Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#102701) macilaci78 válasza bazsimano (#102700) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Erre a másfél órára? :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102702) bazsimano válasza macilaci78 (#102701) üzenetére


bazsimano
őstag

:D :D :D
ha nem sikerül szerezni :) akkor beadom egyféleképpen...aztán futok egy önellenőrzős kört... ;]

(#102703) lemmy71 válasza Paul64 (#102697) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen valami ilyesmire, de még nem láttam ilyet közelről és nem hallottam használati tapasztalatokat sem róla. De gondolom nem lehet rossz :F

(#102698) b.
Persze ha már adott a napelemrendszer akkor a villanybojler a jó megoldás.
Nálam fordított a helyzet, adott az indirekt tartály és két éve felújításkor be csöveztük és vezetékeztük a solár rendszert, már csak az egységet kell megvennem hozzá. De még tervben van egy kisebb medence és szeretném ha azt is ellátná meleg vízzel, ha a medence is készen lesz akkor veszem meg a megfelelő solár panelt. Ahogy látom az ár érték arány is jobb évről évre és nagyobb hatásfokú paneleket gyártanak ;)

(#102699) pjen
Szerintem azzal nem teszel rosszat, ha havonta egyszer beüzemeled. Nem tudom milyen kazánod van, nálam egy dég cirkó hajtja a 120L. indirekt tartályt, ugyan ez a rendszer van a szülői háznál, plusz egy villanybojler. Elejinte csak a villanybojler volt használva, a kazánnál lezártuk a tartályt. Fél év múlva nem indult a rendszer, mert leragadt a váltó szelep. Később 4 - 5 hetente egy hétvégére bekapcsoltuk és nem volt vele utána gond.

(#102704) pjen válasza lemmy71 (#102703) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nincs kazánom,csak tartalékba, leszerelve.A fűtésért 5 klíma a felelős.A vill bojler akkor került a rendszerbe mikor az átfolyós gáz meghalt.Akkor gáz csak kémény átalakítással és egyéb macerával lehetett volna.Idén a Bosch kijőtt egy átfolyossal amit megint lehet rakni.Most olyan van,villany tartalékban.Beszéltem a vizszerelővel.Balcsin nyaraló,vill bojler.Tavasszal lemegy feltölti,hétvégén vagy mikor lent vannak beüzemeli,össze vízteleníti.Nem csak Ő.Semmi baja a víznek

[ Szerkesztve ]

(#102705) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Fali wc tartályban öblítő szelepet cserélni mennyire necces?
Mármint sk of course

[ Szerkesztve ]

(#102706) pjen válasza Atomgeszi (#102705) üzenetére


pjen
félisten

Azt akarod cserélni ahol befolyik a víz?Ha igen,és vannak szerszámaid,pont kapsz ugyanolyant,10 perc.

(#102707) sztanozs válasza Atomgeszi (#102705) üzenetére


sztanozs
veterán

Mármint ami lefelé megy, vagy ami tölti a tartályt?
Ha nagyon régi a tartály, kkor az új szelepek nem bizos, hogy paszolnak a tartályhoz. Egyébként egy új tartály (mindennel együtt) sem nagyon drága egyben...

A lefele menő csak akkor problémás, ha a tömítés már kuka, és nincs csere hozzá.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102708) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Kb 2 éves tartály. Grohe Rapid SL.
Az vele a bajom, hogy megnyomom a kis dolog gombot, erre leengedi az egész tartályt, majd addig folyik a wc-be a víz a tartályból, amíg középen azt a "duda" féle dolgot vagy belököm kézzel, vagy pedig a nagy dolog gombot megnyomom.

Erre a szerviz azt mondta, hogy körülbelül 30 ezerért kijönnek megcsinálják, ha nem gyári hiba.. erre mondtam, hogy hát én ezt így nem igazán fogadom el, nem csináltunk ezzel a tartállyal semmit, és erre felajánlották, hogy elküldik ezt az öblítő szelepet(ingyen), aztán szereljem be én vagy aki tudja.

(#102709) sztanozs válasza Atomgeszi (#102708) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha szabadonálló (nincs falba építve), akkor szerintem egyszerű.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102710) Atomgeszi válasza sztanozs (#102709) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Bent van gipszkarton fal mögött.

