Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10451) csemberlen válasza canniball (#10446) üzenetére


csemberlen
őstag

Kb ugyanaz mint a gáztüzhelynél, annak sincs kivezetése.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10452) atesss válasza atesss (#10432) üzenetére


atesss
addikt

#10432-re valaki ?

(#10453) Integra


Integra
titán

tegnap kész lett a két ajtó közötti tok berakás is, ejjj, hát ez durván gyönyörű lett, csak 3 hónapot izzadtunk vele:))
még improvizálok winner bácsival egy fóliasátrat a nappaliba fényező műhely gyanánt a bejárati ajtó belső tölgy burkolatát lefényezni és lakkozni, kis gipszkartonozás a konyhában, egy kevés fehér falfestékes javitás, csiszolás, és már lehet is nagytakaritani:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10454) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Holnap/holnaputan le kene csempeznem egy kb 10m2-es konyhat, a padlot.

Az aljzat kiegyenlito mar leontve, tehat a terep elo van neki keszitve, csempet megvettem (330*330)-as, ragasztot megvettem, fugat megvettem, szerszamokat is. Padlofutes nincs, tehat hotagulas es tarsaival nem kell foglalkozni.

A gond hogy soha nem csempeztem meg, egy kezdonek kb mennyi ido lecsempezni egy ekkora teruletet? 1 napba belefer?

Esetleg valaki akit eleteben tobbszor csempezett mint en, adhat nehany hasznos tanacsot, mit hogyan csinaljak, mire kell figyelni, elejetol a vegeig :)

koszonom

üdv

(#10455) harry válasza werszomjas (#10454) üzenetére


harry
veterán

No erre figyelek én is :) Majd nálunk is tervben lesz ilyesmi projekt, pár videót megnézhetsz neten, ad egyfajta rálátást is a dologra (ha esetleg eddig nem tetted volna).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10456) werszomjas válasza harry (#10455) üzenetére


werszomjas
őstag

Videokat mar nezegettem, meg olvasgattam szakirodalmat, de hatha akad itt nehany szemelyes tipp, amire figyeljek, es amibe esetleg beletorhet elsore a kezdok bicskaja :)

Meg azt nem tudom beloni, hogy kb mennyi idot vesz igenybe, remelem belefer 1 napba :)

Nagyon becsaposak ezek a munkak, leirva, meg videon egyszerunek es gyorsnak tunik, de mikor csinalja az ember el lehet azert vele pepecselni :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#10457) sanzik válasza werszomjas (#10456) üzenetére


sanzik
senior tag

1 nap alatt meg tudod csinálni.

(#10458) Dluinet válasza werszomjas (#10456) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem fér bele egy napba, mert első nap lerakod és másnap tudsz csak rámenni, hogy kifugázhasd.
Viszont a fugázás már nem olyan nagy munka, de egy kezdőnek 10m2 beletelhet 4-5 órába is, pakolással, szerszámmosással együtt. De az is lehet, hogy két óra alatt végzel a fugázással.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10459) canniball válasza csemberlen (#10451) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, erre nem gondoltam. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10460) Met válasza werszomjas (#10454) üzenetére


Met
Topikgazda

A padló az egyszerű, a fogazott glettvassal egyenletesen húzd a ragasztót, rárakod a lapot, kicsit megnyomkodod hogy ne csak a lap súlyától terüljön a ragasztó, mellé teszed a másikat kb. olyan távolságra mint a fugakereszt berakod a keresztet és rátolod az előzőleg lerakott lapra. Kezeddel ellenőrzöd, hogy szintbe vannak e és kész.

Amire érdemes figyelni:

- csak annyi felületen ragasztózz amennyit le bírsz rakni gyorsan mert megszárad a ragasztó
- gondold végig hol kezded, célszerű az ajtó felé haladni, hogy ne kelljen egy napot a sarokban töltened :DDD
- a vágott oldalakat oda tedd ahol kevésbé látszik (pl. konyhaszekrény alatt)
- mérj kétszer, vágj egyszer ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10461) Dluinet válasza Met (#10460) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hidegburkoló gyorstalpaló :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10462) DeFranco válasza DeFranco (#10445) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerényen felhoznám a kérdést még egyszer :U

(#10463) csemberlen válasza DeFranco (#10462) üzenetére


csemberlen
őstag

Cseréltesd le, lehet vizkövesedés, vagy akármi is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10464) DeFranco válasza csemberlen (#10463) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Unod a hülye kérdéseimet, vagy nem lehet rajta segíteni? :F :))

