Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) strogov


strogov
senior tag

"próbálnak válaszolni, az áremelésekkel párhuzamosan. Eközben reklámos csomagok és a jelszómegosztás felszámolása is jellemzi a piacot."

Nem lehet végtelen növekedést produkálni egy fogyasztói piacon. A klasszikus reklámokkal terhelt televíziózás is azért került zsákutcába, mert a kezdeti szponzor blokknyi reklámtól eljutottak a reklám blokkok műsorral megszakításáig. Mivel egyszer már átestünk ezen, így másodszorra nehezebb dolguk lesz.
Mindeközben a mozi mintha meg is halt volna. Jó filmek vannak, de nincs semmi amit moziban akarnék látni.

(#2) Throme válasza strogov (#1) üzenetére


Throme
veterán

Hát jah, már mi se járunk moziba, csak a gyerkőccel ülünk be 1-2 animációs filmre, hogy meglegyen neki a mozi hangulat is. Ez nagyon minimális.

Torrentezésre, kalózkodásra jó válasznak tűnt a streaming média (audio/video).

Egyrészt az áremelésekkel, másrészt a sok szolgáltató (főleg film/sorozat) megjelenésével (ami szintén áremelés, mert több helyre kell előfizetni, ha sok tartalmat akar valaki), most meg a reklámokkal kezdik visszaterelni a torrent felé az embereket.
Olcsóbb, egy helyen szinte minden elérhető. Felhasználónak szerintem ez fontos, nem a 20 előfizetés, ami egyre csak drágul....

Nehéz lesz újra a legális fizetős terepre terelni a népeket, ha rájönnek, hogy túl sok bőrt akarnak lehúzni rólunk és otthagyjuk az egészet a fenébe....

(#3) Soderes válasza Throme (#2) üzenetére


Soderes
aktív tag

Igazából mire ülnél be. 2-3 értelmesebb filmnél évente nincs több.
Vacak a magyar szinkron, egyre elavultabbak a mozik és hát a sok tahóról már ne is beszéljünk a terembe.
Pedig a mozi élmény a legjobb.

(#4) totron válasza Throme (#2) üzenetére


totron
addikt

egy helyen szinte minden elérhető
Mainstream ízléssel biztosan. Azért a torrent egy erősen keskeny sáv.

(#5) milan26 válasza totron (#4) üzenetére


milan26
senior tag

Ez szerintem csúsztatás, mert a streaming szolgáltatók is csak mainstreamet szolgáltatnak. Jobban mondva kínjukban/éhségükben próbálkoztak már saját tartalommal is. Mindeközben-hozzáértéssel mindent meglehet találni torrenten ha tudod hol keresd, a felületek színvonaláról nem is beszélve. A torrent egy már kiforrott dolog, a streaming még nem.

(#6) fene_vad válasza totron (#4) üzenetére


fene_vad
senior tag

éppen ellenkezőleg. Ha nem gond eredeti nyelven nézni, akkor torrenten bármit megtalálsz. Persze nem árt tudni, hogy melyik tracker-en érdemes keresni.

(#7) totron válasza milan26 (#5) üzenetére


totron
addikt

Dokusorozatokat, Filmbox kínálatát, HBO, Cinemax kínálatát, Sundance kínálatát légyszi listázd ki csupán torrenttartalomból - nem lesz fényes az arány. És ezek nem szánalmas, sajátmárkás próbálkozások, mint a Netflix és Amazon fronton.

(#8) milan26 válasza totron (#7) üzenetére


milan26
senior tag

Ez azért erősen rétegtermék, és maradjunk annyiban, hogy deszánalmaspróbálkozások'...

(#9) totron válasza milan26 (#8) üzenetére


totron
addikt

Mély sóhaj.

(#10) joey04 válasza Throme (#2) üzenetére


joey04
titán

pontosan. leszámolhattak volna a kalózkodással, de túlságosan kapzsik voltak és így visszalökték az embereket a torrentre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) DraXoN válasza joey04 (#10) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Simán megérné olcsóbban is nekik, akár összevontan.. nézés arányában eltudnák osztani a bevételt, és senki se pörgeti folyamatosan a streamingeket se.

