Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58551) Csatravi válasza zsolt_64 (#58550) üzenetére


Csatravi
senior tag

Lassan Covid kupont is osztogathatnak.

(#58552) daneel_hu válasza Csatravi (#58551) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pozitív PCR+ mellé kapsz egy kis extra kedvezményt? :DD

(#58553) Micsurin válasza daneel_hu (#58552) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Persze, hisz a covid maxolta az mlm rendszert már belefér a jutalom. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58555) snecy20


snecy20
veterán

Ehhez a felvetéshez mit szóltok? (koncertlátogatás témában)

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58556) aprokaroka87 válasza Csatravi (#58549) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudom osztrákoknál milyen a kis boltok helyzete, de itthon vannak kétségeim hogy eltudnák látni normálisan az embereket.

Már amennyiben a bevásárlóközpont alatt pl a Tesco és hasonló társaikat értjük.

(#58557) lacafaca válasza snecy20 (#58555) üzenetére


lacafaca
őstag

király...ma egy koncert, holnap már az óvoda is...szép új világ👏

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58558) t72killer válasza Lauda (#58543) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, szánalmas.at (de lehet szintén neméppen csórisztán .ch(!) változat is)... Nem arról szólt a zene évtizedeken át - amikor a keleti munkaerőt kellett elszipkázni, hogy nyugatisztánban akkora a jólét mint ide Kiskundorozsma?

A kereskedő egyébként ugyanolyan barom, mint az egy pár papucsért verekedő idióták, minimális gógyival tudta, hogy nagy akciózásra dőlni fog az aljanép és szépen összefertőzik egymást + az alkalmazottakat. A hatóságok részéről instant karanténba vágnám az egész bagázst sajár szabi/pénztárca terhére.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58559) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#58560) daneel_hu válasza snecy20 (#58555) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezzel az a gond, hogy nem tudjuk az oltás (azon belül egyes vakcinák) mennyi ideig ad védettséget.
Ugyanúgy nem tudjuk, hogy ha átestél a fertőzésen, mennyi ideig vagy golyóálló.

Nem tudjuk...
Nem tudjuk...
Nem tudjuk...

(#58561) zsolt_64 válasza aprokaroka87 (#58556) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"Már amennyiben a bevásárlóközpont alatt pl a Tesco és hasonló társaikat értjük"
Ez jutott eszembe nekem is hogy ezek a tecsó meg a madaras tesójában alapvető élelmiszereket stb... lehet vásárolni, míg pl. a Mammut na az tök fölösleges.
Mondjuk olyant nyitvahagyni ahol tolod a bevásárló kosarat.. + ahhoz is csak internetes reg után jutsz hozzá az idősávodban.

[ Szerkesztve ]

(#58562) Csatravi válasza t72killer (#58558) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kár volt az emberi fajnak ekkora agyat növeszteni, a legtöbb embernek csak a helyet foglalja a fejében.

(#58563) radi8tor válasza daneel_hu (#58560) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbit már tudjuk tavasz óta. Más kérdés hogy nem akarjuk elhinni.

⭐ Stella

(#58564) t72killer válasza Csatravi (#58562) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az már 1x tuti, hogy nem valami intelligenciára harapó kórság fogja kipusztítani a fajt...

A covid is jellemzően az idiotizmus mentén terjed, beerpong nélkül lehet egész országokban maradt volna el a tavaszi kör... De a kerítésnyalogatótól a csóri magyar tesztelés szerint is felfutó ágon 100+fős lagzikat tartóig elég széles/nem hajlandó szűkülni a skála.

#58566: úgy bizony, ennél már csak a ruhaboltok a jobbak, ahol egymás után húzzák le-föl magukról a göncöt a próbafülkékben...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58565) Csatravi válasza zsolt_64 (#58561) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem egy különálló Tesco, vagy a Auchan az nem számít bevásárlóközpontnak.
De a plázák ahol egy hatalmas épülettömbben rengeteg különálló egység van de a megközelítésük egy zárt légtérben van azok igen.

