Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) PuMbA válasza rAY.BAN (#65247) üzenetére


PuMbA
titán

Akusztika rendbehozatala a következő lépés :)

(#65252) rAY.BAN válasza PuMbA (#65251) üzenetére


rAY.BAN
tag

Csak a DAC hozzáadásával mi fog változni egyébként? A jelenlegi TRS-Jack 3.5mm-el sem recseg, meg nincs észrevehető noise sem.

(#65253) lezso6 válasza rAY.BAN (#65252) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha gyenge DAC-ról váltasz jobbra, akkor olyasmi különbséget kell elképzelni, mint pl ami egy (régi / gagyi) telefon és egy (jobb) PC füleskimenete között van. Nem túl nagy különbség, kb olyasmi, mint pl a 128 kbps vs 320 kbps MP3.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65254) PuMbA válasza rAY.BAN (#65252) üzenetére


PuMbA
titán

Írtam erről már egy kicsit. Részletesebb / tisztább magasak, jobban elkülöníthető hangok és nagyobb dinamika. Egy gyenge DAC hangzása mosott és összefolyt, a TV-dben lévő DAC pedig egy borzalmasan gyenge filléres szint, ami csak annyit tud, hogy szól. Minden TV-be ilyet raknak, hiszen csak fejhallgatózásra való. Nem arra, hogy egy normális rendszert ráköss.

[ Szerkesztve ]

(#65255) lezso6 válasza PuMbA (#65254) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Részletesebb és tisztább magasak, nagyobb dinamika

Ez tipikus placebo szöveg, amúgy, főleg a magasak. :DDD Ez nem azt jelenti, hogy az lenne, csak nehéz tőle megkülönböztetni.

A jó dinamika meg olyan, ami alatt mindenki mást ért, nem feltétlenül azt, amit kéne. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65256) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Egyébként nem értem, mi a gond a HDMI ARC-kal, HDMI extractor után mehetne a monitorokba az optika/rca/akármi.

(#65257) rAY.BAN válasza PuMbA (#65254) üzenetére


rAY.BAN
tag

Egy keresztkérdés; a Topping E30 II Lite helyett működhet esetleg az AIYIMA D03? (Chipnek ezeket írják: CS8422+QCC3034+SA9123I+TAS5548+TAS5624+PCM1808+DRV603)

(#65258) PuMbA válasza rAY.BAN (#65257) üzenetére


PuMbA
titán

Erről a cuccról semmit se tudni, így természetesen nem :) Az SMSL-ről és Toppingról tudjuk, hogy minőségi és van róla tapasztalat, mert például nekem is Topping-om van.

[ Szerkesztve ]

(#65259) rAY.BAN válasza PuMbA (#65258) üzenetére


rAY.BAN
tag

Kíváncsiságképp indítottam egy topic-ot egy másik fórumon is, hogy megnézzem ott mit mondanak. Ezért kérdeztem az Aiyima-t, ha érdekel, akkor ezaz: [link]

(#65260) lezso6 válasza rAY.BAN (#65259) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Eve SC204-t ajánlanak, lol. :D Nekem SC208 van, az tényleg jó, de 8". Az SC204 viszont kis 4" cukiság, mint egy Edifier R1280 vagy hasonló. Persze 6x áron nyilván jobban szól. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65261) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Promedia 5.1 tejfölösdobozait lecseréltem már valami értelmesebb hangkeltőkre, egy pár Monitor Audio Bronze BR1-et kapott végül.
Mit ne mondjak, ég és föld a kettő, sőt, úgy összességében is meglepően kellemes hangú dobozok ezek, mérföldekkel jobb a térábrázolás, középtartományt nem tolja az arcomba, de kellően jelen van, emellett magasak is meglepően tisztán, szépen csilingelnek, még az S3000 Pro után is.


Kíváncsi vagyok így vajon milyen lehet egy S350DB-vel összehasonlítva, emlékeim szerint annak a sub-nak "feszesebb" hangja volt, de rég volt már nálam ahhoz, hogy bármiféle érdemi következtetést levonjak.
Összességében viszont ezekkel már egy totál vállalható 2.1 lett az eredmény, egészen kellemes rajta zenét hallgatni, filmezni pedig szerintem kifejezetten jó.

(#65262) hcol7 válasza lezso6 (#65253) üzenetére


hcol7
senior tag

az azert eleg nagy kulonbseg..