(#102711) sztanozs válasza Atomgeszi (#102710) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt van a videó róla: [link]

Ahogy nézem egyszeűbb, mint a szabadonálló :D

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102712) (Bundás) válasza asha07lcc (#101396) üzenetére


(Bundás)
addikt

Szia!

Milyen márkájú, típusú levegő-víz hőszivattyús rendszert ajánlanál kb 50-60 nm-re? Szükséges-e hozzá egyéb kiegészítő (nagyobb puffertartály ?) Padlófűtéssel szeretném használni, nem radiátorokat raknék fel. Ha adna bojler helyett meleg vizet jó lenne.
A ház 80%-ban könnyűszerkezetes, 30 cm kőzetgyapot, 2db 3x4-es külső fal van ami B30 tégla, de az is szigetelve lesz. Új tető szintén szigeteléssel és padlószigetelés is lesz.

Köszi

(#102713) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok,
most gondolkodom egy ház komplett felújításán, de még full az elején vagyok a dolognak. Az állapotok olyanok, hogy bár a falazat és a tető tök jó, de a beltérben kutyák, és dohányosok éltek, nem éppen higiénikusan, ezért szinte biztos, hogy a belső vakolatot is leverném, pláne, hogy a vezetékek még aluminiumok, és már több helyen feladták a harcot.
A villanyszereléshez értek valamelyest (még papírt is van róla, bár az mondjuk nem jelent sokat), így a villamos teljes felújítást mindenképp magam csinálom, komplett vezetékhálózat cserével. Viszont nagyon sok mindenhez nem értek, amiben jó volna tájékozódni, vagy legalább naprakészre hozni megkopott tudásom.
Amiket tervezek:
1.) komplett villamos felújítás
2.) tetőhélyazat (Bramac cserép) alá szigetelés nyitott, vagy zárt cellás pur technológiás habbal (már nem emlékszem melyik a kell nekem, de erre van fix csapat)
3.) ház körbeszigetelése (ilyet nagyon-nagyon régen csináltam már alkalmazottként)
4.) nyílászáró csere mindenhol (30 éves fa nyílászárók vannak)
5.) meglévő 60°C-os, radiátoros, vegyestüzeléses fűtés lecserélése, vagy alacsony hőfokú radiátorra, vagy padlófűtésre, levegő-víz hőszivattyúra
6.) laminált parketta, PVC, szőnyeg, csempe, stb. komplett felszedése, kidobása (padlófűtéshez amúgy is kell, de a körülmények amúgy is igénylik)
7.) garázskapu beépítés és fő kapu lecserélés

Az 1-2. pont tehát gyakorlatilag meg lesz oldva "házon belül".
A 3. pontban én anno még hungarocellel dolgoztam, a folyamat még most is menne, de kérdés, jó megoldás az még? Vagy már kizárólag kőzetgyapot? Az miben más? Estetleg másban gondolkozzam?
A 4. pontban szereplő nyílászáró cserével sem vagyok képben igazán, hogy mit érdemes? Gugli a barátom, de egyáltalán merre érdemes indulni? Mit kell nézni?
Az 5. pontban lévő fűtéskorszerűsítést is mindenképp meg kell csinálnom, napelemekkel fogok energiát előállítani, és valami jó COP értékű (nem talajszondás) hőszivattyt kell majd betennem, de ebben a témában sem merültem el túlságosan még...
A 6. pontba az új padlózatnak vajon minek kellene lennie, és mire érdemes figyelni? Mert ez is egy tök idegen téma sajna még...
A 7. pontban szereplő kapukról is kb. annyit tudok, hogy távirányítósnak kell majd lennie. Itt mire érdemes figyelni?

Mint látható, amit lehet majd igyekszem magam megcsinálni, de sokmindenhez szakembert fogok igénybe venni idő, és szaktudás hiánya miatt (pl. nyílászáró beépítésére van emberem, de én adom az anyagot, stb), ezért tényleg MINDEN tippnek, ötletnek, egyébnek örülök, akkor is, ha az valami apróság! Ha valamit valaki már megírt, bátran írjátok meg még egyszer, mert ha többen írják, jobban elhiszem :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102714) tothjozsi96 válasza Geresics (#102713) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem olyan céggel tetess be ablakot, akik forgalmazzák egy adott gyártó termékeit.
Nálunk régen a szüleim egy festővel rakatták be a bejárati ajtót, hát mondanom se kell milyen jól sikerült.. :))

Szerintem az ablakokkal nem érdemes barkácsolgatni, csinálja szakember akinek van cége és garanciát vállal a munkájára.

