Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11051) Jovanny2 válasza maross (#11050) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nem kaptál jó ajánlatot a sráctól? :F Nálam nem rossz áron, és nagyon jól, gyorsan dolgoztak. Kicsi alkudozás belefért.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11052) maross válasza Jovanny2 (#11051) üzenetére


maross
veterán

nem igazan valaszol, mas bajom nincs vele.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11053) Jovanny2 válasza maross (#11052) üzenetére


Jovanny2
őstag

Voltak Nálam csütörtökön, egy kis esztétikai hibát javítani, azt mondta, készül az árajánlat... Szerintem megbízható, remélem összejön. Ha mégsem, akkor is remélem találsz egy jó brigádot. :K

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11054) maross válasza Jovanny2 (#11053) üzenetére


maross
veterán

marmint milyen arajanlat? :F

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11055) Jovanny2 válasza maross (#11054) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azt mondta, hogy kereste valaki, aki Rám hivatkozott, kért képeket, és készül az ajánlat. Azt hittem, Te vagy... :Y

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11056) canniball válasza Integra (#11045) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt nem figyeltem pontosan milyen típussal csinálták, de ez lett az eredmény.

mdk01!
Köszi, akkor majd megpróbálok ilyeneket keresni. Remélem kompatibilisek a barkácsáruházakkal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11057) maross válasza Jovanny2 (#11055) üzenetére


maross
veterán

ez igy tortent, csak azota halotti csend van.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11058) canniball válasza maross (#11057) üzenetére


canniball
nagyúr

Relax, van akinek eltart egy-két hétig, pláne ha közben van bőven melója. Az időbe úgy tűnik belefér még.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11059) Jovanny2 válasza maross (#11057) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nekem is várnom kellett kb. 2-3 hetet, aztán másfél nap alatt megcsinálták az utolsó szögig. :D

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11060) mdk01 válasza maross (#11052) üzenetére


mdk01
addikt

A jó szakemberek általában ilyenek. Én 1,5hónapig csesztettem a burkolót hogy mondjon árat. Mindegy volt hogy mennyit mond mert tudtam hogy jól dolgozik tehát mikor végre bemondta az árat még abba a telefonhívásba mondtam hogy oké jöhet. 1hónapig hívogattam heti két alkalommal hogy érjenek már oda de nem sikerült. Kerestem egy másik burkolót de kár volt. Viszont mi meg költözni akartunk tavaly és sürgős volt. Így jártunk sajnos.

MOD: ja és az ár ugyan annyi volt csak xarabb a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#11061) Jovanny2 válasza mdk01 (#11060) üzenetére


Jovanny2
őstag

Burkolót is abból a brigádból választottam, láttam milyen lelkiismeretesen dolgozott a tetőn. Szabin volt múlt héten, akkor jött hozzám. Egy haverját is hívta, hogy haladjanak. 3 nap kellett így is a konyha, folyosó padlólapozás, és fürdőszoba full csepe-padlólap kombóhoz. Volt már régebbről egy árajánlatom mástól, 1800/nm. Mikor megbeszéltük az árat, mondtam, hogy semmi extra nem kell (diagonál, csúsztatva rakás, stb.), erre azt mondta, hogy így mehet 1300/nm áron. Gondolkoztam egy percet, de nem az áron, hanem hogy ez hogy éri meg Neki. 35 nm, mint kiderült a fürdő egy merő szívás, két ember (plusz az öccse volt még 2 napot fugát kapargatni), 3 nap, és fizettem 45.000-et. Hát nem lennék burkoló. Nagyon szépen dolgoztak, az udvaron is rendet hagytak maguk után. Lett egy "újgazdag" fürdőszobám, és egy elnyűhetetlen (PEI 5) folyosó és konyhaburkolatom. A burkolólapok olyan kemények voltak, hogy az első nap megettek egy minőségi gyémántkorongot, pedig csak a sarkokhoz volt azzal szabva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11062) maross válasza Jovanny2 (#11059) üzenetére


maross
veterán

okes, teszek meg egy probat. amugy komolyan mondom, ha munkahelyet valtok belevagok valami festes/burkolas stb-be, hihetletlen mennyire nincsenek normalisan dolgozo emberek.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11063) Met válasza maross (#11062) üzenetére


