Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11551) Dluinet válasza Met (#11549) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Annyira tekerd ki, hogy a védőkupakot simán visszatud tenni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11552) Hasaggymeg válasza Met (#11549) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Láttam már,hogy kitekeredett teljesen,kilőtte a nyomás és gyütt a víz (én álltam útját :U ),úgy hogy csak érzéssel!Amúgy minden csapot úgy nyitsz ki,hogy ütközésig,majd egy picit visszazárod,mert ha leragad már nem biztos tudni fogod nyitva van-e vagy zárva,aztán tekered mint állat :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11553) Zaji válasza Hasaggymeg (#11552) üzenetére


Zaji
őstag

Az nem lehetett egy mai radiátor amelyiken a torlót ki tudtad tekerni. :)

(#11554) sanzik válasza Jovanny2 (#11546) üzenetére


sanzik
senior tag

Még jó,hogy nem hallgatott rátok :)
Addig ok,hogy mélyalapozó hasznos lehet,de a csemperagasztó ahogy a neve is mutatja meglepő módon csemperagasztásra való.
És ha kicsit tovább olvasod a zsákon a leírást még az is rajta van,hogy vékony ágyazású habarcs. Ez kb azt jelent,hogy ilyen fél centi vastagon lehet alkalmazni és nem 15 centi vastagon...
Az ő problémájára is van megoldás csak végig kell nézni pár gyártó termék listáját, melyik anyagnak mi a felhasználási területe.
Nem beszélve arról,hogy ezek a 700Forintos csemperagasztók meg semmire valók igazából.

Szóval bocs a beleugatásért,de néha azért akkora baromságokat szoktak itt egyesek ajánlgatni mint "szaktanács" ,hogy elolvasni is rossz.
Mondjuk nem is tudom miért akadok fel ezen,hisz Magyarországon mindenki ért mindenhez...
:R

(#11555) Zaji válasza sanzik (#11554) üzenetére


Zaji
őstag

Azért ami a zsákokon olvasható abban van némi marketing...
Az Ő problémájára a leghathatósabb megoldás az újravakolás lenne. Kérdés, hogy mivel Magyarországon vagyunk tud e annyit fordítani rá amiből kijön az újravakolás vagy marad a 700 forintos csemperagasztó.

(#11556) Hasaggymeg válasza Zaji (#11553) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Holdra lépés évében jőve erre a világra,jómagam sem vagyok már "mai". ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11557) Jovanny2 válasza sanzik (#11554) üzenetére


Jovanny2
őstag

Tapasztalatot írtam, gyorsan szárad, jól tapad, szárazon nem repedezik. Volt itthon faljavítóhabarcs, na az ilyen morzsás szar volt, amit biztosan nem kentem volna rá, főleg ilyen vastagon. 15 centi ott volt, ahol a csöveket véstük a fürdőszobában, nem széles részen, aztán pár nap múlva ki lett húzva egyenesre, és ment rá a csempe, Sakrettel. Nem gondolod, hogy azt a sz@rt csemperagasztásra használnám?! Arra nem jó, de az említett javításokra tökéletes. Gondolom Te még nem próbáltad, mert nincs a csomagjára írva, hogy arra is használhatod, hiányzik a pozitív megerősítés. Hát akkor egyszer majd próbáld ki, és ne tüntess fel olyannak, aki tapasztalat nélkül baromságokat tanácsol, légyszives. :R

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11558) Morris válasza sanzik (#11554) üzenetére


Morris
veterán

Szintén tapasztalatot írtam, nem pedig a zsákokon olvasható marketing dumát.
Nekem nagyon bevált. sokkal jobban köt a csemperagasztó mint a sima vakolatnak szánt keverék. És igenis lehet vastagon húzni. Én csináltam és nemhogy nem omladozik, hanem sokkal masszívabb ott a fal.
mindegy. egyéni vélemény volt.

Egyébként én a 700 huf-os weber csemperagasztót használtam mindenhez.
És hidd el, még ide sem kell a 2000huf-os felxibilis. Tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#11559) Zaji válasza Hasaggymeg (#11556) üzenetére


Zaji
őstag

:)

(#11560) sanzik


sanzik
senior tag

Viccesek vagytok ezzel a nagy tapasztalattal,meg a marketing dumával. A műszaki adatlapja egy terméknek nem marketing.
Nektek kimerül a képlet ott,hogy beltéri vagy flexibilis csemperagasztó.
Ez egyik sem szabvány. Még az sem jelent semmit,hogy flexibilis,mert ilyen szabvány nincs.
De pl. vannak C1-es C2-es vagy pl. S osztályú ragasztók de még nagyon sok másmilyen szabvány is létezik, ami mögött van valami és amit tudni kell a ragasztónak.

