Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137551) sbazsi válasza Borisz76 (#137550) üzenetére


sbazsi
veterán

Köszönöm!
De ez nem teljesen az, amit keresek. :U
Induláskor: Folytatás ott, ahol abbahagyta opció van, amin nem szeretnék változtatni.

Szóval meg van nyitva 4-6 ablak, mindegyikben több lappal.
A gmail mindig a legbaloldalibb ablak első lapja. Kivéve amikor összekeveri a rendszer a dolgokat, és átkerül 2-6 ablakba. (Az ablakon belüli lapsorrend nem változik) Na olyankor szoktam keresgélni.
Van bármi ötlet, hogy hogyan lehet az ablakok sorrendjét változtatni?
(Vagy hogy mitől lehet, hogy lehetőleg ne csináljak olyat)

(#137552) genndy válasza sbazsi (#137551) üzenetére


genndy
addikt

Indítsd el kétszer a böngészőt. Legyen egy amin csak fixen a gmail van, a másikon meg csinálsz minden mást.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#137553) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok,
Korlátlan mobilnettel telefonról hotspotolva az működhet,hogy a telefon wifin a range extenderrel kapcsolódik ès az asztali gèp a range extenderből kapja kábelen?
Koszi :)

{。^◕‿◕^。}

(#137554) Lenry válasza manoarc (#137553) üzenetére


Lenry
félisten

persze

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#137555) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Van egy truenas telepítésem egy SSD-n viszont a gép nem ismeri fel, hogy bootolni tudna róla. Ellenben, ha a boot menüben kiválasztom ezt a diszket, akkor már pöpecül megy. Kéne nekem egy olyan bootoltható usb-s megoldás, ami gyakorlatilag csak elindítja a bootolást egy megadott eszközről. Valami grub vagy nem tudom, hogy milyen megoldás kéne.

Semper fi!

(#137556) gregory91 válasza inferno88 (#137555) üzenetére


gregory91
senior tag

syslinux+grub4dos
vagy grub mbr/efi
"Valami grub vagy nem tudom, hogy milyen megoldás kéne."
Konkrétan mihez?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#137557) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok szakik!

Segítséget szeretnék kérni :R

Ismerősöm laptopjàba a 2.5" HDD helyet került egy SSD. A HDD belekerült egy ilyen külső tárolóba ahol USB-n keresztül lehet a laptophoz csatlakoztatni.
A gép felismeri viszont a következő üzenet ugrik fel mikor megszeretnénk nyitni: Jelenleg nem rendelkezik a mappa eléréshez szükséges engedéllyel.
Rá nyomunk a folytatás gombra viszont nem történik semmi. Ha újra megpróbáljuk megnyitni ugyan ez történik.

Mit csinálok rosszul? :F

Köszönöm

(#137558) ColdMan válasza Maxxy10 (#137557) üzenetére


ColdMan
tag

Vedd saját tulajdonba a mappákat.

(#137559) inferno88 válasza gregory91 (#137556) üzenetére


inferno88
őstag

TrueNAS lett telepítve az SSD-ra. Onnan kéne bootolnia, de nem tud, csak akkor, ha külön a boot menüből indítom el. Úgy rémlik, hogy pl. Rufusban vagy valamelyik eszköz boot menüjében láttam olyat, hogy ki lehet választani szintén, hogy honnan bootolnál.
Szóval röviden, nekem egy olyan, pen drive-ról bootoló megoldás kéne, ami elindítja a bootolást az SSD-ről.

Semper fi!

(#137560) Doky586 válasza Maxxy10 (#137557) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kivetted az oprendszert tartalmazó hdd-t és tettél helyére egy üres ssd-t akkor ki mondja hogy nincs engedély..? :U

(#137561) ColdMan válasza Doky586 (#137560) üzenetére


ColdMan
tag

Gondolom az új rendszer, amit az SSD-re telepítettek.
A HDD-t gondolom berakták egy USB-s külső házba, és szeretnének hozzáférni a rajta lévő fájlokhoz.

Egyébként igazad van, jobb lenne ha pontosan leírná a szitut...

(#137562) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sziasztok!

Nem találok ilyet vagy hasonlót a magyar webshopokban.

https://prohardver.hu/hir/orico_hd-pw6102_hdd_kapcsolopanel.html

Segítenétek a keresésben?! :D
Ez nem teljesen informatikai segítség kérés, de azért remélem még elfér.


Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#137563) mezis válasza Maxxy10 (#137557) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
"Mit csinálok rosszul?"
Azt, hogy nem telepítettél egy Linux-ot is. ;]
Boot-olj egy Live Linux-ot, ments le mindent a külső HDD-ről.....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#137564) Maxxy10 válasza Doky586 (#137560) üzenetére


Maxxy10
addikt

Az SSD-re került egy új Windows 10. A régi HDD meg egy külső házba ahogy Coldman kolléga írta. :K

(#137565) King Unique válasza Maxxy10 (#137557) üzenetére


King Unique
titán

How to take ownership and get full access to files and folders in Windows 10
How to Take Ownership of Folders in Windows 10 & 11

Ha NTFS fájlrendszerű a HDD illetve a rajta lévő partíció, valamint klónozás helyett újratelepítés történt a 0-ról, akkor nincs min csodálkozni. Ez esetben az új Windowsban lévő felhasználói csoportnak értelemszerűen megfelelő NTFS hozzáférési engedélyeket kellene beállítani, saját tulajdonba venni a külső meghajtót, stb., lásd a linkelt leírásokat.

Másik lehetőség pl. pendrive-ról bebootolni egy HBCD PE vagy Linux live rendszert, amelyek alapesetben figyelmen kívül hagyják a Windowson beállított NTFS hozzáférési engedélyeket és ezért simán hozzáférhető lesz a meghajtó tartalma.

[ Szerkesztve ]

(#137566) kenwood


kenwood
veterán

Mar a masodik munkatarsamat dobja fel az Instagram az ajanlott emberek kozott.
Tavbol tartom a kollegakat az online fiokjaimtol, egyikuk sem ismeros Facebookon,nincs semmilyen online interakcionk. Nyilvan a ceges dolgokon kivul,de sose leptem be az Instara ceges geprol,igy ez nem relevans. . Egyedul a telefonkonyvemben szerepelnek, viszont az instan ki van kapcsolva a kontaktok szinkronizacioja. Mit lehet meg tenni? Nem szeretnem,ha feldobna a kollegaknak a profilomat az Insta.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#137567) Simivok válasza Grave_444 (#137549) üzenetére


Simivok
senior tag

Szia! Köszönöm szépen a választ. Még mindig filózok a 9700K-n, esetleg más is meg tudja erősíteni?

Galaxy S23 256GB Cream

(#137568) Grave_444 válasza Simivok (#137567) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem 9900K-n gondolkodsz? Ez inkább ide tartozik amúgy. [link]

(#137569) mefistofeles

Van egy érdekes problémám.
Jelenleg win 11-et használok de egy időben sokat "ugráltam" a windows és különböző linux disztrók között és ilyenkor értelemszerűen USB-s pendrivokkal oldottam meg az ISO-k kiírását.
Most már egy ideje lehorgonyoztam a windowsnál és gondoltam felszabadítok két pendrivot mert nem árt ha van.
Megmondom őszintén nem tudom mi volt rajtok konkrétan utoljára de egyikel sem tudok semmit kezdeni. Fájkezelő nem, lemezkezelő látja őket és mindkettőn két üres rész között egy Efi particiót talál, amiket nem tud törölni. Így se formázni, se újraparticionálni nem tudom őket. Minden opció inaktív. Mi a megoldás, vagy milyen külső progival próbálkozzak?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#137570) Oldman2 válasza mefistofeles (#137569) üzenetére


Oldman2
veterán

Ne a Lemezkezelőtől várd a megoldást...
:-)

https://www.winability.com/delete-protected-efi-disk-partition/

(#137571) Doky586 válasza mefistofeles (#137569) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Cmd
diskpart
List disk
select disk 9 (!)
Clean
convert mbr
create partition primary
format fs=exfat quick
Exit

(#137572) mefistofeles válasza Oldman2 (#137570) üzenetére

Köszi ezt kipróbálom. :R
Csak még egy kérdés.
Ha jól értem akkor a lemez kiválasztása után is mutatja az összes lemezt csak a kiválasztottnál van egy csillag.
Tehát mikor a clear parancsot kiadom akkor sem csak a pédában a disk 3 látszik igaz?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#137573) Oldman2 válasza mefistofeles (#137572) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen.

