Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Volt akcióban 3 tétel olcsóbban, s töredék áron vehető meg így.
Elindítottam, stb., de 30 perc múlva meggondoltam magam, és töröltem (Canel Order), mivel volt ilyen.lehetőség.
2 nap elteltével nem történt semmi, haladt tovább kiszállítás folyamat.
Figyelmetlenségemből lezártam, mintha megérkezett volna, s már csak visszajelzés írható.
Tehát semmit sem tudok róla, hogy megjön, vagy visszafizetik.
Ezt hogyan tudom kideríteni mi történik most, megkapom, vagy visszsfizetik?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62652) csuhi17 válasza V/ (#62649) üzenetére


csuhi17
tag

Köszi megtaláltam. De az csak azt írja hogy mivel küldte az eladó, azt hogy én mivel rendeltem azt nem találom.

Egy másik rendelésemnél a China post reg air mail lett kiválasztva és a nyomköv fölött a
SF Express SF6043433113893 írja.

Egy harmadik rendelésem meg a GLS_FR_EU LY272827255DE itt a megrendelt szállítás ez a GLS-es viszont a nyomonkövetés nekem nem tűnik annak. Főleg hogy inaktív, pedig már hetek óta megkaptam. Ez volt a 80%-os eladótol rendelt :W

A meest-esemnél a SunYou írja.
Viszont nem ezzel rendeltem. Most néztem hogy a rendelt termékek szállítási módjai között nem volt SunYou-s a négy termékból kettőnél volt a Selller shipping method.
De én rendelésnél biztos a ali stand-ot választottam.
Az a + pár dollár nem számít, ha nem 2 hónap múlva kapom meg a terméket, hanem 2-3 hét alatt.

(#62653) cof válasza darvinya (#62651) üzenetére


cof
veterán

Most az történik, hogy úton van. Figyeled a nyomkövetési számot. Ha nem kapod meg majd mégsem mert elveszik stb... akkor ugrott a pénz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62654) p.t.r válasza gebro (#62650) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Megnézem, köszi :R

(#62655) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Ship24 email értesítés után általában hány nap? Ez jót jelent, vagy rosszat?

(#62656) voci


voci
tag

Sziasztok!
Van egy rendelésem, $98.68 értékben autó felszerelés, melyet augusztus 27-én adtam fel. Sajnos nem néztem, hogy Cainiao Standard For Special Goods szállítási móddal (itt vissza olvasva ali standard vagy saver shipping jobb lett volna). A lényeg, hogy szeptember 3-án kapott TN-t (LS277167458NL), 9-én Leaving from departure country/region, azóta nincs változás.
Mennyi idő alatt szokott Hollandiába érni? Milyen gyors ott a vámolás?
Még nincs elkésve, nov 10 a várható érkezés, csak az fura, hogy Kínából elvileg eljött, Hollandiába meg lassan 2 hét alatt még nem érkezett meg.
Ugyanekkor volt két másik csomagom amik saver shippinggel jöttek, azok meg már múlt héten itt voltak...

(#62657) andrisbandi válasza voci (#62656) üzenetére


andrisbandi
őstag

LS273473599NL
Egy hónap volt kb.
Kis értékű bringás kiegészítők.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#62658) LouiS22 válasza Gabbbb (#62655) üzenetére


LouiS22
veterán

Kb. 3 hét.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62659) V/ válasza csuhi17 (#62652) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtad hogy AliExpress standard-el rendelted, mivel SunYou azonosítót kaptál ezért voltam arra kiváncsi hogy ott mit látsz kiírva, akkor lenne jó ha ott AliExpress Standard szerepelne mint a képen felül, ha nem az van akkor nem azzal lett küldve amit választottál.

(#62660) darvinya válasza cof (#62653) üzenetére


darvinya
titán

Lezártnál is kapok nyomonkövetés számot?
Hogy, hogy ugrott a pénzem?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62661) csuhi17 válasza V/ (#62659) üzenetére


csuhi17
tag

Igen és ez mostanában a 3. csomagom amit nem a választottal küldtek. Úgy látszik résen kell lenni.

