Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137851) Vorontsov válasza varmi2 (#137850) üzenetére


Vorontsov
tag

Köszi a segítséget,rámentem a 7 pontra és kiválasztottam sosem lehetőséget és megnyitom a számítógép ikon-t és felugrik ismét.

(#137852) King Unique válasza Vorontsov (#137849) üzenetére


King Unique
titán

Ha az új HDD beüzemelésével megváltozott az eredeti meghajtóbetűjel, ami egy beállításhoz / programhoz volt fixen rendelve, akkor értelemszerűen módosítani kellene az eredetire (pl. F —► E).

"SSD beüzemelése prohardver leírása alapján csináltam régen."

Csak régen, vagy most is?
Ha most is és be lett állítva a 7. pontban a böngésző cache áthelyezés a HDD-re, akkor nem meglepő, ha létrejött ott egy mappa.
Egyébként semmi olyan "optimalizálásra" nincsen okvetlenül szükség, már a Windows 7 is fel lett készítve az SSD-k kezelésére, amit a Microsoft már 2009-ben leírt, de persze egyesek otthon a fotelből mindig jobban tudják. :D :))

A lapozófájl max. akkor kerülhet a HDD-re, ha be van állítva, hogy minden meghajtón automatikusan kezelje, ellenkező esetben viszont csak a C meghajtón lesz alapértelmezetten.

Egyébként a Windows 7 konzumer vonalon már kb. 3 éve nem támogatott, sőt hamarosan a fizetős ESU is megszűnik és böngészők is dobják a támogatását, arról már rég váltani kellene volna Windows 10/11-re.

[ Szerkesztve ]

(#137853) Vorontsov válasza King Unique (#137852) üzenetére


Vorontsov
tag

5-6 éves a rendszer amikor megvettem nem értettem hozzá....
Mondom ott a leírás hátha segít valamit nem én írtam sajnos,de a lépéseken végigmentem.
gmail.com-ra se engedett múltkor belépni most is előjött ez a dolog...még tableten se eltelik egy hét és remélhetőleg ismét beenged....

ez a meghajtó ment tönkre de tudom át lett helyezve a letöltések stb mentések is régen az másik leírás alapján.
Köszi mindenkinek a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#137854) Vorontsov válasza King Unique (#137852) üzenetére


Vorontsov
tag

Értem amit mondasz nekem és a probléma megszűnik, ekkor ha azt csinálom...de a mappákat is létrehozza,amiket én nem szeretnék.

(#137855) King Unique válasza Vorontsov (#137854) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha módosítva van a meghajtóbetűjel, vagy mi?
Azt értelemszerűen a felhasználónak kellene tudni, hogy melyik programban mik vannak beállítva, milyen mentési útvonalak, stb., majd szükség esetén kikapcsolni / módosítani, mert normál esetben csak úgy magától nyilván nem jön létre semmilyen mappa egy frissen formázott HDD-n, max. a fájlrendszer specifikus rejtett mappák (pl. System Volume Information, $Recycle.Bin).

[ Szerkesztve ]

(#137856) Vorontsov válasza King Unique (#137855) üzenetére


Vorontsov
tag

Találtam egy ilyen leírást hátha megoldja....
Az előugró ablak nincsen már ott....
A létrehozott mappa még ott van....
tovább olvasom...
[link]

(#137857) Vorontsov válasza mezis (#137806) üzenetére


Vorontsov
tag

Sziasztok fogyasztáshoz hozzászólnék...
Fogyasztó adata pl. pc 120w-ot eszik megszorzom a működési óra számmal és azt beszorzom a kWh számlán van rajta mennyiért veszed az áramot,árával és forintosítva van.
Pubg mobile games emulátorral tolom 110-120w fogyasztásom terhelés alatt napi 2-3 óra mikor több-kevesebb.
Ha le van szabályozva a processzor sebessége 4.1GHz-ról amúgy 3800Mhz-on van általában-felette több a fogyasztásom,2600Mhz-re 75w-eszik meg monitor és hangfallal együtt,45w hangfal hangosan nem hallgatom....
Ha le van kapcsolva a számítógép 6-7w-a hangfal fogyasztása.
netezés-nél-film kevesebb.

