Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#132301) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Vakolásban jártas tanácsát kérném. Hogy lehetne megoldani nem függőleges (egyelőre csupasz tégla)fal vakolását? Kb. 1,5 cm a dőlés kifele, tehát felül ennyivel vastagabban kellene vakolni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#132302) albiosz válasza A Zéé (#132260) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm, akkor maradok a greslapnál. Ennél a csapnivaló műfűnél csak jobb és hűvösebb lehet. Alatta valami gumi(?) lapok vannak, azt is fel kéne szedni. A beton és a greslap közé mi javasolt? Vagy elég a ragasztó a betonra?

#132258 Dorian: Köszi neked is!

(#132303) macilaci78 válasza capafog23 (#132299) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rábalux, Eglo, Kanlux, online letölthető, vagy böngészhető a kínálatuk.

A sugárzasi szög jó kiindulási pont. Egy GU10-es led adhat kb 800 lument, amit szórhat 30-120°-os szögben. Minél nagyobb a szög, annál kevesebb lumen jut egységnyi felületre. Egy 4*6 méteres szoba mennyezetére raknék 15 db-ot az egyenletes fényért 1*1 m raszterben.
E14 led kb ugyanazt tudja, de jobb szórásképpel. Nálunk ez bevilágította a 4*5 méteres nappalit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132304) A Zéé válasza elfelejtette (#132301) üzenetére


A Zéé
addikt

Kb. 1,5 cm a dőlés kifele, tehát felül ennyivel vastagabban kellene vakolni.
Nincs itt semmi látnivaló kérem. :)

Just a simple Lineman...

(#132305) A Zéé válasza albiosz (#132302) üzenetére


A Zéé
addikt

Hát ez akkor derül ki, amikor látod pontosan, hogy mi a rétegrend, amit ki kell alakítani. Létezik több gyártónak is ilyen célre úgynevezett feszültség kiegyenlítő lemez, be lehet rakni azt is a burkolat alá, de őszintén szólva nem tudom pontosan, hogy megéri-e. Elég drága anyag (4-5k/m2), cserébe mondjuk azt ígéri, hogy nem fagy fel a burkolat télen, és nem rúgja le magát a betonról nyáron. Gyakorlatilag viszont egy rendesen megcsinált burkolat ez a lemez nélkül is ki ír 10-15 évet, annyi idő alatt meg lehet, hogy amúgy is cserélnéd a burkolatot.

Just a simple Lineman...

(#132306) elfelejtette válasza A Zéé (#132304) üzenetére


elfelejtette
veterán

A folyamat nem tiszta, mert a fal felső felére kellene először a plusz réteget felhúzni.
Magamnak csinálnám, és a vakoló profil is már a listán van.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#132307) pjen válasza elfelejtette (#132306) üzenetére


pjen
félisten

Cement tej, egy réteg vakolat aztán mikor egy kicsit húz mégegy réteg. A plafont is bevakolják.

[ Szerkesztve ]

(#132308) adam3 válasza A Zéé (#132305) üzenetére


adam3
aktív tag

Nekem 20m2 terasz burkolat középen egy csíkban szilóval lett fugázva mert a burkoló szerint így a nyári tágulást jobban fogja bírni. Baj még tényleg nincs vele, de a szilót mintha megette volna a nap és mellette be tudna folyni a víz. Van valakinek még hasonló? Ő cseréli a szilót rendszeresen? Vagy fugázzam ki sima fugával mert nem ér ez semmit?

(#132309) Morris válasza macilaci78 (#132303) üzenetére


Morris
veterán

[link]
Nekünk ilyenből van 4 darab az ebédlőben.
Fényár :)

(#132310) Dorian válasza albiosz (#132302) üzenetére


Dorian
félisten

Ragasztó alá kent szigetelés. Ereszvonalnál egy cseppentő és a kent szig arra rávezetve, falak mentén hajlaterősítéssel és a lábazati magasságig felvezetve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132311) Dorian válasza adam3 (#132308) üzenetére


Dorian
félisten

Kültérben 20 m2-t már két részre kell dilatálni, mert a hőmozgás miatt elrepedhet. Azért használnak szilót, mert az rugalmas. Ha elhasználódott, ki kell szedni és újra szilózni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132312) macilaci78 válasza Morris (#132309) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam az étkező-előszobában van 12 db e14 nyitott búában és 3 db e27 opál búra mögött.
e14: Philips kisgömb 5,5W, 520 lm, 4000K
e27: Philips 11W, 1055 lm, 2700K
Ez így összesen 9.405 lm papíron, 99W-ból. Viszont ez egy ablaktalan helyiség.
A mennyezeten a 2 kisebb lámpa azonos körön van: 2 db e27 és 6 db e14 kapcsol egyszerre. Az asztal fölötti lámpa a másik kör: 1 db e27 és 6 db e14 kapcsol egyszerre.

