Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10551) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!

Mielött lakásfelújításba kezdenék, szeretnék venni panelllakást Újpesten pár hónapon belül.
És az óriási dillema az hogy 54 vagy 72 nm legyen, mert 2 közötti külömbség kb 1 milla...ami nem túl nagy külömbség ha hosszútávra tervez az ember.
A költség (fűtés, stb) érdekelne leginkább, hogy télen illetve nyáron mennyibe jön ki az ember 54/72 esetén?
Köszi

(#10552) Dluinet válasza canniball (#10550) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Értem :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10553) adalbert1 válasza Misua (#10551) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha ugyanannyian laktok mindkettőben (és feltételezzük az azonos kiépítést, pl.: mindkettőben gáztűzhely van, nem az egyikben gáz, a másikban villany) akkor gyakorlatilag csak a fűtés és a közös költség fog nőni, viszont azt nem tudom megmondani mennyivel :), áramból, vízből és gázból gondolom ugyanannyit használtok.
Amivel még érdemes kalkulálni: több illeték, drágább felújítás (ha ugyanazt a színvonalat tartani akarod), illetve később is lehet több költsége a nagyobbnak (pl. nyílászáró csere ha nincs panelprogramban, szerintem biztos több nyílászáróval vagy nagyobb felülettel rendelkezik).
Még azt is gondold át, hogy a kettő között olyan különbség is lehet, hogy mondjuk az egyikben cserélnéd a konyhabútort, a másikban meg nem, de persze ez nem függ az alapterülettől - viszont rengeteg pénzt felemészthet.

(#10554) bandus


bandus
veterán

hali!

már tavaly is kérdeztem, de akkor sajna tolódott a lakásfelújítás dolog. egyelőre még mindig dulux-szal festenénk, ha jól értem ez simán mehet a glettelt falra? egy kb 40nm falfelület gletteléséhez mennyi anyag kell?

köszi előre is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10555) Misua válasza adalbert1 (#10553) üzenetére


Misua
senior tag

Köszi a tippeket! Figyelembe veszem.

A fűtés és a közös ktg remélem szimpla matek alapján működik - terület alapján: 72/54=1.33, vagyis 33%-l drágább , de ki tudja...

(#10556) canniball válasza Misua (#10555) üzenetére


canniball
nagyúr

A közös költség ha jól tudom házanként eltérő lehet, tehát a "szimpla matek" csak házon belül működik más-más alapterületre.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10557) adalbert1 válasza canniball (#10556) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, nálam pl. négyzetméter alapon megy és egy egyszerű szorzással kiszámítható, barátnőm anyjáéknál viszont nem lehet így számolni (gondolom ott olyasmi lehet hogy van egy alapdíj, és arra jön rá négyzetméterenként x forint -a képletet nem ismerem, csak a folyosón láttam kiírva a számokat), így fordulhatott elő hogy egy majd 2-szer akkora lakásnak csak 2-3k-val több a közös költsége.

(#10558) canniball válasza adalbert1 (#10557) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor ezek szerint még házon belül sem feltétlen működik a négyzetméter alapú számolás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10559) Met válasza bandus (#10554) üzenetére


Met
Topikgazda

Mehet rá egyből.
Oké, hogy 40nm de mennyi hiba van rajta?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10560) bandus válasza Met (#10559) üzenetére


bandus
veterán

hát passz:D úgy gondoltam h a tapétát mindenképp leszedném, és utána nem ártana az egészet leglettelni, hogy tuti egyforma legyen. vagy ez fasság? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10561) Met válasza bandus (#10560) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem feltétlenül fasság, szedd le a tapétát (áztatva) és akkor meglátod mennyire sérült a fal.
Valamennyi hibát elfed a festék is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10562) adm válasza canniball (#10548) üzenetére


adm
őstag

30kból valóban nem jönne ki. és a légzárás sem lenne tökéletes... de egész jó eredmény lehetne elérni úgy, hogy a záródó végére kell tenni egy ütköző elemet és oda mehet a gumi csík is. fentre és a másik ajtófélfára pedig porkefe. vagy hosszú és nagyon sűrű vagy rövid, hogy csökkentse a légmozgást. én 55-60k-t saccolok egy elfogadható vasalatra (15k)+furnérozott mdf lapra(20k) + felületkezelésre(15k) és asztalosra (10k).

de pl az ajtó lappal sokat lehetne spórolni. ha megy a berendezéshez és nektek is tetszik egy régi asztallap vagy szekrény ajtó jó ötlet lehet.

azt azért tudnod kell, hogy huszonezerből csak praktikeres ajtót kapsz. és ezeknél sem vennék mérget a tökéletes légzárásra...

szagelszívón nem gondolkoztatok még?

