Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10251) Brumi válasza Integra (#10250) üzenetére


Brumi
senior tag

Javaslom, hogy tervezd meg az egészet előre, én excelben rajzoltam meg, és teljesen jó lett. Sokan a bőröndöket, táskákat is a gardróbban helyezik el, vagy például be lehet tenni vasalódeszkát is. A legmagasabbra a ritkán használt cuccok kerüljenek, míg a lenti polcokra a napi rendszerességgel használt dolgokat pakold.

Nekem is sima fehér minden, de nem tolóajtós, mert egy külön gardróbszobánk van, és magán a szobán van ajtó.
Egyébként az ajtót elbírja a vasalat simán, családban van olyan tolóajtó, ami padlótól plafonig tükrös, és a tükör is a 19mm-es MDF-re van ragasztva.

Szerintem a 2 ajtó necces ilyen szélességnél...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#10252) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Olyan problémám akadt, hogy van egy kis kertikapunk, amiben ilyen zár van,sima mezei betéttel. A lakást úgy vettük, hogy ehhez nem kaptunk kulcsot. Mi a legegyszerűbb módja, hogy kiszedjem? Fúrásra gondoltam, de melyik oldalról, vagy a betét melyik részén?

Illetve ugyanitt, két téglaoszlop között áll ez a kis kapu, és az egyik 4-5 helyen "eltört", szóval lebontottam az aljáig, ahol beton van. A visszaépítéshez milyen zsákos anyagot vegyek? Hallottam olyat is, hogy gipszkarton ragasztó is jó erre a célra, az van is itthon, de nem erre találták ki, gondoltam megkérdezem.

(#10253) Dluinet válasza hekkerman (#10252) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Gondolom ilyen zárbetét van benne:

Ahogy látod középen vékony, ezért a zár címerét leszedve kilóg a kapuból.
A kilógó résznél fogva, erős le-fel mozgatással el tudod törni, és két felet, két oldalt kihúzni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10254) Integra válasza Brumi (#10251) üzenetére


Integra
titán

én is háromban gondolkodom, csak a terv amit elsőre kaptam két ajtósnak tűnik a szimmetria miatt. de a belső biztos nem lesz szimmetrikus:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10255) Brumi válasza Integra (#10254) üzenetére


Brumi
senior tag

A 3 ajtó is jól néz ki, ha 2 tükrös és egy alap, vagy fordítva. Ajánlom a Stanley és a Komandor cégeket (inkább az elsőt), ők szépen dolgoznak, bár nem olcsó. Egy ekkora szekrény kb 300-400k lenne tükrös frontokkal.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#10256) Integra válasza Brumi (#10255) üzenetére


Integra
titán

ismerem mindkét céget, majd meglátjuk mi lesz.
minden esetre tükör nem lesz benne, hálóba nem teszek tükröt. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10257) hekkerman válasza Dluinet (#10253) üzenetére


hekkerman
tag

igen ilyen volt benne, próbáltam a leírtakat, de inkább a fúrás vs kalapács segített rajta.

(#10258) To-mi válasza hekkerman (#10252) üzenetére


To-mi
csendes tag

Ott ahol megjelöltem. Utána egy csavarhúzóval is elforgatható.:-)

[ Szerkesztve ]

(#10259) To-mi


To-mi
csendes tag

(#10260) canniball válasza Integra (#10256) üzenetére


canniball
nagyúr

Erről is várjuk a beszámolót! :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10261) Met válasza Integra (#10250) üzenetére


Met
Topikgazda

Én annyira nem pakolnám össze a szennyes ruhát egy légtérbe a tisztával. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10262) Integra válasza Met (#10261) üzenetére


Integra
titán

persze, az külön lenne teljesen leválasztva.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10263) rii


rii
nagyúr

sz'asztok!

megkérdezhetem itt, hogy tudtok valami 1. matracost, ahol ajánlott nézegetni 200 x 140 x 16 cm matracot ... illetve 2. akik csinálna méretre matracot? olyan 30 cm széles, 16 cm magas, 1 m hosszú, kárpitozva?

előre is köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10264) veze


veze
őstag

kifogastalanul simára huzott betonozást hogyan lehet pormentesíteni? ( ez egy garázs kb 45 m2) nem akarom lappal lerakni, valami festék, vagy vegyi anyag jöhetne számításba amivel le lehet kenni és a pórusaiba beivodik és fel lehet tisztára partfissal söpörni , esetleg nedves feltörlővel áttörölni

(#10265) adm válasza veze (#10264) üzenetére


adm
őstag

a házilagosan kivitelezhető festéstől az ipari minőségű műgyanta padlóig több lépcső van. DE ha még nem készült el, akkor a lehúzás után lehetne géppel simítani majd polírozni. remek betonpadlót lehet létrehozni és vegyi anyagot sem kell alkalmazni fölöslegesen.