(#62662) cof válasza darvinya (#62660) üzenetére


cof
veterán

Te írtad, hogy elindult a csomag. Márpedig ha úton van akkor nem fogadta el az eladó a rendelés törlését.

Most ezt kellene akkor lásd Finished. És itt lesz tracking order is az order details lapon.

Hogy, hogy ugrott a pénzem?

Mivel leigazoltad a megérkezést már nem hivatkozhatsz arra, hogy nem kaptad meg. És leigazolástól van 14 napod vitát nyitni, de addig nem fog ideérni minden bizonnyal.

PayPal-nál még lehet próbálkozni majd esetleg ha azzal fizettél és nem kapod meg.

Nekem is amúgy ezzel az eladóval volt gondom mert visszaküldtek egy 3x1.99$-os pakkot de nem olvassa az eladó az üzeneteket. Mivel a főoldalon van és gondolom baromi sok a megrendelés ezért hamar feldolgozzák a rendeléseket is. De egyébként a legrosszabb eset, hogy nem kapod meg a csomagot, mostanában nemigen van eltűnt csomag.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62663) ggabor02 válasza voci (#62656) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Augusztus kilencedikei feladás: LS.....NL.
Ma reggel 05:01-kor jött az értesítés, hogy mehetek érte a postára. Ez sajnos ennyi idő. Folyékony ragasztó van a csomagban, sajnos ezt nem tudta standard shipping-el küldeni az eladó, maradt ez a lassú verzió.

(#62664) Chris1966 válasza gebro (#62650) üzenetére


Chris1966
kezdő

Normális az szerintetek , hogy LL***LU kb. 1 hete semmit nem mutat?
Sem parcelsapp, sem a Lux posta weboldalon. Mintha nem is létezne... :( :(

()Chris()

(#62665) V/ válasza Chris1966 (#62664) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, amíg nem érkezik meg a luxemburgi postához addig nem igazán látsz mozgást és onnan sem azonnal jön Magyarországra.

(#62666) darvinya válasza cof (#62662) üzenetére


darvinya
titán

Nem zártam le, miután kifizettem, Tracking - Canel Order gomb volt.
Rányomtam Canel Order -re, s válaszoltam kérdésre, hogy már nincs szükségem rá.
Ekkor Refund-ot választottam.
Ezután már csak ez volt, sosem volt Shipped vagy Refunds alatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62667) cof válasza darvinya (#62666) üzenetére


cof
veterán

Kattints rá az egyikre, aztán bal alsó sarok 3 pont és ott lesz a track order.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62668) darvinya válasza cof (#62667) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, ott már jövőbe látva repülőn van, a mai napon 21. 😃

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62669) cof válasza darvinya (#62668) üzenetére


cof
veterán

Kínai időzóna szerint. Nekem is megjött az első ECS... csomagom elég gyors volt. 09.07-én adták fel, tegnap hozta a postás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62670) V/ válasza darvinya (#62668) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jövőben van, hanem időzónák vannak pl. Pekingben már 09.22. és 0:43 van.

(#62671) Chris1966 válasza V/ (#62665) üzenetére


Chris1966
kezdő

Oké, köszönöm ezt nem tudtam. Nagyon rég nem volt LU küldeményem. Évek óta kb.

