Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141255) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni ebben a problémában, még ha csak scum is.
Most vettem észre, hogy Október 6-án kaptam egy spam levelet, egy random yahoo-s e-mail címről, amiben az áll, hogy 2 napom van az e-mail megnyitástól, hogy utaljak 1300 USD-t egy bitcoin címre, különben minden adatom nyilvánosságra hoz/visszaél vele, mert hogy meg van neki mindenem, malwaret telepített a rendszeremre.
Ennek állítólagos dátuma: 1/7/2023 5:57:33 PM
Angol a levél.

Most nyitottam meg ezt az e-mailt, tehát 10.10-én.

Van benne még rizsa bőven, viszont az e-mail legalján ott van a régi yahoo-m jelszava, illetve még a Disney+-om jelszava is..

A fura az egészben, hogy tegnap (Október 9.) a yahoo e-mail címem, és a microsoft accom is jelszó változtatást kért.
Szeptember 27-én a Reddit is új jelszót kért, az azóta le is van zárva, nem kértem vissza az accom.

Mit tegyek most, valós lehet ez a fenyegetés? Nem szoktam ezeknek beugrani, de most azért belém jött egy félelem.

Nem vettem észre amúgy egyéb problémát, tevékenységet.

Szerk.: mégis.. egy screeshotot is csatolt az asztalomról az e-mailbe..

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Malaka!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.