Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#133301) z0d1@Ku$ válasza 6030D (#133298) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Én maradnék a lamináltnál. főleg ha vendégszoba is lesz, szerintem elég kellemetlen a járólap főleg télen. Még akkor is, ha papucsban/zoknibna van az ember.
Felújítás előtt görgős székeken dolgoztunk mi is, szalagparkettán és laminálton is. Tulajdonképpen egyiken se látszott meg a nyoma, meg szerintem azt a védőt is meg lehet szokni. Ha meg vendég jön, felszeded, elrakod valahova. Plusz a lamináltat még mindig egyszerűbb cserélni (ha nincs leragasztva) mint a járólapot.

(#133302) Dorian


Dorian
félisten

A dolgozómban nem-görgős Kinnarps szék van baromi kényelmes, nem korlátoz semmiben. Biztosan nem tennék hidegburkatot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133303) Chris0321 válasza 6030D (#133298) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Nálunk is laminált padló van, a számítógépnél lévő székem görgős. Én vettem alá futószőnyeget ami elég széles, hogy ne guruljak róla le és nem is csúnya.

(#133304) macilaci78 válasza Gabonetta (#133279) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy írták: ragasztóhab, amivel ajtótokokat is beépítenek.
Érdemes 1-2 szintezőcsavart lefúrni. Gyakorlatilag egy belső metrikus menetes tipli, amibe egy sima hatlapfejű csavart hajtasz. A csavarfejeket úgy tekered be, hogy vízszintben legyenek, alul kontraanyával megfogatod. Rá a párkány, és a fal, párkány közé mehet a ragasztóhab.
Olyat válassz, ami nem dagad, de így is érdemes lesúlyozni a párkányt, akár csak egy zsugor ásványvízzel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133305) macilaci78 válasza Kickass (#133282) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meg fogsz lepődni: külön géppel. Például a Dönkel a saját profiljaihoz ad stancológépet.
Sűrű fogazású fűrészlappal bütüző-gérvágó fűrésszel, vagy szalagfűrésszel még lehet. Ugyanis nem csak az a lényeg, hogy egyenes legyen a vágás, hanem hogy ne legyen sorjás, és ne is olvadjon meg a műanyag.
Nem kell venni, annyi mindent lehet bérelni. Bérlés előtt mérsz, jelölsz a szegőkön és 1 nap alatt beszabod a szegőket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133306) razorbenke92 válasza Poultier (#133288) üzenetére

Nálunk amikor felkerült a kombi kazán, akkor átkötötték a vizet a szakik a villanybojlerből, hogy milyen klafa is lesz az nekem. A kazánon egyébként az energiabesorolás XL fogyasztás esetén van feltűntetve.

Aztán jött a gyakorlat:
A melegvíz igényünk nem igazán felel meg az átfolyós melegítőnél célszerűnek. Csap kinyit, víz folyik, kazán nyugtázza a melegvíz igényt, gyújt, melegít full kakaón, gázóra majd leesik a falról, a kezem már rég megmostam hideg vízben, elzárom, és a HMV maximum a fűtésbe segített be, de használni nem tudtuk.

Amikor eljött a nyár, és megláttam, hogy mennyi gáz fogy fűtés nélkül csak HMV-re emellett a komfort mellett, inkább bekötöttem kaszkádba a bojlert a kazánnal, két golyóscsappal útválasztónak. Alapból a villanybojler van használatban, és csapvízről kap utánpótlást. Viszont ha itt a rokonság, és várható egy nagyobb esti mosogatós-fürdős etap, akkor átváltom a csapokat, és a kazánon keresztül kap utánpótlást.

A villanybojler egyébként tényleg többet fogyaszt. Egyszer lemértem a gázfogyasztást, amikor vízkőtelenítés után a kazánon keresztül töltöttem fel újra. Nem emlékszem a konkrét számokra, de szemmel láthatóan kevesebbet számoltam az - akkori - energiaárak figyelembe vételével. Hamarosan úgyis esedékes lesz megint, majd feljegyzem a számokat.
Ráadásul a tárolóknak van készenléti energiája, a mienknek a gyári adatlap szerint ~2kWh (tehát naponta ennyit bukunk, ha egyáltalán nem is használjuk).