16core - 32thread - 64gb

(#10563) biker válasza csemberlen (#10529) üzenetére


biker
nagyúr

Na, beszéltem a gázossal, Saunier legalja, a Semia ment volna fel, de az a lefolyó tényleg jó a kondenzcsőnek, úgyhogy a semia condense kazánt kértem, kifizetem a pluszt, de az elvileg gyorsan visszajön, ha jön még egy olyan év, mint most, hogy kb szeptember 9-től június 5-ig ment a kazán.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10564) canniball válasza adm (#10562) üzenetére


canniball
nagyúr

"...furnérozott mdf lapra(20k) + felületkezelésre(15k)..."
15k felületkezelésre? A furnért nem csak átfesteni kell?

"...huszonezerből csak praktikeres ajtót kapsz. és ezeknél sem vennék mérget a tökéletes légzárásra..."
Természetesen, de egy párszáz forintos öntapadós gumicsíkkal úgy gondolom ez megoldható. :)

"szagelszívón nem gondolkoztatok még?"
De igen, csak egyrészt ahhoz falat kéne lyukasztani ami azt hiszem megint nem az egyszerű esetek közé tartozik, másrészt meg kéne bolygatni a konyhaszekrényt amihez új elemek/asztalos kéne. Egyszerre pedig csak egyet. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10565) adm válasza canniball (#10564) üzenetére


adm
őstag

15k felületkezelésre? A furnért nem csak átfesteni kell?
lesz az annyi... 3,5-4m2 lakkozva/lazúrozva, ha festve akkor fölösleges a furnér. ha magad csinálod és van szerszámod hozzá, akkor csak az anyagdíj.

Természetesen, de egy párszáz forintos öntapadós gumicsíkkal úgy gondolom ez megoldható.
találkoztam már olyannal hogy a küszöb és az ajtólap közé befértek az ujjaim.

De igen, csak egyrészt ahhoz falat kéne lyukasztani
20centis átmérőig simán lehet már fúrni is akár téglát akár falazóblokkot

... a konyhaszekrényt amihez új elemek/asztalos kéne.
kis szerencsével csak egy elemet kell átalakítani/cserélni. azt sem zárom ki hogy kis barkács gyakorlattal meg lehet oldani házilag is.

16core - 32thread - 64gb

(#10566) Pitterix válasza Met (#10561) üzenetére


Pitterix
őstag

A dulux nem hiszem..... :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10567) Integra


Integra
titán

végre leadtam az ágyam a porfestőnek, csináltam a lábáról pár fotót.
első láb és hátsó láb.
amint látjátok, elég kis felületen fog állni az ágy, para van, hogy összenyomja idővel a fapadlót. van ötletetek, hogy milyen alátétet csináltassak hozzá? fém esztergálás? fa? üveg?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10568) Met válasza Integra (#10567) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem elég ha vastag filcből ragasztasz rá egy korongot, az amúgy sem árt..

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10569) Integra válasza Met (#10568) üzenetére


Integra
titán

gondolod az elég? szerintem úgy 30-40 kg között juthat egy lábra.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10570) Met válasza Integra (#10569) üzenetére


Met
Topikgazda

mekkora az átmérője?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10571) Integra válasza Met (#10570) üzenetére


Integra
titán

3-4 cm átmérő körül lehet

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10572) harry


harry
veterán

Tudtok javasolni céget, akik csinálnak egyedi méretű matracot?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10573) Met válasza Integra (#10571) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát az tényleg elég kicsi, esztergáltass talpat amibe felül beleül a láb alul meg kiszélesedik 7-8 cm szélesre, aztán arra a filc :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10574) bandus válasza Integra (#10567) üzenetére


bandus
veterán

miféle ágyad van neked? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10575) Integra válasza Met (#10573) üzenetére


Integra
titán

ez lenne a terv, még nem tudom milyen formában érdemes gondolkodnom, nem szeretném, ha nagyon "kilógna" mert ha ebbe belerúg az ember, az marhára tud fájni, tapasztalat :DDD ráadásul hátul szegélyléc is van, tehát nem lehet szabályos kör alakú, le kell vágnom az egyik

