Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11851) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Fűtéssel kapcsolatban kérdezgetnék.
Adott egy Duval kondenzációs kazán. Az alsó szinten padlófűtés, az emeleten radiátoros. A padlófűtés vizét egy kapilláris termosztát segítségével szabályzom. A osszes radiátor osztófejen keresztül van bekötve.

Első kérdés: milyen hőfokon illik üzemeltetni egy padlófűtést?

Második kérdés: a kazánhoz kiegészítőként megvásárolható külső hőmérséklet jeladó nélkül használom a kazánt. Érdemes megvásárolni és bekötni? Vagy elég a mostani jelyzet, amikor is manuálisan állítom a hőfokot?

Harmadik: az említett esetben milyen hőfokú fűtővizet érdemes csináltatnom a kazánnal?

Üdv

(#11852) Integra


Integra
titán

végre megjött az ágyrácsom, meg a kanapém, van mire ülnöm, van min aludnom, öröm é bódottá :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11853) Bandus99 válasza Integra (#11852) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem kemeny kicsit az ágyrács ? :)

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11854) Integra válasza Bandus99 (#11853) üzenetére


Integra
titán

azért akad rá szivacs :DDD
igaz, még csak sima egyszerű, de majd lesz memória matrac, csak még ennek alaposan utána kell járnom, mert borzalmasan sok féle van és hihetetlen árkülönbségekkel... :F

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11855) Met válasza Integra (#11854) üzenetére


Met
Topikgazda

Kollégám azt mondta ezekre a memória matracokra, hogy olyan mintha egy kupac fosba ülne bele :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11856) Integra válasza Met (#11855) üzenetére


Integra
titán

gratulálj helyettem is neki ezért a bölcs meglátásért :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11857) Bandus99 válasza Met (#11855) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem egyszeru a dontes, nemregiben en is ezeket a koroket futottam aztan arra jzutottam az en mereteimhez a rugos megoldas a jo megoldas.

Mivel ebbol is van rengeteg a vege az lett elmentem egy ismeros karpitoshoz es O fog kesziteni agynemutartos agyat a megbeszelt meretre.

Hogy jo lesz-e, majd kiderul, viszont ha netan 2 ev mulva tonkremenne benne rugo v hasonlok, meg mindig el tudok menni hozza, hogy javitsuk meg, csereljuk ki.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11858) maross válasza Met (#11855) üzenetére


maross
veterán

ha a reszletektol eltekintunk, kenyelmesnek hangzik :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11859) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Hogyan tudom kideríteni hogy a konnektorban van e védőföld vagy nincs?
megvan a három vezeték be is van kötve rendesen, viszont olyan fogyasztó lesz rádugva, amihez komolyan kell a földelés (villanysütős gáztűzhely).
Azért szeretném megnézni, h jó e mert remélem, hogy nem csak egy "ál" földeléssel van megoldva.

(#11860) bandus válasza Morris (#11859) üzenetére


bandus
veterán

szerintem érdemes lehet a megszakítótól egy külön vezetéket kihúzni a sütőnek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11861) Morris válasza bandus (#11860) üzenetére


Morris
veterán

4 kör van a lakásba és ez az egy kör csak a hűtőnek meg a sütőnek van fenntartva.
tehát két különböző konnektor ami párhuzamosan van összekötve és ez alkot egy kört

[ Szerkesztve ]

(#11862) veze válasza Morris (#11859) üzenetére


veze
őstag

próba lámpa egy negyven wattos izzóval nem jelzi megbízhatóan a védőföldelés hatékonyságát?

(#11863) Morris válasza veze (#11862) üzenetére


Morris
veterán

dehogynem, de ezt hogyan tudom kivitelezni?
az egyik vezetéket a fázisba a másikat a földre kötöm?

(#11864) veze válasza Morris (#11863) üzenetére


veze
őstag

csinalsz egy probalámpát ( ha nincs)
egy foglalat és két vezeték aminek a végén a szigetelést eltávolítod ugy egy centit kb
tekerhetszmég szigszalagot is a végére bár egy rendes szigetelésü vezeték megteszi ( legalabbis nekem jo)
belecsavarsz egy izzot és mindkét végét a szigetelésen fogva egyiket a földhöz érinted a másikat meg bedugoda konnektorba egyikbe másikba.. amelyikkel világít az lesz a fázis. a másikkal nem világít
ha egyikkel se világít hiába érintetted a földeléshez akkor a földelés nem jó..

(#11865) Morris válasza veze (#11864) üzenetére


Morris
veterán

rendicsekk, kipróbálom köszke. :R
ha nem jelentkeznék egy-két napig, akkor tudjátok mi van ;] :D

(#11866) veze válasza veze (#11864) üzenetére


veze
őstag

lejart a limit...de
bár egyértelmű de leirom mégis
a konnektorban lévö földeléshez érinted a másikat meg felváltva egyikbe másikba dugod..

(#11867) csemberlen válasza Morris (#11863) üzenetére


csemberlen
őstag

Igen, és ha ugyanolyan fénye van, mint a fázis-nulla közöttakkor már valami földecske biztos van. (vagy csak át van hidalva a nulláró, ami fizikálisan ellenörizhető).

