Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) mekker válasza benfolds (#62746) üzenetére


mekker
őstag

Ez már a versenyhivatal jogköre lehetne. Itthon (EU) jellemzően nem adhatsz el ép terméket beszerzési ár alatt, mert tisztességtelen versenyelőny szerzésére is használható. Pl. több vásárlót akarsz szerezni, vagy tönkre akarsz tenni egy kisebb konkurenst, ezért durván leárazol bizonyos csalitermékeket.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#62752) V/ válasza mekker (#62751) üzenetére


V/
Topikgazda

No azért nem, ez egy kínai vállalat ami biztosít egy piacteret, az eladók túlnyomórésze kínai egyéni vállalkozók, vagy kínai webshop, nem egészen van jogköre a magyar hatóságnak.

De el lehet adni beszerzési ár alatt, nem tiltja semmi. Ha csőd felé közelítesz és szeretnél némi adót befizetni, hogy ne kerülj eljárás alá akkor bizony muszáj olcsóbban eladni, vagy készletet akarsz frissíteni, de nincs elég tárolási helyed vagy gazdasági válság van és életben szeretnél maradni üzletként, vagy Covid miatt be vagy zárva és fizetnéd a dolgozóidat és kell némi bevétel és még lehet több más oka is. De ez nem tisztességtelen előny, hanem piacgazdaság kényszerűsége.

(#62753) LouiS22 válasza mekker (#62751) üzenetére


LouiS22
veterán

A Black Friday világszerte arról szól, hogy bizonyos számú terméket áron alul értékesít a vállalkozás (és behozza a többin az árát) :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62754) lacentos


lacentos
aktív tag

Üdv Mindenkinek. Segítsetek légyszives ilyen esetem még nem volt.
Rendeltem sd . kártyát kifizettem paypal -al 09.17.-én.
A nyomkövetésnél két napja az volt,hogy elküldték most viszont nyoma sincs de még a saját oldalamon sem látom a rendelések között ezt a tételt. Vajon hova tűnthetett és mi legyen írjak az Alinak ? :F

(#62755) V/ válasza lacentos (#62754) üzenetére


V/
Topikgazda

Mind a 6 "fülön" megnézted a böngészős oldalon? A mobil app sem mutatja? Az enyémek nem tűnnek el, 3 évre visszamenőleg meg van mind.
Az Orders menüpont All, Unpaid, Processing, Shipped, Completed, Deleted orders

és baloldalt lejjebb a Refund and return még esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#62756) lacentos válasza V/ (#62755) üzenetére


lacentos
aktív tag

Mindenhol "0" van olyan mintha nem is létezne.

[ Szerkesztve ]

(#62757) V/ válasza lacentos (#62756) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a számokat kell nézni, kattints rá. A PayPal-on ott a vásárlás és nincs refund?
Töröld az Ali kezdetű sütiket, a böngésző gyorsítótárat és lépj be újból, esetleg az oldal fordító és a reklámblokkoló is megtréfálhat.
Ha nem tudod az Order ID-et akkor hiába írsz nekik, azt valahogy ki kell derítened. Annak a mobil app üzenetei közt meg kellene lenni amelyben a vásárlás vissza van igazolva.

[ Szerkesztve ]

(#62758) lacentos válasza V/ (#62757) üzenetére


lacentos
aktív tag

Csak a paypal os igazolás van a fizetésről.

(#62759) V/ válasza lacentos (#62758) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értettem hogy a PayPal-on a számlatörténetben az AliExpress-es vásárlás 09.17-én.

Ha rákattintasz a lila körre akkor előad minden információt és a Purchase details résznél a vásárlás száma az eladó neve alatt a Item #8154716406543934 formában meg van.

[ Szerkesztve ]

(#62760) lacentos válasza V/ (#62759) üzenetére


lacentos
aktív tag

Ezek vannak. Tranzakcióazonosító 5NF85099R3128324A
Global Factory Discounts StoreTétel száma: 3018264360946308
Ezekre sem találok semmit.

(#62761) V/ válasza lacentos (#62760) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja ez is magyar, akkor ez lenne az Tétel száma: 3018264360946308 amit meg kell írnod hogy nem találod. A keresés vásárlásra nem mindig szokott működni az AliExpress oldalán.
Ha egy tiszta böngészőn (törölve amiket írtam) vagy egy másik böngészőt használva sincs az előbb felsorolt helyeken és a mobil app-ban sincs a vásárlás, nem is törölte az eladó, nincs PayPal refund, akkor adatbázis hiba lehet.
Az eladóra Global Factory Discounts Store is rákérdezhetsz hogy nem látod a 3018264360946308 vásárlást nála ott van-e. Lehet hogy ezzel kellene kezdeni inkább.

