Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) V/ válasza ferenck (#62850) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt mindig lassan szállítják, mert a legtöbb esetben vonatoztatják és ha októberben ugyanaz a bejegyzés van mint a szeptemberi akkor inkább most lett elindítva nem 09.06-án.

(#62852) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
lett volna egyik nap több rendelésem. De a kártyámon nem volt elég pénz.
Most a rendelések unpaid státuszban vannak. Applikációban nézem.
De úgy tűnik, hogy csak egyenként tudom őket fizetni. Van esetleg ilyenkor lehetőség arra, hogy egyben fizessem ki őket, mintha alapeset lenne és a kosárból csinálnám?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#62853) V/ válasza FerNandor (#62852) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem, lényegében egy megkezdett fizetés ami félbeszakadt "kikerült" a kosárból, a "pénztárgépben" állt meg a folyamat. Ha az eladó törli akkor lehetne újból kosarazni, de nem igazán van értelme, olyankor ha kupon volt azt is elveszíted illetve lehet hogy drágább lett közben.
Inkább fizesd ki egyenként

(#62854) FerNandor válasza V/ (#62853) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#62855) lemmy71 válasza FerNandor (#62854) üzenetére


lemmy71
őstag

Sziasztok.
Egy gyors kérdésem lenne a tapasztaltakhoz. Egy terméket leakcióztak 98% -kal, én azonnal lecsaptam rá, ahogy kifizettem egyből átváltott a termék 40% -os akcióra. Az lenne a kérdésem hogy akkor nekem ugye nem kell rá fizetnem és követelhetem az árút azért a pénzért amiért elsőre hirdetve volt :U
bocsi FerNandor a fórumnak küldve

[ Szerkesztve ]

(#62856) LouiS22 válasza lemmy71 (#62855) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha irreálisan alacsony ár volt és sejthető, hogy az eladó hibázott, akkor nagy valószínűséggel törölni fogja a rendelést.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62857) V/ válasza lemmy71 (#62855) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már kifizetted akkor annyiért kell hogy adják, de én is megerősíthetem LouiS22-őt általában törli az eladó ha tévedés lenne és persze ha kérne valami kiegészítő pénzt azt nem fogadnánk el.

(#62858) Chris1966 válasza V/ (#62857) üzenetére


Chris1966
kezdő

ECSxxxxxxxxxxxxx küldemény továbbra is parcelsapp oldalon követhető csak?
'Megnyertem' egy ilyen küldeményt, Saver-t választottam és ez lett. :( :( :( :(

()Chris()

(#62859) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Off leszek kicsit:

Lehet hogy rosszul keresek, de a Shein.com oldalnak nincs topic

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#62860) V/ válasza Chris1966 (#62858) üzenetére


V/
Topikgazda

Az miért nem jó a követésre? De csak addig látod amíg nem adják át a Magyar Postának azután könyvelés nélküli sima levél lesz belőle.
Nem értelek a sok kék gömböccel, gyorsan itt van 12-17 nap a kézhezvétel nincs postai díj és nem hiszem hogy véletlen az hogy most már több mint 20 küldeményt rendben megkaptam. Lehet hogy mifelénk becsületesebbek a postások és a szomszédok.

[ Szerkesztve ]

(#62861) Chris1966 válasza V/ (#62860) üzenetére


Chris1966
kezdő

Semmi más nem látja, azért volt a szomorú fej.
Pld telefonon nem tudom követni, 17track sem ismeri stb... Erre gondoltam.
Egy telefontok, remélem ki fogják hozni, nem kell bemenni érte.

()Chris()

(#62862) V/ válasza Chris1966 (#62861) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja értem, azt hittem hogy a mostanában olvasott negatív tapasztalat erre a fajta küldésre az oka.
Úgy néz ki hogy a postástól függ hogy kiviszi-e, mint üzleti levél vinni kellene, de nem mindenki ezt jelzi vissza.