(#65263) hcol7 válasza PuMbA (#65254) üzenetére


hcol7
senior tag

minden eszkozbe gyenge dac-ot raknak. legyen az samu ultra vagy iphone barmi, vagy felsopolcos notebook.

(#65264) lezso6 válasza hcol7 (#65262) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, ahhoz elég nagy különbség már, hogy egy átlagnál jobb fülű észrevegye.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65265) hcol7 válasza lezso6 (#65264) üzenetére


hcol7
senior tag

a vajtfuluseg valoban egyfajta un. szubjektiv tema, de egy "hangszoro/hangkelto okoszisztemaban" magan a hangszoron kivul az erosites, a kabelezes, a forras minosege, a dac, sot, meg a halozati betaplalas is egyenkent erosen belead az osszkepbe. de ez mar inkabb hifi tema, nem pc hangszerko. de attolmeg valid.

(#65266) lezso6 válasza hcol7 (#65265) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A komplett minden ráhatása a hangokra szerintem kb ilyen arányban van:

75% aktív hangfalak
20% szobaakusztika, elhelyezés
~5% DAC
~0% kábel
~0% lejátszó szoftver

Ha az aktív hangfalakat szétbontom, akkor kb:

10% tápegység
15% "végfok" (ADC, DSP, aktív váltás, erősítők)
75% hangfal
(előfok nincs, az a DAC-ban van)

Van hatása a DAC-nak, de relatíve kevés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65267) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Jelenleg egy ilyet használok Mac Minihez . Zene hallgatás Rádió Filmek nézésénél használnám De sajnos a kábel csatlakozó ami a hagszoróba van tönkrement és nem mindig van hang sajnos.. És felhívtam a céget ahonnan vettem azt mondta nem is szerelik sajnos ezeket. https://www.extremeaudio.hu/bose-companion-2-szeria-iii-multimedias-hangszororendszer

A célom lenne a kis méret (Hely hiány miatt) ,de semmivel se szóljon rosszabul mint a jelenlegi Bose. És ne is kerüljön horror árba .
Ezt néztem ki helyette: https://www.alza.hu/mackie-cr3-xbt-ltd-wht-d6295700.html
De minden javaslatot meghallgatok természetesen . Amúgy nem nagyon van fejlődés ha jól látom sajnos ezen a téren pld BT5.0 vagy ilyesmi sőt pld a Bose-t be is szüntették..

[ Szerkesztve ]

(#65268) lezso6 válasza kkp900 (#65267) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sajnos / szerencsére a Bose ilyen kategóriában leginkább csak név, szóval nem nehéz túlszárnyalni minőségben. Leginkább méretéhez képest szól nagyot. Kérdés, hogy a design mennyire számít, mert látom a Mackie-nél fehéret választottál, de az nem ajánlott cucc, mert vannak jobbak ennyiért.

Ha kell BT, akkor Edifier R1700BT van barnában vagy feketében 40e alatt. A fehér vicc áron van sajnos.

Ha nem kell BT, akkor Edifier MR4, ebből van fekete vagy fehér 40e alatt, habár a hangszórók feketék. Esetleg R1280T barna mellett fehérben is van, 27ezerért.

Ezek mind jobbak a Bose-nál. Lásd még teszt:

Bose Companion 2 III, Mackie CR3 and Edifier R1280T comparison review. What is the best budget speaker under 100 dollars/euro ?

De a fent ajánlott hangfalak habár a legkisebbek, nem akkorák mint a Bose, a Mackie CR3-nál is icipicit nagyobbak. Ha ekkora nem fér el, akkor sajnos jóval zsebbenyúlósabb a téma, ha jó minőséget szeretnél. P lK Multimedia iLoud Micro Monitor, amiből szintén van fehér, de 120e körüli az ár. Persze ez hangminőségben is jobb, de leginkább a kompaktságért fizetsz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65269) hcol7 válasza lezso6 (#65266) üzenetére


hcol7
senior tag

lehet, hogy igazad van, sorry, en fokepp passziv hangfalas temabol meritettem a fenti nyilatkozatom lenyeget.

