Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) atala válasza V/ (#62297) üzenetére


atala
addikt

Köszi. Remélem ez is ideér 2-3 héten belül. Eddig az Express One-os csomagok mind két hét környékén értek ide.

(#62302) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
valaki a posta nevében írogat ?
kaptam egy levelet a posta nevében de ezen nem a posta címe van ha jól látom [kép] [kép]
a szöveg alján van egy követési link erre rákattintva de lehet hogy nem kellett volna de itt egy régen teljesen méashol átvett csomag látható semmi közöm hozzá

(#62303) Debilon válasza lacoka55 (#62302) üzenetére


Debilon
addikt

Bátor dolog láthatóan kamu email címről érkező levélben bármire is rakattintani

Már régebben is volt itt a topikban szó ilyesmiről

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#62304) lacoka55 válasza Debilon (#62303) üzenetére


lacoka55
aktív tag

sajnos éppen várok egy csomagot a postától így elsőre nem is néztem hogy a feladó valóban nem is a posta pedig nem szoktam ilyen könnyelműségeket elkövetni

(#62305) cof válasza lacoka55 (#62304) üzenetére


cof
veterán

De ez a magyartalanság sem tűnik fel? Kontinuum... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62306) Debilon válasza lacoka55 (#62304) üzenetére


Debilon
addikt

De a követési szám sem volt gyanús, hogy valami nem ok vele? 😁

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#62307) imis


imis
senior tag

aliexpress-ről milyen szállításokkal érdemes rendelni, hogy ne legyen postai kezelési díj?
combined delivery ajánl többnyire (nekem eddig 10-ből egyszer számolt kezelési költséget a posta)

[ Szerkesztve ]

(#62308) V/ válasza imis (#62307) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit kérdezték hogy a lehetőségeket beírtam az Összefoglaló 2 pontjához, kérlek nézd meg.
Annál van egy értékhatár és akkor kombinálnak, de a szállítási módon belül, az is írva van.
Ez a pontos szöveg: Estimated delivery on dátum for orders over US $10.21, Combined Delivery via AliExpress Saver Shipping
Itt a mód AliExpress Saver

[ Szerkesztve ]

(#62309) bepken


bepken
veterán

fejlemény az ügyemben:

Sure, you can send it back for exchange.Pls. send your item back to:
Phone Number: 13826438754
Address:Room 1308-1309,Building B, Huihai Square, Chuangye Road,longhuaqu, shenzhenshi,guangdong shen,China
Consignee :Wendy-Aliexpress
Zip code:518109

Reminder:
1. Please return the package in its original packaging.
2. When sending the package, please use the traceable logistics method to return it in order to track the return of the package, such as postal transportation, etc. (avoid using commercial express delivery to return the tariff problem).
3. Please help declare a low value of 5 USD to avoid the situation that the package is returned due to customs problems.

We will send you a new one or issue you the refund (excluding the postage) via PayPal once I receive your parcel.

Thanks for your understanding and any other questions feel free to let me know.

megérheti visszapostázni? mármint sosem postáztam még kínába, de gondolom nem olcsó mulatság, pláne hogy nyomkövetős megoldást fogadnak csak el (meg nyilván én se szeretném, hogy elvesszen)
illetve mi ez az 5 dolláros értékmegjelölés? azt hogyan tudom? :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#62310) V/ válasza bepken (#62309) üzenetére


V/
Topikgazda

Drága a visszaposta, írtam az új árakat már.
Amikor visszaküldöd akkor csatolnod kell egy vám-árúnyilatkozatot amin jelölöd hogy visszaküldött termék, nehogy az ottani vámosok vámolják és az ott szokásos vámot és áfát szabjanak ki rá, de akkor is meg kell adni egy az értékét a terméknek, erre írja hogy 5 USD legyen beírva.
Ezzel a kéréssel csak annyi a gond hogy ha visszaküldött termék van megjelölve akkor lehet a valódi érték, mert nem fognak sem vámot, sem áfát felszámolni, de ha kisebb értéket írsz be akkor viszont a Magyar Posta (ha velük küldöd mert ők a legolcsóbbak oda) akkor elvesztés esetén csak addig az összegig ad kártérítést.