1-2kWh a napi fogyasztásom......
van a processzor gyártói adat amit megnéztem...
Rendszer diagnosztikai adat hardverinfo HWINFO64 programmal....
okos dugalj fogyasztásmérő...(villanybojlert nem méri-amelyik nem okos hanem hagyományos az igen,ha kint rá tudja valaki kötni aki ért hozzá a bemenő áramra ott is lehet mérni.
A hűtő fogyasztása 108w---24-órában megy.
Azt mondják itthon azért magas a számla mert 650w-os a táp lövésük sincsen róla mi hogy működik,meg forog a ventilátor stb....
A munkahelyén bebeszélték a nővéremnek....szülőknek itthon beadja meg az elektromos bicikli....ja mondom 50-60w tölt óránként. H.Andrásnak írtam ő is azt mondta szerinte 100ft/100Km...még amikor normálisabb áram árak voltak.
Ill.ha nincsen bent a videókártya akkor is kevesebb..40-60-wattal de viszont a játék nem jól fut vele....
Volt egy áramátalakítás mert lement a villany amikor mindenki használt valakit és a villany bojler lett gáz helyett...ariston youtube-on van róüla videó melyikkel lehet mérni,villanyszámla 56-7 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#137858) King Unique válasza Vorontsov (#137856) üzenetére


King Unique
titán

Az a leírás pont azt szemlélteti hogyan lehet áthelyezni azt a Temp mappát másik meghajtóra, ami alapértelmezetten eleve a C meghajtón van. Ha esetedben már át van helyezve, akkor reális miért van azon a meghajtón olyan mappa, aminek normál esetben nem kellene ott lenni, meg akkor nyilván a leírás inverz változata kell, azaz visszahelyezni a C-re.

(#137859) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Kék halál (BSOD) kibeszélő topik van külön, vagy ide jöhetnek kérdések arról is?

Ezt találtam, de Szeptember az utolsó komment, illetve nem házigazdás topik:
[link]

Malaka!

(#137860) Cs1csó válasza spleenszuru (#137859) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fölösleges. A kekhalal Windows szoftver vagy hardver hiba, esemenynaplo vagy a hiba kodra kell rakeresni

(#137861) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Korábban a céges laptop érzékelte mindkét monitoromat, most az usb-c - dp kábelen megjelenítendő monitort nem mutatja, a hdmi-hdmi okés.

Vadi új kábel, nem tudom mi lehet a gond.

Kihúztam, újra bedugtam, váltogattam a monitornál is, hogy hdmi 1-2 vagy dp-t jelenítsen meg, semmi egyszerűen.

Tökéletesen be volt állítva, hogy a saját gépemen is és a céges gépen is ha bekapcsolom, akkor megy a 2 monitoros setup, de a feleségem állítólag nyomogatott valamit, hogy a második monitort kapcsolja ki, mert őt zavarta. (Ez lenne most az a monitor, amelyik nem működik a cégesről.)

Elnyomhatott valamit egyáltalán?

Iszonyat idegesítő lenne, ha variálnom kellene minden egyes alkalommal a kábeleket, hogy mikor a céges laptopot akarom használni, mikor meg az itthoni gépet..

Köszi szépen előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#137862) HdRew válasza HdRew (#137861) üzenetére


HdRew
őstag

update: átdugtam a másik monitorra az usbc-dp-t és azt írja a windows, hogy ismeretlen kábel, a működésében hiba lépett fel. wtf? 3 hónapos kábel kb.

Akkor lehetséges, hogy hirtelen behalt a kábel?