De ti kenegessétek a "félméteres" gödröket nyugodtan azzal ami kéznél van,mert belemegy a lukba az is. És biztassatok nyugodtan erre mást is.

(#11561) Met válasza Hasaggymeg (#11552) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó, igazából pont befelé kell tekernem :)

Már csak azt mondja meg valaki, hogy mire jó a felső szelep? :F
Mert ha alul zárom el akkor kevésbé melegít mert kevésbé áramlik a víz és ha felül zárom el akkor?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11562) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Parapet helyének becsináláshoz várnék ötleteket,már az is nagy meló lesz mire kivésem a falból:)[link]
Naszóval hogy hidaljak át ~35 centit? Radiátor lesz a helyén.

(#11563) Dluinet válasza szakalistvan (#11562) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha nincs otthon tégla és cserépdarab, akkor ytongot használnék.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11564) veze válasza szakalistvan (#11562) üzenetére


veze
őstag

én öt darabot szüntettem meg amikor központifütésre lett átszerelve a lakás.
45-ös téglafalban volt, kisméretü féltéglákkal meg darabokkal cementes habarcsosan befalaztam kivülröl, közepébe tettem egy kis hőszigetelő anyagot és belöl is lefalaztam , vakoltam, gletteltem és megse látszik. radiátor került elé

(#11565) veze válasza Met (#11561) üzenetére


veze
őstag

szerintem a torló arra valo hogy belöjje az ember a rendszert a lakas többi radiátorához igazítva, egy idöben egyszerre melyik helyiség milyen höfok legyen egymáshoz viszonyatva, a fölsö meg arra ha le akarja zárni teljesen, vagy ha le akarja szerelni a radiátort akkor lehetöség legyen alul felül kizárni..
bocsi nem fért már bele az alőzö szerkesztésbe...

[ Szerkesztve ]

(#11566) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Téglám nincs itthon,marad az ytong,eszembe se jutott :R . Ez a cementes habarcs van készrekeverve?
Most jut eszembe hogy a másik szobába ugyanez a helyzet,lőttek a szombatomnak...

(#11567) veze válasza szakalistvan (#11566) üzenetére


veze
őstag

én kevertem homokbol cementből egy kis mésszel. (volt minden úgyis hozzá) de biztos van készen is valami alkalmas habarcs OBI, ilyenekben.
csak az úgy nekem drága lett volna

(#11568) Jovanny2 válasza sanzik (#11560) üzenetére


Jovanny2
őstag

Köszönnnyük Emese. ;) Azt elfelejtettem, hogy a nagy lyukakba tettem tégladarabokat, remélem ezzel nem követtem el nagy szabványbeli hibát hibát. Ezt sem olvastam a zsákon, de megkockáztattam. Megtisztelő válaszodat előre is köszönöm. :R Nem bíztatok senkit, végülis mindenki azt csinál, amit akar, mint a mellékelt ábra mutatja, ez meg is történt. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11569) Jovanny2 válasza szakalistvan (#11566) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mindegy mit csinálsz, csak 700 forintos csemperagasztó habarcsot ne használj, mert leharapják a fejem, hogy ezt szóba hoztam. :DDD Egyébként az ytonghoz azt ajánlották a Bómaxban, de már nem tudom mit higgyek... :U Valami lehet a vízben Nálunk, mert itt tökéletesen megfelelt... :F

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11570) szakalistvan válasza Jovanny2 (#11569) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nem akartam beleszólni,de én is a 700 ft-ossal vakoltam az erkélyen a 10 cm.es lyukakat,arra jó volt hogy megálljon rajt a flexibilis :D

veze : Se homok se cement,ez egy 4.emeleti lakás szóval kell valami zsákos megoldás,majd keresek :R
Vagy csemperagasztó lesz:)

