Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10101) proof88 válasza canniball (#10100) üzenetére


proof88
addikt

igen azt a tömítést szeretném kicserélni, csak nem tudom kicserélni mert előbb le kéne venni azt a 6szögletű csavart és nem tudom hogyan kell, hiszen az szabadon forog bármelyik irányba ... elvileg imbuszkulccsal be kell nyúlni és valamerre csavarni belül, csak ez nem megy semerre :/

Majd azért megpróbálom a műanyag pöcköket leszedni, ha tényleg le lehet őket, az nem baj ha randa lesz, most már egyébként is tiszta ideg vagyok emiatt a szót sem érdemlő probléma miatt, csak legyen már kész. :D

(#10102) canniball válasza proof88 (#10101) üzenetére


canniball
nagyúr

Félreértettél (szakiktól elnézést a következő kifejezésekért): van ugye a csapnak a feje ami az első képeden látszik, erre kell rádugni a szárát és ráfixálni a 6szögletű csavarral. Én a fej és a szár között lévő tömítésről beszélek, ahhoz nem kell leszedni a csavart.
Ha jól össze van rakva a cucc akkor úgy néz ki hogy fej-tömítés-szár és az egészet összeszorítja a csavar, így a csavar fölött nem szivároghat a víz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10103) proof88 válasza canniball (#10102) üzenetére


proof88
addikt

Nem tudom, mi a csapnak a szára. :DDD
Mi az ami a második képen van, azt hogy híjják? Belemegy a víz, kiveszi belőle az oxigént, aztán kettéosztja a vizet, az egyik a csap kimeneti csövébe vezet, a másik a zuhanycsőbe. Nevezzük most elosztónak. :D Szóval, az elosztó alját rakom rá a csapfejre. Na és a képen, az első képen, nem látszik most tömítés, újat vettem oda, de az a helyzet, hogy ha az új tömítéssel rárakom a csapfejre ezt az elosztót, akkor is csurog a víz, ahogy mondtam, a 6szögletű csavar felett. DE! Az is igaz, hogy nem tudom rendesen rácsavarni ezt az elosztót a fejre, mert eszközöm van hozzá, csak a fogantyúk miatt nem férek oda rendesen :D Akkor viszont, ha tényleg igazad van, és a szorítás hiánya a ludas, akkor megoldja a problémát az, ha sikerül leszerelnem a fogantyúkat, legalább az egyiket, és tisztességesen rácsavarhatom az elosztót a fejre. Jól gondolom?
De amúgy azt mondták hogy a 6 szögletű csavar "mögött" is van egy kis tömítés, azért gondoltam hogy azt kell cserélni, mert az van kb olyan magasságban, mint ahonnan jön a víz.
Azért színeztem is, hogy tiszta legyen, bár gondolom elsőre is értetted:
első kép
második kép

(#10104) szabjan válasza proof88 (#10103) üzenetére


szabjan
tag

Szia.
Én gyanakszom a zuhanyváltó rúdjának a szivárgására is. Elég vízköves a környéke. Ált. ez szokott lenni. Vagy a lengőkar hollandijánál és lefolyik a víz.
Megnézném a helyedben összerakva. Az alsó hollandi alól ritkán szokott - főleg utólag - szivárogni a víz. A hollandiba rakhatsz nyugodtan 2 tömítést egyszerre. Kevésbé kell meghúzni is.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#10105) proof88 válasza szabjan (#10104) üzenetére


proof88
addikt

mi az a lengőkar? :D Autó felfüggesztésnél van lengőkar, de itt? :D

(#10106) Integra válasza Lipton (#10098) üzenetére


Integra
titán

jaja, nagyon sok minden amúgy.
de ez egyértelműen építész-ajtós kommunikációs hiba. mindegy leboxolják, nem érdekel, amíg nem jó, nem fizetem ki.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10107) szabjan válasza proof88 (#10105) üzenetére


szabjan
tag

:DD Zsír...
Az tudod az, amit forgatsz jobbra-balra és feltör belőle a tiszta víz :D
De hívhatod kifolyószárnak is ha gondolod..... ;) :D
Egyébként itt:
[link]
találsz szép lengőkarokat.... ;)