()Chris()

(#62672) darvinya válasza cof (#62669) üzenetére


darvinya
titán

És V/

Köszönöm, utólag nekem is eszembe jutott az időzóna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62673) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Hogyan kell a rendelésnél az eladótól kérni, hogy az Aliexpress Standard Shipping-nél az Express One futáros megoldás legyen?
Leírom, miért kérdezem. Kiscit hosszú lesz.
Rendeltem egy terméket Aliexpress Standard Shipping-el. (Mindig ezzel kérem) Most az egyszer nem az Express One-hoz került, hanem a Mees/Sprinter lett.
Igen ám, de ez a szemét Sprinter lerakta a csomagot Budapest belvárosában egy csomagponton, tőlem 20 kilóméterre, és egy órányi utazásra tömegközlekedéssel.
Felhívtam őket, és kértem, hogy szállítsák át egy másik csomagpontra.
Erre látom a nyomkövetésben, hogy visszaküldés a feladónak.
Azonnal hívtam őket, mire közölték, hogy nyugodjak meg átszállítás alatt van.
Vártam két napont, nem vitték át. Felhívtam megint őket, erre közölték, hogy visszaküldték a csomagot a feladónak.
Az ideg kerülget. Most panaszt fogok tenni, nem fogom ennyibe hagyni. hangfelvétel van róla, hogy átszállítást kértem.
Most megint meg kell rendelnem, de nem akarok újból Meest/Sprinter szállítást, jó lenne a jó bevált Express One.

(#62674) cof válasza atala (#62673) üzenetére


cof
veterán

Hogyan kell a rendelésnél az eladótól kérni...

Röviden, sehogy. De akkor nem Aliexpress Standard Shipping volt a szállítási mód, a tracking számnál írja, hogy mi mert a Meest-es nem volt az, és reméljük nem is lesz az.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62675) atala válasza cof (#62674) üzenetére


atala
addikt

Pedig azt választottam, ez látszik is az összegből, mert a Saver Shipping ingyenes volt, a Standard shipping-re meg rá kellett minimálisan fizetni.
Az már más kérdés, hogy nem azzal küldte az eladó. Pedig amikor láttam a megadott csomagszámot, akkor direkt rákérdeztem az eladóra, és azt mondta nyugodjak meg a gyors szállítással küldi.

Azért a Sprinter is megéri a pénzét. Nem látják, hogy a címzett Budakalász? Akkor miért rakja le egy 20 km-re lévő pick-pack pontra? Itt van tőlem 1 km-re egy másik pick-pack pont.

[ Szerkesztve ]

(#62676) cof válasza atala (#62675) üzenetére


cof
veterán

Felülbírálhatja simán sajnos. De most akkor milyen szállítási móddal lett küldve, hogy tudjuk? SunYou?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62677) atala válasza cof (#62676) üzenetére


atala
addikt

Igen.
[link]

Most annyit sikerült elérni a Sprinternél, hogy állítólag meg van a csomag, még nem küldték vissza, de ezt 100%-ban nem tudták megerősíteni.

(#62678) cof válasza atala (#62677) üzenetére


cof
veterán

Igen, meglesz ez. Returning to meest hub

Majd figyeld a nyomkövetőt folyamatosan.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62679) atala válasza cof (#62678) üzenetére


atala
addikt

Ha tényleg vissza megy a Mees-hez, onnan már nem fog vissza jönni. Most abban reménykedem, hogy fizikailag tényleg még a Sprinternél van.
Most hogy mondtam, hogy panaszt fogok tenni, elég segítőkészek voltak, ráadásul sikerült azzal beszélnem akivel tegnap.

(#62680) cof válasza atala (#62679) üzenetére


cof
veterán

Addig jó míg Magyarországon belül van. Szerintem csak a logisztikai központba ment vissza mert kapnia kell egy új mst... számot, és majd onnan újra kiadják.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62681) V/ válasza atala (#62675) üzenetére


V/
Topikgazda

Az szállítás az tényleg gyors és ha távolabbra viszik mint ahol te elérnéd, akkor eddig nem voltak ilyen szerencsétlenek, 2 napon belül átküldték a közelebbi pontra. Értelemszerű hogy az nap ha már kijött a futár nem fogják elintézni mert lehet hogy nem tiud érte visszamenni ezért másnap megy, felveszi, beviszi a depóba és onnan a következő munkanapon küldik ki az új helyre.
Tegnap írtam, egy dolog hogy mit választasz és egy másik hogy mivel lesz küldve. Gondolom még él a Track order gomb, pontosan mi látható nálad a képen látható részen ha rákattintasz, a felső (élő) az nálad AliExpress Standard?

