Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) devil-k


devil-k
nagyúr

Minden a HiMedia lejátszókról! Tapasztalatok, tippek, trükkök, okosságok és egyebek!
HiMedia weboldal

- mozi bolondéria -

(#2) kezo0


kezo0
addikt

Na, most figyelhetek eggyel több topikot, mint eddig, pfff. :)
De ha már így alakult, akkor javaslom a topikösszefoglalóba betenni az olyan alapvető dolgokat, mint pl. mire jó a wrapper, és hogyan kell telepíteni, vagy hogyan lehet betallózni a Kodiban a hálózati meghajtókat... Csak azért, hogy ne ez legyen minden második hsz témája. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3) G-Bali válasza devil-k (#1) üzenetére


G-Bali
senior tag

+1

(#4) Chrys_ válasza kezo0 (#2) üzenetére


Chrys_
addikt

Egy jó összefoglaló mindenképpen kell, főleg ezekkel a témákkal. A hálózati beállítás nem bonyolult, a wrapper-téma viszont engem is érdekel, hamarosan jön a Q5Pro, kelleni fog :)

(#5) devil-k


devil-k
nagyúr

Ide írhatjátok az összefoglalónak valót:

[link]

Ha összegyűlik releváns anyag, akkor intézkedünk.

- mozi bolondéria -

(#6) Gtaati


Gtaati
őstag

Örülök, hogy lett ilyen topic is, vagyunk már jó néhányan Q10 Pro tulajok és remélem még leszünk is, Q5 Pro-ról nem is beszélve:)

(#7) Gtaati válasza Gtaati (#6) üzenetére


Gtaati
őstag

Q10 Pro tulajoknak, a gyártói honlapon fent van az új firmware HMD-1.0.3 2016-05-23.124800 640M :))

(#8) csabi63 válasza Gtaati (#7) üzenetére


csabi63
senior tag

Changelog:

1. Switching channel too slow issue fixed
2. Individual AAC audio tracks no passthrough issue fixed
3. Individual amplifiers unable to passthrough 7.1 channel issue fixed
4. 3D video L/R switch priority of local player malfunction fixed
5. HDR10 compatibility improved, for example, blank screen when playing Sony_4K_HDR_Camp.mp4 fixed.
6. Video player malfunction after clicking Imprex fixed
7. Video and audio of local player unsynchronized after audio track switching issue fixed
8. Local media player stuck after fast forward issue fixed
9. Settings of Imprex engine of video player not saved after reboot issue fixed
10. Online playback optimized, for example, occasionally where there was sound but no image issue fixed
11. File display list of media center optimized and is able to display more content
12. Pressing Menu to enable file sorting function added in Media Center
13. Menu keys of file manager malfunction fixed
14. Clicking Wifi hotspot in the Advanced Settings malfunction fixed
15. Googleplay malfunction when searching fixed
16. WIFI and Bluetooth stability and reliability optimized

[ Szerkesztve ]

(#9) kezo0 válasza Gtaati (#6) üzenetére


kezo0
addikt

Azért remélem, nem csak a Pro lesz a téma. Nekem pl. kb. fél éve van egy "sima" Q10-esem (mikor vettem, még be sem jelentették a Pro változatot), és egyelőre nem vagyok meggyőzve, hogy lenne értelme Pro-ra cserélni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10) csabi63


csabi63
senior tag

Feldobtam az update-et, 3 perc alatt kész lett. Egyelőre annyit látok, hogy a gyári lejátszón meggyógyult a magyar felirat.

(#11) Gtaati válasza kezo0 (#9) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Bocsánat rosszul fogalmaztam természetesen nem csak a Q10 Q5 Pro-ra gondoltam és nem kizárólag ezekre a készülékekre gondoltam!

(#12) Gtaati


Gtaati
őstag

Olyan érdekességgel találkoztam, hogy korábban én egy pofás feltupírozott custom firmware-t használtam ez után próbáltam frissíteni a futeko oldalán található 1.0.3-as firmware-re és hibát dobott frissítéskor mindig. Ez után letöltöttem a Himedia oldaláról az meg felment és hibátlanul működik. Nem tudom mivel lehet-lehetett a gond......?

