Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10751) biker válasza canniball (#10750) üzenetére


biker
nagyúr

Meg, de nem tudom, mert egyben rendeltem
A lent lathato konyha (1,8m x 2,2m) es a gardrob mindennel kb 280e, +50 a fozolap +60 a mosogato
+50 volt egy korabban mar linkelt multimedia szekreny ami alul 150x50x50 cm, felul meg 180 magas, 70 szeles, igy ez is toronymagas
Ajto sehol sem mart 3D ajto, nem csipem oket
A nappali es a konyha felsoreszen uvegajto lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10752) biker


biker
nagyúr

ez lesz majd az a bizonyos multimédia szekrény, benne minden: nyomtató, scanner, routerek, macmini, 2x külső hdd, 1x ODD, nagy monitor hely, két bill tartó két géphez, középen szekrényben a kábelek, szünetmentes, stb
a nagy álló torony megy a nagy fekvő szekrény tetejére középre
ez még a jelen(régi) lakásban lett lefotózva és összerakva.


ja igen, itt még nem volt kijavítva az egyik kifelejtett élvédő hiba, illetve nincs benne a két billentyűzet sín sem.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10753) Integra válasza biker (#10752) üzenetére


Integra
titán

szellőzésre mindenképpen filgyej.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10754) biker válasza Integra (#10753) üzenetére


biker
nagyúr

pl?
mert minden eszköz nyitott helyen lesz, kivéve a szüntelenmentes, ami hátul teljesen nyitott szekrényben lesz

majd berendezve lesz érdekes :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10755) Integra válasza biker (#10754) üzenetére


Integra
titán

nyitott? pl az alsó képen a bal alsó sarokban az ajtó mögé nem egy midi torony kerül?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10756) canniball válasza biker (#10751) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem is rossz, ha ebben benne vannak a vasalatok/kiegészítők is (ahogy nézem pl. csak a gatyatartó 7-8k).

Integra!
Nem, a torony "a nagy fekvő szekrény tetejére középre" kerül. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10757) canniball


canniball
nagyúr

Jut eszembe, szükségem lenne egy TV szekrényre, kb. 150(szélesség)x40x40cm méretben, az egyszerűség jegyében olyasmire gondoltam, hogy 2cm-s bútorlapból készülne, az alsó lapra ülne fel a két oldala, azok tetejére feküdne fel a felső lap, illetve a stabilitás kedvéért a háta is bútorlapból lenne, aminek a közepe ki lenne kanyarítva; elől tehát semmi, teljesen nyílt lenne. Ez így vajon elbírná-e a 21kg-os, 62x25cm-es talpon álló TV-t, amit középre, de lehetőleg előre húzva tennék rá; avagy kevés ehhez felülre a 2cm-s bútorlap ilyen alátámasztással?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10758) Met válasza canniball (#10757) üzenetére


Met
Topikgazda

Én középen megtámasztanám, idővel meg fog hajolni a súly alatt.
Vagy akár 3 részre is fel lehetne osztani, dvd, videó, beltéri akárminek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10759) Winner_hun válasza canniball (#10757) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hátuljára teljesen felesleges a bútorlap, hátfallemez elég. Persze ha akarod lehet bútorlapot is minden gond nélkül:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10760) biker válasza Integra (#10755) üzenetére


biker
nagyúr

Nem, a bal also sarokban az ajto mogott ketteosztott terbe a szunetmentes es a temerdek kabel megy

Midi haz, beb...na, mondtam, mac mini :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10761) biker válasza canniball (#10756) üzenetére


biker
nagyúr

Osszes vasalat kb 80e ft
Ebbol a gatyatarto volt 5500 a gardroblift 2x6500
De kivetopantbol maradt a nappalira is meg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10762) Integra válasza biker (#10760) üzenetére


Integra
titán

hehe, valóban, azt szem magasságban kell hagyni :)

nálam ha minden jól megy, végre csütörtökön befejezzük a nappalit.. még kicsit kattogok a logisztikán meg ki mit és mikor szerel, winner vs nagybátyám, asztalos meló vs villany szerelés... :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10763) biker válasza Integra (#10762) üzenetére


biker
nagyúr

Látod, én mindent ezért egyedül csinálok. kevesebb logisztika, több xanax :)
megint találtam egy -2mm-re vágott lapot. és persze cserét nem tudok kérni, se e helyett, se a másik két karcos lap miatt, mert ez a lap utólag derült ki, megszűnik, és most budapest utolsó 3 táblája még félre van téve nekem. Ez fényes Redwood, és csak matt lesz a jövőben, és a fényes lakk meg sérül mint állat :(
Cserét csak akkor merek kérni, ha megláttuk, a nappali szekrény után marad-e még ki lap anyag.

