Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133101) embe válasza King Unique (#133091) üzenetére


embe
nagyúr

Igen arra. Ne ezt - sem - tudtam.
De az a progi W7-en fút, ezért próbáltam azzal. De legalább ennyivel okosabb lettem! :D
Köszi az infót!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#133102) inf3rno válasza Tim82 (#133098) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :C

Buliban hasznos! =]

(#133103) gregory91 válasza Marci112233 (#133081) üzenetére


gregory91
senior tag

Én is szoktam valami szórakoztató dolgokat kapni olykor,én nem szoktam ezeket törölni van mikor megtartom mert ezek feldobják a napom. :C

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#133104) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Sziasztok!

Új lakásba költöztünk, és a nappaliban 1db LAN kábel csatlakozás van (bejárati ajtó fölötti szekrényből van a nappaliba vezetve). A modem bejárati ajtó fölötti dobozban van.

A gondom az, hogy 2 eszközt szeretnék erre az egy UTP végződésre a nappaliban csatlakoztatni, UTP elosztó nem megoldás, a két eszköz (tv box és egy pc) harcol egymással, és általában csak az egyik nyer, vagy egyik sem.

Mi lenne erre a helyzetre a megoldás? a nappaliban egy switch megoldaná a problémámat?

Próbáltam egyébként úgy is, hogy wifi module-t dugtam a gépre, de ott a lan kábel által biztosított sebesség és optimális ping egy részét érem csak el wifi-n keresztül, valószínűleg messze van a bejárati ajtó fölötti modem, és túl sok a fal is köztük.

Köszi! :)

(#133105) Ispy válasza Sanyi.il (#133104) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, egy switch megoldás. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#133106) Ispy válasza Ispy (#133084) üzenetére


Ispy
veterán

Erre esetleg valami ötlet?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#133107) Sanyi.il válasza Ispy (#133105) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

:R

(#133108) Ispy válasza Ispy (#133106) üzenetére


Ispy
veterán

Meglett a megoldás....

Valamiért nem fogadta el a jelszavamat már a gugli, nem szereti, már ha outlookba szedem le a leveleket, szóval egy application specific jelszót kellett generálni a google fiókban és azt adtam meg, így már megy. Szóval valamit elkonfigoltak már megint... ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#133109) inf3rno


inf3rno
nagyúr

NAV online számla rendszerébe az egyik ismerős ha rányom, hogy bejelentkezés, akkor azt írja, hogy "gyakori pont hiba". Az újraindítás általában megoldja a dolgot. Nem hálózati hiba, mert mobilról megy wifivel. A rendszer Windows 10 pro. Chrome és Firefox esetében is ugyanez van. Bármit ötlet, hogy ezt mi okozhatja? Volt már másnak is ilyen?

Buliban hasznos! =]

(#133110) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok, ÚJ Laptop, win telepítésnél kibukott a dolog, hogy nem lát semmilyen háttértárat, parancssorban diskpart sem mutatja, valószínű, hogy ssd nincs megfelelően a helyén? Vagy mi lehet a problém?

(#133111) King Unique válasza Gergő170 (#133110) üzenetére


King Unique
titán

Épp nem olyan régen volt erről szó itt...

(#133112) Gergő170 válasza King Unique (#133111) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Nem működik sajnos, egyszerűen a win telepítő azt írja, hogy nincs számára megfelelő driver az eszközön, akár hányszor próbálom tallózni. Mindent a leírtak alapján csináltam.

(#133113) Gergő170 válasza Gergő170 (#133112) üzenetére


Gergő170
aktív tag

[kép] Ezt dobja folyton.

(#133114) King Unique válasza Gergő170 (#133112) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mi nem működik? Ha Intel RST van annál a laptopnál - ez sem derült ki, ahogyan a laptop pontos típusa sem, meg hogy milyen Windows (W10?) és annál az ISO honnan lett letöltve - , akkor értelemszerűen az annak megfelelő drivert kell manuálisan letölteni a gyártó weboldaláról és betallózni a telepítésnél, nem azt ami másnál / másnál volt a példában, pláne ha eleve más laptopja van... + Egy másik válaszban egyéb lehetőségek is linkelve lettek, ha nem az Intel RST a probléma forrása. + Ha pl. W7 lenne, akkor annál az NVMe SSD is gond, mivel eleve nincsen benne natív NVMe támogatás, ahogyan USB 3.X sem.

[ Szerkesztve ]

(#133115) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Elsőnek, bocsánatot szeretnék kérni, a hiányos kérdésem miatt. WIN10- iso-t töltöttem, pontosan már nem tudom melyik.(Közben már letöltöttem a legújabbat microsoft.com-ról, készül róla a bootalható usb.)
Egyébként egy Asus X515E típusú laptopról lenne szó.