Sajnos együtműködni, rövidtávon nem látszik, hogy akarnának. Jó lenne egy platform ahol tényleg (közel) minden elérhető lenne, nem kéne több helyre fizetni, valójában a cégeknek is olcsóbb lenne a fenntartás, de persze kevesebb a tiszta bevétel, még ha valójában több is lehet mert volna egy nagy felhasználói bázis.

De még a meglevők is, szándékosan "határig feszítik" a bevétel kérdést mert akkor jobbak a számok.
Viszont nem értem miféle marketingeseik vannak... csökkenő előfizető számra árat emelni, hogy meglegyen az azonos bevétel.. Miért gondolják, hogy ez nem üldözi el exponenciálisan a meglevő előfizetőket... csak netflixnél 8%ment el egy hónapban? az rengeteg.. (mondjuk, mi is pont most beszéltük meg a családdal, hogy legalább egy fél évre parkolópályára tesszük a netfixet.. pedig egy 4-5 éve folyamatosan elő volt fizetve)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) NumberGuy válasza Soderes (#3) üzenetére


NumberGuy
tag

"Pedig a mozi élmény a legjobb." - Nekem is hiányzik a becsent chipseszacskók lágy zöreje, valamint az insta storyk pislákoló fénye.

(#13) nozs23 válasza Throme (#2) üzenetére


nozs23
addikt

Itthon a nagymenő a torrent. Rengeteg országban egyáltalán nem opció. Arról nem is beszélve, hogy ha tényleges probléma lenne, akkor szarrá lobbiznák az ügyet a cégek. Az igazság az, hogy van egy generáció, aki tudja mi az és hogy kell használni, alatta és felette pedig már a klasszikus fájlrendszereket sem ismerik az emberek.
Amivel a streaming hódítani tudott az az on-demand kényelem. Mert nem ugyanaz benyomni egy gombbal a Netflixet, mint leülni egy laptop/asztali gép elé, böngészgetni a torrenteket, várni a letöltésre, majd valahogy rávarázsolni a tévére. Az emberek többségének laptopja sincs, sőt a tévé se általános már egy bizonyos kor alatt.

Ez egy ilyen magyar buborék elképzelés, hogy a torrent majd kinyírja a streamereket.

#11DraXoN

Simán megérné olcsóbban is nekik, akár összevontan..

Ezt mivel tudod támasztani? :FVagy csak így gondolod? Az egyedüli profitábilis streamer a Netflix, az összes többi veszteséggel működik, még az áremelések ellenére is.

[ Szerkesztve ]

(#14) ubbconfig válasza Soderes (#3) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

mi az asszonnyal azért havonta 1x találunk olyan filmet, amire érdemes beülni, ráadásul olyan kevés a néző, hogy tahóval sem találkoztunk az elmúlt 1-2 évben. Volt, hogy 100 fős teremben ültünk kb 8-an. A mozik színvonala egyáltalán nem rossz, és a szinkronnal sincs baj. A mozijegy ára nem vészes, ellenben a büfé egy rablás :D

(#15) milan26 válasza nozs23 (#13) üzenetére


milan26
senior tag

Szerintem ezt nem gondolja senki. Pont fordítva gondolták, és nem úgy lett. :D

Nem csak az on-demand okán hódított a streaming, hanem mert olcsón biztosított legális, kényelmes szórakozást. Most már se nem olcsó, se nem kényelmes. Akkor miért is ne vennék sokan a fáradtságot, hogy letöltsék a filmet?

Valóban jellemző a telefonra költözés, a tévé kevesebb használata, de azt hinni, hogy ezek eltűnnek/háttérbe szorulnak...na az a buborék. Egyszerűen vannak olyan dolgok, amit jobb ezeken csinálni fizikai méretük okán. Egy kis képernyőn nagyon kényelmetlen befizetni a számlákat például, de hogy ne menjek túl messzire, fórumozni se nagyon lehet. Sportközvetítés is szívesebben nézek egy 55"-os tévén, mint a telefonomon. A mozit is a tévé válthatja ki.