[ Szerkesztve ]

(#10465) csemberlen válasza DeFranco (#10464) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért van a fórum, hogy kérdéseket tegyenek fel, és ha valaki unja akkor nem válaszol.
Nem erről van szó:: azt irtad ősöreg, lehet már ereszt is csak nem vetted észre. Alkatrészt cserélne se olcsobb benne, ha egyáltalán lehetséges. Ezért irtam :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10466) DeFranco válasza csemberlen (#10465) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, csak nem ahhoz vagyok szokva, hogy egyből "cseréld le" választ kapok ebben a fórumban, főleg nem tőled, de nem beszólás volt, csak vicceskedtem. :)

Szívem szerint az egész tartályos megoldást megszüntetném a fenébe, és csaposra szereltetném át, de az összes kiállás-beállás 2m magasan van, szétverni meg ezért nem fogom a fürdőszobát. Marad a csere, bár nem tudom,hogy meg merjem-e bontani az ökoszisztémát, mert nem tudom, mi lehet a kelleténél pár tíz méterrel több duct tape alatt.

Ez még az előző tulaj hagyatéka, lehet hogy darabokban az egész cső a falban a csatlakozásnál... nem csodálkoznék. Majd teszek fel fotót....

(#10467) Lipton válasza Met (#10460) üzenetére


Lipton
őstag

Elsőre teljes felület proszívózása.
Mélyalapozó.
Mérjed ki az egészet előre, csapjad ki a fő vonalakat.
A lap alját is illik vékonyan bekenni ragasztóval lerakás közben.
A ragasztót bekevered, vársz 2-3 percet, majd keverd át még egyszer, így nem köt azonnal meg, tudsz vele tovább dolgozni.

A lap lerakása után keresztbe (2 irányba) meg kell nézni a vízszintet, nem csak egy irányból. Nem árt egy legalább 1m hosszú vízmérték, hogy "átérjen" több lapot.

Még ilyenkor kaparjad ki a fugát és bő vizes ronggyal mossad le a lapot. Könnyebb dolgod lesz később.

[ Szerkesztve ]

(#10468) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi all!

Túrom az udvart ezerrel. :D

Ha, már itt tartok, az jutott eszembe, h a garázs - kazánház tetejéről lezúduló esővizet el kellene vezetnem / össze kellene gyűjtenem valahogy. (Ezen tetőfelületet most meg nem mondom pontosan hány m2, de úgy 25 méter hosszú lehet + a sima sátortető magasság)

Erre milyen alternatíva létezhet? ..én valami műanyag tartályra gondoltam, bár lövésem nincs, h vajon mekkorát kellene leásni neki.
A csatorna csatlakozás kb 50 méterre van, addig azért nem akarom feltúrni. Viszont a fúrt kút úgy 20 méter.
Bár, nyilván jobban hajlok arra, h az eresz lefolyó közelébe lerakni valami kis tartályt.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10469) Dluinet válasza runner 125 (#10468) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1m3-es IBC tartály a legolcsóbb megoldás, tetején óriási beömlőlyuk, alul leeresztő csap.
Legjobb olyan magasra helyezni, hogy egy kanna aláférjen a csapja alá.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10470) adm válasza runner 125 (#10468) üzenetére


adm
őstag

csatornába nem vezetheted, fúrt kútba szintén.
a tartály után én egyből kötnék rá egy szivárgó rendszert, hogy elvezesse a gyep/virágágyás alá. így a gravitáció öntöz és nem kell csak a csapot megengedni vagy egyszerűen túlfolyóval szabályozni.

milyen az a "sima sátortető magasság"?:D
a tető felülethez van némi köze az épületszélességnek és a tetőhajlásnak is. ;)
ha a helyi építési szabályzat rendelkezik a csapadékvízről, akkor abban megvan adva hogy átlag és maximum mennyivel kell/lehet számolni 1m2-en. meteorológusok is meg tudják mondani.