Szerk.: Rufus megfelelő bootolható eszköz létrehoozására ?

[ Szerkesztve ]

(#133116) pjen válasza Gergő170 (#133115) üzenetére


pjen
félisten

A rufus jó. Kiváló bootolható pent csinál.

(#133117) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Nagyon köszönöm, a segítségeteket. Microsoft oldalról letöltött, iso rögtön jó lett, semmi okoskodás nélkül. Ezentúl innen töltöm.

Szép estét nektek.

(#133118) King Unique válasza Gergő170 (#133115) üzenetére


King Unique
titán

Akkor MCT / Rufus programmal készítesz pendrive-ra egy W10 21H2 telepítési adathordozót, majd megpróbálod a telepítést UEFI szerint ezen / ezen útmutató alapján és AHCI módban. Ha nem megy, megint drivert hiányol a telepítő, akkor lehet próbálgatni az előző válaszban linkelt módszereket, ha Intel RST van akkor adott a már linkelt ASUS útmutató, illetve szükség esetén a hardvergyártó weboldaláról az adott laptop modellhez megfelelő drivert letöltve.

"Nagyon köszönöm, a segítségeteket. Microsoft oldalról letöltött, iso rögtön jó lett,"

Miért, amivel eddig próbáltad a telepítést az az ISO honnan van, valamilyen torrentes, tákolt szemét? Ha igen, akkor nincs csodálkozni... :B
Alap, hogy microsoftos forrásból, annak konzumer szoftverletöltő oldaláról (+ a TechBench, MWOIDT, UUP dump, Rufus is opciók, utóbbiak is lényegében microsoftos források, mivel annak szervereire mutató letöltési linkeket generálnak) kell letölteni a telepítéshez a Windows ISO-fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#133119) sanikak


sanikak
csendes tag

Antminer szervizt tud valaki esetleg?

(#133120) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Észrevettem, hogy a laptopon a windows az asztali gépemhez képest lassabban nyit meg mappákat és fájlokat. Asztali gépen rákattintást követően azonnal megnyílik a mappa, itt laptopon pedig néhány tized(?) másodperc eltelik. Az asztali gépem mondjuk win7 van, az adatlapomon olvasható speckóval.
A laptop: HP Elitebook 850 G6, spec:
- Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19044.1348 (21H2)
- i5-8365U
- 8GB 2400 DDR4
- 500GB Kingston NV1 (SNVS500GB) NVMe SSD
Ami a legjobban feltűnik, az ha pl. Win+E billentyűt nyomogatom egymás után, akkor az asztali gép azonnal nyitja meg az ablakokat. A laptop miután felengedtem a tizedjére lenyomott billentyűt, utána még 2-3 másodpercig nyitogatja meg az ablakokat, mire végez.
Vagy ez valami win10 bug? És én vagyok túl érzékeny ezekre?
Mondjuk a munkahelyen is win10 van, majd megnézem ott is, de nem emlékszem hogy ott is lenne ilyen.
Az energiagazdálkodás csumára fel van húzva a jobb teljesítményre, és töltőre dugva se változik a helyzet.
Elég combos laptop a speckó alapján, szerintem ennek gyorsabbnak kéne lennie.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#133121) Cs1csó válasza TomMusic (#133120) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows 7 oprendszer 2021 decemberében :R ;]

(#133122) mezis válasza TomMusic (#133120) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Asztali PC adatai? (Monitor vezérlő?)

mezis

(#133123) TomMusic válasza mezis (#133122) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!

Az asztali config (aláhúztam a vidikártyát)
i7-4790, Gigabyte GA-H97M-D3H, 24GB 1600MHz DDR3 HyperX Fury, Gigabyte GTX 750Ti 2GB, FSP HEXA+ 400W, 256GB Samsung SSD 850 Pro, 500GB Samsung SSD 860 EVO, 1TB WD1003FZEX HDD, 1TB WD Blue 3D SSD. Zalman Z3. 3db Dell P2417H, 1db Dell P190S.
Win7 Ultimate x64

2015-ben raktam össze (illetve a VGA + két SSD azóta került bele), de még mindig hasít :D