Ezekből is látszik, hogy nehezen tűnnek el dolgok a piacról. A torrentnek is van még létjogosultsága. Az a pár ország kb Németország, ahol komolyan tiltják. Máshol a net lassúsága lehet akadály, de azokon streamelni még rosszabb mint torrentezni.

"Ez egy ilyen magyar buborék elképzelés, hogy a torrent majd kinyírja a streamereket."
vs
Az egyedüli profitábilis streamer a Netflix, az összes többi veszteséggel működik, még az áremelések ellenére is." - khmmm

[ Szerkesztve ]

(#16) ubbconfig válasza milan26 (#15) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Nálunk a 3 legális streaming előfizu mellé ugyanúgy elfér a torrent, mert vannak olyan filmek, amiket csak onnan lehet "streamelni" :D Asszonynál a különleges - akár szinkron nélküli, angol nyelvű - thrillerek mennek, nálam meg elő szokott jönni a retro hangulat, olyankor 80-90-es évek akciófilmjeit rakom be a plex-be és nézem a 65-ös TV-n a nappaliban. A normál TV csatornák viszont teljesen kiestek a mindennapokból, hiába van vagy 120 behangolva, a reklámokra nem vagyok kíváncsi... :DDD

(#17) nozs23 válasza milan26 (#15) üzenetére


nozs23
addikt

Nézd, én nem próbállak meggyőzni. Én is használok desktopot és csak tévén vagy moziban filmezek, de abszolút nem ez irányadó.

Amúgy a Netlix 4k/DV HDR streaminghez 15 Mbps elég. Egy hasonló fájl nagyjából 25GB+ méretnél lesz.

"Ez egy ilyen magyar buborék elképzelés, hogy a torrent majd kinyírja a streamereket."
vs
Az egyedüli profitábilis streamer a Netflix, az összes többi veszteséggel működik, még az áremelések ellenére is." - khmmm

Nem tudom, hogy ezzel mire akartál utalni? :F Látsz valami ellenmondást, amit én nem?

(#18) milan26 válasza nozs23 (#17) üzenetére


milan26
senior tag

Én annyit látok, hogy mind a kettőnek van létjogosultsága, egyik sem tűnik el, de most a streaming van inkább bajban. Nem mindig van ám igény a HD minőségre, csak látványfilmeknél. Egy krimit a mai napig leszednek torrenten SD-ben. Szerintem a piac átalakul, el van egymás mellett a kettő, de megölni a streaming akarta a torrentet és nem úgy lett.

[ Szerkesztve ]

(#19) milan26 válasza ubbconfig (#16) üzenetére


milan26
senior tag

A filmes TV csatornáknak is lassan annyi, valóban. Én is már csak sportot nézek, egyéb "online" műsort illetve saját tartalmat.

(#20) PuMbA válasza strogov (#1) üzenetére


PuMbA
titán

"Mindeközben a mozi mintha meg is halt volna."

Nem. Kevésszer láttam annyi embert moziban, mint tavaly a Barbie és az Oppenheimer idejében :) A streaming került kelepcébe azzal, hogy hiába adták ki a filmeket ott egy időben a mozis megjelenéssel, ez nem jött be. Vissza is álltak a csak mozis modellre, ahonnan jobban jön a pénz.

NumberGuy: Aki beül a legnépszerűbb órában egy szinkronos filmre, annak igen. Ha okosan csinálja az ember, tehát például feliratos szombat délelőtti vetítésre megy vagy a megjelenés után 3 héttel, akkor olyan csönd van, mint otthon. Én nagyon nyugodtan nézem végig a moziban a filmeket, nagyon jó és filmszerető társaságokat "kapok". Mindenki a képernyőre van tapadva és érdeklődve nézi a filmet csöndben.

