Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

Norton Internet Security 2013 (NIS)

Ahogyan az évek óta lenni szokott közeledik, a következő fő verziószámú Symantec termékek megjelenési dátuma.

Még ugyan a termék nincs teljesen kész, de rengeteg információval és képpel no meg videóval lehet találkozni, melyek hiteles forrásokból származnak.

Norton 360 2013 / Norton Internet Security 2013 / Norton AntiVirus 2013 Public Beta

"Windows 8 Support

We’ve included many under-the-hood enhancements to support and integrate with the upcoming Windows 8 release.

Enhanced features in the Norton Toolbar to enable you to safely navigate the web and share URLs as well protect your identity data.

Significant performance enhancements that will ensure your computer runs faster with Norton products installed than any other security product, including the default Windows Defender product.

Powerful phishing detection using Norton’s vast URL reputation data and advanced data analytics to significantly improve phishing protection effectiveness not just in the most popular sites but also in the newest and less frequently visited sites.

Reputation Firewall

Smart Firewall now uses the power of Norton’s vast amount of reputation data to enable users to make more informed decisions when a firewall alert appears.

Enhanced Metered Network Broadband Mode

Our existing cost aware networking feature now leverages the new cost aware networking capabilities built into Windows 8 to offer our users to create more powerful policies when on metered networks. It also displays the name of the WiFi SSID instead of the WiFi adapter, to set the metered policies.

Integration of Norton Power Eraser

Instead of taking you to a Web page, the new Norton products now provide a link on the manual scan completion page to directly download and run Norton Power Eraser tool.

Always updated all the time

All patches and product upgrades will be downloaded automatically and will not require a restart.

Remote Management

Now includes a built-in feature that allows you to remotely manage your Norton products through Management portal even without installing the Management agent.
Cheers,
Tim Lopez
Norton Forums Administrator
Symantec Corporation"

Norton Internet Security 2013 Beta Forrás: http://tricks-collections.com

Norton Internet Security 2013 beta Test Youtube HD Video

Norton Antivirus 2013 integrált Norton Identity Safe szolgáltatással

Norton Antivirus 2013 & Norton Identity Safe

A Norton Antivirus-hoz immáron széria tartozékként járó Identity Safe ugyanolyan funkciókat lát el, mint a Norton Internet Security-ben évek óta jelenlévő megoldás. Windows Internet Explorer-be, Google Chrome-ba és Mozilla Firefoxba egyaránt beépül.

Eltérés abban érhető tetten, hogy ellentétben a NIS-el, a NAV beállítási paneljein nem található utalás az Identity Safe-re, csak a főablakban.

[ Módosította: Ndruu ]

(#2) #78121280 válasza #41133696 (#1) üzenetére


#78121280
törölt tag

A legutóbbi Betát 20.1.0.9 felraktam,megnéztem, nem rossz, de egy dolog kivágta nálam a biztosítékot ez pedig az Identity Safe felhőbe költöztetése, miért kell erőltetni ezt a felhős dolgot? Legalább meghagyták volna olyan opciót,hogy akinek nem tetszik ez az használhatja továbbra is a megszokott módon. :O

[ Szerkesztve ]

(#3) HZoli87 válasza #78121280 (#2) üzenetére


HZoli87
veterán

Nekem is fent van virtuális gépen (május óta, folyamatosan figyelemmel követem). Még dolgozhatnak rajta, mert elég sok hibát tartalmaz (egy kettő durvábbat).

Sokan panaszkodnak a hivatalos fórumon a Identity Safe felhőbe költöztetésére, még átgondolják ezt a fejlesztők (ezt írták), de lehet minden így marad. :)

(#4) egykori válasza #78121280 (#2) üzenetére


egykori
őstag

Az előző 2-3 évben mindig belecsippentettem a béta tesztelésbe, de most a 2013-asból kihagytam magam - nem volt időm.
Ezen az Identity Safe ügyön - megmondom őszintén - kiakadtam..., egyáltalán, mit várnak ettől, tényleg jobb, biztonságosabb lesz?

GoodSpeed: Köszi, hogy már az új topikot megnyitottad!
(Bár, ezt csak így zárójelben írom OFF-ban, már többször volt olyan gondolatom, hogy az összes NAV, NIS és N360 egybe kellene rakatni, és külön az egyéb Symantec termékekkel foglalkozót.)