#133121 Cs1csó
Igen és eszem ágában sincs Win10-et rárakni. Aminek kellett Win10, annak inkább VM-be felraktam egyet :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#133124) Ispy válasza TomMusic (#133120) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ez a laptop hibája lesz, nem a winé.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#133125) inf3rno válasza TomMusic (#133120) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyomj egy ctrl+shift+esc-et, és nézd meg a CPU, SSD, stb. használatot, hogy nem e ugrik meg valamelyik. Akkor szokott így akadni ha valami 100%-ra felmegy. A CPU-nál a magokat is érdemes nézni külön. Vírus is okozhat ilyet esetleg. Ha egyik sem, akkor még esetleg ezt érdemes megnézni: [link] meg belenéznék az eseménynaplóba is, hátha ott ír valami érdekeset. Ezen felül megnézném azt is, hogy az SSD milyen állapotban van: [link]

Buliban hasznos! =]

(#133126) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni:

Gigabyte Z390 UD Rev 1.0

2 db SSD, külön windowsokkal:
1. Windows 11
2. Windows 10

Manuálisan, bootoláskor F12-vel kiválasztom hogy melyik Win induljon.

Most jön a gond.
Win 11 alatt egy program megköveteli a TPM 2.0 és Secure Boot-ot.
A Secure Boot a CSM kikapcsolásával kapcsolható be.
DE: Amint a CSM-et kikapcsolom, az UEFI képernyő eltűnik, coldboot és újraindításnál sincs, nincs boot képernyőm, így nem tudok váltani a két Windows között, gyakorlatilag csak CMOS resettel tudom előcsalni az UEFI képet, hogy a másik winre rátudjak menni (ekkor a Secureboot is eltűnik persze, tehát a program ismét nem működik).

Van erre megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#133127) TomMusic válasza inf3rno (#133125) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
Nincs semmi ami terhelné a gépet.
Felraktam ezt a latencymon-t, de nem tudom mi számít jónak, vagy mit kell rajta nézni. Meg kell nyomni a play gombot, és utána várni? Közben kell nyomkodni a gépet, vagy magára kell hagyni? :B
Köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#133128) inf3rno válasza Thome (#133126) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Be kell kapcsolni a PTT-t a lapon vagy a dedikált TPM modult, de azt venni kellene hozzá (Gigabyte, 2x6 pin, GC-TPM2.0_S [link]).

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#133129) inf3rno válasza TomMusic (#133127) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Magára hagyod, és figyeled, hogy nem e ugrik meg. Ha megugrik, akkor írja, hogy melyik process miatt történt, és akkor rá lehet keresni, hogy az a process mihez tartozik, mit csinál. Ha zöldben marad, akkor nincs baj.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#133130) TomMusic válasza inf3rno (#133129) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja, értem.
Szóval ha ezt írja zölddel:
Conclusion: Your system appears to be suitable for handling real-time audio and other tasks without dropouts.
Akkor nincs baj?
Közben kipróbáltam a PC-n is, és a PC-n meg nagyobb értékeket mutat mint a laptopon :D
Szerk.:
Na miközben ezt írtam, lett egy ilyen a laptopon kb. 5 perc környékén:

Na ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#133131) inf3rno válasza TomMusic (#133130) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ha azt írja, akkor nincs gond. Nekem volt már piros, de már nem tudom mi miatt. Helyrehoztam, és akkor jobban futott a játék, ami akadt.

Még esetleg ezt meg lehet próbálni, hogy tényleg hozza e a gyári sebességeket az SSD: [link] vagy akár tolni egy teljes passmarkot vagy userbenchmarkot a gépre, hátha valamit kiad, hogy nem jó. [link] [link] Ezekben a legjobb, hogy neten össze tudod hasonlítani, hogy másnak mit adott ugyanilyen alkatrészre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#133132) inf3rno válasza TomMusic (#133130) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Keress rá, hátha valakinek sikerült megoldania: wdf01000.sys. Én így gyorsan nem találtam semmit, állítólag driver vagy hardver hiba vagy ilyesmi miatt ugorhat meg a latency ennél. Elképzelhető, hogy a Windows update befrissítette valamelyik drivert kérdés nélkül, és a frissebb verzió rosszabb, mint a régi. Legalábbis előfordult már ilyen. Nem biztos egyébként, hogy ezért akad meg mappa megnyitásnál. Én esetleg megpróbálnám úgy is, ha tényleg mindig akad, hogy olyankor mit ír, ha megnyitsz egy mappát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#133133) TomMusic válasza inf3rno (#133131) üzenetére


TomMusic
őstag

Közben a PC-n is piros lett. Hmm, ez így akkor lehet nem igazán mérvadó.
Kipróbálom a user benchmarkot. :K
Szerk.:
Én esetleg megpróbálnám úgy is, ha tényleg mindig akad, hogy olyankor mit ír, ha megnyitsz egy mappát.
Mármint közben nézni a latencymonitort?