(#11571) Zaji válasza sanzik (#11560) üzenetére


Zaji
őstag

Az S a roskadását a C pedig a tömörségét mutatja meg egy ragasztónak, amiket figyelembe is kell venni, ha például egy lift betonaknájában szeretnéd valamelyiket felhasználni. Itt azonban egy javításról volt szó. Ahol a korábbi burkolat elkészítésekor sem vettek figyelembe hasonló tényezőket pár évtizeddel korábban, amikor a cementes homok némi mésszel keverve és ez fűszerezve a brigád alkohol fokával is megállta a helyét egészen mostanáig, amikor is barátunk kezdte visszabontani a burkolatot és nem magától esett le.
Egyébként ha pár hozzászólást visszaolvasol látni fogod, inkább van szó önképző körről semmint a Baumit mérnökség szakmai fórumáról.

(#11572) KrAt


KrAt
veterán

Ilyen lett a vége:

Hol megszáradt valamennyire, ütöttem ököllel, kapargattam, piszkálgattam, de egész szilárdnak tűnik.. Egyenletessége hagy némi kívánnivalót maga után, majd vízmércével méregetek, és ragasztóval kompenzálok picit :) Szombaton felkerül a csempe (remélhetőleg) és az megadja a választ, fenn is marad-e.. :)

[ Szerkesztve ]

(#11573) Jovanny2 válasza KrAt (#11572) üzenetére


Jovanny2
őstag

Már hogy a viharba ne maradna fenn?! :D Szép munka, eddig a pontig Én is egyedül csináltam (a vizes dolgokat persze nem), de a csempézéshez kellett a szaki. Milyen flexibilis csemperagacsot vettél? Nálunk a Sakret nagyon bevált.
Sanzik kolléga nyilván megint lehurrog, de a javítgatáshoz használtam még a garázsban talált 1000 éves falazóhabarcsot, gipszet, az említett csemperagasztót, és ezek mindenféle keverékét. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11574) Bandus99


Bandus99
őstag

No elkeszult a konvektort csereljuk le kp-i futesre projekt. Ma jon a szaki felszerelni a gazorat, beuzemelni a gazkazant.
A lakas amugy romokban, komuves brigad kellene ide akkora lukak vannak a falon ahol a csoveket vittek at.
Orommel olvastam a radiator szelepekrol szolo eszmefuttatast, valoszinuleg az elkovetkezo napokban hasznat veszem.

Parapet kiszedesnel en is ytongot hasznaltam. Egyszeruen merertre vagtam a teglalapot, lekerekitettem, korbekentem falaazoanyaggal (vmi sotetbarna zsakos anyag a praktikerbol) aztan betoltam a helyere, majd mindket oldalan rahuztam egy kis reteget meg es kesz is.

Erdekes volt, mikor kerdeztem a szakit beuzemeles elott kell e esetleg vmi vegyszer az atmosashoz, akkor furcsan nezett ram, hogy lotton nyertem a penzem, ezert koltom hulyesegekre?
Amugy is felesleges akar csak sima vizzel is atmosni, ezert van a szuro a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11575) biker válasza Bandus99 (#11574) üzenetére


biker
nagyúr

a mi vizesünk is ezt mondta. aztán ami kijött átmosás után a rendszerből, ahhoz képest a duna vize kristályvíz.
és az ég bele a hőcserélőbe majd, vagy tömíti el a szűrőd. apropó, iztos láttál szűrőt berakva?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11576) Bandus99 válasza biker (#11575) üzenetére


Bandus99
őstag

van benne kis rez Y alaku vmi a futesi reszben is, meg a melegviizhez szukseges hidegviz resznel is.

Az a baj veszekedni nem szeretnek vele, en leengedni majd ujratolteni nem tudom, igy marad ez az allapot asszem

Ellenben tutti ki lett mar targyalva itt
De kerdezem mi a velemenyen ezekrol a rendszerekrol?