[ Szerkesztve ]

(#62762) lacentos válasza V/ (#62761) üzenetére


lacentos
aktív tag

Köszönöm a válaszod megnézem amit említettél. :R

(#62763) cof


cof
veterán

Eladó most engem is megtréfált. Direkt Standard Shipping-el rendeltem, hogy érjen ide hamar és még 200 Ft-al drágább is volt, erre küldi ezzel... Most majd mehetek érte a postára +200 Ft-ért. Még fizettem érte, hogy menjek majd utána a csomagomért. :W

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62764) benfolds válasza V/ (#62738) üzenetére


benfolds
őstag

akkor egy ilyen 6 dolláros tételnél, amire az ali azt írta, hogy tartalmazza az áfát, milyen költséggel lehetett volna számolni? vám nincs, mert 150 euró alatt van. kezelési költség sincs?

(#62765) V/ válasza benfolds (#62764) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a Magyar Posta EU-n belülről, EU-s nyomkövetési számmal (belga, holland, luxemburgi, német, cseh) kapja meg ezért nincs vámolás, vámeljárás és ezért díja sincs.
Az EU-n kívüli küldemények (nem EU-s nyomkövetési azonosító) esetén annak ellenére hogy vámmentes 150 € értékig, a vám-árúnyilatkozatot be kell nyújtani a NAV felé és ennek van díja a 399 vagy 799 Ft, ez a okmányolás vámeljárás, (vámolás) keretében történik.

[ Szerkesztve ]

(#62766) benfolds válasza V/ (#62765) üzenetére


benfolds
őstag

ok, köszi. és azt honnét tudom, hogy eu-ból jön-e magyarországra? ali szerintem csak annyit írt, hogy free shipping (saver) és kínából jön.

(#62767) mikk2000 válasza cof (#62763) üzenetére


mikk2000
őstag

Benne van az összefoglalóban melyik szállítási módra kell ráfizetni, és úgy olvasom erre sem. Amúgy meg ha egy jóval olcsóbb móddal küldi az eladó azonos áron, én bizony visszatérítést kérnék...

(#62768) V/ válasza benfolds (#62766) üzenetére


V/
Topikgazda

A nyomkövetési azonosítóból tudod meg.

(#62769) V/ válasza mikk2000 (#62767) üzenetére


V/
Topikgazda

A vicc az náluk, hogy az ilyen szállítási költség problémát és a különbözet visszakérését a visszaküldéses dispute-ba rakták be 2 éve. Előtte nem ott volt.
Így nem igazán van értelme a mondjuk 200 Ft reklamálni, mert kapásból jön hogy megoldják a problémát, mindent pénzt visszakapsz, de küldd vissza a saját költségeden. Nem térítenek különbözetet, hiszen visszaküldést választottál. 22-es csapdája ez is.

(#62770) mikk2000 válasza V/ (#62769) üzenetére


mikk2000
őstag

Azért egy aliexpress standard az nem 200ft plusz szokott lenni, hanem általában plusz 1000 ft, de biztos úgy van, ahogy írod. Én amiatt reklamálnám, mert korábban levezettem, hogy a szállítás a termék árának szerves része, és egy 50%-os lenyúlás azért már nem hagyható szó nélkül.

(#62771) cof válasza mikk2000 (#62767) üzenetére


cof
veterán

Nem az a gond, hogy rá kell-e fizetni vagy sem. Én direkt azért rendeltem standard szállítással mert 99% hogy akkor futár hozza, ami nem 1 hónap lesz mint ennél a szállításnál. És még mehetek is érte a postára mert nem fér be a ládába.

Szóval itt az eladó hibázott, vagy inkább spórolt rajtam. Nincs nagyon kedvem 200 Ft-ért kardozni, majd ráírok esetleg de nem ér több órányi levelezgetést meg bizonygatást.

10 csomag: [link] De nem is 200 bocs hanem 150 Ft-al volt ez drágább, na de a szállítási idő megérte volna azt a pénzt. TopYou-t is direkt nem választottam mert sejtettem, hogy csomagpontos lesz. Még azzal is jobban jártam volna ennek tudatában ha már menni kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62772) V/ válasza mikk2000 (#62770) üzenetére


V/
Topikgazda

A Saverhez viszonyítva előfordulhat csak ennyi eltérés, az ingyenes meg lehet hogy Posta fizetős kézbesítés lenne, ahhoz meg azért nem viszonyítjuk.
Persze reklamálhatsz, de 5000 Ft vagy 14000 Ft-ért visszaküldeni mert pár száz forinttal olcsóbbal lett küldve nincs értelme, mert csak akkor kapod vissza azt amit kifizettél ha visszaküldöd.
Nem fogják a különbözetet kifizetni, inkább "sztornó" a vásárlás.