mindkét karc csak a fény-réteget érte, csak súrló fényben látszik, szemből nem, így összesakkoztuk, melyiket merre fordítva hogy esik rá az ablakból a fény, hogy ne látszon :(

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10764) Winner_hun válasza biker (#10763) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fehér ragasztó az ABS alá..hörrr. Tegyük a gépbe, daráljuk le a munkát és csókolom....:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10765) Integra válasza biker (#10763) üzenetére


Integra
titán

sem időm, sem tudásom, sem idegrendszerem hozzá. én inkább fizetek. :DDD
nálam a bejárati ajtóm külső burkolatát húzták meg, nem tudom mi tévő legyek... :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10766) canniball válasza Met (#10758) üzenetére


canniball
nagyúr

Tartottam tőle hogy ez lesz a válasz, pedig a középmerevítés nélkül jobban tetszene...

Winner_hun!
Hátulra csak az oldalirányú stabilitás miatt gondoltam a bútorlapot. Vagy tart annyit a lemez is?

biker!
Az a karcolás elég csúnyának tűnik. :( Még szerencse hogy én matt párti vagyok.

Integra!
Ha jól emlékszem az az ajtó fából készült, akkor gondolom lehet csiszolni-újralakkozni, nem? Igaz is: itt kérdezősködsz amikor kéznél van Winner kolléga? :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10767) Integra válasza canniball (#10766) üzenetére


Integra
titán

is-is.
a belső oldala tölgyből van, azt winner bácsi már rendbe rakta apujával, az eredeti belső furnér tölgy boritást kukáztuk... :)) a külső, folyosó felöli felület viszont gőzölt bükk, semmi extra, mert nem akartam elütni a többi ajtótól. na azt húzták meg..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10768) Met válasza canniball (#10766) üzenetére


Met
Topikgazda

Esetleg még annyit tehetsz, hogy a felső lap alá teszel merevítőket amik hosszába futnak.
Hátra elég lemez.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10769) biker válasza canniball (#10766) üzenetére


biker
nagyúr

igen, a hátlap merevít fullosan! szegelve.
kérj hátlap marást a lapokra, az külön szép is akkor, süllyesztve :)
én a 150-es lapon két merevítőt raktam be

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10770) Winner_hun válasza canniball (#10766) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bőven elég a lemez. Bár mi MINDIG csavarral rakjuk fel, a csavar be van süllyesztve a hátfallemezbe. Sose szögelünk, egyszerűbb, gyorsabb, jobb, pláne ha szét kell szedni az egészet és lapraszerelve vinni, majd helszínen összerakni.
Integra ajtajának a külseje fóliázott, azt nem olyan egyszerű javítani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10771) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Régebben használtam egy online szobafestő alkalmazást, de most nem találom. Volt a weblapon egy mintaszoba és lehetett a palettával keverni bármilyen színt hozzá, ráadásul a keverék színkódját is kiírta, amivel a szaküzletben ki tudtuk kevertetni a kívánt színt.
(Nem a colorjive.com volt az.)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#10772) Met


Met
Topikgazda

Budapesti gázszerelőt nem tud valaki?
Legyen mail címe mert árat akarok kérni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10773) biker


biker
nagyúr

utolsó két nap eseményei:
- a fotelünk egyik láboszlopára csak 3 lábnak volt furat, nem négynek
- gázórát nem jöttek bekötni
- vízórát jöttek, de nem tetszett nekik a gödör, és nem volt kedvük megvárni a kiásást (20perc) így elmentek, hétfőn jönnek.
- a leszabott újabb bútorlapokat is sikerült elbasszák, 693mm helyett 639mm-t vágtak, megint pénz, ideg, idő
- a diego-ban vágott varrott függönyt is két helyen elbaszták, és egy helyen nem csinálták meg amit ígértek.
és uátna hazajöttünk, ezt nem lehet idegileg bírni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10774) Integra válasza biker (#10773) üzenetére


Integra
titán

üdv a klubban :I

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10775) Met válasza biker (#10773) üzenetére