Kínába küldés:
A legolcsóbb ha e-postakönyvet használsz és nyomkövetett levélküldemény 51 g-tól 500 g-ig = 4960 Ft, 501 g-tól 2000 g-ig 11470 Ft (normál feladás esetén 5155 Ft és 11665 Ft)
Ha PayPal-al fizetted és aktiválod a visszaküldés előtt a visszaküldési pénzmegtérítési szolgáltatásukat akkor 9300 Ft-ig visszaadják a postaköltséget. (ez egyéves időtartamra 12 * 9300 Ft lehet)
Csak tájékoztatásul a csomag 500 g-ig 18140 Ft, 2 kg-ig 18840 Ft minimum.

[ Szerkesztve ]

(#62311) bepken válasza V/ (#62310) üzenetére


bepken
veterán

ettől féltem....én is néztem közben kalkulátort és a legolcsóbb is 15 ropi lenne.

lassan le kell nyelnem a dolgokat, úgy tűnik...írtam nekik, hogy kizárt dolog, mert kb annyiba kerülne a visszapostázás (vagy több), mint amennyiért a terméket vásároltam, szóval kb olcsóbban jövök ki, ha rendelek tőlük egy újat :D erre szerintem majd valami olyasmi válasz jön, hogy sajnálják, meg hogy ők ezt tudják "felajánlani"....

mindegy, részemről a kereskedő/márka innentől felejtős, gyakorlatilag ugyanezt megcsinálták volna szerintem a 3-4x ennyiért árult termékeik esetén is.

amúgy én is balf.. voltam, mert általában PayPal szoktam fizetni, itt viszont nyilván nem így tettem :D ez volt a tanulópénz

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#62312) pibácsi


pibácsi
senior tag

Korábbi rendelésemre kaptam egy kis csomag LED lámpát sokára, de kivártam. Sajnos nem azt küldték, amit rendeltem, hanem kisebb teljesítményűt. Leigazoltam, hogy megérkezett, de viszont éltem a disputa – reklamálás lehetőséggel. Az üzlet nem fogadta el, de Ali kifizette. Erre olvasom az Ali üzenetekben az üzlet reagálását, miszerint fekete listára tett. Hát ez nagyszerű, igazam van, de ez a vége. Remélem, csak az üzletre vonatkazik és nem az Ali piactérre? Ma is rendeltem, és érdekesen az összesített rendelésnél a kártyámat nem vette be, egyenként kellett a rendeléseknél a külön kérésre befizetni. Ott bevette. Azt hittem, a fekete lista miatt van baj.
Hát csak ennyi a történet okulásként.
Üdv. Pibácsi.

[ Szerkesztve ]

(#62313) mzso


mzso
veterán

Helló!
Ez egy kicsit fura nekem. Alapból reject all, és accept opció van. Miért nincs "eredeti" opció, csak itt?
Akkor ez tényleg visszaállítja amit eredetileg megadtam?

Sok értelmét nem látom, gondolom akkor inkább hívjam az alit.
Azzal az indokkal utasította el a full refundot, hogy az "very bad" nekik. És inkább paypalelne. Mindezt azok után, hogy nem küldött csomagot, kamu számot adott meg, és utána üzenetben kért, hogy töröljem, ami így már lehetetlen volt...

(#62314) V/ válasza mzso (#62313) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen eredeti?
Régebben is Accept és Reject volt.
A képen az látható hogy megváltoztatod az eredeti okodat, ha ezt választod azután szerkesztheted, addig mit mutasson amíg nem azt választod,
nem változtatod meg az okot
vagy az AliExpress segítség

[ Szerkesztve ]

(#62315) mzso válasza V/ (#62314) üzenetére


mzso
veterán

Eredeti követelés/reklamáció. Most csak "reject all" volt, és ez arra kattinta jött fel, ezért fura.

[ Szerkesztve ]

(#62316) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Ez a csomag vajon eltűnhetett? 07.28. az utolsó mozgás, amit én látok :F
UL238760885BE
Köszi

(#62317) V/ válasza st6969 (#62316) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetséges, a Magyar Posta még nem könyvelte a megérkezést, nem kapták meg.