(#62773) mikk2000 válasza cof (#62771) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem meg pont nem felel meg ha a futár hozza, én munkába járok, és nem fogok azért munkából hazamenni, mert jön a futár őnagysága.

(#62774) ferenck


ferenck
senior tag

Fasza! Most jött a PayPal-tól:

Az Átvállalt visszaszállítási díj szolgáltatást hamarosan kivezetjük. 2022. november 27-ével kezdődően a PayPal nem fogad el a visszaszállítási díjakra vonatkozó visszatérítési kérelmeket. Ha azt szeretné, hogy a reklamációja pozitív elbírálás alá essen, mindenképpen még a fenti dátum előtt küldje be a jogosult visszatérítési kérelmeket.

Tudjuk, hogy az Átvállalt visszaszállítási díj szolgáltatás hiányozni fog. A jó hír az, hogy folyamatosan keressük az újabb lehetőségeket, hogy segítsünk Önnek mint vásárlónak. És ne feledje, hogy a PayPal Vásárlói védelem szolgáltatása továbbra is elérhető lesz az arra jogosult vásárlásokhoz.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#62775) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

ferenck megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#62776) LouiS22 válasza ferenck (#62774) üzenetére


LouiS22
veterán

A szolgáltatások már csak ilyenek. Nem örökéletűek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62777) V/ válasza ferenck (#62774) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért várható volt hogy a COVID járvány és gazdaság válság hozzájuk is begyűrűzik.
Több országban volt ez biztosítva és ha magyar felhasználókat veszem alapul a 12*9300 Ft az 111600 Ft támogatás lett volna elméletileg.
Valahogy elő kell teremteni rá a forrásokat és ez csak a díjak nagyobb mértékben történő emelésével tudták volna finanszírozni.
A szállítási költségek is úgy elszálltak hogy inkább emelni kellett volna az összeget. Pl a Magyar Posta esetén egy Kínába visszaküldés csak 500 grammig esett már bele a kb 5000 Ft-al, ettől feljebb már 13-15000 Ft.

(#62778) ferenck válasza V/ (#62777) üzenetére


ferenck
senior tag

Nem tudom ki és hányszor használta ki ezt a lehetőséget. Én soha, de azért jó volt a tudat, szükség esetén ott van egy kis segítség.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#62779) kaliber válasza ferenck (#62778) üzenetére


kaliber
aktív tag

Összesen háromszor használtam akkor nagyon jó volt mert különben a kis kínai értetlensége (vagy sumákolása) miatt buktam volna a termék árát.
A magas szállítási költség miatt nem érte volna meg vissza küldeni.

Az évi 12 alkalom (havi 1) helyett, évi 2 alkalmat meghagyhattak volna az átlagnak bőven elég lenne

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#62780) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van 2 rendelésem amiért a Posta számolt fel 400 Ft-t fejenként, ezt is vissza lehet kérni az Aliexpress Supporttól a forma szerint, vagy csak az ÁFA költséget? (megfizettem mindkettőt, Postának kártyával a 2x400Ft-ot)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62781) cof válasza MaxxDamage (#62780) üzenetére


cof
veterán

Ezt nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62782) V/ válasza MaxxDamage (#62780) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem sok köze van hozzá az AliExpressnek ahhoz hogy bizonyos országokban a kézbesítő cégek kezelési díjat számolnak fel a vámolási tevékenységért. Ez mindig a vásárló költsége.
Az Összefoglalóban a leírás is ezzel indul és az AliExpress is írja hogy nem.
8.1. Az AliExpress-től kérjük vissza az áfát, az adott szolgáltató kezelési díját nem lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#62783) lacentos válasza V/ (#62761) üzenetére


lacentos
aktív tag

Szia. Írtam az üzletnek ezt válaszolta.

你好,你没有在我的店铺购买产品,Hello, you didn't buy the product in my store,Alibaba Translation :F

(#62784) V/ válasza lacentos (#62783) üzenetére


V/
Topikgazda

Szóval nincs nála vásárlásod.
A PayPal fizetésnél mi volt a pénzforrás? Ha bankkártya akkor meg kellene nézned, kérdezned a bankodat hogy jelenleg mi a státusza a fizetésnek. Ha még zárolt állapotban van akkor tényleg nem történt fizetés és így vásárlás sem.
Ha elutalták volna akkor pedig kérni kellene az átutalás adatait, pontosan mikor utalták el és az utalás banki technikai azonosítója amivel elment a bankból, mert akkor majd lehet reklamálni a PayPal-on és az AliExpress-en.