[ Szerkesztve ]

(#21) Soderes válasza ubbconfig (#14) üzenetére


Soderes
aktív tag

Ne enni, inni menjél a moziba. :)

(#22) Soderes


Soderes
aktív tag

Torrent még akkor is lesz, ha streamingeket már elföldelték. Köszönhető ez annak, mert az emberek szeretik a potyát. De legfőképp annak, hogy most már sűrű átverik az embereket és megelégelik. Előfizetési díjjal, tartalommal, mínőséggel.

(#23) gabor7th


gabor7th
addikt

Talán a folyamatosan, durván emelkedő áraknak, plusz ennek ellenére egyre több reklámnak köze van hozzá...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#24) strogov válasza ubbconfig (#16) üzenetére


strogov
senior tag

Nálam 6 mellé is elfér néha a torrent. De gyerek, és asszony miatt nem fogom elengedni a streaming-et. Amikor arról filózok, hogy lemondjam-e bármelyiket akkor mindig arra jutok, hogy pár gombóc fagyit megér ennyi kényelem. Disney+ és Netflix ami majdnem látható összeg, de ezeket nézik leggyakrabban. YT premium családit meg nem mondom le. Gyerek ne nézze az elcseszett reklámokat. Már engem idegesített amikor benyomott egy rajzolós, vagy horgolós videot, és jött a politikai hírdetés.

Viszont ennyi streaming-nél sok esetben justwatch-ról kell kinéznem, hogy hol van amit keresek. Vicc. Fizetek, és egy web-es kereső kell, hogy megtaláljam ami kell. A legszebb amikor egyiken feliratos, másikon szinkronos.

(#25) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Elolvastam az eredeti cikket is, de abból se derült ki számomra kristálytisztán, hogy mi is csökkent igazából. A letöltések, mint app letöltések mobilra, vagy ez mit akar takarni?
Szóval én nem kongatnám a vészharangot, pláne most, a nyár (= jó idő) elején.

#5 milan26 A legtöbbre igaz, de a Netflixre pont nem. Legalább is én a különféle nem angol nyelvű filmek és sorozatok sokaságát én nem nevezném mainstreamnek (esetleg a koreai sorozatok jelenleg).
Na, azokat torrenten nem lesz egyszerű megtalálni.

#11 DraXoN Ahogy ezt többször leírtam már, a Netflix egy időben ennek az egy platfromnak tűnt. Csak aztán a Disney beleköpött a levesbe az exkluzív tartalmakkal, a többi nagy hollywoodi stúdió meg ment utána - de mostanság kezdenek visszatérni.

#13 nozs23 +1

#20 PuMbA Ne feledd azért, hogy ezt a párhuzamos premiert a koronavírus idején erőltették, amikor a mozik nemigen nyithattak ki.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#26) Feketelaszlo válasza PuMbA (#20) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Valóban nem halt meg a mozi, de nem sokon múlt. Abban az időszakban, mikor szinte csak szuperhős filmeket vetítettek és sorra kezdtek el bezárni a legtöbb mozinak otthont adó nagy amerikai külvárosi plázák úgy tűnt nem sokáig húzza a talajvízként feltörő streaminggel szemben. Kellettek a streaming szolgáltatók részéről elkövetett üzleti hibák ahhoz, hogy visszacsalogassanak nézőket a termekbe.
Főnixmadárként való újjáéledésről azonban szó sincs, még tavaly, a Barbenheimer évében is csak feleannyi jegyet adtak el az USA-ban, mint a rekordnak számító 2002-ben. Magyarországon ezen az időtávon nem volt olyan látványos a látogatottság visszaesése, de a mozitermek száma így is 1/3-ával csökkent. Szóval végső soron lehet, hogy még mindig jobb az a lejtő amin a Netflix van, mint amin a mozi üzemeltetők siklanak.

(#27) stellaz válasza Soderes (#3) üzenetére


stellaz
addikt

Corvin moziban már szinkronosan nem is adják a nagy termekben a filmeket, még az első vetítési héten sem. 3 ezerért üljék egy 20 fős teremben, hogy a külföldiek jól szórakozzanak....

