Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#132851) tothjozsi96 válasza 6030D (#132850) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem például a hagyományos Bramac szellőzőcserép sokkal jobban tetszik. :B

(#132852) csababarca válasza P00By (#132848) üzenetére


csababarca
őstag

ez már megtörtént :DDD
úgyhogy nagyon boldog vagyok.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132853) ctrlaltdel13 válasza atika88 (#132841) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen cserépről beszélünk?
Az újaknal főlega sík cserepeknél már ne keress kialló búbokat.
Az anyag alsó fele van elgyengítve ott szellőzik.
Viszont telibe kell alkalmazni, nem úgy mint régen hogy minden 3.

(#132854) atika88 válasza ctrlaltdel13 (#132853) üzenetére


atika88
senior tag

Nos a műszaki leírás ennyit ír róla: Terrán (Mediterrán) Standard betoncserép sötétbarna színben.
Pluszban kitér rá, hogy a tetőcserép szellőzésrol gondoskodni kell.

(#132855) csababarca válasza atika88 (#132854) üzenetére


csababarca
őstag

Nekünk Terrán Zenit van, az ács anyagra kiírta a cserepet, meg szellőzőket, de a Terrán többet küldött, mert akkora mennyiséghez számolták ki ők a szellőzőcserepet.
enyém is ugyanolyan síkcserép, csak alul van gyengítve, ahol be tud áramolni a levegő.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132856) macilaci78 válasza 6030D (#132850) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor nem. A 60 cm mély pult alatt a korpusz kevesebb. A front a pult élétől visszaáll kb 2 centire, a front is kb 2 cm, tehát ott már csak 56 cm. Hátfalnak is van 1 cm falc.
Az L-alakú pult két téglalapból illesztik össze, amik így a szokásos 60 cm helyett jó, ha 20 centin találkoznak, ebből elöl, ahova nehezedni szoktál, inkább csak 2-5 cm marad.
És itt visszakanyarodunk a pultot tartó korpuszhoz, aminek a sarka a belső saroktól kb 6 centire van.
A következő nehézség, hogy a két aknát elválasztó rész lenne középen, tehát bármelyik akna messze lenne.

Mi így oldottuk meg, az előző lakásban ugyanígy volt az akna a sarokhoz képest és működött.
A mosogató alatti korpusz szerint jobbra toltuk a mosogatót annyira, amennyire a stabil rögzítés még megengedte.
Vagy nézel kimondottan sarokba tervezett mosogatót.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132857) atika88 válasza csababarca (#132855) üzenetére


atika88
senior tag

Én itt gyakorlatilag semmit nem látok...

(#132858) csababarca válasza atika88 (#132857) üzenetére


csababarca
őstag

ebből a képből nem derül ki sok minden.
kivitelező mit mond?

MÁS: tűzgátló gipszkarton mindenesetben telibe rózsaszín? ma hozták meg, elvileg tűzgátlót rendeltem, azt mondták ez az, de ez így külsőre nem derült ki számomra. Rózsaszínnel nnak rajta a feliratok rányomva, van valami kód, rövidítés ami alapján ez kiderülhet? (elvileg lengyel a cucc)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132859) ctrlaltdel13 válasza atika88 (#132857) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ránézésre mind alapcserép.
Venni kell és ki cserélgetni, nem nagy kaland.
Beszellőzés alul rendben?(kép)

(#132860) capafog23


capafog23
őstag

Ezen az ablakon hogy kell magasságot állítani?

[kép]

Felső "fog" nem ér bele az ablakkeretbe amikor rázárom az ablakot, vagyis felül lényegében nem is zár be. Valamint alul is szorul minimálisan. Gondolom ki magasság emeléssel ez megoldódna.

(#132861) atika88 válasza ctrlaltdel13 (#132859) üzenetére


atika88
senior tag

Szerintem is mind alap. Következő nincs kint, csörgök rá és kérdezek tőle is.
Igen. Alul a beszellőzés szép és korrekt kivitelezés, rovarhalo és cseppentő végig fenti szépen.
Érzésem szerint tojtak rá a kiszellőző cserépre. Sebaj legalább lesz tartalék darab bőven.

