Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#133801) gerisz23 válasza arcsin (#133791) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha még nem jelentetted a hibát akkor úgy jelezd hogy melegszik,hamarabb kimennek ha tűzveszély van.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#133802) A Zéé válasza arcsin (#133797) üzenetére


A Zéé
addikt

sztem tök mindegy hol laksz, itt Zalában most pl. 15-18 hónapokat mernek leírni szerződéses határidőnek új bekötésre... :D Viszont ha SOS hiba van, akkor azt relatív hamar kezelik.

Just a simple Lineman...

(#133803) Árpi001 válasza Dorian (#133297) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én a törölközőszáritóra tettem..

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#133804) _q


_q
addikt

Bútorlapot mekkora átmérőjű fúróval érdemes elő fúrni? Felezzem a csavar átmérőt? Illetve milyen hosszan? M5x16 és M4x16 facsavarokhoz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#133805) Morris válasza _q (#133804) üzenetére


Morris
veterán

Én ennek nem fúrnék elő.
De ha mondjuk 4x40 vagy hasonló akkor 3-as fúrószárral, de csak azt a bútorlapot amibe a fej fog menni.
5-ös vastagságot nem használnék. Repeszt. És a 4-es vagy 4,5-ös is bőven elég.
Gondolom 18-as bútorlap.

(#133806) Doki16 válasza kiir (#133778) üzenetére


Doki16
addikt

Nem fog beszellőzni a deszkák alá, mert a szélein körül van a betonkoszorú. Ahogy látható inkább csak a meleg száll fel. [kép]
A deszkák felett van a beton rész és így ömlik onnan ki a meleg. [kép] [kép]

Ahogy nézem ez a geotextil sem egy olcsó valami. Akkor már lehet jobban járok egy páraáteresztő fóliával. Csak az kérdés, hogy ezt szabad-e egyből direktbe ráteríteni az üveggyapotra.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#133807) Kickass válasza Doki16 (#133806) üzenetére


Kickass
őstag

Ez a cikk szerintem segíthet néhány kérdést megválaszolni:
[link]

(#133808) _q válasza Morris (#133805) üzenetére


_q
addikt

Igen 18-as bútorlap. Egy asztal lapot szeretnék az íróasztal fém lábaira csavarozni. Maga a lábat felfogató lemez kb 2-3 mm vastag. M5-ös csavart adtak hozzá, azért azt akarom használni. Ha M5-nek nem fúrok elő az nem fog repeszteni?

[ Szerkesztve ]

(#133809) Morris válasza _q (#133808) üzenetére


Morris
veterán

Ja, azt hittem bútorlapot a bútorlaphoz.
Azzal mehet nyugodtan. Jó lesz hozzá az csavar. Ne fúrj elő neki

[ Szerkesztve ]

(#133810) _q válasza Morris (#133809) üzenetére


_q
addikt

Az első eset amire gondoltál az hasonló lehet, mint az IKEA szekrények/komódok esetén, amikor a szekrények/komódok belseje elő van már fúrva a polcot tartó elemeknek. Viszont ha 2 szekrényt vagy komódot akarok összeerősíteni egymás mellé, akkor ahogy írod a csavar fej oldalán elő is van egyúttal már előre fúrva, a másik oldalon meg nem kell előfúrni.

Köszi a segítséget.

(#133811) macilaci78 válasza _q (#133808) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem repeszt, de a dekorréteget forgácsolja. Én 2-2,5 mm-es fúróval szoktam előfúrni 5-ös Reissernek. M5 metrikus csavar viszont pont 5 mm átmérőjű, annak az 5 mm-es furat megfelel. Viszont ugye nem áll meg az a menet a bútorlapban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133812) Morris válasza macilaci78 (#133811) üzenetére


Morris
veterán

Facsavart írt korábban, nem?

Ilyen kell neki:

[ Szerkesztve ]

(#133813) static00


static00
csendes tag

Üdvözlet!