Kérdezte a villanyszerelő, hogy akarok-e lámpánként 2-2 kört, de egyrészt sok lett volna a kapcsoló, másrészt az ablaktalan helyiségben lenne napi mondjuk 30 perc, amíg van értelme az e27-eket szólóban felkapcsolni.

A konyha mennyezeti lámpájában is a 11 W-os e27 led van, a felső szekrény alja megvilágítja a pult egyik részét, a két falikar pedig a mosogatót, tűzhelyet. A mennyezetre azért nem raktam erősebb lámpát, mert a pultnál dolgozva végig mögöttem van és saját magam árnyékolnám be. A hűtőben is van lámpa, alsó fiókos fagyasztóba meg jut elég fény. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132313) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem itt van a kérdésem helye, de hátha :B

Kombinált tűzhely kapcsán szeretném kérdezni, hogy mi lehet a betáp igénye?
Az elektromos főzőlap/tűzhely kapcsán világos, hogy 3 fázis szükséges; viszont a kombinált tűzhely esetében (csak a sütő rész elektromos) azt találtam, hogy 1 fázis is elég, kis túlzással egy konnektorról is elmegy. Ez valóban így van? Nálunk 1x32A van, konyha külön kismegszakítóval.

Köszi!

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#132314) Dorian válasza justmemory (#132313) üzenetére


Dorian
félisten

Elektromos sütőnek 1 fázis kell, 32 A meg bőven elegendő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132315) F_Gergely válasza Dorian (#132314) üzenetére


F_Gergely
őstag

32 ampernál nagyobb bővítés indokolt?
mosógép, szárítógép. mosogatógép, elektromos sütő, indukciós főzőlap, bojler, 2 klíma
vagy ezekhez mennyi kellene?

(#132316) föccer válasza justmemory (#132313) üzenetére


föccer
nagyúr

Sütő tipikusa 2500-2800 W teljesítményen dolgozik, 16A kiszolgálja kényelmesen. Viszont 2,5 mm2-es vezetékezés és egy normális dugalj adj isten direkt bekötés kell neki.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#132317) tyielow válasza F_Gergely (#132315) üzenetére


tyielow
aktív tag

3x16 A-ral nyugodtabb lennék. Persze ez költséges mutatvány, meg mostanság időigényes is. Először beszereznék egy frankó fogy.mérőt, kielemezni az energiahasználatot. Ha nagyon muszáj akkor vmi okos kapcsoló kütyü az egyidejűség miatt, hogy ne legyen leterhelve az az 1x32 A.

Más:

Egy német reels videóban láttam, hogy kőművesek falazáskor a vízszigetelést egy fekete gurigával oldják meg. Létezik idehaza ilyen megoldás? hogy csak kigurítom a falazat alá?? Vagy muszáj perzselnem a kátrányos gv lemezemet az új erkélyajtó alá is?

YouTube: toty1ka

(#132318) Dorian válasza F_Gergely (#132315) üzenetére


Dorian
félisten

Megnézed a készülékek adatlapjain a névleges villamos teljesítmény-felvételeket, összeadod amik egyszerre működhetnek, és kiszámolod.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132319) ctrlaltdel13 válasza F_Gergely (#132315) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam pont ugyanezek vannak.
Simán bírja a halózat.
Ja, és használva is vannak.😉

(#132320) F_Gergely válasza tyielow (#132317) üzenetére


F_Gergely
őstag

Házfelújítás előtt vagyunk, a teljes villanyhálózatot kicseréljük, csak próbálom felmérni, hogy mivel számoljunk.