(#62863) pulutodurumo válasza Chris1966 (#62861) üzenetére


pulutodurumo
őstag

17track ismeri. Cainiao a szállító.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#62864) lemmy71 válasza LouiS22 (#62856) üzenetére


lemmy71
őstag

Hát 0,01usd fizettem neki pp -n :D Azóta jött két értesítés a vásárlás és a szállítás megerősítéséről :U

(#62865) LouiS22 válasza lemmy71 (#62864) üzenetére


LouiS22
veterán

Legyen szerencséd. Nekem egy hasonló "próbálkozásnál" jött TN is, majd egyszer csak törölve lett az egész, utána meg jött a banktól az sms, hogy 48 forint visszatérítve :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62866) Hegasus


Hegasus
senior tag

Sziasztok!
aaa akkukat keresek (bicikli lámpába), és hozzájuk tartozó töltőt, melyik eladó, melyik terméke ajánlott, aminél azt kapja az ember, amit kiír.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#62867) vandor01 válasza Hegasus (#62866) üzenetére


vandor01
őstag

IKEA..... Ladda

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62868) stomi61 válasza stomi61 (#62841) üzenetére


stomi61
tag

Sziasztok!
Nos megvan a végső eredmény:
Az egyik standard shipping jön Lengyelországból a DPD-vel (szó sincs az eladó oldalán PL-ről ), a másik EO számot kapott, amit ma összecsomagolnak az UL...BE számúval és együtt kaptak egy új EO számot.
Jó lesz ez így, legalábbis nekem. :)

(#62869) Hegasus válasza vandor01 (#62867) üzenetére


Hegasus
senior tag

na fene nem is tudtam, hogy ikeának van ilyenje is! :D király, kössz! :R

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#62870) LouiS22 válasza vandor01 (#62867) üzenetére


LouiS22
veterán

Az szerintem csak 1.2v.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#62871) ztibor válasza LouiS22 (#62870) üzenetére


ztibor
senior tag

Mint a Ni-MH akksik általában.

(#62872) vandor01 válasza LouiS22 (#62870) üzenetére


vandor01
őstag

ja igaz akukat keresett.......
nekem van valoban aaa meretu lipo aku is.... SORBO
igen tenyleg 1,5V.... es ez meg jo fajtanak is mondhato....
de en mar nem hasznalom visszaalltam a LADDA-ra!

szar mert....
mig 1,2V sima Ni-MH aku lemerulese "lassan" tortenik!
addig az ilyen vezerelt lipo 1,5V nal ha vege a lipo becsuszik 3V kore?
akkor az elektronika elvagja a teljesitmenyt es nincs tobbe 1,5V

na most egy drone taviranyitoba van pl 4-6db ilyen aksi es ezek nem 1xre merulnek le
de ha csak 1db esik ki azonnal a sorbol mikozben a gep a levegoben van???
nem kerek belolle.....

mig NIMHnal fokozatossan esik be fesz es a TAV szol hogy limit van!
akad jo par perc lehozni a gepet...

na most kerekpar lampanal? lehet az jo ha hirtelen kikapcsol...
de lehet ott is jobb ha halvanyulo fennyel jelzi hogy vege a mokanak
es akad par perc tenni a biztonsagert?...

hasznalom meg a SORBO-t... vezeteknelkuli kenyelmi cuccokban
taviranyito, eger, billentyuzet,

de a sima NI-MH-t kenyelmesebbnek tartom tovabb birja 1xrubb a toltese
mint a liposokat kulon kulon USB-en tolteni pl 1x-re hatot?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62873) rushty


rushty
senior tag

Eljött az ideje, hogy lejárt a (meg nem jött) ECS. Automatikus gyors üzenetben viszont azt írja, hogy megjött az. Nincs Refund. Mit kellett volna kiválasztani?

Revolut meghívó pü-ben

(#62874) mikk2000 válasza vandor01 (#62872) üzenetére


mikk2000
őstag

A lítium tönkremegy, ha túlmerül, így egyértelműen korlátozni kell a működését. Így lehetnek olyan felhasználási módok, amikre nem optimális.

(#62875) V/ válasza rushty (#62873) üzenetére


V/
Topikgazda

Soha nem a megjött állapot számít hanem az hogy kézbesítve, a delivered, és olyan bejegyzés pedig nincs.
Így inkább nincs hosszú idő óta újabb bejegyzés a nyomkövetésnél vagy elveszett és ha lenne kézbesített bejegyzés akkor pedig annak ellenére nem kaptad meg.
Az elsőt választottad? Az ezért nem jó mert nincs bizonyítékod arra hogy még úton lenne, hiszen nincsenek folyamatos nyomkövetési bejegyzések.
Itt a képen a 2 és 3. opcióra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#62876) rushty válasza V/ (#62875) üzenetére


rushty
senior tag

Az elsőt.