(#132862) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!Van valakinek tapasztalata,hogy mennyiért szalagparkettaznak le egy 20 négyzetméteres szobát manapság.Ha valaki tud specifikusan Keszthely környéki árat mondani?

(#132863) macilaci78 válasza psion2101 (#132862) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ragasztva, úsztatva? Ha úsztatva, akkor polifoam, vagy valami rendes alátéttel? Aljzat milyen? Bontani kell-e? Burkolatváltó, vagy küszöb? Milyen szegő? Cipelni is kell, vagy a parketta már a lakásban van?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132864) psion2101 válasza macilaci78 (#132863) üzenetére


psion2101
tag

Nem kell bontani,beton aljzat lenne,valami normális alátéttel,fa hatású szegő.a cipelés mennyire árképző?

(#132865) macilaci78 válasza psion2101 (#132864) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez attól függ. Panel 8. emeletre felvinni úgy, hogy a 320 kilós liftbe esetleg be se fér a 220 centis parketta, meg a 250-270 centis szegő... Neked mennyit érne meg, hogy ne neked kelljen felcipelned a 20 kilós kötegeket a lépcsőházban?
Egy képzett/gyakorlott 2 fős csapat ideális körülmények között egy 8 órás műszakban 200 m2-t lazán lepattint, ha az aljzattal, cipeléssel nem kell foglalkozni. Ugyanezt az órabért fogják elkérni a cipelésért, porszívózásért, azért is, mert jó esetben is minden 3. szálat mérni, vágni kell, stb.

Egy vállalkozó nagyon szeretne napi 50k/fő bevételt realizálni a munkadíjon, emellett ott van még a segédanyag. Keszthely azért nem Budapest, legyen csak 35k/fő, de az anyag ott se lesz olcsóbb. Ellenben a Balaton környékén van hiány építőipari szakemberből is, sok pesti vállalkozó vállal balatoni munkát, csak fizessék meg a kiszállást.

Szerintem 200k-ért a parketta, szegélyléc árán felül ha korrektül le van rakva akkorra, amikorra kéred, akkor örülhetsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132866) lemmy71 válasza Atomgeszi (#132839) üzenetére


lemmy71
őstag

Felesleges ragasztani tárcsás dűbellel szoktuk az OBS -re csavarozni az EPS táblákat :)
Össz vissz egy akkus fúró, glettvas széles spakli sliccer kell a munkához.

(#132867) BullZeye válasza macilaci78 (#132865) üzenetére


BullZeye
veterán

Azért nagyon várom, hogy ez a fejenként 50k/nap visszamenjen a reális szintre.
Ikea Konyhát 1 nap alatt 2-en 210k-ért raktak össze, minőséggel nincs bajom, de azért nehezen vette be a gyomrom. :)

(#132868) Dorian válasza BullZeye (#132867) üzenetére


Dorian
félisten

Mitől menne vissza? A Forint egyre kevesebbet ér, a vállakozónak ebből ki kell fizetni a melósokat, az irodai Mancikát, a könyvelőt, adóznia kell belőle és nyilván hasznot is szeretne

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132869) psion2101 válasza macilaci78 (#132865) üzenetére


psion2101
tag

Tehát azt mondod,hogy az én 20 négyzetméteres szobámat amit szeretnék le szalagparkettázni az 200k?Nem gond felhozom ha kell,de néha már ki van a tököm a cipeléssel a 4.-re lift nelkül

(#132870) Eagl3 válasza psion2101 (#132869) üzenetére


Eagl3
veterán

A szakmunkásnak is ugyan annyira tele van a töke a cipekedéssel ha nem jobban. :D

(#132871) psion2101 válasza Eagl3 (#132870) üzenetére


psion2101
tag

Azt elhiszem :D

(#132872) macilaci78 válasza psion2101 (#132869) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az 1.-re költöztem és én is meguntam a garázsszinten lévő tárolóból az ingázást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132873) 6030D válasza macilaci78 (#132856) üzenetére


