Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) V/ válasza rushty (#62150) üzenetére


V/
Topikgazda

Alapból a hivatali kézbesítésnél még a legtöbb helyen kézbesítő körzet, a címzett neve és cím alapján tárolják a küldeményeket. Mivel előfordulhat hogy a szél kifújta az értesítőt a postaládából, vagy véletlenül nem írt a kézbesítő meg kellene tudnod a címed kézbesítő körzet kódját és ezekkel az adatokkal megkérni a bentieket hogy nem-e körbenéznének a polcon, esetleg beszélni a kézbesítővel hátha emlékszik rá.

(#62152) csuhi17 válasza csuhi17 (#62135) üzenetére


csuhi17
tag

A rendelt elemekre ezt a nyomonkövetési számot kaptam, LS199909715NL akkor ezt majd a posta fogja vámolni.
Rég volt már vámos témám, majd kapok egy mailt hogy írjam meg mi van a csomagban, mennyit fizettem érte és majd küldik mit hova utaljak?
Itt számolhatok a 4+ hetes kiszállításra?

(#62153) V/ válasza csuhi17 (#62152) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan mennyit is fizettél érte, az áfa is benne volt vagy nettó lett fizetve?
Megváltozott már nem egészen az rendje, de beleírtam az Összefoglalóba is.

[ Szerkesztve ]

(#62154) csuhi17 válasza V/ (#62153) üzenetére


csuhi17
tag

Subtotal US $233.93
Shipping Free shipping
Price adjustment -US $49.73
Total US $184.20

(#62155) V/ válasza csuhi17 (#62154) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, akkor ezt egy teljes vámolásos dolog lesz mert a holland posta jelezni fogja hogy nem volt vámolva, áfa beszedve
Kapsz egy értesítőt ha megérkezik. A vámolási oldalukon ezt a részt kell választanod:

Itt le kell töltened ez Import vámkezelési megbízás magánszemély részére és kitölteni, kinyomtatni, aláírni és kép vagy szkennelés.
A felületen meg kell adnod az adatokat.
Csatolnod kell az alábbiakat a megbízás mellé:
Rendelt küldemény esetén csatolandó a Posta szerint:
• Rendelés-visszaigazolás, mely tartalmazza a rendelt termék megnevezését és értékét.
• Amennyiben utóbbiakat a rendelés visszaigazolás nem tartalmazza, ezen felül kérjük, csatoljon számlát vagy fizetést visszaigazoló dokumentumot is.

Az AliExpress-es vásárlás számlája, az Orders listában az adott vásárlás Order Details-ra kattintás után megjelenő oldal képe, úgy hogy látszódjon a szállítási költség ezért a Subtotal melletti V-re legyen rákattintva és olyan minőségben hogy olvasható legyen, a bankkártyás fizetés tranzakciója vagy a PayPal fizetési igazolás, ezek lehetnek képek vagy pdf-ek.

Ez a vámeljárás 4000 Ft díjas (nincs online kedvezmény) az áfán felül, ha tudnak elektronikusan küldeni dolgokat akkor lehet online is fizetni, akkor mindent fizetsz bankkártyával, ha nem tudnak akkor majd viszi a postás és akkor neki fizetsz készpénzben.
Nem tudom pontosan miket rendeltél de ezekre már van vám és a kialakítástól és teljesítménytől függően változik, eg ykommersz ilyte vetetm alapul annál
ez még áfa alap lesz:
Harmadik ország vámtétele (01-07-2012 - ) 2.70 % Autonóm vámfelfüggesztés (01-01-2022 - ) 1.30 %
Tehát 4%.
Az áfa az akkor úgy lesz hogy ha megjön augusztusban, hogy a 184.2 $ az 71519,33 Ft ennek a 4%-a 2861 Ft, az áfa alap 74380 Ft az áfa 20083 Ft. A 4000 Ft-al együtt, 24083 Ft amit fizetni kell. Ha szeptemberben jön meg akkor több lesz mert a vámárfolyam szerinte több lesz, jövő héten szerdán meg tudom mondani. A vám is változhat a akksiktól függően én a 8507600065 vámtarifa kódúval számoltam most.