16core - 32thread - 64gb

(#10471) Met


Met
Topikgazda

Ez a tégla közé beütött rozsdamentes vízzáró szigetelés 5 év után tényleg kuka?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10472) aphra2 válasza Met (#10471) üzenetére


aphra2
aktív tag

Mi lenne rajta kuka ? a rozsdamentes biztos nem fog elrohadni :D , az más kérdés hogy ez a technológia ér-e valamit , ill mennyire hatékony .
Vagy nem értem a kérdést :F

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#10473) Met válasza aphra2 (#10472) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez ilyen hullámos lemez amit átfedésben dugnak be a 2 tégla közé, de azt mondták 2 felől is, hogy 5 év múlva át fog ázni :U
Elrohadni nem fog de mivel az átfedéseknél nincs szigetelve azt mondták, hogy a víz fel fog szivárogni, én sem értem :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10474) Integra válasza Met (#10473) üzenetére


Integra
titán

úgy kell ezt elképzelni mint azt a hullámos könnyű tetőt?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10475) aphra2 válasza Integra (#10474) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ilyesmi :

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#10476) Integra válasza aphra2 (#10475) üzenetére


Integra
titán

aha, erre gondoltam. ez minden így csak nem vízzáró szigetelés:DDD
kíváncsi vagyok, hogy ezt hogy szigetelik, hegesztik?:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10477) Met válasza Integra (#10476) üzenetére


Met
Topikgazda

Szigeteli ez amire kitalálták, azért kell, hogy a téglán felfelé szivárgó vizet megakadályozza (felszívja mint a szivacs) a feljutásban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10478) aphra2 válasza Met (#10477) üzenetére


aphra2
aktív tag

A koncepció biztos jó , csak a kivitelezést cseszik el , sokkal nagyobb átfedés , rálapolás kéne a lemezeknél , de gondolom spórolás , vagy hozzánemértés miatt alig van átfedés.
15-20 centi átfedésnél, (kb 3-4 borda) már 5-6 méternél +1 méter lemez kell(het) , feltételezve , hogy szemre kb méteresek a lemezek.
Feltételezhető , hogy költséghatékonyság miatt a kivitelező minnél kisebb átfedéssel dolgozik, (kevesebb anyag, több haszon, magyarul spórolás ) és akkor az lemezek között feljöhet a nedvesség valóban , főleg ha az illesztés is szar , mint ahogy a képen is látszik.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#10479) aphra2 válasza aphra2 (#10478) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nincs is 1 méter a lemez, a kép becsapós volt :) :[link]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#10480) Integra


Integra
titán

Fasszopo hexaederesek, 4 raja varok mar, se kep se hang, rohadt allami naplopok, de gyulolom az ilyeneket... egy rohadt telefonszamot sem adnak, h megtudjam mi a fasz van, ok meg nem hivnak, h jonnek e vagy sem..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10481) Met válasza aphra2 (#10478) üzenetére


Met
Topikgazda

Szóval ha van 15-20 centis átfedés és rendesen illesztik akkor akár működő képes is lehet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10482) aphra2 válasza Met (#10481) üzenetére


aphra2
aktív tag

Szerintem igen ,gyakorlatilag ugyan az mintha olvasztható kátrányt raknál az alapra ,(most nem ugrik be a neve ) csak az folyamatos , itt pedig a gyenge pont az illesztéseknél lehet .
Bár a 15-20 centit csak ex hasra írtam , de biztos van valahol konkrét műszaki leírás, hogy mennyi átfedés kell, viszont ez nem olcsó mulatság az tuti.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#10483) adm válasza Met (#10481) üzenetére


adm
őstag

alap esetben nem tud 15-20cm-es átfedés lenni mert a lemez 25-30cm széles. persze rakhatod feles eltolásban, de az 2× annyi anyag és munka.
a fal vastagságban pedig nem toldanak, egy menetben ütik be max. 50cm-es falba.

a linkelt kép baloldalán jó a csatlakozás. 1, de inkább 2 hullámátfedés elegendő. az épület súlya már ad akkora nyomást, hogy összepréselje a lemezeket.

hasonló megoldás a falátvágás, amit szintén géppel végeznek. újabban nem bitumenes lemezt hanem speciális műanyag vízszigetelő lemezt tesznek be. ennél lehet 1 méteres fal és üreges a falazóanyag. viszont ennél is homogénnek kell lennie a falnak.

aztán szóba jöhet az injektálás, amikor adott távolságra fúrt lyukakba nagy nyomással műgyantát/szilikont préselnek és telítik a réseket/kapillárisokat. ezzel a módszerrel bármi megoldható, de a legdrágább is egyben.

ezek működő megoldások, vegyileg agresszív talajvíz esetén is évtizedekig használhatók.

