Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#132701) macilaci78 válasza psion2101 (#132699) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mit látunk a képen?

Középen, jobb oldalt van egy biztonsági szelep, ami a szifonba engedi a vizet.
Ha a zárt fűtési körből akarod engedni, akkor az mehet akár az osztógyűtőnél is, vagy a kazánból elmenő vezeték hollandiját meglazítva, vagy bármelyik légtelenítőnél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132702) Dyingsoul válasza Z_A_P (#132693) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az elejére bekerült egy "%20" string. De segítek. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#132703) pontazire


pontazire
csendes tag

Adott egy 95 m2-es ház, teljesen kiszedett aljzattal. Most került bele könnyűbeton, és erre jön majd 6 cm esztrich. Terhet nem hord, és nem fognak elefántok ugrókötelezni rajta :)
A kivitelező a szálerősítéses betont is ajánlja, meg a vashálót is. A vas nyilván sokkal drágább.
A kérdés, hogy elég lenne-e csak a szálerősítés is egy ilyen aljzatbetonba? Vagy ragaszkodjak a vashoz? Esetleg mindkettőt érdemes?

(#132704) z0d1@Ku$ válasza pontazire (#132703) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Biztos vagy benne, hogy ekkora felületen olcsóbb lenne a szálerősített cucc? Nálunk drágábbra jött volna ki így, mint sima vashálóval, még ha csak 50-100ezerrel is drágább...

(#132705) pjen válasza pontazire (#132703) üzenetére


pjen
félisten

Végül is mért kell egy lakásba 6 cm betonba bármilyen erősítés? Gondolom nem egy tér, valamilyen burkolat még jön rá.

(#132706) pontazire válasza z0d1@Ku$ (#132704) üzenetére


pontazire
csendes tag

Igen, olcsóbb. Még anyagárban is, de munkadíjat is számolni kell. De nem is az 50-100e diff érdekel (mert feltehetően a következő 50 évben ez marad majd az aljzat, tehát bele kell férjen), hanem hogy műszakilag melyik lesz jó.

Nem csarnok, lakás :) Vinil megy majd rá.

(#132707) Borisz76 válasza pontazire (#132706) üzenetére


Borisz76
veterán

Symalen csövek lesznek a betonban ?
Villanyvezetékeknek , számítógépes hálózatnak ( UTP ) ?

Mert még nem késő....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#132708) A Zéé válasza pontazire (#132703) üzenetére


A Zéé
addikt

6 cm esztrich esetén egyik sem kell, ha csak nem egy G 63 AMG fog parkolni rajta a 2 Steinway versenyzongora közt...

Just a simple Lineman...

(#132709) RexpecT válasza pontazire (#132703) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem szoktak bele vasat tenni. Ajtónyílásnál meg a falak mentén kell dilattálni.

(#132710) z0d1@Ku$ válasza pontazire (#132706) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Bocs, félreolvastam, késő volt már :B

(#132711) psion2101 válasza macilaci78 (#132701) üzenetére


psion2101
tag

Bocsi nem irtam igaz.Nyilván ha nem irok valamit jól az azért van,mert nem vagyok teljesen hozzá értő.Megoldotta magától a készülék.Ez egy Vaillant kombi kazán komfort tartállyal.Csak sajnos a komfort tartály meghibásodott igy folyik ki rajta a viz amig nem megy le a nyomás a kazánon 0-ra.Jó esetben 1 hét múlva cserélik,rossz esetben pedig 2 hét.
Attól félek,hogy a kazánban ez a 0 nyomás nem tesz tönkre semmit.Mert fűtés van és az azért jó lenne ha maradna is ha már meleg viz nincs.Elég fura,hogy amikor igy 0 bar-on van akkor a radiátorokban olyan bugyogó hangja van mintha levegős lenne a rendszer.De ha meg töltök bele vizet felugrik 2 fölé a nyomás és a komfort tartályból folyik a viz mig le nem megy 0-ra.
Úgyhogy nagy a buli

[ Szerkesztve ]

(#132712) 6030D


6030D
Ármester

M3 bevezetőnél javasoltatok egy nagy csempe áruházat, de nem találom keresővel. Mi volt az?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132713) #31733248 válasza 6030D (#132712) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#132714) 6030D válasza #31733248 (#132713) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132715) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!
Nem igazán találtam megfelelő topikot, ahol feltehetném a kérdésem, viszont mivel felújításról szól, hátha ide fér.
Van egy próbababám, ami kopott, repedt, pár apró helyen törött. Hogyan lehetne ezeket kijavítani, hogy tökéletes állapotra hozzam?
Kerestem YT-on, de max ilyen papírzsebkendős, pillanatragasztós, sminkelős módszert láttam, ami nem győzött meg.
Hátha itt tud valaki valamilyen módszert, amivel otthon kijavíthatom ezeket a hibákat.
Ha úgy könnyebb, feltölthetek pár képet, mert igazából nem tudom, ez milyen anyag, márpedig annak ismeretében talán könnyebben kaphatnék segítséget is.
Köszönöm.