[ Szerkesztve ]

(#62318) sunavlys


sunavlys
senior tag

egy adott termékre lehet panaszt tenni közel egy év után, vagy csak levelezni lehet a kereskedővel?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#62319) V/ válasza sunavlys (#62318) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán lehet a vásárlás befejeztétől értékelheted 30 napig a vásárlás értékelése keretében, majd az eredeti értékelést 150 napig kiegészítheted.
Ha még létezik az eladó levelezhetsz, de azért nem minden esetben van 12 hónap garancia, ha annál kevesebb és eltelt akkor nincs semmi értelme.

(#62320) csuhi17


csuhi17
tag

1. LS199909715NL Ezzel a csomagommal mi lehet a helyzet? holnapra várhatom a kiszállítást.
Ez az a csomag ami vámolásos érték felett van.
185 usd +FA

2. Egy másik csomagomnál összejött egy olyan, hogy a két lámpából az egyik nem működik.
Írtam a kereskedőnek küldtem neki videót is és visszaírta hogy megkapták és a teknikusuk válaszát várjam meg. Az össz érték 30 usd.

A tracker szerint
2022-08-24 09:28 Delivered
25/08 07:34 ekkor jeleztem hogy gond van
26/08 11:26 itt írték hogy megkapták és hogy legyek türelemmel.
03/09 09:42 Ekkor kérdeztem rá hogy van-e valami fejlemény, a válaszuk szintén hogy várjak.

Legkésőbb Most kéne distputot indítanom??

(#62321) V/ válasza csuhi17 (#62320) üzenetére


V/
Topikgazda

Én az látom hogy ma volt egy sikertelen kézbesítés, hogy holnap mi lesz arról nincs információ. Ez a 185 USD az szállítási költséggel vagy anélküli és lehet hogy a hollandok nem jelezték hogy csak tranzitos. De az is előfordulhat hogy visszaküldik az NPKK-ra vámolásra, még nem egyértelmű a helyzete.
A megérkezés leigazolása után van 15 napod a dispute indításra.

[ Szerkesztve ]

(#62322) csuhi17 válasza V/ (#62321) üzenetére


csuhi17
tag

Subtotal US $233.93
adjustment -US $49.73
Total US $184.20

Sóskút a végállomás, nem volt még csomagom amit Törökbálintról kézbesítettek volna ha jól emlékszem.

Rendben akkor indítom is, mert ha jól számoltam holnap lenne a 15. nap.
Nem értem miért ez az időhúzás ha a vége úgy is dispute lesz.

(#62323) rea0422


rea0422
csendes újonc

Sziasztok!
Kaptam reggel egy e-mailt, hogy fizetnem kellene 399 Ft-ot vámkezelésre. Olyan problémám van, hogy nincs semmi cuccom ilyen TN-el és nem is tudom beazonosítani, hogy vajon mi lehet! Azon kívül, hogy 306 Ft és 17 g, mást nem tudok róla! Valamilyen másik számra vissza lehet vezetni valahogy? UY002259022AZ az azonosító. Van 2 db Lp-s csomagom, de azok meg 24-e óta nem mozdulnak...
Köszi a segítséget! :)

(#62324) V/ válasza rea0422 (#62323) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig ezek az LP00-ák kapnak más postai azonosítót és azután azoknál a számoknál nem lesz újabb bejegyzés ezt augusztus 23-án indították el 7751 Szederkény és 17 gramm, ez a tied. A kettő közül azért el lehet dönteni a súly alapján hogy melyik, de ha az eredeti LP is megadtad volna egyszerűbb lenne kideríteni.
Szóval ha a fent említett településen laksz nyugodtan fizesd ki, másét nem tudod, nem szokott keveredni.

[ Szerkesztve ]

(#62325) ferenck


ferenck
senior tag

Ti milyen mobilos appot használtok az alis csomagok nyomkövetésére? Én eddig a TrackChecker Mobile appot használtam a legtöbbet, ez volt a legjobb a sok kipróbált közül, de mostanában, kb 1 hónapja szinte semmit nem mutat. Újratelepítettem, felvettem újra a csomagokat de napok óta semmi változás. A többi szépen követi a csomagok útját. Még a 17Track, Parcels és újabban a Package Tracker alkalmazásokat próbáltam.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#62326) Debilon válasza ferenck (#62325) üzenetére