goldmax

largo

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11577) sanzik válasza Zaji (#11571) üzenetére


sanzik
senior tag

Ez jellemző egész Magyarországon az építőiparra....
Beszólok véletlenül,hogy a problémát meg lehet oldani szakszerűen,mert vannak javitóhabarcsok amiket több centi vastagon fel lehet hordani,repedés és roskadás nélkül szilárdulnak meg,de mégis én leszek hülyegyerek és nem az aki a vékonyágyazású habarcsot keni 15 centi vastagon...
Lehet csemperagasztóval javítani egy bizonyos vastagságig,de itt nem erről volt szó.
Kb a lenti fényképeken látható állapot olyan amit mondjuk neki lehetne állni léccel kihúzni egyenesre csemperagasztóval.
De mondjuk,hogy megállt a ragasztó 15 centi vastagon is. Viszont ha 10-ből egyszer a fejére esik valakinek a fél fürdő akkor hova megy reklamálni?
A nem megfelelő rétegrend érdekes dolgokat tud okozni pár év alatt.
Én azt nem értem az egészben,hogy manapság mindenre van kitalálva anyag és alkalmazás technika. Azt hinné az ember,hogy legalább aki saját magának csinálja az nem akarja összegányolni a házát...

(#11578) Dluinet válasza Bandus99 (#11576) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vettem egy hasonló készüléket, egy év múlva megmondom, hogy érdemes-e megvenni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11579) Zaji válasza sanzik (#11577) üzenetére


Zaji
őstag

Bocsáss meg, de senki nem mondta, hogy hülye vagy! Amennyiben jártál már építkezéseken Te láthattad nem igazán a szakkönyvekben leírtak alapján járnak el.
Én bízom benne, hogy 25 év múlva jót mosolygunk itt, amikor KrenAtesz meséli, hogy kár volt aggódni, mert még mindig a helyén vannak a csempék!

Dluinet: Az engem is érdekel! Már kellett a gázkazánba fűtőtestet cserélni a fűtésrendszerben található koszos víz miatt. :(

(#11580) Dluinet válasza Zaji (#11579) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Most vettem, hogy a placebohatást elkerüljem, ezért csak egy év múlva tudom megmondani, hogy bevált-e.
De sok reményt ne fűzzetek hozzá. :(

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11581) csemberlen válasza Bandus99 (#11576) üzenetére


csemberlen
őstag

Az a kis y alaku szürő nem sokat ér, rendes iszapleválasztó illik a rendszerhez.
Nekem flodravin készülékem van több mint 10 éve a víz rendszeren, és hasznos szerkezet,

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11582) Zaji válasza csemberlen (#11581) üzenetére


Zaji
őstag

Milyen csöveid vannak?

(#11583) szakalistvan válasza csemberlen (#11581) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Milyen kazánod van,hőcserélős?
"Sima" turbós gázkazánra is illik ilyet felszerelni?

(#11584) csemberlen válasza Zaji (#11582) üzenetére


csemberlen
őstag

Réz csöveim vannak, év a hálózati vizen van a készülék, nem a fűtésrendszerben!!!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11585) Zaji válasza Dluinet (#11580) üzenetére


Zaji
őstag

Neked a fűtésrendszeren van?

(#11586) Dluinet válasza Zaji (#11585) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A hálózati vízen van, amit a kombi kazán melegít fel.
A kombi kazánnak a "meleg víz készítő hőcserélője" szokott nálunk elvízkőveseind, ezért arra került fel, ha beválik, akkor veszek egyet a fűtés részre is.
Működik-e vagy átvágás, nálunk hamar kiderül, mert 23nk° nálunk a víz keménysége, így ha jövőre nem kell a hőcserélőt vízkőmentesíteni, akkor jó.
Egy hónap után még nem látok semmi különbséget.

A vizet nem lágyítja és nem is szűri meg a szennyeződésektől, állítólag csak a vízkő kicsapódását akadályozza meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11587) Bandus99


Bandus99
őstag

sziasztok

2 kerdes

ezt a melegviz atfolyos dolgot hogy lehet megszokni? Allandoan valtozik a homerseklete a melegviznek.

a masik kerdes
tetokibuvo badogbol vagy mibol szigeteletlen. hat nagyon omlik be rajta a hideg.
Van vmi otlet mivel lenne erdemes utolag leszigetelni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11588) veze