(#132716) arcsin válasza Taci (#132715) üzenetére


arcsin
senior tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan apró kérdésem lenne, hogy a jelenlegi mosogatótálcánkon van mosogatószeradagoló. A kérdésem az lenne hogyha szeretném ezt megszüntetni akkor van rá valami esztétikus és vízzáró megoldás?
Csak nem használom soha, páromnak is legtöbbször csak útban van. Még az előző tulajdonos hagyatéka a komplett konyhabútor, nekem eszemben nem lett volna ilyet betenni. :) Választ előre is köszönöm.

Nagyjából hogy el tudjátok képzelni, ez a mosogatótálca, és az alsó "haranggörbe" helyére van betéve.

Szerk: nem választ szerettem volna, bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#132717) z0d1@Ku$ válasza arcsin (#132716) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szerintem csak tálcacserével lehet esztétikus és vízzáró :(

(#132718) arcsin válasza z0d1@Ku$ (#132717) üzenetére


arcsin
senior tag

Köszi, akkor konyhacseréig elviseljük valahogy.

(#132719) elessar válasza arcsin (#132716) üzenetére


elessar
tag

A króm záródugó találatai közül pl. az automata mosdó/kád "dugó" jó megoldás lehet.

(#132720) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

1.
Elküldtük a "mestert", magunk fejezzük be a hátralévő dolgokat. Mi lenne a jó megoldás ennek a betömésére? [link]
Ha nem lenne wago simán gipszelném + glett rá, de így nem merem.

2.
Erről nincs fotóm, de a lényeg, hogy az új ajtók+tokok közül kettő alacsonyabb a régieknél, így van egy mély, ujjnyi vastag rés a tok fölött, plusz még a tok mögött is. Hogy lehetne ezt szépen eltüntetni? Purhabra + glettre gondoltam, csak kicsit félek, nehogy kifelé nyomja a tokot (ez az az oldal, ahol nincs fixen rögzítve, csak "rá van patintva")... mondjuk nem kéne elvileg, mert a lyukon ki tud jönni a felesleg.

(#132721) B_I_G válasza Ereshkigal (#132720) üzenetére


B_I_G
tag

szerelvényt át kell tenni a kötés fölé...
de az mcu-t sem kéne védőcső nélkül begipszelni, nem arra találták ki

(#132722) Ereshkigal válasza B_I_G (#132721) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Persze, ezeket tudom, de már úgy szétgányolta, nem merek fúrni. Panellakás, a fal elég vékony, túloldalán a fürdőben csempe...

(#132723) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Mennyire javasolt vagy előnyös/hátrányos egy gipszkarton álmennyezet szerkezetet tele szórni süllyesztett LED szpotlámpákkal?

A gipszkarton felett még kb 8-10 centi légüres hely van van gerendákig, azon már rajta van párazáró fólia. Gondolok itt olyan tényezőkre mint: huzatos lesz lámatesteknél a levegő ki be áramlása, problémás a szpotok cseréje bővítése (esetleg más típusra váltás a későbbiek folyamán), energetikai szempontból a hőáramlás és páralecsapódások mennyire érintik hátrányosan magát a szpotokat vagy álmennyezetet :F

(#132724) SHawk válasza Ereshkigal (#132720) üzenetére


SHawk
csendes tag

Ne purhabot, hanem szerelőhabot használj, kevésbé dagad. Meg persze érzéssel, ne nyomd tele.

(#132725) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

A jövőhéten ki kellene szilóznom egy erkélyajtó és homlokzat találkozását, és ide hozzánk napközbenre 5-10 fokot, éjszakára 2-5 fokot mondanak.
Reggel kezdeném, gondolom estig szárad annyit hogy a hideg idő ne legyen probléma neki.

Nekifoghatok még ebben az időben, vagy hagyjam a tavaszi melegebb időkre?

(#132726) Ereshkigal válasza SHawk (#132724) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hm, azt el is felejtettem. Köszi.

(#132727) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. A terasz oldaláról több helyen levált a nemes vakolat. Az jutott eszembe, hogy veszek pár 2cm es hungarocell táblát, felragszto maradék flexi csempe ragasztóval, rákenek egy vékony réteget, és mehet rá az új vakolat.
Kérdésem, hogy jó-e ez így, és hogy a csempe ragasztóval ilyen hidegekben dolgozhatok-e?

