Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#132051) macilaci78 válasza q13579 (#132047) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Falon átmenő csavar játszik?
Ha biztosra akarsz menni, állítható lábra rakd. Én olyat vettem, amiből a 4 db 250 kg-ot elbír. Akár rá is állhatnék. Nem bántam meg, a kád rettenetesen csúszik, simán támaszkodok a mosdókagyló sarkán. Nekem mondjuk eleve lábon álló van, de a gyári lábat dobtam is kifelé.
Forest katalógusd lapozd fel, sokféle láb van benne mind méretben, mind dizájnban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132052) razorbenke92 válasza concret_hp (#132049) üzenetére

Ebből ha csak egyet teszel a szobába, nem igazán tud majd jól dolgozni.

Ezek az egyhelyiséges hővisszanyerős szellőztetők úgy dolgoznak, hogy néhány percig kifelé nyomják a levegőt, majd befelé. A csövében van egy hőtároló betét, ami felveszi-leadja a hőt a váltott áramláskor.

Viszont ha csak egy darab van, akkor kifújáskor - ha van hol, pl egy nyitott ablakon - fals levegőt fog szívni, és beszíváskor ugyanott meleg levegőt fog kitolni.

Ilyenből kettőt érdemes feltenni, a jobbak látják is egymást és szinkronban működnek. Így amikor az egyik kifúj, a másik épp beszív. Ha ezeket jól helyezed el, akkor a folyosón keresztül mozog majd a levegő.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#132053) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Mennyire lenne nagy hülyeség konyha munkalaphoz csempe élvédőt rakni? Az a baj, hogy sima szilikonhoz nagy a rés, ezek a háromszög vízvetők meg vizuális környezetszennyezésre lettek kitalálva és sajnos ptsd-m is van tőle ha eszembe is jut.

Vagy ha nem élvédő és nem ez a tipik vízvező, akkor mit lehetne még alkalmazni ami ellátja a feladatát és jól is néz ki?

(#132054) macilaci78 válasza z0d1@Ku$ (#132053) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vízvetőből nem csak háromszög alakú van.
Csempe élvédő teljesen valid azok után, hogy divat pult és szekrény között a pult berakása után csempézni a falat.
Tetszőleges vízálló lábazati szegélyléc is lehet jó, sokféle fazon és szín létezik ma már.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132055) z0d1@Ku$ válasza macilaci78 (#132054) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

És ha már bent a pult, akkor milyen alkalmazással érdemes felrakni ezeket az élvédőket? Szilóval?
A mi esetünkben később került be a pult mint a csempézés, de sajnos 1-2 helyen nagyobb a fal és pult között a távolság mint korábban mértük.. :(((

(#132056) shteer válasza macilaci78 (#132054) üzenetére


shteer
titán

metro csempe esetén mi a praktikum / esztétikus megoldás?

..szerintem jónak tűnik

(#132057) macilaci78 válasza z0d1@Ku$ (#132055) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én szívfájdalom nélkül faragnám meg a pult hátulját, hogy lekövesse a burkolatot. Persze utána impregnálni kell az élét.

Sziló nem ragasztó, az, hogy valamennyire ragad, az véletlen. FBS-sel raktam fel, amit ragasztani akartam, például a burkolatváltókat.
Ellenben nekem a háromszög alakú vízvető van, amitől tikkelsz. De oldható, szerelhető és vagy 4 alkalommal is elvettem a bútort a faltól, akkor jól jött.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132058) macilaci78 válasza shteer (#132056) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy RAL-festett zártszelvény a pult magasságában a falra, onnan indulhat a csempe. Így a pult egyenes hátsó éle a kb egyenes profilhoz érhet és elgé szilózni. Esetleg kádaknál is használatos indító profil, amolyan vízorr, de ehhez eléggé toppon kell lenni a konyhabútor beépítésénél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132059) concret_hp válasza razorbenke92 (#132052) üzenetére


concret_hp
addikt

ja azon is gondolkodtam, de ebből csak olyat találtam, hogy agy 1 helységes, vagy ilyen nagyon komplex rendszer 10x ennyiért... ha 2 ilyet veszek, azt meg kérdés hogy tudom szinkronizálni? :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#132060) concret_hp válasza shteer (#132056) üzenetére


concret_hp
addikt

mi simán szilóval kihúztuk a szélét, teljesen okés, igaz nem nagyon kap vizet és a rés se nagy.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#132061) lemmy71 válasza mm00 (#132050) üzenetére


lemmy71
őstag

Vegyidűbel szitahüvellyel, egy megtermett vadkant is ráakaszthatsz majd a konzolra :K