(#137863) Vorontsov válasza King Unique (#137858) üzenetére


Vorontsov
tag

Pontosan helymegtakarítás végett lett így csinálva ne szemetelje tele a 240GB ssd-t.
5-6 éve mikor csináltam....kiment a fejemből mit is csináltam mert nem foglalkoztam vele.
Valóban a c-meghajtón van a helye,jobb egér tulajdonságok-hely itt tudom meghatározni.
A másik leírás helyretette a felugró ablakokat....a helyet is meghatároztam....
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#137864) Vorontsov válasza spleenszuru (#137859) üzenetére


Vorontsov
tag

Azonnali informatikai kérdések órája jöhet ide is ha informatikai a kérdésed, választ meg is kaptad.
Érdemes letörölni amit utoljára feltelepítettél, ha gyakran jelentkezik.
Telefonoddal le is tudod fényképezni ha van és elolvasni mit is tartalmaz.

(#137865) Vorontsov válasza HdRew (#137861) üzenetére


Vorontsov
tag

Szia kérj kölcsön valakitől másik kábelt ha azzal jó akkor a kábel a hunyó,ha nem jó akkor a laptopodban keresendő a hiba,odaviszed egy számtech boltba és hátha meg tudják nézni neked,kolléga munkatárs ilyesmi...
Hátha így volt ahogy leírtad elképzelhető kimenetelnek átállíthatott valamit,elállítódott.

(#137866) HdRew válasza Vorontsov (#137865) üzenetére


HdRew
őstag

Szia,

Köszi a választ, vettem egy új kábelt, azzal sem jeleníti meg a képernyőt.

Már komolyan kezdek kiakadni.

Ha pc-ről rakom a dp-re, akkor is van képernyő.

Akkor a laptop a ludas.

(#137867) Pyttawrx válasza HdRew (#137866) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Live Linux alatt esetleg?

(#137868) HdRew válasza Pyttawrx (#137867) üzenetére


HdRew
őstag

Szia!

A céges gépen csak windows van, és ezen még az eszközkezelőbe sem tudok belépni.

Viszont ma bejöttem melóba, itt elsőre is kiírta, hogy nem érzékeli, majd ahogy bejelentkeztem, úgy adott is képet. (Ez viszont itt usb-c to usb-c.)

Valami ilyesmi lehet az itteni céges kábel. Max. kérek egy itteni kábelt otthonra, mert a másik monitoromban van usb-c, és akkor a másikba mehet a hdmi.

(#137869) BitRider


BitRider
aktív tag

Hali!

Régóta javítok számítógépeket, de most itt vakarom a fejem. Összeraktam egy egész komoly játékgépet valakinek pár éve, normális alkatrészekből, amit most jól leöntött vízzel működés közben.

Egy saját tápegységgel kipróbálnám a szettet, ezen kívül viszont nincs más tesztalkatrészem. Gyanítom, hogy az alaplap megsült, tehát az lenne a következő lépés, abból vennék újat. Ha azzal sem jó, akkor esetleg egy videokártyát tudnék még belehajítani. Meg aztán ott van a 14 napos elállási lehetőség, csak nehogy megsüssek újabb alkatrészeket... Bukni semmiképpen sem szeretnék rajta.

Ti hogyan kezdenétek neki a dolognak? :R

[ Szerkesztve ]

(#137870) Borisz76 válasza BitRider (#137869) üzenetére


Borisz76
veterán

Az jutott eszembe, hogy autók esetében ezt gazdasági totálkárnak nevezik.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#137871) mezis válasza BitRider (#137869) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

Ha a tápegység nem kapott vizet, akkor az bizonyára rendben van. Próbájához talán tudsz szerezni egy működő képes, semmi másra nem való alaplapot. Ennek hiányában egy 12V-os gk izzó az 5V-os kimenetre, zöld kivezetés rövid érintése a fekete kivezetésekhez és egy multiméterrel ellenőrizhető.

Ha meg vizet kapott a tápegység is, akkor az is a szelektív hulladékba.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#137872) Grave_444 válasza BitRider (#137869) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Először kiszedném a házból az egészet.
Alaplap, saját táp, 1 memória modul, pendriveról WinPE vagy Linux (adattároló ne legyen), igp ha van, ha nincs egy kölcsön kártyával nézném meg.