Revolut meghívó pü-ben

(#62877) Gézengúz


Gézengúz
addikt

V
Mindenki fake-nek írja a store-t.
Ne várjak vele? Nyomjam én is a dispute-ot?
LS199704164NL
[link]

Szeptember 29-i rendelés

[ Szerkesztve ]

(#62878) V/ válasza Gézengúz (#62877) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennek már 3 hónappal ezelőtt 14.7% volt az értékelése, 94 % alatt nem igazán érdemes próbálkozni.
Szóval mehet és vegyük úgy hogy ez kamu nyomkövetési szám, el sem lett küldve kategória, bár ezeknél 10-12 munkanap is lehet a kezdeti frissülés, de azért mostanra valaminek látszódni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#62879) Gézengúz válasza V/ (#62878) üzenetére


Gézengúz
addikt

Értem.
Ez ugyanonnan van, ez vajon jönni fog?
LS202129725NL
[link]

Nem sürgősek és az se baj ha nem jön meg, csak a jó ár miatt rendeltem.
Ha úgy van nyomom a dispute-ot és kérem vissza a pénzt.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#62880) mikk2000 válasza Gézengúz (#62879) üzenetére


mikk2000
őstag

Én nem is láttam még 30% alatti értékelésű eladót... sőt igazán 90% alattit se... hogy szedted ezt össze?

(#62881) Gézengúz válasza mikk2000 (#62880) üzenetére


Gézengúz
addikt

Valahogy bedobta, volt már nem egy ilyen, hogy alig volt értékelés, de jó árak voltak, rápróbáltam és mindig megjött. Most is legfeljebb visszakérem a pénzt, ahogy megy felfelé a dollár, mindig több jön vissza.

(#62882) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
A Message Center-ben ( laptop )gyakran kapok ijen üzeneteket hogy Unknown message type, please check it on App ezt csak mobil appban tudom elovasni ?
ha igen hogyan tudnám megírni neki angolul hogy megértse hogy nekem nincs ilyen és ezt az üzenetet nem tudom elolvasni köszi a választ

(#62883) V/ válasza Gézengúz (#62879) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez sem valószínű, mert lehet hogy nem az van benne a csomagban, vagy ez nem is a te csomagod nyomkövetési száma, hiszen ugyanazon eladó.
Az értékelés meg nem úgy működik, ahogy gondoltad, hogy alig van értékelés és jó ár és ekkor érdemes vásárolni, mert itt van értékelés, csak épp az rossz.
Az új eladóknak lehet 100% ha legalább kap egy 5 csillagos értékelést, aztán ahogy jön a többi értékelés és esetleg közte negatív akkor megy lefele a 100-ról, normális eladónál megáll 94-98% körül mert mindig van elégedetlen vásárló, de az eladások mennyisége alapján kiegyenlítődik a pozitív, semleges és a negatív értékelés aránya.
Szóval a 6 hónapos átlagban a 29,6 % az nagyon rossz, az 1 és 3 hónapra meg még rosszabb az arány.

(#62884) Gézengúz válasza V/ (#62883) üzenetére


Gézengúz
addikt

Várj, mikor rendeltem, az adott cuccoknál még egy értékelés sem volt, csak a vásárlások látszódtak.

[ Szerkesztve ]

(#62885) V/ válasza Gézengúz (#62884) üzenetére


V/
Topikgazda

6 és 3 hónapja már volt neki értékelése szóval nem igazán értem hogy miként volt olyan hogy nem volt értékelés szeptember 29-én.
A termékeket nem értékelik itt valójában, hanem az eladót, a vásárlást és az számít.

[ Szerkesztve ]

(#62886) Gézengúz válasza V/ (#62885) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az adott cuccnál nem volt értékelése. Csak azt szoktam nézni.
Mindegy, dispute és kész

(#62887) remi67


remi67
tag

Egy szept. 13-án rendelt ECSCCA0001XXXXXXX csomagot a mai postában megkaptam.
10 nap alatt ért el Kínától Pestig, onnan meg 17 nap alatt hozzám. Biztos ökrösszekérrel hozták, ami 10 kilométerenként csapágyas lett.
Azt már meg sem említem, hogy a külső, fekete nylonzacskó vagy fel volt bontva vagy a kínai elfelejtette leragasztani, mert az árú sértetlenül megvolt benne.