Bandus: csak egy sima kovácsoltvas ágy. ütött kopott már, úgyhogy homokfújom és porfestem, kültéri fekete selyem fénnyel, ez beltéren iszonyú jól mutat, mert nem fényes, szolid.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10576) runner 125 válasza Integra (#10567) üzenetére


runner 125
nagyúr

Asztaqrva'.
Gyanítom a Ciberre is veled alszik, azért ez a vaskos láb. ;] :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10577) Integra válasza runner 125 (#10576) üzenetére


Integra
titán

az azért nem, de birnia kell a strapát, kikötözést meg ilyesmiket.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10578) canniball válasza adm (#10565) üzenetére


canniball
nagyúr

"lesz az annyi..."
Mea culpa, valamiért a farostlemezre asszociáltam. :B

"találkoztam már olyannal hogy a küszöb és az ajtólap közé befértek az ujjaim."
De az gondolom nem új volt, vagy?

"20centis átmérőig simán lehet már fúrni is akár téglát akár falazóblokkot"
Bonyolítja a dolgot hogy kívülről szigetelve van a fal, belül pedig valahol arrafelé futnak az elektromos kábelek, de nem tudom pontosan hol.

"kis szerencsével csak..."
A munkalapot én is rövidebbre tudnám szabni, de így a tűzhely egyik oldalán kisebb lenne a pult (abból pedig ugye soha nem elég...a jelenlegi felállásban sem...), a másik oldalon keletkezett űrbe pedig csak kéne venni/készíttetni újabb elemeket.
A nagyobb probléma hogy ahová a tűzhely kerülne ott van most a mosogató.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10579) Integra


Integra
titán

hihetetlen, van zuhanyzóm, a helyén áll, beszilózva. bámulatos,csak 2 hónapot csúszott.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10580) Zamery


Zamery
senior tag

Sziasztok!

Végigböngésztem a topicot, bár nem biztos hogy a megfelelő keresőszavakat használva... :B

Szóval elöntött minket a víz, a mosógép eláztatta a konyhát, és megbízható vízvezeték szerelőt keresek Budapesten aki helyre tudná hozni a problémát!

A mosógép a mosogatóval egybe van kötve,(mármint az elfolyó) szétszereltem a szifont is, meg amit tudtam megcsináltam (pumpálás, lefolyótisztító por), de a víz csak nem folyik le.

Ha van ötlet szívesen veszem, ha nincs akkor marad a Sárga oldalak, vagy a Google...

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#10581) atesss válasza Hasaggymeg (#10494) üzenetére


atesss
addikt

Közben a ventilátort és a felszereléshez szükséges cuccokat már megvettük, és felszereltük, beüzemeltük.
Végül a GoVill-ből lett egy nagyon olcsó, 3100ft-os ventillátor, olyan amit írtam, 10 cm-es csőbe, sima (időkapcsolás, páraérzékelő, bármi egyéb nélkül), ez is kb. 100 m3/h, 17W.
Hozzá 6m 2x0,75 vezeték (sajnos épp csak fekete volt), egy földeletlen szerelhető dugó, és a legkisebb öntapadós kábelcsatorna.
A kábelcsatornával szívtunk, mert nem nagyon akart megragadni (teremgarázs melletti tároló, a fal nem teljesen sima).
Végül egy keményebb megoldáshoz folyamodtunk, kiegészítettük egy kis pillanatragasztóval is, így már felragadt. Meg egy részen kicsit le is kapartuk a festéket.
Az első, közel 2m-es elemnek csak a végén van pillanatragasztó, a másik fele nem is tart túlságosan, az lehet előbb-utóbb le fog jönni.
De a másik három pár 10cm-es darab fain lett.

De ez a szellőző amit kerestünk még hozzá, köszi. :R
Nem tudtam pontosan hogyan hívhatják, bár mondjuk nem is kerestem rá.
Széles típusú lenne jó, mint az 1., a 6., vagy a 7. képen.
Ennek lehet valami külön neve ?
Vateráról valószínűleg nem jó, mert a társasház nevére kéne számlára.