(#137574) mefistofeles válasza Doky586 (#137571) üzenetére

Megpróbáltam a te leírásoddal de kissé komplikált a helyzet. Mindkét pent kipróbáltam, az egyiknél semmit nem mutat sem a diskpart sem a lemezkezelő. (akkor az halott?)
A másiknál a 6. meghajtónak jelöli a pent de select parancsra csak egy Disk 6 is not selected disk üzenetet kapok.
Ami érdekes, hogy mindkét esetben mutat 4 üres meghajtót méret nélkül No Media címkével. Az mi?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#137575) Lenry válasza mefistofeles (#137569) üzenetére


Lenry
félisten

a Windowst nagyon komolyan össze tudja zavarni, ha egy pendriveon partíciók vannak, a Linux telepítők meg jellemzően ilyenek.

live linux alól wipefs -a -f /dev/sdX, ahol sdX-et kinézed lsblk-ból vagy dmesg-ből, utána se partíció, se partíciós tábla nem marad, tehát lemezkezelőben létre kell újra hozni az MBR vagy GPT táblát, utána fogsz tudni partícionálni és formázni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#137576) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Egyik ismerősnek szeretnénk venni SD kártya olvasót.. Nos, én egyet kinéztem, mi erről a vélemény? [link] - Ismeri ezt valaki esetleg?

Ha nem jó, tudtok ajánlani helyette másikat, olyan 5-7.000 Ft környékén?

Köszönöm! :R

(#137577) King Unique válasza mefistofeles (#137569) üzenetére


King Unique
titán

A védett rendszerpartíciók, mint pl. az EFI, WinRE, stb. biztonsági okból eleve nem törölhetők a Windowsok grafikus lemezkezelőjében, ellenben parancssorban (DiskPart) és 3rd party programmal igen, lásd egy korábbi válaszban leírtakat.
Ha DD képfájl módban lettek kiírva a pendrive-okra a Linux ISO-k, akkor nem meglepő a tapasztalt jelenség, lásd az alábbi leírást, ahol ilyenkor parancssorban normál esetben simán megoldható a törlés és újraparticionálás + újraformázás. + Például. a Rufus is megoldja, valamint a DD képfájl módot használó Fedora Media Writer esetén eleve van visszaállítási opció is.
A mellékelt screenshoton a "No media 0 B" állapot pl. üres kártyaolvasóknál normális és reális, ellenben ha a csatlakoztatott pendrive-oknál van ez, akkor az nem éppen oké, utóbbi esetben felmerülhet USB-n csatlakozási probléma - ezért is érdemes másik porton is kipróbálni, valamint lehetőleg közvetlenül a porthoz csatlakoztatva és ne adapterrel / elosztón (hub) / hosszabbító kábelen keresztül - , vagy rossz esetben akár a pendrive hibája is.

(#137575) Lenry:
Dehogy zavarja össze, max. olyankor csak az első partíciónak oszt ki meghajtóbetűjelet, de Windows 10 1703-as verzió óta (több mint 5 éve) már ez sem téma, mivel natívan támogatott cserélhető lemezeknél (memóriakártyák, pendrive-ok) is a több partíció kezelése és meghajtóbetűjel kiosztása mindegyiknek...

[ Szerkesztve ]

(#137578) Lenry válasza King Unique (#137577) üzenetére


Lenry
félisten

jah... a fenti példa is mutatja milyen jól kezelte a Windows :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#137579) Doky586 válasza mefistofeles (#137574) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"No media 0 B"
Ez normális. 5 lukú kártyaolvasód van és csak 1lukba dugtál. Hasonló van DVD meghajtóknál is.
Döglött kártyát meg valóban nem tudsz törölni. :B

[ Szerkesztve ]

(#137580) King Unique válasza Lenry (#137578) üzenetére


King Unique
titán

Aminél vélhetően más gond lehet és nem a több partíció, meg nem is a DD képfájl mód, mert nálam érdekes módon évek óta egyik sem okozott gondot Windows 10 és újabban Windows 11 rendszereknél sem, + Linux sem kellett okvetlenül ahhoz, hogy törölni lehessen egy ilyen pendrive-ot és újraparticionálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#137581) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan furcsasággal találkoztam, hogy amikor a lakásban az egyik led lámpát felkapcsolom a gép elkezd nyüszíteni (coil whine). A lámpa tök más szobában van és led, így elméletileg nem is kéne sokat fogyasztania.

Mivel nem értek a villanyhoz/elektronikához így számomra rejtély a dolog és szeretnélek titeket kérdezni, hogy mi okozza? Én csak annyit tudok, hogy a coil whine nem egészséges a gépnek, így mielőbb megoldást szeretnék találni.

[ Szerkesztve ]

(#137582) TurboGamer


TurboGamer
csendes tag

Sziasztok! Adott egy ASUS ROG STRIX RTX 2070 SUPER kártya, ami számomra furcsa jelenséget produkál.

Random, játék közben (80-85%-os terhelésen) egyet gondol, és magától felpörögnek a ventik.

Ugye 3 ventis a kártya, az ember azt gondolná, hogy felpörög mind a három.
Aztán gondoltam ránézek már: a 2. és a 3. venti pörög csak, az 1. venti meg szinte nem is.