Megállhattál volna 190 $ bruttóárnál és akkor lényegesen kevesebb fizetni valód lenne, mert az még IOSS-os vásárlás lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#62156) csuhi17 válasza V/ (#62155) üzenetére


csuhi17
tag

Köszi.
Akkor már csak várnom kell.
Ilyesmi aksikat AA AAA és 9V osokat. talán ez 85065010 meg ez 85065090 fog kelleni nekem .
Benéztem mert véletlenül az egyikből duplát rendeltem amit másik eladótól akartam. Miután kifizettem vettem észre de már nem variáltam vele. Remélem simán fog menni a dolog. :W

Idegesített hogy amit jónak találtam mindenhol ez az eladó módszerével küldjük dolog volt...
Nem reménykedem benne hogy szeptember vége előtt megérkezne.

(#62157) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Én ugyan párszor elolvastam az összefoglalót, tök jól le vannak Írva a szállÍtási módok.
Viszont még mindig nem tudom melyik szállÍtási módot kell választani, hogy a nav ne küldjön fizetni valót!
Értem én, hogy van tracking meg minden féle futár, de pont nem érdekel. A fontos az lenne, hogy ne kelljen pluszt fizetni. Multkor azt mondta valaki, hogy a saver shipping a jó, most meg a combined, de hát ha csak egy csomag kell?
25-150 EUR között lenne a csomag ára!

Melyik módot válasszam?
Köszi!

(#62158) LouiS22 válasza jézusom (#62157) üzenetére


LouiS22
veterán

A combined shipping - a nevéből eredően - arra vonatkozik, hogy x db rendelésed különböző üzletekből egy bizonyos értékhatár felett egy csomagként fog neked elküldeni.

A "ne kelljen pluszt fizetni" már a múlt: ha másként nem, a termék árába be lesz építve a szállítás költsége.

Az Aliexpress Standard Shipping móddal biztosan nem lesz áfa/vám (de majdnem biztosan nem fogsz találni olyan eladót, aki a portékát "ingyen" küldi ezzel a szállítási móddal, hiszen repülőn jön az áru, itthon pedig egy futárszolgálat viszi ki neked).

Másik, egyszerűbb megoldás: megnézed itthon, hogy mennyibe kerül a cucc. Simán lehet, hogy közel ugyanannyiért megkapod itthon is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62159) jézusom válasza LouiS22 (#62158) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi. Össze tudom adni a szállítási díjat az áru árával, nem ezzel van gond...

Tudtommal AliExpressen minden áruba bele van kalkulálva az áfa.

A gondom az, hogy ennek ellenére kapok emaileket fizessem be a kezelési díjat, ezt szeretném elkerülni!

(#62160) LouiS22 válasza jézusom (#62159) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, benne van. Csak amikor x szállító átadja y szállítónak, hogy végül z vigye el, akkor az az apróság nem feltétlenül vandorol tovább, hogy a jóember megfizette az áfát. Ezért érkezéskor vizsgalat, persze kiderül, h te igen, megfizetted. Viszont a vizsgálat szolgáltatás, ezt meg beárazták. Igen, a semmire fizeted, de ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ja, de: olyan módon rendelsz, ahol ez biztosan nincs (ez pedig az aliexpress standard shipping).

De egyébként 399 forinton (online fizetve) cincogunk. Kevesebb, mint egy euro. Mindenki el tudja dönteni, hogy mi a fontosabb: "spórol" egy ingyenes, csigatempó szállítassal és három hét múlva fizet 399 forintot, utána pedig jó eséllyel elsétál a postára (mert nem fér be levélszekrénybe a portéka), vagy fizeti az standard shipping árát és 7-10 nap múlva átveszi az ajtóban az EO futártól a rendelt cuccot.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62161) V/ válasza jézusom (#62157) üzenetére