Debilon
addikt

Parcels

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#62327) tupacamaru válasza rea0422 (#62323) üzenetére


tupacamaru
veterán

A feleségem is kapott levelet egy postának látszó címről, hogy fizessen 800 forintot, csak az a baj, hogy nem jön neki semmi. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#62328) LouiS22 válasza ferenck (#62325) üzenetére


LouiS22
veterán

Beállítottad a megfelelő szolgáltatókat is a listából? Vigyázz, mert van egy alapértelmezett lista és tudsz te is egyenként hozzáadni. Érzésem szerint itt csúszhattál el.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62329) ferenck válasza LouiS22 (#62328) üzenetére


ferenck
senior tag

Persze, ahogy írtam is régóta használom. Nálam van a hiba, van másnál is ugyanez van a TrackChecker Mobile nyomkövetéssel?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#62330) Chris1966 válasza tupacamaru (#62327) üzenetére


Chris1966
kezdő

Durva az ilyen phising. :Y

()Chris()

(#62331) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Na ilyen se volt még, hogy nem jött email, illetve a nyomkövető se mutatta 2 napja az EO-s csomag mozgását. Ma egyszer csak hívott a futár, hogy jön. Érdekes. :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62332) mzso


mzso
veterán

Na ez hogy a francba van?

Nem csak az ali egyre hülyébb, még folyton hányadék eladókat fogok ki. Már a második nem küldi el ugyanazt a terméket. Gondolom megint várjak 15 napot, hogy disputeolhassak.

(#62333) csuhi17


csuhi17
tag

ezt lehet tudni hogy milyen kövszám lehet? AG511529945
Már nem tudtam hogy keressék rá, sajnos nem találtam hasonlót.
A szállítási mód GLS_FR_EU
A készleten lévő mennyiség 9999 volt, attól tartok ezt lehet Kínából küldik mint egy másik EUs csomagomat :O

(#62334) LouiS22 válasza ferenck (#62329) üzenetére


LouiS22
veterán

Nálad lehet, nekem működik. Azt azért tegyük hozzá (és ezt jelzi az ali felülete is), hogy a nem regisztrált küldeményeket nem fognak frissülni.

De pl az EO, Fedex stb a megfelelő pontokra érkezve küldik a frissítést.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62335) V/ válasza csuhi17 (#62333) üzenetére


V/
Topikgazda

A GLS hozná, ebből a számból nem derül ki hogy esetleg Kínából jön és a készlet mennyiséget nem vezetik, hogy ne járjon le a hirdetés azzal hogy elfogyott akkor is 9999 lesz beírva ha 1 db van belőle.
AG nélkül GLS számnak tűnik, de esetleg pontosíthatnál az eladóval.

(#62336) ferenck válasza LouiS22 (#62334) üzenetére


ferenck
senior tag

Miért, nálad pl. működik? Vagy valaki a kedvemért kipróbálná? ECSCC, Aliexpress Standard Shipping (ExpressOne), LS---NL, RG---CN küldeményeim vannak. Korábban mind jól működtek, ez volt a fő program amit nyomkövetésre használtam, mert nagyon jól mutatta a nyomkövető-szám váltásokat és rendelés óta eltelt idő szerint tudta listázni a tételeket. Most egyikhez sem mutat semmit, csak, hogy felvettem a listába. A többi nyomkövető rendben listázza az összes kínai küldeményem.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#62337) LouiS22 válasza ferenck (#62336) üzenetére


LouiS22
veterán

Írtam, hogy működik...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62338) mzso válasza mzso (#62332) üzenetére


mzso
veterán

És ez van... Hiába törölte az árus várjak tíznapot is disputeoljak, hogy visszakapjam a pénzem. Amúgy az Ali simán odaadná így is az eladónak... :(((

Más:
Ez már elvileg az országban van, nem kéne a posta nyomkövetőjénél megjelennie. Meg gondolom vámüzenetet is kéne kapnom.

[ Szerkesztve ]

(#62339) V/ válasza mzso (#62338) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel nézd náluk UA448511738AE de nincs itt. Ha megérkezik mindenképp vámolni fogják és azt is be szokták írni. És nem direkt ide jön, elsőként megy Litvániába, akkor lesz itt amikor az azeriek ezt írják: Arrival at inward office of exchange AZERBAIJAN : HUBUDA

(#62340) mzso válasza V/ (#62339) üzenetére


mzso
veterán

Kösz.