Met
Topikgazda

És nem is nagyon lesznek újjak, mindenki menedzser, közgazdász vagy IT-s :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11064) Jovanny2 válasza Met (#11063) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én is IT-s vagyok, de azért nem esik le a karikagyűrű az ujjamról egy kis munkától, ezt hoztam magammal a szülői házból, parasztgyerek vagyok. :) Amit meg tud csinálni az ember otthon, azt csinálja is meg, de az emített tetőfedés és burkolás sajnos nem ilyen. :(

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11065) maross válasza Jovanny2 (#11064) üzenetére


maross
veterán

detto, progmatrol mentem tozsdere, de orultem hogy en csinaltam a festest es a laminalt padlot a lakasban. es szivesen megtanulnek valami komolyabbat is, bar nem igazan tudom felmerni mennyi ido lenne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11066) Integra válasza maross (#11065) üzenetére


Integra
titán

szép meg jó, de mikor? ez a kérdés. ilyenek hogy tetőfedés, vagy aljazat kiegyenlités, fapadló leragasztás... szóval hagytam a szakemberekre, náluk ez elsőre gyönyörűen elkészül, én nem tudtam volna megcsinálni, pedig nem vagyok kétbalkezes, két mérnök szülő után. egyszerűen csak megértem, hogy ilyen melókat lakásfelújitásnál én nem tudnék igy megcsinálni. kész. pont. dolgozom és fizetek. meg ellenőrzök és őrjöngök ha valami nem stimmel. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11067) Met válasza Jovanny2 (#11064) üzenetére


Met
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy senki nem tanul pl. víz-gáz szerelőnek, pár év és nem lesznek szakemberek akiket ki lehet hívni ha baj van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11068) Zamery


Zamery
senior tag

Az miért van, hogy nincsenek ma Magyarországon megbízható szakemberek? Vagy csak én vagyok ilyen béna, hogy egyet sem találok? Pedig még ebbe a topicba is írtam... :W

Folyton ilyenekbe ütközöm: "számla nélkül", meg "áfásan több lesz", arról nem tudok számlát adni, mert az "maszekba" ment... :W

Én próbálnám meg egyszer, hogy nem adok számlát valakinek...

Ha pedig bemondanak egy körülbelüli összeget, amennyibe a javítás várhatóan kerülni fog, akkor a végén eleve elrendeltnek veszik hogy az már a végösszeg, "amit megbeszéltünk", sosem kevesebb! De ha számla kell, akkor plusz áfa?? Úgy hogy én meg eleve úgy gondolom, hogy számlát fognak adni az elvégzett munkáról! Hiszen akkor minek van az óradíj, az alkatrészköltség, a bevizsgálás költsége? :W

Milyen ország ez?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#11069) maross válasza Met (#11067) üzenetére


maross
veterán

akkor most kell belefogni, hogy par ev mulva mar jo legyel benne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11070) Dluinet válasza Zamery (#11068) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amikor a házszigeteléshez kerestem csapatott, akkor ajánlottak egy nagyon jól dolgozó csapatott.
Kihívtam, meg is lett az árajánlat: a szigetelés munkadíja 10000FT/m2 +ÁFA. :O
Ők jó munkát végeznek, de nekem megfizethetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11071) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Fürdőt újítanánk és érdekelne valami modellező progi, amivel ki tudnánk próbálni pár verziót.

(#11072) csemberlen válasza Zamery (#11068) üzenetére


csemberlen
őstag

Egyszerű a dolog. Árajánlatot tételesen irásban kell kérni, és szerződni kell.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11073) csemberlen válasza Jovanny2 (#11061) üzenetére


csemberlen
őstag

Aki 2 napot fugát kapar az minden csak nem szakember. 20 nm-es konyha étkezőnél a fugázás kb 3 óra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11074) Cicero


Cicero
őstag

45°-os dőlésű falon mennyire biztos a csempe? Nem tudunk és nem is akarunk máshogy sakkozni a káddal, amibe zuhanyzó is lenne, viszont az egyik fal a tető miatt dőlt és azt is akarnánk csempézni.