V/
Topikgazda

A NAV sohasem küld neked semmit, mindig a szállító értesít és intézi a vámolást, ha nme döntesz másként.
150 €-ig ha a Magyar Posta a szállító és ők vámolnak (nem a NAV-vám mert a Posta erre törvényileg fel van hatalmazva) akkor van kezelési díj 399/799 Ft, ha IOSS a vásárlás ami azt jelenti hogy az eladó az áfát is beszedi.
Annál egyszerűbben már nem tudom leírni. AliExpress standard és AliExpress saver szállítás a javasolt alapból.
Itt vagy az Express One futár cég kézbesít és kezelési díj nincs.
Ha a Posta kézbesít akkor EU-s nyomkövetési azonosítóval jön, ami azt jelenti hogy EU.-n belül 2004 óta nincs vámolás, ezért a vámolási kezelési díj sincs. Ezt jelenti a EU-s postai azonosító megfogalmazás.
Ha a listában ezt a szöveget látod EU-s postai azonosító a szállítási módnál akkor választhatod azt is, de az előbb említett 2 féle a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#62162) LouiS22 válasza V/ (#62161) üzenetére


LouiS22
veterán

Lehet, hogy az összefoglaló legelejére kellene tenni ezt. Azt talán még el is olvassák.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62163) jézusom válasza LouiS22 (#62160) üzenetére


jézusom
addikt

Nem nagyon értelek. Ha rossz helyen landol a csomag, pont akkor kell 399 forintot fizetni, se nem olcsóbb, se nem gyorsabb.

(#62164) jézusom válasza V/ (#62161) üzenetére


jézusom
addikt

Ezek szerint aliról tök mindegy hogyan rendelek, nem lesz kezelesi költség?

(#62165) V/ válasza jézusom (#62164) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt írtam. Azt írtad hogy elolvastad szállítási módok Összefoglalós leírást és csak hivatkoztam rá.
Akkor pontosítom, vastagítom azt a módot a 13-ból ahol nem lenne kezelési költség, ha tényleg azzal a móddal küldik.

- AliExpress Saver Shipping - Nyomkövetés nem biztosítva, de szokott kapni EU-s postai azonosítót.
- AliExpress Standard Shipping - Nyomkövetés biztosítva Express One kézbesítésű, nem postás.
- Aliexpress Selection Standard - Nyomkövetés biztosítva Express One kézbesítésű, nem postás.
- Aliexpress Selection Saver - Nyomkövetés biztosítva, EU-s postai azonosító.
- AliExpress Premium Shipping - Nyomkövetés biztosítva, ez 50% posta vagy 50% valamelyik futár (DHL, FedEx, UPS vagy TNT), fizetős.
- Cainiao Super Economy Global - Nyomkövetés nem biztosítva, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.
- Cainiao Super Economy - Nyomkövetés nem biztosítva, EU-s postai azonosító.
- Cainiao Super Economy for Special Goods - Nyomkövetés nem biztosítva, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.
- Cainiao Heavy Parcel Line - Nyomkövetés biztosítva, EU-s postai azonosító, ha holland az azonosító akkor néha posta fizetős lehet, mert úgy küldik ide, hogy megadják azt, hogy eredetileg Kínából indult.
- Cainiao Standard For Special Goods - Nyomkövetés biztosítva, EU-s postai azonosító.
- China Post Registered Air Mail - Nyomkövetés biztosítva, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.
- Seller's Shipping Method - Nyomkövetés nem biztosítva, az eladó bármivel küldheti, csak a feladás után derül ki, hogy pontosan mi is lesz, vagy EU-n kívüli azonosító, postai díjas vagy EU-s azonosító.
- SunYou - Nyomkövetés biztosítva, EU-s postai azonosító.

(#62166) V/ válasza LouiS22 (#62162) üzenetére


V/
Topikgazda

A 2. pont.
A regisztrációt nem előzheti meg a logikám szerint, mert amíg nem regisztráltál addig nincs vásárlás és szállítás.

(#62167) jézusom válasza V/ (#62165) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi!
Azért akad pár szállÍtási mód, ami felejtős :( De talán a standard shipping mindenhol ott van.

(#62168) LouiS22 válasza V/ (#62166) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez igaz, de az utóbbi párszáz bejegyzésből talán egy volt olyan, aki frissen regisztrált, a maradék döntő többségsége pedig shipping/"vám" volt.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62169) V/ válasza jézusom (#62167) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért néha mérlegelned kell, mert az AliExpress standard szállítás díja több mint a postának fizetendő 399 Ft. Így esetleg választhatsz másik szállítást is, ahol mondjuk free shipping van az akkor nem lesz ingyenes mert fizeted a 399 Ft-ot, de még így is megérheti.

