pár dolog a fagyit, már mindegy. Fiók törlése, új létrehozása, aztán csak óvatosan. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40233) @matthew@


@matthew@
őstag

Arról vki tud vmi infóval szolgálni h mobiltelefonra lehet-e biztosítást kötni vmilyen biztosítón keresztül? Azt tudom h tmobile és vodafone-nál van biztosítás, de én Telenoros vagyok és náluk nincs ilyen lehetőség, ezért keresek külsős megoldást :F
Gúgliztam de nem jártam eredménnyel

Matthew 24:42

(#40234) Llew


Llew
senior tag

Pár napja lefagy az egerem. A gép megy, billentyűzet működik, csak az egér nem reagál. Nem világít, nem csinál semmit, mintha be sem lenne dugva. Aztán pár másodperc múlva 1-2 vagy van, hogy 5-10 is újra működik.
Először csak játék alatt volt feltűnő, de elvétve előfordult normál működés pl. böngészés közben is.
Kérdeztem mi lehet, azt a tippet kaptam, hogy az haldoklik az egér (4-5 éves Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A), esetleg az USB port.
Azóta ezeket kizártam, mert az egér más gépen hiba nélkül megy, továbbá a jelenség a gép összes USB portjával előfordul, de pendrive, vagy billentyűzet csatlakoztatásakor nem, csak az egérrel.
Ugyan akkor böngészés közben sűrűsödik az előfordulása.
Szóval most további ötleteket kérnék, hogy mi lehet, illetve megoldási javaslatokat azokra.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40235) agressiv válasza Llew (#40234) üzenetére


agressiv
addikt

Törött a kábele és csak nálad ált úgy a kábel, hogy gond legyen. Ha szétszeded és levágsz a kábelből egy picit, majd visszakötöd az egérbe, akkor jó lesz. Az én egeremnek már nagyon fogy a kábele :D

Hát még a borz.....

(#40236) cekkk válasza Vakegérke (#40206) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R
Csak ő se küld ide csomagot sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#40237) gerisz23


gerisz23
őstag

Hali!Kaptam egy Cinergy TstickRC Terratec tv-s vevőegységet.Arrra már rájöttem,hogy kell vele rádiót hallgatni,node hogy lehet vele tvzni?magyar nyelvű leírást nem találtam,aki tud help!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#40238) ggg666 válasza cekkk (#40236) üzenetére


ggg666
őstag

A magyar bolt amit linkeltem az már nem is jó?

[ Szerkesztve ]

(#40239) Llew válasza agressiv (#40235) üzenetére


Llew
senior tag

Három éve így áll a kábel, tök lazán ívelve, semmi törés és a hiba pár napja jött elő.
Meg ez a levágós-visszakötős megoldás - főleg utóbbi része - azt hiszem meghaladja a képességeimet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40240) Vakegérke válasza cekkk (#40236) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnálom. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40241) agressiv válasza Llew (#40239) üzenetére


agressiv
addikt

Minden működik egészen addig, amíg el nem romlik. :) Nálam sincs feszítve a kábel, de attól még folyamatosan mozgatva van.

Amúgy mostanában elkezdett az enyém is ugyanígy szórakozni, de már háromszor szabtam le a kábeléből ls azóta cseréltem is egyszer.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40242) cekkk válasza Vakegérke (#40240) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm, hogy egyáltalán utána néztél! :R

(#40243) Dexter-2000 válasza >Deego.. (#40223) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi a választ, állati a konvertáló :)
esetleg ismersz olyant ami támogatja a CUDA -s videókártyás konvertálást?

Szépnapot!

(#40244) ggg666 válasza cekkk (#40242) üzenetére


ggg666
őstag

Tehát az enyém nem jó amit Ft-ért kapsz???

(#40245) Lompos48 válasza agressiv (#40241) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Marad egy nyitott kérdés: melyik végén kell rövidíteni a kábelt? Valószínűbb az egér felől, de nem biztos. :)

(#40246) agressiv válasza Lompos48 (#40245) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, az egér felöl. A csatlakozó fele tényleg meg sem mozdul és az picit bonyolult lenne. :)

Hát még a borz.....

(#40247) cekkk válasza ggg666 (#40238) üzenetére


cekkk
veterán

Bocsánat elsiklottam felette! :R :B

(#40248) ggg666 válasza cekkk (#40247) üzenetére


ggg666
őstag

Már kettőn is.

(#40249) siebener válasza Vakegérke (#40232) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm. :)

Átnéztem még egyszer az msconfig-ot, pár dolgot kiszedtem, levettem a régi vírusirtót, tettem fel másikat, azóta szépen működik.

Szóval, köszönöm még egyszer a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#40250) >Deego.. válasza Dexter-2000 (#40243) üzenetére


>Deego..
senior tag

Lenne ez és ez, de sajnos fizetős.

De a mai világban szinte bármit be tudsz szerezni egy kis okossággal.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.