Egy 10 m2-es folyosón a járólapra tennék laminált parkettát, alá 2 centis hangszigetelő lapokat, az alá még alátétfóliát.
Kell azért vágni itt-ott, profilváltóra is szükség lesz, az alapanyagokkal nagyjából tisztában vagyok, de milyen gépek, eszközök kellenek, hogy nem szívjak sokat vele?

A járólap lábazatát nem akarom leverni, mert ki tudja ez végleges megoldás lesz-e, szóval kb 5 centi lábazat lesz a falon, arra hogyan lehetne rögzíteni a szegélylécet? Valami 2 oldalú ragasztóval szoktak ilyet?

Lehet két szobában a jelenlegi laminált alá is tennék ilyen hangszigetelő cuccot, felhozza a födém az alsó emeletről a hangot rezgéseket, azok szeretnék csillapítani. Ha nem csináltam még ilyet, mennyi esélye van hogy sérülnek felszedéskor a lapok és nem lehet visszatenni majd őket?

Ahogy néztem, kb 3000 ft-ért rakják Pesten a padlót, ha valakinek van jó parkettás kontaktja, szívesen veszem p.ü-ben.

Köszi :R

(#133814) macilaci78 válasza Morris (#133812) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De, csak ezt nem M5-nek szokás írni, hanem mondjuk 5×20-nak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133815) mokus1 válasza Dorian (#133800) üzenetére


mokus1
addikt

Ez sem sznobizmus mint az autó vagy a sütő esetleg telefon.

Nyilván egy Mofémet vagy Krudit nem szabad egy lapon említeni egy Grohe,Bugnatese csappal, egy Dornbrachttal meg főleg nem. Teljesen más minőség, anyagkezelés dizájn...

(#133816) macilaci78 válasza static00 (#133813) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 2 centis alátét klikkes burkolat alá közvetlenül nem javasolt. Hangszigetelés? Az alátétek feladata a felületen képződő lépéshangok csillapítása és a járáskomfort javítása, nameg az aljzathibák csillapítása.

Orac-nak vannak csempeszegőt eltakaró lábazatai. Pár ponton neutrális szilóval odafogatod, a fal mellett felül akrillal kihúzod.

Lamináltat tudj mivel vágni: dekopír, merülőfűrész, karos vágógép. Szegőt tudd gérbe is vágni, erre egy gérláda és egy fűrész is alkalmas. Gumi kalapács, ütőfa, távtartó ékek. Sniccer a fólia, alátét vágásához, kinyomópisztoly a tubusos anyagokhoz. Burkolatváltóhoz valami, amivel szépen tudsz fémet vágni, esetleg reszelő. 10 m2-ért nem eszközölnék nagy beruházást, ami a szerszámokat illeti.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133817) Dorian válasza mokus1 (#133815) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem. Ha valami általában évekig jól működik, az teljesíti a műszaki feltételeket. Nyilván vannak bőven dizájnosabb cuccok, ha valakinek az kell, megfizeti.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133818) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Lépcsőházi bejárati ajtót vennék. 150k-s keret lenne rá. Van valami ajánlott ajtó?

Obi és praktiker kínálatát is néztem. Ott minden jó véleményre jut egy rossz is, így szkeptikus vagyok. Hi-Sec-et néztem még, azt szóbajöhet, de azért a 18k-s szállítási költséggel elmennek az ....jukba.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#133819) vzsryl válasza mokus1 (#133815) üzenetére


vzsryl
nagyúr

*Kludi

A Grohet a kludi fölé pozícionálod? Nekem erősen más a tapasztalatom (saját, több éves használattal). Mondjuk most a felújításnál “csak” ~30-35k-s Mofémekre tellett, de eddig ezek is nagyon jónak tűnnek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#133820) mokus1 válasza vzsryl (#133819) üzenetére


mokus1
addikt

Igen, nyilván vannak olcsóbb termékei is de alapvetően a Grohe profilja inkább magasabb kategóriát képvisel
Én is használtam Mofémet , én is megvoltam elegédve vele, nem leszólásból mondtam amit mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#133821) _q válasza Morris (#133812) üzenetére


_q
addikt

D fejűt adtak, de amúgy igen facsavar.