A rezsiárak támogatási módja miatt egyébként hasznos, hogy van mindkettő.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#133307) Dorian válasza razorbenke92 (#133306) üzenetére


Dorian
félisten

Ezért nem átfolyós kazánt kell használni, hanem fűtő kazán + indirekt tárolót. A 100 l-es tárolót sem tudja a 4 fős családom soha kifogyasztani, és cirkulációs kör nélkül is a csap megnyitástól 15 mp múlva van melegvíz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133308) pjen válasza razorbenke92 (#133306) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk mikor bedöglött az átfolyós, hirtelen felindulásból vettem egy 80 literes hajdút. Ha asszony vagy a lányom hajat mosott csontra kifogyott, pedig 80 fokon ment. Orák teltek el mire megint lett meleg víz. Egyébként is két ember fűrdése már határeset volt. A vill számla viszont egészen horror. A kombi kazánból sose fogy ki a íz, és napi 1 köbméter körül fogyaszt.

(#133309) psion2101


psion2101
tag


Sziasztok!
Mivel nem vagyok hozzáértő az lenne a kérdésem,hogy itt van érintés védelem?

(#133310) -ZeeZee- válasza psion2101 (#133309) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

A kép felső részén bal oldalt van. 25A 30mA.

(#133311) Chris0321 válasza pjen (#133308) üzenetére


Chris0321
addikt

Mi 120 literes gázboylert vettünk mikor tönkrement a villany. Még az sem mindig elég, de ez attól is függ, hogy zuhanyzik valaki vagy nem.

(#133312) razorbenke92 válasza pjen (#133308) üzenetére

Nálunk 120-as van, úgy beállítva, hogy ha a kazán feltölti 60 fokossal, akkor pont nem kapcsol be. Mi négyen nem tudjuk kipancsolni, de csak egy nő van benne. A nők száma a fürdőben komoly handicap. És igen, ha kifogyott, akkor kifogyott, ezt elfelejtettem a negatívumoknál felsorolni. Ha már itt tartunk, akkor a helyigénye is elég extra (még ha a falon is van).

Dorian:
Nálunk a fűtőkör nem igazán ment még idén 40 fok fölött tartósan. Így pedig ritkán készít 40 foknál melegebb vizet az indirekt. Ha abba hidegvizet pótlok, akkor jó nagy volumen kell, hogy ne menjen 38°C alá (ennyire van állítva a termosztatikus csap a fürdőben).

Egyébként a megoldás folyamatban van (csak nem jön néhány építőelem augusztus óta). 2 spirálos 200 literes indirekt fog bekerülni vákuumcsöves heatpipe napkollektorral. A kettőből az egyik spirálon a fűtőkör, vezérelhető szeleppel, ami két esetben fog kinyitni:
- Vészhűtés esetén - várhatóan nyáron - be fog keringetni a fürdőszobai törölközőszárítóba.
- Amennyiben az indirektben a hőmérséklet 40°C alatt van - várhatóan télen - ekkor a fűtés besegít a kollektornak.
- A jelenlegi 120 literes ebből fog utánpótlást kapni. (Azért marad meg mindkettő, mert a kollektorhoz nyári üzemben 300 liter ajánlott, és a 300 literes indirekt jelentősen drágább volt a 200-asnál + még fűtőpatron is, kellene hogy a villanyos melegvíz esélye megmaradjon.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#133313) macilaci78 válasza Chris0321 (#133296) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az előző felújításnál alig vártuk, hogy az átfolyós gázos vízmelegítő helyett elektromos bojler legyen. Épp az időbeli kötöttség miatt nem vezérelt áramra tettük, hanem simára. Persze ha elfogyott a melegvíz, akkor várni kellett kb 1,5 órát, mire hídegvíz hozzáadása nélkül már lehetett vele fürödni. De sokkal kényelmesebb volt, mint a gázos, ami egy relatív nagy nyomásnál kapcsolt be és mosogatásnál kényelmetlen volt, vagy tusolásnál is az indokoltnál több víz fogyott.
A mostani lakásban egy kondenzációs kombi gázkazán van, ezzel lehet úgy is mosogatni, hogy a felespoharat nem veri a kezemből a melegvíz.