(#62170) jézusom válasza V/ (#62169) üzenetére


jézusom
addikt

Erre nem gondoltam, de inkább legyen kifizetve. Ha tényleg valami egy dolláros kacatokat rendelnék, ott érné meg matekozni :) régen sok ilyet vettem, de már elmúlt :)

(#62171) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Ezt a csomagot a posta fogja kihozni AliExpress Saver Shipping-volt ECSCCA000 [kép]
volt egy másik vásárlás amiről írtam már 2 vásárlás egy boltból kb 6 óra különbséggel 2X 2,362.27 ft AliExpress Saver Shipping volt ECSCCA000 követőt kapott össze csomagolták AliExpress Standard Shipping lett [kép]
van még 1 vásárlásom úton ECSCCA000 AliExpress Saver Shipping ez már lehet hogy külön fog jönni vagy ezt is még beleteszik a Standard-ba bevárja ezt a csomagot is

(#62172) V/ válasza lacoka55 (#62171) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig egy Budapesten feladott normál üzleti levélként jönne, de a 19-i bejegyzés után még nincs más? Bár csak holnap tudják feladni a postán és ezért nincs.
Ha összecsomagolják akkor más lesz száma és akkor nem az eredeti számmal kapod meg a nem postától., mert akkor esetleg Express One számmal jönne.
Szóval nem értem a kérdésed lényegét.
Az összecsomagolásos küldeményeid nem a budapesti megérkezés után csomagolódtak, hanem még Kínában, ez pedig már megérkezett. Nem vár ez másik csomagra.
Szerinte annál a kettőnél nincs is bejegyzés a szállításról mert nem a ECSCCA000 követő számmal van szállítva.
Lényeg az, ha Kínában nem vált szállítási módot és nyomkövetési számot mondjuk összecsomagolás miatt, akkor marad a postai kézbesítés.

[ Szerkesztve ]

(#62173) lacoka55 válasza V/ (#62172) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Szia
az első kérdésnél csak ennyi infó van valószinűleg holnap fog tovább lépni viszonylag hamar ideért Order date: Aug 9, 2022
az összecsomagoltal kapcsolatban azért írtam mert te azt modtad hogy ilyen kis összegű 2db ECSCCA000 AliExpress Saver Shipping-et nem szoktak össze csomagolni de mégis össze csomagolták [link] nem írtam de természetesen új számot kapott tudom hogy Express One fogja kihozni
erre írtam hogy lehet hogy a 2 összecsomagolt bevárja az utolsó Saver Shipping-es rendelésemet és ezt is hozzáteszik de lehet hogy az már külön fog egyedül jönni
utolsó rendelés
20 Aug 2022 16:29 Inbound in sorting center Fenggang Town
20 Aug 2022 15:59 Accepted by carrier
ECSCCA0000768045
de utólag megnézve ha a 2 összecsomagoltnál ezt írja hogy
Received by line-haul
Outbound in sorting center
akkor már nem tudja ezt a harmadikot hozzá tenni

[ Szerkesztve ]

(#62174) ugri77


ugri77
tag

A ECSCCA0000575031 Aliexpress Selection Saver csomag szerintetek ki hozza ki és "sarcos" lesz ?

(#62175) V/ válasza ugri77 (#62174) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig egy Budapesten feladott normál üzleti levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Mivel ma érkezett meg szerdáig feladja a Cainiao.

(#62176) ugri77 válasza V/ (#62175) üzenetére


ugri77
tag

Köszönöm a gyors választ

(#62177) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! Itt van valami mód szűrésre vagy keresésre a kuponok között? [link]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#62178) V/ válasza HornedReaper (#62177) üzenetére


V/
Topikgazda

Felül a termék kategóriák, nem szokott más lenni

(#62179) HornedReaper válasza V/ (#62178) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Köszi, kereső nélkül nem sokra megyek sajnos vele.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#62180) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Szerintem ez a retkes posta simán lenyújja ezeket az ECS..... csomagokat, már 14 nap alatt illett volna kihozni, vagy értesíteni. Jó, hogy az összes 3x2 dolláros cucc ilyennel jön. Ebben "csak" egy egér, egy bt füles, meg egy mobiltartó volt. Tépném ki a karját a köcsögnek oszt beleállítanám a hátába. Még egy ilyen mocskos elbaszott egy országot. :W

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62181) cof válasza Digitalpimp (#62180) üzenetére


cof
veterán

Ne hidd, hogy máshol nincs ilyen csak itt... Csak keress rá a Feucht szóra Bangood topikban.

