Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) mzso válasza V/ (#62386) üzenetére


mzso
veterán

Hmm. "Néztem, hogy mire jó "Eva", ez a chat-robot bizbasz, erre simán nyitott dispute-ot. :)
Most már kíváncsi vagyok mi lesz belőle, főleg hogy így nem tudtam megjegyzést hozzáírni a dispute-hoz.
Amúgy akárhányszor nyithatok új dispute-ot?

Bár sok alapja nincs az eladónak. 27-ei a rendelés és az egyetlen ami megjelent a követésen a "shipment cancelled"... Gondolom lejárt az idő a feladásra, vagy személyesen törölte.

"Azt meg nem hiszem hogy vevőként elfejtenéd hogy nincs is úton és megvárnád hogy rendszer teljesítettként lezárná. Szemét az eladó."

A hosszú szállítási idők és a sok apróság miatt azért nem lehetetlen. Nem is szoktam nézegetni sűrűn, csak amikor probléma van. Korábban már majdnem volt, de akkor még kaptam e-mailt hogy lejár a vásárlás védelem. Ezekkel a hosszú várakoztatási időkkel a sumákolóknak kedveznek.

[ Szerkesztve ]

(#62402) V/ válasza World-Soft (#62400) üzenetére


V/
Topikgazda

A postának kifizetett összeget mivel igazoltad, számla, nyugta? Átszámoltad arra a devizára amiben fizetted a vásárlást? Nem kell semmi angol nyelvű postai igazolás.
Azt szoktam amit írtam leírásban.

[ Szerkesztve ]

(#62403) V/ válasza mzso (#62401) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor magyarázom. Megigénylik a szállítást, lesz egy nyomkövetési azonosító, a csomagot eljuttatják a szállítóhoz, export vámolás után küldik Magyarországra.
Ha valami gond van akkor visszatapsolják a feladónak és a kifelé tartó nyomkövetési azonosító érvénytelenné, felhasználttá válik.
Ilyenkor az eredeti azonosítóra megszakítja a szállítást és igényel egy újat és azt adja meg ha feladta újból, azért kell cancel shipping mert nem tudja másképp beírni az újat, hiszen a szállítási védelmei idő is elméletileg újra indul.
Ilyenkor rákérdezel hogy elküldi-e újból és mi lett az új (ha nem lett beírva) azonosító.
Ha azt írja hogy nem küldi el akkor általában ő javasolja azt hogy kérd a vásárlás törlését dispute keretében tudod megoldani, vagy megkapod az új információkat és várod a csomagod megérkezését.
De válaszolni csak az eladó tud, Eva robot nem.
Szóval ilyen esetben nem először lövünk és azután kérdezünk.

(#62404) mikk2000 válasza World-Soft (#62400) üzenetére


mikk2000
őstag

Szerintem írd le magyarul hogy mit csináltál a pontok szerint, mert nem biztos hogy jól értelmezted.

Szerk.: Ja közben érkezett válasz, csak nem láttam mert a ph fixen tördeli a hozzászólásokat laponként, ami eléggé félreérthető, mivel nem látszik hogy azóta jött több új hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#62405) World-Soft válasza V/ (#62402) üzenetére


World-Soft
senior tag

ugye 2 hete volt már, de minden hova több mindent csatoltam.
Azt is hol kéri a megfizetést, azt is amit ők adtam igazolás a panaszom miatt angol nyelven, a bankomnál lévő megfizetés több képpel.
Azt is ami le lehet tölteni fizetés után a posta felületéről.

És nem számoltam semmit, mert az ali is HUF-ben írja nekem.
Ezért nem értem.
Lehet valamelyik scrrenshot nem tetszett nekik, vagy passz.
Ezért kérdezném, hogy akinek volt ilyen ügye, az pontosam melyik részhez mit töltött fel és milyen formátumban (lehet nem jó az a képnézet esetleg ami kell nekik)?

(#62406) mikk2000 válasza World-Soft (#62405) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem véletlenül írtam amit írtam, mert az előző hozzászólásodból pl. a 3-as pont teljesen hiányzik, hogy azt teljesítetted volna.

(#62407) V/ válasza World-Soft (#62405) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit lehet azt pdf-be nyomtatva. A Posta oldaláról pdf-ben a számla amely tartalmazza az áfa és a kezelési díj összegét és minden amit lehet pdf formában, valójában egyik sem screeshot.
Ezeket beküldve eddig mindig visszaadták és nem csak nekem.

