Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) V/ válasza fpatrik17 (#62049) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal és a hozzáadott bankkártya, ami lehet Revolut virtuális is.

(#62052) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

800 ft-os vámdijat akartak fizettetni velem az óraszíjra, ami eddig példátlan volt. Természetesen nem vettem át, az egész volt 500 forintos összeg.
Mi erre a megoldás mert ez így baki szvsz.
És ez nem kijátszás, hanem ésszerű tanácsot kérnék akár privátban.
Rákerestem, és ez 150 euros tétel felett kellene csak hogy érvénybe lépjen?

[kép]

#61981
V/
VásRló
#61980
Új
Válasz
2022-08-04 18:24:58

V/

Topikgazda

Nem vámol csak 150 € érték felett. Alatta ha gagyi szállítással rendeleted előfordul hogy kérik az áfát ők is mert a szállítótól nem kapják meg az IOSS adatokat. Egyébként meg van kezelési díjuk 399 /799 Ft is.
Ha AliExpress Standard shipping vagy AliExpress Saver shipping a szállítási mód akkor 1. nem a Magyar Posta kézbesíti, 2. EU-n belülről kapják meg így sem kezelési díj sem vámolás, áfáztatás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#62053) LouiS22 válasza bobalazs (#62052) üzenetére


LouiS22
veterán

Olvasd el az összefoglalót. Minden benne van. Az is, hogy milyen rendelési módnál nincs garantáltan semmilyen extra díj. Az általad említett tétel egyébként egy szolgáltatási díj (tehát nem VÁM), amit a Magyar Posta ró ki azért, hogy megvizsgálja és eldöntse: valóban be lehett fizetve a portékád áfája. Teljesen mindegy, hogy 1 forint volt a termék ára, ha olyan szállítási móddal rendelted, aminél nem az szerepel az összefoglalós listában, hogy biztosan problémamentesen meg fogod kapni (ilyen az Aliexpress Standard Shipping, vagy az Aliexpress Saver Shipping), akkor majdnem biztosan számíthatsz arra, hogy az országba lépve automatikusan eljárás alá kerül a csomag és ha vámot nem is, de az említett vizsgálat díját ki kell fizetned. Ez 399 forint, ha bankkártyával x napon belül rendezed.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62054) Met válasza bobalazs (#62052) üzenetére


Met
nagyúr

Biztos hogy az vám lett volna és nem a kezelési díjuk 399 /799 Ft?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62055) bobalazs válasza LouiS22 (#62053) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De nekem ahhoz mi közöm hogy a posta mit vizsgál, ne nekem ne nálam vizsgálja ezt minden egyes vásárlóval megcsinálja?

Met
Postás jött
vám lenne 800 ft. így szólt.

[ Szerkesztve ]

(#62056) LouiS22 válasza Met (#62054) üzenetére


LouiS22
veterán

biztos, hogy a két fogalmat keveri. Ahogy észrevettem, sajna ez a két dolog rendszeresen összemosódik sok kérdező fejében (még úgy is, hogy egyébként az összefolgalóban ez is világosan le van írva).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62057) LouiS22 válasza bobalazs (#62055) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen. Tavaly óta. A NAV megbízásából a Posta mint vámügynök látja el ezt a feladatot, amiért teljesen természetesen felszámítanak egy díjat. És mielőtt: ezt kivételesen nem Magyarország találta ki, hanem uniós rendelkezés.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62058) V/ válasza bobalazs (#62052) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne keverd össze a dolgokat. A Posta kezelési díjáról van szó. Ez 150 € értékhatár felett 4000 Ft. Alatta meg két féle díj van. Ez azért van mert a vámmentesség ellenére vám-árúnyilatkozatot kell beadni a vámhivatal felé, ezt intézik ezért a pénzért.
Ha a Posta megkapja azt az információt hogy ez IOSS vásárlás és a küldemény adatókból az elektronikus adatokat is kitudják szedni akkor neked csak 399 Ft-ot kell fizetni, mivel nálad nem kapták meg az elektronikus adatokat az elérhetőségedre ezért az utánvétes kézbesítés 799 Ft-ját kérik.
Ha nem kapják meg azt hogy IOSS vásárlás akkor az érték alapján fogják megállapítani az áfa mértékét és ezen érték szerinti sávos díjazású kezelési díjat fognak kérni.