(#132062) z0d1@Ku$ válasza macilaci78 (#132057) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

sajnos nem tudjuk már leszedni a pultot, max ha kettévágjuk, ez a legnagyobb problémánk. Amúgy mi is ezt csinálnánk, amit írsz.

(#132063) mezis


mezis
nagyúr

Ha valaki tanácsot kér, mit ne vegyen:

Az alábbi képen egy 800W-os fúró, vésőkalapács,..., 230V-os kábeléről készült.
A kábel saruk nagyon vékony, vörösréz lemezből készültek, ami ugye puha, okos enged...
Ezeken a csatlakozásokon semmi nyoma melegedésnek, biztos ami biztos, a szénkefékkel is trükközött a "gyár".

A típus első 3 karaktere: MRH
Nekem az jutott eszembe róla, hogy MaRHa vagy ha pénzt adsz ki érte... ;] :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#132064) F-ECT$ válasza mezis (#132063) üzenetére


F-ECT$
titán

No de milyen gyártmány?

Dive ever, work never.

(#132065) lemmy71 válasza mezis (#132063) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez tuti nem gyári, ezt már valaki megpiszkálta és lehet hogy visszaküldte.
Ilyet még off ba se tegyél ide mert semmi értelme, főleg úgy hogy a pontos típus is rejtély ;]

(#132066) mezis válasza lemmy71 (#132065) üzenetére


mezis
nagyúr

Priviben akár képeket is küldhetek a "szerszámról". (Javításra kaptam, eredeti állapotban, semmi nyoma barkácsolásnak.)

mezis

(#132067) zoli03 válasza q13579 (#132047) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen szekrény? Én vettem a GODMORGON szekrényhez két hozzávaló lábat. Így elölről támasztva lesz, a falhoz rögzítés gyakorlatilag alig fog terhelődni. Nekem is 10-es válaszfalba kell rögzíteni, így nem kockáztattam inkább.

(#132068) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egy kb 2000-ben vett 150 cm magas fagyasztós hűtőszekrény (Siemens) mennyit fogyaszthat 1 év alatt?

Szerk: rossz topic de hátha tudja itt valaki.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#132069) OPiiPO válasza F-ECT$ (#132068) üzenetére


OPiiPO
addikt

Pontos típus segítene, de úgy saccra 400kWh fölött (talán 500 fölött is meglehet).

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#132070) elfelejtette válasza F-ECT$ (#132068) üzenetére


elfelejtette
veterán

350-400kWh körül kábé.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#132071) shteer válasza F-ECT$ (#132064) üzenetére


shteer
titán

az MRH típusazonosítóból szvsz Mastermax

..szerintem jónak tűnik

(#132072) Land


Land
veterán

Üdv!
Van egy papír rácsos beltéri ajtóm, melynek az egyik zsanérjánál legyilkolták a fa anyagot, így csak beragasztani tudtam a menetes zsanért, mely 2 hét után elengedett és kijött. Van olyan ragasztó, mely megtartaná a zsanért? Hosszú távon majd cserélni szeretnénk az ajtót, de az most nem opció. Vagy barbár módon oldalról furkáljak bele csavarokat, hátha abban megakad a zsanér menete? :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#132073) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy zuhanyrendszer, ahol sajnos az oszlopnak távtartója elengedte az oszlopot. Képet csatolok ide. Nem tudom mennyire látszik, de a távtartóban van egy menetes csavar, és az engedte el az oszlopot, ami miatt úgy áll ahogy a képen látszik. Az a baj, hogy a képen látható menet sem jó, vagyis a beleillő kulcs csak forog, és a méret biztosan jó, emiatt pedig szétszerelni sem tudom a távtartót, hogy újra csatlakoztassam. A kérdésem az lenne, hogy esetleg van valakinek tippje, hogy mit lehetne csinálni? Esetleg vannak univerzális távtartók? Gondolom a menetek mérete egységes, vagy maximum pár verzió létezik belőle, de én nekem az istenért sem sikerült találnom olyan pótalkatrészt ami jó lenne nekem.