(#58566) zsolt_64 válasza t72killer (#58558) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ja és a cipővásárlás próbálgatással jár szóval nem olyan hogy gyorsan beraksz a kosárba 1 karton csipszet, vagy bármit, hanem kiválasztod a neked tetsző cipőt, összefogdosod, felpróbálod kicsi/nagy csere 1 másik, szoríjja bütykömet, te. hozzámár egy másikat...
mindezt maskban, egymást lökdösve és tolakodva :W

(#58567) aprokaroka87 válasza Csatravi (#58565) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha ez a lista valós, akkor pl a Tesco és a Spar is bevásárlóközpont.

link

(#58568) daneel_hu válasza radi8tor (#58563) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát nem tudom, olyan sok újrafertőződésről nem volt hír, vagy mégis?
Akik az első körben beszopták, most már símán el kéne kapniuk megint, hiszen eltelt bő fél év, sőt több is.

(#58569) zsolt_64 válasza Csatravi (#58559) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Aha szóval ha 04.20-án járt le a jogsim és még nem hosszabíttattam meg akkor nyugi van ?

(#58570) radi8tor válasza daneel_hu (#58568) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem hírértékű mert akár árthat a vakcina marketingjének is. Na meg ugye tavasszal nem volt valami hatékony a tesztelés.

⭐ Stella

(#58571) daneel_hu válasza radi8tor (#58570) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hivatalosan van közel 54 millió megfertőződés eddig. Ebből tavasszal lement 20 millió saccra.
Tömegesen nem hiszem, hogy voltak hírek újrafertőződésről...
Azért ezek már elég nagy számok, hogy következtetni lehessen belőlük.

(#58572) BalanceR válasza snecy20 (#58555) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez a hangulatkeltő cikk egy noname oldalról a "Normáliséletetakarunk" (Ostobakonteóhívőkvagyunkak) csoportban vitatéma, ott megy az ömlengés, meg a szokásos utánajárás nélküli háborgás...
Egyébkénet egy kétszavas google keresés is elég lenne tisztázni : első találat [link]
Egyébként pedig amennyiben én kifizetnék x ezer forintot egy jegyért, hogy szórakozzak , elvárnám, hogy a szervező törekedjen arra, hogy nem ér egészségkárosodás a helyszínen, szóval valahol érthető lenne akár a teszt kérése is... Fegyvert sem lehet bevinni, megmotoznak nagyobb koncerteken, az ellen nem megy a lázongás....

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#58573) Csatravi válasza aprokaroka87 (#58567) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem nem lehet egyben ráhúzni mert nem mindegy hogy áruházról, Szuper- vagy Hipermarketről beszélünk. Pld vannak akkora Tesco üzletek is mint egy kicsi Lidl és nincs bennük semmiféle alegység csak maga a Tesco üzlet. Az mitől lenne bevásárlóközpont. Spar üzlettel ugyanez a helyzet. Ami felénk van Spar az kisebb mint egy Lidl. Ilyenekre badarság lenne a tiltás.
De mindegy is, ha nálunk is tiltás lenne akkor majd megtudjuk.

(#58575) t72killer válasza daneel_hu (#58571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a tavaszi fertőzöttek jó, ha 10%-a rendelkezik akkori pozitív teszteredménnyel, dunsztunk sincs, hogy a mostani körből hányan lehetnek a korábbi 90%-ból.