[ Szerkesztve ]

(#62059) V/ válasza bobalazs (#62055) üzenetére


V/
Topikgazda

A postás hülye ha ezt mondja , egyébként az a dolgot amit megvettél így látatlanul is 0% vám terheli, még akkor is ha az ára 200 € lenne.

(#62060) bobalazs válasza LouiS22 (#62057) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem bírom felfogni azt a 8 km-es írást ami az összefoglaló, mert nem látok az idegtől.
Tömören elmondanád melyik küldési módot szolgáltatót kerüljem?
Nemrég rendeltem kábelt az megjött ilyen hókuszpók nélkül. Aliexpress Selection Standard volt ott kiválasztva.
Rendeltem mást is, annál is számíthatok erre a szemétségre?
Ott is igényelni fogják, Vissza kérhetem majd a 800 forintot?
From China to Hungary via Cainiao Super Economy volt kiválasztva.
[link] és [link]

[ Szerkesztve ]

(#62061) V/ válasza LouiS22 (#62057) üzenetére


V/
Topikgazda

Tévedés, ezt a díjat a Magyar Posta találta ki. Pl sok EU-s országban az IOSS kezelésért nem is kérnek pénzt, sőt Németországban az 1 €-nak megfelelő áfát nem szedik be, ami 5 € termék árig így áfamentes határ kezelési díj nélkül.

(#62062) LouiS22 válasza V/ (#62061) üzenetére


LouiS22
veterán

Arra vonatkozott ,hogy az uniós direktíva lett átültetve nálunk is (azaz ,hogy vizsgálni kell mindent). Valóban félreérthető így, amit írtam, köszi a pontosítást.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62063) LouiS22 válasza bobalazs (#62060) üzenetére


LouiS22
veterán

Aliexpress Standard Shipping, Aliexpress Saver Shippingnél jelen állás szerint nincs semmilyen extra tétel.

A Super Economynál viszont majdnem biztosan lesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62064) V/ válasza bobalazs (#62060) üzenetére


V/
Topikgazda

A posta kezelési díját nem kérheted vissza, ez fizetendő mindig.
A Aliexpress Selection Standard szintén olyan hogy úgy érkezik Magyarországra hogy nem vonatkozik rá ez a vámolás téma (EU-n belülről kapja meg a Posta) és jó eséllyel nem is Posta kézbesíti.
A Cainiao Super Economy az fizetős lesz, ha még is ilyennel rendelsz akkor hogy legyen lehetősége a programnak az elérhetőségedet az elektronikus adatok közt megtalálni és csak 399 Ft-ot kelljen fizetni (nem 100%-os eredményű tanács) érdemes az AliExpress cím adatokat kiegészíteni:

Az Összefoglaló meg tematizálva van a vámolási rész nem olyan hosszú, törekedtem a rövid, de érthető megfogalmazásra, de ami bonyolultan van megoldva azon nehéz rövidíteni, de a lényeget már leírtuk röviden.

[ Szerkesztve ]

(#62065) bobalazs válasza V/ (#62064) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

thanks!

(#62066) bobalazs válasza V/ (#62064) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

MÉg egy kérdés:
A követést megnéztem, [link] és -Liege-Linehaul Arrival ír, ami Belgiumban van, ergo EU-n keresztül jöhet, így is számolhatok a "kezelési költség"re?

(#62067) V/ válasza bobalazs (#62066) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy belga postai azonosító, azokra írtam ezt: úgy érkezik Magyarországra hogy nem vonatkozik rá ez a vámolás téma (EU-n belülről kapja meg a Posta)

(#62068) mizu


mizu
aktív tag

Helo evribádi! A posta nyomkövetője azt írja, hogy "A vámkezeléshez szükséges dokumentumok bekérése (ügyfélre vár)" aug.10-e óta váltott erre. Úgy rémlik régen volt valami értesítés kiküldése info. Értesítés nincs. Mire várnak?