(#62341) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,
az alábbi esethez kérnék segítséget.

06.25-én két külön eladótól rendeltem 1-1 terméket. Az utolsó nyomkövetési információ mindkét esetnél:

és

A kiszállítás várható időpontja mindkét rendelésnél:
Az eladóknak írtam, hogy a termékek még nem érkeztek meg és tájékoztassanak hol lehetnek a csomagok. Válaszként mindkét esetben a szállítási időt meghosszabbították a fentiek szerinti időpontra.
A 06-1-421-7235-ös telefonszámon a posta nem tudott segíteni mert azt mondták, hogy nem Ők vámkezelték a 2 csomagot. Elmondásuk szerint más "cégek" is jogosultak vámkezelésre.
A csomagszám mindkét esetben ugyanaz:
158271900051823993608230

A dispute miatt az "Awaiting delivery" vagy az "Estimated delivery" kell figyelembe venni?
Kideríthető, hogy ki végezte a vámkezelést és hol lehetnek a csomagok - vagy ne foglalkozzak vele és legyen dispute?

(#62342) Debilon válasza Frenk (#62341) üzenetére


Debilon
addikt

Ez express one futárszolgálat szállítás lesz, az ő nyomkovetjuket nezd

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#62343) V/ válasza Frenk (#62341) üzenetére


V/
Topikgazda

Már 1 éve irjuk hogy miként megy ezzel az azonosítóval a szállitás. Ha a Cainio levámolja Pesten azután kerül az Express One-hoz nekem ügy tűnik nem kapták meg, de július 6-8 közt hozzájuk kellett volna kerülni, lehet hogy ők sem tudnak mit mondani. A Vámolást végző Cainiao logisztika elérhetősége ismeretlen

(#62344) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy eladótól 140 Euro értékben.
Majd rendeltem egy másik eladótól ugyanezt a cuccot kb 137 Euróért.
A két shopnak tök más a neve.
Viszont nagyon úgy néz ki, hogy tök ugyanaz a kettő. Két külön tracking number, azonos tracking eseménnyel, valamint ha az egyiknek írok, akkor az a másik chatjében.is.megjelenik.

Mi van ha képes volt / lesz egy csomagba rakni a két rendelést?
Itthon majd bünti jár érte, mert a 280 Eurót karcolom?
Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#62345) V/ válasza Ádyka (#62344) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen szállítással kérted és Kínából küldik? Vámolás esetén csak Postánál számít a csomagban lévő termékek össz ára. De ezeknéll nem szedte be az áfát az AliExpress? Mert akkor egy kicsit más a helyzet. De miért € az Ali rossz árfolyammal vált USD-ről.

[ Szerkesztve ]

(#62346) Ádyka


Ádyka
őstag

De beszedte az áfát. Erre szoktam figyelni.
Ez a két tracking number..
158271900064907323601076
LS278392693NL

Pár perc különbséggel teljesen egyszerre halad a kettő.

Az appban állítsam át USD ra, akkor jobban járok?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#62347) LouiS22 válasza Ádyka (#62346) üzenetére


LouiS22
veterán

5 bejegyzéssel korábban a megfejtés az első trackingre :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62349) V/ válasza Ádyka (#62346) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási mód lett volna lényeg.
De mivel azonos helyről vagy azonos logisztikai központhoz tartozó két helyről megy a logisztikai központba így természetes hogy azonosak a bejegyzések bár ugye van egy nap eltérés szóval mégsem azonosak.
Itt tart mindkettő 09 Sze 2022 04:08 Outbound in sorting center Fenggang Town és 08 Sze 2022 21:24 Outbound in sorting center Fenggang Town a logisztikai központba tartanak.
Túl korai volt következtetést levonni.
Az első nem postás, Express One lesz és a második is hozzákapcsolódhat majd és együtt fog jönni, a következő bejegyzések mutatják, de ha nem akkor két szállító, két különböző csomag

[ Szerkesztve ]

(#62350) Ádyka válasza V/ (#62349) üzenetére


Ádyka
őstag

Értem. Köszönöm. És legrosszabb eshetőség szerint benne van a pakliban, hogy közel 280 Euro után kell büntit fizetnem?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.