#58574: ne általánosítsunk azért, van, aki józanul kezeli, >10%. A "mindenki" kitétellel vitatkoznék, az viszont nem kétséges, hogy 1bites agyú idióta önző baromból tömegek vannak a lajta mind2 oldalán.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58576) Ajándékok válasza t72killer (#58534) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Pedig ha legkésőbb jövő héten nem lesz zárás, akkor a karácsonyi bevásárlásoknak annyi.
És azon sokkal többet bukik az ország, mint a záráson.
Teljesen mellékesen pár 1000(0) ember is életben maradna zárás esetén.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#58577) zsolt_64 válasza Csatravi (#58573) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Na ezt mondom, olyant aminek a bejáratánál kiveszed a bevásárlókocsit, vásárolsz , fizetsz, olyan maradjon nyitva.(esetleg kosárkorláttal) Olyan meg mint a Mammut, ahol kóvályoghatsz emeletről emeletre, lehet összeverődni bandázni , az zárjon be

[ Szerkesztve ]

(#58578) , válasza zsolt_64 (#58569) üzenetére


,
addikt

Igen, akár a saját okmányaid jártak le, akár az autódé (műszaki).

(#58579) daneel_hu válasza t72killer (#58575) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezt most nem értem... tavasszal megfertőződtek kb 20 millióan hivatalosan.
Tehát kimutatták bennük a vírust valamilyen teszttel, nem?
Nem emlékeznek rá, hogy fertőzöttek voltak és kb mikor?
De mindegy... legyen. Ellenben a számok akkor is hatalmasak ahhoz, hogy csak ilyen kevés újrafertőzőtt legyen eddig.

Eddig 25 esetet dokumentáltak, megerősítésképpen:
[link]

Ez nagyon kevésnek tűnik a milliós számokhoz képest.
Ráadásul ebben vannak két hónapon belüli ujrafertőződések, ami igen igen hihetetlennek hangzik.

Van 3 belga és 1 spanyol eset ami komolyan vehető az adatok alapján.
Olasz, francia, osztrák, svájci, német stb... stb... sehol egy se?
Itt, ezekben az országokban dúlt a járvány március-áprilisban!

[ Szerkesztve ]

(#58581) Csatravi válasza zsolt_64 (#58569) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem tudom, de lehet, hogy nincs nyugi mert letelt a feloldás utáni 60 nap és azóta nem lett meghosszabbítva. Tehát most lejárttal futsz bele a szabályozási időbe.
Ezt tényleg meg kell kérdezni valaki okmányirodástól. Kérdés, hogy ők tudják-e?

(#58582) Csatravi válasza zsolt_64 (#58577) üzenetére


Csatravi
senior tag

Egyetértek.

(#58584) #16729600


#16729600
törölt tag

Atnéztem a részletes lezárási rendelkezéseket ( AT ) . Nekünk semmi változás nem lesz. Mivel semmi nincs a falunkban, mindenért utazgatni kell majd. Ettől még mentálisan nem jó érzés a hard lock down. :) Jaaa el is felejtettem, ma neg lett a tesztem.

[ Szerkesztve ]

(#58585) zsolt_64 válasza Csatravi (#58581) üzenetére


zsolt_64
senior tag

végiggondoltam ,Értelmezésem szerint nyugi van
"A november 4. után lejáró igazolványok a jelenlegi veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig még használhatók maradnak. Ugyanez vonatkozik azokra az okmányokra is, amelyek a tavaszi veszélyhelyzet idején, március 11. és július 3. között jártak le, de akkor meghosszabbította a kormány az érvényességüket" ---> dec 15 ig
Nyilvánvalóan nem akarják hogy pont a következő 4-5 hétben rohangásszanak az emberek ezügyben.

Ezt pont rám szabták, mert nem hosszabítottam, mert macerás lett vona orvosi vizsgálatra menni , aztán beütött a covid, és már azt tervezgettem hogy hova-hogyan tovább, de így szvsz ezt most elengedhetem.

[ Szerkesztve ]

(#58586) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

"Holnap hajnaltól jön a lezárás két olasz tartományban, ma este még tömegek az utcákon Nápolyban a tengerparti sétányok, Firenzében a vásárlóutcák voltak tele emberekkel a vasárnap nulla órakor életbe lépő zárás előtti utolsó napon"
No comment... :O belefáradtam az emberi hülyeségbe. gondolom ott is akcióztak gazdagon
De komolyan ezek taljánok, már elfelejtették mi volt náluk tavasszal ????