Ezen a linken hozzáférési kódot kérnek - ami értesítőüziben jön. SMS/E-mail nincs, a mai postával sem jött. Mit javasoltok?

▫️ PH! FAN ▫️

(#62069) V/ válasza mizu (#62068) üzenetére


V/
Topikgazda

Hívd fel a vámolásos számon őket, lehet hogy ez nem is te csomagod lesz. De ha nincs meg az elérhetőséged az elektronikus küldeményadatok közt akkor a program nem tud értesítőt küldeni ilyenkor ajánlott levelet küldnek ami akár 5-6 nap mire megkapod.

Vámkezelési kérdésekkel kapcsolatos hívás: Magyar Posta ügyfélszolgálat hétfőtől péntekig 08:00-16:00 között a 06-1-421-7235 telefonszámon 3-as vagy 4-es gomb.

[ Szerkesztve ]

(#62070) mizu válasza V/ (#62069) üzenetére


mizu
aktív tag

Köszi :R postaimport@posta.hu-ra írhatok? (dokumentumokkal együtt)
Mint anno.

▫️ PH! FAN ▫️

(#62071) V/ válasza mizu (#62070) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd ha telefonálsz 5 percen belül kiderül hogy mi a helyzet, ha írsz nekik arra 30 napos válaszadási határidő van és mindig csak az utolsó napok felé reagálnak.
Nem e-mail-ben küldöd a vámolós papírokat, azon a Posta vámos felületen kell beküldeni a dolgokat, már tavaly júliustól úgy működik.
Ha azt mondják a tied és küldtek levelet akkor már most tudsz rá beküldeni dolgokat és azt a jövő héten fel is dolgozzák és küldik a csomagot. Ha vársz tovább akkor minden csúszik.

[ Szerkesztve ]

(#62072) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok!
Igaz, hogy off, de megkérdezem! Innen biztonsággal rendelhetek? Vagy hol tudnám megvenni ezt az elektromos kerékpárt jó áron, biztonsággal? :F [link]

There is a star

(#62073) LouiS22 válasza amadeus11 (#62072) üzenetére


LouiS22
veterán

Egy erre szakosodott márkakereskedésben :) Komolyra fordítva: a szállítási költség (nem elhanyagolható tétel, ezt nem a posta fogja hozni :D) mellé itt biztosan jön az áfa és a vám is, utána meg valahogy forgalomba kell helyeztetned és a regisztrációs adót nem is említettem. Szerintem nem innen akarod megrendelni és utólag hozzáírtam a mi van, ha szervizelni kell és alkatrész kell kérdést.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62074) mzso válasza LouiS22 (#62063) üzenetére


mzso
veterán

Ha ilyet látok, hogy Cainiao akkor azokat gondolom kerüljem? Pl most valamelyiknél ez a két (Super Economy for Special Goods, Super Economy Global) legolcsóbb opció, a többit először nem is láttam, mert össze van csukva.

(#62075) V/ válasza mzso (#62074) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen kerüld, de nem a Cainiao, mert azért ők szervezik a szállítást.
A Cainiao Super Economy for Special Goods az bizos más postás lesz nekem egy azeri lett, Cainiao Super Economy Global is valószínű.
Az amiben standard vagy saver szerepel az lenne a jó.

fairi itt megosztotta nagyobb mennyiségű szállítások alapján a tapasztalatait a szállításokról :R

(#62076) fairi válasza V/ (#62075) üzenetére


fairi
addikt

Frissítettem a listát, mert elavult sajnos. Egyszer ember megírja és örökérvényűnek nézik:) :W

[ Szerkesztve ]

(#62077) V/ válasza fairi (#62076) üzenetére


V/
Topikgazda

Én erre emlékeztem, másikat nem kerestem. Ha elküldöd akkor az Összefoglalóba a szállítási részhez beteszem és ha van változás akkor azon lehet módosítani, de persze arra nincs garancia hogy el is olvassák.