Dorian: feleségem sportot űzött abból, hogy magára locsolja a 80 literest, kb 45-50 perc alatt ment. Ha viszont nem az élvezet, hanem a célszerűség vezérelte, akkor kettőnkre hajmosással és mosogatással együtt is elég volt.

pjen: fűtés távhő volt abban a lakásban. Gáztűzhely és gázbojler rezsink kb 1 ezressel volt alacsonyabb, mint a villanytűzhely és villanybojler felállással. A kád is zuhanyzóra lett cserélve, de havi 3-5 fürdés volt csak, a zuhanyzás volt a jellemző korábban is.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133314) psion2101 válasza -ZeeZee- (#133310) üzenetére


psion2101
tag

Köszi szépen

(#133315) macilaci78 válasza 6030D (#133298) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A járólapot nem koptatja ki, de a görgő keményen, darabosan fog járni, a fugáktól meg agybajt kapsz. Akkor már egy jobb minőségű irodai szőnyegpadló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133316) Dorian válasza razorbenke92 (#133312) üzenetére


Dorian
félisten

Nálunk a fűtőkör előremenője most most 50 fokos, de melegvízre ez sem elég, hiszen ennél csak alacsonyabb lehet ami melegvíz ebből készül, és ahhoz kever a zember hideget, stb.
De nálam van olyan beállítás a kazánon, hogy melegvíz vétel után fél órára bekapcsol az indirekt fűtőkör, így nem függök a fűtési hőmérséklettől.

macilaci78:
Gyakorlatilag nálunk a 100 l-es indirekt nem tud kifogyni sosem, mert a kazán olyan gyorsan melegíti fel ha szükséges, hogy ez lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133317) Chris0321 válasza macilaci78 (#133313) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekünk sima gázboyler van, nincs különbség a víznyomásnál.

(#133318) 6030D


6030D
Ármester

Köszi mindenkinek, marad a laminált.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#133319) csababarca


csababarca
őstag

Ennek van valami hivatalos neve?
Valamelyik munkás belerúgott, mert letörtek a fogak is sajnos, reggel talaltam.
Veka ablakok, Roto vasalatok, ezen is roto felirat van.
Lehet gyorsabb ha én rendelek és felpattintom, mintha az ablakos cég intézni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#133320) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Velux sötítétő sötétítéséhez.
Rendeltem egy [Velux Fényzáró kampós rolót], olyan kék, mint a képen. Az ígéret szerint 4/5 a sötétési képessége. Teliholdnál ez inkább ilyen 2/5...visszaküldésből sajnos kicsúsztam. De hátha lehet ezen javítani. Esetleg tudtok ajánlani vmi technikát ami jobb sötétítést tesz lehetővé? Nekem hirtelen a festés jut eszembe, de picit félek tőle, hogy kemény lesz tőle az anyagot és nem fogja felcsavarni egy idő után, vagy simán eltörik az anyag. Vagy vastag lesz és nem fér bele a tárolójába, mikor visszahúzná. Vagy esetleg vmit ráragasztani?
Egyébként egy másik szobában másik típusú sötétítő van és annak a külső rétegén "fehér" festés (szerintem fényvisszaverős típus) található. Na ez 5/5 sötétítés szempontból.
Pár kép a két típusról. A tanácsokat előre is köszönöm.

(#133321) macilaci78 válasza Chris0321 (#133317) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most már nálunk sem, de ez egy másik lakás.
Az előzőnél a gázhoz mindenképp hozzá kellett volna nyúlni és ez a gázóra leszerelésével kezdődik. Visszarakáskor az aktuális szabályoknak kell megfelelni, ami annyira nehézkes lett volna, inkább vissza se kértük a gázórát, átálltunk villanyra.

Persze ha hajlandók lettünk volna a közös kéményt is béleltetni, páraelszívót, légbeömlőt tetetni az akkor 1,5 éves új konyhába, más lett volna a leányzó fekvése. De olcsóbb volt elajándékozni a szabadonálló gáztűzhelyet, venni egy beépített sütőt, indukciós főzőlapot, csináltatni hozzá egy egyszerű korpuszt, venni egy Fais villanybojlert. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133322) Dorian válasza beholder00 (#133320) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt sztem nem fogod tudni festegetni, vegyél egy másikat aminek jobb a fényzárása. Gyerekek szobáiban mesefigurás Velux sötétítőket vettünk, 100%-ban sötétítenek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133323) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, ha beltérbe tennék lambériát, azt muszáj kezelni valamivel, vagy maradhat natúr?

-

(#133324) Dorian válasza 7Sony7 (#133323) üzenetére


Dorian
félisten

Lakkozni mindenképpen kell.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133325) macilaci78 válasza 7Sony7 (#133323) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dorian: miért? Mármint miért kell mindenképpen? És miért épp lakkozni.