[ Szerkesztve ]

(#58587) azbest válasza tom_tol (#58583) üzenetére


azbest
félisten

Akkor megvan a megoldás. Fiatalítószert kell kifejleszteni és mindenki immunis lesz rá... britt tudósok. Van egy tippem, hogy nem a fertőzés terjesztését, hanem a tünetes betegséget vették alapul. "A másik lehetőség, hogy a fertőzött gyerekek fele teljesen tünetmentes, így a fertőző és a fertőzött sem észleli a betegséget."

Talán ez az eredeti [link] ez még valami július végi írás.

(#58588) Ezekiell válasza tom_tol (#58583) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kicsit félrevezető a cikk címe... Le is írja, hogy alsó és felső tagozat között nagy különbség van, az alsósok nem terjesztik annyira, a felsősök már sokkal nagyobb eséllyel. Éppen ezért mondja itt sok ember (köztük én is), hogy alsó tagozat maradjon, de felsőben (legalább 7/8.-ban) menjen az online oktatás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#58589) Z.É.T. válasza tom_tol (#58583) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Rendkívül "érdekes", szerintem színtiszta politika.
Korábban (július és október között) minimum kettő, de inkább három tanulmányra emlékszem, melyek az ellenkezőjét állították. (és ezekben volt is logika)
Itt az egyik átvétele magyarul - 888.hu

(#58590) Jablocskov válasza Z.É.T. (#58589) üzenetére


Jablocskov
tag

Ha a kisebb gyerekek gyakorlatilag tünetmentesek, akkor az hogy nem adják át a fertőzést egymásnak legfeljebb egy átfogó, célzott és alapos teszteléssel deríthető ki. Ilyenről nem nagyon olvasni, általában az iskolabezárás hatásait vizsgálják és ebből vonják le a következtetést, hogy a kisebbek közt nem terjed a vírus. Ez nem túl meggyőző. Főleg úgy, hogy minden komolyabb egészségügyi szervezet elismeri, hogy a kicsik is terjeszthetik a vírust, csak kisebb mértékben mint a felnőttek.

(#58592) hszilard666 válasza BalanceR (#58461) üzenetére


hszilard666
veterán

Sokat filózom ezen... 2019 április, május óta nem dolgozom, azóta megtakarításokból élek, és kb 11 havi likviditásom van. Ha eladom a cuccaimat akkor max 14-15. Úgy hogy nem kell csökkentenem a színvonalon. Most dolgoztam 2.5 hónapot, de vicc pénzért szóval a megtakarításom nem nőtt. Mondjuk se hitel, se gyerek, csak a Apumért vagyok felelős, de jelenleg legnagyobb problémámnak azt érzem hogy 22 éves kb. pályakezdő fejjel elég nehéz lesz munkát találnom ebben a helyzetben, ha valami oknál fogva szükségem lenne rá.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#58593) t72killer válasza daneel_hu (#58579) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sűrű helyeken még a halottakat se dokumentálják normálisan, szted odafigyelnek arra egy random rohamkórházban, hogy valaki korábban pozitív volt? SzVSz nagyon sok helyen ez a páciensre van hagyva, hogy verje az asztalt, ha a nemzetközi sajtóba akar kerülni... Az tuti, hogy pl a németajkúaknál igen brutál személyiségi jogi gátak vannak mindenféle egészségügyi adatáramlásban (csak egy név: Andreas Lubitz...). Egyéb helyeken pedig egyáltalán nem zárom ki a különböző lobbik hatását, ami már a CHO ill. "nemjóamaszk" időszakban megmutatkozott: ha kiderülne, hogy tömegesen újra el lehet kapni, akkor tömegek hagynák ki az oltást (minek oltassam magam valami kétes löttyel, ami ráadásul csak pár hónapig véd?).