6030D
Ármester

Jelenleg a lakásban is ilyen megoldás van, mint nektek a régiben, csak a két medence közötti rész egy vonalban van a másik oldali külső korpusszal (kb a tiétek balra tolva még 20 centit). Kis konyhában jó volt, most 3x3 méteren jó lenne máshogy megoldani.
Sarokmosogató lenne a megoldás, de:
- ne legyen sima acél, hanem szövetmintás (Teka Angular jó lenne, de nincs mtx kivitel)
- két nagy tálcája legyen
- a csap a pultból jön, tehát nem jó két külön egy medencés
- igen, gránitból van ilyen, de jó lenne 150e Ft alatt megoldani :B

Apóséknak van egy 18 éves Franke Angolo, ami tökéletes lenne, de már nem gyártják, rákérdeztem a Franke képviseletnél.

Jelenlegi terv, a sarokban van a vizes blokk. Ötleteket szívesen fogadok.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132874) macilaci78 válasza 6030D (#132873) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szándékosan nincs balra tolva. Így a sarokba állva a jobb oldali akna pont szemben van velem, nem kell oldalra csavarodva hajolni legalább az egyik aknához. A bal oldali akna mellett még elfér egy műanyag csepegtető, de nincs rá szükség. Vízforraló, kávéfőző és evőeszköz szárító van ott.
A csepegtető a bal oldali aknában van. Én ki szoktam venni, a jobb oldaliban szivacs+mosogatószer, a habos edény a bal oldaliba gyűlik, majd a kupacot átteszem a jobb oldaliba, a balt leöblítem. Megy a helyére a csepegtető, öblítés után pedig a minden is.
A műanyag csepegtető csak vendégek miatt kell, 6 főtől, ha egyszerre akarunk mindent elmosogatni. 10 főnél a poharak már 2. kör.

Én nálad is hozzám hasonlóan az ablak alá tenném az egyik aknát, hogy a csap még elférjen. Az ablak mellett nálunk mindkét oldalt falikar világítja meg a pultot.
A mosogató alá a sarokelembe fix polc, alá és rá műanyag kosár.
Tepsiknek, tálcáknak, vágódeszkáknak hely. A tepsi matrioska, sok is egymásba rakható, de nem lesz magas. A sütő alá két alacsonyabb fiók az egy nagy helyett. A tálcák, vágódeszkák állítva, de el tudnak csúszni a polcon. Szilikonlap ezen segít.
Sutőnek kell szellőző. Alul a szokliba rács, a korpusz hátulja álljon el 5 centire a faltól, hogy meglegyen a légcsatorna.
A ledvilágítás tápja mehet a korpusz aljára, a vezeték mehet a hosszú szekrény mögött. Így is hozzáférhető, szellőzni is tud, de nem kerülgeted.
A szokli mögé stokiztam be a megmaradt csempét. Úgysincs kihasználva a hely, sose nyúlok oda.
A főzőlap kábele merev, erős. Érdemes előre készülni valamivel, amihez kábelkötegelővel oda tudod fogatni. Nekem a fióktest hátuljából reszelni kellett a kábel miatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132875) Atomgeszi válasza lemmy71 (#132866) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De, mivel háromszög, ezért a sarkokat mind pici darabbal kell felrakni. Akkor mindegyik ilyen kis pici darabot Dübelezzek?

(#132876) _q


_q
addikt

Most lett kész a festés. Mi a leghatékonyabb és roncsolásmentesebb módja kép falra felhelyezésének úgy, hogy a képet lehessen a keretben cserélgetni is?

(#132877) tothjozsi96 válasza Atomgeszi (#132875) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Elolvastad mit írt? Csak dübellel rakod fel. Akkor szerinted? Mi tartaná meg ha nem a dübel?

(#132878) 6030D válasza macilaci78 (#132874) üzenetére


6030D
Ármester

:R Ablak előtti részből minél többet meghagynánk szabadon, hogy legyen nagy előkészítő felület. Ezért lenne a sarokban a mosogató. Egyébként az ablak vízszintesen osztott, alul kb 40 cm fix, így akár bele is lóghatna a csap. De ezt szeretnénk elkerülni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132879) beers válasza Doki16 (#132836) üzenetére


beers
addikt

Nekem van :)!
A mások jófélét az Auchan-ban vettem évekkel ezelőtt, nem volt 3k!