(#5) #78121280 válasza egykori (#4) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát nem igazán örülnek neki, a hozászolásokat olvasva.

Norton Community

HZoli87 Valóban van még rajta csiszolni való bőven. :)

(#6) HZoli87


HZoli87
veterán

Ez a legnagyobb hiba szerintem a programban. Nem fogadja el a Norton fiókom jelszavát. Már próbálkoztam jelszó módosítással, leredukáltam a születési dátumomra, de a hiba továbbra is fennáll. Aki használja a bétát, az hogy oldotta meg ezt? Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) HZoli87 válasza HZoli87 (#6) üzenetére


HZoli87
veterán

(#8) #78121280 válasza HZoli87 (#7) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam a termék kulcs beadással volt probléma, csak úgy fogadta el ha kézzel pötyögöm be copy + paste nem tetszett neki. :DDD

(#9) HZoli87 válasza #78121280 (#8) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam május óta egyszer sem működött. Jelenlegi jelszóm ez (a1b2c3 :DDD ), természetesen ezt sem fogadja el egyik helyen sem. Semmi másolás beillesztés. Gratulálok a fejlesztőknek. :U

-----

Ezenkívül 30 perc alatt 10+ hibába futottam bele, ezek közül ez a legviccesebb, szétgányolja a Firefoxot. :))

[ Szerkesztve ]

(#10) egykori válasza HZoli87 (#9) üzenetére


egykori
őstag

Én, ha folytatni akarnám a tesztelést, kreálnék egy új email címet (gmail, yahoo stb.), és azzal folytatnám.
Gondold meg, ha nem tudsz, vagy mások nem adnak jobb ötletet.

(#11) #78121280 válasza HZoli87 (#9) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem mélyültem bele nagyon, nem is hagytam fent sokáig, Win8-alatt össze omlott a kis lelki világa ahogy megnyitottam FF. Meg ami nagyon idegesített az az Identitiy safe, állandóan kérdezősködött, felhúzott nem kicsit :DD dobtam, legközelebb már a véglegest rakom fel, gondolom Októberre kész lesz és remélem vissza rakják választható opcióként a rendes nem felhős Identitiy safet.

(#12) HZoli87 válasza egykori (#10) üzenetére


HZoli87
veterán

4 éves a Norton fiókom, nincs vele semmi gondom, böngészőn keresztül a régi jelszavammal (16 karakter) is simán betudtam bármikor lépni.

Úgy gondoltam nem birkózik meg ezzel a nehéz jelszóval a program (mégiscsak béta verzió), ezért 1 hónappal ezelőtt átállítottam a születési dátumomra (nap/hónap/év), ami csupán 6 karakter, dehogy ezt sem fogadja el, az már abszurd.

Hála az Identity Safe felhőbe küldésének, alapkövetelmény, hogy csatlakozzak a norton fiókomhoz, de mivel itt sem fogadja el a megadott jelszót, így nem tudom használni ezt a funkcióját a programnak, csodás.

Egyszerűen bugos az új verzió, és emiatt nem csinálok egy új Account fiókot, nem látom értelmét. Ez a legnagyobb hibája a programnak, emellett eltörpül a többi (több tucat). Szerencsére visszamenőleg az előző évi verziókat 1 évig támogatják, kap új programfrissítéseket és a toolbar is frissül időben, ezért nem izgulok annyira.

Roli27: most feltettem élesben a bétát, mondom az mégis más, mint virtuális gépen. De nemsokára törlöm is és megy vissza a 2012-es verzió, azzal nincs semmilyen gondom. Nem kicsit felhúzta az agyamat a program. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) egykori válasza HZoli87 (#12) üzenetére


egykori
őstag

Azért javasoltam az új accountot, mert az első tesztelésem kivételével, mindig más email címet használtam erre. A fő nortonfiókom nekem is 2008 júniusi.

(#14) #41133696 válasza #78121280 (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pár napja telepítettem újra a Windows-t, és így a NIS-t is -2012- de most azt választottam, hogy Online Profilba mentsen.

Amúgy a 2013-nál sem lesz gondom vele, ha a felhőt teszik egyedül elérhetővé. A Felhő egy biztonságos technológia, ami fontos és lehet azt én felhőben tárolom. Így vannak az adataim a Microsoft, a Google, a Valve és a Symantec felhőiben.