#133811macilaci78
Köszi.

(#133822) bajnokpityu válasza mokus1 (#133815) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ebből a design igaz. Egyébként nem értem a dolgot, a 10 éve 2000ft körül vásárolt kínai praktikereseket most kezdjük cserélgetni,pedig 5 tagú a család...

És amúgy működnek, csak anya megunta...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#133823) kiir válasza Doki16 (#133806) üzenetére


kiir
tag

Ha tényleg páraáteresztő és könnyű, simán ráguríthatod a gyapotra. Most hogy nézem, lehet én is jobban jártam volna ezekkel a geotextil helyett. Csak ez volt kb. a legkisebb tétel nálam, és én hittem a szakembörnek.

(#133824) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Beltéri ajtó vásárlás előtt állunk. Leginkább a fenyő ajtók tetszenek. Mennyire tartós, vetemedik-e egy ilyen ajtó?
Az Aranyablaknál néztünk mintadarabot, 60e körül vannak (Jolánál soha nincs szinte semmi minta) Az eladó annyit mondott, hogy ezek gombaölővel kezeltek, de festeni kell. Ha ők festik, az 36e/nm. Kicsit soknak tűnik. 140e/ajtó+beépítés... 7db esetén nagyon nem mindegy.
Házilag mennyire nehéz ezt szépen megcsinálni? Falat meg fém garázs ajtót festettem, egész jó lett. Fát még nem, és ezek szem előtt lesznek.
Az eladó annyit mondott hogy kenjem le lazúrral. Alapozni nem kell előtte? Hány rétegben kell lekenni? YouTubeon nem találtam ajtó lazúros videót.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#133825) macilaci78 válasza Victoryus (#133824) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Érteni kell hozzá. Rossz alapanyagból simán vetemedik az ajtó. A hossztoldott, ragasztott anyag stabilabb.
A gombaölő jellemzően színezett annak érdekében, hogy látszódjon, hogy egyáltalán kezelték vele a fát, illetve egyenletesen fed-e. Szóval bullshit, hogy egy beltéri ajtót gombaölővel kezeltek.
A lazúr nem fedi el a fát, hanem egy tónust ad neki. A festék viszont elfedi, csak az erezet domborulatai lesznek láthatóak. A felületkezelés alapja a felület előkészítése. A fa szálas anyag, érdes lesz, ha nedvességet kap, két réteg közt is csiszolni kell. A felületkezelő szer válogatja, hogy kell-e alapozó, de javasolt. Pormentes, zsírmentes felület kell.
Egy beltéri ajtó kb 4-5 m2. Ugye az ajtólap két oldala és a tok is beleszámít a felületbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133826) Dorian válasza Victoryus (#133824) üzenetére


Dorian
félisten

Én CPL fóliás ajtót vennék, mintsemhogy ilyesmivel szórakozzak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133827) Morris válasza Dorian (#133826) üzenetére


Morris
veterán

Én is :K

(#133828) static00 válasza macilaci78 (#133816) üzenetére


static00
csendes tag

Köszi a toolset javaslatot, ilyesmiket tudok kérni. Az orac-ot is elmentettem.

Ezt a cuccot gondoltam a laminált alá, beszéltem a céggel és azt mondták hogy a lentről szűrődő zajok ellen is véd. 230 km/m3, ez van 1.2 és 1.9 centi vastagságban is. Nyilván mindent kiszűrni nem lehet, de remélhetőleg a lenti szaladgálás okozta rezgésekből és a zsivalyból is visszábbvesz, úgy vagyok vele, hogy meg kell próbálni.