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#133134) King Unique válasza Thome (#133126) üzenetére


King Unique
titán

Modern hardverkonfiguráció és modern OS párosításnál eleve adja magát az UEFI szerinti telepítés bekapcsolt Secure Boot (+ TPM 2.0) mellett, vagyis nem világos az utóbbi(aka)t minek kell egyáltalán külön kapcsolgatni. Illetve ha helytelenül legacy (CSM) mód szerint lett telepítve egyik / másik / mindkettő Windows, akkor nem meglepő ha a CSM kikapcsolása és Secure Boot bekapcsolása után nem bootol, mivel ahhoz magát a telepített Windowst eleve UEFI-sre kell konvertálni, vagy eleve aszerint kellene volna telepíteni, lásd a téma topikjában leírtakat... + Dual boot esetén újabb Windowsoknál ha nem közös rendszerindító menü van, akkor a gyorsindítás kikapcsolása, vagy Shift + leállítás / újraindítás módszer sem árthat egyik / másik indítása előtt, máskülönben amiatt is lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#133135) inf3rno válasza TomMusic (#133133) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, oda rakod mellé mindkét gépen, aztán nézed, hogy van e különbség a kettő között. Egyébként valamelyik fülön van erről összesítő is, de már régen használtam, most nincs kedvem nézegetni. A lényeg, hogy összeszedi neked valahol, hogy mik voltak az elsődleges okok az akadásra.

Mérvadó, annyit jelent, hogy nem túl jó ez a win10 a korábbi rendszerekhez képest, ha mindkettőn eleve akad. Nekem pl win7-nél teljesen zöld volt mindig. A másik, ami gyakori, hogy az energiagazdálkodás takarékosra van állítva, és azért ugrik meg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#133136) inf3rno válasza King Unique (#133134) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, akkor én voltam tévúton.

Buliban hasznos! =]

(#133137) Thome válasza King Unique (#133134) üzenetére


Thome
addikt

Nem nem bootol, hanem a biost nem látom, továbbá a gombkombós módszerekkel sem jön be már ha a CSM-et kikapcsolom.

inf3rno: PTT be van kapcsolva, a CSM kikapcsolásánál tűnik el a biosba való belépés lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#133138) inf3rno válasza Thome (#133137) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szedj ki belőle minden bootolható lemezt és próbáld meg úgy is. Ha úgysem indul, akkor BIOS csere, ha még úgy sem, akkor hibás az alaplap. Szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#133139) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! OBS Studio-nál nem egyértelmű számomra, hogy a hozzáadott forrásoknál miként kell beállítani, hogy melyiket vegye videó szempontjából. Eddig teljes képernyőt vettem, de most felvétel közben kellene majd mást csinálnom a gépen, azt nem akarok felvenni. Ablakként hozzáadtam a Chrome-ot. Ennek kell a listában legfelül lennie + az ablak lehetőségnél ki kell választani azt, amit venni akarok? Mert jelenleg csak ebben az esetben jelenik meg a felvétel ablakban és veszi azt. Vagy valamit nem jól csinálok? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#133140) inf3rno válasza tylerddd (#133139) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó kérdés, én mindig ablakot veszek. Arra azért figyelj oda, hogy próbáld ki előtte, hogy mi van, ha másik ablakban youtube videot játszol le mondjuk. Mert nekem simán rávette legutóbb a hangra.

Buliban hasznos! =]

(#133141) Thome válasza inf3rno (#133138) üzenetére


Thome
addikt

Meg lett a megoldás, VGA firmware-t kellett frissíteni: Nvidia Update Tool

Immár bejön a kép CSM disable után is.

Reddit bejegyzés

[ Szerkesztve ]

(#133142) inf3rno válasza Thome (#133141) üzenetére


inf3rno
nagyúr

wow, na erre nem gondoltam

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#133143) inf3rno


inf3rno
nagyúr

DisplayPort kábelt tud ajánlani valaki 4k 60Hz-re?

Buliban hasznos! =]

(#133144) Pyttawrx válasza inf3rno (#133143) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Display-display?

(#133145) inf3rno válasza Pyttawrx (#133144) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze.

Buliban hasznos! =]

(#133146) Pyttawrx válasza inf3rno (#133145) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt van: [link]

(#133147) inf3rno válasza Pyttawrx (#133146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezeket ki is próbáltad, vagy melyiket érdemes a listáról?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#133148) Pyttawrx válasza inf3rno (#133147) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jók a gembird kábelek. Pont ezt nem, de disp to hdmi kábelt próbáltam igen

(#133149) inf3rno válasza Pyttawrx (#133148) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#133150) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hogyan tudnék elindítani egy PWM házventit alaplap nélkül?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.