Amúgy az gáz, hogy nem követhető már itthon semmilyen szinten szerintem is, nem is tudom ilyen csomagot, hogy lehet feladni amit házhoz is hoznak és 24 mm-nél vastagabb. Mert én tutira nem tudnék így feladni semmit, csak ūzleti csomagként majd 2000 Ft-ért.

Régen nekem is tüntek el U... csomagok amikor még nem volt magyar postai bejegyzés egy sem, azért ez így jó, hogy most van mert még ha nem is küldenének SMS-t látszik merre van országon belül.

Most nekem is volt 3 ilyen Saver Shipping rendelésem ami ECS... számot kapott (különböző eladók) 15$ összérték, szerencsére összevont EO lesz.

Fosok is ezektől mert a mi postásunk tuti nem fogja ezeket kihozni, még a BE végűeket sem hozzák ki ami beleférne a ládába. De legalább jön róluk az SMS.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62182) V/ válasza Digitalpimp (#62180) üzenetére


V/
Topikgazda

Én mindegyiket megkaptam. Nem tudsz a kézbesítő postán vagy a postásnál rákérdezni?

(#62183) Beni2360


Beni2360
félisten

Most látom drágább a dodo mint az euró. :W:W... Mi lesz ebből?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62184) vasi89


vasi89
addikt

Hali,

Valakinek van tippje, hogy ezt mégis hol lehetne követni?

A banggood oldalán frissül a státusz de semelyik csomagkövetős oldal nem látja.

605945886055000013601117

köszi

edit.: most látom, hogy ali topicba írtam de ez remélem elfér itt :))

[ Szerkesztve ]

(#62185) V/ válasza vasi89 (#62184) üzenetére


V/
Topikgazda

Ami hosszú számsor és végén az irányítószámod az Express One azonosító. Ez a követő látja meg az Express One is miután megérkezik Magyarországra.
De ma lett megigényelve és amíg nem kerül a szállítóhoz a csomag addig semmit nem látsz, ezért is van az hogy 2-5 nap kellhet neki hogy mutasson valamit.
Ha nem az EU-ból indul akkor addig valójában nincs látható mozgás mert egy konténerben küldik több csomaggal együtt és az Express One is csak EU-n belül szállít, majd ha beérkezik az EU-ba és szétszedik akkor fog egyedileg követhető lenni.

[ Szerkesztve ]

(#62186) V/ válasza Beni2360 (#62183) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos hiába küldte el a Ryanair vezére Michael O’Leary a Közgazdaságtan hülyéknek könyvet a gazdasági miniszternek, az nem értette meg, még ha el is olvasta, mert funkcionális analfabéta. Másrészt a Vodafone állami hitelből megvásárlása egy magáncégnek beárazta a forintot, az unortodox gazdasági politika mint egy hülyeség és a vezetőink idiótasága vezet ide. Magyarországot leminősítik, bóvli lett a Moody's-ná,l míg Ukrajnát felminősítette a Fitch Ratings hitelminősítő, ez is beszédes.
Valóban probléma a 413,22 Ft /USD, de a 409,84 Ft/ € is. Viszont az AliExpress 416,5 Ft/USD áron számol és náluk az € szállt el 422,37 Ft-ra jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#62187) bepken


bepken
veterán

napok óta megy a huzavona az official store egyik emberével....igazából úgy veszem észre, hogy a könnyebbik utat választották és teszik a hülyét, meg írják ugyanazt a 3 sort, amin már első napon végig mentünk.... (mi baja a terméknek...de biztos mindent megnéztem e, amit kért...így működnie kellene...)

eddig a legközelebbi "megoldás", amit javasoltak, hogy küldjem vissza a cuccot és átvizsgálják...most attól tekintsünk el, hogy ez bullshit...nem sok kedvem volna plusz pénzeket költeni erre.

van esetleg esély arra, hogy AliExpress-t bevonjuk ebbe az ügybe? (akár csak fenyegetés szinten, hogy hátha összekapja magát a kereskedő) vagy ha letelt a határidő, megerősítettem, hogy átvettem stb...innentől Ali mossa kezeit?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#62188) V/ válasza bepken (#62187) üzenetére


V/
Topikgazda

Az átvételtől, annak leigazolásától számolt 15 napon belül lehet reklamálni (dispute) szerintem ott is visszaküldés és azután a pénz vissza lesz a döntés.
Ha PayPal-al fizettél ott a vásárlás napjától számolt 180 nap, de ott is visszaküldés a valószínűbb, de ők 9300 Ft.ig visszaadják a postaköltséget.