(#65270) kkp900 válasza lezso6 (#65268) üzenetére


kkp900
senior tag

Értem köszi szépen az ajánlásokat. Igen a mérete is fontos lett volna de akkor ezt a részét elengedem és keresek olyat ami nagyobb. Régebben láttam ,hogy ez amit linkelek is még kategóriájában egészen jó szett. Esetleg? Azért kinézetben sokkal szebb lenne..

https://mangosound.hu/presonus-eris-3-5-2nd-gen.html

Meg ha elengedem a BT akkor tudsz esetleg 50 körül mást is ajánlani? Pioneer KRK-ból esetleg? Vagy más márkából ami hoz egy bizonyos szintet azért . Vagy egy kicsivel többért ha már nagyon muszály.. :R

(#65271) Moleman válasza Moleman (#55039) üzenetére


Moleman
addikt

Sziasztok!

A másik pár Genius 1255B-met is elérte ez a sercegős betegség. :D
Az előzőt 5800 ft-ért sikerült megjavíttatni 3 éve, ha jól emlékszem, egy IC-t kellett cserélni benne. Van értelme ennyit (vagyis most már valószínűleg többet) rákölteni, ha amúgy elégedett vagyok vele?

A most ajánlott cuccok közül elég szimpatikus az Edifier MR4, de nem tudom, hogy mennyivel lennék boldogabb vele.
10 éve még azt gondoltam, hogy a színezetlen cuccokat szeretem és drága stúdiómonitorokra lenne szükségem, de most szinte soha nem használom a Shure SRH440 fejhallgatóm, inkább egy AKG K52-vel gitározok és egy Soundmagic E50-nel dobolok.

A hangfal csak mérsékelt hangerejű zenehallgatásra és youtube-ozásra kell. Mikor épp nem serceg, tökéletes a Genius, csak a magasa van kicsit lentebb tekerve.
Ha számít, egy Audigy RX a hangforrás, és többnyire 320kbps mp3-akat hallgatok.

Az Edifierrel mondjuk eddig nem felhőtlen a viszonyom, az X3 BT fülesem kifejezetten nem szeretem, az asszony W600BT fejhallgatója viszont nem rossz.

(#65272) lezso6 válasza kkp900 (#65270) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Eris E3.5 az pici hangszórót használ, MR4 az gyakorlatilag az Eris E4.5 klónja, csak sokkal olcsóbban.

A Pioneer, KRK és társai azok már nem budget kategória, hanem rendes bi-amp belépő stúdió monitorok, nincs rajtuk hangerőszabályzó, tehát kell egy DAC előerősítőnek, hogy azon szabályozd a hangerőt plusz kábelek, ez pedig jelentősen megemeli az árat, szóval 50e-be nem fog beleférni. Meg ugye darabáron vannak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65273) margithid


margithid
veterán

Na megjött az R1700BT.
Első blikkre jónak tűnik, egy 20 éves 5.1 lett leváltva erre.
Mérete pont jó, se nem nagy, se nem kicsi.

Hülye kérdés, de a távirányítóba nem kell elem? :D

(#65274) kkp900 válasza lezso6 (#65272) üzenetére


kkp900
senior tag

Igen pont azért gondoltam ahogy teszteket elnézem 35-ért nem lehet annyira rossz . Nekem az Edi MR4 kinézetre sem tetszik meg hatalmas is azért a másik vagy 3-5 cm kisebb minden méretben.
A Pioneernál erre gondoltam pld ez ugyan úgy aktív hangfalpár lenne de kérdés megéri a plusz 30-at normál otthoni használat mellett Mac Mini monitor kombóhoz csak. Filmekhez house és vegyes zenéhez semmi komoly zene semmi akusztikus hangzás semmi zene komponálás otthon... : ui: A Pio is nagyobb látom de ebbe van anyag is szerintem már.
https://www.dj-sound-light.hu/studio-technika-/studio-monitorok/pioneer-dj-dm-40d-bt-feher-30064

[ Szerkesztve ]

(#65275) lezso6 válasza kkp900 (#65274) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Edifier MR4 fekete verzió pedig eléggé hasonlít a Presonusra.

Pioneer konkrétan nem ismert, nem tudom milyen, lehet csak neve van. De elvileg meg tudod hallgatni Hitspace és hasonló helyeken ezeket a budget stúdió monitorokat is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65276) margithid


margithid
veterán

R1700bt Bluetoothot csak távirányítóval tudom bekapcsolni?

(#65277) fuser123 válasza margithid (#65276) üzenetére


fuser123
csendes tag

Elméletileg ha megnyomod a Vol gombot a hangfalon befelé, akkor arra kapcsol. Csak tipp, én nem használom.

(#65278) margithid válasza fuser123 (#65277) üzenetére


margithid
veterán

:R
Nagyon rendben van ez a hangfal ennyiért.
Dübörögni is tud rendesen.