#58580: nem (csak) önző: hülye. Uis pontosan ezzel a magatartással érik el, hogy gépfegyveres katonák kerülnek az utcákra és az 5EUR-val olcsóbb cipőért verekedő barom be lesz zárva a 4fal közé, ahogy spanyol és franciao.-ban volt hónapokon keresztül. A baj az, hogy nem csak a bulimajmot zárják be, hanem a full normális polgárt is, aki a lehetőségeihez mérten mindent megtett a terjedés megakadályozása érdekében.

#58576: erre sajnos nem jöttek rá odafenn úgy 2hónapja, amikor még meg lehett volna fogni. Ezt a csúcsot 5hét alatt normál szintre levágni max Vuhan-i szintű zárlattal lehet - erre meg nincs felkészülve az ország egyenruhás része.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58594) t72killer válasza tom_tol (#58583) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És földrengető meglepetés, ahol nem bújnak a nemteszteljükagyerekeket-alibi mögé, ott kiderül hogy:

In Israel: A new report from Ministry of Health: 3 children infected 12 people each, and one child infected 24 people "Children are the engine of the outbreak"

"About 678,000 tests were performed in children, of which 55,000 were positive. This is a positive result rate of 8%, compared to 6% positive in adults (157,000 out of 2.54 million tests)."
"The presence of children in educational settings can accelerate the spread of the disease"
"Children become infected and contagious and may even be super-spreaders, but since most (between half and two-thirds) are asymptomatic carriers, it is difficult to identify a significant proportion of them in time." [link]

A nem fertőző szeptember-októberi gyerek pontosan ugyanaz a kategória, mint a márciusi haszontalan maszk.

Ezenkívül persze, a "tudomány" azt is állítja, hogyha BSL4 szinten üzemeltetjük az ált.isk 4.osztályt, akkor se lesz fertőzési góc. Valóban...

Ha el is olvassa az ember a cikket, azért kiderül, hogy a 6-10éves (=iskolás, nem óvodás) fertőzésátadó képességét már nem tagadta le. Innentől alapszintű logika: ha egy 6éves fertőzőképessége mondjuk tizede a felnőttének, DE berakjuk zsúfolt tanterembe egész nap, tornatermi öltözőbe, stb, akkor simán át fogja tudni tolni a padtársba, haverba, tanárnénibe a szükséges vírusmennyiséget mert bőven meglesz a 10x annyi kontaktidő.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58596) DarkByte válasza #20749568 (#58591) üzenetére


DarkByte
addikt

Ne haragudj, de fordítva ülsz a lovon. Egy felnőtt embernek igenis fel kellene fognia, hogy most ezt nem szórakozásból csináljuk és az egyéni felelősség is erős szerepet játszik. Igenis önző és gyerekes az a dac, ha valaki az opcionális dolgokat nem tudja helyettesíteni vagy a tényleges szükségüket átértékelni ebben a szituációban. Főleg, hogy saját magával tol ki, mert csak elnyújtja ezt a kényszerű időszakot amit amúgy mindenki a háta közepére kíván, de már nem lehet visszazárni a szellemet a palackba. Persze sokszor voltam én már naív és hittem azt hogy intelligens lényekként kezelünk bizonyos szituációkat és nem ösztönállatként, de úgy tűnik újra és újra csalódnom kell.

(#58598) #16729600 válasza #20749568 (#58597) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jah ráadásul ezeknek a felnőtt embereknek szerintem még egy lezárás fér be talán. Utána utcai 'bulikák lesznek.

(#58599) t72killer válasza DarkByte (#58596) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kéne, kéne, de sajnos egyet kell értsek a kollégával, az ember genetikailag hülye, kisebbségben van az agysejtjeit használni képes réteg. Ha nem így lenne, nem úsznának kontinensnyi szeméthegyek az óceánon, nem szavaznánk meg gyökPI/kettő IQ-val rendelkező politikusokat vezérnek, nem gyilkoltuk volna le az élővilág jelentős részét, stb-stb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.