[ Szerkesztve ]

(#62785) MaxxDamage válasza cof (#62781) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

& V/: Azért durva, mert kis hazánk ebből is szép összeget szed be...pl. az áru értéke kevesebb, mint az a 399 Ft amit a Posta beszed+ :D /ja és a szállítási költség is több alapba sokszor mint a termék ára/

Ugyanattól az eladótól több terméket is rendeltem, 90%-ban 0 Ft volt itthon a plusz fizetendő (Belgiumba átcímkézték) így onnan rendeltem még ezt-azt. Nem is értem mi ez a...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62786) V/ válasza MaxxDamage (#62785) üzenetére


V/
Topikgazda

Ebben az évben úgy 4 milliárd forint várható, tavaly 2,7 milliárd volt a félévre a bevételük ebből az új mókából. Ráadásul a kézbesítésre kevesebbet költenek, mert egy csomó küldeményt amelynél a külföldi posta azt a díjat fizeti ami címen kézbesítéskor szükséges ki sem szállítják.
Legtöbb esetben még Kínában kerül rá a címke, de csak Belgiumban lesz egyedi a szállítás miután felbontják a konténert.

[ Szerkesztve ]

(#62787) lacentos válasza V/ (#62782) üzenetére


lacentos
aktív tag

Ez az igazolás van. Meg amit a Paypal küldött emailban.

[ Szerkesztve ]

(#62788) V/ válasza lacentos (#62787) üzenetére


V/
Topikgazda

A Banktól kéne valami a számlatörténetben hogy teljesült a vásárlás és tőlük elment.
De mondjuk tényleg átkerült a PayPal-ra akkor ott kérd vissza a pénzed, nyisd le a vásárlási tételsort és ott középen a piros háromszög felkiáltójellel nálam ez van írva Report a problem, magyarul szerintem Probléma jelzése

(#62789) lacentos válasza V/ (#62788) üzenetére


lacentos
aktív tag

Igen az otp is irja a tranzakciót 17.-én. Oké iírok a Paypalosoknak köszi mégegyszer.

(#62790) V/


V/
Topikgazda

427,25 Ft egy USD? Mi a fene történik már megint ebben az országban? :W

(#62791) atala


atala
addikt

Úgy nézem, hogy a magas dollár árfolyamtól függetlenül még mindig érdemes dollárban kifizetni a terméket az Alin. Vagy valamit rosszul nézek?
A termék dollárban 11,3*430,37=4863 Ft
A termék euróban 12,26*411,26=5042 Ft
A termék forintban 5015 Ft

(#62792) V/ válasza atala (#62791) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem is így jött ki.
4845,56 HUF $
5 031 HUF €

(#62793) LouiS22 válasza V/ (#62790) üzenetére


LouiS22
veterán

Ügyeletes főf.sz kinyitotta a száját és dőlt belőle a sz.r.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62794) vandor01 válasza vandor01 (#62745) üzenetére


vandor01
őstag

valami varialas volt.... mert nem latom a 15napos szallitasi vallalast?
rendeltem joparat... kivancsi leszek lesz-e osszecsomagolas?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62795) headhunter


headhunter
addikt

Kína ---> Magyarország : 8 nap (2022.09.12-2022.09.20.)
Magyarország ----> Címzett: 8 nap (2022.09.20-2022.09.28.) [link]

(#62796) V/ válasza headhunter (#62795) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért költöztél Kínába? ;]

(#62797) stomi61


stomi61
tag

Sziasztok!
Ez érdekes, tegnap rendeltem valamit China Post Registered Air Mail szállítással és ExpressOne számot kapott. Nem jellemző.
A szállítás 4x annyi lett volna Standard Shippinggel.
A várható kiszállítás mindkettőnél nov. 8.
Más lehetőség nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#62798) V/ válasza stomi61 (#62797) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor gondolom a Track order gombra kattintva a nyomkövetési azonosító fölött nem a China Post Registered Air Mail van aktuálisnak írva? Mert az Rx999999999CN formával utazna.

(#62800) stomi61 válasza V/ (#62798) üzenetére


stomi61
tag

Most, hogy mondod, átment Standard Shippingre, pedig nem azt választottam. Nem bánom, mert az olcsóbb szállítási költséggel jön és biztos nem a királyi postával. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.