Met
Topikgazda

a leszabott újabb bútorlapokat is sikerült elbasszák, 693mm helyett 639mm-t vágtak, megint pénz
Ez, hogy? Ugye nem fizeted ki amit elbasztak?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10776) biker válasza Met (#10775) üzenetére


biker
nagyúr

Amilyen mennyiseget vagatok, keptelenseg egyenkent lemerni, epp eleg karcokat ellenorizni
De mind helyett kapok ujat, rajta a matrica, van mire reklamalni, de ennel pl tobbe kerul a benzin elmenni a lapert, mint a lap maga

Integra: :)

Konretan azt latom, hogy a dolgozo emberek 60-70 szazalekat ki kene rugni a picsaba, es felvenni dolgozni akaro embereket helyettuk
A vizszerelo ket es fel napig rakott fel 6db radiatort, egy mosdot, egy wct es egy kazant
Napi 4-5 ora pofazas es 2-3 ora munka

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10777) Integra válasza biker (#10776) üzenetére


Integra
titán

kétes hírű klub a mienk, de ez van:))

miért nem szólsz? küldöm az én vizesem hozzád, patyolat melót csinál, pontos, korrekt, számlára, rengeteget segít vizes dolgokon kívül is nekem.

lassan végzek a felújítással, 10 dolgoból, amit le kell gyártani, meg kell hozni, össze kell szerelni, 8 dolognál volt valami baj, csúszás, nem jó, késés, rossz gyártás, akár kétszer és ugye akár háromszor is.. :DDD
ha nem üvöltök és dühöngök, akkor ez van. mert bepróbálkoznak, mert velem meg lehet csinálni, egyszerűen nem értékelik hogy nem vagyok köcsög bunkó. ha dühöngök, akkor meg azonnal csinálják. én nem szeretek dühöngeni, nem képviselem ezt a stílust, szeretek mindent megbeszélni, megadom a kellő tiszteletet, pontosan fizetek mindig, nem cigánykodom, a korrekt munkát mindig értékelem. de a trehányságot, a pipogyaságot, a hazudozást és a dilettáns és inkompetens emberektől nagyon bedühödök. sajnos volt belőle bőven részem. szerencsére ennek ellenére a gyors reagálás miatt szinte minden makulátlan lett. most is nehéz elhinni..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10778) biker válasza Integra (#10777) üzenetére


biker
nagyúr

Az epitteto emberei vannak, illetve a vizmu/gazmu
Az emberek kozul 3 kivalo ember van, egy jo nagy darab kicsit roma srac a kisfonok, olyan kivalo munkat csinal es azonnal, hogy megtartottam a szamat! A tesoja, meg egy olyan segedmunkas, akinek barmit mondasz, mit csinaljon hol, csinalja, gondolkozni nem nagyon, de amit kell, csinalja
A kulsosokkel van gaz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10779) Integra válasza biker (#10778) üzenetére


Integra
titán

jaja, tartsd is meg a számokat, én is eltettem akiét érdemes, és bátran merem ajánlani tovább, mert ehhez a nevem is adom, ebben meg már nincsen tréfa.
a végén mire valamelyikőnk házat épít kész a gárda :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10780) troland26


troland26
őstag

sziasztok

Szeretnék venni egy vízteres kandallókályhát . Az lenne a kérdésem , hogy van-e valakinek gyakorlati tapasztalata azzal kapcsolatban , hogy milyet érdemes , mennyiért és hol vásárolni . Mire érdemes figyelni ..meg ilyenek :)

(#10781) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Lenne pár kérdésem házfelújítással kapcsolatban.Egy régi vályogfalas házról van szó.

1.Le szeretnék majd betonozni 3 szobát,összesen 50nm területtel.Eddig hajópadló volt.Szerintetek 6 cm-es betonréteg elég?Kerül majd még rá laminált parketta 2 szobában, a harmadikban meg járólap.Ja és milyen keverésű beton fog kelleni?Néztem a netet,de elég sok keverési arányt találtam.Számolásom szerint erre az 50 nm-re és 6 cm vastagságra kell kb. 3m³ beton.Amit néztem receptúrát,aszerint kell 3m³-hez 890kg cement+5391 kg sóder+615 kg víz.Ez megfelel alapozáshoz?És milyen vastag sóderréteg kell a beton alá?Valami szigetelés nem kell még alá?Nem lenne jó,ha a parketta vizesedne alulról.

