Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#133651) pjen válasza pontazire (#133650) üzenetére


pjen
félisten

Ha van lehetőséged fűteni kéne és szellőztetni.

(#133652) sztanozs válasza pontazire (#133650) üzenetére


sztanozs
veterán

Szelloztetni kell ezerrel.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#133653) gerisz23 válasza z0d1@Ku$ (#133649) üzenetére


gerisz23
őstag

Gipszkarton vagy hungarocell tipli is jó.Én simán belehajtottam most 30mm-es facsavart ideiglenesen,a ragasztóba fog,egyenlőre ;] Pedig tépkedi a szél rendesen.A tiplivel biztonságosabb.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#133654) z0d1@Ku$ válasza gerisz23 (#133653) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Mindenképpen használnék tiplit :D főleg mert a szomszédba nyílik a kivezetése :D Különben jómagyarként felragasztanám purhabbal :DDD

(#133655) pontazire válasza sztanozs (#133652) üzenetére


pontazire
csendes tag

Naná hogy fűtök! Attól van 8-9 °C... csak attól tartok, ez így nem lesz elég, szellőztetéssel se.

(#133656) z0d1@Ku$ válasza pontazire (#133655) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szvsz 8-9 fok nagyon kevés temperálásra is. A párához meg még kevesebb. :(

Nálunk is nagy a páratartalom, de nem merem 19-nél feljebb csavarnu a fűtést, mert nincs pénzem kicsengetni a többszáz ezres gázszámlát :(
(szigeteletlen (részben) 120nm-es családi ház..)

[ Szerkesztve ]

(#133657) pjen válasza pontazire (#133655) üzenetére


pjen
félisten

Egy gázhősugárzót kéne bérelned palackosat.

(#133658) 6030D válasza pontazire (#133655) üzenetére


6030D
Ármester

Ugyanebben a helyzetben voltunk/vagyunk, csak nekünk már le volt szigetelve kívülről, mire belül vakolták. A páramentesítőt egyelőre felejtsd el, főleg a vakolás után. Annyi víz jön ki, amit nem fog bírni. Vagy fűtsél bukóra nyitott ablakkal, vagy sokszor szellőztess.

(#133657) pjen: próbáltuk, rengeteg párát nyom be a nyílt gázláng. Elektromos fűtés jobb.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#133659) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Kültéri pergola faszerkezetét szeretném átfesteni.
- Első kérdésem az lenne, hogy így télen, 0 fok körüli hidegben szabad-e lazúrozni?
- A másik, hogy Dió színről át tudom-e festeni Aranytölgy színre? Ugyebár a Dió sötétebb, az aranytölgy pár árnyalattal világosabb...

(#133660) macilaci78 válasza z0d1@Ku$ (#133645) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Komolyabb üzletben...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133661) macilaci78 válasza Harcipocok84 (#133659) üzenetére


macilaci78
nagyúr

- Szabad, de nem fog megállni a fán, nem köt ki.
- Csiszolás nélkül nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133662) RexpecT válasza pontazire (#133655) üzenetére


RexpecT
addikt

A hőmérséklet csökkenésével csökken a páramentesítő hatékonysága is. [link]
Érdemes olyat páramentesítőt választani, ami a lefolyóba tudja vezetni a vizet.

(#133663) Ijk


Ijk
nagyúr

Félig off, de nem is tudom hol érdemes kérdezni.
Újépítésű házközponti kazános társasházban lakunk, hőmennyiségmérővel, melegvízórával. Májusban az utolsó számlán a fűtés egységára 14Ft/kWh volt. Most kaptam a novemberi első diktálás után 180kWh fűtésre bekérőt 27Ft/kWh-val. Ha valaki ilyen házban lakik mennyit fizet? Nem tudom értelmezni miért lett hirtelen duplája a fűtés (kemény 180kWh-ra főleg), ha saját kazánom lenne akkor fele annyi sem lenne, és még villanyradiátorral sem kerülne már sokkal többe az egységár.
Ha jól tudom minden társasház ahol házközponti a kazán 144m3-t kap lakásonként rezsicsökkentett áron. Az közel 1500kWh fűtés, de ha levonom a melegvizet akkor is bőven 1000 felett kell lennie.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#133664) z0d1@Ku$ válasza Ijk (#133663) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem úgy van hogy a társasházak egyelőre mentesülnek a rezsicsökkentés csökkentés alól? (nem követem a tarsasházakra vonatkozó aranybullát, de nekem ez rémlik utoljára)