Szükséges dokumentumok (a Magyar Posta és az AliExpress oldaláról letöltve és képként) a feltöltés 3 csoportosításban lehetséges:
1. A logisztikai szolgáltató által kiállított import áfás számla (a nyomkövetési számmal és az áfa összegével). A Magyar Posta számlája itt javaslom másodikként az AliExpress számláját a Tax Invoice-t is csatolni.
2. Az áru kiadásáról szóló bármely vámokmány, Igazolás a vámkezelésről és a csomag feladócímkéjéről egy kép, itt az az elvárás hogy olvasható legyen és az AliExpress-en beírt nyomkövetési azonosítóval is egyezzen, ezért ha rá van címkézve úgy készüljön kép hogy mind az AliExpress, mind a Magyar Posta okmányán szereplő azonosító látszódjon egyidejűleg
3. A számla kifizetését igazoló bizonylat: a bankkártyás fizetés igazolás vagy postás fizetési nyugtája.

(#62408) World-Soft válasza V/ (#62407) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Az a fura, hogy a csomag címkét nem tudtam akkor még küldeni, de azon ívül ezeket csatoltam.
A számát amit kért a porta, még a felületről is képet.
A szabad forgalomba helyezésről képet
Illetve a netbankból képet.

Remélem akkor a csomag lefotózott címkéje még segít.
Ugye az azért is fotóztam le, mert még azon is rajta IOSS szám.

Egy kérdésem:
A NAV azt mondta miért vámkezeltetek (kis érték, tehát áfa) a POSTÁVAL.
menjek fel az EVÁM-ra ott egy látom, hogy megérkezett -e a rendszerbe az azonosító.
A másik ingyenes.
De mintha úgy olvastam volna, hogy ingyenes, de attól még erre is szed pénzt a posta.
Ez még mindig igaz?

(#62409) V/ válasza World-Soft (#62408) üzenetére


V/
Topikgazda

Szó szerint az nem volt beírva hogy a kézhezvétel után kezdjünk reklamálni mert úgy gondoltam hogy ha az leírom hogy kell a csomag címkéjét is beküldeni az csak akkor lehetséges ha nálad van a csomag. Szóval akkor ezt csak beírtam, más ne essen ebbe a hibába.
AliExpress vásárlás címkéje és rajta az IOSS szám? Ez most új, mert ezt nem teszik rá, mert nem nyilvános adat, az elektronikus vám-árúnyilatkozat tartalmazza és csak azt fogadják el vámos vonalon.
A vám akivel beszéltél hülye. IOSS vásárlás azaz 150 € alatt amikor az AliExpress beszedi az áfát az eVám nem használható.
IOSS vásárlás, azaz 150 € alatt a Magyar Posta van törvényileg felhatalmazva a vámolásra teljes egészében ők végzik nem a NAV-VÁM és ez az egyik ok arra hogy nem lehet használni az e-Vámot.
Ha használod ezt a eVám dolgot akkor a Posta 799 Ft-ot kér egyébként az adattovábbításért, hiába nem fizetsz a vámszervezetnek, ez több mint a Posta által elkért 399 Ft az általuk végzett 150 € alatti vámolás esetére.
Ezeket is beírtam az Összefoglaló 7.ponti vámolási leírásba.

(#62410) John D'oh


John D'oh
aktív tag

A coinokat hogy tudom bevaltani ? Van lehetoseg barmilyen termeknel ?

Koszi!

(#62411) cof válasza John D'oh (#62410) üzenetére


cof
veterán

Én is néztem de nem találtam semmi lehetőséget csak ilyen 2% kedvezmény max. Pedig nekem is van kb 70$ értékben coinom, egybe nem lehet ellőni szerintem sajnos.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62412) V/ válasza John D'oh (#62410) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ráböksz a kiírt érme lista végén a > jelre akkor feladja (Redeem coins lista) hogy milyen terméke esetén számolódik be 1 vagy 2 %-al.