A kezeletlen fa felülete porózus, megül benne a por, kezedről a zsír, szennyeződés, nedves törlésnél csak rosszabb lesz. Mindenképp érdemes valamivel kezelni. Ez lehet olaj, lakk, viasz, lazúr.
A fa "érik", változik a színe. Van, amitől jobban, van, amitől kevésbé. Hülyeségnek hangzik, de a fenyőt fenyő színre szokás pácolni, hogy sokáig fenyő színű maradjon.
A felületkezelés alapja a felület előkészítése: csiszolás, zsírtalanítás, portalanítás. Ha ez nincs megfelelően megcsinálva, nem lesz szép a felület: szőrös lesz, felhólyagosodhat, elválhat a felületkezelés.
Vannak olyan felületek, amiket otthon, kevés szakértelemmel és tapasztalattal is elfogadható végeredménnyel meg lehet csinálni. Például a színtelen olajozásnál nem annyira számít a felület előkészítése.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133326) 7Sony7 válasza macilaci78 (#133325) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Akkor lekenem valamivel. Felszerelés előtt kell lekenni, és mindkét oldalát, vagy elég utána a külsőt?

Dorian: lakkot nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

-

(#133327) Dorian válasza macilaci78 (#133325) üzenetére


Dorian
félisten

Lazúrozni is lehet

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133328) macilaci78 válasza 7Sony7 (#133326) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az igényes megoldás, ha összerakás előtt kened le, mert az egymásba csúszó elemek nem látható felületét is eléred így. Nem lesz csúnya később, ha esetleg szárad a fa.
Ekkor viszont érdemes lehet mindkét oldalát lekenni, hogy száradás közben ne tekerdjen el.

Dorian: írtam is lazúrt. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133329) beholder00 válasza Dorian (#133322) üzenetére


beholder00
tag

Kicsit keresgéltem a neten. Találtam is egy ilyen "transzfer papír" kifejezést, amivel rá lehet vasalni dolgokat ruhára. Esetleg ezekről mind gondoltok? - [Transzfer papírok, technikák]
[Transzferpapirok] , holnap őket felhívom, hátha megér egy kísérletet. Vagy esetleg egy ilyen fólia? - [EasyGrow Lightite fekete-fehér fólia 85µm] Vagy van ennek jobb topicja? :DDD

(#133330) 7Sony7 válasza macilaci78 (#133328) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Köszi.

-

(#133331) attiati


attiati
veterán

Manapság kiment a divatból, hogy 10 ezer forintos háztartási kisgépeket javítsanak?
Tudtok valaki ezermestert Bp-en?

Aki végül jó pénzért megmondja, hogy kukába való és olcsóbb újat venni :D

[ Szerkesztve ]

(#133332) macilaci78 válasza attiati (#133331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vasalót javíttattam tavaly, fűtőszálcsere 12k, 10 hónap.
Nem hittem volna, hogy tovább tart, mint egy fulloa lakásfelújítás. Szerencsére nem került annyiba.

Feleségem vasalója, a mérete miatt ragaszkodott hozzá. Addig az enyémet használta, meg azóta is. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133333) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
A minap világosban járkáltam a ház körül és feltűnt, hogy ebben a nyirkos időben a ház árnyékos felén megjelent a homlokzaton egy kis alga??..
Nagyon nem szeretném, hogy átvegye az uralmat, próbáltam óvatosan szivaccsal, de nyílván semmi.
Van a neten mindenféle bio meg egyéb homlokzat tisztító, alga eltávolító.
Nagyon félek viszont, hogy ez meg kiszedi a festék színét vagy foltot hagy és még csúnyább lesz utána.
Van valakinek tapasztala, bevált termék, amit biztonsággal használhatnék?
Újrafesteni semmiképp nem szeretnék.

(#133334) z0d1@Ku$ válasza tepenzed (#133333) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Magasnyomású…bár szerintem majd egyszerűbb tavasszal.

(#133335) athomi


athomi
veterán

A fiatal mesterember akivel szigeteltettem állandóan arról beszélt, hogy tele az ország kóklerekkel. Csak szerintem kókler ő is?
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Este akarta átadni a sötétbe, mondtam neki este nem veszem át, majd következő nap megnézem. Most felhívtam, elmondtam neki milyen hibákat látok, amire azt mondta nem ér rá kijönni, de ha lesz ideje a héten kijön kijavítani...