[ Szerkesztve ]

(#62682) atala válasza V/ (#62681) üzenetére


atala
addikt

SunYou
SYRM126741260

Éppen ezért írtam a feladónak, hogy én nem ezt kértem, de úgy látszik letojta, vagy már el lett küldve a csomag.

Most hívtak, hogy meg lett a csomag a Sprinter raktárban. Ma, vagy inkább holnap kiviszik a kért csomagpontra.
Héfőn vette fel a futár Budapesten, és vitte be a raktárba. Szerintem ráírta, hogy visza a feladónak. Szerencsére meg lett, és ott pihent valahol a polcon, ahelyett, hogy átszállították volna. Szerintem ha nem szólok, simán visszaküldik.
De nem kiabálom el, mert a Sprinter, az Sprinter.

(#62683) mzso


mzso
veterán

Olyankor mi van ha egy csomagból lett kombinált szállítás?
Belerakták a kis csomagot egy nagyobb csomagolásba? :DDD

Gondolom ezért várakoztatták egy hetet a "consolidation warehouse"-ban...

(#62684) V/ válasza mzso (#62683) üzenetére


V/
Topikgazda

Express One azonosítót kaptál? De nem lesz egy csomagból kombinált, ahhoz megadott összegben kell több vásárlás, az a kombinálás.
Lehet hogy vártak valamire, de az is előfordul hogy pár napig, hétig marad a logisztikai központban mire elindul. Azért nem úgy működik hogy rögtön továbbítják, némi vámolás ott is van kifelé.
Kínában szeptember 10-12 némi ünnep volt, majd október 1-7-ig megint lesz állami ünnep, akkor általában nem dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#62685) kisscom581


kisscom581
csendes újonc

Rendeltem aliexpressről és ezt a nyomkövetési számot kaptam S00000273564828.
Már rendeltem innen de még ilyent nem kaptam.
Ez milyen nyomkövetési szám?

(#62686) mzso válasza V/ (#62684) üzenetére


mzso
veterán

Másik BE-set kaptam.

(#62687) V/ válasza kisscom581 (#62685) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez küldemény azonosító csak, majd ez kapni fog egy azeri, emirátesi, vanuatui vagy kirgiz postai azonosítót és majd azzal fogja kézbesíteni a Magyar Posta némi díj ellenében. De majd csak akkor tudod meg az új nyomkövetési azonosítót amikor a megérkezés után a Posta értesít a fizetésről.

(#62688) V/ válasza mzso (#62686) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem kombi szám.

(#62689) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,
már kértem tanácsot az alábbi esettel kapcsolatosan: [#62341] de azóta, eddig nem tapasztalt eset állt elő.
A csomag utolsó "ismert" helye:

Dispute-t nem tudok indítani mert az alábbi üzenetet kaptam:

Tegnap (09.22) az alábbi email-t kaptam:

Ha jól értem akkor megerősítik a kiszállítást - de Én nem kaptam meg a csomagot és a nyomkövetésen ez nem is látszik.
Mit lehet ilyenkor tenni?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#62690) #95213056


#95213056
törölt tag

Üdv!
Amennyiben (max. összesen 40-50 dollár) értékben, „x” különböző helyről „összeszedett” csecse-becsét vásárolnék egy időben, biztos lehetek abban, hogy közülük, ha csak az egyik is saver vagy standard postával lenne rendelve, akkor a teljes állomány „átállna”, össze lenne csomagolva az előbb említett egyikére? Így egyszerűbb lenne összeszedni a motyót.