(#133665) Ijk válasza z0d1@Ku$ (#133664) üzenetére


Ijk
nagyúr

Úgy tudtam lakásonként számolnak 144m3-ig.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#133666) RexpecT válasza Ijk (#133663) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez a havi 144m3 nem feltétlen igaz. A fogyasztási jelleggörbe módosíthatja ezt a számot, illetve a fűtés esetén hidegebb téli hónapokban ettől több jár kedvezményesen. [link]

(#133667) Ijk válasza RexpecT (#133666) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nagyságrendileg szerintem nincs jelentősége. 180kWh fűtésre biztos nem kellene saját kazánnal piaci árat fizetnem (úgy 12Ft/kWh lenne, nyilván erre rámegy hogy lépcsőház fűése, melegvíz hővesztesége nem mérhető külön).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#133668) macilaci78 válasza RexpecT (#133666) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De nem egy nyári hónap számlája a kérdéses, hanem egy november havi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133669) Ijk válasza macilaci78 (#133668) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem teljesen igaz, mert áprilisban volt utoljára fűtés diktálás, azóta csak melegvíz, így május óta most kellett először fűtést fizetni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#133670) RexpecT válasza macilaci78 (#133668) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen ez igaz.
Szerintem a közös képviselő többet tud esetleg, már ha valóban hozzáértő meg segítőkész.

(#133671) Ijk válasza RexpecT (#133670) üzenetére


Ijk
nagyúr

Már írtam, de nem akarok totál hülyét csinálni magamból egy vitában ha valami felett esetleg elsiklok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#133672) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Küszöb készítéséhez/vásárlásához milyen lehetőségek vannak? Próbálok neten keresni de mindenhol burkolatváltók jönnek szembe.
Most az van, hogy a fürdőszoba és a WC-hez (2 külön helyiség) szeretnék küszöböt tenni. A burkoló már leburkolta a fürdőt és a WC-t, holnap megy a burkolása a többi helyiségnek is ami ezekkel összeér majd. Azt mondta fuga hézag lesz köztük, úgy találkozik majd a két burkolat és hogy gyártassak adott méretben 2 cm magas küszöböt és fóliázzam le a küszöböt (mivel az ajtókat is fóliázni akarom), majd ragasszam rá a csempére építési ragasztóval. A küszöb fóliázástól tartok mert az ott biztosan könnyen sérül.
Milyen lehetőséget vannak, van valami ötletetek?
Egyébként olyat szeretnék ami szép és megy vagy az ajtóhoz-csempéhez. Az ajtó sötét dió lesz, a csempe emigres artico XL illetve ami kint van az ilyen szürkés kőhatású greslap (magnum nova noce pure de sztem a gugliban sem találjátok maximum valami katalógusban).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#133673) Dorian válasza Ijk (#133663) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól tudom a társasházaknak (közös képviseletének) ezt kérvényezni kellett, nem automatikusan jár a lakásszám / 144 m3. Remélem a nálatok nem felejtette el ezt a kkv.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133674) Dorian válasza Dyingsoul (#133672) üzenetére


Dorian
félisten

Nem igazán értelmezhető a küszöb fóliázása. Küszöböt keményfából kell gyártatni, kívánt színre pácolni + 2 rtg lakk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#133675) Borisz76 válasza Dyingsoul (#133672) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nincs szintkülönbség és tényleg csak egy fugányi hely lesz a különböző járólapok között , akkor én nem tennék küszöböt csak lapos , ívelt , alumínium burkolat váltót.

Nálam mindenhol így van megoldva.
Csukott ajtónál nem látszik mert pontosan az ajók alsó éle alatt futnak.....mondjuk ehhez úgy kellett a járólapokat is lerakni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#133676) Exodion


Exodion
aktív tag

Kb 40Kg-os TV-t mivel rogzitenetek Habito mogotti panel betonfalba? Az elotetfal felszine 70mm-re van a paneltol. Terv szerint kapna 2db Molly-t (rigips szerint 1reteg habito magaban is megtartja, de ahhoz draga hogy ha egyszer ugy dont hogy kiszakad), illetve kellene ket masik valami.
Gondoltam erre minimum 8.8-as M12-es hatlapfeju csavarral. Egy korkivagoval vagok egy lyukat a kartonon amit meg eltakar a konzol; abban az atmeroben tomor alu hengert hasznalnek "alatetnek" ;] .