(#132321) macilaci78 válasza justmemory (#132313) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mienkre 2500W-ot írtak, az kb 11A. Sima villásdugóval volt szerelve. Ez a csúcsteljesítménye, amikor minden fűtőszál maxon megy egyszerre.
Volt, hogy ment mellette mosógép, vasaló, mikró, vízforraló is az egyéb sallangok mellett, nem volt gond sosem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132322) pjen válasza justmemory (#132313) üzenetére


pjen
félisten

Nem is túlzás, nekem a kombinált tűzhelyen( gorenje) a villany csatlakozáson ráöntött dugó van. Sima 16A. A dugó és a készülék között 3x1,5mm kábel.

(#132323) Atomgeszi válasza justmemory (#132313) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Elektromos/indukciós főzőlapok háztartási használatban mind 2 fázisról mennek. Vannak 3 fázisról működőek, de ott jellemzően nem 2x2 leosztás van, hanem 3x2 leosztás.
A kombinált tűzhelyek pedig általában egy 16A dugvillán lógnak.

1x32A is teljesen élhető még indukciós + elektromos sütővel is.

Láttam már 1x16A -on is háztartási gépek garmadáját, ésszel használva azon is elmegy, persze több kraft sosem árt.

(#132324) macilaci78 válasza F_Gergely (#132315) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minden elektromos lesz, mi szétszedtük 3×16A-ra. A villanyfőzőlap 7,3 kW-os maxot tud 2 fázisra kötve, ez 16A fázisonként. Ha egyfázisra van kötve, akkor lekorlátozza magát, tehát nem fogsz tudni minden főzőzónát egyszerre maxon járatni, igaz, nem is szokott szükség lenni rá.
A 3. fázisra szokás a villanysütőt kötni, ezért van az a tévhit, hogy elektromos főzőlaphoz 3 fázis kell.

Az 1×32 A-rel is el lehet lenni, de esetenként lehet kevés és akkor lecsapja.
Csinálhatod azt, hogy a mérőhely és az FK-tábla közt behúzatsz 3 fázishoz való vezetéket, az FK-táblától úgyis elosztva szereli a villanyász a dolgokat. Ha kevés az 1×32A, akkor később szükség szerint tudsz kérni hálózatbővítést akár 3×32A-re is, mert a vezeték már ott lesz a falban.

Én most a tárolóba vittem áramot a teremgarázs szintjén. 5×6mm2 vezeték megy a három fázishoz, de csak 1×16A van most bekötve. Ez így 70k-val volt drágább a vezeték miatt, de később, ha pl lesz elektromos autótöltő, nem kell mégegyszer kábelt venni. Ha meg nem lesz, 70k-t buktam rajta.

Amit még javaslok, UTP kábelek, Cat6E. Egyszeri beruházás, nem kell hálózati eszközöket cserélgetni. Elektromos redőny terv-e a jövőben? Klíma: a bevett eljárás, hogy a beltérihez kiállnak az árammal és a hűtőközeg csövei mellett viszik csatornában az áramot a kültérihez. Én megfordítottam és a kültérihez álltam ki az árammal és onnan megy majd be a beltérihez. A kültéri helyét könnyebb belőni, mint a beltériét, amit ugye a bútorzat is befolyásol. De ha biztosak vagytok a beltéri helyében, akkor akár a csövetés is mehet a falban. Nem tudom, mennyire divat nálatok áramtalanítani bizonyos eszközöket, én a nappali bizonyos konnektorait külön kismegszakítóra tettem (PC, TV, hifi...). A teraszon, erkélyen legyen kültéri konnektor, aminek van külön kismegszakítója. Szeretünk nyáron a teraszon lebzselni és néha lemerül a laptop...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132325) F_Gergely válasza macilaci78 (#132324) üzenetére


F_Gergely
őstag

Még csak tervezési fázisban járunk, hátul van egy garázs, oda kismegszakítóval akarom vinni az áramot, hogy le lehessen kapcsolni elöl bármi ok miatt.
Elektromos redőny lesz mindenhol, (az már más kérdés mikor, majd ha egyszer lesz rá pénzünk).
UTP igen ott CAT6E lesz de ez sima liba (kb ingyen kapom a kábelt úgyhogy mindenhova is be lesz húzva), kintre én is akarok konnektort már csak a fűnyíró miatt is, de igazából bármi miatt kellhet konnektor, úgyhogy lesz legalább 2.
Nekem fejben az van, hogy szobánként lesz megszakító, nem tudom szobán belül érdemes-e/értelmes-e, még szét bontani (1 szobán belül több megszakító)?