(#62078) mzso


mzso
veterán

Hmm. Nagy nehez megtaláltam, hol kell megnézéni milyen szállítási opcióval lettek rendelve a cuccok. Kettő össze Ali Standard össze van kombinálva. (Jelenleg "Arrived at departure transport hub", gondolom innen már annyira sokáig nem jön)

Meg van egy közel 3 héttel korábbi LP számos "global economy for special goods" ami Aug 3 óta "Received by local delivery company" állapoton van...

UI:
Nálatok is részleges francia lett az Ali?

[ Szerkesztve ]

(#62079) bulek


bulek
tag

Tegnap rendeltem egy időjárás állomást, mert egész kedvező áron adták és többet is tud, mint pl a Lidls hasonló árkategóriás terméke.
Ma reggel látom, hogy a shop üres lett... Az eladó még nem adta fel a csomagot, valószínűleg nem is fogja..
Megvárom míg lejár a feladási idő (11nap) utána valószínűleg automatikusan törlődik a rendelés, majd visszakapom a pénzt? Ha feladja, akkor meg kivárás és dispute?

[ Szerkesztve ]

(#62080) V/ válasza mzso (#62078) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lett francia, felül a jobb sarokban átállíthatod global english-re, érdemes törölni az AliExpress sütiket, böngésző gyorsítótárat.
Nehéz? Csak a nyomkövetés gombra Track order kattintás a vásárlásnál és jobbra fent a mód és szám.

(#62081) V/ válasza bulek (#62079) üzenetére


V/
Topikgazda

Más is járt így és nála fel lett adva és meg is kapta.
Nem valószínűleg, hanem tényleg, ha lejár a feladási idő automatikusan visszakapod a pénzed

(#62082) mzso válasza V/ (#62080) üzenetére


mzso
veterán

Már nekem is visszaállt, baloldalt volt a menü, meg a weboldal címe francia, meg azt írta bonjour.

Ja, de én először logikusan rendelés részleteinél néztem. Meg előtte a rendelési listán, mert simán van ott hely neki. A rendelés opciója (szín, darabszám stb) pl mindkét helyen szerepel.

(#62083) bulek válasza V/ (#62081) üzenetére


bulek
tag

Reggelre feladta, EV022201028CN számmal. Kíváncsi leszek, remélem megkapom

(#62084) LouiS22 válasza bulek (#62083) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem kell nagyon aggódnod: amíg nem igazoltad vissza, hogy valóban megkaptad, a pénz "letétben" áll, azt csak akkor utalja tovább az Aliexpress, amikor megjött tőled a jelzés.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62085) bulek válasza LouiS22 (#62084) üzenetére


bulek
tag

Ismerem a menetét. Csak így még nem jártam, hogy kiüresedett a bolt :((

(#62086) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Van egy 1000Ft-os rendelés. Utolsó bejegyzés, hogy Dubai Sorting Center, 08.10. S-es nyomkövetési szám, kapott alternatívot, UA. Ma hajnalban meg jött egy email a postától, hogy megtörtént a vámkezelés, online fizessek 399-et, vagy majd 799-et a postásnak. A követési szám stimmel. Akkor már Magyarországon van?
Nem valami lehúzó email a posta nevében, ugye?
Köszi

(#62087) V/ válasza herrká (#62086) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehúzós. Megadták linket, a kódot belépsz és kifizeted online, ott a MP számlája is letölthető, ha kamu lenne majd a bankod visszaadja a pénzt, mert az OTP biztosítja a fizetési felületet és meg kell erősítened a kifizetést is.
De tapasztalat az hogy néha hétvégén nem megy az online fizetés, szóval fizesd ki minél hamarabb a 48 órán belül, mert ha lejár az idő akkor az bizony 799 Ft lesz.
A Magyar Posta Magyarországon végzi ezt munkát, a keresőjükben látod is így azért nincs olyan lehúzás hogy ezek az adatok a MP nyomkövetésben és az MP e-mail-ben is stimmelnek, ha csak nem törték fel a Posta összes rendszerét és 399 Ft-ot akarnak a hackerek megszerezni.