16core - 32thread - 64gb

(#10266) veze válasza adm (#10265) üzenetére


veze
őstag

már kész van öt éve..
nem porlik, málik, nincs megrepedve, csak nehéz tisztán tartani söprögetni. kézzel lett lehuzva, de cementtejjel nem lett felöntve

(#10267) adm válasza veze (#10266) üzenetére


adm
őstag

kérdés hogy olyan megoldást keresel amit te házilag tudsz kivitelezni vagy szakembert hívnál?
az előbbihez az egy komponensű beton és/vagy padló festékek tartoznak. esetleg nagyobb tapasztalattal a cement alapú bevonatokkal lehet még próbálkozni.
a másodikba a két komponensű festékek és a két-három komponensű műgyanta bevonatok tartoznak. nyilván ezek árban is drágábbak.

ideális esetben a betont nem kéne "cementtejjel felönteni". a cementtejnek kéne a (jó) beton felszínére jutnia. csak így nyerhet értelmet a "saját levében simítva" kifejezés.

16core - 32thread - 64gb

(#10268) veze válasza adm (#10267) üzenetére


veze
őstag

olyan megoldás kell amit házilagosan tudok kivitelezni, leginkább rákenni egy ház épitésen már tul, ami teljesen sk. ment, kivéve a gázszerelés, és az ácsmunka egy része, némi gyakorlatom is van (persze a tervező, mint felelös kivitelező is aláírta) ez a garázs is sk.. cement alapút nem akarok, azt még frissiben rá lehetett volna tenni
akkor itt azt hiszem az árakat kell már csak feltérképeznem...mit mennyiért

(#10269) canniball válasza rii (#10263) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi itt vettünk Rottex matracot (vannak kirakva mintapéldányok is, lehet próbafeküdni :) ), ha jól emlékszem méretre is gyártanak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10270) nyunyu válasza veze (#10268) üzenetére


nyunyu
félisten

Onterulo esztrich?
Regebben (~10 eve) Szep Hazakban reklamoztak valami onterulo mugyantat, annak nem jut eszembe a neve.

Vagy ha csak a pormentesites a cel, akkor festekboltokban talalsz direkt betonra valo festekeket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10271) biker


biker
nagyúr

Olyan árak vannak 3D ajtófrontoknál bútorra, hogy komolyan gondolkozom az üvegajtókon :)
horror...

2003-ban 5600-6500Ft volt, most 12500+áfa tól 16500bruttóig mindent kaptam már.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10272) rii válasza canniball (#10269) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon kajak
köszi!!! (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10273) rii


rii
nagyúr

hát sajnos olyan kis méretben nem gyártanak, mint amerkkorába nekem kéne' :)

mert egy 200 x 140 x 16-os mellé kellett volna 4 db 100 x 40 x 16 cm-es

így azt kérdetném meg, hogy az itt található szivacsok is alkalmasok-e mondjuk egy évig az alvásra, utána vennék nornmális matracot .... kárpitost tud valaki jót? :-/ jót meg olcsót?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10274) adm válasza biker (#10271) üzenetére


adm
őstag

per darab? pl egy átlag alsó szekrény (60×70cm) méretben?

ízlésbe nem tudok és is nem akarok beleszólni, de egy mintába mart mdf lapért butaság görcsölni... amikor 8-10k/m2-ért FA furnérozott natúr bútorlapot, 10k/m2-ért táblásított fenyőt 14-15k-ért FA furnérozott táblásított fenyőt lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#10275) Integra


Integra
titán

fürdőszoba ajtó install, második próbálkozás: fail.
talán a harmadik legyártott ajtó jó lesz... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10276) adm válasza rii (#10273) üzenetére


adm
őstag

még mindig vehetsz egy normális matracot és négybe vágathatsz egy szivacsot ennél a cégnél.

remek szivacsok vannak, de én nem tudom elképzelni, hogy egy táskarugós jó rétegfelépítésű matrac nyomába érnének hossztávon.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#10277) rii válasza adm (#10276) üzenetére


rii
nagyúr

ok .. jogos .... vannak 20 cm magas matracok is ugye? bocs ha hülyeséget kérdeztem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10278) adm válasza rii (#10277) üzenetére


adm
őstag

nem hülyeség, csak egyszerűbb ha beírod a google-ba hogy "matrac vastagság" ;)
a többrétegű matracok elérhetik a 18-20cm-t, speciális matracok meg vastagabbak is lehetnek.

jól sejtem hogy egy házi ággyá alakítható kanapé összerakásán ügyködsz?