(#13) Gtaati válasza Gtaati (#12) üzenetére


Gtaati
őstag

Bocsánat én rontottam el. Semmi gond a futeko-s firmware-el. Fel is ment:)

(#14) csabi63 válasza Gtaati (#13) üzenetére


csabi63
senior tag

Ha a Futeko-nál vetted, nem ajánlott máshonnan letölteni fw-t hozzá. Ezt ők mondják, nem én. Most ránéztem, és a Himedia oldalán lévő fw. méretben is különbözik attól, amit a Futeko kirakott. [link]
Egyébként sem árt óvatosnak lenni, mert ha bekrepál és nem a Futeko fw. van rajta, bukik a garancia. Ha nem Futeko vétel, persze más a leányzó fekvése.

(#15) SunMount3r válasza csabi63 (#10) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Feldobtam az update-et, 3 perc alatt kész lett. Egyelőre annyit látok, hogy a gyári lejátszón meggyógyult a magyar felirat.

Az ékezetes kriksz-kraksz-okról van (volt) szó? Mert akkor: :C

(3.-ikán lesz ben a Futeko-nál a Batch3, 6.-ikára már készítem elő neki a helyet :K ... Ti a beérkezéstől számítva mikor kaptátok meg?)

(#16) csabi63 válasza SunMount3r (#15) üzenetére


csabi63
senior tag

Pontosítok. Ha a felirat Közép-Európai kódolású, akkor jó. Ha UTF-8, akkor nem. Ez is haladás, tekintve, hogy eddig egyáltalán nem volt jó.

A beérkezést nem figyeltem, akkoriban többször is halasztották. Egyszer csak jött a mail, hogy elindították. A postára adás után 6 nappal kaptam kézhez.

(#17) Gtaati válasza csabi63 (#14) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nem Futekos, tőlük akartam csak lemaradtam róla és egy darabig nem is volt náluk, így a német myhdplayer.de-ről vettem 2 év garanciával. A futeko firmwaret szoktam használni. A custom firmware is a futeko oldaláról volt és ott egy felhasználó kérdezte is a futeko-tól h ha azt használják garancia vesztéssel jár-e, de a futeko válaszolt és mondták h ők nem tennék közzé a saját oldalukon ha gondot okozna és garncia vesztéssel járna.

(#18) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

A Q10 Pro-ra rádugott vinyók szabad területét a számítógépen nézve
minden vinyón 1 GB szabad hely van..
Ez persze nem így van, de vajon miért mutatja így?
Mellesleg ezért nem is tudok rámásolni nagyobb fájlt, pedig 75 GB szabad terület van rajta...
ja, és nekem a magyar feliratokkal is gond van továbbra is...

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19) csabi63 válasza szrobert (#18) üzenetére


csabi63
senior tag

1. Vezetéken át a PC a belső HDD-t rendesen látja. 46GB-os filmet is helyeztem át, minden gond nélkül. (7 perc.)

2. A Közép-Európai kódolású felirat nálam jó, ha a lejátszóban is Közép-Európaira van állítva. De csak 1 sorozatrésznél néztem, mert nem a Himedia lejátszóját használom.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20) SunMount3r válasza szrobert (#18) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

LAN-ról nézve nem látja?

(#21) blakey


blakey
félisten

Hálózaton át, SMB-n nem látja rendesen a méretet ezáltal nem lehet rá másolni, Airdroiddal megoldható. Közvetlen csatlakozás esetén jól látja a méretet.