A Steam felhő például most nagyon jól jött, hogy ne kelljen előlről kezdenem az Alan Wake-ben a 20 órás előrehaladásomat :D

(#15) HZoli87


HZoli87
veterán

Feltettem vissza a 2012-es verziót, felhőbe szinkronizáltam az Identity Safe által tárolt adataimat. Megnyugodtam, mert simán elfogadta a 23 !! karakterből álló jelszavamat. Ez megerősített benne, hogy a béta verzióval gond.

Egyébként azt jelezte a program, hogy már volt szinkronizálás, de én arra mentem, hogy ne egyesítse a régi adatokkal. Ekkor a régit törölte és felülírta? Gondolom még mindig nem lehet elérni online a feltöltött adatainkat (pl.: Norton Account fiókunkban)?

(#16) egykori válasza #41133696 (#14) üzenetére


egykori
őstag

Örülök, hogy jók a tapasztalataid a felhő-rendszerről. Ha ez az út, akkor megbarátkozom vele talán én is...

(#17) #41133696 válasza egykori (#16) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nem árt, mert ez a jövő, sőt már a jelen is :K

Ami a NAV/360/NIS összesítő topic-ot illeti.

Több okból kifolyólag nem változtattam az elnevezésen.

1. Idehaza az Internet Security a legelterjedtebb.
2. Bár már egy éve lassan, hogy a NAV-ot is használom, - a 360-at pedig még most sem -, és amikor az első NIS -es topic-ot nyitottam, akkor pedig úgy nézett ki, hogy csak a NIS-t fogom.
3. Személyesen tapasztalataimból adódóan lehetett volna NAV és NIS Topic egyszerre is, hiszen a kettőben sokkal több az azonosság, mint a NIS és a 360 között, ahol az elrendezés, a felület is jóval eltér. A NAV annyiban kevesebb mint a NIS, hogy ugye nincs benne Firewall, Identity Safe - ez utóbbi külön letölthető angolul -, egyébként pedig megjelenésre, szinte egy és ugyanaz csak hiányzik belőle pár funkció.
4. Egy olyan közös topic esetében úgy gondoltam, hogy nem feltétlen lenne jó és átlátható, ha keveredne a három termék, és a 2. pontból adódoan következetesen hoztam létre az új topic-ot, ugyanazon a néven más évszámmal.
5. Volt aki anno javasolta, hogy legyen egy ilyen topic: "Norton Internet Security" évszám nélkül, és mehetne bele folyamatosan az újabbn
ál újabb verzió évről évre... Na azt pláne nem tartottam jó ötletnek.

(#18) HZoli87 válasza HZoli87 (#15) üzenetére


HZoli87
veterán

Megválaszolva magamnak, itt lehet elérni a felhőbe feltöltött adatainkat (bejelentkezés a jobb felső sarokban). Lehetőség van módosításra és törlése köztük. Remek. :)

(#19) #41133696 válasza HZoli87 (#18) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja igen, az ingyenes toolbar-nál láttam én is, hogy ott is lehet. Megelőztél a válasszal :K

(#20) PapauZ válasza HZoli87 (#6) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Ez előjön sokszor a hivatalos béta topikban is, és a megoldás ennyi: a bétákhoz egy külön account servert használnak, külön adatbázissal (amit időnként pucolnak is). Emiatt jön elő a belépési hiba.
A béta szerverre emiatt egyszer külön kell regisztrálni, utána több baja nem lesz.

(#21) HZoli87 válasza PapauZ (#20) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, megnyugtattál. :R

(#22) #41133696


#41133696
törölt tag

Eldőlt már, hogy akkor a 2013-as NAV tartalmazni fogja e az Ident. Safe-et?

(#23) HZoli87 válasza #41133696 (#22) üzenetére


HZoli87
veterán

Legjobb tudomásom szerint továbbra sem fogja.

(#24) modflow


modflow
veterán

Az új, 2013-as NIS várhatóan mikor fog megjelenni?
Ilyenkor szokott, augusztus végén, nem?

(#25) PapauZ válasza modflow (#24) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Inkább szeptember táján (amúgy van még benne jó pár bug..., előbb azok tűnjenek el :P).