(#102715) Geresics válasza tothjozsi96 (#102714) üzenetére


Geresics
addikt

Elhiszem, de köszi nem. A nyílászárót ismerősöm fogja csinálni, aki évekig ezzel foglalkozott. Anno azért képezte át magát villanyszerelőnek, mert nem hagyták, hogy minőségi munkát végezzen, mert fontosabb volt a gyors és olcsó munka, és mivel Ő olyanra nem hajlandó, inkább váltott ;)
Kb. 20 éve vagyunk barátok, nekem megcsinálja, csak nem akar beleszólni, hogy mit veszek, de természetesen segít majd a választásban is, ha kérem. Én csupán szeretnék tájékozottan nekiállni ennek a résznek is! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102716) macilaci78 válasza Geresics (#102713) üzenetére


macilaci78
nagyúr

4.) nyílászáró csere mindenhol (30 éves fa nyílászárók vannak) - Beltéri nyílászárókról épp a napokban írtam részletesen. Javaslom, hogy vagy türelmes és aprólékos kőművesed legyen, vagy csak a végleges nyílások lemérésével adj le rendelést.

6.) laminált parketta, PVC, szőnyeg, csempe, stb. komplett felszedése, kidobása (padlófűtéshez amúgy is kell, de a körülmények amúgy is igénylik) - laminált parketta =/= laminált padló
Padlófűtésre alkalmas melegburkolatok a teljesség igénye nélkül lehet szőnyeg, vinyl (PVC), linóleum, laminált padló, faparketta (a megfelelő rétegrenddel), SPC, gumi.
A magyar padlófűtéses szabvány csak annyit mond, hogy minden jó, ami rendszerben 0,17 (W*m^2)/K alatt van és a kisebb érték a jobb. Arra viszont nincs statisztika, hogy a fűtésszámlában mi a különbség a kőburkolat, vinyl, laminált, fa között...
A ragasztós vinylek (2 mm vastag) rendelkeznek a legalacsonyabb értékkel, a faparketta, szőnyeg a legmagasabbal, némelyik kivitel meg is haladja. Döntsétek el, mik a szempontok, az alapján lesz ajánlott burkolattípus. (Ár, takaríthatóság, fenntarthatóság, tartósság, mennyire igényli a szaktudást a kivitelezés, dizájn.)
Kiállításon láttam olyan modulszőnyeget, ami 25×100 cm lapmérettel volt ellátva és egy az egyben fa dekorja volt. Konkrétan letérdeltem és megsimogattam, nem hittem el, hogy ilyen van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102717) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Belső vakoláshoz (kb 15-20nm) akarom meg venni az alapanyagot. Csak azt nem tudom hogy mészhidrátot vagy mészpótlót (Kemikálos) érdemes vennem?
Esetleg tapasztalat, vélemény, javaslat?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#102718) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

A gázcső nálunk ki lett emelve még anno, nem akartuk a szigetelésbe bele süllyeszteni, tudom vannak jó megoldások, de már ki van emelve.

Ahol bejön a gázcső a házba, ott tiszta rozsdás a cső, és ott van ráadásul összehegesztve.
A háznak ez a fele szigetelve van, viszont újra kell hálózni.

Szerintetek mit érdemes? Mindenképp kiakarom vágatni a gázcső körül a szigetelést és rozsdaátalakítóval lekenni, de van még más amire érdemes volna figyelnem?
Illetve attól hogy pont a szigetelésben van összehegesztve a cső, az probléma?

10 centis EPS van fent a homlokzaton.

Még annyit hogy miután ott lett összehegesztve a cső ahol bejön, utána lett ilyen rozsdás színe, vagy a hegesztésnél ahogy fel hevült és azért, nem tudom.

[kép]

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#102719) Borisz76 válasza Geresics (#102713) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Én tavaly ősszel kezdtem el a családi ház felújítását és még most is tart.
Van hol lakni tehát nem gond ha csúszik / késik a dolog.
Nekem ráér.

5. pontban említed a meglévő fűtés modernizálást.
Lehetséges variációként a padló fűtést.

