Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geth


Geth
addikt

A Windows 11 már olyan OS, amiben telepítés közben menetből, csak konzolos bypass paranccsal van mód lokális fiók létrehozására.
Nem csak. Hivatalos, dokumentált módszer még az unattend.xml/autounattend.xml használata, amivel adott esetben a felhasználó létrehozása lépés, a teljes OOBE fázis, vagy akár a komplett telepítés teljesen automatizálható.

Mint kiderült, arról van szó, hogy vélhetően jogi okokból...
Egyéb forrás hiányában ez puszta feltételezés. Lehet, hogy csak nem küldte be a gyártó az MS-nek. Vagy beküldte, de nem ment át valamilyen teszten (WHQL). Ezek csak példák, arra akartam rámutatni, hogy nem csak jogi okai lehetnek egy ilyen problémának.

(#2) GoodSpeed válasza Geth (#1) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi, módosítottam ;)
*A vélhetően jogi okok egy feltételezés. A valódi okokat csak a Microsoft, az Intel és a Realtek tudják, valamint azok a cégek, amelyeknek a fejlesztései szintén érintettek.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#3) CJ4567 válasza GoodSpeed (#2) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem az Asus TUF B550M-Plus lapon Realtek 2,5Gbit kártya van, és egyből felismeri a W11, nem kell külön drivert betallózni.

No Sana No Life

(#4) tlac


tlac
nagyúr

nekem is I225-V van az alaplapomon, de nem emlékszem, hogy csak a wifi-vel ment volna a net
viszont ezt meg kell jegyezni, hogy ez egy nagyon tróger chip, rengeteg panasz van rá
legalább három hardveres revízió is készült belőle, de még a 3.-ra sem sikerült nekik hibátlanra megcsinálni
szerintem inkább az történhetett, hogy épp nálad is bugzott

[ Szerkesztve ]

(#5) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nyugtasd meg Magad, 1 eve kiadott ASUS laptop wifijevel is pont ugyanigy szivtam 23H2-vel. Aligha hiszem, hogy a MediaTek megengedhetne maganak jogi herce-hurcat, azt gyanitom, hogy a Microsoft slendriankodja el a dolgot - ahogy sok mas teruleten is az utobbi idokben.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) Pikari


Pikari
őstag

Linux alatt ugyanúgy szívok az új wifi vezérlőkkel. Vigaszdíjként ott legalább az ethernet vezérlők működni szoktak out of the box.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#7) Geth válasza sh4d0w (#5) üzenetére


Geth
addikt

Én annyira nem bánom, hogy nem szórják tele hulladék driverekkel a .wim-et (rákerestem erre az I225-V és társaira, siralmas), slendriánkodjanak csak így tovább.

(#8) GoodSpeed válasza tlac (#4) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Van még egy érdekesség, ezt el is felejtettem írni. Szóval miután betallóztam neki és beadtam a drivert, aztán ez derült ki:

Az is érdekes volt, mert letöltöttem az USB-s Pendrive-ra ezt a verziót, szépen kicsomagolva:
DRV_LAN_Intel_I225_I226_SZ-TSD_W11_64_V2133_20230306R
ez a jelenlegi legfrissebb. Telepítésnél betallóztam amikor a Windows 11nek be lehet adni a drivereket, megtalálta implementálta, azzal voltam ,hogy oké. Erre tegnap az Armoury Crate jelzi, hogy valami nagyon régi verziójú Ethernet driver van fent, és van belőle frissebb. Ezt le is töltötte és telepítette. Előtte megnéztem, és a Windows egy 2021-es verziót telepített, miközben ugye a legfrissebbet tallóztam be. Azóta már friss van, csak ez is olyan rejtélyes :D

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5) #9672

#3CJ4567: A Realtek-et ebben az esetben azután írtam, hogy a fórumon megemlítették:

Elméletileg Z690 (Intel), B650 és B650E (AMD) Chipsetes alaplapoknál van ez:


Az ASUS oldalán külön is foglalkoznak vele, most fedezem fel a fórumban újra:
[Motherboard] Troubleshooting - How to install Windows 11 Pro/Home operate system on AM5 or Intel Z790 series motherboard with Intel Lan? | Official Support | ROG Global (asus.com)

Motherboard] Troubleshooting - How to install Windows 11 Pro/Home operate system on AM5 or Intel Z790 series motherboard with Intel Lan?
AM5 or Intel Z790 series motherboard can't detect Intel Lan during the installation of Windows 11 22H2 Pro/Home version (as below picture),
so you can load the Lan driver during the installation process.

Amúgy ezt leszámítva nálam az Intel LAN mióta megvan ,rendben dolgozik, csak fura az, hogy AMD-s platformon Intel Ethernet Realtek vagy MediaTek helyett. Mondjuk utóbbi nekem csak WiFi-ben volt.

#5sh4d0w: az ASUS oldalán konkretizálták, hogy csak ezt a pár chipsetet érinti, de mondjuk azt nem, hogy azokat miért.

A bejegyzésbe beteszem az ASUS linkkét :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#9) Skyline15


Skyline15
tag

Sajnos én eléggé gyakran tallózok új generációs gépeknél SATA controller drivert, mert Windows 10/11 telepítő nem látja még :DDD
De szerencsére egy csomagnál csak egyszer kell eljátszani vele, következő gép meg már úgyis klónozva van valamilyen formában.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#10) PuMbA válasza CJ4567 (#3) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, Realtek 2.5GBE-vel nincs gond nekem sem AsRock B650M lappal :) Az ASUS-nál vagy az Intel-nél van ez.

[ Szerkesztve ]

(#11) Geth válasza Skyline15 (#9) üzenetére


Geth
addikt

Én saját telepítőt írtam, az a WIM kicsomagolás végeztével, de még az első boot előtt felpakolja egy gépspecifikus könyvtárba behányt drivereket DISM-mel. Így nem kellett az image-t módosítani, és nem tölt le magától semmit.

(#12) GoodSpeed válasza PuMbA (#10) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Neked B650M van, ez azért érdekes, mert az ASUS kiemeli, hogy B650, B650E, és Z790 Chiposetnél van ez. Már az is érdekes, hogy miért találták ki, hogy Realtek helyett Intel-t tesznek egy egyébként AMD AM5-ös alaplapra. Lehet volt nekik felhalmozva egy csomó, vagy olcsóbban kapták, de ez persze csak ötletelés. Mindenesetre nekem még eddig nem volt ilyen élményben részem, hogy AMD-s alaplap Intel hálókártyával! :D
A laptopban amiben egy ASUS 713QM alaplap volt, Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8111) volt.

Persze az is valószínű, hogy 2,5 Gbps-os Ethernet típusból és gyártóból is kevesebb van mint 1 Gbps-osból.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#13) CJ4567 válasza GoodSpeed (#12) üzenetére


CJ4567
veterán

B650M = B650-es alaplap, MicroATX méretben :)

No Sana No Life

(#14) GoodSpeed válasza CJ4567 (#13) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja, hogy csak ennyi az eltérés... Azt gondoltam egy más, kicsit csonkolt chipset.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.