Kiszárítani is talán próbálkozhatsz, nem tudom vannak-e beázásra utaló jelek bárhol.
Nyilván ha már szét van szedve alaposan át kell szemmel nézni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#137873) BitRider


BitRider
aktív tag

:R

Borisz76: Én meg nehezen tudnám elképzelni, hogy minden megsült volna, a táp és az alaplap kérdésesek leginkább. Ez azért messze jobb, mintha totálos lenne. Beázás nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#137874) mezis válasza BitRider (#137873) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kell ahhoz nagy meleg, hogy egy IC használhatatlanná váljon!
Elég ha egy érzékenyebb bemenetére az eltűrtnél nagyobb feszültség kerül akár kicsi árammal. A víz meg ha nem desztillált, akkor vezet. Valamennyire.

mezis

(#137875) Doky586 válasza BitRider (#137869) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jövőre tanulságul:
Olyan mini tornyot vegyél legközelebb aminek a tetején nincsenek lukak, így ha le is önti nem folyik bele a víz. Esetleg meghagyod nekik hogy a cserepesvirágot ne a pc tetejére tegyék öntözéskor... :))

(#137876) BitRider válasza Doky586 (#137875) üzenetére


BitRider
aktív tag

Közben kiderült, tej volt. Az ilyen mértékű f.ság ellen semmi nem véd. :D
Nem kap új házat, becelluxozom. :D

[ Szerkesztve ]

(#137877) HdRew válasza HdRew (#137868) üzenetére


HdRew
őstag

Na folytatom.

Melóban valami csoda történhetett, mert itthon meg újra megy a 2 monitoros setup azokkal a kábelekkel, amikkel még tegnap nem ment.

Érthetetlen.

(#137878) Vorontsov válasza BitRider (#137869) üzenetére


Vorontsov
tag

Dominik műhelyének írnék levelet ő javításokkal foglalkozik hátha látott már ilyesmit vagy tud adni valami tippet:
DominikMuhelye
[link]
Email címét régen megtaláltam valahol és válaszolt a kérdésemre....hátha neked is tud segíteni üdv...
Ordasi Gábor
Vagy a Gábornak ő is válaszol ha kérdezel ilyeneket szoktam nézni bírom őket...
[link]

Én is szeretnék segítséget kérni a temp mappámat múltkor áthelyeztem 5-6 éve valamikor,az ssd ne teljen meg,közben a hdd tönkrement....pls a sajátgépben bal oldalon letöltések ott is van az előugró ablak olyan helyre mutat amely nem érhető el....nem tudtam visszaállítani ,frissen formázott új vinyóra szemeteli a játék dolgait temp mappában....alapra kéne visszaállítanom.
Köszi előre is ha segít valaki.

[ Szerkesztve ]

(#137879) BitRider válasza Vorontsov (#137878) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jó tudni, bár ebben az esetben gari lesz meg cserebere, javítás már nem annyira. Végül kell új táp meg fejlesztés is, szóval.. kiesnek amúgy is az alkatrészek, azokat meg majd tesztelgetem külön eladás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#137880) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Monitoros részen nem látok megfelelő topikot, ezért itt kérdezem.
Mi történik, ha egy Displayport 1.4 foglalattal rendelkező monitorba, DP 1.2 kábelt dugok be?

Veszítek valamit? Olyasmi ez, mint az USB2.0 és 3.0 közötti kapcsolat?

Köszi.

Malaka!

(#137881) Marci112233 válasza spleenszuru (#137880) üzenetére


Marci112233
őstag

Menni menni fog azzal is az tuti, visszafele kompatibilis az már más kérdés milye monitor, és milyen VGA közé teszed. Eleve a VGA-nak is 1.4-esnek kell lenni, bár ha jól tudom az újabbakon az van tehát ez nem lehet befolyásoló, de a monitor felbontása és képfrissítése már igen. Az 1.2-es csak bizonyos felbontásig, és képfrissítésig képes képet átvinni, de hogy ez mennyi azt nem tudom. DP-vel még annyira nem foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#137882) spleenszuru válasza Marci112233 (#137881) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszi.