(#28) nubreed


nubreed
veterán

míg a Disney esetében 26 és 10 százalékos a mínusz.

Mondjuk ez már elég combos visszaesés. Bár lehet, hogy ebben az is benne van, hogy sok a botrány mostanában a Disney körül.

Amúgy meg szerintem senki sem gondolhatta komolyan azt, hogy a növekedést a végtelenségig lehet folytatni. Szvsz, túl sok a szolgáltatót a piacon egyébként is, itt az ideje, hogy hulljon a férgese.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29) DraXoN válasza stellaz (#27) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Embere válogatja, én a magam részéről szinkronos filmre el se megyek.. Ha valamit is megnézek bárhol igyekszem eredeti nyelven megtenni ezt (ha nem angol az eredeti nyelv akkor legalább angol felirattal).
Közben hátha ragad rám valami (bár sok esély nincs rá, sok azonos nyelvű tartalmat kéne megnézni, de egy-két szó megmaradhat)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#30) janeszgol válasza strogov (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

6 streaming elofizu ara nem par gomboc fagyi ara. Az 15-20 ezer ft havonta.

(#31) stellaz válasza DraXoN (#29) üzenetére


stellaz
addikt

Otthon nincs gond a feliratos filmekkel sem, de a moziba szórakozni járok, nem nyelvet tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#32) 8th válasza strogov (#24) üzenetére


8th
addikt

FF + Ublock Origin + Ghostery. Minden reklámot kigyomlál youtubeon.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#33) totron válasza 8th (#32) üzenetére


totron
addikt

De hát nem érted, hogy megvan ennek a romantikusságos sikksége? Hogy előfizetni, meg beállni egy oldalra és még diskurálni is lehet róla? A pénzért vett egyeseknek zamatosabb, mint az ingyen szerzett jószág. Amivel nem is lenne gond, de jó sok szolgáltatás visszaél ezzel (ezzel lesz szolgáltatássá).

(#34) strogov válasza janeszgol (#30) üzenetére


strogov
senior tag

Netflix - 3490
Disney+ - 2075
Youtube premium - 2690
HBO Max - 1590
Skyshowtime - 1000
Primevideo - 900
---
11745

YT nélkül bőven 10k alatt lennék. De a YT lemondása meg se fordul a fejemben. Van elég bajom, nem fogom még a család összes eszközén a blokkolókat símogatni. Az első kettő meg az alap böngészős streaming a családban. Csináltam évekig, hogy én szedtem mindenkinek a szórakozni valót. Pár ezrest megér, hogy ne engem nyaggassanak.
Prime meg a toronymagasan a legjobb ár-érték arányban ... sőt pár hónapban többet kaptam mint költöttem a játékok miatt. Most Fallout miatt előfizetőkhöz vágták a klasszikusokat. E havi meg a Tomb Raider GoTY, meg valami Lego SW. De LoL+HS goodies simán befedte az előfizetést amikor játszottam velük.

A másik 2 időnként felmerül, hogy minek, de mai viszonylatban nem igazán tétel egyik se (igazából a többi se). Egy hétfő délutáni családi kávézás sütivel 8k HUF. Ez nem a '80-as évek, hogy 2,50 a gombóc fagyi ... közelít a 600-hoz.

(#35) stellaz válasza strogov (#34) üzenetére


stellaz
addikt

A youtube csak 1790 nálam (neked a családi van?) és adják hozzá a youtube musicot is.

(#36) milan26 válasza strogov (#34) üzenetére


milan26
senior tag

Egyetlen Ncore+Plex kiváltja szerintem ezt mindet. 0 HUF, választható minőség, egyetlen felület, zéró reklám, leírással, normális kommentekkel. Őszintén szólva nálam az ingyenesség a legutolsó, ami ezekből számít. Qbittorrentnek van webes felülete is, a központinak kinevezett gépre kell pár dolgot telepíteni/beállítani.