[ Szerkesztve ]

(#62413) pulutodurumo válasza cof (#62411) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem majd' 700. :D Régen ugye lehetett venni belőle kupont, de lassan már én sem tudom minek gyűjtöm őket.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#62414) Digitalpimp válasza pulutodurumo (#62413) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

43621. :DD

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62415) vandor01


vandor01
őstag

79429 :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62416) csuhi17


csuhi17
tag

Hali
Van egy olyan rendelésem, amit egy feladótól, több terméket tartalmazott ali standard volt a szállítási mód.
Ezt a nyomonkövetési számot kaptam SYRM126777912
Ha jól sikerült kisakkoznom a SUNYOU szállítja és a MEEST G. Ami azt jelenti lehet sprinter-rel házhoz vagy pickpontra szállított.
Azt hogy melyik lehet tudni hogy mitől függ?
A szállítási költség 16.56 USD kb. 1Kg lehet.
Két csúzli meg pár kieg. hozzá meg kb. 600 db bogyó lövögetni.

Ill. valahol meglehet nézni hogy hol lehetnek az átvételi pontok? vagy ez változó.
Vagy csak miután megkaptam az sms-t fogom tudni?

[ Szerkesztve ]

(#62417) V/ válasza csuhi17 (#62416) üzenetére


V/
Topikgazda

Pick Pack Pont kereső, általában a lakcímed közeli, ha nem akkor majd átirányítod. De majd értesítenek, most itt tart.

(#62418) vandor01


vandor01
őstag

na... az osszecsomirol.... :)
12-ot vartam egy csomiban de vegul is csak 8-at raktak egy TN ala!
ugynezki max 10napot varnak es ami addig beerkezik azt osszecsomizzak!
a maradek 4bol 1db onalloan jon a masik 3db mar elindult a feladotol valszeg uton vannak
a Inbound success in consolidated warehouse-hoz ....
ezeket mar nem vartak meg..
ezek talan egy ujabb osszesito csomiba kerulnek majd....
vagy lehet foldrajzilag nem lehet egyesiteni oket es onalloan jonnek?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62419) V/ válasza vandor01 (#62418) üzenetére


V/
Topikgazda

Érdekes ez a 10 nap, eddig azt tapasztaltuk 2-4 napig dekkol a logisztikai központban aztán csomagolódnak, ami meg nem összecsomi az jön normál rendben. Mondjuk ezek AliExpress saver és AliExpress standard küldemények. Bár Belgium és Magyarország az más irányok a szállításban.

[ Szerkesztve ]

(#62420) vandor01 válasza V/ (#62419) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem csak elonye van az osszecsominak...
habar ha elveszik?? az szar :(
LP00529681116226
ez volt a legoregebb Sep 3...
ma indult tovabb masik 7db al egyutt egy TN-el!
lehez ezzel az LP-vel jott volna meg 1 honapig?
de az ujjal talan mar hetvegere itt lesz....
magyar viszonylatban meg? ha posta kezelne mind a 8-at?
az annyiszor extra shááp! osszevonva meg kikeruli a postat :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62421) V/ válasza vandor01 (#62420) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy kezelné már a Magyar Posta, legtöbbje nem postai szállítású? 2021 áprilistól Budapesten a Cainiao regionális központja, eleve ide küldik a csomagok 90 %-át, nem vesznek igénybe postai vonalat úgy 10% esik más szerződő céges, így postai vonalra.

(#62422) KeFer válasza V/ (#62412) üzenetére


KeFer
tag

Akkor gyakorlatilag ez a kedvezmény felejtős. A kereső segítségével megtalált terméket (amelynél lehetséges az érme beváltása) meg kell találnom a "Redeem coin" listában mindenféle kereső nélkül. Mivel nagyon sok ajánlat tartalmaz "érme" kedvezményt, a lista nagyon hosszú lehet.

(#62423) V/ válasza KeFer (#62422) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze nem sok az az 1 vagy 2 %, de kár lenne bent hagyni, de tényleg nagyon minimum szintre vitték le ezt az akciót, nem igazán sokat érő.

(#62424) laleeee


laleeee
őstag

Szerintetek ezt a posta vagy valami futárszolgálat fogja kiszállítani ? [link]

(#62425) V/ válasza laleeee (#62424) üzenetére


V/
Topikgazda

Már nagyon sokszor írtam és volt róla szó több alkalommal is. (Inkább beírtam az Összefoglaló 2. ponthoz)
Ez egy Budapesten feladott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Viszont nyomkövetési száma sem lesz.
ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-6 munkanap a kézbesítés.
Az Arrive at local delivery office azt jelenti hogy akkor adta fel a Cainiao, nem a kézbesítő postára érkezik meg, hanem a felvételi helyre.