(#132326) Atomgeszi válasza F_Gergely (#132325) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Érdemes, mert, ha levágja valami a dugaljkört, még a világításod megmarad. :D Plusz nem baj, ha több kör van.

(#132327) F_Gergely válasza Atomgeszi (#132326) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ahha, tehát akkor 1 szobán belül külön a konnektor és külön a világítás?
Végül is nem rossz ötlet, egyébként erre nincs korlát, tehát annyi megszakítót lehet betenni amennyit akarok?

(#132328) Atomgeszi válasza F_Gergely (#132327) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Korlátlan, csak győzzed kifizetni a nagy szekrényt meg a rengeteg vezetéket. Okosotthon rendszerekben egyébként komplett ember méretű szekrényeket szereltünk, és azok csak sima családi házak voltak. De ott minden dugalj külön vezérelhető.
Redőny motort is külön körre tenném. Gondold el, valami miatt zárlatos lesz, akkor mit csinálsz, kikotod a dobozban? Egyszerűbb lekapcsolni a kismegszakitot.

[ Szerkesztve ]

(#132329) macilaci78 válasza F_Gergely (#132327) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szobán belül két körre tenném a dugaljakat.
A világítást a lakáson belül két körre elég tenni szerintem. A lényeg, hogy a szomszédos helyiségek külön körön legyenek, hogyha az egyikben zárlat van, a másikból még jön be valamennyi fény. A ledek ma már nem fogyasztanak sokat, de azért bekapcsoláskor az elektronika képes lökést generálni a hálózaton. Viszont nem egyszerre kapcsolod fel a lakás összes lámpáját.
Nálam ha minden világítás fel van kapcsolva, akkor vagyok 381 W névleges fogyasztásnál, ami 1,66 A. Lófütty, a fogyasztás miatt nem kell külön körökre bontani a világítást.

Ha kültérben is gondolkozol, Fi-reléből érdemes többet tenni. Kint párás, nedves dolgok vannak, könnyebben lesz zárlat, a lakásban ettől még legyen áram.

Még egy dolog: nekünk nagyon sokat segített, hogy meglévő bútorzattal költöztünk. Megrajzoltam SketchUp-ban a lakást (falakkal, ajtókkal, ablakokkal) és berendeztem a bútorokkal. Így például az éjjeliszekrények melletti konnektorok helyét pontosan meg tudtuk mondani, megvan a kellő távolság az ágy és a fal között, a dugvilla elfér a szekrénytől, stb.
Ugyanígy a hálószoba villanykapcsoló nem az ajtó kilincs felőli oldalára került, mert a szekrény és az ajtótok között van kb 3 cm. Helyette a nyitott ajtó mellett az ajtószárnynál van. Sarokban van ajtó, így berendezve a szobát már logikus a helye.
Készültünk a home office-ra, az étkezőasztal környékén is van konnektor és UTP is.
A TV és a hifi között a falban AUX és HDMI kábel, a hangszórókhoz megintcsak falban megy a madzag, a TV és és az alatta lévő konnektorsor között 5 cm kábelcsatorna bevésve, a TV mögött koax, konnektor, UTP is van.
A bútorba épített ledvilágítás tápegységei eldugva, a konyhai világítás tápegysége például a fal másik oldalán a kamrában van. Itt külön hasznos, ha a kötések, komponensek (táp, vezérlő) hozzáférhető helyen vannak.
A kamrában van a szolgáltatói eszköz, innen futnak az UTP kábelek szerte a lakásba. A lépcsőházi óraszekrény és a kamra között van kábelcsatorna (több is, kábellel), így a szolgáltatónak a lakásban gyakorlatilag csak össze kellett dugnia az áthelyezéskor. A nappaliba azért tettem egy routert AP-nek, mert az innen nyíló teraszon már nem volt stabil a wifi-jel. A kamrában meg elfér a NAS, switch, minden is, a hangja sem zavar.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132330) Exodion válasza Atomgeszi (#132323) üzenetére


Exodion
aktív tag

Hat, a 7350W-os indukcios fozolapon 2 aktiv zona + a TV ugy verte le a 32A-es kismegszakitot a szembe szomszedomnal mint a villam. Ugyanazt a indukcios fozolapot vette amit en (AEG IKE64471FB), csak o foloslegesnek gondolta a 3fazisra bovitest :DDD .