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11868) Morris válasza csemberlen (#11867) üzenetére


Morris
veterán

egy valamit nem értek. Miért világít akkor is ha (tegyük fel, h jó a földelés)ha nem fázis-null kapcsolat van, hanem fázis-föld?

(#11869) Dluinet válasza Morris (#11868) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mert földeli (elvezeti) a fázist.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11870) szakalistvan válasza Morris (#11868) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Mert a nulla és a földelés között is 230V a potenciálkülönbség,ettől függetlenül más a két vezeték "szerepe" a hálózatban.

Sima multival v próbalámpával csak ugy tudod kimérni hogy van e földelésed hogy az elosztódobozt szétbontod (ha normálisan be van kötve) a földelést pedig egy hosszú kábellel kisípolod szakadásvizsgálóval.Épp ezzel sz*ptam vasárnap délután.

[ Szerkesztve ]

(#11871) veze válasza Morris (#11868) üzenetére


veze
őstag

mert a karóról ( ha egy fázis van) akkor csak egy vezeték jön be, a fázis.
a mérö alatt csinalnak egy szabályos védöföledlést és egy csomopontot rá és onnan indul a nulla vezeték a konnektorokhoz, és onnan külön kiépitve földelésként egy másik szál a földelt konnektorok földeléséhez. A kettöt sehol sem szabad összekeverni, ezért is más a szinük szabvány szerint (nálam legalábbis így csinálták, ha jól emlékszem)
Normál esetben az áramkör a fogyasztón keresztül a nulla vezetéken zárodik.
ha mondjuk a készülék szigetelése megsérül az áramkör részévé válhat a burkolat is, ezt megérintve ha nincs földelés, az emberi testen zárodik az áramkör a föld felé, nem a névleges fogyasztói ellenálláson keresztül, lévén hogy a kisebb ellenállás felé igyekszik.
ha van földelés és jo is akkor a burkolatra jutott feszültség a földelésen át (mivel annak az ellenállása elhanyagolhato a fogyasztó ellenállásához mérten) zárodik.. és a nagy áramerösség miatt a kismegszakitot leveri.
ugyanez van akkor is ha a fogyasztóban a meghibásodás miatt nem is zárodik az áramkör mert megszakadt és a burkolaton keresztül a földelésen át zárodik.. Ha meg nincs földelés, alattomosan csak ott "vár" arra hogy megérintse valaki és rajta keresztül zárodjon...
no de ez csak egy laikus magyarázat, majd jönnek a szakik akik szakszerüen leírják

[ Szerkesztve ]

(#11872) DeFranco válasza veze (#11871) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, én ebből értettem meg, hogy hova-mivan. Köszönöm :R

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy honnan lehet megállapítani, ha netán közösítve van a nulla és a föld.

(#11873) Jovanny2 válasza Morris (#11865) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ezen de jót röhögtem. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11874) szakalistvan válasza DeFranco (#11872) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Az óránál ráírják akik bekötik hogy milyen védelem van,nullázás,vagy közvetlen földelés,én mindenkinek azt ajánlom hogy kössön be érintésvédelmi relét is,~5ezres,de 30mA különbségre leold,ennél jobb nincs:)
Egyébként villanysütőnek külön 16Amperos megszakító,2,5mm2-es kábellel,akár mehet falon kivül is,de én biztos külön kötném mindentől.

(#11875) DeFranco válasza szakalistvan (#11874) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt tudom, hogy mi van ráírva, de az ördög nem alszik...

(Ha érintésvédelmi relé alatt a FI relére gondolsz, akkor az van. :) Azt tényleg érdemes havonta kinyomni? Anno a villanyszerelő azt ajánlotta.)

(#11876) veze válasza szakalistvan (#11874) üzenetére


veze
őstag

Villanysütönek nálam is külön van és a mosógépnek is.
és a garázsban is van egy külön 2,5 mm2-es kiépítés pl ha hegeszteni kell

(#11877) csemberlen válasza veze (#11871) üzenetére


csemberlen
őstag

Maradjunk abban, hogy a karóról a fázison ( fázisokon) kivül bejön még a PEN vezeték is,
(régen nullának hivták). Helyileg védőföldelést épitenek ki, és ezt összekötik a PEN-nel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11878) csemberlen válasza DeFranco (#11875) üzenetére


csemberlen
őstag

Szabvány szerint kötelező ellenörizni havonta a gombbal, senki se csinálja meg én se.
De azért párhavonta nem árt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11879) DeFranco válasza csemberlen (#11878) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, megcsinálom akkor. Csak macerás :O de belátom, hogy hasznos.

(#11880) szakalistvan válasza DeFranco (#11875) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Pár havonta érdemes megnyomni a teszt gombot rajta.
Én kétféle tesztelési módot is hallottam hogy jól működik e.Kádba engedsz egy kis vizet és hozzáérinted a fázist,kismegszakító nem old le,hacsak nincs földelve a kád,de nem szokták,az ÁVK viszont leold.A másik ha van kerted egy fűszálhoz hozzáérintve is le kell oldania.Az elsőt leteszteltem én is,működik :DDD
De inkább azt javasolnám hogy teszt gomb abból nem lehet baj :D

[ Szerkesztve ]

(#11881) Morris válasza veze (#11871) üzenetére


Morris
veterán

Szép jó reggelt Urak!