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#10108) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Egy gáz viz melegitővel kapcsolatban szeretnék segitséget kérni.Ez a Neve Vaillant TurboMAG [link]
Most lessz 2 éves szeptemberben,és f14es hibaüzenetet ir.Tudja valaki mi lehet a baja?gondoltam megkérdem hátha van itt gázszerelő:)
Garancia 1 év volt rá azt is venni kellett,szal elég ganyé a cég,de nem tudtam amikor vettem sajna.
Azért az meg durva hogy össz vissz kb 170-200eft volt kiegészitökkel és 2 évet se bir ki.
A könyvébe ezt irja,

Üzemzavar jelzése : F14
Zavar:Melegviz-hömérséglet 95c
a hiba lehetséges oka : hőmérséglettúllépés
lehetséges megszüntetés: instalállás ellenőrzése

ha valaki tudna segiteni az nagyon jol jönne,de persze ha más nem lessz hivom a vaillantot..Köszi elöre is.

Üdv.Lajos.

(#10109) Travelos


Travelos
őstag

egy olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges-e több különböző teljesítményű égőt tenni egy 5*60W-ot elbíró csillárba? Nem okoz-e ez gondot, akár úgy is, hogy lenne közte hagyományos és energiatakarékos izzó is.

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#10110) Winner_hun válasza Travelos (#10109) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet persze. Vezetéken megy az áram és annyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10111) csemberlen válasza Travelos (#10109) üzenetére


csemberlen
őstag

1 adott foglalatba nem mehet 60W-nál nagyobb teljesitményű izzó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10112) canniball válasza proof88 (#10103) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ilyen amikor hozzá nemértők beszélgetnek. :D A csapnak a szára=a csap kimeneti csöve=(mint most már tudjuk :) ) lengőkar.
Ha ezen a képen a piros karika jelöli a tömítés helyét, akkor ezt ugye egy fém peremre helyezed fel, felülről pedig ugyanúgy egy fém perem (az elosztóé) kerül rá. A logika szerint ha jó a tömítés és ezeket összeszorítod akkor onnan nem jöhet ki víz.
Én is úgy vagyok vele mint szabjan kolléga: biztos hogy onnan szivárog?

csemberlen!
Ezt a 60W-ot szó szerint kell érteni vagy "átvitten"? Avagy: ha egy foglalatba max. 60W-os izzó mehet, abba bele lehet-e tenni 25W-os kompakt izzót aminek a teljesítménye (állítólag) a hagyományos 100W-oséval egyezik meg?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10113) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.

Előre is bocsánat hogy olyant kérdezek ami nemrég lett kitárgyalva,de gyorsba kellene a válasz.

A fürdőszobában lévő (plafon,csempézés feletti részen)olajos vízhatlan festést, mivel a legegyszerűbb leszedni? Most éppen kromofággal próbálkozom,de csak a réteget vékonyítom vele. A spaknival kapargatás meg kegyetlen szar és zsibbasztó meló. A lakás egy 30 éves panel,a fürdőhöz először van hozzányúlva (és remélem utoljára). Hülye ötlet egy fúróba befogható drótkefés megoldás? :F