Mennyire ordogtol valo? Sajna a profilok bol csak az egyikbe tudok rogziteni, hat azt beneztem... jobb lett volna 40-es profiltavolsag :D.

(#133677) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Hol célszerű mostanság táblás kőzetgyapotot venni?
Kb. 160nm 10cm-es kellene! :R

[ Szerkesztve ]

M&N

(#133678) macilaci78 válasza Dyingsoul (#133672) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Obi, küszöb. Ahogy látom, tölgy és bükk van, mindkettőt szépen lehet pácolni barnára, aztán lakk. A falcvastagság szerint válassz, a hosszát méretre vágod.
Ha síkban találkozik a két burkolat, én lehet, nem ragaszkodnék a küszöbhöz. Mindenesetre legalább nem kell kifalcolni a küszöb alját.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133679) Dyingsoul válasza Borisz76 (#133675) üzenetére


Dyingsoul
veterán

És esetedben ezek a helyiségek nem vesztettek az intimitásukból?

#133678macilaci78: Én csak attól félek, hogy ha nem küszöböt teszek akkor minden cseppenés-csurranás, egyéb akusztikus zaj kihallatszik ezekből a helyiségekből és fordítva is befelé is hallatszik minden.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#133680) Borisz76 válasza Dyingsoul (#133679) üzenetére


Borisz76
veterán

Így néz ki mindenhol :
( Képek minősége nem a legjobb de a lényeg kivehető )
Ajtó csukva
Nyitva1
Nyitva2

Hallatszódik ki zaj , de az alapból a vékony fa ajtók miatt van.
Főleg mikor filmezek a házimozin.... :D

Mikor a felújítás szóba került már akkor tudtam, hogy nem akarok küszübüt sehol. Párszor véletlenül belerug az ember , megbotlik stb...

Aztán ott a másik ok : robot porszívó.
Ez biztosan nem akadály egyik tipusnak sem.
Bár még nem vettem de tervben van.

3. ok :
Az asszony egészségügyben dolgozik és úgy tervezi, hogy tolókocsival fogjuk egymást kergetni a lakásban....küszöb nélkül jobb köridőket mehetünk :D.....ha meg nem érem utol....utána vágom a még nem létező protézisemet, hogy meg tudjam harapni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#133681) macilaci78 válasza Dyingsoul (#133679) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Automata küszöb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#133682) mokus1


mokus1
addikt

Adott egy házikó, amiben a cirkós kazán van radiatorokkal.
Tavasszal lesz egy kis felújítás rajta.

A radiátorok maradnak a helyükön viszont mivel falon kívül futnak a fűtés csövek ezt szeretném falban vinni esztétikai okból.
Milyen árakra lehet számolni? Gondoltam arra is mivel a villanyt én csinálom (pontosabban egy szobába fog kelleni új szál ahol vések majd hogy kivesek mindent előre hátha így sporolok ha csak csoveznie kell a mesternek.

(#133683) Dyingsoul válasza macilaci78 (#133681) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát ez hihetetlen hogy ilyen létezik! :Y Na ezt sajnálom, hogy az ilyen megoldások létezéséről nincs halvány lila gőzöm sem, pedig igényem az lenne rá. :D Köszönöm a tippet!

#133680Borisz76: Köszönöm a képeket, jól néz ki valóban! :K Ezek fényében akkor lehet revideálom az álláspontomat és küszöb helyett burkolatváltókat teszek mindenhova, persze tudom arra kell figyelni, hogy az ajtó síkjába essen a két burkolat találkozása illetve a burkolatváltó közepe.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#133684) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Gázkazán radiátorok, 38 as téglafal. Az egyik szobában 1-1,5 °C- al hidegebb van, mint máshol. Mivel tudnám én ezt kiegészíteni, sminek sem a telepítése, sem a fenntartása (rezsi) nem túl sok?

-

(#133685) pjen válasza 7Sony7 (#133684) üzenetére


pjen
félisten

Az összes többi radiátor alsó szelepén zárjál egy kicsit, így több meleg víz jut a hidegebb szoba radiátorába. Egyszer kell beszabályozni, vagy termo szelepek.

(#133686) 7Sony7 válasza pjen (#133685) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok, köszi. Ezek hogy működnek, nem tud széthullani, ha tekergetem? Mert a minap nyitni akartam a felső tekerős elzárón, aztán kijött az egész, folyt a víz mindenfele.