Monitor:
Acer Nitro XV272UPbmiiprzx

VGA:
6900 XT

Biztonság kedvéért rendelek inkább kábelt is 1.4-et, mivel a monitorhoz csak HDMI jár.

Malaka!

(#137883) Cs1csó válasza spleenszuru (#137882) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy ilyen újabb vga meleg jól tetted hogy rendeltel 1.4-est

(#137884) Grave_444 válasza spleenszuru (#137882) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Sokszor HDMI-n nem is tudják a monitorok rendesen a 144Hz-et vagy magasabb képfrissítést. Úgy tudom inkább a DP portot ajánlják emiatt.
A te esetedben mondjuk mindegyik támogat 144-et és 1.4-es DP csatlakozó van rajta.
Az 1.2 kábel is tudja amúgy a 1440P 144Hz-et. [link]

[ Szerkesztve ]

(#137885) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne, egy volt bányász kártyát, amin nincsenek kimenetek, tudok e használni az alaplapom HDMI-DSUB kimentén, Multi monitor funkcióval szerintetek? Korábban egy GT 1030-at így használtam, azzal nem volt gond. WN10, ASUS H81 lap.
Előre is köszi :R

(#137886) mezis válasza Petya XT (#137885) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Az alaplapi monitor kimeneteket az alaplapon vagy processzorban lévő grafikus vezérlő hajtja.
Nem tudok elképzelni a kártyához olyan drivert, ami a kártyán létrejövő képi információkat eljuttatná az alaplapi grafikus vezérlőhöz.
Meg minek? Ezeket az képeket az alaplapi vezérlő is elő tudja állítani, sokkal olcsóbban kevesebb árammal.
A bányászkártya csak bányásszon tovább. Hátha talál még valamit. ;]
És akkor még nem is nagy a képzavar: "Vak tyúk is talál szemet!" :D

mezis

(#137887) Hosssszu válasza mezis (#137886) üzenetére


Hosssszu
őstag

Pedig megoldható: [Logout cikk] Elég jó leírás és ért is hozzá az fórumtárs.

(#137888) Petya XT válasza mezis (#137886) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Hát én használtam, Windowsban fel is profiloztam, hogy melyik program milyeket használja, a jel kiadása meg az alaplapi kimenetekre korlátozódott, az IGP és VGA is aktív, igény szerinti üzemmódban. Nem volt problémán játék alatt, szépen dolgozott hibrid módban a 1030, alaplapi kimeneten. Az ok egyszerű, ha nem kell, jó az igp, meg nem volt a kártyán analóg kimenet, nekem meg egy monitorom, meg egy TV-m van HDMI-n.
BIOS-ban Primary az IGP.
Azért kérdeztem, mert ha ezek a kártyák is így működnek, akkor befognám Boinc-ra, meg játékra is, amikor kell. És egy 20k val olcsóbb, mint a kimenetes társa, ami számomra felesleges. Valahogy úgy működött, mint a laposokban a hibrid mód.

(#137889) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Jól sejtem, hogy egy 9400GT, ami nem támogat UEFI-t nem fog képed adni az alábbi rendszerben?
Asrock B560M-ITX/ac (128Mb AMI UEFI Legal BIOS with multilingual GUI support)
M.2 NVME SSD + WIN 10 UEFI/GPT telepítés.
AOC 27G1, ezen van VGA és HDMI csatlakozó.
Próbáltam sima vga kábellel a saját portján, illetve HDMI-VGA átalakítóval is a HDMI portján a monitornak. Egér, billentyűzet sem aktív ilyenkor.

Újabb gpu nincs kéznél, tegnap RX570-el ment, kártyán kívül más módosítás nem történt.
DDU-val már leszedtem a drivereket, IGP nincs.

[ Szerkesztve ]

(#137890) BitRider válasza Grave_444 (#137889) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem fogja a Win 10-et támogatni sehogyan egy 2008-as kártya. Kuka, vagy régebbi Linux Mint XFCE.