(#62691) mekker


mekker
őstag

Első rendelésem az "új" EU-s vámkezelési szabályozás óta. Aliexpress Selection Saverrel rendeltem a 6$-os ajánlatot. Átvettem a postán, a postán azt mondták, ha kapok értesítést ezután, azt ignoráljam. Nem tudom, pontosan mire vonatkozott ez a megjegyzés.
Ma kaptam SMS-ben, hogy posta.hu-n megtekinthető a vámkezelés eredménye --> --> fizessek be 400Ft-ot online. Simán csak be kell fizetni? Azt gondoltam, hogy ezzel a szállítás opcióval nem szükséges a fizetés, vagy legalábbis előre kell megfizetni, nem utólag.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#62692) V/ válasza #95213056 (#62690) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha látsz mindegyik vásárlásnál kombinált szállításos szöveget akkor igen, ha nem látsz akkor is előfordulhat, de semmi garancia vagy szabály nincs rá.

(#62693) V/ válasza Frenk (#62689) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden ez elveszett, sehol nincs beírva kézbesítési bejegyzés csak az látható hogy a szállító (Expres One) adatbázisába bekerült de a mai napig nem kapták meg kézbesítésre.
A dispute indításra szeptember 25-én lesz lehetőséged.

(#62694) V/ válasza mekker (#62691) üzenetére


V/
Topikgazda

Simán fizesd be, mindig utólag a megérkezés után kéri a Magyar Posta az ügyintézési díjat (399Ft vagy 799 Ft ha nem online), ezt nem lehet előre megfizetni, de szerintem nem AliExpress Selection Saver lett a szállítási mód, mi lenne a nyomkövetési azonosítód amit a posta az sms-ben írt?
Én az összes ilyen csomagot vámolási díj nélkül kaptam mert Budapesten feladott üzleti levélként lettek kézbesítve, múlt hét szerdán jött a legutóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#62695) cof válasza V/ (#62694) üzenetére


cof
veterán

De már átvette a postán. Akkor ott kellett volna fizetnie 799 Ft-ot mert addig ki sem adják. Szerintem csak valami spam.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62696) V/ válasza cof (#62695) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem arról van szó amit átvett a Postán ezeket a Cainiao vámolja Aliexpress Selection Saverrel rendeltem a 6$-os ajánlatot.
Mivel belföldi forgalmú küldemény semmikor nem kérnek vámolási díjat mert nem ők csinálják. Ezért kértem a nyomkövetési számot, most már inkább számokat.
De nincs utólagos online fizetés.

De a spam is kizárható mert az sms tartalmazza a nyomkövetési azonosítót és a kódot ha belép akkor megtudja nézni hogy róla van e szó mert a vámolási doksi lekérhető aztán ha másé lenne nem fizeti ki. Ha nincs kód akkor meg nem lehet kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#62697) #95213056 válasza V/ (#62692) üzenetére


#95213056
törölt tag

Értem, köszönöm.

(#62698) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,
Jól gondolom, hogy az alábbi csomagra keresztet vethetek? Soha nem jártam még úgy, hogy elveszett egy csomagom, pedig 100+ rendelésen túl vagyok már. Ilyenkor mit tudok tenni, várjam, hogy lekegyeg Alin a hátralévő 30 nap és reklamálhatok?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#62700) V/ válasza 4ron (#62698) üzenetére


V/
Topikgazda

Bemész a Postára leadsz egy kerestetést (ha szegedi vagy akkor a Híd utcai hivatali kézbesítőknél.)
Ha esetleg olyat mondanak hogy nem könyvelt, akkor tudj róla hogy még a kézbesítést leigazolják ha ott veszed át, tehát folyamatosan vezetve van a rendszerükben, így akár meg is találhatják. (A holland postától a könyvelt küldemény kézbesítési díját kérik el)
Ha ezt a számot LS273473599NL megnézed a Posta nyomkövetőjében látni fogod hogy miket szoktak írni.
Mivel 30 napos határidő van addigra lesz igazolásod arról hogy elveszett és azután mehet a dispute és ha kérne igazolást az eladó vagy az AliExpress akkor elküldöd a postai igazolást.
Bár a holland postánál van még egy szeptemberi bejegyzés ami nem egészen világos hogy hol és miért készült

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.