Szoval azert en egy indukcios fozolappal (nem mondom hogy nem lehet) de erosen ketlem az elheto kategoriat. Hacsak nem valami kisteljesitmenyu, mint azok a hordozhatoak a dugvillakkal.

[ Szerkesztve ]

(#132331) KrAt válasza Exodion (#132330) üzenetére


KrAt
veterán

Az tök fura, mert a 7,3kW az 4 lapra van megadva, gondolom, és akkor 2 lap messze nem lehet 32A..

(#132332) justmemory


justmemory
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a tűzhellyel kapcsolatos válaszokat! :R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#132333) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egy szoba fűtésigénye függ attól hogy mennyire van telepakolva? Elsőre azt gondolonám, hogy nem vagy csak minimálisan, de hátha pontossabat is tud valaki mondani :)

Dive ever, work never.

(#132334) Exodion válasza KrAt (#132331) üzenetére


Exodion
aktív tag

Szerintem nem annyira furcsa de fene tudja nem szoktam erosarammal jatszani csak a 24V-os szalagokkal :D .
A ket fazis szet van osztva ket-ket (bal/jobb) oldali fozozonak kozott:
- bal hatso: 2300-3200W
- bal elso: 2300-3200W
- jobb elso: 1400-2500W
- jobb hatso: 1800-2800W
Mindket fazison ha tullepne a mar nemtudom hany W-ot, akkor leszabalyoz. Na most a szomszednel amikor bekotottek hat ki kell probalni, felnyomtak a bal elso jobb hatso zonakat erre a (P betuvel jeloli) amikor nagyobb teljesitmenyt enged folvenni.
Nem voltam ott, nem ismerem a reszleteket csak elmondasbol, hogy ment a TV a szobaban, ezt felkapcsoltak es elszallt a lepcsohazi kismegszakito :). Az AEG-esek javasoltak neki hogy:
- kerjen bovitest
- kicserelik neki sima elektromos fozolapra (ezzel elt)

Ha mondjuk forralni akarok 2 fazek vizet, bal/jobb oldalon, akkor van max 6000W ~26A. Ha van 32A-es kismegszakito akkor ezzel a 2 zonaval hogy megy meg marad durvan ~1380W korul ami az egesz lakasban mehet mielott leoldana a kismegszakito.

[ Szerkesztve ]

(#132335) ctrlaltdel13 válasza Exodion (#132334) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kivancsi lennék ezekre az értékekre egy fogyasztásmérővel megmérve.

(#132336) Atomgeszi válasza Exodion (#132330) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ott valami más bibi lehetett.. Én külön 20A biztire kötöttem egy fázison az indukciós főzőlapot, soha nem verte le.

Múltkor 3x2,5 mm2 vezetékkel egy fázison egy másikat 16A biztire.. Nem verte le soha.

(#132337) Exodion válasza ctrlaltdel13 (#132335) üzenetére


Exodion
aktív tag

Egyszer lehet ramerek ha ki kell bontanom valamiert a sutot alola :) .

Atomgeszi: Ennyire nem latok ra illetve ilyen gondom nem is volt. Nalam 65A van. C20-as kismegszakitora van kotve, de 32A-t szamoltunk ennek, a fennmaradot meg a lakas tobbi reszenek.

[ Szerkesztve ]

(#132338) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Infra fűtéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Egy ismerősömnek van ő nagyon megvan vele elégedve (viszont sose vallaná be ha rossz), neten olvasva meg sokan azt írják hogy nem jó, vagy nem olyan jó mint amilyennek mondják.
Nekem csak mint kiegészítő fűtés kerülne szóba.