(#10114) Met válasza Möhe (#10113) üzenetére


Met
Topikgazda

Márpedig csak a spaklizás a nyerő megoldás :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10115) canniball válasza Lipton (#10073) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam már az is bolondításnak számít. :)
Ha már redőny. Van ugye az alu (amit én drágának találok) és a "sima" műanyag. Rémlik még olyan hogy purhabbal kinyomott műanyag, illetve olyan hogy fémmel erősített műanyag - tényleg léteznek ilyenek vagy csak csal az emlékezetem? Avagy létezik-e olyan típus, ami nem sokkal drágább mint a műanyag de arányaiban nagyobb a "felhasználói élmény"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10116) adm válasza Möhe (#10113) üzenetére


adm
őstag

amit linkeltél sarkokban, éleknél jól jöhet, de ~5×5mm-es munka felülettel még egy panel fürdőnek sem érdemes neki állni.
én kipróbálnám a helyedben a kézi rezgő esetleg szalagcsiszolót egy durvább papírral.
nem egy nagy befektetés, egy 3-4k-sal (és a garanciában cserélt további darabokkal) biztos végzel a munkával. maszkot mindenképp vegyél!

16core - 32thread - 64gb

(#10117) philoxenia válasza adm (#10116) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, magam inkább levakarnám spaklival és leglettelném, annyi por lesz, hogy a takarítás nagyobb munka lenne, mint a spaklizás maga....
Széles spaklival, 15-20 centissel szerintem egy-két óra max, ha vigyázva csinálod....
/én se vagyok szakember/
Ha nem vakolt, hanem a beton van glettelve és festve, akkor viszont spakli se hozza le, akkor a kémiai festékmarás a megoldás szvsz....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10118) papesz28 válasza Möhe (#10113) üzenetére


papesz28
csendes tag

próbáld meg hőlégfúvóval melegíteni a spakli előtt

vagy gyújtsd meg:) ( a 2. sor csak vicc volt) :))

(#10119) papesz28 válasza lajosx (#10108) üzenetére


papesz28
csendes tag

sajna szerelő lesz ebből,mert újra fel kell programozni, vmiért nem kapcsol le a HMV fűtése,és biztonsági okokból letilt

(#10120) papesz28 válasza proof88 (#10103) üzenetére


papesz28
csendes tag

ha nem tudod meghúzni rendese a hollandit ( a 6lapfejű csavart így hívják), akkor folyhat a hollandi felett, hisz felfelé jobban talál a víz magának utat , mint lefelé, egyszerű fizika, arra megy , amerre könnyebben tud:))

ha maga a váltó ,akkor az már nem olyan jó , mert azt felújítani szinte lehetetlen, hála a jól megfontolt üzletpolitikának, (ha rossz , ne javítsd, vegyél újat)

(#10121) Möhe válasza papesz28 (#10118) üzenetére


Möhe
addikt

mindkettőt kipróbáltam,eredménytelen a befektetett energia a lekapart réteghez képest :O

(#10122) Met válasza Möhe (#10121) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor flex, iszonyat hangos, iszonyat poros de leszedi :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10123) Dluinet válasza Möhe (#10121) üzenetére


Dluinet
nagyúr

115mm felexhez 115-ös gumitányér, és ahhoz való 115mm P24 vagy P30-as csiszolópapír, ilyen:

Védőszemüveget és nagyon jó pormaszkot vegyél hozzá!!!!!!

A lamellásat csak fémre érdemes használni, olyat ne vegyél.
Tépőzáras csiszolópapírt is hanyagold.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10124) Möhe válasza Dluinet (#10123) üzenetére


Möhe
addikt

ez még szóba is jöhet,csak a gumitányért kell megvennem hozzá,meg a pormaszkot :C :R

(#10125) Dluinet válasza Möhe (#10124) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sima csiszolópapírból nehezen csinálod meg a csiszolóját.
Pormaszkból lehet érdemes 2-3 darabot venni, egy biztos kevés lesz.
A felxet csak finoman nyomd hozzá, ha nem akarod hogy nagy mélyedések legyenek benne.
24-es vagy 30-as papírt érdemes választani, a finomabb papír pik-pakk eltömődik, és úgy már nem csiszol.