Ezután valamikor egyet gondol és újra bekapcsolódik az 1. venti is (gondolom mikor lentebb megy a terhelés), és azonos RPM-en pörögnek. Így már jóval halkabb lesz a történet. Ezt kb. 2-3 napja kezdte el csinálni. Jelzem külön, MSI Afterburnert használok rég óta, saját beállított presetet, sosem volt vele gond. Megnéztem AIDA64-ben az érzékelőknél, van olyan ventilátor hogy GPU1 és GPU2, mikor a 2. és 3. ventik pörögnek csak, akkor azok a GPU2-nél 1800 RPM körüli értéket mutat, a GPU1 pedig 0 RPM-et ír. Elég idegesítő, mert teljesen random történik, és jó hangos lesz, kb. mint egy ASUS DUAL kártya. Magas terhelésen a kártya még az 57°C-ot sem éri el, szóval nem értem mi a probléma. Az igaz, hogy eddig nem ment a kártya ekkora terhelésen, max ilyen 50-60%-on, de most a Fortnite új Unreal Engineje többet használja a kártyát. Ha számít, a tápom egy be quiet! SFX L Power 500 W.

Találkoztatok már ilyennel? Valami megoldás rá? Válaszotokat előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#137583) Csupingo válasza TurboGamer (#137582) üzenetére


Csupingo
veterán

Valószínűleg az egyik egyik venti betegedett meg. Cserélni kéne. Kézzel megpörgetve nem szorul valamelyik jobban? Ha igen, akkor talán egy ideig elég lenne némi olaj a megfelelő helyre, ha nem, akkor valami vezérlés, visszajelzés, vagy egyéb ventilátor gond lehet és akkor csak a csere segít.
Fagyás, játékból való kilépés nincs ilyenkor, ugye?
Lehet még tenni úgy is egy próbát, hogy letörlöd az msi ab-t, aztán a vga drivert is (akár ddu-val) és tiszta telepítéssel raksz fel egyet, de vga piszkáló progit nem és úgy teszteled.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#137584) TurboGamer válasza Csupingo (#137583) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Még kézzel nem néztem. Érdekes, mert ha ki van kapcsolva az Afterburner, akkor nem csinálja ezt. Észrevettem még valamit: a BIOS kapcsolója performance módra van állítva, mégis leállnak a ventik, ha nincs terhelésen. Pedig elvileg nem szabadna leállniuk ebben a módban.

Tegnap letöröltem az NVIDIA drivert, MSI Afterburnerrel, újraraktam, úgyanazt csinálja. Játék közben 1x elment a kép ma kb. 2 mp-re, de ez még akkor, mikor pörgött mindhárom ventilátor.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#137585) w.miki


w.miki
veterán

HP nyomtatóval kapcsolatban lenne problémánk. HP DeskJet 2710E nyomtató
Win10 alól nem sikerül a nyomtatás. HP ProBook 450 G1 E9Y33EA Notebook
Igaz csak csak Win7 driverrel tudtuk feltelepíteni, mert az MSStoreból nem tudtuk letölteni a HPSmart programot.
Windows áruház nem frissül.
Ha szüksége volna rá, a hibakód 0x80070422.
Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#137586) Csupingo válasza TurboGamer (#137584) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nem állnak le a ventik, abba bekavarhat az msi ab is. Esetleg kap valami kisebb terhelést a kártya és azért forognak. Nem win 11-et használsz? Az nem szereti mostanában az nvidia vga-kat. Tehetsz próbát pár régebbi driverrel is (tiszta telepítéssel, DDU-val), msi ab nélkül.
Mikor átkapcsolsz a kártyán, azt érdemes alt+f4-es teljes leállítás után csinálni, elvileg csak akkor működik.
Ha van a közelben kicsit izmosabb táp, azzal is ki lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#137587) TurboGamer válasza Csupingo (#137586) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Igazából úgy van ez a hűtés, hogy egyszerre vezérelhető a két szélső és külön a középső ventilátor. Ezért is érdekes, hogy miért csak az 1. ventilátor áll le. Kikapcsolt Afterburnerrel sem pörög fel egyik venti sem, csak egy idő múlva, de akkor sem állandóan pörög. Pedig anélkül is mindig kellene a Performance mode BIOS miatt. Win 10-et használok egyébként. DDU-val letöröltem a mostani legújabb NVIDIA drivert, felraktam újra, ugyanazt csinálja.