(#132074) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Hatszög csempét (20x17,5-es méret) hogyan vágnátok a széleken, ha így törik a csempevágóval? Nyilván azért problémásabb, mert a fózolt rész átlósan fut, valószínű a közepénél nem így törne...

(45.000 Ft-os napidíjas burkoló küszködik, de nem hiszem el, hogy ezt egy profi nem tudja megoldani :) )


(#132075) Met válasza q13579 (#132074) üzenetére


Met
Topikgazda

Én sarocsiszolóval bevágnám a fózolt részt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#132076) Dyingsoul válasza zoli03 (#132067) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Olvastam a hozzászólásod és én is elgondolkoztam rajta, hogy ilyet vegyek, szürkében. :D Csak BP kicsit messze van (~250km, csak oda) de egyszer lehet úgy intézem hogy elmegyek megnézem. Ár érték arányban eléggé verhetetlennek tűnik számomra a 60 cm-es mert ha jól látom ezt kompletten adják, szekrény + mosdókagyló + csap.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#132077) mm00 válasza mm00 (#132050) üzenetére


mm00
aktív tag

Kaptam választ Fischer tanácsadótól is emailben, SXRL 10x100 FUS elég, de ha kicsit jobbat akarok, akkor DuoXpand 10*100 FUS.

(#132078) macilaci78 válasza Land (#132072) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A papírrácsos ajtó kerete is valamilyen fa, jellemzően pozdorja.
Felfúrod nagyobb méretre, pl 12 mm, beragasztas fa tiplit és a pántnak úly lyukat fúrsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132079) macilaci78 válasza q13579 (#132074) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vizes vágó, vízsugaras vágó pöpecül megoldja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132080) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Szerintetek itt meg lehet oldani valahogy, hogy az aknafedlap is legyen leburkolva?

Ez most le van süllyesztve, de fel lesz zsaluzva Es betonozva a terasz szintjéig.

A probléma, hogy elég sok talajpara jön fel. Felemelem a fedelet és csöpög róla a víz.

(#132081) macilaci78 válasza Atomgeszi (#132080) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vannak kültéri burkolható revíziós ajtók, fedelek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132082) Atomgeszi válasza macilaci78 (#132081) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valamiket találtam horror áron, de az alja ugyanúgy vizes lesz, meg hát a víz felfelé tör, attól félek, hogy a szélén lévő lapok felfagynak

(#132083) lemmy71 válasza q13579 (#132074) üzenetére


lemmy71
őstag

Aki 45K ért "dolgozik" naponta, annak legyen már egy vizes vágója. Félnapi keresetéből megvan, vagy ha annyira sóher akkor béreljen egyet, 5K/Nap ;)

(#132084) z0d1@Ku$ válasza q13579 (#132074) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nálunk sima sarokcsiszolóval levágta úgy ahogy kell. És az a vastagabb padlóra való lap volt.

(#132085) Donki Hóte válasza mm00 (#132077) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Üreges tégla falba ezek csak akkor jók, ha a tiplinek a lyukakat úgy tudod befúrni, hogy sehol sem törik a tégla vázszerkezete.

Szóval ütvefúrót nem használhatsz, valami 4 élű vídiafúróval tudod kifúrni a lyukakat :U

Én maradnék a korábban ajánlott szitahüvelynél és vegyi dűbelnél, akkor használhatsz sima ütvefúrót a lyuk kifúrásához.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132086) macilaci78 válasza Donki Hóte (#132085) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hétvégén a tárolóban felavattam az új fúróm. Ugyanaz a típus, mint ami apámtól van nálam kölcsön. 4 élű Milwaukee fúróval nagyon szépen vitte a téglát, még a falsíkra merőleges bordát is fúrtam vele anélkül, hogy elcsavarta volna a fúrót. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132087) Xtomi


Xtomi
tag

Sziasztok!
Tudtok most műanyag ablak, bejárati ajtó, belső ajtó akciót ahol esetleg még idén beépítik?