Ehhez természetesen rombolni kell mindent .....

Nálam is ez volt.
Régi parketta felszedése, aljzatbeton felverése, némi föld kihordása.
- Ha ez megvan, akkor érdemes a lefolyó csövezést ellenőrizni, átalakítani ha kell.
- Ha már úgy is fel van verve, akkor új vízvezeték bevezetése a víz órától / aknától....amit jó kis ásással én az beton alap alatt vittem be !
- S ha már ott a lyuk ami kimegy az aknához, akkor oda fektettem Symolen csövet, hogy a lakásban található lakáselosztóból ( kismegszakítós szekrény ) ki tudjak vinni áram az udvarra a nagykapuhoz a későbbi elektromos kapunyitó motornak és a leendő kandelábereknek !

- Bent a kimélyített területet ezután döngölték.
- Sóderágy került rá.
- Erre vasalás ment.
- Erre a vashálóra érdemes lefektetni,rögzíteni a teljes villamos hálózat csövezését ! Ezáltal kevesebb falvésést kell megélned , a régi alu vezetékeket ki lehet húzni a régi csövezésből és újra lehet használni azokat is. Tehát pl. alul mehet az áram a konnektorok felé ( 2.5 nmm2-s réz ) , a fenti régi csövezésben pedig a világítás új vezetékei futhatnak ( 1.5 nmm2-s réz ).
- Tervezz be több konnektort is.
- Lakáselosztóból külön ág / cső ment a konyhába az elektromos sütő/főzőlap miatt.
- Aztán ugyanoda ment még egy cső.....lehet, hogy elektromos lesz a kazán ami a padlófűtést szolgálja ....tehát annak is külön "kör" lett kialakítva ...áram szempontjából.
De mivel lehet, hogy kondenzációs kazán lesz majd ezért a meglévő kazánhoz lefolyó csövet is csináltattam....a kondenzvíz miatt ( ugye ezt is csak betonozás előtt lehet lefektetni ) .

- Tervezz be gyengeáramú hálózatot is egy központi helyre összefuttatva ! Ez is Symolen csőben fut a betonban. UTP kábelek a számítógépeknek...minden szobába legalább 2 db fali aljzat ! Sőt előszobába is lehet rakni és nálam a konyhában is van.
- Valamint nálam a ház kb közepén lesz egy jó fajta Wifi-t szórni képes eszköz....ennek is kell áram és UTP kábel amit a padról kap meg.

- A kismegszakítós szekrényhez futnak alulról a Symolen csövek de ebből a szekrényből jó pár cső felmegy a padlásra is ! Oda is kell világítás és konnektor sem árt !
- Ha később tervezel szellőztető rendszert , akkor annak is kell áram.

Napelem előkészítése is fontos lehet.
A villanyórám szabványosításánál 2 db Symolen cső lett a falban elhúzva. Egy cső viszi a gerincet a lakáselosztóba az előszobába.
Másik cső végig fut a házon ki az épület hátsó feléhez , ahol később rá lesz kötve a napelem rendszer.
A lakáselosztótól pedig szintén egy Symolen csó megy ki ugyanoda hátra ahol a napelemes cső is de ebben a második csőben a melléképület gerincvezetéke fut ki.

Gondolj a későbbi hűtő / fűtő klímára.
Készíts annak is konnektort a mennyezethez közel !
Nálam 4 db ilyen konnektor készült...ha később fel lesz szerelve, akkor kapásból ott az áram lehetősége is.

Ugyan így nyílászáró csere esetén lehet, hogy elektromos redőnyöd lesz...ezért érdemes már most a falba vésni 1-1 dobozt a redőnykapcsolók számára. Onnan mehetsz fel a falban , csőben a redőny magasságáig. Egy doboz a falba és ha később kell, akkor már az is adott lesz.

A konyhában lesz ugyan meleg víz a bojlerből de már most úgy lett kialakítva, hogy ha kell, akkor helyi átfolyós vízmelegítőt is be lehet szerelni.....ehhez, ugye megint csak konnektor kell....sőt a lefolyó ketté osztva, hogy a mosogatóból és a későbbi lehetséget mosogató gépnek is legyen külön lefolyója !