NAVban továbbra sem lesz IDSafe.

(#26) modflow válasza PapauZ (#25) üzenetére


modflow
veterán

Mi az az IDSafe?

Amit a NIS2012-ben is látok pl. a Firefoxban? Az Identity Safe?
A 2013-ból kiszedik?

(#27) PapauZ válasza modflow (#26) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Igen, az IDSafe (így szoktuk rövidíteni a hivatalos Norton fórumon) az Identity Safe.

És nem, nem lesz kiszedve a NIS-ből. Az egyik előző kérdés a Norton AntiVirusra vonatkozott, hogy benne lesz-e a 2013-tól, és arra válaszoltam (oda is van írva, hogy a NAVról van szó).

(#28) #41133696


#41133696
törölt tag

Norton Internet Security 2013 20.1.0.18 BETA - Test Youtube 720p, 1080p HD Vid

Annyira friss, hogy most tolta a Youtube az arcomba még nem néztem végig kb egy percnél tartok... :D Természetesen XP-n teszteli :DDD

Bár esélyes, hogy Windows 7 alatti XP Mode-ról van szó :)

[ Szerkesztve ]

(#29) HZoli87 válasza #41133696 (#28) üzenetére


HZoli87
veterán

Jól teljesít. :)

Bízom benne, hogy a fejlesztők ránctalanítják még a legutolsó bétát, mert van mit. Azért arra készüljön fel mindenki, hogy a jelen helyzet szerint marad az Identity Safe felhőbe költöztetése (engem nem zavar, ha biztonságban tárolják az adataimat), Norton Gadget/minialkalmazást száműzték (Windows 8 hivatalosan már nem támogatja), a telepítő ezentúl nem rak ki az asztalra parancsikont (ez könnyen orvosolható). Tudom ezek nem túl nagy változások, de azért említésre méltók.

[ Szerkesztve ]

(#30) PapauZ válasza HZoli87 (#29) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Azért arra készüljön fel mindenki, hogy a jelen helyzet szerint marad az Identity Safe felhőbe költöztetése (engem nem zavar, ha biztonságban tárolják az adataimat)

Ez még azért nem teljesen biztos...

[ Szerkesztve ]

(#31) HZoli87 válasza PapauZ (#30) üzenetére


HZoli87
veterán

Azért írtam, hogy jelen helyzet szerint. :)

(#32) #41133696 válasza HZoli87 (#29) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor sincs gadget 2013-as verzió esetén, ha Windows Vista, vagy Windows 7 rendszerre kerül? A felhő engem sem zavar, sőt a mostani IDS adataim is ott vannak :K

(#33) HZoli87 válasza #41133696 (#32) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs, csak a korai béta verzióknál volt. Persze ez csak akkor lesz biztos, ha megjelenik a végleges verzió.

(#34) #41133696 válasza HZoli87 (#33) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen akkor lesz csak biztos, de esélyes... azért elég gáz, hogy ha így lesz, mert simán kivitelezhető lenne, hogy korábbi OS-ek esetében elérhető legyen.

Amúgy a vid előtt nem nagyon néztem képeket a 2013-ról csak a főablakáról :D Kicsit meglepett, hogy a 2012 -es verzió beállító panelje van benne egy az egyben. Természetesen nem struktúra lepett meg, hiszen az még friss a 2012-ben debütált az elődje is sok évig kihúzta, inkább az, hogy a korábbi verzióknál is a felépítés változatlan volt, de egy kicsit mindig más volt a színvilág.

(#35) HZoli87 válasza #41133696 (#34) üzenetére


HZoli87
veterán

Hát elég furcsa az biztos. Főképernyő és a Teljesítmény ablak megkapta a szürkés színvilágot, az összes többi pedig feketében tündököl, akárcsak a 2012-es verzióban. Mintha félkész lenne a program, de legalábbis mintha kettőt gyúrtak volna össze. Már többen és többször jelezték a fejlesztők felé, hogy ezen változtassanak, de hajthatatlanok. Ez van. :)

(#36) PapauZ válasza HZoli87 (#35) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Annyit variálgattak azért, hogy egyes elemek (szövegdoboz, legördülő menü) kicsit "metrósabb" színvilágú, és nem annyira kerekített.
Amúgy az tuti, hogy mostanra már mindenki várt volna valami frissebb designt, első pár bétánál még elment volna (volt is ilyen már párszor), de ha ez marad, hát ez van...