2.Aki előzőleg meg akarta venni,de a számlák nem fizetése után egyszerűen lelépett,nekiállt leverni a régi vakolatot.De nem jutott el sokáig,talán 2 nm-t vert le.Bár nem tudom lesz e idén még rá pénz,de szerintetek maradhat úgy vagy javítassam ki azt a darabot még a tél elött?Talán egy zsák készre kevert vakolat elég is lenne hozzá.Egy munkatársam szerint azt kellene csinálnom,hogy leverem a teljes régi vakolatot majd "csibedróttal" megerősítem a falat és csak utána kerüljön rá az új vakolat.Mondjuk ez még drágább megoldás lenne.De ha muszáj lenne még idén megcsináltatnám.

3.Ha majd ki lesz javítva a vakolat vagy teljesen újat kap akkor le akarom fajd festeni.A fal szellőzése miatt gondolom csak mészfestékben gondolkodhatok?Ahol nem lesz új vakolat,ott lekaparjam a régi mészréteget vagy mehet arra rá a festék?Színes lesz,nem fehér.Már amennyire lehet mészfesték színes...És ha le kell kaparni,akkor azt mivel lenne célszerű?Rezgőcsiszoló?

4.Eddig gázzal ment minden a házban (bojler,fűtés,főzés).De nekem nem kell gáz.A csővezetékeket szedessem ki,vagy csak flexxel vágjam le és pucoljam be a lyukakat?

Egyenlőre ennyi :).De majd lehet menet közben lesz még pár kérdésem.Megpróbálok minél többet saját kezüleg (+hozzáértő barátokkal) elvégezni,de a kritikusabb dolgokhoz azért rendelek szakembert.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10782) Dluinet válasza szilchi (#10781) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1, 6-8cm beton vashálóval, fólia, 5-10cm hungarocell, fólia, 6-8cm beton vashálóval, aljzatkiegyenlítő. Egy kis segítség betonozáshoz

2, nem szükséges

3. Tévhit, a falnak nem szükséges semmi szellőzés.
Milyen színről, milyenre szeretnéd?

4 . Úgy sem tudod pont a falnál elvágni, esetleg Fein használatával.

Vágd el a faltól egy 10-20cm-re, majd kalapáccsal üsd át a másik oldalra a csövet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10783) Lipton válasza Dluinet (#10782) üzenetére


Lipton
őstag

1. Én nem tennék aljzatkiegyenlítőt, hanem szépen rendesen elsímitanám a betont. Drágább és nem is olyan jó megoldás. Nálam így lett megcsinálva. Elgondolkodnék - amennyiben lehetséges - mixerbetonban is.

(#10784) csemberlen válasza szilchi (#10781) üzenetére


csemberlen
őstag

3.Gázcsőhöz csak terv után szabad hozzányúlni, még a bontáshoz is szükséges. Keress arcképes igazolvánnyal rendelkező gázszerelőt a feladathoz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10785) szilchi


szilchi
őstag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

1.Akkor a betonozás úgy lesz megcsinálva.Még szereznem kell egy 220-as betonkeverőt,mert 380V nincs a háznál.Mixerbetonra is gondoltam,csak a ház falun van és eddig nem találtam a közelben helyet,ahonnan szállítanának.Ahonnan meg lenne,onnan a sok km megdobná rendesen az árat.A vasháló milyen legyen?Találtam 4mm/5x5-től 6mm/20x20-ig sokféle méretben.

2.Akkor jó.Veszek akkor egy zsák készre kevert vakolatot és kijavítom a hibákat.

3.Csak simán le volt meszelve a fal.De akkor festés előtt ezt a mészréteget le kell kaparni gondolom mert nem tapadna meg a festék és lepotyogna szépen.Amúgy egy világosabb sárga színre akarom majd festeni.