(#37) Necroman_Mk2 válasza milan26 (#36) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Lopot márkás cipőt is lehet venni pár ezerért, de érthető, ha valakinek ez nem fekszik. Pláne, ha anyagilag megengedheti magának legálisan is.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#38) strogov válasza stellaz (#35) üzenetére


strogov
senior tag

Az a lényeg nálam, hogy családi. Nem akarok telefonokon szórakozni blokkolással, meg blokkolás frissítésével, meg azzal, hogy 5 video után letilt vagy sem. Aztán az egész család hozzám járjon ha valami nyűgje van. Néhány konfliktus forrással kevesebb és inkább tarsasozunk ilyenek helyett.
YT music van, de nem érdekel, mert nem hallgatok zenét.

(#39) Throme válasza nozs23 (#13) üzenetére


Throme
veterán

"Ez egy ilyen magyar buborék elképzelés, hogy a torrent majd kinyírja a streamereket."

Film/zene kölcsönzést kinyírta.
A filmgyártókat majdnem kinyírta.
Nem véletlen lélegeztek fel a streaming felfutásakor.... amit most meg kezdenek kinyírni (maguk alatt vágják a fát).
Ahelyett, hogy összefognának mindegyik felhúzta az orrát, 'nehogy már a filmjeimből mások húzzanak hasznot, majd én "sztrímelem" a sajátom, azt is jó sok reklámmal'

Valóban tiltják a torrentet bizonyos országokban.
Valóban valahol lassú a net, de azért a torrent ellen tűzzel vassal harcoltak, szóval biztos, hogy sok bevételtől elestek miatta, ami azt jelenti, hogy világszerte nagy tömegek használják.

[ Szerkesztve ]

(#40) strogov válasza milan26 (#36) üzenetére


strogov
senior tag

Az idő véges. Ha az embernek családja van akkor érdemes elgondolkodni az anyagi ráfordítással nyerhető idő fontosságán. Szoftverfejlesztő vagyok, meg tudnám oldani. Már nem akarok a családi média felelős lenni. Havi 11-12k HUF-ért nyerek jópár órát, és egy sor konfliktust elkerülök.
Mint feljebb írtam használok torrentet, mert néha az a megoldás, de akinek 2024-ben ez sok pénz az nézzen körül a világban. 2 pizzát és egy pár üdítőt kapsz ennyiért. Normális esetben nem otthon ülök hétvégén, és nem viszem magammal a rántotthúsos szendvicset, meg a kávét termoszban. Van egy csomó egyéb elkerülhető egyéb kiadásom is ... csak nem akarom elkerülni, mert azért dolgozom, hogy kényelmesebb életünk legyen.

(#41) totron válasza milan26 (#36) üzenetére


totron
addikt

Hány éves vagy?

(#34) strogov, HBO Max - 1590, na az már nem sokáig.

2 pizzát és egy pár üdítőt kapsz ennyiért
Mennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#42) Soderes válasza 8th (#32) üzenetére


Soderes
aktív tag

Aki nem tudja vagy lusta az fizet, mint a katonatiszt. És általában az utobbi érvényes erre a fogyasztó társadalomra.

(#43) milan26 válasza totron (#41) üzenetére


milan26
senior tag

42 éves vagyok.

strogov
Teljesen érthető, amit írsz. :K

Necroman_Mk2
Aki megengedheti magának, az miért is ne venné meg? Ez teljesen jogos mindaddig, amíg nem egy pénzéhes tolvajnak adod a pénzed legálisan. Az emberek sem hülyék. Jobb szolgáltatást kapnak ingyen mint pénzért, és a lelkiismeretüket sem bántja semmi.

(#44) Gave válasza gabor7th (#23) üzenetére


Gave
addikt

Így van, tipik túlfizetett öltönyös gondolkodás, "megoldjuk a problémát a probléma fokozásával..".

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#45) Soderes válasza milan26 (#43) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nem értem miért savazzátok a Plex miatt.