Az új firmwareben (ami már előtte kint volt Beta változatban) némileg javítva lett a felirat, de nem tökéletes, Auto-ra állítva többnyire jó karaktereket mutat, de van amikor nem, persze csak kalapos ő és ű ami zavaró lehet, ez a felirat átkódolásával megoldható, de szerintem karaktertábla javítva lesz.
Sokkal jobb lett a lejátszó "gyári" firmwarehez képest, de azért még bőven akad javítani való. Még nem vagyok teljesen elégedett a lejátszóval, de alakul. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22) SunMount3r válasza blakey (#21) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor ezek szerint a hálózati része sem működik még, pedig az nem sámli. Írni kéne a Futeko fórum-ra, mert a Buglist-ban sem szerepel pl., pedig igen alap kellene, hogy legyen... :(

(#23) Chrys_ válasza blakey (#21) üzenetére


Chrys_
addikt

Akkor a sokat szidott Popcorn Hour eszközök még a hibáik ellenére is jobbak voltak a kiadáskor, mint a futeko-cuccok? :)

(#24) blakey válasza Chrys_ (#23) üzenetére


blakey
félisten

Ezt így nem állítanám. Én hálózaton másoltam az anyagokat Airdroid segítségével, nem volt semmi gond, tény, hogy aki hozzászokott a jóhoz annak ez egy kicsit csalódás, nekem a popi nagyobb csalódás volt a Dune után, itt most nem annyira gáz de jó lenne ha normálisan rendbe szednék.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25) Chrys_ válasza blakey (#24) üzenetére


Chrys_
addikt

Azért PCH-n nem volt hálózati gond, ez pedig egy alapvető dolog. Várom már nagyon a Q5Pro-t, de nem hiszem, hogy a PCH VTEN hamar eladásra kerülne. Elég jól összeállt a FW hozzá, nekem nincs gondom vele, de nem is akarok extra dolgokat lejátszatni vele, csak a szokásos mkv, 3D BD ISO formátumokat. A Himedia nekem a KODI miatt kell, a jövőben ezt szeretném használni.

(#26) blakey válasza Chrys_ (#25) üzenetére


blakey
félisten

A hálózati gond többnyire az android hibája, de van rá megoldás,nem érzem olyan nagy gondnak. Nagyobb gond pl. az, hogy az A400-as lefagy még most is, SMB-n volt, hogy elfelejtett kommunikálni, True HD hangok bizonyos időközönként kihagynak, AAC hangok nem szólalnak meg minden esetben. És ez több évvel a megjelenés utáni hibák. VC-1 mkv esetén nem működik. Szóval azért az A400-at jobb kerülni, tettem egy próbát, elég volt.
Tegnap felkerült hivatalos frissítés már jobbá teszi a lejátszót, de még nem tökéletes, de most már bőven használható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27) szrobert válasza SunMount3r (#20) üzenetére


szrobert
tag

Wifiről...

(#28) szrobert válasza csabi63 (#19) üzenetére


szrobert
tag

ÉN USB-n dugtam rá a vinyót és így nem tudok rámásolni....
Saját lejátszóján néztem a feliratot és gáz, nem műkszik...
elég sok probléma van ezzel a kütymővel, nem?

(#29) szrobert válasza SunMount3r (#20) üzenetére


szrobert
tag

Wifiről...

(#30) blakey válasza szrobert (#28) üzenetére


blakey
félisten

1.0.1-es firmwarerel nagyon gáz volt a beépített lejátszóval, de az 1.0.3-assal jelentősen javult, tegnap 2 filmet néztem és hibátlan volt a felirat, egyikbe belenéztem, ott kalapos ő, ű volt, ettől eltekíntve hibátlanul ment. Kodival nincs ilyen gond. Használj valami normális File managert és menni fog a másolás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31) szrobert válasza szrobert (#29) üzenetére


szrobert
tag

Vezetékes hálózatról sem megy....

Ezt a képjavító okosság használjátok, milyen beállításokkal?

[ Szerkesztve ]

(#32) Chrys_ válasza blakey (#26) üzenetére


Chrys_
addikt

mkv VC-1 lehet, hogy gond, nekem nincs ilyen anyagom, legalábbis nem tudok róla. Ami mkv-m van, az mind ment az A400-zal és most meg mennek a VTEN-nel. Úgyis a legtöbb anyagom BD (3D) ISO, ezeket gond nélkül viszik. A400-nál előfordult a restart, VTEN-nél talán 1-2x, nem jellemző rá. TrueHD hangok lejátszásával semmi gondom nincs.
Nekem a KODI-val volt bajom BFS 4KM-n, de én nem használtam wrapper-t, még nem értek hozzá.