16core - 32thread - 64gb

(#10484) runner 125 válasza Dluinet (#10469) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi. Ez korrekt lehet, viszont nincs hely ekkorát berakni alá. Mindenképpen a földbe szeretném leásni/elvezetni. Ez leásható? :F

adm

Ha, összegyűjtöm az esővizet a tartályban egy búvárszivattyúval öntözni kicsappantanám, úgyhogy szivárogtató rendszer szvsz felesleges.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10485) csemberlen válasza runner 125 (#10484) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem ez nem ásható le, mert a föld nyomását nem birja. Számold ki, hogy hány négyzetméteres az épület aminek a tetejéről a vizet el akarod vezetni, és az alapján dönthető el, hogy mennyi köbméteres tároló szükséges. Számolj 3 cm-es esővel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10486) runner 125 válasza csemberlen (#10485) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kiszámoltam, ~ 140m2 a tető azon felülete, amelyről ezen a lefolyón folyik az esővíz.
Ez nem teljes egészében a melléképület, hanem kb 35m2 a ház tetejének egy része, mivel az is ebbe az ereszbe van vezetve.
Ha, jól esik az eső rendesen szokott ömleni a víz. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10487) Integra


Integra
titán

1315kor beesett emberünk..
vízórák hitelesítve, 6 évre letudva. jeeee
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10488) csemberlen válasza runner 125 (#10486) üzenetére


csemberlen
őstag

nem a tető felülete számit! Hanem az épitmény alapterülete!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10489) runner 125 válasza csemberlen (#10488) üzenetére


runner 125
nagyúr

190m2

Viszont, a szomszéd felőli házrészen nincs eresz. Magyarán csak a féltetőről jön hozzánk a csapadék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10490) csemberlen válasza runner 125 (#10489) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor egy nagyobb esőnél 6 köbméter is le tud jönni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10491) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Gázszerelő szakik!

Adott egy ősrégi FÉG K18E-3 kombi kazán. Őrláng ég, viszont ha megengedem a
meleg víz csapot, akkor nem lobban be és nem melegít.

Valakinek van ötlete, hogy mitől lehet? (nyomás rendben van)

(#10492) biker válasza juliabrilke (#10491) üzenetére


biker
nagyúr

vízvezeték nyomásapcsoló elvízkövesedett, nem érzékeli a csapnyitást

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10493) juliabrilke válasza biker (#10492) üzenetére


juliabrilke
addikt

Köszi az infót!

Más topikban is válaszoltak. A hibalehetőségeket le tudtuk csökkenteni kettőre. Nem olyan nagy a baj szerencsére. :)

(#10494) Hasaggymeg válasza atesss (#10452) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én megpróbálnám egyelőre jó nagy ajtószellőzőt tenni alul/felül,lehet,hogy elégséges lenne.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10495) Integra


Integra
titán

van valakinek ismerőse a boconcept-nél?????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10496) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Trafónál ha bedugom, normális, ha pattan egyet? Egy genius 5.1be elszállt a hőbizti rajta, és most ahogy nézegetem a feszeket tűnik fel, hogy bedugásnál pattan egyet, de szétszedve ilyet nem tapasztaltam, csak ebben a vasburokban.

(#10497) adm válasza Integra (#10495) üzenetére


adm
őstag

passz... de most eleve akciós pár dolog.
szimpatikus a kínálatuk.

16core - 32thread - 64gb

(#10498) Integra válasza adm (#10497) üzenetére


Integra
titán

az a bajom, hogy sajnos a Lari bútorcsalád pont nem akciós.. és amit kinéztem az csak ebből a családból hozható ki. amik akciósok, azok sem épp fapados árúak, ezért azt gondolom, hogy a lari-ból is adhatnának 20%-ot. majd elmegyek még max citybe és ott megmondom, hogy ha arra amit kinéztem megadják, akkor megrendelem. kiderül majd mennyire vannak elszállva, vagy igenis számít nekik minden üzlet.
még reménykedem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10499) canniball


canniball
nagyúr

Elővenném a korábban elmaradt ajtó projektet.
Bár a szemeim előtt látom a nemleges választ de hátha ti szakik tudtok valami okosat: létezik-e olyan megoldás, amivel egy boltíves ajtó-előkészítést (értsd nagy boltíves lyuk a falban) felfordulás nélkül ki lehet "sarkítani"? Tehát normál "szögletes" ajtót szeretnék oda, de szívesen elkerülném azt a macerát amivel a konyha és a nappali kipakolása járna.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10500) Integra


Integra
titán

van mo-n olyan cég, ahol cnc gép szivacsból faragja ki a kivánt kanapét??? amit aztán kárpitos megcsinál készre..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.