Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) cashback válasza Truckdriver (#10549) üzenetére


cashback
őstag

Saját magadra keresel rá... és a hsz-eidből az usb-s részre keresve vissza tudod követni. :)

Én így ezt találtam: [link]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#10552) Truckdriver


Truckdriver
tag

Köszönöm Szépen a Segítséget!! :R

El vagy magad!!

(#10553) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

annak az elemnek mi a neve ami olyan hosszú mint az AAA elem (~43mm), de olyan széles mint a AA (~14mm)
amúgy nyákba forrasztós!
ennyi van ráírva: PMBC NIMH

ábra

:R

[ Szerkesztve ]

(#10554) GNorbi


GNorbi
tag

Sziasztok,
Windows 7 telepitesnel talalkozotz valaki Windows7 (ems enabled) hibaval? Mi a teendo? Mert igy nem tudom feltelepiteni :((

Valaszt koszonom.

(#10555) freaghill


freaghill
őstag

Na, van egy gép amit úgy dobtam össze. Előtte ment ezekkel a ramokkat meg procival, csak most szereztem egy tápot amit rá is raktam. Tápra kellett vegyek átalakítot, mert 20 pines volt nekem meg 20+4 pines kell. Ráraktam, összekötöttem, elindítom, semmi kép. Gondoltam megpróbálom úgy, hogy videókártyáról, mert előtte is azon ment mielőtt szét lett szedbe. Beleteszek egy videókártyát (jót, most is azt használom) , rákötöm a monitort, elindítom a gépet és nincs kép.
Ötlet? Ram előtte szuperált. Táp pörgette a vinyót, venti is forgott.

(#10556) Winner_hun válasza GNorbi (#10554) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10557) kukinyo válasza GNorbi (#10554) üzenetére


kukinyo
addikt

A boot sorrend megfelelő?

(#10558) GNorbi válasza kukinyo (#10557) üzenetére


GNorbi
tag

Milyen sorrendben kell lenni? Dvd utana vinyo?

(#10559) kukinyo válasza GNorbi (#10558) üzenetére


kukinyo
addikt

DVD
Utána mind egy.
Én ilyennel csak akkor találkoztam ha pendrive-ról vagy saját merevlemezről történt az előző telepítés.
A dvd biztos hogy jó?

(#10560) Melack válasza GNorbi (#10558) üzenetére


Melack
veterán

Igen

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10561) GNorbi


GNorbi
tag

Nem tudom. Megprobalom masikrol. Koszonom.

(#10562) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Biztosan volt már számtalanszor az alábbi kérdés:

Hogyan tudom egy oldalról lementeni a képeket teljes méretben? Oldal lementése nem jó, mert a képek valamiféle nézegetőbe/lapozóba vannak betéve, és az a méret kellene, nem a miniatűr.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#10563) Melack válasza haromegesz14 (#10562) üzenetére


Melack
veterán

Jobb klikk - Kép megnyitása másik fülön/ablakban, és onnan mented le. Böngészője válogatja az elnevezéseket, de a menete hasonló.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10564) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali...
Google Chrome-nak van ez az "Inkognitó ablakja" ami arra szolgál hogy nem naplózza az előzményeket..
Én hülye meg pont egy ilyenbe kezdtem el zenét hallgatni, de most viszont szükségem lenne arra a zenére és az istennek sem találom meg.
Nem lehet valahogy mégis megtalálni az előzményeket?
valami nyoma csak van annak hogy én azt a zenét elindítottam vagy egyáltalán az oldalán jártam.

(#10565) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam egy új Samsung laptopot, és szeretném frissíteni az Intel vga drivert (GMA HD), de nem engedi az újat feltenni, mert azt írja, hogy "Nincs a gyártó által bevizsgálva...szedje le a gyártű weboldaláról". Mit tudok tenni? A gyártó oldalán 2 éves driver van...

(#10566) kenny123


kenny123
addikt

Win7et tolok egy netbookon. Hogy tudom kikapcsolni azt hogyha lecsukom a kijelzőt, kijelentkezzen a win? Xboxon nézek filmet media centerrel, és zavaró picit.

Köszi

yo

(#10567) moonguru válasza gaben (#10565) üzenetére


moonguru
őstag

Téves...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#10568) Melack válasza kenny123 (#10566) üzenetére


Melack
veterán

Beállításoknál van az energiagazdálkodás. Ott állítsd be, hogy a fedél lecsukásakor ne csináljon semmit.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10569) kenny123 válasza Melack (#10568) üzenetére


kenny123
addikt

Császár vagy, köszi!:)

yo

(#10570) freaghill


freaghill
őstag

Legyen valaki szíves erre valamit mondani.

(#10571) SzalaiG válasza Mustármag (#10518) üzenetére


SzalaiG
addikt

Aero megy, de az élményindex még mindig nem.