(#11075) mdk01 válasza csemberlen (#11073) üzenetére


mdk01
addikt

A fuga és a fugázás nem ugyanaz a munkafolyamat.
A fugát kapargatta, mert kijött a csemperagasztó és hogy ki lehessen fugázni rendesen ehhez kapargatni kell. Az már más tészta hogy egy ügyesebb kezű szaki nem kaparja végig sz összes fugát csak ott ahol kicsit jobban kigyűrte a ragasztót a csempe.

(#11076) mdk01 válasza Cicero (#11074) üzenetére


mdk01
addikt

Mennyezetről már hallottam visszahulló csempéről a 45fok az kicsivel jobb. Próba cseresznye.

(#11077) Jovanny2 válasza csemberlen (#11073) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azt azért vedd számításba, hogy azt egy 15 éves gyerek csinálta, a burkoló srác öccse. :D Természetesen a fugázás maga csak kb. 1-1,5 óra volt pl. a konyhában. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11078) Jovanny2 válasza Cicero (#11074) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem, ha minőségi csemperagasztóval csinálják, abszolút nem okozhat gondot a dőlés. Nálam Sakretet használtak, és tényleg jó anyag. Ha jól van bekeverve, akkor a felragasztás után max. oldalra tudják kicsit mozgatni, de leesni frissen sem fog.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11079) csemberlen


csemberlen
őstag

Jó barátom burkoló, látom, hogyan csinálta nálunk. Gyakorlatilag szinte nem jött ki a fugánál ragasztó, vagy ha mégis akkor frisiben letörölte. Fugázás elött végignézte, és ha mégis volt kitüremkedés azt kiszedte.
45fokos falra is mehet csempe, minőségi ragasztóval.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11080) Integra


Integra
titán

és vééégre porfestőnél az ágyam újra, szépen szemcseszórva... csak 2 hónapot csúsztunk vele, sebaj:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11081) Met válasza Cicero (#11071) üzenetére


Met
Topikgazda

Google Sketchup?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11082) Dluinet válasza Cicero (#11071) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mi Corel-t, Piper-t vagy ceruzát használunk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11083) biker


biker
nagyúr

Kb 6-7nm terko lerakasra keresek valakit
A terkovet itt hagytak az emberek, meg a szegelykovet, de a jarda nem er el az utig
Helyszin: maglod
Keves soder meg homok van, de nem biztos, hogy elegendo

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11084) Lipton válasza csemberlen (#11079) üzenetére


Lipton
őstag

A fugakaparás az elég gáz...
Nálam amikor burkoltak akkor nem kellett kaparni. Sorba ahogy teszi az ember a lapokat szépen lehúzza a már letett lap mellett, ami meg az igazítás után kijön a "következőnél", azt azonnal le kell szedni vizes ronggyal.
Én burkoltam a tesóméknál a konyhát - életem első burkolása volt. Csak a mozaiknál kellett kaparni, de hát azt meg nem olyan egyszerű úgy feltenni, hogy sehol ne jöjjön ki közötte... :)

(#11085) Lipton válasza biker (#11083) üzenetére


Lipton
őstag

Miért nem csinálod meg magadnak?
Vágni kell követ?

Amennyiben nem, max 1 napra kell bérelned vibrátort és hajrá.

Ilyen kis mennyiségért "nem éri meg" odamenni szakembernek, vagy olyan kell aki nagyon helyben van, mert hiába kevés munka de akkor is 2 nap:
1. nap földmunka + szegély betonozása
2. nap rakás + besöprés

Amennyiben nem egészre jön ki vágni is kell (én nálunk nem engedtem roppantani).

(#11086) Lipton válasza Dluinet (#11070) üzenetére


Lipton
őstag

Érden tudok olcsóbb csapatot és nagyon szépen dolgozik. A mi házunkat is ők csinálták. Ha érdekel akkor PÜ.