(#62189) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Valós lehet egy ilyen tracking list ?

Kína -> Kazahsztán -> Belarusz -> Oroszország -> Lengyelország :Y

Ráadásul azt írják, hogy Lengyelországban kiadták kézbesítésre :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62190) V/ válasza Donki Hóte (#62189) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, a vonatos szállítás így jön és Małaszewicze-ben van a logisztikai központ ahonnan jön Magyarországra, szóval az is oké. Onnan nem biztos hogy vonattal jön tovább és a delivery az átadást is jelent.

(#62191) Donki Hóte válasza V/ (#62190) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Oké, köszi, akkor bízhatok a rendelés megérkezésében :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62192) V/ válasza Donki Hóte (#62191) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, de hogy mikor kapod meg azt nem tudom, 19-étől 10-15 nap várható

(#62193) vasi89 válasza V/ (#62185) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem a parcelsapp sem talál semmi:

No information about your package. We've checked all relevant couriers for «Magyarország». If the country is not correct, please select the destination country below.

Illetve már vagy másfél hete jött az email a banggoodtól, hogy feladták.

Az ő nyomkövetőjük alapján történik valami de nem tudom ők mit használnak.

[ Szerkesztve ]

(#62194) V/ válasza vasi89 (#62193) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert még mindig egy konténerben repked a többiekkel, 21-én indult el a repülő, 48 óra általában a megérkezés lekönyvelése, kibontják és akkor már az egyedi azonosítóval írják a vámolást, a héten látni fogod, esetleg meg is kapod. Egyébként is szeptember 4-9 közt várható az érkezés, időben van.

(#62195) vasi89 válasza V/ (#62194) üzenetére


vasi89
addikt

jah már értem. Csak ugye ha az Ali küldi az ő nyomkövetésük kb már azonnal él, ez zavart meg.

(#62196) V/ válasza vasi89 (#62195) üzenetére


V/
Topikgazda

No azért az sem él azonnal és még kint a logisztikai központban meg is változhat. Én vásároltam olyan Alis eladótól akitől csak hetente csütörtökön vitték el a terméket, a pénteken megigényelt szállításnak volt nyomkövetési száma de csak a követő csütörtöktől "éledt" amikor a szállító átvette.

(#62197) mzso


mzso
veterán

A Cainiao Super Economy-t is összecsomagolják az Ali Saver meg miegymás opciókkal?

(#62198) V/ válasza mzso (#62197) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt tapasztalták a többiek ha közel azonos időben fut be a logisztikára Kínában akkor néha összecsomagolhatják és mint az AliExpress Standard Expres One-os kézbesítéssel jön. De normál esetben EU-s azonosítót kap és nem lesz vámolási díj.
De új azonosítót és nem opciót kap.

(#62199) roberts5 válasza vasi89 (#62184) üzenetére


roberts5
csendes tag

Nekem már a második csomagom jött ilyen Baggood -os számmal ami EO-szám. Két hét után mindennap reggel 7 és 8 között kell nézni az EO nyomkövetést,mert kb éjfél körül átadják az Express One-nak ez látszott először és ezután már látszik a szokásos EO mozgás.Még aznap kézbesítették.

[ Szerkesztve ]

(#62200) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Aliexpress Selection Standard-el rendeltem, amirol azt irjatok hogy Express one-os lesz, viszont egy csak szamokbol álló (24 jegyű) trackinget kaptam, amit ha megnezek pl 17tracken akkor az jön ki hogy Cainiao.
Most akkor Aliexpress Selection Standard sem garancia arra hogy ne a posta hozza ki? Ugy tudom a Cainiao postas...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.