Padlófűtés esetén érdemes lehet fali törülköző szárítót is betervezni.
Ez csak akkor meleg ha megy a padlófűtés....
Na nem egészen mert létezik jó kis fűtőpatronos megoldás is !
Ehhez viszont megint csak konnektor kell....vagy falba süllyesztett doboz....
Nálam 2 db törülköző szárító is lesz, padlófűtésre kötve de kiegészítve elektromos partonnal....1 a fürdőben és egy a mosókonyhában.
A vastagabb nadrágok , könnyebben megszáradnak télen odabent.
Bár a szárítógépnek is meg lett oldva az áramellátása.

Burkolat szempontjából én úgy tervezem, hogy mindenhol járólap lesz a házban küszöbök nélkül ! Könnyű takarítani ( felseperni,felmosni ) de ha később lesz robot porszívó és vagy felmosó , akkor az sem ütközik akadályba. Télen jó meleg a padló....de szinte mindig papucsban vagyunk tehát ha nyáron "hideg" is a padló....nem érdekes.

Huh.....hosszú lett és tömény :)
Hallgass meg minél több szakember és minél több variációt !
Lassú folyamat mire minden körvonalazódik és így is lesz olyan amire nem gondoltál vagy nem megoldható a ház kialakítása miatt.

Üdv. : Borisz76

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#102720) joghurt


joghurt
addikt

Sziasztok!

A tetőtér/padlás most úgy néz ki, hogy a plafon gipszkarton, ezen hővisszaverő párazáró fólia, 15 cm kőgyapot. Fentről a cserép/cseréplécek alatt talán bitumenlemez, OSB lap, a gerendaközökben és távtartókkal feldrótozva kőgyapot.

Kérdés: A kettő közötti padlástér szempontjából mennyire vészes, ha a padlót telibe OSB-zem? Lefelé a hőszigetelésen biztosan javít, ha nem tud felfelé áramlani a meleg levegő. De vajon pára nem fog így jobban kicsapódni valahol, ahol nem kellene?

A tej élet, erő, egészség.

(#102721) agyarka válasza Geresics (#102713) üzenetére


agyarka
aktív tag

3. A kőzetgyapotra azt mondják, páraátaresztő. A marketing kihagyja, hogy a ragasztó, háló beágyazó és vakolattal ezt az előnyt szinte teljesen lerontja. A grafitos EPS ugyan drágább mint a sima, de ugyanolyan hőszigeteléshez vékonyabb is elég, ami rõvidebb azaz olcsóbb dűbeleket jelent. Érdemes helyiségenként 1-2 kb 100 mm és lyukat tenni a falra, amit esztétikusan le lehet borítani szellőző takarófedéllel és a falat+EPS t teljes vastagságában kitölteni kőzetgyapotral. Így lesz hely a helyiségek és a falazat páraáteresztésére és jóval olcsóbban kapsz jobb hatásfokkal hőszigetelést mintha kőzetgyapottal borítanád a falat. Hőszigetelni természetesen a ház alapjától a tető téri hőszigetelésig kell ügyelve a csatlakozási pontokra. 20 cm alatti anyaghasználat nekem már csak esztétikai dolog, inkább a 20+ os grafitos EPS ben hiszek. Nekem a mostani fejemmel a passziv közeli hőszigetelés az elfogadható.
4 Nyílászárók. Beépités a kőműves nyílás-10 cm nyomásálló EPS, hogy megfelelő legyen a hőszigetelés csatlakozása. A hőtényező hangzatos, de nehezen ellenőrizhető és ki tudja hány évig tart. Ami hosszútávú az a tok (és a szárnyak) vastagsága. Üvegezés 3 réteg alatt már nem érdemes, lehetőleg minél vastagabb távtartóval. ( Nem vagyok naprakészen, de félfüllel 4 rétegűt is hallottam, de az lehet egyedi gyártású.) A Rolls Royce az Internorm, érdemes nézegetni és viszonyítani hozzá.