(#37) #41133696 válasza HZoli87 (#35) üzenetére


#41133696
törölt tag

Windows 8-hoz ez a kettősség amúgy is dukál - hagyományos felület és újszerű - :DAz én szempontomból meg még jó is ha így marad, mert 30-40 KB egy kép mérete PNG-ben a panelről a korábbi 140-150 helyett, csak kicsit meglepett :)

(#38) PapauZ válasza #41133696 (#37) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Valaki tesztelte még a legutolsó buildet (20.1.0.24)?

Nálam már egész kevés bug marad már csak meg (hála az égnek). Pl. végre eltűnt a Firefox szétesős bug is :).

Többieknél?

(#39) Mikulásbá válasza PapauZ (#38) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én teszteltem a bétát,de már meg nem mondom a pontos verziószámát.Chrome alatt ment minden remekül,a gépigénye kevesebb volt,mint a 2012-es.
A végleges mikor várható ebből?

(#40) PapauZ válasza Mikulásbá (#39) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Ez most jött ki nem rég (múlt hét péntek talán).

A végeleges meg szerintem nemsokára kész lesz. Utolsó bétában már ismert hiba nem is volt, amiről tudtak, hogy gázos :P.

(#41) Mikulásbá válasza PapauZ (#40) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt jól tudom,hogy a 2012-es kulcsot el fogja fogadni,és mielőtt felteszem a 2013-ast,az előzőt le kell szedni?

(#42) PapauZ válasza Mikulásbá (#41) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Elfogadja még a 2006-os kulcsokat is :).
Leszedni nem feltétlenül kell előtte. Lehet upgrade telepítést is csinálni (pl a local vault csak úgy marad meg jelenleg Identity Safeben). Ilyenkor sajnos hülye hibák néha előjöhetnek (mostanában már mondjuk elég ritkán voltak ilyenek).

(#43) Mikulásbá válasza PapauZ (#42) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mentve vannak az ID safe adatok,az nem gond.A Norton acc.-al is szinkronizálva van,abból is helyreállítja,nem?

(#44) PapauZ válasza Mikulásbá (#43) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Akkor nálad nem érdekes :). Én pl annyira nem szeretem, hogy a jelszavaim a felhőben kell, hogy legyenek majd. Én inkább lokális adatbázis párti vagyok.

(#45) Mikulásbá válasza PapauZ (#44) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

(#46) #78121280 válasza PapauZ (#38) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én feltettem amikor megláttam, hogy van. Windows 8 x64-re tiszta környezetbe, szóval frissen telepített Windowsra, de sajnos Symantec Services Framework elszállt rövid időn belül, live updatre kattintottam és akkor.
Piros pont, hogy lehet választani, hogy a felhőben akarom e tárolni a jelszavaimat -felhasználóneveket, vagy a megszokott módon.
Ami kiakasztott , hogy ha a Windows indításakor nem jelentkezik be automatikusan az Identitiy Safe, nekem kell bepötyögni a szükséges adatokat. NIS 2012 ez gond nélkül működik.

Szóval csak pár órát volt fenn nálam. Várom a végleges a stabil kiadást. :D

(#47) HZoli87 válasza PapauZ (#38) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Javították már azt a hibát, hogy az ID Safe bizonyos időközönként "formázza" magát? Így elveszve az összes bejelentkezési adat. :)

Örülök, hogy a Firefoxos hibát javították, kicsit idegesítő volt.

(#48) PapauZ válasza HZoli87 (#47) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Nálam ez soha nem jött elő hála az égnek (le is kopogom)... Most ránéztem gyorsan a fórumra, és egy ember mintha még látná...

(#49) HZoli87 válasza PapauZ (#48) üzenetére


HZoli87
veterán

Eggyel előző verziót próbáltam, az 30 percenként nullázta magát. Gondolom már javították az importálási hibát ami a korai verziókat jellemezte (ID Safe bejelentkezés adatok)?

(#50) HZoli87 válasza HZoli87 (#49) üzenetére


HZoli87
veterán

Megválaszolva magamnak, működik. Kapott egy tiszta rendszert. GUI hibákon kívül nagyon egyben van az egész, tetszik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.