(#137891) Grave_444 válasza BitRider (#137890) üzenetére


Grave_444
nagyúr

MBR telepített régebbi első generációs I5 gépből hoztam, ott Win10-el használják. :F

(#137892) Cs1csó válasza BitRider (#137890) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tettem fel Windows 10-et egy 2007 nyári modell notebookra is ( 8600M-GT VGA-val). Sőt egy 2003-2004 közötti CPU-s asztali konfigra.
Az utasitáskeszletek meglegyenek, és a minimális egyéb feltétel pl. megfelelő mennyiségű RAM.
Nyilván egy viszonylagosan friss hardverhez (alaplap, proci) egy régi VGA már lehet nem lesz jó.

(#137893) BitRider válasza Grave_444 (#137891) üzenetére


BitRider
aktív tag

A fő baj a legtöbbször a már nem támogatott VGA-kkal, hogy ha van is kép, hardveres gyorsítás meg egyéb video dekódolás már nem lesz, szaggatni fog még a 720-as youtube is. VGA csere nélkül az egyetlen értelmes megoldás az említett Linux. De e gy kompatibilis kártya sem több 10 ezernél használtan... Az esetek java részében (böngészésre) amúgy is baromság a Win 10, főleg kezdőknek. Kár, hogy ilyen balfaszul szocializálódtak az emberek a Microsoft termékekre.

[ Szerkesztve ]

(#137894) pjen válasza BitRider (#137893) üzenetére


pjen
félisten

Hát a linux az inkább nem kezdőknek való, win van mindenhol. :)

[ Szerkesztve ]

(#137895) Marci112233 válasza BitRider (#137893) üzenetére


Marci112233
őstag

Inkább a linux az ami nem kezdőknek való. Ismerek olyat akinek még a 10-et is hetekig szokni kellett a 7 után, pedig utóbbival el volt szépen, viszont a 10-ben nem minden úgy érhető el alapszinten sem, ott van minden de sokszor másképp férsz hozzá.
Na meg a Windows van elterjedve jobban, így azt sokkal jobban ismerheti adott kezdő PC-s is, mert ha elsőnek is fut neki, attól még ismerősnél/barátnál nagyobb eséllyel látta már, és lesz kiindulópontja, de gyanítom sok ilyen ember van, csakúgy mint nekem, mert ismerősi körömben csak Windows van.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#137896) Tim82 válasza BitRider (#137893) üzenetére


Tim82
nagyúr

szaggatni fog még a 720-as youtube is.

Nem győzöm elégszer javasolni platformtól függetlenül a Chrome (és származékai) és a Firefox esetében is elérhető h264ify addont.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#137897) Cs1csó válasza BitRider (#137893) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nagy igazság de ez van sajnos:

"Kár, hogy ilyen balfaszul szocializálódtak az emberek a Microsoft termékekre."

Nekem is macerás a Linux.

(#137898) Grave_444 válasza BitRider (#137893) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ideiglenesen kellett volna pár napra, mert a 10400F-ben nincs IGP és semmire se tudom használni a gépem. Abszolút nem adott képet a 9400GT-vel, még biosig sem.

(#137899) Marci112233 válasza Grave_444 (#137898) üzenetére


Marci112233
őstag

Az ehhez hasonló problémák miatt vettem most is nemrégiben IGP-vel rendelkező processzort. Attól függően hogy volt (és most is, ugyan dobozban tartaléknak) egy GTX 1060-asom, IGP-s processzort vettem, mert sose tudni mikor döglik be a VGA és könnyen lehet hogy gyorsan nem tudod cserélni mert nincs másik, és ebben az esetben napokig nézheted a géped, hogy ott van de használni nem tudod még netezésre sem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#137900) Aryes válasza BitRider (#137893) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kár, hogy ilyen balfaszul szocializálódtak az emberek a Microsoft termékekre.

#napgeekje

az egyetlen értelmes megoldás az említett Linux

Ez egy oximoron (t.i. "a Linux" mint olyan, nem létezik), egyúttal meg is magyarázza, hogy miért szocializálódtak az emberek a Microsoft termékekre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.