(#33) blakey válasza Chrys_ (#32) üzenetére


blakey
félisten

Kodi gyakorlatilag hibátlan, tény, hogy annak aki nem ismeri több álmatlan éjszakát okoz, de ha már megismerte akkor hibátlan, wrapper nem kell hozzá, hogy hibátlanul tegye azt amit tudnia kell. wrapper ahhoz, kell, hogy a lejátszó tulajdonságaival bővítsék, tulajdonképp átirányít a belső lejátszóra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34) SunMount3r válasza Chrys_ (#32) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem biztos, hogy egyről beszélünk, de a VC-1 formátum épp a BD iso-k esetén szokott előfordulni inkább.

blakey: Nem értek hozzá, se KODI, se média lejátszóm nem volt még soha, de nekem az jött le az eddig begyűjtött infó morzsák alapján a dolog működéséről, hogy a média ketyere saját lejátszójával érdemes inkább mindíg előbb próbálkozni, mert elvileg az jobb minőségű, mint a KODI. Ami szintén nem rossz, de ha már dedikált a lejátszó, akkor annak a lejátszója is jobb,mert hozzáfér olyan hardveres dolgokhoz, amikhez a KODI esetleg alapból nem... ??!! :F Valamiért úgy tűnik a legtöbben azért mégis csak a Wrapper-ezést választják valamiért, gondolom ennek azért megvan az oka is. És lehet az sem véletlen, hogy a Futeko is csípőből telepíti a wrapper-t a KODI mellé.

-Ezek amúgy kérdések is egyben, mert nulla tapasztalat híján, elég ködös nekem ez az egész egyelőre...

(De azt nem vonom kétségbe, hogy kezelőfelületnek a KODI a legjobb...)

(#35) Aurig@ válasza SunMount3r (#34) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

Teljesen változó. A VC-1 nem formátum, hanem kodek (ugyan úgy, mint a: h.264, AVC, régebben pedig a DivX, vagy Xvid stb) ...és nem (csak) BD iso-k esetén fordul elő. Ugyanis, ha magán a Blu-ray lemezen a film VC-1 kodekkel készült, akkor a belőle készített .iso lemezkép és az .mkv kiterjesztésű remux esetén is VC-1 kodeknek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#36) SunMount3r válasza Aurig@ (#35) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Bocs, ha én lennék megtévesztve a fogalmak tengerében, de ezek szerint a formátum szó ugyan úgy helytálló lehet a codek-re vonatkozóan is, mint a konténerre vonatkozóan...

Szerintem az előző Hsz.-em tartalmából lejött mire gondolok egyértelműen. De valóban, lehet még mkv-s Remux-ban szintúgy. (Csak ez nekem alapból kiesik a látókörömből). :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Beni2360 válasza Chrys_ (#32) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nekem a MATRIX trilógia ISO 25 gb mindhárom VC-1 kódolású és ki kellett írnom hogy normálisan meg tudjam nézni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#38) blakey válasza SunMount3r (#34) üzenetére


blakey
félisten

A Kodi azért jó, mert önmagában is minden visz, valamint elég sok kiegészítő telepíthető rá, ugye borítók is vannak valamint feliratokat is le lehet tölteni, a többi finomságról nem beszélve. Önmagában a Kodi, androidon nem tud 3D ISO-t, 4K-t, HD hangokat, kadenciahelyes megjelenítést ehhez jól jön a wrapper. Nyilván képminőségben a belső lejátszó jobb, mert ahhoz van beállítva a képjavító. Kodival is nagyon rendben van a képminőség és lehet önmagában is használni, előszeretettel használom is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39) Chrys_ válasza Beni2360 (#37) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem BD50 VC-1, PCH VTEN kifogástalanul viszi őket, trueHD hanggal.