(#65279) mvkly


mvkly
senior tag

Az mitől van, hogy modern zenék közül soknak a hangképe nincs "szétterítve", mint pl. a klasszikusoké, jazzé? Depeche Mode, Beastie Boys, Pet Shop Boys stb, és hiába high/max minőség, remastered vagy master forrás (Tidal), középről szól színpad helyett. Relatíve közép persze, de azért na.
Valami ilyesmit vártam volna minimum: The Avalanches - Since I left you

(#65280) olymind1


olymind1
senior tag

Muzikerben most elég olcsók a Soundking DB 039 állványok, 11e / darab, 2 esetén: Egységár 10 507 Ft

(#65281) joe979 válasza olymind1 (#65280) üzenetére


joe979
aktív tag

Jaja , ennyiért baráti .
Kezd alakulni az Edifier S3000MK II ára is . 256.200-Ft bár így is nagyon sok még [link]

Szissz

(#65282) smerch


smerch
tag

A swissonic v8-at poénból rákötöttem telefonra (A52s) , meglepődtem de szól :DDD az M-audio BX8 erre nem volt hajlandó.

(#65283) kutyek válasza lezso6 (#65275) üzenetére


kutyek
senior tag

Hello @lezso6, na hogy muzsikál a Swissonic? Megérte az árát, vagy jó is? ;)

(#65284) PuMbA válasza mvkly (#65279) üzenetére


PuMbA
titán

Felesleges, ha a legtöbben úgy hallgatják, hogy nincs színpad. Azért a elég sok számnál van szerintem terítés, hiszen a mai legnépszerűbb popszámokba is van szélebbre valami, legtöbbször a vokál / háttérvokál mindkét oldalon a még nagyobb hatás érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#65285) mvkly válasza PuMbA (#65284) üzenetére


mvkly
senior tag

Fura, hogy egy szinte akármilyen klasszikus vagy Coltrane után benyomok egy remastered DM-et és "bután" szól.
Erre egy barátom példaként azt a legendát említette, hogy Ozzy-ék kikevertették stúdióval egy számukat pöpecre, aztán mikor a kocsiban sz*rul szólt, ezt a vonalat elengedték. Mondván utóbbi a célközönség. Nem tudom pusztán technikailag ennek lehet-e alapja.

(#65286) traz75 válasza mvkly (#65285) üzenetére


traz75
tag

Szerintem igen. Tapasztalatom szerint minél inkább el van téve oldalra, annál nagyobb a torzítás a "filléres" tömegcuccokon, főleg a "mozgalmasabb" számoknál. A korai időszakomban rámentem a dologra, de elég vegyes volt az eredmény rengeteg melóval - speakeren sokszor vagy nem is lehetett hallani a dolgot, fejhallgatóval ugyanakkor már sok (zavaró) volt...

Szart nem veszek, nem adok el. :) ui : minőségi trágya eladó :D

(#65287) PuMbA válasza mvkly (#65285) üzenetére


PuMbA
titán

A nagyon régi klasszikusok esetén meg sokszor túlzásba estek. Új volt a mono után a sztereó és ezért mindent kipakoltak legszélre, mikor sokszor semmi értelme se volt. Ha sok hangszer van, érthető, hogy szétpakolják, de ha 2-3-4, akkor teljesen felesleges kilométerekre rakni mindent. A legszélnek érzem legkevésbé az értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#65288) Degeczi válasza PuMbA (#65287) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ill. nagyon régi klasszikusok esetén sokszor más forrás nem is állt rendelkezésre. Pl. a Beatles stúdiójában is csak a 60-es évek végén álltak át nyolcsávos berendezésekre, az összes addigi mesterszalag csak négysávos volt, amiből frankó monó lemezeket tudtak gyártani, de a sztereóhoz már nem adott elég játékteret, ezért jelentettek meg olyan lemezeket, ahol azt a 4 sávot jobb híján így keverték be: a dob és a basszus balra, a gitárok jobbra, az ének középre (hozzátéve, h akkoriban ez nem is volt igazán fontos, mert sztereó berendezése otthon csak az idősebbeknek volt, nem a célközönségnek)

[ Szerkesztve ]

(#65289) mvkly válasza traz75 (#65286) üzenetére


mvkly
senior tag

+PuMbA

Én is ilyesmiket olvasok, pl. régi analóg vs multitrack mono rögzítés, vagy a sztereo térhódításának meglovagolása vs airbuds.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.