(#10572) haromegesz14 válasza Melack (#10563) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Előbb hiányosan fogalmaztam, nem egyesével akarnám lementegetni, mert rengeteg kép van, hanem minél többet egyszerre, akár az egész "lapozó albumot" ha lehetséges.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#10573) Melack válasza haromegesz14 (#10572) üzenetére


Melack
veterán

Akkor egy letöltőprogramot izzíts be. Mivel én olyat nem használok, így csak a régiek vannak a fejemben (FlashGet). Ebben talán vki más tud neked tanácsot adni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10574) haromegesz14 válasza Melack (#10573) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Jön a Gugli :) Köszi a segítséget! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#10575) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy 1 régóta az autóban lévő (fejegységben) pendrive-omra most próbáltam rámásolni új zenéket, de vmi eszméletlen mód lassú... Újra formáztam, hátha. de még így is 120-150kbit!/s-el megy az írás, ami ugye a röhejesnél is röhejesebb... Próbáltam már másik USB portban is (3.0-ban is), de semmi változás. Valakinek vmi tippje? Mert nemtom h haldoklik-e vagy mi a fene van (de hát alig volt használva...:/)

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10576) Keksz03


Keksz03
senior tag

egy Noctua D14 hűtőm van, elosztóval dughatom mindkét ventit az alaplapi cpu csatira vagy tegyem inkább külön őket?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#10577) kukinyo válasza Keksz03 (#10576) üzenetére


kukinyo
addikt

Ha van két külön proci venti csatlakozód akkor nem árthat.Azért van.De szerintem semmi baj nem lesz ha egyre teszed.

(#10578) haromegesz14 válasza Keksz03 (#10576) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Ha monitorozni akarod a fordulatszámot, akkor lehet csak akkor tudod, ha külön ágon mennek, feltéve ha van külön kábel a fordulatszámra. Bár Én csak laikus vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#10579) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy Samsung cz-21f52t CRT TV-nek milyen felbontást állítsak be a dekóderen? 480p-480i, 576p-576i? Egyáltalán p vagy i legyen?

(#10580) Kommy válasza Chosen (#10579) üzenetére


Kommy
veterán

Elméletileg 576i kell mivel a tv adások is abba mennek

(#10581) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Viber milyen telefonokon megy? iphone az oké , de a gagyibb telefonok érdekelnek, melyik úgymond a legalja?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#10582) Winner_hun válasza b4sxe (#10581) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van hardverigénye?
Itt nézz körül.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10583) Chosen válasza Kommy (#10580) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi :R

(#10584) utolsolevel


utolsolevel
tag

sziasztok, nemtom hirtelen jó topicba írok e, de ezt találtam.
a problémám az lenne hogy van egy TP-link router amihez a bnőm gépe WLAN on csatlakozik, az én notim is csatlakozik wlanon de kirja h korlátozott kapcsolat és nemmegy a net, kábelen is csatlakoztam akkoris ezt irja ki. beléptem a routerbe nincs semmilyen szűrés beállitva nála. a gépemmel meg ilyen baj sosem volt (Thinkpad T400)

ilyen hogy routewr reboot kihuzni mndnt stb már term probáltam.

tudja vki hogy a mi okozhatja a bibit? :F

köszi :)

[ Szerkesztve ]

ß

(#10585) odrif válasza utolsolevel (#10584) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

modem és router újraindítása megoldja a problémát szerintem.

20 éve a Prohardveren

(#10586) b4sxe válasza Winner_hun (#10582) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Passz.. Sajnos nem értek hozzá nekem illetve pár barátomnak van csak iphoneja, tehát azért kérdeztem mert nagyon sokat használna ha tudnám még milyen telefonra lehet felrakni, és akkor szólnék több embernek, hogy rakja fel! :D:)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#10587) utolsolevel válasza odrif (#10585) üzenetére


utolsolevel
tag

igen pont akkor szerkesztettem még amikor irtad, szal ilyen ujrainditások kal probálkozom általábnan először.. aztán másodszor.. majd hozom a baltát.. :DDD

ß

(#10595) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Bootolásnál BOOTMGR hibát ir.....
Másik particióra tettem egy xp-t és azóta ez van....
Hogy lehetne ezt megmldani ? lécci segitsetek !

(#10596) odrif válasza maxika2004 (#10595) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ezt már nézted?

20 éve a Prohardveren

(#10597) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok. Egy elég furcsa problémával állok szemben, örülnék, ha valaki tudna segíteni. Nemrég összeraktam egy gépet, de nem tudom normális működésre bírni. A gép adatai a következők:
ASUS M5A97 alaplap
AMD FX-8150 proci
2x2 GB 1600 MHz Kingston ram
500 GB SATA2 merevlemez
FSP Hexa 500W táp
ideiglenesen egy Geforce 6200 PCI (nem Express, sima PCI) 128 MB videokártya
64 bites Windows 7-et telepítettem
A problémám a következő: bármilyen alkalmazás, ami valamilyen grafikus felületet használ (pl. Firefox, vagy akár a win7 egyes részei is) iszonyatosan lassan fut, szinte használhatatlan. Ilyenkor a proci folyamatosan 3900-4200 MHz-en megy. 3D-s alkalmazások pl. 3DMark kibírhatatlanul sokáig töltenek nulla merevlemezhasználat mellett, és borzasztó grafikai hibákat produkálnak. Friss directx van a gépen, és több vga driverrel is próbálkoztam a legfrissebbtől az egész régiekig, mindegyikkel ugyanez van. Így összességében számomra az látszik, hogy a vga környékén nem oké valami, de ez azért furcsa, mert másik gépben ugyanez a kártya teljesen jól működött (már amennyire egy PCI-os GF6200 működhet).
Ha bárkinek lenne bármilyen javaslata, azt nagyon megköszönném. :R

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#10598) Sub-ZeRo válasza AusWolf (#10597) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy pcix-sel próbáld ki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10600) Mustármag válasza SzalaiG (#10571) üzenetére


Mustármag
őstag

És az miért probléma?
Egyébként biztos hogy fent van a gép összes drivere?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.