-

(#132728) szotyika77 válasza 7Sony7 (#132727) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Ha fagyálló ragasztód van, azzal dolgozhatsz plusz fokban. :)

(#132729) csababarca


csababarca
őstag

Gipszkarton mennyezetet érdemes két rétegben csinálni? Van fölötte 40 cm kőzetgyapot szigetelés.
Jó az egy réteg is, vagy mi haszna igazából a két rétegnek?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132730) A Zéé válasza csababarca (#132729) üzenetére


A Zéé
addikt

Egy réteg elég álmenyónak.
Úgy emlékszem, hogy esetben kell a 2 réteg: ha szeglemezes tető van a házon. Akkor kell a tűzállóság miatt a 2 réteg karton, csak arra nem emlékszem pontosan, hogy elég az 1 réteg sima 1 réteg tűzgátló, vagy mindkettő piros kell legyen.

Just a simple Lineman...

(#132731) csababarca válasza A Zéé (#132730) üzenetére


csababarca
őstag

Értem.
enyém ácsolt tető, de fagerendás mennyezettel.
tűzgátló gipszkartont vettem, egy rétegre valót.
csak most gondolkozom, hogy jó-e így.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132732) Borisz76 válasza csababarca (#132729) üzenetére


Borisz76
veterán

Pusztán elvi síkon : minél több darab "zárt" cella , amiben levegő van, annál jobb a hőszigetelése.

Pl : 1-2-3 rétegű üvegek között is nagy a különbség már.
Vagy a régi nagy lyukacsos B38-as tégla és a mai modern Porotherm 38 X-therm tégla.
Külső méretei kb azonosak de az új kialakítása miatt több zárt "cellát" tartalmaz ....ennek köszönhetően ( és a cellák alakjának, kialakításának köszönhetően ) jobb a hőszigetelő képessége.

Tehát elviekben a több réteg gipszkarton jobb mint 1 réteg.
De ilyen szerintem nem nagyon szoktak csinálni.
Inkább kőzetgyapottal szokás szigetelni a karton felett....de az meg már adott ha jól olvasom.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#132733) Atomgeszi válasza A Zéé (#132730) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Miért kell 2 réteg, ha szeglemezes a tető?

(#132734) 7Sony7 válasza szotyika77 (#132728) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Köszi.

-

(#132735) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Kicsit el vagyok bizonytalanodva. A monitor fölé szeretnék felfúrni egy polcrendszert, de csak vásárlás után villant be a klíma probléma.
Megijedtem, hogy a klíma csövek ezen a falon mennek a kültéri egység felé. Kívülről nézve a kültéri egység csöve ott van bevezetve a ház falán, ahol a lefelé mutató sárga nyíl mutat, az asztalom alatt, kb abban a szintben.
A G betűvel jelölt falak gipszkartonból vannak.
Kábel-fém detektorral végigvizsgáltam a területet, de semmire nem jelzett be (direkt bekapcsoltam a klímát is).
Lehetséges, hogy nem vésték itt végig a falat a monitor fölött, hanem felvitték a gipszkarton álmennyezet fölé a csöveket, majd levitték a bal oldali gipszkarton mögött? Az asztaltól balra lévő tégla falat hiába vizsgálom, ott konnektorok is vannak, így nyilván ott bejelez a készülék.
Vagy ezeket valami olyan speckón szigetelt csőben vezetik, hogy nem is fogja látni a detektor üreges téglában?

[ Szerkesztve ]

(#132736) Árpi001 válasza tepenzed (#132735) üzenetére


Árpi001
senior tag

Padlás van?
Mert lehet hogy onnan vitték le.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#132737) A Zéé válasza Atomgeszi (#132733) üzenetére


A Zéé
addikt


Erre emlékeztem, hogy fa tartószerkezethez kell a 2 réteg, de nem írja elő külön a tűzgátlót. Családi ház amúgy nagyon alacsony kockázat, most ránéznem arra is, EI15 elvileg a követelményszint teherhordó szerkezetnek, azt sztem fogja tudni a 2 réteg sima, vagy az 1 réteg tűzgátló karton is.
Fura egyébként ez a tűzvédelmi kérdés, mert úgy veszem észre ahány hivatal, annyi szokás, és annyiképp értelmezik... Bp-n pl mások voltak az elvárások a tűzoltóság részéről, mint Zalaegerszegen, ami több, mint érdekes :DDD

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#132738) tepenzed válasza Árpi001 (#132736) üzenetére


tepenzed
őstag

Az van felettem, de nem látom nyomát.