16core - 32thread - 64gb

(#10279) rii válasza adm (#10278) üzenetére


rii
nagyúr

" ... jól sejtem hogy egy házi ággyá alakítható kanapé összerakásán ügyködsz? ... "

igen (-: vagyis valami hasonló

minnyá gógölözök is :) csak most van egy kis have a work a melóhelyen .... alapvetően nincs idő nagyon netezni, ez egy light-osabb hét .... de most jött munka ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10280) biker válasza adm (#10274) üzenetére


biker
nagyúr

elszámoltad magad...
2500/3500Ft/nm a laminált lap

kontra a te áraid (ismerem, máshol is van furnérozott lap, táblás lap is) + pácolás + lakk vagy viasz, és akkor 4-6x annyiba is kerülhet
ez nem ízlés kérdése, hanem lehetőség kérdése

MArt 3D ajtó alapárak 12.500+áfa/nm raktárprogram, 14-16-18e/nm a nem raktári de széria, +50% az egyedi méret felára, mert van méret osztás, az van, többi egyedi méretre

ÉS!

mindegyiknél FEHÉR a hátlap, +50% a színazonos hátlap.

Hát b..szameg, 5.000/nm a 4mm üveg ajtóhoz, 9.500Ft a savmart opál, 12-13.000Ft edzett kivitelben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10281) adm válasza biker (#10280) üzenetére


adm
őstag

natúr bútorlap = a műanyag laminátum nélküli pozdorja lap, amit később igazi FA furnérral borítanak.

ott az árlista, azért linkeltem... ráadásul ezek első találatos listaárak. kis helyismerettel biztosan lehet ennél olcsóbbat is találni.
natúr SZÍNFURNÉROS POZD. 2 OLD. TÖLGY 19mm
VÁGOTT TÁBLÁS ÁR/m2 br.4.690 Ft egy komplett konyhánál.
VÁGOTT ÁR/m2 br.5.990 Ft
a pácolás+ lakkozás nagyságrendileg ugyan ennyibe kerül/m2, ehhez jön még az élfurnérozás.

ehhez képest a mart ajtó az egyik helyen br 15.625ft /m2 (de ennél nem derült ki hogy festett árról van-e szó) a másikon festve br. 21.200ft/m2.

ez nekem olcsóbbnak tűnik, de a lehető legrosszabb esetben is azonos árra jön ki.

ne vedd sértésnek vagy kötekedésnek, de... még nem született meg az az ember aki megmagyarázza hogy szükségből veszi a drágább, de kevésbé nemes, mart telibe fújt = tucat mdf lapot.;)

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#10282) Integra válasza biker (#10280) üzenetére


Integra
titán

furnér ajtó g3ci drága, készülj fel rá.. én már lenyeltem a békát:(((:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10283) Integra


Integra
titán

fehér üveg takarólapok a villany kapcsolókhoz és dugaljakhoz elfelejtve.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10284) Abadus


Abadus
csendes tag

Tisztelt Szakemberek!

Bádogost keresünk az egyik Felhasználónk által meghirdetett munkára:

http://www.abadus.hu/Project/Badogozas_1

Regisztráció után tehet ajánlatot közvetlenül a munkaadónak!

Üdvözlettel

Az Abadus csapata

www.abadus.hu

(#10285) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

Nem teljesen lakásfelújítás, de végül is szerelés: magam szeretnék vezeték nélküli lakásriasztót beszerelni, kb ilyet:

GSM riasztó

Valaki esetleg találkozozz már ilyennel? A kérdésem igazából az lenne, hogy szeretnék rá kötni egy kültéri szirénát is, ami villog ha élesítem a cuccot, de nem tudom megvalósítható-e.....