veze
őstag

fűtéssel kapcsolatban.. elöre szólok senki se probálja ki..
de én régi tehergépkocsi vezetöktöl hallottam, hogyha a hötővíz valahol szivárgott, őrölt pirospaprikát tettek a hűtövízbe, egy két kanállal.és rövid idön belül megszünt a szivárgás ha nem nagy repedés volt. csak télen nem lehetett használni ezt a módszert mert ha fagyállót öntöttek hozzá akkor az ujra "kioldotta" és megint folyt..
szóval két éve észrevettem hogy a fűtési körön icipicit , de esett a nyomás minden honapban. Hiába állítottam be a következö hónap végére megint hiányzott belőle egy kevés..
rézcsövek vannak a falba bevésve mindenhol, csak a radiátoroknál van kivezetve.
és akkor eszembe jutott ez a történet. Az egyik légtelenítőt kivettem a radiátorbol és elöre vizben elkevert/feloldott őröltpaprikás vizet nyomtam bele. Utána vissza raktam a légtelenítőt beállítottam a nyomást és bekapcsoltam a fűtést , had forgassa át az egész vizet alaposan.
a következő hónap végére nem esett a nyomás. Azóta is így van, és a kazánnak se a szűrönek se lett semmi baja..

(#11589) Dluinet válasza veze (#11588) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pécsen nem kell ilyen trükk, olyan kemény a víz, hogy ahol csöpögne, ott egy idő után a vízkő eltömíti. :DDD
Hogyha ásványi anyagokban szegény vizet szeretnék inni a csapvíz helyett, akkor ásványvizet kell vennem. :))

Most látom az aláírásodból, hogy elég rendesen benne vagy a paprika bizniszben. :C

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11590) biker


biker
nagyúr

A kazan futesi max teljesitmenyt mihez kell allitani?
Az ossz radiator teljesitmeny kb 10.500 watt, a kazanos meg "60nm? Az 6300w" felkialtassal szamolt

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11591) Dluinet válasza biker (#11590) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A kimenő füstgáz hőmérsékletéhez.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11592) biker válasza Dluinet (#11591) üzenetére


biker
nagyúr

Nem nyilt, bocsi, kondenzacios:)
Az ego max teljesitmeny korlatozhato le, mert hmv eseten max is lehet, de futesnel nem kell 22kw

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11593) Dluinet válasza biker (#11592) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Közvetlenül a kazán felett, kivezető könyökcsövön van egy vagy kettő műanyag dugó, azt leszedve lehet a szondát (hőérzékelő) betolni a cső közepébe, ahol az eltávozó füstgáz megy.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11594) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Van egy őrlángos régi gázkazánom, és rádugva 6 db radiátor.Miért van az, hogy hiába légtelenítek le rendesen, ha a kazán elindul a termosztátra, akkor olyan hangot adnak ki a radiátorok, mintha nem lennének feltöltve vízzel rendesen?
Amikor a kazán leáll, akkor meg folyik visszafelé a radiátorokból.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11595) Dluinet válasza Ace Ventura (#11594) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kicsi a nyomás a fűtésrendszerbe

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11596) Ace Ventura válasza Dluinet (#11595) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az óra szerint majdnem maxon van.Szaki szerint nem szabad többet, mert durranni fog.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11597) Dluinet válasza Ace Ventura (#11596) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2,5 bar felett van ?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11598) veze válasza Ace Ventura (#11596) üzenetére


veze
őstag

nekem a forrasztott rézcsöves vezetékeket azt hiszem 10 bar nyomással ( a radiáátorok nem voltak rajta akkor még, le voltak dugozva azokon a helyeken) nyomatta meg a szaki két napig, egy akkora mérővel aminek a számlapja vagy 20 centi átmérő volt és 0,05 bar nyomásvesztés is leolvasható volt róla.a Megfelet azt jelentette hogy ez nulla volt. szóval 2-3 bart simán bírnia kell szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11599) bob011


bob011
tag

Üdv!

Egy Renova gázkazánnal van gondom. Nem ad meleg vizet és F0 hibakóddal jelez.
Ami a kézikönyv szerint: Alacsony fűtőrendszer nyomás (vízhiány)-t jelent.
Viszont, ha kihúzom a konnektort a falból és pár másodperc múlva újra bedugom,
akkor ez megszűnik és működik.

Jó lenne tudnom mit kell ilyenkor tenni, mert közeledik a fűtésszezon.
Van rá fájdalommentes megoldás vagy szakit kell hívni aki beletúr a lelkivilágába?

bob

(#11600) Ace Ventura válasza Dluinet (#11597) üzenetére


Ace Ventura
addikt

jelenleg 2,2 bar van, de ha elindul a rendszer változik felfelé.2,4-2,5 simán megvan ha megy a kazán pár percet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.