-

(#133687) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Egyébként ezek a kínai hőmérséklet és páramérők mennyire mérnek pontosan?
Van egy xiaomis eszközöm [link]
Meg egy analóg relatívpára mérő is van és igencsak nagy a különbség a kettő között.
De a páramentesítőn megjelenő szám is nagyban eltér mint amit ez a kínai vacak mér. :U

(#133688) pjen válasza 7Sony7 (#133686) üzenetére


pjen
félisten

Ha széthullik, vagy nem jó helyen tekered vagy nemtudom.Hivjál szerelőt.

(#133689) mezis válasza z0d1@Ku$ (#133687) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#133690) mezis válasza 7Sony7 (#133686) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha már teljesen nyitott helyzetben volt vagy megszorult a tengely és tovább erőlteted, akkor kicsavarodik a csapház!
Ha a tengely mellett kezdett csöpögni, akkor a tömszelence csavarral a csöpögés megszüntethető. Általában. Van amikor a tömszelence tömítését pótolni vagy cserélni kell.

Ha a hidegebb szobában a radiátor csap már teljesen nyitva, akkor a többi radiátornál kell csökkenteni az átfolyást.

Egy tekerés után 24 óra várakozás! Falak, födém egyéb tömegek lassan melegednek/hűlnek!

mezis

(#133691) 7Sony7 válasza mezis (#133690) üzenetére


7Sony7
addikt

Kicsit szorult, gondoltam a ritka használat miatt. Aztán elkezdett priccolni a víz, és leugrott volna a csap, ha kézzel nem tartom. Mikor már csak csepegett, (gondolom kiment a nyomás a rendszerből) elengedtem, és akkor látszott, hogy kitekertem a csapot. Nem tudom hogy lehetett meghúzva... Visszakinlódtam a tömítést, felöltöttem, légtelenítettem, azóta nem csepeg. De fura, hogy nem csak gumi tömítés vilt benne, hanem valami papir szerű is. Kivettem, de anélkül csepegett, úgyhogy visszaraktam.

24 óra. Ok. De ezt az alsó csavart, ha tekerem kifele, megáll, vagy ez is kiesik?

[ Szerkesztve ]

-

(#133692) mezis válasza 7Sony7 (#133691) üzenetére


mezis
nagyúr

Teflon szalag?

"...ha tekerem kifele, megáll, vagy ez is kiesik?": Kiesik. Okos enged! ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#133693) weiss válasza z0d1@Ku$ (#133687) üzenetére


weiss
addikt

Én inkább hinnék a digitálisnak. [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#133694) z0d1@Ku$ válasza weiss (#133693) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

és ebből az összes xiaomi? Mert ez akkor kb olyan teszt, hogy egymás mellé raksz 3 db apple telefont :U Meg ugye ebből nem derül ki, hogy mellérakva egy mechanikus mit mutat :U

A mechanikus páratartalom mérőt is kalibrálni kell? :D wtf.. életemben nem hallottam még ilyenről (ez nem jelenti azt hogy el is utasítom a dolgot) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133695) 7Sony7 válasza mezis (#133692) üzenetére


7Sony7
addikt

:)
Nem teflon szalag volt, valami olyan, mintha távtartó lenne a gumi tömítés mögött.

-

(#133696) pjen válasza 7Sony7 (#133695) üzenetére


pjen
félisten

Klingerit.

(#133697) weiss válasza z0d1@Ku$ (#133694) üzenetére


weiss
addikt

Tudom persze, accuracy vs. precision, de a jobboldali otthon van, ott pedig van egy Bosch BME280 is, és ugyanazt mérik +-.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#133698) 7Sony7 válasza pjen (#133696) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, akkor az gyárilag van ott? Mindegy, visszaraktam, csak meglepődtem. Tömítés a tömítés mögött...

-

(#133699) razorbenke92 válasza z0d1@Ku$ (#133694) üzenetére

Kell bizony, ráadásul az ilyen tipik lószőrös mérőknek a beállási ideje logaritmikus. A weiss által említett BME280 nagyon gyakori ezekben, és azok elég jó szenzorok, akkor szokott probléma lenni ezek mellett, ha a terméktervezést elbaltázták, és a tápellátó elektronika, vagy a számítást végző mikrokontroller hője picit felfűti a szenzor légterét. Ilyenkor a digitális szenzor hajlamos magasabb hőmérsékletet mérni, így a RH is más értéket ad.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#133700) z0d1@Ku$ válasza razorbenke92 (#133699) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Értem, köszi, mostmár ezt is tudom :R
Akkor holnap reggel elviszem sétálni ezt is a kutyával együtt :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.