(#132339) Donki Hóte válasza macilaci78 (#132329) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Irigyellek a feleséged miatt :R

Mi is mindent megterveztünk részletesen előre (Home3D jó kis program) együtt az asszonnyal, minden tetszett neki. Aztán amikor minden konnektor be volt szerelve, villanykapcsolók a helyükön voltak, akkor jött az asszony, hogy ezt ne ide tegyük, hanem amoda, az ágy ne itt legyen, hanem a merőleges falon, meg stb. Úgyhogy most a konnektorok fele elérhetetlen helyen van, fele meg fölösleges lett :(

Mondtam neki, hogy mostantól minden rajzot, tervet aláíratok vele, hogy ő is így akarja, erre természetesen ő sértődött meg halálosan :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132340) tyielow válasza F_Gergely (#132338) üzenetére


tyielow
aktív tag


A sárgát még anno magamnak színeztem. Amúgy ajánlom a cikket elolvasásra.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#132341) pjen válasza Donki Hóte (#132339) üzenetére


pjen
félisten

Nem jelent s emmit. Attól, hogy aláírja nincs jó helyen.

(#132342) pontazire


pontazire
csendes tag

Sziasztok! A helyszín családi ház, a konyha alatt pincével. Aljzatbetonozás előtt áll a konyha. A pincefödém jelenleg át van lukasztva (ott megy le a lefolyó), de az aljzat beton nyilván majd lezárja.
A nagy ötletem, hogy a lukba tennék egy függőlegesen álló csövet - beszéd funkcióra :) Felérne kb. 1m magasra a konyhába, és lelógna a pincébe is kb. fejmagasságig. Ha mondjuk a pincében molyolok, leszólhasson a zasszony, hogy kész az ebéd.
Hülyeség? Van bárkinek tapasztalata ilyen beszélőcsővel?
Google-on sehogy se tudtam rákeresni, mert se magyarul, se angolul nem találtam még meg, hogy is hívják az ilyet. Talán régebben hajókon alkalmaztak ilyesmit...

(#132343) macilaci78 válasza F-ECT$ (#132333) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen is, meg nem is. A szekrényeket, egyéb tereptárgyakat nem fűtöd, azonban ezek ugyanúgy hőt vonnak el a környezetüktől, mint a falak, mennyezet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#132344) pjen válasza pontazire (#132342) üzenetére


pjen
félisten

Én inķább csinálnék egy házi telefont, azt néha ki lehet kapcsolni.

(#132345) Donki Hóte válasza pjen (#132341) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát ez így van :K

Lenne egy általános kérdésem. Mi a különbség az önmetsző és az önfúró lemezcsavar között?

Van 200 db ilyen csavarunk kerítésléc rögzítéséhez. Erre azt mondja a mester, hogy ez nem jó, neki önmetsző kell :U

Addig értem, hogy az önmetszőnek elő kell fúrni a lyukat, az önfúrónak meg nem, de az önfúrót nem lehet becsavarni akkor is, ha van lyuk előfúrva?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132346) tothjozsi96 válasza Donki Hóte (#132345) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát most szerintem a csavar mindegy, hiszen a kerítéslécen csak áthalad a csavar, és majd a tartószerkezetben rögzít. Szóval ha előre ki van fúrva a kerítésléced, akkor teljesen mindegy hogy önmetsző vagy önfúró.

(#132347) Donki Hóte válasza tothjozsi96 (#132346) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, de nem írtam, hogy fém zártszelvényre lesznek rögzítve a lécek, a becsavarhatóság a zártszelvény tekintetében érdekelne...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132348) Atomgeszi válasza Donki Hóte (#132345) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[Mi a különbség a önmetsző és az önfúró csavarok között?]
Hátha ez valamennyit segített. :D

De milyen kerítésléc? Fa? Alumínium?

(#132349) Morris válasza Donki Hóte (#132347) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem nem fogja bírni.
Kapupánt csavart kéne használni

(#132350) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Tettem fel a garázsba egy kondizós keretet, viszont gipszkarton van a téglafalon, amit ha ráterhelek, egyből bezúz. 4 ilyen felület van.
Vágjam ki szikével az érintett részeket, tegyek helyette valaki festett falapot? Adhatnátok valami jó tippet. :)
Kép: [kép] [kép]
Nem nehezedtem még rá, ennél nagyobb felületet érint.
Olyan 8cm széles, 15-20cm hosszan (bár ha kemény fa van alatta, lehet elég 4 db 5x5-ös lap.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.