[ Szerkesztve ]

(#62426) baandii


baandii
senior tag

sziasztok!

elég rendeltem már, van egy CK014738405NL -es csomagom. elég rég nincs hír már róla. ez így normális? mennyi idő alatt érnek ezek ide?

(#62427) V/ válasza baandii (#62426) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi van benne és milyen szállítási móddal rendeleted mert attól is függ a szállítási idő. Pl ha akksikról van szó akkor ez nem mindig igaz Hand over to airline mert vonattal is küldhetik.
De a Cainiao ezt írja: Estimated delivery by::Oct 20 szóval van még idő.

(#62428) ferenck válasza V/ (#62427) üzenetére


ferenck
senior tag

Nekem most rekord szar időt futott az akku, 64 nap alatt ért csak ide. Máskor 30 körül volt.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#62429) V/ válasza ferenck (#62428) üzenetére


V/
Topikgazda

Némi kerülő utak vannak a háború miatt.

(#62430) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, kicsit el vagyok veszve jelenleg.

Egyéni vállalkozóként szeretnék egy webshopot csinálni és üzemeltetni. Lenne a webshopnak egy fő profilja, de e mellé szeretnék még plusz termékeket forgalmazni.

Azon gondolkodtam, hogy aliexpressről rendelnék be pár db terméket "raktárra".

Szerintetek járható-e ez az út.

Én hivatalosan tovább adhatom az aliexpressről rendelt termékeket? Vagy ennek van vamailyen menete?

Úgy tudom, cég,vállalkozás nevére az ali eladók nem igazán állítanak ki számlát. Lehet ebből nekem gondom?
Pl. én berendelek egy fakockát 1000 Ft értékben, arra már a 27% áfát megfizetem az alin keresztül, majd megérkezik a fakockám, amit én feltöltök a webshopra, majd XY-nak eladom, akinek én állítok ki számlát. Ez így megfelelő?

A fakocka eredetét igazolnom kell? Ha igen hogyan?

Remélem érthető a kérdés, bár elég kesze kuszának vélem :o

ui.: röviden: megrendelem a fakockát, de nem a cég nevére állít ki számlát az alis eladó, hanem az én saját, magánszemély nevemre. Én azt forgalmazahtom itthon webshopon?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#62431) V/ válasza Teasers (#62430) üzenetére


V/
Topikgazda

Céges adatokkal kell regisztrálnod, (nem céges eladóként, hanem csak vásárló) céges pénzből kell fizetni, számla készül a céges névre és címre, így van igazolás az eredetről, de áfát ezzel a számlával nem igényelhetsz vissza.

(#62432) cof válasza Teasers (#62430) üzenetére


cof
veterán

Ezt úgy nevezik, hogy "dropshipping".

Sok ilyen webáruház van itthon is, meg Vaterán is eladók. A jogi részének kell utánanézned de biztosan működik itthon is.

Na közben V/ meg is válaszolta a jogi részét.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62433) Buster17


Buster17
addikt

Hali! Jött a postától email hogy csatoljak valami dokumentumot meg számlát a rendelésemről. Ezeket hol találom? Illetve honnan tudjam melyik rendelésem kéri ha több mindent rendeltem egyszerre ?

(#62434) baandii válasza V/ (#62427) üzenetére


baandii
senior tag

műanyag autó alkatrész van benne és cainiao heavy parcel line a szállítási mód

(#62435) V/ válasza Buster17 (#62433) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 7. pontjában talélsz segítséget. Vámeljárás alá került küldemény esetén a teendők rész.
Minden vásárlásnak van külön nyomkövetési azonosítója így abból tudod meg hogy melyikről van szó mert a Posta azt is elküldte amire vonatkozik a kérelmük.
Ha valami azeri, vagy emírátes azonosítód van akkor a az LP00 vagy S00 kezdetű kapott ilyet, ha a posta által megadott adatot és a vásárlásnál lévő eredetit megadod akkor megpróbálom kideríteni.

(#62436) V/ válasza baandii (#62434) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor október a valószínű az érkezésre, ez nagyon lassú lett.

(#62437) Buster17 válasza V/ (#62435) üzenetére


Buster17
addikt

Amit a posta küldött az UY00 és ami nekem van LP00 meg ECSCCA. Melyiket kérik? illetve ilyenkor az eredetit vagy a posta azonosítóját adjam meg?

(#62438) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Volt egy rendelésem innen [link] lengyel raktárból 7436ft volt ingyenes DPD szállítással 5 nap alatt ideért de most újra visszanézve már megváltozott a szállítás és a díja is HUF 5,389.98 lett miért ?