Csinálsz egy Plex szervert egy valamilyen Core i3-ból. (Izlés szerint dedikált GPU-t.) Oda dobsz neki 16Gb vagy 32GB ramot (manapság fillérek), hogy tudjon több streaming szálat kiszolgálni.
Bele dobsz 2x4 TB HDD.
Gigabit LAN
Torrent kliens On!
És dicsértessék! :D

Mindenre is van már Plex app.
Logikus gondolkodás lvl 99.

[ Szerkesztve ]

(#46) Necroman_Mk2 válasza milan26 (#43) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Régebben én se törődtem a dolog "lelkiismereti" oldalával, ma már viszont zavarna a szürke/fekete beszerzés. Szerencsére az általam használt streaming szolgáltatókon (+ archive.org) van akkora kínálat, hogy ne nagyon akarják a torrenthez folyamodni, mert 99,9 %-ban mindig találok valami nézni valót.

#45 Soderes Aki garasosokodni akar ezen, annak szíve ügye. Nálam amúgy se a Plex üzemeltetése volna gond, hanem az idő, amikor meg tudnám nézni a letöltött tartalmakat.
Akkor meg minek foglalják a helyet fölöslegesen?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#47) Soderes válasza Necroman_Mk2 (#46) üzenetére


Soderes
aktív tag

Kérdezd meg a főnököd ő törődik-e a "lelkiismereti" oldalával mikor fizetésemelést kell adni?
Nem mindenki teheti meg, hogy 5-6 streamingre elszórja a pénzét havonta. Vagy más dologra költ jobban. Főleg a mai világban.
Ha valami nagyon jó film, arra én is kicsengetem a lét a jegypénztárban.
De ilyen szutyok, bizonytalan felhozatalra amik fenn vannak én egy fityinget sem költök.
Örüljenek inkább ha megnézem.

"Akkor meg minek foglalják a helyet fölöslegesen?"

Nem kér enni.

[ Szerkesztve ]

(#48) milan26 válasza Necroman_Mk2 (#46) üzenetére


milan26
senior tag

Ez is teljesen érthető részedről. :K
Bárcsak mindenki így lenne vele, de sajnos nem mindig megoldható.

Soderes
A technikai része egyértelmű, szerintem sokaknak inkább a legalitásával van baja. Különösen azokat zavarhatja, akiknek pénzveszteséget okoz.

De tudomásul kell venni, hogy ez nem Németország, ez a balkán. Magyarországon uram-bátyám rendszer van jelenleg.

(#49) milan26 válasza Soderes (#47) üzenetére


milan26
senior tag

Én a te szemszögedhez vagyok közelebb, de akinek megéri, jó neki, és ki is tudja gond nélkül fizetni, annak szíve joga legálisnak lenni.

(#50) Necroman_Mk2 válasza milan26 (#48) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ennek előzménye az lehetett amit párszor már leírtam ezen a fórumon is, hogy a kétezres években a helyi könyvtár bevezetett egy DVD kölcsönzői extra szolgáltatást havi +1000 forintért, amivel napi 1 filmet kihozhattott az ember további felár nélkül. Nekem ekkor állhatott át az agyam a kereslet alapú helyett kínálat alapú filmnézésre, szerencsére egész polcsornyi filmjük volt, amibol válogathatottam. Ráaádsul nem csak a kurrens akció, horror vagy romkom volt élérhető, mint a tékában, hanem régi filmklasszikusok is, pl. Fellini Édes életét vagy egy csomó Kubrick filmet így néztem meg.
Nem is torrenteztem akkoriban, mint mindenki más orrba-szájba (arról nem beszélve, hogy akkoriban még egész éjszakára fönn kellett volna hagynom a gépet azért, hogy másnap reggelre lejöjjön a film = áramkötlség az egekben).

#47 Soderes Régebben mi is többet járogattunk moziba, de a gyerek érkezése óta nem egyszerű egy ilyet megszervezni. A Dűne 1-2 esetében azért sikerült megoldanunk.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.