De ha van más cucc, amit érdemes megnézni, szívesen veszek bármilyen ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#133829) _q válasza Dorian (#133826) üzenetére


_q
addikt

Ráadásul az említett ~140 ezer Ft-os árra jön ki a CPL is. Mi is azt vettünk.

(#133830) mezis válasza Victoryus (#133824) üzenetére


mezis
nagyúr

Láttam olyat, hogy a fa beltéri ajtókat lenolajkecével kenték be.
Nem tűnik úgy, hogy vetemednének. Fürdőszoba ajtaja is ugyanolyan.

mezis

(#133831) Victoryus válasza macilaci78 (#133825) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Akkor a 140 ezret felületkezelésre mondta+68e az ajtó+beépítés... még rosszabbul hangzik.
Nem láttam rajtuk semmi színt, natúr fa. Akkor nem igaz, hogy gombaölővel kezelték.
Nem vagyok előrébb.
A másik amit linkeltem korábban, a Jolás lengyel ajtó, de abból nincs mintadarab. A bejárati ajtóból se volt, olyan is, fos. Spectrum. Többé nem veszek látatlanban náluk semmit.
A sima felületű fóliás meg olyan, mint a panelekben a fehér ajtók letapétázva, csak 1 fokkal szebben.
Akkor az lesz, hogy keresek valami fa felületet és kipróbálom a lazúrt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#133832) Borisz76 válasza mezis (#133830) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálunk is fenyő ajtók vannak.....amit kb 80 EFt/ db áron vettünk.
( Ha emlékeim nem csalnak ...akkor csak erre volt pénzünk . )
Natúr színben jött és lazúroztuk saját kezűleg.

3 év használat után elmondható, hogy bizony észre lehet venni , hogy melyik, hol van....
A fürdőszobai természetesen több párát kap....emiatt már többször állítottam rajta mert "beledagadt" a keretbe és szorult.
Törődést igényel :)

Utólag , ennyi tapasztalattal a hátam mögött én valami mást vennék.
Szépnek szép de a pára "mozgatja" az faanyagot , valamint kissé vékony az anyaga ezért nincs olyan jó a hangszigetelése.

Pár év múlva....ha betelt a pohár......kicserélem őket.
Összesen 9 db van, melyből 2 db tej-üveges ( konyha ajtók ).

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#133833) pjen válasza Borisz76 (#133832) üzenetére


pjen
félisten

Azt legalább be lehet gyalulni.

(#133834) moma


moma
őstag

Most jöttem haza külföld melóból és nem jó a gáz konvektor szabályozója maxon megy :O Tudtok esetleg egy megbízható szerelőt? Vagy tudok ezzel csinálni valamit én, hogy ne így menjen itt ezekkel az árakkal? :F

we all deserve a bit of luck.

(#133835) Borisz76 válasza pjen (#133833) üzenetére


Borisz76
veterán

Na igen , ennyi az összes előnye :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#133836) moma válasza moma (#133834) üzenetére


moma
őstag

Na közben most tekergettem még és most lement őrlángra, és kettensen ugrik meg azaz érzésem fullra, és 6-7esnél meg mintha üresben menne a tekerő. De legalább már nem mindig max! Lehet be melegszik a tekerő?

we all deserve a bit of luck.

(#133837) mezis válasza moma (#133836) üzenetére


mezis
nagyúr

FÉG parapet radiátornál mintha a kisebb számok jelentenék a magasabb hőmérsékletet,
a max-ra tekerve meg talán csak őrláng.

Talán láng nagyságot nem, hanem hőfokot lehet állítani. Van valahol egy szép nagy vörösréz hőérzékelő a falhoz közel. Lehet hogy ott melegedett lassan?

Pár hónapja magyarázta, mutatta a márka szerviz: Van egy nem is túlzottan rejtett csavarhúzóval tekergethető valami, ahol lehet állítani ezt az őrlángos dolgot.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#133838) elessar válasza Victoryus (#133831) üzenetére


elessar
tag

A xilamon színtelen

(#133839) moma válasza mezis (#133837) üzenetére


moma
őstag

Igen fég, és van a hátulján a réz dolog is. Viszont 7 a maximum az biztos. Meg nem kóser ez a szabályozó, meglepne, ha nem lenne vele valamit. Aki volt konvektorosom ő már nem csinálja próbálok valamit találni. Most így legalább le tudom venni a maxról.