M&N

(#132880) macilaci78 válasza 6030D (#132878) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor tedd jobb oldalra a mosogatót, ahogy nálam is van. A sarokban nem érdemes nagy helyet hagyni, mert ott csinálni nem tudsz semmit, csak dolgokat tartani. Nálunk ezért van ott a vízforraló, kávéfőző, kávé. A kávéfőzőnek is ugyanúgy bölcsője van, mint a vízforralónak, nem egy Szarvasi jellegű, hanem kotyogós. Az is hasznos, ha a főzőlap és a mosogató nincs messze egymástól. Tésztát leszűrni.
Így a bal oldali pult tagolatlanul teljes egészében megmaradhat, a mosogató felett pedig a ledszalag világíthat.

Amit még meg lehet fontolni: a szoklit is eldarabolni és push-open fiókok. A maradék csempe helyett ez is hasznos tárolóhely lehet ritkán használt dolgokhoz. Pl süti kiszúróformák, a tartalék sütőpapír, alufólia, szalvéta, vagy épp az ünnepi Esszeig itt is elfér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132881) Morris válasza Atomgeszi (#132875) üzenetére


Morris
veterán

Milyen vastag az OSB?

(#132882) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Ezt nevezik tapadóhídnak? [kép]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#132883) Atomgeszi válasza Morris (#132881) üzenetére


Atomgeszi
veterán

18 mm

(#132884) macilaci78 válasza tranceplanet (#132882) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, sok egyéb hasonló termékkel együtt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132885) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

Remélem hátha tud valaki tippet adni, én nem vagyok asztalos, de remélem van itt szakma beli.

Szóval szeretnék pontosan vágni rétegelt lemezt, bútorlapot, kemény fát, 4-20mm vastagság között, apróbb munkákhoz (Néhány mm-től 50cm hosszúságban) Fontos lenne, hogy pontosan tudjak dolgozni, és a pontos munkát az eszközök lehetővé tegyék.

Mi az, amiket be kellene szereznem? (használt is jó)

Ami jelenleg van, többnyire kézi munkával vágok, de kb +/- 0,5mm 20cm-en ha nagyon koncentrálok dekopír fűrésszel. Lassú és kényelmetlen, és ha "Megcsúszik" akkor újra vághatok. Kemény fát meg gérvágóval vágom, de ráhagyással és akkor még szenvedhetek hogy méretre csiszoljam kézzel. Plusz kézi fűrész, véső, fúró, és oszlopos fúró, gagyi luxos derékszög és gagyi luxos vonalzó. Nem mondom hogy nem lehet ezekkel élni, de nem hatékony és sokszor szenvedés számomra.

Csak hobbi célra érdekel, minden tanácsot szivesen fogadok, köszönöm.

(#132886) z0d1@Ku$ válasza F4ther (#132885) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

[link]
Itt szerintem tudnak segíteni bőségesen :)

(#132887) macilaci78 válasza F4ther (#132885) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Merülőfűrész a legolcsóbb vezető mentén. Valami minőségi, Makita, DeWalt, Festool, valami minőségi lappal (12-15k/db).
Megtanulod, hol vág a vezetőhöz képest, a vezetőt rögzíted, beállítod a mélységet és tolod.

Pár mm hosszon pedig maradsz a dekopírnál, lapból kell jót venni, meg legyen fém a csúszótalp és annak a rögzítője.

Asztali körfűrész kalodával, lapszabászgép, stb drága és nagy helyet foglal. Bár ha csak 50 centis munkadarabjaid vannak, akkor az asztali körfűrész is csak annyi helyet kér, mint egy konyhaasztal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132888) F4ther válasza z0d1@Ku$ (#132886) üzenetére


F4ther
tag

Oh igen, általában használom a keresőt, de már zsigerből is ide írtam valamiért! :R

(#132889) tranceplanet válasza macilaci78 (#132884) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm szépen! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#132890) Morris válasza Atomgeszi (#132883) üzenetére


Morris
veterán

Tárcsás facsavaraos dűbel elég lehet.