(#132739) csababarca válasza Borisz76 (#132732) üzenetére


csababarca
őstag

Persze értem.
Szigetelés adott, meg már fel van profilozva az álmennyezet, jönnek a jövőhéten csinálni.

Szerencsére pénteken megérkeztek az ablakaim is, első pillanat, hogy ki és be tudtam zárni az épülő házam :D nagyon jó érzés volt :)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132740) Atomgeszi válasza A Zéé (#132737) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De ez csak a könnyűszerkezetes épületre vonatkozik, nem?

(#132741) A Zéé válasza Atomgeszi (#132740) üzenetére


A Zéé
addikt

Az analógia elvileg ugyanaz, hogy a tartószerkezetet X ideig meg kell óvnia a lángtól, ami ha jól néztem a táblázatot 15 perc kell legyen.

Just a simple Lineman...

(#132742) Atomgeszi válasza A Zéé (#132741) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És ezt milyen engedéllyel épülő épületeknél kérik/nézik?
És ahova csak OSB-t tesznek mennyezetnek? Ott mi a tűzvédelmi faktor?

(#132743) pontazire válasza Taci (#132715) üzenetére


pontazire
csendes tag

Papírmasét ajánlanék a repedésekbe, száradás után csiszolható.

(#132744) A Zéé válasza Atomgeszi (#132742) üzenetére


A Zéé
addikt

Szüleimnél levő szobám teteje csak simán lambéria, a szarufák közt meg kőzetgyapot, az is jó ott 25 éve, és nem tervezzük kipróbálni a tűzállóságát... ;)

Hogy hol kérik? Egyszerű bejelentéses épületnél nem fog kimenni a tűzoltó átvenni, ott senkit nem fog zavarni, akárhogy is lesz kialakítva.
Építési engedélyes épületnél meg ki tudja... Pesti tűzoltó pl. padlástérben 3 réteg tűzgátló kartont, vagy minimum 10 cm vastag tégla falazatú szerkezetet kért a légtecnikai csövek köré, strangot csak falazott szerkezettel fogadta el (de itt már jó volt az Ytong is), viszont tűzzáró madzsettát csak a tűzszakaszhatárokhoz kért. Zeg-i tűzoltó elfogadta a strang lezárást 1 rtg tűzgátló 1 réteg normál/impregnált kartonnal, de pl. megkövetelte minden fal- és födémáttörésnél a tűzzáró madzsettát. Ennyire máshogy értelmezik ugyanazt az OTSz-t, és ezt a fenti tűzvédelmi irányelvet...Pedig nem másik országról van szó, és csak 230 km van a 2 város közt, de mégis, mintha teljesen máshol lennénk. :N

Just a simple Lineman...

(#132745) SHawk válasza tepenzed (#132735) üzenetére


SHawk
csendes tag

Azt nem tudod, hogy a beltériből a kondenzvíz-elvezetés a kültérihez megy, vagy a fürdőbe, wc-be stb.?
Ha a kültérihez megy, akkor nagy valószínűséggel a beltéritől enyhe eséssel vitték el, hogy a gravitáció segítse a víz áramlását és általában mellette van az elektromos vezeték és a rézcső is.
A mennyezet felé nem valószínű, hogy mentek, mert akkor kellene a kondenzvíznek egy szivattyú.

(#132746) tepenzed válasza SHawk (#132745) üzenetére


tepenzed
őstag

A kültérinél megy ki, de akkor végképp elbizonytalanodtam, mert akkor ezek szerint biztos, hogy ebbe az irányba megy szépen enyhe eséssel lefelé a cső, de a detektor semmit nem jelez.
Valszeg nem véletlen, hogy a korábbi tulaj sem fúrt ide semmit.

(#132747) SHawk válasza tepenzed (#132746) üzenetére


SHawk
csendes tag

Nem tudom milyen detektort használsz, de az olcsóbbak általában nem 100%-ban megbízhatóak. Meg ki tudja milyen mélységben mennek a vezetékek, nem feltétlen 1-2 cm...

Hozzáértők pl. Bosch D-Tect 150 falszkennert szokták javasolni, megoldás lehet pár ezer forintért egy napra kölcsönözni, ha fontos.

(#132748) Dorian válasza csababarca (#132729) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a helyiségben van valami normálisabb hangtechnika, főleg ha az álmennyezetbe is szerelnél ilyesmit, akkor akusztikai okok miatt mindenképpen 2 rtg karton kell.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132749) WiZARD


WiZARD
addikt

Ezt mivel tudom nyitni/zárni? (fűtés osztó gyűjtő)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132750) Kolondrum

Akinek még rémlik mit írtam: [kép]
Fával fűtve most.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.