Ezeket szinte bármelyik szerszám- vagy barkácsboltban megkapod.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10126) pohár


pohár
félisten

ömm, aki esetleg most zúzná szét a kecót, és valami frappánsat akar csinálni, annak ajánlom ezt:

LiTraCon a neve, átlátszó beton, magyar találmány :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10127) adm válasza pohár (#10126) üzenetére


adm
őstag

sose hallottunk róla... ;)
az ~5cm vastag elem m2-ként kb fél millió ft, az önhordó 10cm-es meg 1m körül alakul. de a sorozatban sokkal egyszerűbben gyártható litra pxl is csak kb a fele.

16core - 32thread - 64gb

(#10128) canniball válasza adm (#10127) üzenetére


canniball
nagyúr

:Y

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10129) pohár válasza adm (#10127) üzenetére


pohár
félisten

ja azt kifelejtettem a mondókámból, hogy bocs ha már volt :B :D
csak megláttam, aztán gyors eszembe jutott a totyik, gondoltam ott segítek ahol tudok :))

jó drága, árakat nem is találtam neten, pedig nézegettem :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10130) Boxer001 válasza pohár (#10126) üzenetére


Boxer001
veterán

Akkor inkább maradok az üvegtéglánál, az pöppet olcsóbb. :D
Ha már üvegtégla...szigetelés szempontjából nem gáz? Nem válaszfalként értem, hanem külsőre...

(#10131) lajosx válasza papesz28 (#10119) üzenetére


lajosx
őstag

Köszi a választ,egy párszor ki be kapcsoltam és most jo,de gondolom nem normális hogy elöjött akár 1x is,de most várok kicsit és ha megint visszajön akkor hivom a szervizt.Köszi még 1x..
üdv:Lajos.

(#10132) Dluinet válasza Boxer001 (#10130) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Standard üvegtégla főbb műszaki paraméterei:

- Nyomószilárdság: minimum 6N/mm2

- Hőátbocsátási tényező: U
Normál egyrétegű fal esetén: U=2,7-2,8 W/m2K
Kétrétegű fal esetén légrés nélkül: U=1,8W/m2K
Kétrétegű fal esetén 20cm légréssel: U=1,4W/m2K

- Hangszigetelés: 40-42 DB

- Fényáteresztő képesség : értékét nagyban befolyásolja a minta, szín és az
utólagos felületkezelés (savmaratás, homokfúvás). Értéke 50%-80% közé esik.

- Tűztani tulajdonságok:
Tűzgátlás: 30-60 perc
Tűzállóság: 15 perc
Magasabb tűzállósági illetve tűzgátlási értékű üvegtéglák is létezek, melyek a
tervezés igényeihez igazodnak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10133) Boxer001 válasza Dluinet (#10132) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem olyan rossz ez akkor. Bár azért nem ér fel egy jó kis ablakkal, ezt mondjuk gondoltam. :U

(#10134) Dluinet válasza Boxer001 (#10133) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egy jó ablak 1,4 Wm²K, a nagyon jó 1,1 Wm²K.
Egy 38cm-es fal 0,45 Wm²K, ehhez képest a 2,8 Wm²K nagyon sok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10135) Boxer001 válasza Dluinet (#10134) üzenetére


Boxer001
veterán

Tudom, viszont ha egyszer tudnánk bővíteni a házat, akkor a bizonyos helyekre előírt 60x60-as ablakok elég kevés fényt fognak adni, jó lenne valahogy megoldani. :U
Szobánkban tavaly cseréltünk ablakot fára, mert az egész házban az van...1.0-s ablakot vettünk. A másik 2-3 éves, az nem tudom, hogy milyen, nem én intéztem, remélhetőleg 1.1, de max. 1.4.
Nagyon sok mindent kellene újítani a házon, csak hát pénz...a nyáron a szobánkat újítjuk, gipszkartonozás, festés, laminált padló...össze nem merném számolni, hogy mennyit kéne költeni a házra.