[ Szerkesztve ]

(#10582) Integra


Integra
titán

mondjatok nekem egy olyan villamossági felszerelés boltot, ahol kapok e27-es foglalatot, aminek a nyaka, amire a rögzitő gyűrűt feltekerem, legalább 4-5cm hosszú! vettem egyet, de ott meg is cumiztam, mert a nyak csak 2cm hosszú, de a falap is 2cm vastag, úgyhogy se búrát, se gyűrűt nem tudom rögziteni.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10583) csemberlen válasza Integra (#10582) üzenetére


csemberlen
őstag

Te már láttál olyat? Persze lehet, hogy létezik, de nem valószinű, hogy van kereskedelmi forgalomban általános boltokban.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10584) Integra válasza csemberlen (#10583) üzenetére


Integra
titán

a mennyezeti csilláromban olyan van. technloux malta a lámpa.
6 cm hosszú, ilyen kéne. ha más nincsen, akkor rendelek a cégtől ilyen foglalatokat. de elég hihetetlen, hogy ne lenne ilyen forgalomban simán.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10585) csemberlen válasza Integra (#10584) üzenetére


csemberlen
őstag

Kimondottan csilláros boltban érdeklődj szerintem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10586) Integra válasza csemberlen (#10585) üzenetére


Integra
titán

már beszéltem a lámpabolttal, ha megrendelhető külön a foglalat is, akkor megrendelik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10587) proof88 válasza Hasaggymeg (#10494) üzenetére


proof88
addikt

altószellőzőt? :U :D

(#10588) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Tudtok esetleg ajánlani megbízható és nem arany áron dolgozó vizesembert Bpesten?

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10589) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok,
nem tud valamelyikőtök egy jó, megbízható villanyszerelőt?
Panellakásban az előszobai kapcsolószekrényből kéne behúzni egy földelt 220-as kábelt a nappaliba, kb. 4-5 méter távolságra, a légkondihoz és a plazmatévéhez... Nem kell, hogy a falba vésse, elég, ha a sarokban megy, kábelcsatornában.
Előre is köszi :)

Ui. (#10579) Integra: nefürgyéle! :D :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10590) Integra válasza Grafiqs (#10588) üzenetére


Integra
titán

azt a srácot tudom ajánlani bátran, aki nekem a vízvezetékem és szűrő rendszerem csinálta a lakásfelújátskor.

kukac: mondanám nagybátyám, de olyan stílusa van, hogy lehet, hogy rávágnád az ajtót:DDD meg lehet, hogy ránéz és elmondja, hogy mi minden szabályellenes és ő azt nem csinálja meg vagy megcsinálja, de akkor azt úgy megy úgy kell megcsinálni és ennyi lesz és a hajad fogod tépni..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10591) fokukac válasza Integra (#10590) üzenetére


fokukac
nagyúr

Imádom az ilyen szakikat.... :D Egy panellakásban szabálytalanul lenne bekötve bármi is? Kizárt... :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10592) Integra válasza fokukac (#10591) üzenetére


Integra
titán

nézd, nekem a fürdőmben nem akart bekötni egy dugaljat, mert felsorolt valami jóisten tudja milyen előírást, meg 60 centis távolságot etc..... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10593) Grafiqs válasza Integra (#10590) üzenetére


Grafiqs
őstag

Megköszönöm, ha adsz nekem elérhetőséget hozzá! :)

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10594) biker


biker
nagyúr

3 napig nem néztem a kivitelezőkre, és leraktak egy krémszínű lap (Asiago crema) helyett egy rozsdaszínűt (Abbazia terracotta) :(
Kezdem megérteni Integrát :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10595) biker válasza Integra (#10592) üzenetére


biker
nagyúr

hát, 60cm oldal, és 180cm függőleges zóna belül SEMMI sem lehet, kötés, dugalj, semmi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10596) Integra válasza biker (#10595) üzenetére


Integra
titán

igen, vagy pedig plafonig kell mennie a lapnak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10597) csemberlen válasza biker (#10595) üzenetére


csemberlen
őstag

függőlegesen 225cm a zóna határ

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10598) biker válasza csemberlen (#10597) üzenetére


biker
nagyúr

Kad talptol gondoltam, ami igy 200cm, de akkor rosszul emlekeztem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10599) canniball


canniball
nagyúr

A webshopban barangolva akadtam rá erre, ér ez valamit? Ráguglizva nem sok mindent találtam, de van ahol 8-10 fokos eredményről írnak, ha csak fele igaz és 3-4 fokot tud az már szvsz nem rossz. Ja és olyan ablakokról lenne szó amikre a nap csak napi 1-2 órát süt rá (most ugye a meleg kint tartása lenne a cél).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10600) Integra válasza canniball (#10599) üzenetére


Integra
titán

gondolkodtam én is hővédő tükörfóliában (ne lássanak be, de én ki igen), az a baj velük, hogy ha jól tudom, akkor a virágok meghalnak mögötte... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.