VIDEO:
Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
VC-1 Video 16439 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / Advanced Profile 3
VC-1 Video 1745 kbps 480p / 23,976 fps / 4:3 / Advanced Profile 2

AUDIO:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Dolby TrueHD Audio English 1646 kbps 5.1 / 48 kHz / 1646 kbps / 16-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)

(#40) Beni2360 válasza Chrys_ (#39) üzenetére


Beni2360
félisten

De amint látod nekem csak egy mezei K1 plus-m van és az nem tudja, az Rpi2-re meg meg kell még vennem a kódot. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#41) blakey válasza Chrys_ (#39) üzenetére


blakey
félisten

Az jó ha megoldották a True HD hangot, A400-nál bizonyos időközönként lés bitráta fölött 1 tizedmásodpercig néma maradt. Na meg nincs lekeverés True HD esetén.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42) SunMount3r válasza SunMount3r (#15) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Késik a szállítmány a gyárból, így csak 7.-én postázzák majd. :( De sebaj... :)

(Szerintem bevárták vele a Q5 Pro-s szállítmányt és ezért...)

(#43) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok, tudja valaki hogy smb be miért nem tudok videót (kodi) hozzáadni a synology ból nfs megy de ott meg nem tudok média infót hozzá adni. Már teljesen össze vissza állítgattam minden lehet ez is baj (nem sok a hozzáértésem)

(#44) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Valakinek van ötlete arra, hogy a gyári medialejátszóban a hálózatról történő lejátszást, hogyan tudom a legegyszerűbben megoldani? Csak ki akarom próbálni hogy van-e különbség lejátszáskor képminőségben stb a gyári lejátszó progi és a Kodi között. A Kodiban az SMB az szépen megy, de ugye ilyen lehetőség nincs a gyári média center progiban.

(#45) SunMount3r válasza Gtaati (#44) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha fent van a wrapper, akkor, ha Kodi-ban tallózod be és indítod el a video-t, akkor nem vált át ilyenkor magától a saját lejátszóra? :F

[ Szerkesztve ]

(#46) Gtaati válasza SunMount3r (#45) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Fent van a wrapper igen, de mit értesz az alatt h nem vált át a saját lejátszóra? Mit kellene ekkor látnom? Tudtommal a wrapper által működik a Kodi "alatt" a gyári lejátszó progi, de ekkor ugyanúgy a Kodi kezelőfelülete fut.

(#47) SunMount3r válasza Gtaati (#46) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Tudtommal a wrapper által működik a Kodi "alatt" a gyári lejátszó progi,
Hát ez az, a kérdésedben benne van a válasz. Van nem pont ezt szeretnéd? Előző hsz-edben a lejátszás képminőségére voltál kíváncsi, az meg, ha működik a wrapper, akkor a Q10 Pro saját lejátszóját hívja meg hozzá. Ettől független, hogy a KODI marad a kezelőfelület a betallózáshoz.

Vagy most akkor, tulajdonképpen mit is kérdeztél/akarnál pontosan?! :F

(#48) blakey válasza Gtaati (#44) üzenetére


blakey
félisten

Gyári lejátszóban is van SMB, a LAN-ba kell belépned. A DLNA a upnp alatt van, az NFS meg NFS alatt. A wrapper akkor működik ha Kodi alá is telepítve van, tehát átvált a belső lejátszóra, ha nem vált át akkor nincs telepítve csak fel van téve a programok közé.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49) Gtaati válasza SunMount3r (#47) üzenetére


Gtaati
őstag

:) Magyarul nem a Kodit használva szeretnék hálózaton keresztül filmet nézni hanem a gyári média centert elindítva és azt is kipróbálni, ennyi. :)

(#50) Gtaati válasza blakey (#48) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszi! megnézem majd! wrapper telepítve van és szerintem megy is Kodi alatt. Hogyan tudom leellenőrizni, hogy átvált-e lejátszáskor vagy nem? Miből látszik ez? köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.