[ Szerkesztve ]

(#133336) z0d1@Ku$ válasza athomi (#133335) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Erre mondanám azt, hogy szarul én is meg tudom csinálni.
(gyakran mondogatom is, ahogy egyre több hiba előjön felújítás után :U )
Szerintem a héten se fog kijönni, hacsak nem fizetted még mi telibe az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#133337) athomi válasza z0d1@Ku$ (#133336) üzenetére


athomi
veterán

Hát ez az, úgy volt én állok neki, kóklerbe én is feldobom és csak szabadidőmbe fog kerülni, úgy meg ez belefér. Csak olyan árban egyeztünk meg szóban, amire nem tudtam nemet mondani. Most meg az árra is rosszul emlékszik, többet akar. Nyilván azt fogom kifizetni amiben megegyeztünk, nem az általa most kért 6.000/m2 árat, amennyiért már tudtam volna olyat is aki már november elején megcsinálja 2 rétegben glettelve szépen. Arról nem beszélve, hogy 2 napot így is én voltam a segédje...

[ Szerkesztve ]

(#133338) z0d1@Ku$ válasza athomi (#133337) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Egy forintot se adnék neki amíg nem javítja ki (saját költségén persze) :N

(#133339) tepenzed válasza z0d1@Ku$ (#133334) üzenetére


tepenzed
őstag

attól félek addigra nem jön le, nem frissen kéne?
Plusz azzal nem okozok kárt?

(#133340) athomi válasza tepenzed (#133339) üzenetére


athomi
veterán

Én is úgy tudom ezt frissen tudná javítani. Természetesen nem fizettem még ki.

(#133341) csƵ válasza athomi (#133335) üzenetére


csƵ
őstag

Ettől még én is szebben lehálóztam a melléképületet, pedig akkor fogtam életemben először a kezemben glettvasat.

(#133342) tothjozsi96 válasza z0d1@Ku$ (#133338) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És ezen mit lehet kijavítani? :)

(#133343) z0d1@Ku$ válasza tothjozsi96 (#133342) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem tudom értelmezni a kérdést. Kijavítani bármit lehet. Az hogy megéri-e vesződni vele, az egyéni problémakör.

tepenzed: hát ha jól értem ez északi oldal, hiába szeded le most, ugyanúgy elő fog jönni tavaszig szerintem, mivel nem éri annyi napsütés.

(#133344) tothjozsi96 válasza z0d1@Ku$ (#133343) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ezt csak úgy lehet kijavítani hogyha visszaszedik.

(#133345) attiati


attiati
veterán

Hőszigetelt dupla ablaküvegről meg lehet állapítani valahogy, hogy milyen típus?
Állítólag két-három számot kellene látnom: például 4-16 4 argon

Az üvegek közötti belső fém vasalaton nem látok írást.

#133332 macilaci78: igen, ilyen nehezen pótolható eszközökre gondoltam. Azt már látom, hogy a javítás nem megérős.

[ Szerkesztve ]

(#133346) Dorian válasza attiati (#133345) üzenetére


Dorian
félisten

Ha ott nincs, sehol sincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133347) z0d1@Ku$ válasza tothjozsi96 (#133344) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Tehát lehet javítani? :)

(#133348) attiati válasza Dorian (#133346) üzenetére


attiati
veterán

és a számok a mm-t jelölik?

el van repedve, így látom a vastagságát ugyan, de szemmértékre nem tudom a mm-t megtippelni

(#133349) tothjozsi96 válasza z0d1@Ku$ (#133347) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem a javítás azt jelenti hogy a már meglévőből csinálsz jót. Az nem javítás hogy több száz ezer forintot lerángatok a falról, és beledobom a kukába, vagy a megfelelő helyre. Aki ezt csinálti a 6e/m2 áron biztos hogy nem fogja leszedni és újra rakni, és ő egy forinttal sem fog ehhez hozzájárulni, az is biztos.

(#133350) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Festőmester elég kókány munkát végzett, foltos/festékpöttyös a fal, a plafon és oldalfal találkozása hullámos (mind a festés, mind a glettelés). Ezt kellene korrigálni, de már nem merjük rábízni. A foltosság lehetséges oka, hogy nem mélyalapozta a falat, hanem az első adag festékbe adagolt mélyalapozót. Ez előfordulhat? (Bár nem tudom milyen szakember, ha ezt így meg merte tenni...) A falakat szeretnénk újra lefesteni, ehhez le kell csiszolni a már felvitt festéket és "újra" alapozni, vagy elég csak alapozni és mehet a festés? Gyanítom, hogy csiszolni kellene, de az nem kis meló lenne, főleg, hogy eddig a mesterre vártunk, hogy befejezze, vissza lehessen pakolni, de így még pár hét biztosan lesz (csak hétvégén tudnánk nekiállni). :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.