(#132088) csababarca válasza Dorian (#131922) üzenetére


csababarca
őstag

Jöttek láttak győztek.
Nagyon profi brigád volt, 180 nm, 7kor álltak neki, 1kor végeztek.
Nappaliban is diletáltak, sarkoknál is, helyiségek elválasztásánál is.
Elhelyezték a szalagot is a fal és esztrich között.

Kérdés, hogy mivel nincsenek nyílászáróim, védenem kell-e valamitől a friss esztrichet? Érdemes pár napra lefóliázni vagy felesleges, nem lesz baja?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132089) Dorian válasza csababarca (#132088) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell. Rálépni nem szabad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132090) csababarca válasza Dorian (#132089) üzenetére


csababarca
őstag

Azt nem tesszük.
Mennyit érdemes várni a rálépéssel? Jövőhéten hétfőn jönnének garázsajtót beszerelni. Annyi elég neki, vagy rakassam át?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132091) shteer válasza csababarca (#132090) üzenetére


shteer
titán

elég lesz. 3-4 nap után óvatosan járható

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#132092) Dorian válasza shteer (#132091) üzenetére


Dorian
félisten

+1

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132093) OPiiPO válasza Xtomi (#132087) üzenetére


OPiiPO
addikt

múlt héten kérdeztem rá 2 helyen is, nekem már nem tudtak szabad kapacitást ajánlani ezévi gyártásra

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#132094) csababarca válasza shteer (#132091) üzenetére


csababarca
őstag

Okés, akkor remélem nem lesz gond, 6 nap alatt csak ül annyit.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132095) A Zéé válasza shteer (#132091) üzenetére


A Zéé
addikt

2 naposra már simán rá lehet menni, ha muszáj, csak nem szabad nagyon trappolni rajta. Létrázni valóban kell az 5-6 nap időjárás függvényében.
Nem mondom hangosan, de van olyan, hogy másnap már muszáj rámenni, olyankor mindig doka táblákat szoktam lerakatni az esztrichre, annak se szokott baja lenni.

Just a simple Lineman...

(#132096) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ablak kávázást csinálnám gipszkartonnal. Mivel lenne érdemes szerintetek ragasztani a csupasz téglára? Rifix, vagy gk ragasztóhab? Van, ahol nagyon passzosan kellene, van ahol van 1-2 centis hézagnak is hely.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#132097) gerisz23 válasza elfelejtette (#132096) üzenetére


gerisz23
őstag

Soudal ragasztóhab,de valahogy meg kell támasztani a táblákat,beállítani függőbe meg derékszögbe.Vékony lécet nem tudsz felfúrni a nagyobb hézagnál?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#132098) elfelejtette válasza gerisz23 (#132097) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mire kell a léc? Megtámasztani a kartont, hogy a dagadó hab ne nyomja ki? Megoldható.
Az ablak alsó vonalához is tegyek kartont, vagy csak húzzam síkba, ha utána csempézném?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#132099) freaghill


freaghill
őstag

Telken ahol családi ház építése lesz tervben mennyi ampert ajánlotok első sorban kérni? Az, hogy 3 fázis lesz az természetes.
3x12 vagy 3x16-on agyaltam.
Ha lesz mondjuk vakológép akkor arra az időre meg ideiglenesen kérnénk bővítést.

(#132100) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Mofém 2" csapban valaki cserélt már tömítést?
Én ma megpróbálkoztam vele, leginkább abból az indítatásból mert tekeréskor eléggé köpte a vizet. Most talán nem köpi annyira, viszont a szárnál folyatja a vizet. Valaki esetleg cserélt már ekkora (2 col) méretű csapban tömítést? Pár tanácsot elfogadnék, mert nem olyan egyszerű a mutatvány, nagyon úgyfest.

Most kérem azok ne írjanak, akik már cseréltek, viszont csak kisebb, 1/2-1" csapban tömítést, az teljesen más, sokkal egyszerűbb.

Köszönöm ha valaki tud segíteni.
Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.