(#11087) biker válasza Lipton (#11085) üzenetére


biker
nagyúr

Mondjuk:
- nincs betonkeverőm, se talicska keverni
- nincs másfél méteres vízmértékem
- nincs lehúzóm
- nincs vibrátorom
- nincs vágóm
ellenben van egy műtött gerincem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11088) Lipton válasza biker (#11087) üzenetére


Lipton
őstag

- betonkeverő nem is nagyon kell, a földön megkevered földszárazra
- nem is kell, max egy hosszabb léc vagy ilyesmi és "rövidebb" vízmérték
- milyen lehúzóra gondolsz?
- vibrátor bérlés, írtam is, nem vészes
- vágni kell akkor?

(#11089) biker válasza Lipton (#11088) üzenetére


biker
nagyúr

Kornyeken hirdet egy ember, 1700/nm aron megcsinalja hetvegen :)
Ennyit nekem meger

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11090) Lipton válasza biker (#11089) üzenetére


Lipton
őstag

Annyit meg. Szegélyt mennyiért rakja?

(#11091) harry válasza Dluinet (#11070) üzenetére


harry
veterán

Mármint ház külső, utólagos hőszigetelésére? Az elég durva. Nálunk 2500Ft/m^2 körül alakult az ár (Budapesten, igaz a főnök Leányváron és környékén dolgozik amúgy), és talán 1.5 - 2 hét alatt lett kész (nem tudom már pontosan; és úgy 200m^2 kb). Szerintem nem volt gond a kivitelezéssel sem, ismerősünk ajánlotta, ők is elégedettek voltak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11092) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali!

Repedező wc csészével mikortól kell foglalkozni? Pár apróbb, hajszálrepedés lett rajta, de szépen lassan ezek egyre hosszabbak. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11093) Dluinet válasza harry (#11091) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez csak egy árajánlat volt, amit elfogadtunk, az 2000Ft+Áfa/m2 volt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11094) Met válasza tomcsi23 (#11092) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát minél előbb
Ha nem akarod, hogy amikor rajta ülsz meglepetésszerűen széttörjön alattad :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11095) tomcsi23 válasza Met (#11094) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kössze. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11096) F34R


F34R
nagyúr

(#11097) adalbert1


adalbert1
veterán

Ennél a vízszűrőnél tényleg elég annyi tisztítás hogy az alján leengedem a felgyülemlett koszt?

Ilyen falfelület ázástól alakulhat ki? Esetleg páralecsapódás? A túloldalt a fürdőszoba van, kb. itt van a mosdó és a tusoló is, viszont tegnap kb. 1 m3 vizet lefolyattam és semmit nem változott a helyzet, tehát nem nedvesedett semmit a fal...

(#11098) adm válasza F34R (#11096) üzenetére


adm
őstag

látatlanban, a hibák és a felhasznált anyagok ismerete nélkül nehéz megmondani. ha sokalljátok az összeget kérjetek mástól is árajánlatot a környező településekről.

16core - 32thread - 64gb

(#11099) adm válasza adalbert1 (#11097) üzenetére


adm
őstag

a padló és a fal vízszintes vízszintes vízszigeteléséről tudtok valamit?

16core - 32thread - 64gb

(#11100) adalbert1 válasza adm (#11099) üzenetére


adalbert1
veterán

Semmit, ezek szerint lehet hogy felfelé ázott volna? Az a furcsa, hogy ez az egy fal ilyen az egész lakásban. Gondolkodtam még a cirkó csövein, de gondolom azt nem vezetnék el a konnektor alatt (a falban megy, terve már nincs meg a rendszernek), főleg hogy a cirkó se azon a falon van, illetve radiátor sincs azon a falon egyik oldalt sem.
Annyit még hozzátennék hogy 3-4 éve nem lakják a lakást, kb. néha feljártak szétnézni.

Ablak és redőny szerelőt tudtok ajánlani? Van egy Rehau gyártmányú műanyag ajtó amin állítani kellene, ugyanis jelenleg épp a földet súrolja teljes kinyitásnál (és becsukásnál is kicsit meg kell emelni), illetve egy rossz redőny...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.