(#62888) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Ma kaptam ezt a csomagot, de én ilyet biztosan nem rendeltem.
Hol lehet ezt bejelenteni, mert robot Évával nem megyek semmire.
Ráadásul még a feladót sem tudom beazonosítani.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62889) V/ válasza darvinya (#62888) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs olyan vásárlásod ahol a UD756197696NL a nyomkövetési szám? Vagy az alsó címkén nincs rajta egy vásárlási azonosító?
Ekkor indult el: 2022-09-18 18:15:17 és ez volt a logisztikai azonosítója ami szerepelhet a vásárlásnál: EQKME2105593990YQ
Lehet hogy rosszul címkézték és ez nem a tied.

(#62890) darvinya válasza V/ (#62889) üzenetére


darvinya
titán

Nincs ilyen dátumos rendelésem.
Az alsó címkét sem tudom megnézni, mert nem tudom levenni a fedőcímkét.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62891) V/ válasza darvinya (#62890) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a szállítási megkezdése, lehet hogy pár nappal előtti a vásárlás.

(#62892) darvinya válasza V/ (#62891) üzenetére


darvinya
titán

Nem vettek semmi pár.hete.
De hol kérdezzem meg????

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62893) V/ válasza darvinya (#62892) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudod megkérdezni sehol, főleg egy ilyen holland azonosítóval érkezővel mert ez egy átcímkézett küldemény.
Ha véletlenül kapott az illető egy valamilyen csomagot mert tévesen címkéztek neki az bárhonnan jöhet, az is lehet hogy nem AliExpress volt.
De egyszerű, ha nem lett vásárolva semmi szeptember 9-18 közt akkor téves valami. Használ egészséggel. Úgyis jön a farsang hamarosan. ;]

[ Szerkesztve ]

(#62894) darvinya válasza V/ (#62893) üzenetére


darvinya
titán

Kösz. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62895) laleeee


laleeee
őstag

Rendeltem egy terméket, de az Ali valamilyen biztonsági okból zárta a rendelést. Én rányomtam hogy rendelés törlése, de nem kaptam vissza a pénzemet, PayPal lal fizettem egyébként. Mit lehet ilyenkor csinálni ?

(#62896) V/ válasza laleeee (#62895) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor történt pontosan és mennyi idő telt el a fizetés és 0a törlés közt? Ha lezárták akkor nincs mit nyomkodni, kár volt. Akkor elindul egy automata folyamat és te abba avatkoztál be.
PayPal egyenlegről fizettél? Mert ha bankkártyáról megy a pénz a PP-re akkor lényegtelen hogy PayPal-al fizettél, az banki téma lesz.
Ha közvetlen a fizetés után volt ez a rendelés lezárás akkor a bankod csak zárolta a pénzt, ennek felszabadítása banktól függ, 2-15 nap közt szokott lenni. Ha később akkor pár nappal több lehet.

(#62897) laleeee válasza V/ (#62896) üzenetére


laleeee
őstag

Tegnap este fél kilenckor fizettem és pár perccel utánna töröltem. Nincs bankkkártya csatolva a pp számlámhoz

[ Szerkesztve ]

(#62898) V/ válasza laleeee (#62897) üzenetére


V/
Topikgazda

Az előbb azt írtad hogy az AliExpress lezárta a vásárlást, ha az történt akkor neked nem kellett volna törölnöd, ha az állapota fizetésre váró lett volna (Pay now gomb volt), akkor kellett volna csak kérni a törölést.
Ha fizettél akkor is kell pár nap hogy lekönyveljék, ha tényleg elment a pénz a PP egyenlegről. Ott megnézted nem kell törölni valamit a vásárlási bejegyzésnél, ha van olyan?

Nincs bankkkártya csatolva a pp számlámhoz Akkor bizony sok pénzt költesz feleslegesen, a banki árfolyamok is magasak, de a PayPal az még inkább.
Még a piaci árfolyammal is 440,244 Ft/ 1 USD meggondolom a vásárlást, de a PayPal 464,33 Ft/ 1 USD árfolyam az nagyon húzós.

[ Szerkesztve ]

(#62899) laleeee válasza V/ (#62898) üzenetére


laleeee
őstag

Ebben a percben megjött ,legközelebb nem babrálom ,köszi :R

(#62900) A214


A214
aktív tag

Üdv
Létezik most valami kedvezmény ,kupon ?( pl 20/2) :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.