4.Olyan gépem nincs.De van egy Dremel 300-as.Igaz nem tudom,hogy annak a vágókorongja átviszi e a csövet.De ha csemberlen azt mondja inkább ne nyúljak hozzá,akkor szerzek egy szerelőt aki megnézi nekem.A régi Fég konvektorokat meg lehet feldobom vaterára,hátha kell valakinek.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10786) adm válasza szilchi (#10785) üzenetére


adm
őstag

azért ezt a betonozást átgondolnám a helyedben...

ha jól és tartósan akarod csinálni akkor vagy a meglévő vízszintes falszigeteléshez igazodsz vagy ha nincs akkor te alakítod ki. a lényeg hogy a falak külső kontúrján belül legyen vízszintes vízszigetelés. vályognál ezt nem mindig könnyű összehozni, ezért nem ártana vályogházak felújításában jártas, minimum kőművessel megnézetned.

egy korszerű padló így rétegrend így néz ki:
- 20 cm zúzott kő szivárgó réteg
- 8 cm vasalt, szigetelést tartó aljzat - C 12-16/KK (már pumpálható)
- (vízszigetelő lemeztől függően kellősítés)
- 1 v 2 réteg bitumenes lemez talajnedvesség elleni szigetelés - ennek kell kapcsolódni a vízszintes falszigeteléshez
- védő elválasztó réteg ha a hőszigetelés anyaga nem bitumen álló - pl: geotextil
- min 5 cm lépésálló hőszigetelő és úsztató réteg. pl: extrudált polisztirol, padlóba való kőzetgyapot
- pe fólia technológiai szigetelés
- min 6cm aljzatbeton - C 12-16/KK (lehet gyengébb csak nem lesz pumpálható és csak pár száz ft a különbség) 3×3 méteres szeletekben és a csatlakozó falaktól is dilatálva (elválasztva).
- felület előkészítés
- burkolat

meg kell vizsgálni hogy ez a rétegrend alkalmazható-e a házadban. vályogházak padlójáról itt találsz elméleti infokat.

a recept amit találtál alapvetően jó, de én is a transzportbetont javaslom. mire mindent összeszámolsz a kézi keverés sem sokkal olcsóbb és minőségben biztos nem lesz olyan egyenletes.

(#10782) Dluinet
nem kekeckedni akarok... de ez milyen padló rétegrend?

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#10787) föccer válasza Dluinet (#10782) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy kis segítség betonozáshoz

Az ilyen cikken, mint beton technológus mindig jót mosolygom. ^.^

Adam: Kb mekkora mennyiséget kell betonoznod? Ha nagyobb mennyiséget ~1m^3+ akkor még messziről is megérheti a mixerbeton. Sokkal drágábban kevered meg házilag (alapanyag felhasználás), és ráadásul sokkal tovább is tart, és fárasztóbb is...

mod: egyébként hol laksz, hogy 20 km körzetben nincs betongyár? :F

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10788) adm válasza föccer (#10787) üzenetére


adm
őstag

adm és nem én betonozok.

16core - 32thread - 64gb

(#10789) szilchi válasza föccer (#10787) üzenetére


szilchi
őstag

Én fogok betonozni és 20 km-n belül nagyobb város sincs,nemhogy beton üzem :) Legalábbis én nem találtam.Meg lesz csinálva betonkeverővel.Azzal az 50nm-el csak végzünk 1 hét alatt.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10790) föccer válasza adm (#10788) üzenetére


föccer
nagyúr

Hopp, ezt benéztem :Đ

szilchi: hát vas megye tényleg nem a legellátottabb ebből a szempontból. Ha javasoltatok egyet, akkor a tüzépen vegyetek valamilyen képlékenyítő adalékszert amit a keverővíz csökkentéséhez tudtok használni. Ezzel drasztikusan lehet növelni a beton jó tulajdonságait, és/vagy a felhasznált cement mennyiségét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10791) szilchi válasza szilchi (#10789) üzenetére


szilchi
őstag

Lehet mégis lesz beton üzem.Most kérdeztem meg haveromat,aki 1 hónapja betonozott.Ő is hozatta mixerrel.Ha az költséghatékonyabb,akkor velük hozatok én is.

föccer: Ok,ha házi keverés lesz akkor azt beszerzem.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10792) szilchi válasza adm (#10786) üzenetére


szilchi
őstag

"vályogházak padlójáról itt találsz elméleti infokat."