(#132891) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok,
Hátha jártasabb valaki az alábbi témában mint én:

Vettünk Budapesten egy kis sorházat.
Van egy autófeljárója, de nekünk két autónk van, és két kapunk is.
Annál a kapunál ,ahol be is lehetne állni, az úttest felőli padka baromi magas.
Csatolom a képet is .

Írtam a Budapesti közútkezelőnek, hogy mi legyen, mert szeretnénk ezen változtatni, de úgy tűnik nem lesz egyszerű.
Főúton is vagyunk, ahol van buszforgalom is sajna.

Tisztelt Ügyfelünk!

Csatolva küldök egy kezelői hozzájárulás kérelem űrlapot, kitöltve és aláírva küldje vissza nekünk a közúti kapcsolat bővítésére vonatkozó tervdokumentációval együtt ( pdf formátumban) az ugyfelszolgalat@budapestkozut.hu e-mail címre.
Ha a mellékletek túl nagyok, mammutmailen vagy a toldacuccot fájlküldőn keresztül is tudjuk fogadni a kérelmet.

A Budapest Közút Zrt. látja el Budapest teljes területén a forgalomtechnikai feladatokat, közútkezelői szempontból pedig a fővárosi tulajdonú és buszközlekedéssel érintetett útszakaszokon.
Amennyiben a címhez tartozó útszakaszon tömegközlekedés van, jelölje be a közútkezelői kérelmet is a forgalomtechnikai kérelemmel együtt.
Kérelme rögzítése után továbbítjuk a szakterületek felé a tervdokumentációt, ekkor visszaigazoló e-mailt küldünk Önnek, amelyben tájékoztatjuk a nyilvántartási számokról.

A szakterület a beérkezést követően 21 napon belül elektronikus úton küldi el Önnek a szakvéleményt.


Üdvözlettel:

Igazából azt szeretném megkérdezni hogy innen merre?
Valaki megfutotta már ezt?
Építészt nem szeretnék fizetni kb 10 szegélykő lecserélésére...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#132892) AxBattler válasza Árpi001 (#132891) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats hozzá, jópofa kis ház! :D Lövésem nincs a megoldásról, de ha ugyanolyan felállót akarsz, akkor ott a szélén az aszfaltot is meg kell vágni, szerintem nem lesz túl olcsó.

Ez mondjuk aranyos:
Ha a mellékletek túl nagyok, mammutmailen vagy a toldacuccot fájlküldőn keresztül is tudjuk fogadni a kérelmet.

#132893 Árpi001
Ez sem utolsó szempont. Sorházak nekem is bejövősek, ideális kompromisszum egy ház és egy kertkapcsolatos lakás között. Persze fokozottan igaz, hogy jó szomszédokat kell kifogni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#132893) Árpi001 válasza AxBattler (#132892) üzenetére


Árpi001
senior tag

Két oldalról fűtenek, az első, és hátsó front kb 40 nm. Ha azokat is leszigetelem, és a födémet is, akkor kb elég ha bent fingunk ,és nem fagyunk meg. ;]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#132894) z0d1@Ku$ válasza Árpi001 (#132891) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Én inkább a kaput változtatnám meg olyanra, ami könnyebbé teszi a meglévő beállóról való parkolást. így nem kell szenvedni sem a közúttal, sem a bontássaly sem a helyes visszaépítéssel.
Kérdés mi a cél:
1. beparkolás nélküli megállás a ház előtt, vagy
2. mindkét autóval egyszerre az udvaron való parkolás.

(#132895) szaszyka válasza AxBattler (#132892) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az aranyos részre : viszont legalább javasolnak megoldást, nem elhajtanak a búdba, mindenféle kifogást keresve, vagy pusztán annyival, hogy ők lesz.rják, "oldd meg paraszt, ahogy tudod" :).