(#102722) lemmy71 válasza dewil666 (#102717) üzenetére


lemmy71
őstag

Miért nem jó neked a hagyományos oltott mész :F egy normális vakolatba nem tesznek mészpótlót meg egyéb műmodern anyagokat :(
Nem kritizálni akarlak de szerintem hagyd ezt a kevergetést szakemberre, úgy sem tudod hogy milyen sovány vagy kövérre kell keverni az anyagot ;)
Ha mindenáron te magad akarod csinálni akkor vegyél inkább valami [obis zsákos vakolatot] és hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#102723) Morris


Morris
veterán

Nem tudja valaki hogy mi annak a szelepnek a neve ami pl 3 bár nyomásra nyit. Alatta pedig zár.
Az öntöző csőbe kellene beépítenem egy ilyet, mert a szórófejek nehezen emelkednek ki amíg nincs meg a rendes nyomás a szivattyúban.

(#102724) agyarka válasza Geresics (#102713) üzenetére


agyarka
aktív tag

5. Az aljazatot is érdemes hőszigetelni. Fűtésnek a nagyon jól szigetelt házba betennék egy levegő -levegő hőszivattyút (fűtő klímát) , amit infrapanelekkel lehetne a helyiségek komfortigényének megfelelően kiegészíteni. Karbantartás igény minimális és hosszú az élettartama. Hangsúlyozom a hőszigetelés fontosságát, valamint nem baj, ha a napáram mellett van alternativ tarifás mérő ( az általad is ismert szaldós elszámolás ) . Nagy hőtehetetlenségű anyagok beépitése esetén az "éjszakai" is megfelelő.
A meglévő fűtési rendszert állagmegóvással meghagynám.
6. Pénztárca függvénye, vannak nagyon igényes vinil és laminált parketták, határ a csillagos ég. A fa anyagot érdemes 1-2 hétig a burkolandó helyiségben pihentetni.
7. A távirányító miatt azonos gyártó garázsajtóját és kapumeghajtóját érdemes választani. A készenléti fogyasztásuk sajnos legtöbbször magas, "okos" konnektorral ez kompenzálható. A Hörmann termékei biztonságosak és időtállóak. Nem utolsó sorban kapható náluk a garázsajtóhoz passzoló bejárati ajtó. A garázsajtót 2 ember simán összerakja, a kapu meghajtását Te is be tudod szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#102725) b. válasza Borisz76 (#102719) üzenetére


b.
félisten

Bárcsak fél évvel ezelőtt írtad volna ezt le :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#102726) Őstermelő


Őstermelő
csendes újonc

Ha van időd olvasgass itt,sőt kérdezz is. Legalább felpörög kicsit,mert egy leállás után nem igazán indult újra.Nagyon jó oldal volt ezen a téren,én is innen szedtem össze szinte minden információt.
https://passziv.net/

(#102727) Fr3eWar válasza Borisz76 (#102719) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Bocsi, csak mindenhol szúrta a szemem, Symolen helyett Symalen :R

[ Szerkesztve ]

(#102728) Geresics


Geresics
addikt

Wow srácok, köszönöm mindenkinek, nagyon jó kommentek jöttek! :R
Remélem más is ír majd még, akkor is, ha ugyan azt írja le mint más korábban! Mivel egy nagyon-nagyon hosszú folyamat legelején vagyok, már délután feliratkoztam a topikra! :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102729) Borisz76 válasza b. (#102725) üzenetére


Borisz76
veterán

Na mesélj.... mit felejtettél el vagy mit csinálnál másképpen!?

Fr3eWar
Bocsánat, én emlékeztem rosszul a cső nevére....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#102730) pjen válasza Borisz76 (#102729) üzenetére


pjen
félisten

Legközelebb írd,hogy ELS cső,ugyanaz.

(#102731) Őstermelő válasza Geresics (#102728) üzenetére


Őstermelő
csendes újonc

A nyílászárók kávájába kell tenni hőszigetelést,ez zömében xps szokott lenni. Viszont ha zajos helyen van a ház akkor az xps hajlamos bevezetni a zajt,tapasztalat.Nem tudom mit lehetne helyette de biztos van rá megoldás. És az elektromos redőny nagyon jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#102732) emre válasza Geresics (#102728) üzenetére


emre
veterán

Ha minden vésve bontva lesz érdemes központi porszívó csövezésére is gondolni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102733) Geresics válasza emre (#102732) üzenetére


Geresics
addikt

látod erre még nem gondoltam! Erről tudnál picit bővebben írni? :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102734) Ijk