(#10286) Integra válasza T 1000 (#10285) üzenetére


Integra
titán

nekem gsm-es riasztóm van, a központi modulra megy rá az ipari gsm modul, egy sima feltöltős sim kártyával. a riasztó modulba kapcsolódik be a kültéri és a beltéri sziréna is. ez amit linkeltél, ezt passzolom, 120 dolcsiért nem tudom mit tudhat. egy jobb ipari gsm modul kerül ennyibe. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10287) T 1000 válasza Integra (#10286) üzenetére


T 1000
aktív tag

Ez egy meglehetősen egyszerű rendszer, egy 1,5 szobás lakásba lenne. Elég sok barátomat kipakolták mostanában itt a 13. kerületben, egy ilyen cucc is sokat segítene a biztonság érzetemen. Nálam függő folyosó van, a nyuggereket állandóan kinnt eszi a fene, de hétvégén éjszaka vagy ha elutazunk bármi megtörténhet. A lakást nem akarom széjjelkábelezni, ez a cucc vezeték nélküli és ha tipli van, felhív és sms-t küld. Elvileg könnyen telepíthető, bővíthető stb. Viszont akarok egy kültéri egységet is, egyrészt hogy elvegyem a kedvét a próbálkozóknak, másrészt hogy lássam ha be van riasztva....

(#10288) Integra válasza T 1000 (#10287) üzenetére


Integra
titán

persze, értelek, világos.
az ilyen készülékhez sajnos nem sokat tudok hozzá tenni, riasztósom csinálta a rendszert, de ha gondolod, megadhatom az elérhetőségét privben és nyugodtan tégy fel neki minden kérdést. korrekt ember, máskülönben nem ajánlanám.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10289) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy 1m 1m-es területről felszedni a betont 2-3 cm vsatagon.... az sok péz?

a mosógép 83-82 cm ... a rendelkezésre álló magasság meg 81 cm köbö

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10290) Integra válasza rii (#10289) üzenetére


Integra
titán

láttam a börtönből szökős filmekben, hogy kis kalapáccsal szokták kocogtatni az anyagot, aztán pár év alatt sikerül.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10291) csemberlen válasza rii (#10289) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem veszel 10e Ft-ért nagyáruházban kinai vésőgépet, és megoldod.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10292) rii válasza csemberlen (#10291) üzenetére


rii
nagyúr

ouch ... jónak hangzik ... csak már van itthon hőlégfúvóm is :DDD

az is used 1 time :DDD

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10293) biker


biker
nagyúr

Újabb érdekeset keresek...

állószék :)

ergo álló munkavégzéshez segged alá félig betámaszthatod, és nekidőlhetsz.

De most csak 90.000-es kiviteleket találok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10294) Met válasza rii (#10292) üzenetére


Met
Topikgazda

Pedig azzal lehet hajszárítani is csak megfelelő távolságot kell tartani :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10295) philoxenia válasza Met (#10294) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vagy emberhaj kell hozzá, nem gyerek.... :D ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10296) Hasaggymeg válasza biker (#10293) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

S akkor arra leállsz vagy leülsz? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10297) biker válasza Hasaggymeg (#10296) üzenetére


biker
nagyúr

Nekidőlsz, tehermentesíted a lábad.

pl

Szóval nem bárszék, hanem támaszkodó
nevezik vasalószéknek is, de arra pont nem alkalmas, mert a vasalás túl sok mozgással jár.
ez inkább egy helyben álló, pl monitor előtt álló embernek jó, ne fájjon a lába

de amiket találok, mind olyan árban vannak, hogy hajjaj

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10298) rii


rii
nagyúr

hello ...

új felállás

eddig ezt akartam:
konyhába van a gáztűzhely, mellette kezdődik a konyhapult, és a konyhapult alá akartam volna betenni a fosógépet

de most very great idea:
gáztűzhely repül a p*csába
helyére a fostoskodógép
a konyhapultba meg beépthető gáztüzhelyet betenni ...

ezt bele lehet vágatni a konyhapultba, ha az 60 cm mély?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10299) Met válasza rii (#10298) üzenetére


Met
Topikgazda

wtf?

A kérdés, hogy bele lehet e vágni egy 60 cm mély pultba gázos főzőlapot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10300) Met válasza Met (#10299) üzenetére


Met
Topikgazda

Vagyis inkább az a kérdés, hogy lehet e kapni olyan főzőlapot amit bele lehet tenni 60cm-es pultba?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.