Nagyon köszönöm a segítséget, azt hiszem végre értem. :K
Veze magyarázata volt a legfelhasználóbarátabb (direkt laikusoknak :B ), thx :R

veszek egy foglalatot, aztán megyek sercegni :)

(#11882) csemberlen válasza Morris (#11881) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért arra vigyázz, hogy ha a fázisba be van dugva az egyik vége hozzá ne érj a másikhoz!!! Különben ha egy mozgatható lápáról leveszed a dugvillát akkor el se kell menned.foglalatért.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11883) Hasaggymeg válasza AndrewTdi (#11851) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A padló felületi hőmérséklete 28C alatt kell maradjon.Padlófűtés előremenő vízhőmérséklet általában max.40C szokott lenni.Személyesen 35 körül kezdeném és lassan fokonként vinném felfele,amíg úgy érezném elég.A külső un. időjárás érzékelő amúgy is fontos és gazdaságos,de főleg padlófűtés esetén fontos,csökkenti a felületfűtésnél fennálló un.tehetetlenséget,ergo azt az időt mely a belső hőmérséklet esése és a padló felmelegedése között eltelik.A kazánt pedig a még elégséges legalacsonyabb hőmérsékleten gazdaságos működtetni.Kondenzációsnál kb.50C előremenő-30C visszatérő és alatta.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11884) Morris


Morris
veterán

No Urak!

Adott egy konnektor (ez most egy másik). Benne egy földelt 3-as talpú hosszabbító. semmi fogyasztó nincs bekötve.
ráteszem a "földre" a fáziskeresős csavarhúzót és világít. a fázisban erősen világít. ilyenkor mi van? :F

(#11885) csemberlen válasza Morris (#11884) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs a földelés bekötve, a fáziskereső az egy tájékoztató jellegű jószág, nem műszer.
Akkor is jelezhet ha nem fázis a vezeték. Viszont ha nullába, földbe dugod akkor nem jelezhet. Ezek után javaslom, hogy hivjál ki szakembert.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11887) veze válasza csemberlen (#11885) üzenetére


veze
őstag

én fázis ceruzaban nem bízok.. csak probalámpa..
háromfázishoz is jo, két db 220 V os izzot ( foglatot) kell sorba kötni hozzá, a fényerőből ez is látszik hogy most 380 V épp vagy 220 V

(#11888) Dluinet válasza Kalandor (#11886) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Otthonra tökéletes.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11889) csemberlen válasza veze (#11887) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem kekeckedésből de 230V, és 400V-ot akartál irni ugye :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11890) Jovanny2 válasza Kalandor (#11886) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ha 2 akkut adnának hozzá, akkor jobb lenne, dehát ne legyen telhetetlen az ember. ;]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11891) veze válasza csemberlen (#11889) üzenetére


veze
őstag

legyen...
a lényeg a lényeg, ami így is ugy is érthető:)

(#11892) Dluinet válasza Jovanny2 (#11890) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sajnos akkor kétszer ennyibe kerülne.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11893) Jovanny2 válasza Dluinet (#11892) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azért egy "büdzsé" ne kerüljön már 18k-ba. :DD 9000-ért korrekt ez, de sajnos pont az akku lesz a leggyengébb láncszem nála, és az annyiba kerül, mint a gép akkustól. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11894) Winner_hun válasza Kalandor (#11886) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem használod 1-2 havonta töltsd fel az akkut. Ha használaton kívül hidegben tárolod az csak jót tesz neki. Hűtőszekrény néhány fokja kiváló.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11895) Integra válasza Winner_hun (#11894) üzenetére


Integra
titán

volt nálad autóban ma netán wd-40?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11896) Winner_hun válasza Integra (#11895) üzenetére


Winner_hun
félisten

Volt is, van is.
Pótkerék mellett mindig ott van:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11897) adalbert1


adalbert1
veterán

Pára lecsapódással a konyha sarkában mit lehet kezdeni?
Párásodás

A második képen nagyjából az egész konyha látszik, az ablak ugyanígy bukóra nyitva volt végig.
konyha

A pára elvezetésére kellene egy hatékony megoldást találni, vagy az adott felületet kezelni?

szerk.: a bal felső sarok párásodott, ami pont átellenben van a gáztűzhely elhelyezésével.

[ Szerkesztve ]

(#11898) Integra válasza Winner_hun (#11896) üzenetére


Integra
titán

bazzzzeeeegggg, elfelejtettem megkérdezni:(
kettőt kellett volna vele fújni...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11899) Jovanny2 válasza adalbert1 (#11897) üzenetére


Jovanny2
őstag

Páraelszívó, Ceresit pápápára :), meg volt ilyen elektromos páramentesítő múltkor Tacskóban ákcijósan.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11900) Dluinet válasza Jovanny2 (#11899) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nálunk csak az elektromos páramentesítő ért valamit, a többi pénzkidobás volt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.