(#62439) LouiS22 válasza lacoka55 (#62438) üzenetére


LouiS22
veterán

Mert nincs ingyenebéd? Drága a benzin/gázolaj/kerozin stb. A Fuvarozók sem tudnak/fognak a végletekig benyelni mindent, mint ahogy a láncolat egyetlen tagja sem.

Egyébként lenyitva a more optionsban 16 forintot ír most is a DPD-s szállításra (vélhetően elírás, de egy próbát megér).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62440) cof válasza lacoka55 (#62438) üzenetére


cof
veterán

Ott van még a lengyel raktár is, 0.04$.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62441) V/ válasza Buster17 (#62437) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lesz az LP00 ..... természetesen a Postai azonosítót add meg hiszen azzal tartják nyilván amit neked megírtak.
A másik azonosítóra ECSCCA az vonatkozik amit az előbb írtam #62425 azt nem vámolják

[ Szerkesztve ]

(#62442) Chris1966


Chris1966
kezdő

Végre egy 'Belga' ami jó időt futott, ma kézbesítve háznál.
Nem állt hetekig mozdulatlanul...
LD************BE
2022-08-25 Dispatched
2022-08-30 03:45:00 Item is announced / bpost received the information
2022-09-13 14:13 Successfully delivered

()Chris()

(#62443) lacoka55 válasza cof (#62440) üzenetére


lacoka55
aktív tag

ok így már megvan csak azt nem értettem hogy amikor megrendeltem 5 nappal ezelőtt akkor nem kellett választani mert alapból ez volt a főoldalon szállítás Poland most meg Shipping: HUF 5,389.98 és HUF 4,078.15, Combined Delivery to Hungary
nagyon eldugták ezt a lengyel lehetőséget a két szállítási lehetőség között még egy apróbetűs harmadik lehetőség

(#62444) Debilon


Debilon
addikt

ezek az ECS kezdetű csomagok normális, hogy 7 nap alatt ez a bejegyzés lett:
"Arrive at local delivery office Magyarország"

ECSCCA0001339408 a szám

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#62445) LouiS22 válasza Debilon (#62444) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen. Ugyanaz a repülő hozza őket, mint az EO-s csomagokat.

Ha használod a keresőt, akkor az is kiderül,h ogy a local delivery office ebben az esetben mit jelent és hogy valójában mikor számíthatsz a kézbesítésre.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62446) Debilon válasza LouiS22 (#62445) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, megvan mit jelent (kerestem)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#62447) mikk2000 válasza ferenck (#62428) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem elég rossz tapasztalataim vannak kínai aksikkal...

(#62448) lacoka55 válasza mikk2000 (#62447) üzenetére


lacoka55
aktív tag

lehet ott jót is venni csak figyelni kell a visszajelzéseket van aki leméri teszteli és úgy ad visszajelzést de vannak csalók is akik nem valós adatokat adnak meg

(#62449) csuhi17 válasza csuhi17 (#62333) üzenetére


csuhi17
tag

Na végre kaptam vissza valami másikfajta nyomköv számot.
A GLS_FR_EU-s szállításra kaptam egy ilyet LY272827255DE.
Ez az eladó most szivathat engem?
Az első AG511529945 nyomkövszámnál ráírtam hogy nem mükszik kéne egy valós.
Az volt a válasza hogy majd küld ha megkapták a szállítótól, majd pár napra rá az LY***DE számot adta meg. Ez postás lehet?

1 hetes Eu-s szállítást ígért.
Szeptember 3.-án rendeltem, ahogy látom Mivel EU-s szállításnak írta ezért kevesebb, még 33 napom van az automatikus zárásig.

Ennél a rendelésnél érdemes jobban odafigyelnem nehogy kipörgessen az időből, vagy csak simán lehet hogy benézte az eladó és Kínából rendelte be a címemre?

(#62450) V/ válasza csuhi17 (#62449) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínából nem jön német postai azonosítóval. De ennél a számnál sem lehet látni hogy mozogna, ahogy az elsőnél sem. De honnan jött az ötlet hogy egy 81,3 %-os (átlag 86,4 %)minősítésű eladótól vásárolsz? 94 % a minimum akivel érdemes próbálkozni.
Nagyon nem ajánlott ahol csak piros sávok vannak a zöld helyett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.