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#132896) Árpi001 válasza z0d1@Ku$ (#132894) üzenetére


Árpi001
senior tag

A képen látható hogy az a kapu amin nem tudok jelenleg beállni ,van olyan rész elött, ahová be lehet állni.
A másik kapu, amivel semmi baj nincsen, egy már nem működő garázslejáróra nyilik.
Azért nem működik ,mert az előző lakó lépcsőt csinált oda betonból, a garázs ajtót befalazta,helyette személy ajtó lett, és amúgy is túl meredek a lejáró.
A ház elött szimplán keresztben meg nem fér el az autóm(sima szedán)mert vagy az úttestre lógok ki,vagy a járda több mint felére.

A cél ,az én autómmal a beparkolás..
Feleségem kis autója simán elfér keresztben a másik kapu elött.
És akkor mindkettőnk autója az ingatlanunk elött, illetve az udvaron van...

közben annyi választ kaptam a közütkezelőtől hogy :
Amennyiben forgalomkorlátozási terv készíttetését írták elő, olyan tervezőt kell keresnie, aki forgalomtechnikai terv készítésére jogosult..

Szóval nem úszom meg...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#132897) z0d1@Ku$ válasza Árpi001 (#132896) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ahh. képről nem jött át, hogy ott lépcső van my bad. Így viszont nem úszod meg valóban :(

(#132898) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Ki milyen konyhai beépíthető páraelszívót használ?
Valami extra csendeset keresnék, 60cm szélességűt, teleszkóposat, vagyis nem kürtőset.
A megadott gyári decibelleknek nem hiszek.

(#132899) Árpi001 válasza AxBattler (#132892) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszi. :)
Egyik oldalt egy jó fej idősebb pár lakik, másik oldalt egy idős faszi, akinek van egy kocsmája is.
Emiatt kicsit aggódtam, de nem vagyok a kocsmával fal szomszéd, csak a garázsom ,és kulturált közönség jár oda,...
Hónapok óta járok a házhoz.

Valamint gyerekbarát a nyitva tartás.
Értsd:09:00 tól 12:00 ig,és 16:00 tól,20:00 ig
És ha felidegesít az asszony ,nem kell messzire menni :D .
Amúgy nem iszom...
Mondjuk arra nincsen hatásunk hogy ki veszi meg ha történik vele valami, de panelban sincs.
Mellette ,tehát kettővel arrébb romák laknak, de eddig pozitív visszajelzések jönnek róluk.
Minden szomszédot megkérdeztem még foglaló elött, és azon kívül hogy nem barátkoznak ,nem tudtak rosszat mondani róluk.
Kertjük, és a ház előtti részük is rendezett, és dolgoznak is rajta.
Nem putri.
Ez, valamint az hogy nem az én szomszédjaim lesznek, segített dönteni,remélem jól...

Régóta kerestem ott ,mert ez a mi környékünkön van, amit szeretünk, ahol élünk évtizedek óta ,és ahol kiemelkedően jó a lokáció, és kb 300 méterre van a jelenlegi lakásunktól, amit szeretnénk megtartani amennyiben sikerül .
Valamint pont ideális méretű kertje van, amiben nem kell megszakadni ,de a gyerek már jól érezheti magát, lehet kisebb medencéje, és én is tudok egy jót grillezni, szalonnázni.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#132900) Atomgeszi válasza ctrlaltdel13 (#132898) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mindenképp külső motorosat akkor!! De zsebbenyúlós lesz.
Sajnos, ami normális elszívásra képes, az közvetlen motorosnál hangos is lesz.
Nekünk egy 45 cm cata van, a lakásban meg egy kürtős 60-as. A 45-ös először benti keveréses volt, akkor iszonyú hangos volt. Aztán ki lett vezetve, feleannyi lett a hangja.

Összességében a kürtős 60-as cata még mindig hangosabb, de többet is szív jóval. Rendesen becsukja az ajtót. :D A 45-ös az ennyire nem fickós, de az is elszíjva.

Szóval, a külső motoros lesz neked a legcsendesebb.
Hova tudod vezetni?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.