Ijk
nagyúr

1 éves Ariston EVO 100-as bojlerünk már igencsak zajosan fűt, sípol, sistereg, pattog.
Ki akarom pucolni a vízkőtől, gondoltam tömítőket veszek, esetleg kell-e más alkatrészt beszerezni? Fűtőszálat és anódot hogy érdemes vízkőmentesíteni? Gondolom anódot még egy év után nem kellene cserélni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#102735) Met válasza Ijk (#102734) üzenetére


Met
Topikgazda

Garancia nincs rá?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102736) b. válasza Borisz76 (#102729) üzenetére


b.
félisten

Amit leirtal hogy elvezetted a csöveket a internetnek, multimédia külön kör a sütőnek , stb ezek annyira jó ötletek és nem jutott eszembe, mikor csinaltuk. Mikor elolvastam a kommentedet egy percig ültem és néztem magam elé. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#102737) RexpecT válasza Ijk (#102734) üzenetére


RexpecT
addikt

(#102738) Ijk válasza Met (#102735) üzenetére


Ijk
nagyúr

Vízkőmentesítés garanciális javításnak minősül?

RexpecT : Láttam a videót, de pont az nincs rajta hogy szedi le a fűtőbetétről a vízkövet.
Lehet sósavazni, vagy citromsav oldatban áztassam?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#102739) RexpecT válasza Ijk (#102738) üzenetére


RexpecT
addikt

Én hajdú bojler fűtőbetétjéről kézzel szedtem le, elég laza a szerkezete, nem szokták tudtommal áztatni semmiben.

[ Szerkesztve ]

(#102740) agyarka válasza Őstermelő (#102731) üzenetére


agyarka
aktív tag

Kívül, belül lehet kőzetgyapottal hangszigetelni, elég a tok szélességébe az XPS, ha a hang csillapítás is cél. Tűzvédelmi szempontból amúgy érdemesebb a nyilaszárók mellett biztonsági sávot kőzetgyapottal hőszigetelni. Sajnos rosszabb a hőtényezője mint a polisztirolnak.

Szigetelőanyagból és dűbelekből is csak minősítettet szabad használni ( pl az EJOT dűbel drága, de rövid rögzítéssel megbizhatóan tart)

(#102741) Ijk válasza RexpecT (#102739) üzenetére


Ijk
nagyúr

Értem, még nem szedtem szét bojlert, ezért próbálok felkészülni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#102742) #49155328 válasza agyarka (#102721) üzenetére


#49155328
törölt tag

Miért rontaná le?
Baumit starcontact ragasztó, Baumit szilikon nemesvakolat. ;)

Ablak spalettába XPS kell.
Nyomás álló eps? ;] Miket nem lehet itt tanulni.

(#102743) dewil666 válasza lemmy71 (#102722) üzenetére


dewil666
őstag

Oké vettem normális oltott meszet 🙂
Homokból milyen kell? Folyami vagy sima sárga homok?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#102744) tothjozsi96 válasza dewil666 (#102743) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Csak a folyami :)

(#102745) pjen válasza dewil666 (#102743) üzenetére


pjen
félisten

Sima sárga homokot vegyél,a folyamit úgy hívta a kőművesem:fosó homok.

(#102746) pjen válasza Ijk (#102741) üzenetére


pjen
félisten

Amíg jó az anód szerintem nem lesz azon a fűtőszálon semmi.Leveszed az alját tegyél egy vödröt alá.

(#102747) Met válasza Ijk (#102738) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem tudom de ha valamit elrontasz és tönkre megy akkor az már nem garanciális hiba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102748) Ijk válasza pjen (#102746) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos a wc-ben van vizszintesen 2 m magasan. Le kell szednem az egészet, odacígelni a kádhoz a fürdőszobába, majd vissza az egész. ez a kis lakások átka.

Met: Hát talán nem olyan űrtechnika.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#102749) Atomgeszi válasza sztanozs (#102711) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ebből se sokat értettem mondjuk. :D
Mert az enyém olyan, hogy leveszed az előlapot, és egyből látszik minden.

De amúgy elszólta magát a szervizes, hogy általában ez meg szokta oldani a problémát. Tehát nagyon is tudják, hogy ez probléma a grohenel. :(

(#102750) pjen válasza Ijk (#102748) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a naggya vízkövet szedd ki még a halyén,az a vizas sár jó nehéz tud lenni.Ja mielőtt szétszeded kapcsold ki,és folyasd amíg hideg víz jön.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.