Amúgy a gázszerelő az konvektoros is vagy ez két külön terület vajon?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#133840) Chris0321 válasza moma (#133839) üzenetére


Chris0321
addikt

Tudtommal nincs külön konvektor szerelő, a helyedben helyi facebook csoportban érdeklődj kit ajánlanak.

(#133841) mokus1 válasza moma (#133834) üzenetére


mokus1
addikt

Az is elképzelhető, hogy csak maga a tekerőn kopott ki a menet. Ezt is megnézheted esetleg. a tekerő közepén egy kis csavar fogja általában.

(#133842) psion2101


psion2101
tag

Azt szeretném kérdezni,hogy milyen megoldással tudnám festeni/javitani a plafont egy lépcsőházba.Igazából a létra lehetőségekre gondolok

(#133843) moma válasza mokus1 (#133841) üzenetére


moma
őstag

Ez így néz ki, próbáltam rángatni rajta a feketét, de nem jön le és vele kicsit az alatta lévő világoszürke dobozt is rángatom szóval nem tudom merjem e erősebben. Meg az is nehezítő, hogy kicsit be van sűlyesztve a szürkébe, szóval egy csavarhúzót sem tudok betolni alá és azzal.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#133844) mezis válasza psion2101 (#133842) üzenetére


mezis
nagyúr

Teleszkópos festőhenger nyél? [link]

mezis

(#133845) tothjozsi96 válasza moma (#133843) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ott az N betunel latszik egy kis vilagos potty. Ott tudsz ala nyulni. Magat a szamlapot kellene levenni eloszor.

(#133846) psion2101 válasza mezis (#133844) üzenetére


psion2101
tag

Inkább arra gondoltam,hogy festő létra és megtoldva valamivel,hogy tudjak glettelni és hasonlók.A festés igy teleszkópossal az megvan

(#133847) A Zéé válasza psion2101 (#133846) üzenetére


A Zéé
addikt

festékboltokban lehet venni toldót a fa létrára.

Just a simple Lineman...

(#133848) psion2101 válasza A Zéé (#133847) üzenetére


psion2101
tag

Ok köszi

(#133849) sanzi89


sanzi89
addikt

Van valamilyen elfogadható megoldás, hogy a csempén lévő fúrt lyukkal kezdeni lehessen valamit? Fel volt fúrva két 10-es lyukkal egy fürdőszoba polc, és ezzel a lyukkal kellene kezdeni valamit.
A másik, hogy szintén ezen a csempézett falon volt egy csap, aminek a 3/4-es fém csövének is van egy lyuk a falon. Nőgyógyászi módszerekkel, tengernyi szívással a fal másik oldaláról ki lett bontva a cső, így a csempe nem sérült, de itt már egy méretesebb lyuk tátong a csempe közepén.
A csempe csere sajnos nem játszik, nincs pót darab, az újra burkolás még kevésbé, nem véletlenül lett a másik oldalról bontva a vízcső.
Ilyesmire gondolok, hogy valamilyen műanyag takaró, vakdugó amit rá lehetne ragasztani a csempére, csak nem igazán találok ilyesmit. Például egy műanyag csőrózsa, csak ne lenne lyukas a közepe. :D
A legjobb ötlet idáig a fehér szigetelőszalagból körkivágóval csinálni egy "matricát" a lyukra, de azért ennél egyel jobb megoldást keresnék.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#133850) elessar válasza sanzi89 (#133849) üzenetére


elessar
tag

A lyukak feltöltése és vízállóvá tétele után (szilikon, folyékony fólia, olajfesték) csempematrica vagy öntapadós smiley.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.