Ezt elolvastam és azt kell mondjam elgondolkodtató.Lehet mégsem kellene betonozni :F ? jelenleg nem látok vizesedést,penészt meg főleg nem.Az előző lakosok szőnyeggel letakarták a padlót.Felszedtem a szőnyeget és láttam,hogy pár padlólap megsüllyed,ha rálépek.Lehet a nedvesség miatt?Ki is szedem mindenhonnan a szőnyegeket.Az előtérben volt műpadló,na az viszont már kezdett penészedni.Ki is vágtam.
Szüleim háza is nagyrészt vályogfalas (van benne némi tégla).Mindenhol le van betonozva és mindenhol járólap van.Van egy olyan szoba,ahol minden évben gondot okoz a penész.De a többi ok.És tudtommal nincs a falakban szigetelés.És náluk a betonozás úgy nézett ki,hogy sóder-vasháló-beton(aszem 6-7 cm),semmi több.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10793) Integra


Integra
titán

voltam nemrég a sasad lakóparkban egy 70-80m2-es lakást megnézni. egy fiatal srácé, rendesen tele vannak pénzzel a szülei, szóval szép lakást lehetne kihozni. belépünk és csak ámulok bámulok, minden gipszkartonozva, rossz beosztások, tervek.. döbbenet, így kidobni az ablakon 15 millát csak a beépítésre.. hihhhetetlen, de a legmegdöbbentőbb, a gipszkartonozás, hogy sajnálja a téglára a pénzt, hogy normális válasz falak legyenek.. aztán máshol is észrevenni ezt a magamutogató, de hozzá semmit sem értő mentalitást, az összes szerelvény meg egyéb, ami nem látszik, sima gagyi kategória, de zuhanyzó rózsa az 300ezer... tényleg vicc.
és maga ez a sasad lakópark is arcul csapás azért az árért, hihhetetlen buta, szűk, sötét, a lift már most olyan, hogy az ember megmosolyogja, mintha 10 emeletes panelban járnék, olyan hangja van.. ennyi pénzből meg már kis, szolíd kertes házat is kapni, igaz, nem ilyen menő környéken.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10794) biker


biker
nagyúr

Alap kertrendezeshez kit es mennyiert lehet hivni?
Felasni, kiszedni minden zoldet, kapalva, gereblyezve
A tobbit megoldjuk :)
Ma megcsinaltunk kb 40 nm-t, eleg volt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10795) adm válasza szilchi (#10792) üzenetére


adm
őstag

ezt így látatlanban nem lehet megmondani. a meglévő szerkezetek állapota és kialakítása sok mindent meghatároz, hogy mit lehet, és főleg mit érdemes megcsinálni.

ezért is javasoltam, hogy keress vályogház felújításban/korszerűsítésben jártas szakembert.
elsőre feleslegesnek tűnik, de annyi a variáció hogy később több százezres megtakarítást és/vagy több kihasznált lehetőséget jelenthet.

16core - 32thread - 64gb

(#10796) Lipton válasza biker (#10794) üzenetére


Lipton
őstag

Gondolod, hogy készen vagy :)
2 hét múlva megint tele lesz gazzal :W

(#10797) Lipton válasza Integra (#10793) üzenetére


Lipton
őstag

Én is jártam már arra, de az általános kivitelezési minőség tragédia volt.
Igénytelen elnagyolt munka, összeizélve minden. Ennyiért rablás, fele is sok lenne érte.

(#10798) Integra válasza Lipton (#10797) üzenetére


Integra
titán

pontosan. de a házak szerkezetileg is szerintem egy vicc...
a lépcsőház katasztrófa, klausztrofóbiás leszel, még ott is gipszkarton elválasztó falak vannak.. és a legjobb, hogy mindenhova a ház mellé bebasztak egy játszóteret, nem pedig a távolba egy helyre. hát 'nyádat, tudod ki akar reggel hétvégén gyerek visításra kelni egy áthajtott hét után... ja, és a budaörsi út zaja simán feljön, hallani.. mindezt 500-600e/m2-ért:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10799) szilchi válasza adm (#10795) üzenetére


szilchi
őstag

Hát az nehéz lesz.Sajnos ami országos szinten tapasztalható,az itt is jelen van:Eltűntek a régi szakemberek.Falunkban is voltak kőművesek,akik értettek vályogház felújításához/építéséhez.De egyik sem él már.Az új generáció meg...De lehet körülnézek a környező falvakban,hátha ismernek ott valami kőműves szakembert,aki jártas a témában.Köszi a tanácsokat.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10800) adm válasza szilchi (#10799) üzenetére


adm
őstag

nézz körül kifejezetten vályogos fórumokon, esetleg vedd fel a kapcsolatot az oldal szerkesztőjével. írt egy könyvet és a tartalomjegyzék alapján neked is hasznos lehet.

16core - 32thread - 64gb

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.