Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49576) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy Dune boldog tulajdonosa vagyok, de sajnos nem a legújabb, így nem tudja az új HEVC kódolást.
A problémám az, hogy lelkes filmgyűjtőként lassan kezdek belefulladni a sok merevlemezbe (2x4TB és 4x2TB), így nagyon agyalok egy új lejátszón, ami tudja a fenti tömörítést, hogy megspóroljak pár TB-nyi helyet. Mivel többször körberohangáltam az anyagi részét, számomra az lenne a leggazdaságosabb, ha egy ilyen tudású lejátszót vennék.
Így jön/jött képbe a VTEN.
poz.:
- olcsóbb mint a konkurencia (70.000.- vs 110.000.-)
- olcsóbb, min ha a jelenlegi gépparkommal átváltanék NAS-ra (cca. + 250-300e lenne, még úgy is hogy ha a jelenlegi vinyóimat is használnám)
neg.:
Úgy tudom, hogy a jelenlegi konkurencia (Dune Solo) sokkal izmosabb, mint prociban és mind RAM-ban (512 MBvs. 4GB)

Viszont sok mindent nem tudok róla, ill. nem olvastam róla:
- mivel -én mazochista- elkezdtem átkódolni a filmgyűjteményemet (h.264-ről HEVC-re) az ilyen kódolású filmekkel hogyan bírkózik meg.
- hány TB-ig tud vinyót a VTEN közvetlenül kezelni? (pld ekkorát [link])?
- sok FLAC/APE kiterjesztésű zeném van, kezeli-e (főleg az ape-t)?
- ha a VTEN-re rákötök több külső vinyót, (pld HUB-al) látja-e őket
- uezt hálózatban látom-e a PC-n (win 8.1)?
- esetleg valami hiba/ok, amiért nem ajánljátok a VTEN-t, vegyem inkább a jól bevállt Dune-t?
- ha esetleg van köztetek olyan, aki jól ismeri a Dune vonalat, egy tudás összehasonlításnak nagyon hálás lennék

+ Most olvasom, hogy a nem túl távoli jövőben kijön az új Popi 500-as modellje :O :DD
Köszi szépen:)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.