[ Szerkesztve ]

(#10136) canniball válasza Dluinet (#10134) üzenetére


canniball
nagyúr

"Kétrétegű fal esetén 20cm légréssel: U=1,4W/m2K ... Egy jó ablak 1,4 Wm²K"
Ha így nézzük nem olyan rossz az. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10137) papesz28 válasza Dluinet (#10134) üzenetére


papesz28
csendes tag

a nagyon nagyon jó pedig 0,8de van már 0,7-es is , de azt inkább csak annak van értelme megfizetni, aki minősített PH-t épít:)

(#10138) nyunyu válasza canniball (#10112) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt a 60W-ot szó szerint kell érteni vagy "átvitten"? Avagy: ha egy foglalatba max. 60W-os izzó mehet, abba bele lehet-e tenni 25W-os kompakt izzót aminek a teljesítménye (állítólag) a hagyományos 100W-oséval egyezik meg?

Szo szerint kell erteni a 60W elektromos teljesitmenyt, azt nem lepheted tul, kulonben tonkremenne a foglalat.

Szoval nyugodtan tehetsz bele 25W-os energiatakarekosat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10139) Hasaggymeg válasza lajosx (#10131) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Próbáld meg visszavenni egy keveset a hőmérsékletet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10140) lajosx válasza Hasaggymeg (#10139) üzenetére


lajosx
őstag

probáltam,meg alapból nem is volt csak középen,,de sajna most reggel megint f14 fogadott igy hivom a szervizt sajna nem tok mit csinálni.

üdv.lajos.

(#10141) Lipton válasza Dluinet (#10134) üzenetére


Lipton
őstag

Falhoz nincs értelme hasonlítgatni, mert azon nem jön be a fény :N :D

Nálam van egy részen dupla + cca 20cm légrés, alapvetően elégedett vagyok vele.

(#10142) Integra


Integra
titán

ajtók kijavitása 2-3 hét.. gondolom én. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10143) Lipton válasza canniball (#10115) üzenetére


Lipton
őstag

Otthon majd megnézem, hogy pontosan milyen van nekem. Amire emlékszem, hogy alapvetően műanyag, de szigetelt/erősített.

(#10144) biker válasza nyunyu (#10138) üzenetére


biker
nagyúr

ez így nem igaz!

a 60W-os izzó által termelt hőteljesítmény, mint veszteség a mérvadó, tehát egy olyan izzó tehető bele, ami nem termel több hőt, mint a 60W-os izzó.

kompaktból ha lenne, mehetne bele 150W-os is akár.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10145) #47053824


#47053824
törölt tag

Mbcu kabel 3x1,5 115ft, 3x2,5 135ft. Ezek milyen arak szerintetek? Webshopot nezve eleg jonak tunik, olcsobbra jon ki, mintha sime mcu kabeleket vennek.
2x 115nm hazba kellene, 700 ill. 200meterre gondoltam venni, Mennyire jo becsles kb szinten normal igenyek mellett?

biker: kompaktbol van 150w-os, meg nagyobb is!

[ Szerkesztve ]

(#10146) philoxenia válasza #47053824 (#10145) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

150W-os kompakt? :Y
Mire jó az? Akkor az nagyjából egy 500W-os hagyományosnak felelhet meg? :F
Alapvetően egyébként a foglalat melegedése a lényeg, ez nem annyira wattfüggő, léteznek jobban melegedő és kevésbé melegedők is, de olyanról nem tudok, ami hagyományos foglalatban 150Wos lenne....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10147) Dluinet válasza philoxenia (#10146) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Példa a lehetőségről szólt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10148) csemberlen válasza #47053824 (#10145) üzenetére


csemberlen
őstag

Családi házba csővezés+Mcu a szokásos.
Az árak főként a 3*2,5 kamionról pottyant ár :U

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10149) #47053824 válasza philoxenia (#10146) üzenetére


#47053824
törölt tag

250W-osrol tudok, az 1250W fenyerot csinal.
Logout cikkemben megnezheted.

(#10150) canniball válasza nyunyu (#10138) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nem amiatt búg...

Lipton!
Akkor mégsem alu? :) Vagy az alu sem teljes egészében az?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.