Táp témával az a baj, hogy SFX-es nincs a közelben. De lehet hogy az okozza? Olyan 180-200 W-ot fogyaszt a kártya nagy terhelésen.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#137588) TurboGamer válasza Csupingo (#137586) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Felvettem a ventiket Afterburnerben 80%-ra, és megint ezt a jelenséget produkálta. Hiába vettem vissza, nem csökkent a fordulatszám egy ideig. Viszont most a középső sem ment, csak a 3. venti, az első pedig lassan "akadozva" forog. Valamint felpörgés közben iszonyat szar hangja van, zörgő hangot ad ki, és valószínű az 1. venti lesz az. Rá is vakuztam, és még azt is látom, hogy nem teljesen egyenesen forog a ventilátor, de alig észrevehető. Valószínű akkor az a venti kuka.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#137589) Csupingo válasza TurboGamer (#137588) üzenetére


Csupingo
veterán

Hangja nincs? Nem ér hozzá egy vezeték pl? Az lenne a jobbik eset, különben csere.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#137590) Pyttawrx válasza w.miki (#137585) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt van minden ami kell:
[link]

(#137591) TurboGamer válasza Csupingo (#137589) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Fullra csapágyas, mikor kézzel forgatom, zörög mint az állat. Csere lesz, most 2 ventivel megy a kártya :D

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#137592) sbazsi válasza genndy (#137552) üzenetére


sbazsi
veterán

Azt hogy?
Mármint hogy ne csak egy új ablakot nyisson?

(#137593) w.miki válasza Pyttawrx (#137590) üzenetére


w.miki
veterán

:( Sajnos nem jó.
Nem lehet Win App Store-ból telepíteni, mert az áruház nem friss, és a Win10 sem tud frissülni valamiért :(
Windows áruház nem frissül.
Ha szüksége volna rá, a hibakód 0x80070422.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#137594) Pyttawrx válasza w.miki (#137593) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor pendrivról kell frissíteni a wint, utána menni fog

(#137595) w.miki válasza Pyttawrx (#137594) üzenetére


w.miki
veterán

:Y azt hogyan kell?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#137596) Pyttawrx válasza w.miki (#137595) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Letöltöd friss iso-t mct-vel és írod is ki pendrive-ra. Vagy letöltés után rufussal kiírod. Mondjuk jobb lesz az mct. Utána win alól indítod a telepítést, ott frissítés fájlok megtartása vagy mi.
De nyilván menjünk biztosra, így mentés előtte!!

(#137597) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Windows fényképnézegető az alábbi üzenetet írja ki a kép megjelenítése helyett:
"A Windows fényképnézegető nem tudja megjeleníteni a képet. Előfordulhat, hogy nincs elegendő memória. Zárjon be néhány használaton kívüli programot, vagy (ha a merevlemezén kevés a szabad terület) szabadítson fel lemezterületet, majd próbálja újra."

Win10, 32 GB RAM (3,8 foglalt), a C meghajtón van még 6 GB szabad hely. A megnyitandó kép 747 kB-os jpg.

Ötlet, hogyan lehetne ezt megoldani? Köszi előre is!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#137598) Lugi01


Lugi01
tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki azzal, hogy ha 2 vagy 3 monitor van a gépére kötve, akkor ha a monitorok elmennek standby-ba, utána a program ablakok átkerülnek az elsődleges monitorról egy másikra? WIN+Shift+nyilakkal ugyan visszahozható könnyen, engem mégis zavar ez. Ráadásul nem is mindig történik ez. Mi lehet az oka?
Köszi

(#137599) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Hálózatba kötött gépeknél a sajátomról megosztottam egy mappát egyszerűen jobb klikk/tulajdonságok/megosztás alatt. 12 gépről hibátlanul elérhető "hálózati hely felvétele" lehetőséggel az intézőből, de egy 13.-nál mindig hibaüzenetet dob, hogy nem elérhető az adott mappa. 1xűen nem értem. Mi lehet a gond? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#137600) AlyrArkhon válasza lumpy92 (#137597) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

imho egyszerü bug. Sok helyen belefutottam, laikus következtetésem szerint a jpegben lévő eredeti méret alapján számolná ki a memóriaigényt, és még azt is hibásan foglalná be. (bizonyíték: konvertáld le a képet pl a lentebb említett progival 800*600 körülire, egyből kezelni fogja).
Legegyszerübb megoldásként a fényképnézegető mellőzését javasolnám, pl az irfanview használatát. Ami ráadásul sokkal kisebb memóriafoglalásokkal sokkal több lehetséges funkciót ad, pl nyomtatásban, pdf megjelenítésben, konvertálásban stb is verhetetlen a saját win-es megoldásokhoz képest.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.