Kiegészítés: az összes ilyen nyomkövetési számú küldemény esetén dij fizetés van, te jól jártál mert nem kérték az áfát, mert szokott ilyen is előfordulni és a program megtalálta az e-mail címedet és így online fizetéses lehetőséged van, mert olyan is szokott lenni hogy eleve 799 Ft-ról indul a kezelési díj az adathiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

(#62088) herrká válasza V/ (#62087) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Meg kell próbálnom a hétvégi fizetést! 08.15, 02:30 perc...

(#62089) mzso válasza V/ (#62075) üzenetére


mzso
veterán

Nekem is azeri lett, most jött posta értesítő... Csak kizárásos alapon tudom, hogy ez az a csomag mert teljesen más a száma, és sem az alin se a parcelsapp-on nem jelenik meg váltás történt erre. (Eléggé kinyírja a nyomkövetés koncepcióját.) Szívás. De legalább már tudom mire kell figyelni.

Amúgy az összefoglalóban ez ugye nincs, hogy mely szállítási opciókat érdemes választani, ha (jó eséllyel) nem akarok postai díjat? Jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#62090) V/ válasza mzso (#62089) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megírod az azonosítót akkor meg tudom írni az eredeti S00 vagy LP0 számot.

(#62091) mzso válasza fairi (#62076) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom a "Cainiao Super Economy for Special Goods" az ki lett húzva. Nekem nem jött be.

Elérhető valahol a lista?

(#62092) mzso válasza V/ (#62090) üzenetére


mzso
veterán

Gyakorlatilag tudom, mert csak egy csomag lehet. De kíváncsi lennék mi mód van a kiderítésére.

(#62093) LouiS22 válasza mzso (#62089) üzenetére


LouiS22
veterán

Naponta legalább egyszer le van írva, de ott van az összefoglalóban is ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62094) V/ válasza mzso (#62092) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnézed a szállító eredeti nyomkövetési oldalán.
Tényleg folyamatosan írogatjuk hogy milyen szállítást érdemes igénybevenni és melyiket nem.
Majd akkor egy külön pontba bekerül az Összefoglalóba hogy milyen szállítási móddal mire lehet számítani, de mostanában tényleg úgy tűnik hogy folyamatosan változik, ahogy fairi is jelezte, de a folyamatosan változó dolog az nem való az Összefoglalóba, ezért nem is nagyon akartam oda bejegyzést ezzel a témával, de akkor figyelem a visszajelzéseket és majd javítgatom.

[ Szerkesztve ]

(#62095) mzso válasza V/ (#62094) üzenetére


mzso
veterán

Hmm, az ugyanazt adja amit a parcelsapp is szedett az azeri postától. Gondolom tesznek ilyen apróságokra az azeriek...

(#62096) fairi válasza mzso (#62091) üzenetére


fairi
addikt

Márelavult, volt egy időszak mikor német posta lett belőle, de pár hónap múlva új logisztikai céget választottak és azóta azeri és kirgiz lesz az eredmény.

(#62097) V/ válasza mzso (#62095) üzenetére


V/
Topikgazda

Az azeri posta a másodikként belépő szállító, nem rájuk gondoltam hanem az elsőre, valamelyik kínai logisztikai cég.

(#62098) V/


V/
Topikgazda

Bővítve az Összefoglaló 2. pont a szállítási módokkal.

(#62099) mzso válasza V/ (#62097) üzenetére


mzso
veterán

Az a Cainiao lenne. De az sem mutatott semmit etéren.

#62098

👍

[ Szerkesztve ]

(#62100) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Szeretnék vásárolni 1 ijet [link] hogy lessz ebből Combined Delivery
1 db-nál mivel szállít 2 db-nál meg nagyon megemeli a szállítási díjat
ha külön rendelek 1-1 db-ot összevonják e ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.